اعزام پزشک به منزل شبانه روزی

اعزام پزشک به منزل شبانه روزی؛مراقبت های بهداشتی در خانه

سلامتی با ارزش ترین چیز در این دنیاست. با این حال، برخی از افراد در صورت نیاز به مراقبت بیشتر، با حوادث، بیماری‌های مزمن یا شرایط پزشکی ناپایدار، یا شرایط دیگری مانند بارداری، مراقبت از کودک و ناتوانی‌های مرتبط با سن مواجه می‌شوند.

مراقبت های بهداشتی در خانه می تواند خدماتی را به نیازمندان ارائه دهد، زمانی که شخصی در مکانی دور کار می کند و نمی تواند از عزیزان خود مراقبت کند. تقاضا و فشار برای ارائه منظم مراقبت از اعضای خانواده منجر به فرسودگی مراقب می شود – یک فرسودگی عاطفی، جسمی و ذهنی. این زمانی اتفاق می‌افتد که والدین سالخورده یا افراد بیمار کمک مورد نیاز خود را دریافت نمی‌کنند و تلاش می‌کنند تا بیش از آنچه می‌توانند انجام دهند.

پس از بستری شدن در بیمارستان برای مدت طولانی، بسیاری از بیماران ترجیح می دهند در خانه درمان شوند. به طور مشابه، افراد مسن تر ترجیح می دهند به جای رفتن به یک مرکز پرستاری ماهر در خانه بمانند. مراقبت از سالمندان در خانه می تواند مزایای متعددی را برای حمایت از فعالیت های روزمره زندگی، از جمله کمک به پخت و پز، تمیز کردن، و حمام کردن ارائه دهد. در اینجا برخی از مزایای دریافت خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل وجود دارد که ممکن است از آن ها بی اطلاع باشید:

 • معاینات منظم
 • تحویل دارو در منزل
 • مانیتورینگ یا غربالگری و تزریق
 • همراهی – مصاحبت
 • مراقبت داوطلبانه
 • درمان پزشکی
 • ویزیت دکتر
 • مجموعه نمونه آزمایشگاهی
 • مراقبت از پرستار
 • فیزیک، کار و گفتار درمانی
 • مراقبت های کمکی اولیه
 • حمایت های تغذیه ای

خدمات بهداشتی در خانه سالمندان

خدمات مراقبت های بهداشتی در خانه سالمندان به فرد کمک می کند تا فعالیت های روزانه خود را انجام دهد، از جمله حفظ بهداشت، تغذیه، حمایت سرپایی، حفظ احترام آنها و حفظ رضایت شخصی.

علاوه بر این، افراد مسن و بیماران نیاز به نظارت مداوم و تغذیه مناسب از تغذیه مناسب برای حفظ خوب دارند. ماندن طولانی مدت در رختخواب، افزایش سن، بیماری و آسیب ممکن است باعث از دست دادن توده بدن فرد شود. علاوه بر این، یک متخصص تغذیه متخصص مراقبت های خانگی می تواند به شما در تهیه نمودار رژیم غذایی کمک کند، که به دلیل تغذیه متعادل به بهبودی سریع کمک می کند.

با مراقبت‌های بهداشتی در منزل، بیماران می‌توانند سریع ‌تر بهبود پیدا کنند و برای مدیریت داروهای خود و جلوگیری از تداخلات مضر دارویی کمک بگیرند. علاوه بر این، حضور در خانه به بیماران مسن این امکان را می‌دهد تا به برنامه‌ های روزمره خود در محیط‌های آشنا پایبند باشند و حس عادی بودن را در زندگی روزمره خود حفظ کنند. علاوه بر این، افراد مسن ممکن است با مدیریت شرایط بهداشتی خود در خانه از مراجعه غیر ضروری به بیمارستان اجتناب کنند.

خدمات مراقبت‌های بهداشتی در منزل همچنین می‌تواند با به تأخیر انداختن یا جلوگیری از نیاز به مراقبت‌های پرستاری در منزل یا سایر انواع مراقبت‌های شدیدتر، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند، به‌ویژه در مواردی که بیماران علائم دردسرساز دارند و مطمئن نیستند چه باید بکنند. پرستاران، فیزیوتراپ ها و فیزیوتراپیست ها تیم مراقبت های بهداشتی در منزل را با نظارت پزشک تشکیل می دهند.

علاوه بر این، هر یک از اعضای تیم به دقت غربالگری و آموزش می‌بینند. بیماران می توانند بدون مراجعه به مطب پزشک، مرکز توانبخشی یا بیمارستان به این متخصصان مراجعه کنند.

خدمات بهداشتی خانگی

تیم مهرآوران به مراقبت از بیماران در آسایش خانه، اتاق هتل یا با اعزام پزشک به منزل خود اختصاص دارد.

خدمات ما به ویژه بیماران در تمام سنین، از نوزادان تا سالمندان، برای دریافت خدمات بهداشتی حرفه ای و دلسوزانه در آسایش خانه یا هتل، هدف قرار می گیرد.

خدمات مراقبت های بهداشتی در خانه سالمندان مورد تقاضای افرادی است که بسته به تخت، خانه بسته، ویلچر هستند و در فعالیت های روزمره به کمک نیاز دارند.

هدف مهرآوران افزایش طول و کیفیت زندگی بیمارانمان است. تیم پزشکی ما، پزشکان متخصص، درمانگران واجد شرایط، کارکنان حرفه ای به بیماران در آسایش خانه کمک خواهند کرد. علاوه بر این، کارکنان پرستاری ما عمدتاً مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا را برای سالمندان ارائه می دهند، بنابراین سالمندان می توانند بدون وابستگی به اعضای خانواده خود زندگی کنند.

همچنین، ما می‌توانیم به خانواده و مراقبان بیمار کمک کنیم تا خود را تطبیق دهند و حداکثر کمک تخصصی و پشتیبانی توانبخشی را ارائه دهیم. مهرآوران خدمات پیشرو مراقبت از سالمندان در خانه را در آستان شما ارائه می دهد.

خدمات ما متنوع است و شامل:

 • ویزیت پزشک
 • مراقبت از زخم و مدیریت درد
 • سازگاری و آموزش بیمار و خانواده
 • خدمات تسکین دهنده
 • خدمات جامع بزرگسالان
 • اداره پزشکی
 • پرستاری حرفه ای
 • مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه
 • خدمات گسترده اطفال
 • درمان های توانبخشی
 • خدمات دارویی
 • خدمات تزریق
 • تست سواب PCR
 • خدمات درمانی
 • مدیریت تغذیه
 • درمان های توانبخشی
 • خدمات فیزیوتراپی
 • بررسی های آزمایشگاهی

برای مراقبت های بهداشتی در خانه به کمک نیاز دارید؟ ما مشتاقانه منتظر ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی ممتاز اعزام پزشک به منزل در آسایش شما هستیم.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاندرمان زخم بستر تضمینیفیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

خدمات درمانی پزشکی

آیا دوران نه چندان باستانی قبل از اینترنت، فیس بوک، گوگل یا گوشی های هوشمند را به یاد دارید؟ مواقعی که نیاز به یافتن درمان و اطلاعات پزشکی داشتید، امیدوار بودید آن مجله، کتاب یا مقاله را در پشته های روی میز یا قفسه کتاب خود ذخیره کنید؟ اما در حال حاضر، شما می توانید درمان و اطلاعات پزشکی را با یک کلیک دریافت کنید. رزرو نوبت و استفاده از خدمات پزشکی در منزل در دسترس تر شده است. در حال حاضر خدمات درمانی پزشکی قادر به مدیریت و مراقبت از بیمار برای مبارزه با بیماری ها یا اختلالات مختلف هستند.

درمان پزشکی مراحلی مانند مشاوره یا مشاوره با بیماران را دنبال می کند که در آن پزشک تنها برای مشاوره یا مشاوره با بیمار یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مجاز ویزیت می کند و با آنها مشورت می کند. مرحله دوم درمان پزشکی، اقدامات تشخیصی است. انجام اقدامات تشخیصی است، مثلاً اگر بیمار به معایناتی مانند اشعه ایکس و آزمایش خون نیاز داشته باشد. علاوه بر این، پزشک می‌تواند درمان مانند آنتی‌بیوتیک‌ها را برای درمان عفونت توصیه کند. برای تسکین درد، یک درمان علامتی مانند آنتالژیک می‌تواند همراه با درمان باشد. برای توضیح بیشتر، درمان های پزشکی را می توان به شرح زیر طبقه بندی کرد:

درمان خانگی پزشکی

پیشگیری: از شروع یک بیماری خودداری کنید

مراقبت های پیشگیرانه بخشی از زندگی روزمره ما است. مانند این است که از قبل از یک عفونت یا بیماری خاص مراقبت کنید، مانند دریافت واکسن برای جلوگیری از برخی بیماری های خاص یا مصرف ویتامین ها و مکمل ها برای ساختن استخوان های قوی. گاهی اوقات هنگام استفاده از کلاه ایمنی و پیروی از قوانین راهنمایی و رانندگی هنگام دوچرخه سواری برای جلوگیری از آسیب سر یا ورزش برای قوی نگه داشتن بدن و قلب، نیاز به محافظت در برابر هر گونه بیماری، بیماری ویروسی یا باکتریایی داریم.

درمان درمانی: بیمار را معالجه می کند

مرحله درمانی در درمان پزشکی مرحله ای است که شما را دوباره به زندگی روزمره هدایت می کند.

 • داروها
 • عمل جراحی
 • فیزیوتراپی

برخی از داروها برای از بین بردن ریشه مشکل در نظر گرفته شده اند، مانند آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد قارچ یا آنتی هیستامین ها که به رفع واکنش به یک آلرژن کمک می کنند. این دارو ممکن است به صورت خارجی به بدن اعمال شود، بلعیده شود یا به ماهیچه ها و رگ های ما تزریق شود.

خدمات پزشک متخصص در منزل به چه بیمارانی ارائه می شود؟

به ویژه بیماران سالمند (سن بالا)، افرادی که در بستر هستند، افرادی که بیماری های مربوط به سیستم عضلانی و عصبی دارند و تحرک ندارند، افرادی که بیماری های مزمن دارند و می خواهند درمان خود را در خانه ادامه دهند، کسانی که نیاز فوری به پزشک دارند اما این کار را انجام می دهند. از خانه خارج نشوید، می توانید از خدمات پزشک متخصص در خانه در محدوده، مهر آوران نوین  بهره مند شوید. بیمارانی که می توانند مراقبت های پزشکی در منزل دریافت کنند را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

 

 • کسانی که می خواهند خدمات پس از جراحی و مراقبت های ویژه دریافت کنند،
 • کسانی که دست و پاهایشان از دست رفته است،
 • کسانی که برای رفتن به بیمارستان مشکل دارند یا کسانی که ترجیح نمی دهند به بیمارستان بروند،
 • کسانی که در گروه خطر سلامت قرار دارند،
 • افراد ۶۵ سال و بالاتر (بیماران سالمند)
 • افرادی که در بستر هستند و نیاز به معاینات منظم دارند

 

چگونه در منزل معاینه پزشک را انجام دهیم؟

بسته به بیماری و علائم مشخص شده، پزشک متخصص در شعبه مربوطه شما را در منزل ویزیت می کند و معاینه می کند. پزشک می تواند با ارزیابی حالت تهوع، تب، درد و سرگیجه در طول معاینه خانگی، تشخیص دهد. پس از معاینه، یک برنامه درمانی با توجه به بیماری ایجاد می شود. محلول هایی برای نیازهای پزشکی لازم در طول فرآیند درمان شما تولید می شود.

 

فرآیند پزشک متخصص خانه چگونه کار می کند؟

معاینات پزشک متخصص توسط پزشکان متخصص مهر آوران نوین در محل درخواستی بیمار برنامه ریزی می شود. پزشکان متخصص، پرستاران و … به خانه می آیند. ویزیت پرستار با پرسنل مراقبت های بهداشتی و خدمات پرستاری در محدوده درمان تعیین شده توسط معاینه پزشک (به عنوان مثال، خونگیری، تزریق سرم، تزریق و غیره) می تواند در حین یا بعد از همان قرار ارائه شود.

 

علاوه بر خدمات معاینه و خدمات پرستاری، خدمات پزشک متخصص می تواند خدمات تصویربرداری نیز ارائه دهد (مانند سونوگرافی خانگی، اشعه ایکس، نوار قلب، ECO، EEG).

 

چگونه از خدمات پزشک متخصص در خانه بهره مند شویم؟*

کسانی که مایل به دریافت خدمات بهداشتی در منزل هستند می توانند با شماره تلفن ما یا به صورت آنلاین درخواست خود را ارائه دهند. برای خدمات تزریق، سرم و رادیولوژی نیاز به نسخه است. پزشک متخصص در منزل طبق نسخه خدمات ارائه می دهد. خدمات پزشک در منزل یا خدمات پرستار در منزل بر اساس نیاز شکل می گیرد. مدت نگهداری روزانه، فرکانس کنترل و محتوای برنامه از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

 

مزایای خدمات پزشک متخصص در منزل چیست؟

خدمات پزشک در منزل به افراد این امکان را می دهد تا خدمات تشخیص، درمان، پیگیری و مراقبت های لازم را در منزل، محل کار، هتل یا هر مکانی که انتخاب می کنند انجام دهند.

این خدمات استرس را هم برای بیمار و هم برای بستگان او کاهش می دهد و با خیال راحت در خانه ارائه می شود.

بیمار در طول فرآیند بهبودی انگیزه بیشتری پیدا می کند.

رویکرد درمان جامع را می توان همراه با سایر خدمات مانند خدمات پزشک متخصص در منزل، پرستار در منزل، آزمایشگاه در منزل و تصویربرداری در منزل به کار برد.

 

سوالات متداول در مورد خدمات پزشک متخصص در منزل

چه کسانی می توانند از خدمات پزشک متخصص در منزل بهره مند شوند؟

 

هر بیماری که بخواهد یا باید خدمات درمانی را در محل دریافت کند، می تواند از خدمات یک پزشک متخصص در منزل بهره مند شود.

 

آیا خدمات اورژانسی در منزل دارید؟

تیم کمک های اولیه دسترسی سریع تری را در این نقطه فراهم می کند. کسانی که خدمات پزشک متخصص را در منزل دریافت می کنند می توانند خارج از مدت خدمت نیز به پزشک اطلاع دهند.

 

آیا خدمات پزشک متخصص را در منزل به سالمندان ارائه می دهید؟

خدمات پزشک در منزل را می توان به سالمندانی که نمی توانند به بیمارستان مراجعه کنند ارائه کرد. برنامه ریزی مطابق با انتظارات بیماری و درمان بدون طبقه بندی سن، جنسیت یا بیماری انجام می شود.

بیشتربدانید:پرستار کودک و سالمندمراقبت از سالمند و کودک در منزلاستخدام نیروی مراقبتیاستخدام پرستار سالمنداعزام پرستار برای مراقبت از بیمار

در چه مناطقی خدمات پزشک متخصص در منزل ارائه می کنید؟

خدمات پزشک متخصص در منزل در تمامی مناطق تهران خدمات ارائه می دهد.

یکی ازکار های پزشکان اطمینان از ایمنی کارکنان و بیماران در حین تهیه و تجویز داروها در واحدها.

تهیه و تجویز داروها با تجویز پزشکی انجام می شود: بیمار مناسب، دوز مناسب، داروی مناسب، مسیر درست، زمان مناسب، روش مناسب.

نکاتی که باید در نظر گرفته شود:

اهداف

 • از پرسنل مراقبت های بهداشتی در برابر قرار گرفتن در معرض مولکول های سمی بالقوه محافظت شود.
 • از آلودگی دارویی خودداری کنید.
 • از ایمنی بیمار اطمینان حاصل کنید.

 

تهیه داروها:

اصول کلی

داروهای خوراکی

داروهای تزریقی IM، SC، IV

آئروسل ها

شیاف ها

موضوعات

موارد خاص

تجویز دارو

 

اصول کلی

داروهای خوراکی

مواد تزریقی

چارچوب

 

پیوست به تکنیک

آماده سازی دارو

اصول کلی

ارگونومی

 

 • برنامه ریز زمان برای آمادگی پزشکی.
 • برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت به همکاران خود اطلاع دهید.
 • میز و سینی دارو را با مواد ضدعفونی کننده سطحی ضدعفونی کنید.
 • تمیزی قرص ها را تضمین می کند و از فنجان های یکبار مصرف استفاده می کند.

 

کنترل

 • یک بسته را در یک زمان شروع کنید.
 • نوار را با قسمتی شروع کنید که تاریخ انقضا را شامل نمی شود.

لنت ها را در بسته بندی اصلی خود دست نخورده بگذارید.

 • همیشه تاریخ باز شدن ویال‌ها، شربت‌ها را یادداشت کنید و نام بیمار را برای ویال‌های اسمی (مثلاً قلم‌های انسولین) اضافه کنید.

 

آماده سازی

 • تطابق بین نسخه پزشکی و برنامه را بررسی کنید
 • دارو و ورفر مناسب را انتخاب کنید:

– نام دارو یا INN، (نام غیر اختصاصی بین المللی)

– دوز،

– فروش – بر اساس تاریخ،

– یکپارچگی بسته بندی

 

داروها در هر استخوان

الف) قرص، کپسول، دراژه، کپسول

دستان خود را با محلول هیدروالکلی مالش دهید

دارو را در بسته بندی جداگانه خود بگذارید و در تلگراف قرار دهید.

تهیه داروهایی که باید از حالت طبیعی خارج شوند، خرد شوند، بریده شوند، باید درست قبل از تجویز انجام شوند.

دارو را با دست خالی از بسته بندی آن لمس نکنید، دستکش بپوشید.

برای تقسیم داروی قابل تقسیم از یک برش دارویی استفاده کنید و بخشی را که تجویز نمی شود دور بریزید.

قبل از خرد کردن یک دارو یا باز کردن یک کپسول حتما دقت کنید که دستان شما تمیز باشد.

همیشه برای خرد کردن کمپرس یا باز کردن کپسول از دستکش استفاده کنید.

برای قرص های سیتوتوکسیک به تکنیک های مراقبت برای تهیه و تجویز سیتوتوکسیک ها مراجعه کنید.

– دستکش بپوشید، با دست برهنه دست نزنید

– هرگز قرص ها را خرد نکنید و کپسول را باز نکنید

– کمپرس را در یک فنجان یکبار مصرف قرار دهید

و بلافاصله به بیمار بدهید

 

ب) قطره، شربت

 

همیشه تاریخ باز شدن بطری ها را یادداشت کنید.

قطره ها و شربت ها درست قبل از تجویز آماده می شوند.

از سرنگ های خوراکی خاص یا فنجان های مدرج استفاده کنید.

سرنگ یا فنجان را با نام بیمار و نام دارو مشخص کنید.

برای مدت ماندگاری ویال باز شده به وب سایت داروخانه مراجعه کنید.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستان– درمان زخم بستر تضمینی – فیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزلاعزام پزشک به منزل شبانه روزی

 

داروهای تزریقی IM، SC، IV

دستان خود را با محلول هیدروالکلی مالش دهید

در صورت خطر تماس با دارو دستکش بپوشید.

دارو را درست قبل از تجویز آماده کنید.

در صورت لزوم:

– داروها را تهیه کنید، آنها را رقیق کنید

– تمام محل ها را با کمپرس خیس شده ضد عفونی کنید

– ضد عفونی کننده الکلی

– با چرخاندن چندین بار آماده سازی مخلوط کنید و

– اطمینان از وضوح

– سرنگ ها را با نام دارو و نام بیمار شناسایی کنید.

همیشه به تاریخ باز شدن روی ویال های چند دوز انسولین توجه داشته باشید، همه انسولین ها تا ۴ هفته پس از باز شدن نگهداری می شوند.

برای قلم ها، نام بیمار و تاریخ باز شدن را یادداشت کنید.

 

آئروسل ها

آئروسل درست قبل از تجویز آماده می شود.

دست ها را با محلول هیدروالکلی مالش دهید

آئروسل را با نام دارو و نام بیمار مشخص کنید.

 

شیاف، تخمک

دارو را درست قبل از تجویز آماده کنید.

دستان خود را با محلول هیدروالکلی مالش دهید

دستکش بپوش

بسته بندی دارو را کنار بالین بیمار باز کنید.

 

موضوعات

یکسان

موارد خاص

سوالات متداول در مورد تجویز قطره های خوراکی و تجویز محلول های تزریقی به صورت خوراکی

اداره دارو

اصول کلی

پرستاری که دارو را تجویز می کرد، نسخه را بررسی کرد.

هویت بیمار را با پرسیدن نام و نام خانوادگی و مراجعه به دستبند شناسایی بررسی کنید.

هدف درمان و عوارض احتمالی را به بیمار اطلاع دهید.

به بیمار بگویید در صورت بروز عوارض جانبی تماس بگیرد.

داروهای تجویز شده در پرونده بیمار را تأیید / یادداشت کنید.

پرستار داروها را آماده می کند، آنها را توزیع می کند و از مصرف آنها توسط بیمار اطمینان حاصل می کند.

الف) داروهای خوراکی

برای قرار دادن تجهیزات لازم، سینی دارو و داروهایی که باید آماده شود، از چرخ دستی که قبلاً ضدعفونی شده استفاده کنید.

برنامه را با محتویات جعبه قرص و نام بیمار بررسی کنید.

دستان خود را با محلول هیدروالکلی مالش دهید

در صورت نیاز به دست زدن به داروها برای دادن آنها به بیمار دستکش بپوشید.

به بیمار بیاموزید که داروها را بشناسد تا به یک شریک فعال در مراقبت تبدیل شود.

 

ب) مواد تزریقی

تطابق بین نسخه پزشکی، نام بیمار و نام داروی ذکر شده روی سرنگ را بررسی کنید.

دستان خود را با محلول هیدروالکلی مالش دهید

برای هر تکنیک تزریق، به مراحل مراقبت مراجعه کنید

 

تعمیر و نگهداری تجهیزات – دفع زباله

جعبه های قرص را تمیز کنید

فنجان های قرص را تمیز کنید

½ قرص یا بقایای داروهای تزریقی را به دلایل زیست محیطی در ظروف اختصاصی دور بیندازید

شرکت در یک قرار ملاقات پزشکی در یک مرکز بهداشتی گاهی اوقات می ‌تواند کمی ناراحت‌ کننده باشد: یک سری اقدامات باید انجام شود، صف ‌ها، زمان ‌های انتظار، از جمله موقعیت ‌های دیگر.

خوشبختانه، خدماتی وجود دارد که مراقبت از بیمار را بدون نیاز به مراجعه به کلینیک یا بیمارستان تضمین می کند: پزشکان خانگی. و در این وبلاگ همه چیزهایی را که باید در مورد آن بدانید به شما می گوییم!

 

مراقبت های بهداشتی در منزل چیست؟

مراقبت های پزشکی در منزل مکملی برای خدمات پزشکی سنتی است که امکان مراقبت همه جانبه را برای بیماران در محیط خانواده آنها فراهم می کند و در نتیجه راحتی، حریم خصوصی و امنیت بیشتری را فراهم می کند.

 

بیشتر و بیشتر مردم مراقبت های بهداشتی خانگی را به عنوان بهترین درمان سلامتی و عاطفی انتخاب می کنند. و آن این است که امکان ماندن بیمار در خانه در محاصره عزیزان و وسایل خود در عین توجه بهترین پرسنل بهداشتی باعث می شود از نظر جسمی و روحی احساس بهتری داشته باشد.

 

اغلب تصور می شود که پزشکان خانگی منحصراً برای سالمندانی هستند که در زندگی روزمره خود به مراقبت و همراهی نیاز دارند. یا برای بیمارانی که دارای نوعی ناتوانی هستند که در انتقال به مراکز بهداشتی مشکل بیشتری دارند. با این حال، این یک جایگزین عالی برای همه افرادی است که به کمک پزشکی نیاز دارند و به فردی که به آنها اعتماد دارند نیاز دارند تا اولویت درمانی را به آنها ارائه دهد.

 

به‌ویژه در زمان‌های همه‌گیری، مانند مواردی که در حال حاضر به دلیل وجود کووید-۱۹ با آن مواجه هستیم، پزشکان خانگی جایگزین بسیار خوبی برای دریافت مراقبت‌های بهداشتی بدون نیاز به مراجعه به کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها هستند و در نتیجه خطر سرایت را کاهش می‌دهند.

 

مزایای داشتن پزشک در منزل

خدمات پزشکی در خانه مزایای زیادی دارد. در اینجا ما ۵ مورد برتر را لیست می کنیم:

 

 1. مراقبت های پزشکی جامع در محیط خانواده

همانطور که در ابتدا به شما گفتیم، یکی از اصلی‌ ترین مزیت‌ های حضور پزشک در منزل این است که بیمار فرصت دریافت کمک همه جانبه را در محیط خانوادگی خود دارد، این امر نه تنها بر سلامت جسمی، بلکه بر سلامت عاطفی نیز تأثیر می‌گذارد.

این خدمات به بیمار این امکان را می دهد که در محیطی که اطمینان، آرامش و امنیت را فراهم می کند احساس مراقبت و مراقبت کند.

 

 1. خدمات ۲۴ ساعته بدون خط و انتظار

پزشکان خانگی همیشه مایل به ارائه خدمات خود هستند، مهم نیست که بیمار چه زمانی به آنها نیاز دارد. علاوه بر این، آنها مراقبت های برنامه ریزی شده را ارائه می دهند، بدون اینکه افراد را در معرض ساعت های طولانی انتظار قرار دهند.

 

 1. خدمات بدون نیاز به نقل و انتقال

در برخی مواقع، بیماران یک مرکز بهداشتی در مجاورت ندارند، وسیله نقلیه ای برای انتقال آنها ندارند یا به دلیل عواملی مانند کهولت سن، ناتوانی یا جراحات، تحرکشان کاهش یافته است. بنابراین رفتن به کلینیک یا بیمارستان برای دریافت مراقبت های پزشکی می تواند واقعا پیچیده و ناراحت کننده باشد. پزشکان خانگی با بسیج شدن به محل اقامت بیمار برای ارائه توجه و مراقبت مورد نیاز، تمام این موانع را از بین می برند.

بیشتربدانید:ویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک شمال تهراناعزام پزشک به منزل

 1. راحتی

ماندن در خانه در مقایسه با حضور در یک قرار ملاقات پزشکی یا درمان در یک مرکز پزشکی، آسایش و حریم خصوصی بیشتری را برای بیمار فراهم می کند.

 

 1. توجه شخصی

در قرارهای ملاقات سنتی، پیگیری جامع اتفاقاتی که برای بیمارانش می‌افتد برای پزشک دشوار می‌شود، عمدتاً به این دلیل که زمان لازم برای رسیدگی به همه آنها را ندارند. با این حال، پزشکان خانه به طور کلی زمان بیشتری را به بیماران خود اختصاص می دهند، به آنها توجه شخصی می کنند و در بسیاری از موارد از طریق تماس های تلفنی پیگیری می کنند.

 

چگونه می توان خدمات بهداشتی خانگی را درخواست کرد؟

کافیست با شماره های ما تماس بگیرید.

چرا خدمات حرفه ای مراقبت از خانه؟

قبل از پرداختن به جزئیات چرایی استفاده از “خدمات حرفه ای مراقبت در منزل”، بیایید خلاصه کنیم که خدمات مراقبت در منزل چیست، هدف و دامنه آنها چیست.

 

خدمات حرفه ای مراقبت در منزل چیست؟

مراقبت از بیمار در منزل و خدمات بهداشتی به عنوان ارائه کلیه خدمات بهداشتی / مراقبتی درخواستی توسط یک موسسه حرفه ای در خانه بیمار تعریف می شود.

 

هدف از خدمات حرفه ای مراقبت از خانه

هدف خدمات مراقبت در منزل تداوم درمان افرادی است که به هر دلیلی دچار مشکلات سلامتی در منازل خود که محل زندگی امن است و کمک به بهبود هر چه بیشتر آنها می باشد.

 

هدف از مراقبت حرفه ای در خانه:

 

♣ پیشگیری از عفونت ها و عوارض احتمالی در طول درمان بیمار،

 

♣ بهبود کیفیت زندگی،

 

♣ هدف آن کاهش هزینه های درمانی نسبت به بیمارستان است.

 

 

محدوده خدمات مراقبت در منزل چیست؟

خدمات حرفه ای مراقبت در منزل بسته به نیاز بیمار به صورت ساعتی، روزانه (۲۴ ساعته)، هفتگی، ماهانه یا بیشتر برنامه ریزی می شود.

 

در محدوده خدمات بهداشت حرفه ای خانه؛

♣ مراقبت پرستاری در منزل،

 

♣ درمان با پزشک در منزل،

 

♣ سازمان های پرسنل حمایت از سلامت در خانه،

 

♣ مراقبت های مداخله ای در منزل (پیک تغذیه، تراکئوستومی تنفسی، مراقبت از کاتتر مجاری ادراری و غیره)،

 

♣ خدمات آزمایشگاهی و تصویربرداری در منزل،

 

♣ جلسات فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل

 

♣ هماهنگی تجهیزات پزشکی در منزل

 

♣ خدمات مراقبت در منزل ارائه می شود.

 

چرا خدمات حرفه ای مراقبت از خانه؟

شرکت‌های مراقبت در منزل که خدمات حرفه‌ای ارائه می‌دهند، سازمان‌هایی هستند که دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند و خدمات رسمی/قانونی ارائه می‌کنند. دریافت مراقبت یا خدمات بهداشتی از یک موسسه دارای مجوز به این معنی است که اقدامات بهداشتی ارائه شده به بیمار بر اساس استانداردهای علمی در چارچوب اخلاقی انجام می شود.

 

مزایای خدمات دریافت شده از ارائه دهنده خدمات حرفه ای مراقبت در منزل

♣ شرکت‌های حرفه‌ای مراقبت در منزل همیشه ضمانت خدمات خوبی را به بیماران خود ارائه می‌دهند، زیرا در ساختاری هستند که خود را در یک سیستم دائماً تحت نظارت تجدید می‌کنند و بنابراین هرگز کیفیت خدمات را به خطر نمی‌اندازند.

 

♣ همه پرسنل شاغل در خدمات مراقبت در منزل رسماً کارمندان موسسه هستند. آنها با توجه به صلاحیت های خود با توزیع شغل در موسسه فعالیت می کنند.

 

♣ مخاطب بیمار و بستگان بیمار شرکت و مدیران آن هستند. مؤسسه، نه افراد، مسئول مشکلات تجربه شده/ممکن است تجربه شود.

 

♣ مدیر موسسه ای که خدمات حرفه ای مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی را ارائه می دهد و پرستار/ پرسنل بهداشتی بیمار را در منزل ویزیت می کنند و ارزیابی می کنند.

 

♣ پس از مذاکرات، یک پروتکل تنظیم و تعهدات در مراقبت در منزل متقابل پذیرفته و امضا می شود.

 

♣ علاوه بر قرارداد اضافه می شود که در صورت نیاز خدمات دیگری نیز قابل ارائه می باشد. (مانند فیزیوتراپی، مشاوره پزشک، آزمایشگاه، رادیولوژی، دستگاه، سازمان های ابزار)

 

♣ بیمار دائما با پزشک اولیه در تماس است. اطلاعات مربوط به وضعیت بیمار به طور روزانه توسط پرستاری که درمان را ارائه می دهد و سایر پزشکان شاخه ای که در صورت لزوم حمایت دریافت می کنند به پزشک منتقل می شود. در صورتی که در طول درمان های مراقبت در منزل تغییری در درمان بیمار توسط پزشک ایجاد شده باشد، درخواست توسط پرستار مطابق با طرح جدید انجام می شود.

 

♣ خدمات توسط پرستاران یا پرسنل بهداشتی مجرب و حرفه ای در مراقبت در منزل ارائه می شود. در صورت نارضایتی از کارمند سریعترین اقدام انجام می شود.

 

♣ از آنجایی که انواع شرایط بهداشتی و اقدامات احتیاطی در برابر عفونت ها در طول درمان در منزل رعایت می شود، از موارد منفی مانند شرایط التهابی و زخم بستر که ممکن است در بیمار ایجاد شود، جلوگیری می شود.

 

♣ در هر مرحله از درمان حرفه ای مراقبت در منزل، خانواده از روند درمان بیمار خود مطلع می شوند.

 

♣ کارکنان مراقبت در منزل به طور مداوم “آموزش ارتباط موثر با بیمار و خانواده او” را دریافت می کنند. به این ترتیب، یک پیوند قوی بین پرسنل پرستار/بهداشتی که درمان را انجام می‌دهند و بستگان بیمار/بیمار ایجاد می‌شود. به لطف این پیوند، پاسخ بیمار به درمان و رویکرد مشارکتی تأثیر مثبتی ایجاد می کند.

 

♣ در مواردی مانند اتمام سرویس بهداشتی حرفه ای در منزل قبل از زمان مقرر، با توجه به ذکر جزئیات در پروتکل، طرفین متضرر نمی شوند.

 

معایب خدمات دریافتی از افراد غیرمجاز یا شرکت های مشاور بدون مجوز

متأسفانه موسسات بدون مجوز زیادی در ترکیه تحت عنوان مشاوره بهداشتی یا مراقبتی وجود دارد. از آنجایی که این موسسات هیچ گونه صلاحیت قانونی ندارند، مداخله و تمرین بیمار یا شخص مورد مراقبت ممنوع است. برنامه هایی که توسط شرکت هایی که تحت عنوان خدمات به این روش فعالیت می کنند ممکن است سلامت بیمار را تهدید کند.

 

بکارگیری کارگران غیر بیمه شده و غیرمجاز

افرادی که در بدنه شرکت های مشاوره غیرمجاز کار می کنند، عمدتاً بیمه نیستند. از آنجایی که این افراد که به طور رسمی به عنوان کارمند دیده نمی شوند، نمی توانند مسئول تصویر منفی که ممکن است هنگام مراجعه بیمار به درمان یا مراقبت ایجاد شود، باشند، خانواده قربانی قربانی شدن می شود. علاوه بر این، بیمار ممکن است آسیب های سلامتی جبران ناپذیری را تجربه کند.

 

ارائه خدمات پیش پرداخت

 

شخص یا افرادی که تحت عنوان مشاوره، پرستاران/مراقبان غیررسمی را ارائه می دهند، نمی توانند برای خدماتی که ارائه می دهند فاکتور صادر کنند. دریافت خدمات پیش پرداخت ممکن است باعث شود که خانواده در صورت اختلال یا عدم ارائه خدمات، حقوق خود را مطالبه و اثبات کنند. بیمه های درمانی خصوصی خدمات درمانی در منزل را با توجه به پوشش بیمه نامه بیمار پوشش می دهند. اقوام خانواده نمی توانند از فاکتور استفاده کنند و در معاملاتی که بدون فاکتور انجام می شود نمی توانند هزینه های بهداشتی را از شرکت بیمه مطالبه کنند.

بیشتربدانید:سرم تراپی در منزل تهرانسرم تراپی در منزل غرب تهرانسرم تراپیخدمات پرستاری در منزل تهران

 

عدم اعتماد به نفس

از آنجایی که مراجع، دانش، روابط انسانی و رویکردهای خانوادگی افراد شاغل در این موسسات در مورد مراقبت از بیمار در منزل شناخته شده نیست، بی اعتمادی وجود دارد. اعتماد به نفس در درمان بیمار در منزل ضروری است و به لطف این اعتماد، بیمار بهتر به درمان پاسخ می دهد و بهبود مثبت می یابد.

 

به طور خلاصه؛ دریافت خدمات بهداشتی یا مراقبتی از موسسات غیررسمی هم شما را قربانی می کند و هم شما را به دردسر می اندازد. در صورت لزوم برای سلامت و ایمنی بستگان خود از دریافت پشتیبانی از “خدمات مراقبت در منزل و بهداشت” دارای مجوز غافل نشوید.

اعزام پزشک به منزل چگونه است؟

 پزشکانی که در منزل بیمار را ویزیت می کنند ، دقیقاً مانند پزشکانی هستند که در کلینیک خود با آنها صحبت می کنید اما در منزل به راحتی و اسایش از انها مشاوره میگیرید . با در خواست اعزام پزشک به جای اینکه ساعت ها در کلینیک منتظر بمانید، پزشک برای ویزیت شما به منزل شما می اید.سلامتی بیماران  همیشه در اولویت هستند. پزشکان موسسه مهراوران تلاش می کنند تا بهترین مراقبت های خانگی را به بیماران خود ارائه دهند. پزشکان کودکان، بزرگسالان و سالمندان را با مراقبت و دلسوزی درمان می کنند. چه در خانه باشید، چه در یک هتل یا در یک مرکز مراقبت از سالمندان، در هر کجا که هستید.دیگر نیازی نیست که در طول شب در انتظار باز شدن مطب پزشک و در دسترس بودن پزشک عمومی خود باشید. میتوانید با موسسه مهراوران تماس بگیرید تا پزشک به خانه شما بیایید و زودتر ویزیت شوید.تیمی از پزشکان حرفه ای و بسیار آموزش دیده در سراسر تهران داریم که بیماران زیادی را  در خانه درمان می کنند. پزشکان نه تنها درمان مناسب را به شما ارائه می دهند، بلکه به ایجاد احساس بهتر در شما نیز اهمیت می دهند. پزشکان همیشه مودب و محترمانه هنگام درمان در خانه با  شما رفتار می کنند.

 

در چه مواردی نیاز به خدمات پزشک در منزل داریم:

وقتی پزشک شما در دسترس نیست اما نیاز به کمک دارید

زمانی که برای افراد سالمند یا افرادی که دارای مشکلات فیزیکی هستند  نیاز به مشورت با پزشک دارید

بیماران بستری در منزل که به خدمات پزشکی نیاز دارند

خدمات فوری پزشک از طریق مشاوره از راه دور

 

خدمات:

مشاوره با پزشک

فیزیوتراپی

تست های آزمایشگاهی

پرستاری

واکسیناسیون

مراقبت آموزش زمان بندی دارو ها

هزینه مراقبت در منزل چقدر است؟

هزینه مراقبت ۲۴ ساعته در منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر تصمیم دارید مراقبی را انتخاب کنید که با فردی که نیاز به مراقبت دارد نقل مکان کند، باید هزینه های ماهیانه را در نظر بگیرید. شما می توانید بخشی از هزینه ها را با حمایت خانواده پرداخت کنید. توجه داشته باشید که تخت و خوابگاه برای مراقب باید در نظر گرفته شود. صلاحیت پرسنل پرستاری و وضعیت مراقبت خاص نیز می تواند بر هزینه ها تأثیر بگذارد.

مراقبت در منزل چگونه انجام می شود ؟

در مورد مراقبت ۲۴ ساعته، یک پرستار به خانه شخصی که نیاز به مراقبت دارد نقل مکان می کند. در اینجا او وظایف مختلف مربوط به مراقبت و تأمین خواسته های بیمار  را بر عهده می گیرد. او به عنوان عضوی از خانواده، یک همراه دائمی ومهم برای فرد نیازمند مراقبت است. کارکنان پرستاری از بهداشت شخصی گرفته تا غذا خوردن و دارو و سایر مراقبت ها در طول روز را پشتیبانی می کنند.

 

خدمات پرستاری:

در حالی که کارکنان مراقبت در مراقبت شخصی آموزش دیده اند و می توانند وظایف پزشکی خاصی را انجام دهند، سایر روش های پزشکی پیشرفته تر به مراقبت پرستاری نیاز دارند. این اقدامات توسط یک پرستار ثبت نام شده انجام می شود که شما یا عزیزتان را در خانه ملاقات می کند.

 

برخی از وظایفی که به تجربه پرستاری نیاز دارند :

درمان و پانسمان زخم ها

تزریق آمپول

درمان و مدیریت مشکلات پوستی مانند زخم بستر یا پارگی

ارائه مراقبت برای روش های جراحی که نیاز به آموزش تخصصی دارند، مانند تراکئوستومی، استوما و کاتتر

 

چگونه یک بیمار واجد شرایط مراقبت در خانه می شود؟

در صورتی که یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی معتبر بتواند شهادت دهد و شواهدی برای وضعیت بیمار در خانه ارائه کند، می‌تواند در خانه درمان شود.

فرض کنید هزینه سفر برای مراجعه به بیمارستان برای خانواده بیمار بسیار زیاد است. در این صورت بیمار می تواند درمان را در منزل انجام دهد.

اگر مرحله بهبودی بیمار دیگر شامل درمان فعال بالینی یا جراحی نمی شود و می توان از آن در خانه مراقبت کرد.

اگر بیمار بیش از حد پیر باشد و رفتن به بیمارستان برایشان مشکل است.

سالمندان مبتلا به COPD (بیماری مزمن ریوی)

بیمارانی که دیابت یا مدیریت عفونت دارند

بیماران قلبی

 

همراهی با پزشک:

هر چند وقت یک‌بار، برای معاینه عمومی سلامت، تب فصلی، بیماری‌های حاد، بیماری‌های مزمن و موارد دیگر، حتماً باید با پزشک مشورت کنید. پزشک در طول دوره بهبودی به شما کمک می کند. خدمات پزشک در منزل دقیقاً همین کار را می کند. فقط، لازم نیست جایی بروید. پزشک در خانه شما را ویزیت و درمان می کند.

مزایای ویزیت پزشک در منزل:

در هزینه و زمان خود صرفه جویی میکنید زیرا در مواقعی که نیاز به خدمات فوری پزشکی دارید نیازی به ماندن در بیمارستان ندارید

پزشکان دارای مجوز هستند و در زمینه تخصصی خود مهارت بالایی دارند. در کنار آن، آنها مراقبت های پزشکی مراقبتی و دلسوزانه را ارائه می دهند

یکی ازویژگی های عالی و اصلی در دسترس بودن پزشکان در زمان‌های نامناسب و در مواقع ضروری است

موسسه پرستاری مهراوران دقیقاً همان چیزی است که از نام آن پیداست دارای مجرب ترین و با تجربه ترین پزشکان و پرستاران است.

 

در موارد زیر  نیاز به خدمات پزشک در منزل داریم:

وقتی پزشک شما در دسترس نیست اما نیاز به کمک دارید

زمانی که برای افراد سالمند یا افرادی که دارای چالش های  فیزیکی هستند  نیاز به مشورت با پزشک دارید

بیماران بستری در منزل که به خدمات پزشکی نیاز دارند

خدمات فوری پزشک از طریق مشاوره از راه دور و …

 

مزایای خدمات پرستاری در منزل:

خدمات پرستاری در منزل به بزرگسالان این امکان را می دهد که با کمک و مراقبت شخصی از حمایت روزانه برخوردار شوند

بستری شدن در منزل چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، بستری شدن در منزل  نوعی بستری شدن در منزل بیمار است که هدف آن کوتاه کردن یا اجتناب از اقامت در بیمارستان است. اعزام پزشک را می توان در منزل بیمار (خانه، آپارتمان و غیره) و یا در اقامتگاه تخصصی سالمندان دریافت کرد. این می تواند مراقبت پزشکی و پیراپزشکی را شامل شود:

– مراقبت یکباره (به عنوان مثال برای برخی شیمی درمانی ها)؛

– مراقبت های توانبخشی در خانه (کمک در منزل پس از بستری شدن در بیمارستان، به عنوان مثال پس از زایمان یا یک عمل جراحی بزرگ).

– مراقبت تسکینی

 

بستری شدن در منزل به طور انحصاری بر اساس نسخه پزشکی انجام می شود

 

بستری در منزل و شرایط دریافت آن: چه کسانی می توانند از آن بهره مند شوند؟

هر بیمار می تواند تحت شرایط زیر از بستری شدن در منزل بهره مند شود:

– بیمار ویا خانواده وی رضایت خود را داده اند.

– مراقبت در منزل قابل ارائه است (تجهیزات و پشتیبانی لازم لزوماً نیازی به حضور در بیمارستان ندارد).

– فضای زندگی بیمار می تواند تمام تجهیزات، لوازم و کارکنان پرستاری لازم برای مراقبت را در خود جای دهد.

 

بستری شدن در منزل: مزایا و معایب

مزایای بستری در منزل چیست؟

– امکان بستری شدن در منزل، همراه با آسایش ناشی از ماندن در خانه؛

– کیفیت مراقبت در اصل مشابه آنچه در بیمارستان ها دریافت می شود است.

– سرویسی که ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز کار می کند.

 

معایب بستری در منزل چیست؟

– بستگان ممکن است رنج ببرند: اقوام گاهی مجبور می شوند مراقب خانواده شوند، ممکن است کارهای خانگی اضافی، از دست دادن صمیمیت خانوادگی و غیره.

مانند هر راه حل بستری، بستری شدن در منزل دارای مزایا و معایب خود است.

 

 

خدمات بهداشتی خانگی چیست؟

 

این ارائه خدمات مراقبت بهداشتی در محل مورد نیاز شما در خانه یا محل کار است. این خدمات ارائه کلیه خدمات و معاینات پزشکی و درمانی مورد نیاز افراد به صورت برنامه ریزی شده و جامع در محل زندگی خود توسط یک تیم حرفه ای مراقبت های بهداشتی است.

 

تیم های مراقبت های بهداشتی ما برنامه درمانی و مراقبتی مورد نیاز شما را آماده می کنند و خدمات مراقبت های بهداشتی را در محل شما ارائه می دهند.

 

هدف اصلی این خدمات اطمینان حاصل شود که افراد سلامت خود را بازیابی کرده و حفظ می کنند و کیفیت زندگی خود را در فضاهای زندگی که در آن احساس امنیت و شادی می کنند، بهبود می بخشند، بدون اینکه آسایش آنها به خطر بیفتد. حمایت از فرد با اطمینان از آرامش، شادی و آزادی او در محل زندگی خود است.

 

 

تیم خدمات بهداشتی خانه کیست؟

تیم ما؛ این شامل پزشکان، پرستاران مراقبت در منزل، ماماها، کارکنان پشتیبانی مراقبتی (مراقبان)، فیزیوتراپیست ها، روانشناسان، متخصصان حمایت اجتماعی، متخصصان تغذیه و سایر متخصصان سلامت می باشد.

 

 

معاینه پزشک در منزل:

پزشک متخصص ما که در زمینه کاری خود با تجربه هستند، به همراه پرستاری مجرب در این زمینه، شما را در منزل و در منطقه آسایش خود ویزیت می کنند و شما را معاینه می کنند. آنها اقدامات درمانی لازم را در خانه اعمال می کنند و در صورت لزوم، به سرعت شما را با آمبولانس حمل و نقل اورژانس به بیمارستان منتقل می کنند و اطمینان حاصل می کنند که در اسرع وقت بهترین درمان را دریافت خواهید کرد.

 

خدمات پرستاری در منزل:

خدمات پرستاری در منزل به خدمات پرستاری در منزل گفته می شود که در آن مراقبت های پزشکی و اجتماعی به بیماران در هر سنی در محل زندگی خود توسط یک پرستار ارائه می شود و توسط یک تیم حرفه ای مراقبت های بهداشتی در پس زمینه دنبال می شود.

آنها برنامه های مراقبتی را مطابق با خواسته ها و شرایط عمومی افرادی که به خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل، پزشک و خانواده نیاز دارند، ایجاد می کنند و پیگیری و درمان خود را در راستای حوزه های حرفه ای خود انجام می دهند.

 

پیگیری بارداری در منزل

ارائه آموزش های عملی و مشاوره در زمینه آموزش مادر و مراقبت از نوزاد در دوران بارداری، زایمان و بعد از آن.

 

پرستار نوزاد در منزل

او در راستای وظایف پرستاری حرفه ای خود، کلیه مراقبت ها و درمان نوزادان تازه متولد شده را انجام می دهد، رشد نوزاد را دنبال می کند و با پزشک مربوطه همکاری می کند. با ارائه آموزش در مورد مراقبت از نوزاد و شیردهی، والدین را در مورد هماهنگی مادر و نوزاد راهنمایی می کند.

 

انجام آزمایشات خون و سایر آزمایشات در منزل

بدون نیاز به مراجعه فرد به بیمارستان یا آزمایشگاه، خون گیری، نمونه گیری ادرار و مدفوع در منزل توسط پرستاران متخصص در محل فرد (منزل، محل کار و …) انجام می شود، نمونه های گرفته شده به آزمایشگاه تحویل داده می شود. تحت شرایط مناسب و نتایج با بیمار / بستگان بیمار / پزشک بیمار به اشتراک گذاشته می شود.

 

خدمات PCR/آنتی ژن خانگی

تیم‌های ما به محل شما می‌آیند، آزمایش‌هایی را که باید در طول فرآیند کروناویروس (کووید-۱۹) انجام شود، انجام می‌دهند و نتایج را به شما تحویل می‌دهند.

 

مراقبت از بیمار Covid-19 در خانه

کادر متخصص ما در این فرآیند که نیازمند درمان، مراقبت و پیگیری حرفه ای است، همراه شما هستند.

 

کاربرد سرم آنتی اکسیدان کووید-۱۹ در خانه

این سرم آنتی اکسیدانی متشکل از گلوتاتیون و کمپلکس ویتامین بزرگترین حامی سیستم ایمنی شما خواهد بود و مقاومت بدن شما را در برابر اثرات منفی احتمالی افزایش می دهد.

 

کاربرد سرم در منزل

برنامه های سرم داخل وریدی مورد نیاز شما توسط تیم حرفه ای ما اعمال می شود.

 

کاربرد تزریق در منزل

برنامه های درمانی یا تزریقی فعلی شما که توسط پزشکان ما توصیه می شود در محل شما اعمال می شود.

 

قرار دادن کاتتر ادراری در منزل

ما برای استفاده از کاتترهای سیستم ادراری (کاتتر) به شما مراجعه می کنیم و اقدامات احتیاطی لازم را برای این روش که نیاز به شرایط استریل مناسب دارد انجام می دهیم.

 

قرار دادن لوله بینی معده در منزل

ما این روش را که در مراقبت از بیماران بستری، فلج (سکته مغزی) یا تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و بنابراین برای تغذیه خوراکی مناسب نیستند، ترجیح داده می شود، در خانه شما، جایی که شما راحت تر هستید، انجام می دهیم.

 

تغییر و مراقبت PEG در خانه

ما تعویض و نگهداری تجهیزات مربوطه را در شرایط مناسب برای جلوگیری از عفونت انجام می دهیم.

 

مراقبت از کانول تراکئوستومی در منزل

ما تعویض و نگهداری تجهیزات مربوطه را در شرایط مناسب برای جلوگیری از عفونت انجام می دهیم.

 

خدمات فیزیوتراپی خانگی

ما برنامه های ورزشی و درمانی را برای شما آورده ایم که بدون نیاز به رفتن به بیمارستان برای شما مناسب است.

 

مراقبت از زخم و پانسمان در منزل

مراقبت از زخم و پانسمان که نیاز به دانش و مهارت خاص دارد. این عملی است که ما با اهمیت زیادی برای جلوگیری از زخم بستر و عفونت و محافظت و بهبود سلامت انجام می دهیم.

 

مانیتورینگ فشار خون و قند در منزل

اندازه گیری و پیگیری دقیق به شما امکان می دهد درمان دقیق و با کیفیتی دریافت کنید.

 

مراقب خانه

ما تمام خدمات مراقبتی مانند نظارت بر دارو، تغذیه و مراقبت از بدن را به صورت خدمات روزانه و/یا طولانی مدت با تیم مراقبت از بیمار حرفه ای خود ارائه می دهیم.

 

خدمات متخصص تغذیه در منزل

هر کس حق دارد بدنی سالم و متناسب داشته باشد. برای این کار در منزل یا محل کارتان به شما سر می زنیم و با هم برنامه ریزی می کنیم.

 

خدمات روانشناس در منزل

امروزه مشکلات روانی مانند اضطراب و اضطراب از بزرگترین مشکلات سلامتی هستند. اگر می‌خواهید بدون خروج از خانه به این سرویس دسترسی داشته باشید، ما در خدمت شما هستیم.

بیشتربدانید:دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

خدمات همراهی

زمانی که به کسی نیاز دارید که شما را در بیمارستان یا خانه همراهی کند، ما آنجا هستیم.

 

مهمترین مزیت مراقبت های بهداشتی در منزل این است که به بیماران اجازه می دهد تا مراقبت های شخصی را در خلوت و آسایش خانه خود دریافت کنند. مراقبت در منزل باعث می شود تا آنجا که ممکن است عملکردی و مستقل باقی بمانند و احساس امنیت بسیار بیشتری را برای آنها فراهم می کند.

بیشتربدانید:ویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک شمال تهراناعزام پزشک به منزل

مطالعات نشان می دهد که برای افراد مبتلا به یک بیماری مزمن یا ناتوانی، زندگی در خانه (به جای بیمارستان یا خانه سالمندان) اغلب بهترین گزینه برای رفاه جسمی و روانی است.

 

تعیین کمیت مزایای همراهی برای فردی که نیاز به مراقبت در خانه دارد، دشوار است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که انزوای اجتماعی می‌تواند به اندازه سیگار کشیدن به سلامت فرد آسیب برساند.

 

افراد بیشتری به روند انتخاب مراقبت های بهداشتی در منزل به عنوان بهترین درمان سلامتی و عاطفی برای بستگان خود می پیوندند. این امکان که فرد بتواند در خانه بماند، در محاصره وسایل و عزیزان خود، اما همیشه با بهترین پرسنل بهداشتی، به این معنی است که بخش کمک در منزل در حال حاضر یکی از بهترین لحظات خود را سپری می کند.

 

کیفیت پزشکی مهم است، اما مدیریت برای حفظ سلامت عاطفی بیمار بسیار مهمتر است. مراقبت های پزشکی در منزل منحصراً برای سالمندانی که در زندگی روزمره خود به مراقبت و همراهی نیاز دارند طراحی نشده است. عملکرد آن در افراد وابسته و ناتوان نیز وجود دارد، در افرادی که نمی توانند از عهده انجام برخی وظایف روزانه برآیند و به فردی که به آنها اعتماد دارند نیاز دارند تا به آنها اولویت درمانی را که شایسته آن است ارائه دهد.

 

مراقبت‌های بهداشتی در منزل می‌تواند از بهبود زخم‌ها و بخیه‌های سطحی، بهبود استومی، بهبود زخم بستر، تعویض لوله، تزریق و تزریق مایعات داخل وریدی تا استفاده از درمان‌ها یا داروهای پیچیده‌تر، مانند شیمی‌درمانی و ضد نئوپلاستیک‌ها را شامل شود. همچنین می توان از طریق واکسن در خانه از بیماری ها پیشگیری کرد، در واقع برای کودکان دریافت واکسن در خانه کمتر از مطب یا بیمارستان آسیب زا است.

 

هیچ چیز نباید به مراقبت خانگی از درمان دریافت شده توسط بیمار در تخت بیمارستان حسادت کند. متخصصان بهداشت، متشکل از پزشکان، پرستاران، درمانگران، روانشناسان و سایر تخصص ها، ۲۴ ساعت شبانه روز و ۳۶۵ روز در سال روحیه کامل خود را نشان خواهند داد. با قیمتی بسیار مقرون به صرفه، ما رفاه خود و بستگانمان را خواهیم یافت.

 

در اینجا برخی از مزایای مراقبت های بهداشتی در خانه آورده شده است:

خدمات شخصی: خویشاوند ما همیشه احساس دوست داشتن و مراقبت خواهد کرد. با حضور در خانه، از خطرات ابتلا به عفونت ها یا ورود به ایالت ها جلوگیری خواهید کرد

 

افسردگی، که گاهی اوقات در بیمارستان ها به خوبی مورد استقبال قرار می گیرد. همه اینها به طور قابل توجهی به افزایش امید به زندگی بیمار کمک می کند، زیرا به لطف دوز مثبت روانی ارائه شده توسط این کمک انحصاری، بهبودی آسان تر خواهد بود.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاندرمان زخم بستر تضمینیفیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

راحتی: این سرویس اعضای خانواده را از بار سفر و شب های سنگین در اتاق بیمارستان رها می کند.

 

نوآوری فناورانه: پرسنل بهداشتی بهترین مواد و کارآمدترین وسایل فناورانه را دارند تا همیشه از وضعیت سلامتی بیمار خود مطلع شوند، مانند مطالعات آزمایشگاهی و کابینت.

 

هزینه کمتر – حفظ حریم خصوصی بیشتر: خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل ارزان تر از پذیرش در محل اقامت خواهد بود. همینطور ماندن در خانه باعث آسایش و حریم خصوصی بیشتر بیمار از نظر بهداشت و استراحت می شود.

 

وقتی از خدمات آزمایشگاهی در منزل صحبت می کنیم، مزایای آن عبارتند از:

هزینه یکسان – مزایای بیشتر: مطالعات بالینی در خانه در مهراوران نوین هزینه مشابهی با مطالعات انجام شده در آزمایشگاه دارد، با سهولت دریافت خدمات در منزل.

 

خدمات دوستانه با انواع بیماران: بسیاری از افراد به دلیل سن یا بیماری محدودیت حرکتی دارند، بنابراین حتی ترک خانه نیز یک چالش است. با مطالعات بالینی در خانه، ما این روند را برای این نوع افراد و خانواده‌هایشان تسهیل می‌کنیم.

 

بدون خط: با سرویس خانه دیگر نیازی به صف یا انتظار برای قرار نیست، زیرا کارکنان در روز و ساعت توافق شده با تمام تجهیزات لازم برای انجام مطالعه در منزل شما حاضر می شوند.

 

امنیت بیشتر: در این مواقع همه‌گیری، ماندن در خانه امن‌ترین گزینه است. با این سرویس مجبور نیستید بیرون بروید و امنیت خود و خانواده خود را به خطر بیندازید. علاوه بر این، در مهراوران نوین ما همه اقدامات بهداشتی را هم در امکانات و هم در خدمات خانگی خود داریم.

هم اکنون قرار خود را تعیین کنید.

 

اطلاعات عمومی:

اصطلاحات آزمایشگاهی

آیا تا به حال سعی کرده اید نتایج مطالعات خود را بخوانید اما نمی دانید چگونه آنها را تفسیر کنید؟

 

آیا می خواهید در مورد زبان مورد استفاده در آزمایشگاه بیشتر بدانید؟

اگر پاسخ شما به این دو سوال مثبت بود، حتما این مقاله را مطالعه کنید، زیرا ما شما را با برخی از اصطلاحات بالینی که در آزمایشگاه استفاده می شود و باید بدانید آشنا می کنیم.

 

کمی ریشه شناسی

چیزی که می تواند بسیار مفید باشد این است که ریشه شناسی را با اصطلاحاتی که با آنها برخورد می کنید مرتبط کنید، برای مثال، وقتی اصطلاحی را پیدا می کنید که با همو یا هما شروع می شود، به این معنی است که با خون ربط دارد، زیرا در ریشه آن معنی دارد.

 

به همین ترتیب هپا به معنی جگر، گلیکول شیرین، لیپوس چربی، کیتوس یا سیتوس به معنای سلول، حرف «الف» در ابتدای کلمه می تواند به معنای نفی و غیره باشد.

 

اصطلاحات اولیه آزمایشگاه

کم خونی: به کاهش غیرطبیعی حضور گلبول های قرمز خون در خون، از نظر تعداد یا اندازه اشاره دارد.

 

ضد انعقاد: موادی که برای معاینه مناسب از تشکیل لخته در خون جلوگیری می کنند.

 

آسپسیس: به معنای عدم وجود میکروب یا آلودگی است، اما معمولاً برای تعریف روش های استریل کردن و ضدعفونی مناسب مانند استفاده از لباس مناسب، ابزار استریل و غیره استفاده می شود.

 

کشت: روشی است که برای تکثیر میکروارگانیسم ها استفاده می شود. با افزایش تعداد باکتری ها، شناسایی آنها بسیار آسان تر می شود.

 

گلبول های قرمز: که گلبول های قرمز یا گلبول های قرمز نیز نامیده می شوند، سلول هایی هستند که اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن حمل می کنند.

 

گلیسمی: اندازه گیری غلظت گلوکز آزاد در خون است. هنگام روزه داری، سطوح نرمال برای یک بزرگسال سالم بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر است.

 

هماتوکریت: نوعی آنالیز است که غلظت گلبول های قرمز خون را اندازه گیری می کند.

 

کشت خون: همانطور که ممکن است از نام آن حدس بزنید، کشت خون به شناسایی میکروارگانیسم‌هایی مانند باکتری‌های موجود در خون اشاره دارد.

 

هموگلوبین: یک پروتئین خون است که اکسیژن را از ریه ها به بقیه بدن می رساند. سطوح غیر طبیعی هموگلوبین می تواند نشان دهنده مشکلات خونی مانند کم خونی باشد.

 

لکوسیت ها: گلبول های سفید. آنها مسئول دفاع از بدن در برابر عفونت ها هستند.

 

لیپمی: به وجود چربی در خون اشاره دارد.

 

پلاکت ها: ذرات خون تولید شده در مغز استخوان که نقش بسیار مهمی در لخته شدن دارند.

 

پلاسما: ماده ای است که به خون قوام مایع می دهد. با جدا کردن سلول‌ها (مانند گلبول‌های قرمز و سفید) و باقی گذاشتن مایع شفاف و کمی زرد رنگ به دست می‌آید. پلاسما ۵۵ درصد از حجم کل خون را تشکیل می دهد.

 

سرم: سرم خون منبع بسیار مهمی از الکترولیت ها است که عمدتاً از آب تشکیل شده است که با پروتئین ها، هورمون ها، مواد معدنی و دی اکسید کربن حل شده است. از طریق انعقاد خون به دست می آید.

 

سپسیس: به معنای عفونت یا آلودگی است. این به واکنش شدید بدن به عفونت اشاره دارد.

 

اکنون که با اصطلاحات و ریشه شناسی ها آشنا شدید، از شما یک سوال می پرسیم.

 

تعریف هموگلوبین گلیکوزیله چیست؟

اگر پاسخ شما اندازه گیری سطح قند خون بود، درست می گویید.

 

درک اصطلاحات بالینی کار دشواری نیست، فقط باید معنی برخی از کلمات یا ریشه آنها را یاد بگیرید.

 

ما مطمئن هستیم که این مقاله به شما کمک می کند تا نتایج آزمایشات خود را بهتر تفسیر کنید، اما به یاد داشته باشید که هیچ مترجمی بهتر از پزشک شما وجود ندارد.

مرحله تشخیص، که نقش مهمی در درمان بیماری ها دارد، باید هر چه زودتر انجام شود. تشخیص زودهنگام عنصری است که برای درمان بیماری ها قبل از پیشرفت نیاز به توجه دارد. به همین دلیل در صورت بروز بیماری های جزئی باید بدون معطلی به پزشک متخصص مراجعه کرد و تمامی آزمایشات پزشکی لازم را انجام داد. در چنین مواقعی می توانید با خیالی آسوده به کلینیک ما مراجعه کنید و با راهنمایی پزشک آزمایشات لازم را در آزمایشگاه های نسل جدید ما انجام دهید.

 

علاوه بر آزمایشات پزشکی؛ همچنین می توانید از خدمات دیگر ما مانند سونوگرافی، اشعه ایکس دیجیتال، اشعه ایکس پانورامیک دیجیتال بهره مند شوید. به این ترتیب، در صورت ابتلا به هر بیماری، می توانید آن را در مراحل اولیه تشخیص دهید، نتایج قابل اعتمادی بگیرید و درمان مناسب را شروع کنید. استفاده از دستگاه های مدرن برای این گونه آزمایشات پزشکی که باید نتایج دقیق و قابل اعتمادی ارائه دهد بسیار مهم است. چنین دستگاه هایی که امکان تشخیص دقیق بیماری را در مدت زمان کوتاهی فراهم می کنند، باید توسط تیمی از متخصصان در این زمینه مدیریت شوند و نتایج قابل اعتماد با خطای صفر تولید کنند. شما می‌توانید از آزمایشگاه‌های ما برای روش‌های آنالیز که نیاز به دقت زیادی دارند و مبنای ایده‌آلی برای اعمال درمان مناسب ایجاد می‌کنند، بهره‌مند شوید.

 

ویژگی هایی که آزمایشگاه های آنالیز پزشکی باید داشته باشند

 

آزمایشگاه هایی که در آنها طیف وسیعی از آزمایشات پزشکی مانند خون و ادرار انجام می شود باید با دقت طراحی شوند. برای اینکه تمام آزمایشات پزشکی که نقش حیاتی در تشخیص بیماری ها دارند، آزمایشگاه ها باید دارای ویژگی هایی باشند تا دقیق و قابل اعتماد باشند. اول از همه، دستگاه ها باید جدیدترین سیستم باشند و تجزیه و تحلیل ها باید در سراسر جهان معتبر باشند. از آنجایی که این نوع تست های آزمایشگاهی جایگاه مهمی در تشخیص طیف وسیعی از بیماری های عفونی و اختلالات مختلف دارند، باید تحت شرایط مناسب توسط تیم متخصص مورد ارزیابی قرار گیرند. به خصوص در این روزها که فناوری به سرعت در حال توسعه است، باید به سراغ دستگاه های نسل جدید رفت. کلینیک ما، که هدف آن ارائه برتری از هر جنبه به شماست، به شما امکان می دهد تا تمام آزمایشات مورد نیاز خود را در آزمایشگاه هایی انجام دهید که به دلیل کیفیت برتر و تجهیزات مدرن مورد تحسین قرار می گیرند. شما می توانید هر زمان که نیاز دارید با ما تماس بگیرید و بهترین پشتیبانی را در مورد موضوع دریافت کنید.

 

همچنین می توانید از خدمات بهداشتی دوره ای مانند تست سریع کووید و اندازه گیری آنتی بادی کووید ۱۹ بهره مند شوید. پزشکان متخصص و با تجربه ما همیشه در کلینیک ما با شما هستند، جایی که می توانید بدون شک در قابل اعتماد بودن آزمایشات خود، اقدامات خود را انجام دهید. او نتایج آزمایشات را به بهترین شکل ممکن ارزیابی می کند و در صورت لزوم مراحل درمان را مرحله به مرحله تعیین می کند. به این ترتیب، این فرصت را خواهید داشت که ناراحتی هایی را که برای آنها راه حلی پیدا می کنید در اسرع وقت برطرف کنید.

بیشتربدانید: خدمات پزشکی در تهراناعزام پزشک شمال تهراندکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزی

اهمیت آزمایشگاه های با کیفیت و قابل اعتماد در تجزیه و تحلیل پزشکی

تمام آزمایشات پزشکی انجام شده در آزمایشگاه های معتبر دقیق تلقی می شوند. پزشکان نتایج به دست آمده از چنین آزمایشاتی را که در سراسر جهان معتبر هستند، ارزیابی می کنند و با تعیین ایده آل ترین روش درمانی برای بیمار، برنامه بسیار مؤثرتری ایجاد می کنند. همچنین می‌توانید از ما پشتیبانی بگیرید تا علت بیماری‌های خود را با خطای صفر مشخص کنیم و در اسرع وقت متوجه شوید که آیا بیمار هستید یا خیر. آزمایشگاه با کیفیت ما در کلینیک ما دارای دستگاه های مدرن و امروزی است. تیم ما که در استفاده از هر یک از این موارد متخصص هستند، به راحتی آزمایش های لازم را برای تشخیص انجام می دهند. به این ترتیب بدون هیچ جای خطا مشخص می شود که بیماری شما چیست و مشخص می شود که در طول مراحل درمان از چه برنامه هایی استفاده می شود. شما می توانید با خیال راحت با ما تماس بگیرید و بدون تردید آزمایشات درخواستی پزشک را انجام دهید. اگر در مورد جزئیات سردرگم هستید، می توانید با دریافت پشتیبانی از ما پاسخ سوالات خود را بیابید. با کسب اطلاعات در مورد وضعیت سلامتی خود، می توانید درخواست ارزیابی دقیق شرایط فعلی را داشته باشید و یاد بگیرید که برای سلامتی خود چه کاری باید انجام دهید یا نباید انجام دهید.

 

در بیماری هایی که تشخیص زودهنگام از اهمیت بالایی برخوردار است، نیاز به دریافت خدمات آنالیز پزشکی از آزمایشگاه های نسل جدید دارید. به این ترتیب جزئیات نادیده گرفته نمی شود و امکان دستیابی به داده های نادرست در مورد هیچ موضوعی وجود ندارد. قابلیت اطمینان و دقت آزمایشات انجام شده توسط تکنسین های آزمایشگاه یا فارغ التحصیلان بخش تکنسین کار شما را در طول فرآیند درمان آسان می کند و به شما کمک می کند تا روند بهبودی خود را در اسرع وقت تکمیل کنید.