0

نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستان

همراهی از بیماران خود در بیمارستان را به مهرآوران نوین بسپارید تا حرفه ای و تخصصی از آن ها نگهداری کنیم . پرستاران ما دوره های مختلف مراقبت از بیماری های خاص و مختلف را گذرانده اند و با ۱۴ سال تجربه و عقد قرار داد رسمی آماده ارائه خدمت به هموطنان محترم مان می باشد.

برای بیماران محترم محدودیت سنی وجود ندارد اما هر گروه سنی ویژگی های خاص خود را داشته و موسسه مهرآوران نوین با ۱۴ سال سابقه خود ، با تجربه ترین افراد را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با آرامش خاطر عزیزانتان را به ما بسپارید.

از بیماران و افرادی که در دوران زندگی خود نیاز به نگهداری و پرستار دارند سالمندان هستند:

پویایی و فعالیت های گروهی برای سالمندان

رویکرد بسالمندی برای چندین دهه در یک دیدگاه تک بعدی توسعه یافته است: پیری فیزیولوژیکی، طبیعی و پاتولوژیک، با سلطه و حتی انحصار رویکردهای پزشکی و پرستاری، هم در تحقیقات و هم در پاسخ هایی که پس از آن تبدیل می شوند. “پشتیبانی”.

با این حال، آیا کافی است؟ آیا یک رویکرد صرفاً بیولوژیکی برای درک موجودی زیستی-روانی اجتماعی مانند انسان کافی است؟

 

فعالیت های گروهی می تواند برای همه مفید باشد، اما آیا تا به حال در مورد مزایای پیری فعال شنیده اید؟

اکنون زمان تأمل در این مورد است. با توجه به موسسه جغرافیای آماری برزیل (IBGE)، انتظار می‌رود تعداد افراد بالای ۶۰ سال در این کشور تا سال ۲۰۴۲ دو برابر شود. کیفیت زندگی این مخاطبان همچنین قابل درک است که با افزایش سن برخی از قسمت های ناخوشایند مانند مشکلات حافظه، کاهش بینایی و شنوایی، به خطر افتادن قدرت بدنی و غیره رخ می دهد. اما آیا می دانستید که فعال ماندن سلاح مهمی برای مبارزه است. در برابر همه این مشکلات؟ انرژی می تواند ابزاری اساسی از این نظر باشد. با آنها می توان تمرکز، انجام فعالیت هایی برای تقویت حافظه و حتی بیدار کردن دوباره عواطف و احساسات به جا مانده در طول زمان، مانند عزت نفس. آیا کنجکاو بودید که بیشتر بدانید؟با دنبال کنید و نمونه هایی از دارایی هایی را که سالمندان می توانند در آن قرار دهند را کشف کنید. در عمل

بیشتربدانید:سرم تراپی در منزل غرب تهرانمراقبت از سالمند و کودک در منزلنگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاناعزام پزشک به منزلتزریقات نیاوران

دینامیک ارشد چیست؟

این نوع فعالیت شامل فعالیت های بازیگوشی است که سالمندان را هدف قرار می دهد. تمرینات برای سالمندان باید تعدادی از عوامل را در نظر بگیرد، از محدودیت های هر فرد گرفته تا اهداف آنها را شامل می شود. برای مثال، می توان شیوه هایی را توسعه داد که به تمرین حافظه شرکت کنندگان کمک کند. و همچنین سایر مواردی که روی تمرکز و تمرکز یا روی مسائل فیزیکی بیشتری مانند حرکت و کشش کار می کنند. احتمالات بسیار زیاد است. فقط روی یک یا چند هدف تصمیم بگیرید و شروع به اجرا کنید. گروه پرانرژی چیست؟ سن سوم زیرمجموعه ای از گروه فعال است. یک مخاطب خاص، دیگری گسترده تر است و می تواند برای هر مخاطبی توسعه یابد. اما صرف نظر از اینکه چه کسی درگیر است. انجام فعالیت های تیمی روشی سرگرم کننده برای پرورش مهارت های مختلف است و می توان از آن در مناسبت های مختلف استفاده کرد.محیط های سازمانی محیط هایی هستند که بیشترین استفاده را از فعالیت های گروهی می برند و می توانند برای معرفی و ادغام کارکنان جدید و همچنین برای شناسایی استعدادها و استعدادها مفید باشند. رهبران

 

چگونه برای سالمندان به پویایی برسیم؟

پرانرژی برای سالمندان را می توان به روش های مختلف انجام داد.برای شروع می توان آن را به گروه های کوچک یا کلاس های بزرگتر تقسیم کرد.این جداسازی می تواند بر اساس اهداف مشترک یا با توجه به محدودیت های شرکت کنندگان انجام شود.اعضا امکان کار را فراهم می کند. به روشی هدفمندتر و مبتنی بر نیاز.

از سوی دیگر، تیم‌های بزرگتر امکان تبادل نسبتاً بیشتری از تجربیات و در نتیجه شانس بیشتری برای شناسایی و یادگیری را فراهم می‌کنند. انرژی برای سالمندان می‌تواند در یک فضای بسته رخ دهد که اجازه می‌دهد محیط کنترل‌شده‌تری داشته باشد. فضای باز امکان تماس با طبیعت و امکان کار بیشتر به صورت فیزیکی و حرکتی بیشتر، به لطف آزادی، قبل از شروع، ارزیابی هر یک از این سوالات مهم است.

 

اهمیت پویایی برای سالمندان

همه دارایی‌ها نقش مهمی در آنچه ارائه می‌شود ایفا می‌کنند. اما شاید آن‌هایی که هدفشان سالمندی است، حتی کارکردهای اصلی‌تری داشته باشند. برخی از مزایا را بررسی کنید. تعامل را ترویج می‌کند در طول سال‌ها، بسیاری از افراد مسن تمایل به کاهش سطح تعامل اجتماعی خود به دلایل مختلف دارند. ممکن است به این دلیل باشد که سرعت کارهای روزمره آنها کاهش یافته است، در حالی که زندگی روزمره فرزندان و نوه های آنها بسیار مختل شده است، یا به این دلیل که نزدیکترین دوستان آنها در نهایت آنها را ترک می کنند. گروه سنی مهم است تا تبادل و تبادل تجربیات با کسانی که همان مرحله از زندگی را می گذرانند وجود داشته باشد.هیچ وقت برای یادگیری چیزهای جدید دیر نیست و با پیشنهاد تعامل با افراد دیگر همیشه امکان پذیر است. برای کسب دانش بیشتر و بیشتر. نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه کاتولیک پاپی سائوپائولو (PUC-SP) و منتشر شده در Revista Kairós de Gerontologia نتیجه جالبی در این زمینه به ارمغان می آورد.

بر اساس این مطالعه، گروهی از افراد مسن که در فعالیت‌های گروهی با افراد هم‌گروه سنی شرکت می‌کنند، نسبت به گروهی احتمال بیشتری برای داشتن کیفیت زندگی بهتر و همچنین سلامتی بهتر و تمایل بیشتری برای ایجاد ارتباطات اجتماعی دارند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که اعضای گروه ها معتقدند که این محیط ها شرایط لازم برای یک زندگی کامل تر و سرشار از رفاه را فراهم می کند – جسمانی بودن اما مزایای آن فقط عاطفی و رفتاری نیست. بدن افراد مسن نیز قدردان فعالیت های بازیگوش و جمعی است. برای توضیح، می توان گفت که فیزیولوژی انسان را می توان با عملکرد یک ماشین مقایسه کرد. اگر ماشین قدیمی بیش از حد در گاراژ بماند، شروع به ایجاد مشکل می کند. اینطور نیست؟ در اولین تلاش برای روشن کردن موتور، باتری حتی سیگنالی نمی دهد. برای بدن ما هم همینطور است. مهم است که در طول زندگی به حرکت ادامه دهیم. اگر عضلات و ساختار استخوانی در ۶۰ سالگی یکسان نیستند، ورزش بدنی برای مثال برای عملکرد صحیح سیستم قلبی-تنفسی اساسی است.البته همه تحت نظارت کافی. نه به این دلیل که پویایی برای سالمندان جنبه تفریحی بیشتری نسبت به هر چیز دیگری دارد، اما برای کسانی که هیچ فعالیت بدنی دیگری انجام نمی دهند، شجاعت می تواند راه خوبی برای تکان دادن اسکلت باشد.

بیشتربدانید:پرستاری در منزل شمال تهرانسونداژ در منزلسونداژ در منزل شمال تهرانتعویض سوند در منزل تهرانهزینه تعویض سوند در منزل

نمونه هایی از پویایی برای سالمندان

ما در مورد مزایا و نحوه ساخت یک دارایی سالمندی زیاد صحبت کرده ایم.اما اکنون زمان آن است که به جنبه کاربردی تر آن بپردازیم و نمونه هایی از این فعالیت ها را بیاوریم. ما پنج تمرین مختلف را از هم جدا کرده ایم. بریم؟ افراد مسن برای رقصیدن راحت. فعالیت می تواند با درخواست سازمان دهنده از گروه شروع شود. سپس صدا شروع می شود و شرکا شروع به رقصیدن در اطراف اتاق می کنند. همزمان با رد و بدل شدن گام ها به جلو و عقب، شرکت کنندگان باید با یکدیگر صحبت کنید این یک راه خوب برای شناختن یکدیگر و کمی صحبت کردن در مورد زندگی آنها است شما آزاد هستید که در مورد همه چیز صحبت کنید: خانواده، سرگرمی ها، تجربیات حرفه ای و عاشقانه ها. موضوع آزاد است و تنها قانون این است راستش را بخواهید هدف این است که همه بتوانند همدیگر را بهتر بشناسند، در پایان هر آهنگ دوبل باید باشد. اگر آهنگی خیلی کوتاه باشد و زمان کافی برای تعامل با شریک وجود نداشته باشد، هیچ چیز مانع از ادامه گپ پس از پویایی نمی شود. کاغذ رنگی روش دیگری برای کار در تعامل اجتماعی، تبادل تجربیات و گسترده تر است. مسائل احساسی برای این پویایی شما فقط به نوارهای کاغذی از متنوع ترین رنگ هایی که در اختیار دارید نیاز دارید.

نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستان

به اصطلاح مراقبت های پیشگیرانه (که مراقبت های جایگزین نیز نامیده می شود) در دسترس افرادی است که نیاز به مراقبت دارند و بستگان مراقبت از آنها را بر عهده می گیرند. این معمولاً در خانه بستگان یا مستقیماً با شخصی که نیاز به مراقبت دارد انجام می شود.

 

هر مراقبی که یکی از اقوام نزدیک خود در خانه دارد، از وضعیت آگاه است. کارهای مهمی باید انجام شود که بین چند ساعت یا حتی چند روز طول می کشد. نماینده مورد نیاز است. شاید شما بیمار هستید یا به سادگی نیاز به استراحت دارید.

در این صورت، مراقبت های پیشگیرانه می تواند مداخله کند. مفهوم به شرح زیر است: مراقبی که مراقبت تمام وقت را بر عهده می گیرد باید یک جانشین را استخدام کند. همانطور که قبلاً ذکر شد، این یک خدمات مراقبت سرپایی با متخصصان آموزش دیده یا سایر بستگان یا دوستان است که به نوبت از فرد مراقبت می کنند.

 

اکثر افرادی که نیاز به مراقبت دارند می خواهند تا زمانی که ممکن است در خانه آشنای خود بمانند. اما حتی اگر دوستان و اقوام با محبت از آن ها مراقبت کنند و خود را فدا کنند، ممکن است به نقطه ای برسد که تقاضاها خیلی زیاد باشد. به ویژه مراقبت از والدین خود اغلب کودکان بزرگسال را به محدودیت های خود سوق می دهد. متأسفانه، مراقبت حرفه ای در چهار دیواری خودتان یک چیز گران قیمت است که فقط تعداد کمی از خانواده ها توانایی پرداخت آن را دارند. دیر یا زود باید تصمیم گرفت: آیا انتقال به خانه سالمندان اجتناب ناپذیر است؟ اگر فکر خانه باعث ناراحتی شما می شود، بدانید که جایگزین های مقرون به صرفه ای برای مراقبت از خانه وجود دارد!

 

مراقبت در خانه: ۳ مزیت بزرگ برای افرادی که نیاز به مراقبت دارند

مراقبت در خانه بخشی از زندگی روزمره برای حدود دو سوم افرادی است که در آلمان نیاز به مراقبت دارند. آنها در خانه توسط بستگان یا خدمات سرپایی مراقبت می شوند.

 

مراقبت در منزل مزایای زیادی دارد. در این مقاله می توانید بخوانید که اینها چیست و چرا مراقبت در خانه توسط بسیاری از افراد نیازمند به مراقبت قدردانی می شود.

 

  1. زندگی در محیطی آشنا

برای افراد آسیب دیده، مراقبت در خانه این مزیت را دارد که می توانند در محیط آشنای خود باقی بمانند. زیرا به خصوص زمانی که سال ها در آپارتمان یا خانه زندگی می کنید، اسکان در خوابگاه در دوران پیری آسان نیست.

ارتباط با اعضای خانواده و همسایگان در این دوران بسیار مهم است. افراد مسن در خانه خود یا با فرزندانشان این احساس را دارند که به آنها تعلق دارند. معمولاً در خانه سالمندان متفاوت است، زیرا در آنجا همیشه در ابتدا یک غریبه هستید.

لازم به ذکر است که در صورت محدودیت شدید تحرک، خانه یا آپارتمان نیاز به بازسازی دارد. تمام منابع احتمالی خطر باید از بین برود و در صورت لزوم، بالابر پله نصب شود.

 

  1. پرستاری توسط مراقبین واجد شرایط

مراقبت در خانه به طور خودکار به این معنا نیست که بستگان باید به نیازهای بدنی و وظایف سازمانی فرد نیازمند مراقبت رسیدگی کنند. یا یک سرویس پرستاری سرپایی این کار را بر عهده می گیرد. یا اقوام و پرستاری کار را به اشتراک می گذارند.

اینکه چقدر پول برای مراقبت در خانه در دسترس است و چگونه می توان مراقبت را بر این اساس سازماندهی کرد به درجه مراقبت بستگی دارد.

 

  1. مراقبت در منزل: عامل هزینه

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا مراقبت باید در خانه یا در خانه سالمندان انجام شود، هزینه ها نیز تأثیر زیادی دارند.

بیمه مراقبت طولانی مدت برای این کار وارد عمل می شود، اما مبلغ پرداختی بر اساس درجه مراقبت تعیین می شود. اصولاً مراقبت در چهار دیواری خودتان کمی ارزان تر است.

 

آنچه در یک خانه سالمندان خوب مهم است

اگر تصمیم به مراقبت در خانه گرفته اید، به خانه های مختلف نگاه کنید و به نکات زیر توجه کنید:

 

برای بسیاری از افراد مسن و کسانی که نیاز به مراقبت دارند، تماس با خانواده و دوستان بسیار مهم است. در این مورد، مکانی برای زندگی باید در نزدیکی پیدا شود.

نگاهی دقیق بیندازید و نظرات را نیز بخوانید: آیا کارکنان پرستاری واجد شرایط وجود دارند، آیا خانه به خوبی سازماندهی شده است؟

آیا بازدیدکنندگان می توانند هر زمانی بیایند؟

آیا فضای زندگی دلپذیر و راحت است یا خانه حس یک بیمارستان را می دهد؟

آیا با ساکنان با احترام و گرم رفتار می شود؟

آیا غذاهای متنوع و خوب وجود دارد؟ آیا می توان این را در یک فضای خوب گرفت؟

فعالیت های اوقات فراغت چگونه است؟

البته فاکتور هزینه را نیز باید در نظر گرفت. میزان مشارکت در بیمه مراقبت طولانی مدت بستگی به سطح مراقبت مورد نظر دارد: مهم نیست که بیمه قانونی دارید یا خصوصی، این مزایا یکسان هستند.

بیشتربدانید:سرم تراپی در منزل غرب تهرانمراقبت از سالمند و کودک در منزلنگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاناعزام پزشک به منزلتزریقات نیاوران

مراقبت در خانه – مزایا و امکانات

اگر فردی که نیاز به مراقبت دارد بتواند در محیط آشنای خود باقی بماند، این کار مزایای زیادی برای او دارد. هر چه افراد مسن تر می شوند، خروج از خانه برایشان دشوارتر می شود، خانه ای که تا کنون مرکز زندگی آنها بوده است. احتمالاً مخاطبین خوبی در همسایگی وجود دارد، شاید حیوان خانگی وجود داشته باشد که تا به حال دوست داشته شده است و هیچ کس دوست ندارد در حمام یا آشپزخانه خود تجارت کند. افراد مسن اغلب استدلال های بستگان غرق شده را درک نمی کنند و احساس طرد شدن می کنند. سپس عامل هزینه وجود دارد: اسکان در خانه سالمندان بسیار گران است. در خانه تحمل محدودیت ها آسان تر است، یک کلمه محبت آمیز و کسی که وقت دارد گوش کند و فقط آنجا باشد بسیار قدردانی می شود. به سختی می توان از استرس و سرعت پرشتاب و توجه کم در خانه سالمندان اجتناب کرد، در عوض در خانه می توان با نیاز به مراقبت به صورت فردی، با عزت، احترام و عشق برخورد کرد.

مزایای خدمات مراقبت در منزل برای خانواده ها

قبل از توضیح مزایای خدمات مراقبت در منزل برای خانواده ها، باید خدمات مراقبت در منزل را توضیح دهیم. خدمات مراقبت در منزل موسساتی رسمی هستند که برای رفع نیازهای بهداشتی و مراقبتی در منزل ایجاد شده و دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند. هدف از خدمات مراقبت در منزل حمایت از افراد نیازمند به درمان و مراقبت با ارائه کمک های تخصصی در خانه هایشان که مناطق امن محسوب می شود و در نتیجه تلاش برای افزایش کیفیت زندگی آنهاست.

 

خدمات مراقبت در منزل به افرادی که به دلیل بیماری درمان خود را در منزل ادامه می دهند، خدمات بهداشتی و مراقبتی را با تیم های حرفه ای ارائه می دهد. خدمات مراقبت در منزل همچنین مراقبت از افرادی را که بیماری ندارند اما به دلیل سن نمی توانند نیازهای مراقبت روزانه خود را تامین کنند، از طریق مراقبین بیمار ساماندهی می کند.

 

خدمات بهداشتی خانگی از منظر چند رشته ای، حمایت پزشکان، پرستاران، فیزیوتراپیست ها، تکنسین های آزمایشگاهی و رادیولوژی لازم برای بیمار را با رویکرد حرفه ای به خانواده ها ارائه می کند.

 

خدمات مراقبت پرستاری که در خدمات مراقبت در منزل گنجانده شده است شامل ارائه خدمات مراقبتی به صورت هماهنگ به بیماران و افراد مسن نیازمند در مدت درخواست می باشد.

 

مزایای خدمات مراقبت در منزل برای خانواده ها چیست؟

خانواده ها در درجه اول زمانی که یکی از بستگان بیمار می شود به موسسات بهداشتی و بیمارستان ها مراجعه می کنند. در نتیجه معاینه پزشک، درمان دارویی برای بیمار آغاز می شود. در برخی موارد، این درمان ها ممکن است نیاز به پیگیری پزشکی در بیمارستان یا برنامه های جراحی داشته باشند.

 

در مواردی که نیاز به ادامه درمان در منزل باشد، اعضای خانواده جستجوی سریع برای تداوم درمان را آغاز می کنند. بستگان خانواده اطلاعات کافی در مورد مراقبت از بیمار ندارند زیرا آنها متخصص بهداشت نیستند. به همین دلیل است که بیشتر اوقات وحشت می کنند. در این جستجو، بهترین تصمیم تماس با یک موسسه حرفه ای است که خدمات مراقبت در منزل را ارائه می دهد. با جلسه خانواده و شرکت خدمات مراقبت در منزل، خواسته های خانواده ها ارزیابی می شود و در نتیجه خرید خدمات مراقبت در منزل آغاز می شود. ارائه خدمات مراقبت در منزل در خانه افراد بیمار یا سالمند توسط تیم های حرفه ای نیز مزایای متفاوتی را برای اعضای خانواده فراهم می کند.

 

مدیریت خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل و کارکنان از ابتدای خدمت تا پایان خدمت، بیمار/سالمندان را در آغوش می‌گیرند و اطمینان می‌دهند که همه فرآیندها در پرتو شیوه‌های علمی، بدون به خطر انداختن ارزش‌های اخلاقی ارائه می‌شوند.

بیماران و افراد مسن خدمات بهداشتی و مراقبتی با کیفیتی را بدون خروج از خانه که مناطق امنی هستند دریافت می کنند. به این ترتیب ضمن اطمینان از آسایش بیمار، راحتی زیادی نیز برای اعضای خانواده فراهم می شود.

تیمی که به خانه می‌آیند، درمانی را که به صورت جداگانه برای فرد اعمال می‌کنند، ارائه می‌کنند. دریافت خدمات مراقبت در منزل برای بستگان نیز به اعضای خانواده اعتماد به نفس می دهد.

تیم خدمات مراقبت در منزل، انواع لوازم پزشکی استریل که ممکن است در درمان مورد نیاز باشد را به همراه دارد. خدمات را با فراهم نمودن شرایط استریل سازی لازم برای دستگاه ها و موادی که با خود می آورد انجام می دهد. این امر خطر عفونت را در بیمار کاهش می دهد.

تیم های حرفه ای بهداشت خدمات مراقبت در منزل خدماتی را با رویکرد چند رشته ای ارائه می کنند. در صورت نیاز به خدمات، جلسات فیزیوتراپیست را می توان برای معاینه پزشک شعبه، پشتیبانی پرستار، نیازهای آزمایشگاهی (تجزیه و تحلیل خون، نمونه ادرار، سواب کشت و غیره)، تصویربرداری رادیولوژی (ECO، EKG، اشعه ایکس) و فیزیوتراپی تشکیل داد.

تجهیزات بهداشتی، دستگاه های اجاره ای، مواد مصرفی با توجه به نیاز فرد سازماندهی می شود و حمایت و یکپارچگی در درمان خدمات مراقبت در منزل ارائه می شود.

 

ارائه خدمات در منزل بدون نیاز به انتقال بیمار به مراکز درمانی برای درمان. به این ترتیب نیازی به سازماندهی خودرو یا آمبولانسی که هر از چند گاهی اعضای خانواده را مجبور می کند وجود ندارد.

با خدمات مراقبت در منزل، از زمان انتظار برای بخش‌های مختلف سپری شده در بیمارستان جلوگیری می‌شود و زمان از طرف بیمار و خانواده تلف نمی‌شود.

به لطف خدمات مراقبت در منزل، خطر عفونتی که احتمالاً در بیمارستان یا مؤسسه بهداشتی ایجاد می شود کاهش می یابد.

بستگان خانواده ممکن است از خدمات مراقبت در منزل برای بستگان بیمار، بستری یا مسن خود حمایت مراقب دریافت کنند. به این ترتیب آنها می توانند با دور شدن اندکی از آن فرآیند شدید و پوشیدنی، با خیال راحت بستگان خود را به مراقبین بسپارند. در این فرآیند می توانند کارهای خود را که نمی توانند برای مدت کوتاهی انجام دهند، سازماندهی کنند. اگر مراقبین برای ارائه خدمات مراقبت در منزل برای مدت طولانی در خانه فرد می مانند، می توانند بدون تردید برای سفرهای طولانی تر یا سفرهای کاری برنامه ریزی کنند.

تیم های بهداشتی که برای خدمات مراقبت در منزل می آیند با برقراری ارتباط صحیح در طول زمان با بیمار یا سالمند پیوند برقرار می کنند. این پیوند از روانشناسی بیمار پشتیبانی می کند و بر درمان تأثیر مثبت می گذارد. بستگان خانواده نیز بدون نگرانی این روند را با آرامش می گذرانند.

بیشتربدانید:قیمت خدمات پرستاری در منزلارائه خدمات پرستاریخدمات پرستاری در خانهخدمات پرستاری در منزل تهرانخدمات پرستاری در تهران

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

اضطراب و آشفتگی در بیمار مبتلا به زوال عقل

اضطراب و بی قراری در بیمار مبتلا به زوال عقل ناشی از تجربه یک محیط استرس زا و تلقی آن به عنوان تهدیدی برای خود است. بیماران صبح‌ها آرام‌تر از عصر هستند. بیمار بی قراری دارد که بعد از ظهر شروع به افزایش می کند و در شب بدتر می شود. بیماران ممکن است با ترس، حملات پانیک و سردرگمی در خواب از خواب بیدار شوند.

 

ابتکارات

در مواقع آشفتگی باید با بیمار به آرامی و نرم صحبت کرد و بیمار را تشویق کرد تا به رفتارها و فعالیت های مثبت تری بپردازد.

اگر آشفتگی ادامه یابد، باید از ایمنی بیمار اطمینان حاصل شود و سپس از اتاق خارج شود. در این مدت، باید به مشاهدات خود ادامه دهید.

اقدامات و فعالیت هایی مانند بلند شدن از رختخواب، غذا خوردن، مصرف دارو، ورزش باید برنامه ریزی و زمان بندی شده باشد.

باید تصاویر تابلوها، وسایل و آشنایان وجود داشته باشد که تاریخ، ساعت و کارهایی که باید در آن زمان انجام شود را نشان دهد.

در مقابل رفتارهای نامناسب بیماران باید نگرش صبورانه، منعطف و بردبار از خود نشان داد.

از آنجایی که خستگی باعث افزایش اضطراب و کاهش آستانه استرس می شود، برای جلوگیری از این امر باید فواصل استراحت در نظر گرفت.

 

شناخت علائم استرس و فرسودگی شغلی توسط مراقب

اگر به مراقبت از یکی از اعضای خانواده سالخورده یا معلول کمک می کنید، احتمالاً استرس و فرسودگی شغلی مراقب را تجربه خواهید کرد. هر ساله، میلیون ها نفر بیش از هزاران ساعت مراقبت و حمایت از اعضای خانواده خود را ارائه می دهند. علائم استرس و فرسودگی شغلی مراقب چیست؟

 

هنگام ارائه مراقبت، گاهی اوقات می توانید احساس مسئولیت طاقت فرسا و طاقت فرسا را ​​تجربه کنید. به منظور حمایت از شما در این احساسات و محافظت از شما در برابر استرس و فرسودگی شغلی مراقب، راهنمای کوتاه زیر را گردآوری کرده‌ایم.

 

علائم استرس و فرسودگی مراقبین چیست؟

به عنوان یکی از اعضای خانواده، اجتناب از استرس و فرسودگی شغلی در صورتی که از علائم مرتبط با استرس مراقب خود آگاه نباشید، دشوار است. اگر شما کمک قابل توجهی در مراقبت از یک فرد معلول یا سالخورده خانواده هستید، باید به علائم خود توجه کنید.

 

علائم رایج استرس در مراقبین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

فرسودگی، کمبود انرژی و خستگی

بی خوابی یا حالت خواب نامنظم

اضطراب، تحریک پذیری و عصبانیت

افسردگی

تغییرات وزن سریع

دردهای فیزیکی مانند سردرد یا کمردرد

احساس خشم

سیگار کشیدن یا خوردن زیاد

اگر شروع به دیدن یک یا چند مورد از این نشانه ها در خود کردید، ممکن است استرس مراقب را تجربه کنید و در خطر فرسودگی شغلی باشید. در این مورد، مهم است که اقداماتی را برای مبارزه با استرس انجام دهید.

 

خودمراقبتی و کاهش استرس در مراقبین خانواده

بسیاری از مراقبین خانواده که در معرض استرس هستند نیازهای خودمراقبتی خود را به آخرین مرحله موکول می کنند. اغلب، اعضای دلسوز خانواده آنقدر در برنامه ریزی زمان مشکل دارند که متوجه نمی شوند نمی توانند برای خود وقت بگذارند. اما در دراز مدت، این سبک زندگی نه تنها به مراقب، بلکه به روابط شما با دوستان، خانواده و همه کسانی که شما را دوست دارند و از آنها مراقبت می کنند نیز آسیب می رساند.

 

اعضای دلسوز خانواده راه هایی برای کاهش خطر استرس و فرسودگی شغلی دارند که شامل موارد زیر است:

 

مراقبت :

تمرین‌های مدیتیشن مانند یوگا، استدلال و تنفس عمیق راه‌های عالی برای کاهش استرس هستند و می‌توانند به راحتی در زندگی روزمره شما ادغام شوند. حتی یک استراحت کوتاه و پنج دقیقه ای مراقبه می تواند برای سلامت شخصی شما مفید باشد.

تغذیه و ورزش:

تغذیه سالم در دنیای امروز می تواند دشوار باشد. در زندگی پرمشغله‌تان، وقت گذاشتن برای ورزش می‌تواند دشوارتر باشد. با این حال، ویتامین ها و مواد مغذی موجود در میوه ها و سبزیجات تازه اثرات مثبتی بر بدن فیزیکی و ذهنی شما دارند. حتی ورزش های متوسط ​​مانند استفاده از پله ها به شما احساس خوبی می دهد.

پشتیبانی مراقب:

یک یا چند روز در هفته از تیم های حرفه ای حمایت مراقب دریافت کنید. با حضور پرستاران مجرب مرکز پزشکی، شما عزیزان را خوشحال خواهید کرد و شما را از دست نخواهید داد.

با پزشک خود صحبت کنید:

هیچ کس شما را بهتر از پزشکتان نمی شناسد تا از سلامت شما محافظت کند. اگر احساس می کنید در معرض استرس مراقب هستید، با پزشک خود در مورد راه هایی برای کاهش استرس و داشتن یک سبک زندگی سالم صحبت کنید.

باور کنید که مدیریت استرس و فرسودگی شغلی مراقبان بستگی به وقت گذاشتن برای خودتان دارد. به عنوان مرکز پزشکی، ما معتقدیم که «اعضای خانواده دلسوز قهرمانان ناشناخته هر خانواده هستند. به یاد داشته باشید که لازم است به همان اندازه که به عزیزانتان اهمیت می دهید، برای خودتان وقت بگذارید.»

بیشتربدانید:پرستار در منزل تهرانپرستاری در منزل شمال تهرانخدمات پرستاری در تهرانخدمات پرستاری در منزلپرستاری در منزلخدمات پرستاری در منزل تهران

اگر فکر می‌کنید که برای کاهش استرسی که در حین مراقبت از یکی از اعضای خانواده‌تان احساس می‌کنید، حمایت خارجی ضروری است. می توانید با مرکز مراقبت در منزل مرکز پزشکی تماس بگیرید و درباره گزینه های مراقبت موقت اطلاعات کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید