دکتر در منزل شمال تهران

دکتر در منزل شمال تهران؛ ما در حال حاضر در ایران شاهد پیری جمعیت عمومی تحت تأثیر مضاعف افزایش امید به زندگی و پیری نسل هستیم.

مشاهده می کنید که تعداد افراد مسن وابسته در سال های آینده به شدت افزایش خواهد یافت. مراقبت های پزشکی این افراد یک موضوع بهداشت عمومی است و عمدتاً متکی به پزشکان عمومی و ویزیت های خانگی است زیرا اکثر آن ها هنوز در خانه زندگی می کنند.

برای درخواست دکتر در منزل شمال تهران میتوانید با تماس از مهراوران کمک بگیرید.

در کد تامین اجتماعی، هیچ تفاوتی بین مشاوره اداری و مراجعه در منزل وجود ندارد: این دو نهاد تحت یک عمل تشخیصی و یا درمانی قرار می‌گیرند و باید از کیفیت یکسانی برخوردار باشند. این مسئله پرونده پزشکی را مطرح می کند، ابزاری ضروری برای مراقبت با کیفیت خوب است.

عملکرد، مشکلات و آینده سوابق پزشکی سالمندان وابسته که در خانه دیده می شوند چیست؟

ما با نمونه ‌ای از پزشکان عمومی که نماینده جمعیت پزشکی ایران بودند، مصاحبه کردیم، حتی اگر نمونه ما کمی جوان ‌تر باشد و زنان بیش از حد حضور داشتند. بازدید از خانه به طور کلی ۱۰٪ از کار آن ها را تشکیل می دهد، با غالب روستایی. از این مطالعه معلوم می شود که پزشکان عمومی به طور کلی در مورد آنچه که یک پرونده پزشکی “ایده آل” باید داشته باشد، توافق دارند. اما آن ها در زمان ویزیت دسترسی کمی به پرونده بیمار خود دارند که باعث می شود در ارزیابی تغییر در معاینه بالینی، تجدید یا تغییر در درمان، تفسیر ارزیابی بیولوژیکی و ارجاع بیمار به درجات مختلفی با مشکل مواجه شوند. . آن ها از ابزارهایی که در حال حاضر استفاده می کنند، که آن ها را از استانداردهای کیفیت مراقبت متمایز می کند، چندان راضی نیستند. برای آینده، پزشکان مورد سوال، که تا حد زیادی کامپیوتری هستند، طرفدار راه‌ حل ‌هایی با استفاده از فناوری‌ های جدید مانند تبلت‌ ها یا نرم‌ افزارهای خاص هستند که می‌توانند در گوشی‌های هوشمند استفاده شوند.

آیا باید ویزیت های پزشکی در منزل انجام دهید؟

عمل پزشکی امروزه با کاهش فراوانی، ویزیت در منزل در حال حاضر برای بیمارانی که قادر به انتقال به مطب پزشک نیستند (ALD، پایان عمر، وابسته …) محفوظ است. با این حال، هم از نظر شناخت محیط زندگی بیمار و هم تقویت کیفیت رابطه درمانی، علایق زیادی دارد. می توانید به محض باز کردن مطب پزشکی خود از خود سؤال کنید که آیا آنها را انجام دهید یا نه یا به سادگی آنها را پس از سال ها تمرین زیر سؤال ببرید. بیایید بررسی کنیم. مهرآوران یک موسسه پزشکی و درمانی است که این وظیفه را به عهده گرفته تا بهترین هارا در خدمت بیماران قرار دهد.

آنها از بستری شدن در بیمارستان با مدت کم و بیش طولانی اجتناب می کنند. ویزیت های پزشکی همچنین این مزیت را برای پزشک دارد که محل زندگی بیمار را کشف کند یا با آن آشنا شود که اطلاعات فراوانی برای تطبیق درمان و اقدامی که باید انجام شود دارد.

برای بازدید از منازل بیماران تلاش پزشک و حضور او در محل زندگی آنه ا، پیوند اعتماد بین آن ها را تقویت می کند.

برای درخواست دکتر در منزل شمال تهران میتوانید با تماس از مهراوران کمک بگیرید.

یک فضای مشاوره جدید برای انعطاف پذیری بیشتر

در طی یک ویزیت پزشکی در منزل، علاوه بر حضور فیزیکی پزشک، پزشک شرایط یک عمل پزشکی تشریفاتی را مانند مطب برای بیمار خود بازسازی می کند.

در واقع او ابزارهای پزشکی مانند گوشی پزشکی، تانسیومتر، اتوسکوپ، احتمالاً یک الکتروکاردیوگراف را از کیف خود دوباره به کار می گیرد تا شرایط یک عمل پزشکی نزدیک به مشاوره پزشکی در مطب را بازسازی کند. این مراسم با بازجویی، معاینه بالینی و نوشتن نسخه نیز وجود دارد.

بنابراین بیمار کاملاً مطمئن است، همانطور که در مطب دکتر است.

اما ویزیت در منزل، اگرچه برای برخی بیماران ضروری است، اما از پزشک که در نهایت دستمزد ناچیزی برای این خدمات دریافت می کند، وقت و انرژی می گیرد.

ویزیت های پزشکی وقت گیر

مدت زمان ویزیت پزشکی در منزل حداقل نیم ساعت بدون احتساب زمان حمل و نقل خواهد بود. در واقع، بیماران، به ویژه در ALD، اغلب از پلی پاتولوژی رنج می برند و مقالات و فرم های زیادی برای پر کردن وجود دارد.

علاوه بر این، بازدیدهای منظم در منزل از بیمارانی که به آنها نیاز دارند باید از قبل با ترتیب دادن “تور” ویزیت برنامه ریزی شود.

بنابراین ویزیت های پزشکی در منزل گاهی برای بیمار ضروری است، اما برای پزشک زمان بر است. استفاده از مشاوره از راه دور می تواند راه حل جایگزین خوبی باشد.

در واقع، مشاوره پزشکی از سفرهای پزشک برای پیگیری دهانی یا تجدید نسخه ساده، به عنوان مثال، جلوگیری می کند. پزشک همچنین می تواند گوش دهد و در نتیجه خود را در دسترس افراد مسن و گوشه گیر قرار دهد.

مشاوره پزشکی بین پزشک معالج و بیمار خود به مسیر مراقبت احترام می گذارد.

شرایط صورتحساب برای بازدید از منزل

شرایط و ضوابط برای صدور صورتحساب اقدامات مراقبتی انجام شده در منزل شامل کدهای خاص و مشخص است.

 

پوشش سفر در منزل برای افرادی که قادر به سفر نیستند محفوظ است. شما کسی هستید که توانایی حرکت بیمار را بر اساس وضعیت پزشکی و/یا اجتماعی او تخمین می زند. در همه موارد، شما باید بتوانید به درخواست آنها دلیل مراجعه به خدمات پزشکی را اعلام کنید.

ارسال پزشم میتواند:

یا به درخواست مرکز دریافت و تنظیم تماس از خدمات فوریت های پزشکی

یا به درخواست صریح و مستدل بیمار باشد

 

بیشتربدانید:تزریقات در منزل شمال شرق تهرانتزریقات نیاوراناعزام پزشک به منزل شبانه روزی

چند ین بیمار از یک خانواده را در خانه ویزیت می شود

وقتی چندین بیمار از یک خانواده را که با هم زندگی می کنند در خانه ویزیت می شودند، تنها اولین اقدام به عنوان ویزیت محسوب می شود، موارد مختلف به عنوان مشاوره در نظر گرفته می شود.

مراقبت از بیمار پس از عمل

مراقبت های بعد از عمل بلافاصله پس از عمل شروع می شود، در تمام مدت بستری در بیمارستان ادامه می یابد و در صورت لزوم پس از ترخیص ادامه می یابد. بسیار مهم است که از پزشک یا سایر پرسنل بهداشتی خود در مورد عوارض و عوارض احتمالی عمل و نیازهای مراقبتی که ممکن است بعد از عمل رخ دهد بپرسید.اطلاعات به موقع به شما و خانواده شما امکان می دهد از قبل آماده شوید. و نوع مراقبتی که باید ترجیح داده شود – مراقبت از شما در خانه توسط بستگانتان، مراقبت پرستار در منزل، آسایشگاه سالمندان یا توانبخشی در خانه سالمندان، تصمیم گیری در میان گزینه های جایگزین را برای شما آسان تر می کند. نوع مراقبت های بعد از جراحی که مورد نیاز خواهد بود بستگی به عمل جراحی شما و وضعیت سلامتی شما دارد. در هر صورت، پس از جراحی، پزشک شما اطلاعاتی در مورد نحوه انجام عمل جراحی و میزان بهبودی و اقداماتی که پس از ترخیص باید انجام دهید را با شما به اشتراک می گذارد.

دوره بعد از عمل

انجام یک عمل جراحی، چه کوچک و چه بزرگ، هم بر فرد تحت عمل و هم بر بستگان او تأثیر می گذارد. در حالی که فرد بعد از یک یا دو روز بعد از چند عمل به زندگی روزمره خود باز می گردد، ممکن است کل زندگی فرد و نزدیکانش پس از چند عمل تغییر کند. انطباق با این شرایط گاهی ممکن است دشوار باشد. در این مرحله، دانستن اینکه بعد از عمل چه تغییراتی در نیازهای بیمار باید انتظار داشت، در کوتاه مدت و میان مدت چه چیزهایی را می توان تجربه کرد و چگونه می توان زندگی بیمار و کسانی که در خانه هستند را تسهیل کرد، برای همگان آرامش بخش است. . امروزه با افزایش خدمات جایگزین خدمات بهداشتی و درمانی قابل ارائه به بیمار، بستگان بیماران نفس راحتی کشیدند. به ویژه، خدمات ارائه شده توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی واجد شرایط نه تنها زندگی بیمار و بستگان او را آسان تر می کند، بلکه با محافظت از آنها در برابر خطرات با مراقبت های حرفه ای، به بهبود سریع تر بیمار کمک می کند.

انواع روش های جراحی نیازمند یک دوره نقاهت است تا بیمار بتواند بهبود یابد و به زندگی روزمره خود بازگردد. در طول دوره نقاهت باید اطمینان حاصل شود که بیمار به خصوص در طول روز راحت است، نیازهای فوری او برآورده می شود، پانسمان یا مراقبت از زخم او در صورت وجود به طور منظم انجام می شود و داروهای خود را مصرف می کند. زمان بهبودی می تواند از چند روز تا چند ماه متفاوت باشد.حمایت حرفه ای منظم پس از جراحی عامل مهمی در کوتاه شدن دوره نقاهت است.

پس از جراحی ممکن است هر از گاهی احساس خستگی و صدمه داشته باشید. این پیام بدن شما است که می خواهد استراحت کند و دوباره شارژ شود. وقتی بیمارستان را ترک می کنید، بسیار مهم است که متوجه شوید شما و خانواده تان برای مدتی به کمک نیاز دارید.

مراقبت های خانگی پس از جراحی

پس از ترخیص از بیمارستان، اولین چیزی که در انجام خدماتی که در دوران نقاهت به آن نیاز دارید به ذهن می رسد، دریافت حمایت از بستگانتان است. با این حال، گاهی اوقات عزیزان شما باید روی مراقبت از کودک یا سایر کارهای خانه تمرکز کنند، یا ممکن است نتوانند زمان کافی را با شما بگذرانند زیرا در طول روز سر کار هستند. گاهی اوقات حمایتی که نیاز دارید ممکن است به یک متخصص مراقبت های بهداشتی نیاز داشته باشد. در این صورت می توانید از مراکز مراقبت در منزل دارای مجوز از وزارت بهداشت مانند مرکز مراقبت در منزل خانواده وان خدمات دریافت کنید.

مراقبت در منزل چه خدماتی را پوشش می دهد؟

مراقبت در منزل شامل بسیاری از شاخه های مختلف است، یک تیم حرفه ای متشکل از پزشکان، پرستاران، فیزیوتراپیست ها و مراقبان بیمار در بسیاری از موارد در دوره پس از عمل به بیمار کمک می کنند:

پشتیبانی در فعالیت های روزمره زندگی (حمام کردن، بهداشت دهان و دندان، کمک به توالت، قرار گرفتن در رختخواب، حمل و قرار دادن، لباس پوشیدن، بلند شدن از رختخواب و رفتن به رختخواب)

یادآوری دارو و تجویز داروها

گذاشتن و خارج کردن سرم

پانسمان و مراقبت از زخم

روال حرکت و ورزش

همراهی نوبت های بیمارستانی

ایجاد یک پل اطلاعاتی با پزشک که جراحی شما را انجام می دهد در صورت بروز مشکل سلامتی

اسکورت

اگر ترجیح می دهید از یک شرکت مراقبت در منزل پشتیبانی دریافت کنید، اولین مسئله ای که باید به آن توجه کنید این است که شرکتی که انتخاب می کنید دارای “گواهی انطباق ارائه خدمات مراقبت در منزل” باشد که توسط وزارت بهداشت صادر شده است.

مراقبت از بیمار در منزل پس از جراحی قلب و بای پس

جراحی های قلب، جراحی های پیچیده و گسترده ای هستند. جراحی قلب باز، تعویض دریچه قلب، بای پس عروق کرونر، پیوند قلب و غیره. انواع مختلفی از جراحی قلب مانند جراحی قلب وجود دارد و این جراحی ها از جهات مختلفی روی بدن بیماران تاثیر می گذارد. برخی از عوارض جانبی که بیماران پس از چنین جراحی هایی تجربه می کنند، از دست دادن اشتها، مشکلات خواب، یبوست، درد عضلانی، نفخ و افسردگی است.

فردی که جراحی قلب انجام داده است برای بهبودی کامل به زمان نیاز دارد و برای مراقبت از خود به کمک نیاز دارد. برخی از مسائل مهمی که باید در مراقبت از افرادی که جراحی قلب انجام داده اند در نظر گرفت عبارتند از:

زخم و عفونت:

در عمل های قلبی باید از تمیز و خشک بودن برش اطمینان حاصل شود. بیمار می تواند ظرف چند روز حمام یا دوش بگیرد. در صورت وجود علائم بیماری عفونت، از جمله:

بیش از حد معمول تخلیه یا نشتی دارد

قرمزی یا گرمی اطراف برش

پس از جراحی برش قلب، باید به ناحیه برش توجه شود. محل برش نباید عفونی شود و نظافت شخصی بیمار باید با در نظر گرفتن این موضوع انجام شود. ناحیه آسیب دیده نباید مالش داده شود، نباید از اسکراب استفاده کرد و باید از مواد تمیزکننده و مراقبتی مخصوص وضعیت بیمار استفاده شود. به طور کلی بیمار باید تا ۸-۶ هفته از دریا دور بماند.

مصرف مسکن:

قبل از اینکه از بیمارستان مرخص شوید، پزشک احتمالاً داروهای مسکن تجویز می کند. داشتن مقداری ناراحتی در اطراف برش و در عضلات مانند خارش و بی حسی در طول برش طبیعی است. با این حال، نباید به اندازه ای باشد که قبل از جراحی احساس می کردید. اگر بای پس شده اید، ممکن است درد در پاهایتان بیشتر از سینه باشد. درد و سفتی با گذشت زمان از بین می رود. ورزش سبک نیز به کاهش درد کمک می کند.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاندرمان زخم بستر تضمینیفیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

فعالیت های بدنی:

در ۶-۸ هفته اول لازم است در فعالیت های خود مانند کارهای خانه دقت کنید. به طور کلی موارد زیر برای فعالیت بدنی توصیه می شود:

بیش از ۴-۵ کیلوگرم بلند نکنید

اجسام سنگین را فشار ندهید یا نکشید

هر روز پیاده روی کنید

مگر اینکه چیز دیگری گفته شود، می توانید از پله ها بالا بروید

بلافاصله پس از جراحی باید از انجام کارهای استرس زا اجتناب کرد، زیرا بدن شما به استراحت و ریکاوری نیاز دارد.

غذاها و تغذیه:

یک رژیم غذایی سالم بهترین راه برای اطمینان از بهبودی سریع است. کاهش اشتها ممکن است پس از جراحی رخ دهد. در دوره بعد از عمل، می توانید در ابتدا بیشتر و در وعده های کوچک غذا بخورید. اگر بعد از چند هفته اشتهای شما همچنان بهبود نیافت، باید با پزشک خود مشورت کنید.

حمایت روانی:

بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ و وسیع قلب قرار گرفته‌اند، ممکن است پس از عمل در بهبودی احساسی مشکل داشته باشند. بسیار مهم است که در این دوره شاد نگه داشته شوید و در محاصره افراد و افکار مثبت باشید. در این مرحله توانبخشی قلبی اهمیت پیدا می کند. توانبخشی قلبی یک برنامه ویژه است که برای افزایش سطح رفاه و تضمین بهبودی سریع پس از جراحی ایجاد شده است. این برنامه شامل:

برنامه ورزشی که توسط فیزیوتراپیست ها طراحی و اجرا شده است

برنامه غذایی ایجاد شده توسط متخصص تغذیه

آموزش سبک زندگی برای محافظت از سلامت قلب و کاهش استرس

مداخلات مراقبت در منزل توسط پرستاران متخصص و/یا مراقبین انجام می شود

پیاده روی، گذراندن وقت برای سرگرمی ها، به اشتراک گذاشتن احساسات با دیگران و پذیرش بازدیدکنندگان در خانه در آینده به شما کمک می کند این دوره را راحت تر پشت سر بگذارید.

 

استراحت و خواب:

بسیاری از افراد پس از جراحی قلب دچار مشکل خواب می شوند. در عرض چند ماه باید به الگوی خواب عادی برگردید. اگر درد دارید، می توانید با پزشک خود برای مصرف داروهای مسکن مشورت کنید. بالش ها را طوری بچینید که شما را در وضعیت راحت تری برای خواب راحت نگه دارند. وقتی خسته هستید استراحت کنید. همچنین از مصرف کافئین، شکلات، قهوه، چای و برخی نوشیدنی های گازدار در عصر خودداری کنید. عادت کنید قبل از خواب به موسیقی آرامش بخش گوش دهید. اگر کمبود خواب بر خلق و خو یا رفتار شما تأثیر می گذارد، با پزشک خود تماس بگیرید.

مراقبت از بیمار پس از مراقبت های ویژه

واحدهای مراقبت ویژه خدمات بیمارستانی هستند که درمان و پیگیری را برای افراد دارای شرایط مراقبت ویژه و جدی ارائه می کنند. این واحدها مجهز به متخصصان مراقبت های بهداشتی آموزش دیده ویژه هستند و شامل تجهیزات پیشرفته نظارت بر بیمار می باشند. واحدهای مراقبت ویژه گاهی اوقات واحد مراقبت های ویژه یا واحدهای درمان ویژه نیز نامیده می شوند.

مدت اقامت بیماران در بخش مراقبت های ویژه بسیار متغیر است، برخی از افراد پس از چند روز بخش مراقبت های ویژه را ترک می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ماه ها در بخش مراقبت های ویژه بمانند. مشکلات زیر ممکن است در افرادی که از بخش مراقبت های ویژه ترخیص می شوند مواجه شوند:

ضعف

خستگی مفرط و کمبود انرژی

اشتها و کاهش وزن

مشکلات خواب

افسردگی، اضطراب یا اختلال استرس پس از سانحه

مشکلات توانایی های ذهنی – مانند فراموشی و سردرگمی

بازگشت به خانه پس از مراقبت های ویژه

مرخص شدن از بیمارستان و بازگشت به خانه گام مهمی در بهبودی است. اما برای بازگشت به زندگی روزمره خود، باید زمان و تلاش خود را صرف کنید. قبل از اینکه بیمارستان را ترک کنید، هم شما و هم خانواده/بستگانتان باید اطلاعات دقیقی را از تیم مراقبت های بهداشتی خود در مورد نوع مراقبتی که در خانه نیاز دارید دریافت کنید. به عنوان مثال، قبل از اینکه بیمارستان را ترک کنید، فیزیوتراپیست شما ممکن است یک برنامه ورزشی برای افزایش تحرک شما توصیه کند.

ممکن است مرحله سختی را در بخش مراقبت های ویژه پشت سر گذاشته باشید. شما نباید اجازه دهید که در طول روند بهبودی شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر بهبودی دشوار است، می توانید گام های کوچک بهبودی بردارید. اینها ممکن است چند قدمی باشند که می توانید برای شروع زندگی مستقل بردارید، مانند نوشیدن آب خودتان یا شروع به حرکت در خانه بدون نیاز به استراحت. در این مرحله باید به خوبی به حرف های خود گوش دهید و زمانی که احساس خستگی می کنید استراحت کنید.

ممکن است در دوران نقاهت از خوشامدگویی به بازدیدکنندگان خود خسته شده باشید، از نزدیکان خود بخواهید با مهربانی به شما بگویند که در این مرحله نمی توانید تعداد زیادی بازدید کننده را بپذیرید، ورود بازدیدکنندگان در آینده شما را شاد می کند.

در حالی که شما در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستید، ممکن است خانواده شما نگران از دست دادن شما باشند و استرس این وضعیت ممکن است حتی پس از بازگشت شما به خانه ادامه یابد. در این مرحله می توانید با آرامش به رویدادها نزدیک شوید، احساسات خود را بیان کنید و هم آنها و هم خودتان را آرام کنید. وقتی احساس خوبی دارید، برای شما خوب است که برای مدتی به شغل خود بازگردید یا به محل کار خود سر بزنید.

بیشتربدانید؛مراقبت از سالمند در منزل تهران-پرستاری در منزل تهرانمراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهران

اولین هفته در خانه پس از مراقبت های ویژه مهم است

به خصوص هفته اول در خانه بعد از مراقبت های ویژه بسیار مهم است. از آنجایی که مراقبت های ویژه یک درمان سنگین است، دریافت خدمات مراقبت در منزل از یک مرکز مراقبت در منزل دارای مجوز برای اطمینان از روند سازگاری در بازگشت، هم شما و هم بستگانتان را تسکین می دهد. کمک گرفتن از متخصصان به ویژه برای افرادی که پس از مراقبت های ویژه از دستگاه های حمایت کننده تنفسی استفاده می کنند، از معده تغذیه می کنند، کاتتر دارند و به دلیل دروغ گفتن طولانی مدت بر روی پوست خود زخم (زخم های فشاری) دارند، بسیار مهم است.

تیم متخصص مراقبت در منزل نیز به شما در آماده سازی خانه قبل از بازگشت به خانه کمک می کند. تیم متخصص مراقبت از منزل ما می تواند جزئیات مهمی مانند مناسب ساختن خانه شما برای مراقبت، قرار دادن مبلمان مورد نیاز بیمارستانی در صورت وجود و قرار دادن مبلمان را انجام دهد.

مراقبت تسکینی چیست، چگونه آن را دریافت کنیم، چه شرایطی دارد؟

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی یک مراقبت پزشکی تخصصی برای بیماران مبتلا به یک بیماری جدی است تا علائم آنها را کاهش دهد، شکایات آنها را کاهش دهد، کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد و استرس را به حداقل برساند. این مراقبت هم برای بیمار و هم برای بستگان او بسیار مهم است. این یک درمان اضافی برای تمام مراحل مربوط به درمان بیمار ارائه می دهد.

این خدمات تعمیر و نگهداری؛ این با کمک پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان بهداشتی مرتبط با این بیماری انجام می شود. این یک نوع کار گروهی است. این روند پیشرفت بیماری نیست که روند مراقبت را تعیین می کند، بلکه آنچه بیمار با توجه به شرایط فعلی به آن نیاز دارد است. این امر انطباق بیمار با روند درمان را تقویت می کند. مراقبت تسکینی برای بیمارانی در تمام سنین و مراحل بیماری که برای یک بیماری جدی تحت درمان هستند، در دسترس است. با این حال، نباید فراموش کرد که این مراقبت علاوه بر روند عادی درمان است.

 

نحوه دریافت مراقبت تسکینی

بیماران مبتلا به یک بیماری جدی می توانند در هر مرحله از درمان از مراقبت تسکینی استفاده کنند. هیچ محدودیتی برای دسترسی وجود ندارد. به طور خلاصه، این امکان وجود دارد که بیماران در هر گروه سنی، از کودک تا بزرگسال، از این مراقبت بهره مند شوند. بیمارانی که مایل به دریافت این خدمات هستند می توانند به مرکز مراقبت های تسکینی یا موسسه بهداشتی ارائه دهنده این خدمات مراجعه کنند. اولین معاینه در این موسسات بهداشتی انجام می شود.

سپس شرح حال دقیق پزشکی از بیمار گرفته می شود. در این مرحله بیمار از بیماری هایی که دارد و داروهایی که استفاده می کند در صورت وجود مطلع می شود. پس از اطلاعات به دست آمده معاینه فیزیکی انجام می شود و آزمایشات لازم انجام می شود. ارزیابی روانشناختی بیمار نیز مهم است. پس از تمام این اطلاعات، تیم مراقبت تسکینی ارزیابی و تصمیم می گیرد که کدام درمان و مراقبت باید برای بیمار اعمال شود. در این مرحله باید علائم و شیوه های درمانی بیمار را نیز ارزیابی کرد که تا چه حد بر بیمار و خانواده وی تأثیر می گذارد.

هدف اصلی برنامه مراقبت کاهش تأثیر علائم بیمار است. علاوه بر این، اگر درد دارند، برای تسکین درد بیمار و ادامه زندگی روزمره است. همچنین در نظر گرفته می شود که بیمار و خانواده وی کمترین آسیب روحی را ببینند. بر اساس مطالعات انجام شده، مراقبت های تسکینی در بیماری های شدید باید هرچه زودتر آغاز شود. بنابراین می توان کیفیت زندگی بیمار را به موقع افزایش داد و از بروز مشکلاتی مانند افسردگی و اضطراب پیشگیری کرد. این امر باعث افزایش راحتی بیمار و همچنین آسایش بستگان بیمار می شود. علاوه بر این، در برخی موارد، شروع مراقبت های تسکینی در دوره اولیه، طول عمر بیمار را افزایش می دهد.

بیشتربدانید:بهترین مرکز پرستار کودک در تهرانرادیولوژی و سونوگرافیدرمان زخم بستر تضمینینوارقلب در منزل

شرایط مراقبت تسکینی چیست؟

شیوه های مراقبت تسکینی به عنوان یک نوع مراقبت حمایتی نیز شناخته می شود. این مراقبت برای بیمارانی اعمال می شود که بیماری جدی دارند و برای آن نیاز به حمایت دارند. به خصوص افراد مبتلا به بیماری های مزمن و افراد مسن بیش از سایر افراد به این مراقبت نیاز دارند. مراقبت تسکینی را می توان در بیمارستان یا در خانه انجام داد. امکان دریافت خدمات تسکینی در مراکز بهداشتی و درمانی و آسایشگاه های سالمندان وجود دارد. افراد با شرایط زیر برای پذیرش در مراقبت های تسکینی در اولویت هستند:

 

بیمار در بستر است

از آنجایی که بیمار نمی تواند به صورت خوراکی تغذیه شود، از طریق روده یا تزریقی تغذیه می شود.

بیمار شکایات درد شدید دارد

بیمار به دلیل کهولت سن دچار مشکل افتادن و بی اختیاری ادرار می شود.

ایجاد زخم بستر مقاوم در بیمار

جدای از این موارد، بیمارانی که مشکلات سلامتی مانند بیماری‌های سرطانی، بیماری‌های عصبی زمانی، بیماری‌های عضلانی و زوال عقل شدید دارند نیز در اولویت قرار دارند. مهم این است که افرادی که بیماری دارند که درمان قطعی برای آن وجود ندارد نیز از این مراقبت بهره مند شوند. برای بیماران در هر سنی که مشکلات سلامتی دارند می‌توانند از این مراقبت استفاده کنند. با این حال، شرایط پذیرش برای درخواست ممکن است بسته به مرکز مراقبت های تسکینی و موسسه بهداشتی که در آن بیمار مراقبت دریافت می کند، متفاوت باشد.

 

در مراقبت تسکینی چه کاری انجام می شود؟

طرح مراقبت تسکینی با توجه به سبک زندگی و نیازهای بیمار در زمان درخواست مراقبت ایجاد می شود. این طرح توسط تیم سلامت انجام شده است. هدف اولیه کاهش علائم بیمار و ارائه یک برنامه مراقبت پیشگیرانه برای علائم احتمالی است. بنابراین می توان کیفیت زندگی بیمار را نیز افزایش داد. علائم زیر را می توان با مراقبت تسکینی کاهش داد و بهبود بخشید:

درد

تهوع و استفراغ

افسردگی

اضطراب و تنش

مشکلات تنفسی

بی اشتهایی

مشکلات خواب و بی خوابی

خستگی و ضعف

مشکلات گوارشی مانند اسهال و یبوست

وقتی نوبت به پایان عمر بیمار می رسد، تیم مربوطه در تصمیماتی که هم بیمار و هم بستگان بیمار باید اتخاذ کنند، حمایت می کنند. این تیم بیمار را در مورد مسائلی مانند افزایش کیفیت زندگی و افزایش سطح رفاه آگاه می کند. تکنیک های تنفس، سرگرمی ها، اقدامات توانبخشی و روان درمانی نیز مواردی است که تیم مربوطه باید به بیمار و نزدیکان او اطلاع دهد.

در طول مراقبت، اگر اهداف بیمار قابل دستیابی باشد، باید مورد ارزیابی قرار گیرند. در صورت امکان حمایت های لازم برای دسترسی بیمار به آنها انجام می شود. اگر بیمار درخواست هایی مانند وصیت نامه دارد، باید برای این نیز حمایت شود. در صورت لزوم ممکن است مشاوره با واحدهای پزشکی مختلف مورد نیاز باشد. تیم مراقبت های بهداشتی مربوطه نیز باید درمان های پزشکی را که بیمار قبلاً دریافت کرده است دنبال کند.

 

مراقبت تسکینی چه بیماری هایی را درمان می کند؟

داشتن هر گونه بیماری جدی که کیفیت زندگی را محدود می کند برای دریافت مراقبت تسکینی کافی است. بیماران از هر طیف سنی می توانند از این مراقبت استفاده کنند. مراقبت تسکینی به طور کلی در بیماری های زیر اعمال می شود:

 

بیماری های سرطانی

بیماری های قلبی

فلج (سکته مغزی)

فیبروز سیستیک

بیماری های خون و مغز استخوان

بیماری کبدی مرحله نهایی

نارسایی کلیه

بیماری آلزایمر و زوال عقل

بیماری های مزمن ریه

بیماری پارکینسون

بیماری های مادرزادی

بیماری های مزمن که حرکت را محدود می کند یا باعث می شود که فرد در بستر باشد

در نهایت بیماری های عضلانی و عصبی که باعث ایجاد اختلال در عملکرد بافتی می شوند

موارد فوق گروه های بیماری هستند که اغلب به مراقبت تسکینی نیاز دارند. انواع دیگری از بیماری ها وجود دارند که در لیست نیستند اما به مراقبت تسکینی نیاز دارند. بنابراین، هر بیماری که مایل به دریافت مراقبت های مربوطه است، ابتدا باید برای آن اقدام کند.

 

چه کسانی می تواند از مراقبت تسکینی بهره مند شود؟

افراد مبتلا به بیماری های جدی و مزمن به طور کلی از مراقبت های تسکینی بهره مند می شوند. افراد مبتلا به زوال عقل، بیماری پارکینسون، نارسایی قلبی، سرطان و بیماری های ریوی اغلب به مراقبت های تسکینی نیاز دارند. پشتیبانی مراقبتی می تواند در هر زمانی در طول بیماری ارائه شود. با این حال، بلافاصله پس از تشخیص بیماری می توان به دنبال مراقبت بود.

به خصوص بیمارانی که قصد کاهش علائم بیماری و افزایش کیفیت زندگی خود را دارند می توانند به این خدمات مراقبتی مراجعه کنند. مراقبت تسکینی همچنین از مردم پشتیبانی می کند تا از گزینه های درمانی پزشکی مطلع شوند. افراد مسن نیز می توانند از این مراقبت بهره مند شوند.

بیشتربدانید؛مراقبت از سالمند در منزل تهران-مراقبت از سالمند و کودک در منزلمراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهران

تیم مراقبت تسکینی کیست؟

هدف تیم مراقبت تسکینی ارائه حمایت اجتماعی، عاطفی و عملی از بیمار است. این تیم شامل پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی است که در زمینه های مختلف حرفه ای هستند. این افراد متخصص مراقبت های تسکینی، پزشک و پرستار هستند. مددکاران اجتماعی و متخصصان تغذیه نیز در این تیم حضور دارند. تیمی که قرار است تشکیل شود با توجه به شدت بیماری فرد و نیاز به مراقبت تعیین می شود.

 

مراقبت تسکینی شامل چه درمان ها و حمایت هایی است؟

افرادی که به دلیل بیماری های مزمن نمی توانند درمان قطعی دریافت کنند و یا در پایان عمر خود هستند و نیاز به حمایت در این زمینه دارند، می توانند از حمایت های تسکینی بهره مند شوند. در واقع، این هدف اصلی این مراقبت است. مراقبت تسکینی، یکی از رشته های پزشکی، درمان و پشتیبانی زیر را ارائه می دهد:

 

رفع عوارض نامطلوب ناشی از بیماری در بیمار

کاهش درد

پشتیبانی تنفسی

کنترل علائمی مانند تهوع، اسهال و کاهش وزن

درمان بی خوابی و افسردگی

ارائه حمایت های تغذیه ای

تامین نیازهای روانی- اجتماعی و معنوی بیمار

آموزش بیماران و بستگان آنها

مراقبت از بیمار در مرحله پایانی

نقش پزشکان در مراقبت های تسکینی چیست؟

۱) مهارت بالینی: برای بیمارانی که تحت مراقبت تسکینی هستند، معمولاً درد و سایر علائم را تجربه می کنند. در این زمینه وظیفه پزشک این است که در این گونه موارد به وظیفه خود عمل کند.

 

۲) شفقت و به اشتراک گذاشتن درد بیمار: برای بیمار مهم است که وضعیت بالینی خود را درک کند. با این حال، در این مورد، پزشک باید از آنچه بیمار می گذرد آگاه باشد. این یک دوره بسیار بحرانی است. پزشکان و متخصصان بهداشت نباید بیمار را در آخرین ساعات زندگی تنها بگذارند.

 

۳) راحتی: پزشک باید وضعیت آسایش و راحتی بیمار را ارزیابی کند. شرایط فیزیکی لازم در این زمینه باید توسط پزشک فراهم شود.

 

۴) ارتباط: ارتباط و پیوندهای عاطفی با افراد در حال مرگ را نباید ترک کرد. علاوه بر حمایت کلامی، بیمار باید از حمایت فیزیکی مانند لمس شانه، دست دادن و لبخند زدن برخوردار شود. نباید به بیمار این احساس را داد که رها خواهد شد.

 

۵) حصول اطمینان از حمایت بستگان بیمار: در این دوره حمایت بستگان بیمار از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

۶) شادی: در این دوران باید روحیه بیمار را تا حد امکان بالا نگه داشت. نباید اجازه افکار افسرده و بدبینانه داد.

 

۷) آرامش و آرامش: مهم است که بیمار در حال مرگ و خانواده اش را راحت نگه دارید و به آنها اطمینان دهید. این به بیمار نیز اجازه می دهد تا آرام شود. داشتن نگرش عصبی و پرتنش به احساس اعتمادی که باید به بیمار داده شود آسیب می رساند.

 

سوالات متداول در مورد مراقبت تسکینی

مراقبت تسکینی به چه معناست؟

مراقبت تسکینی را می توان به عنوان یک خدمات مراقبتی تعریف کرد که با کمک پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان بهداشتی که در این زمینه متخصص هستند انجام می شود.

 

خدمات مراقبت تسکینی به چه معناست؟

سازمانی که هدف آن کاهش آلام بیمار و افزایش کیفیت زندگی است و برای ارائه این امر فعالیت می کند به عنوان خدمات مراقبت تسکینی شناخته می شود.

 

چه کسی به مراقبت تسکینی نیاز دارد؟

افرادی که مشکلات سلامتی جدی دارند به مراقبت تسکینی نیاز دارند. افراد مبتلا به بیماری های عصبی، نارسایی پیشرفته اندام، بی پاسخ به درمان و افراد مبتلا به بیماری هایی مانند سرطان به این مراقبت نیاز دارند.

 

بیماران مراقبت تسکینی چقدر عمر می کنند؟

بیماران سرطانی که این مراقبت ها را در مراحل اولیه بیماری دریافت می کنند ممکن است ۳ ماه بیشتر از افرادی که رادیوتراپی و شیمی درمانی دریافت می کنند، عمر کنند. با این حال، نمی توان یک بازه زمانی دقیق برای این موضوع ارائه کرد. مدت زمانی که بیمار می تواند زندگی کند با توجه به بیماری فرد و شدت بیماری متفاوت است.

 

مراقبت تسکینی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان مراقبت با توجه به بیماری فرد و سطح بیماری متفاوت است. بنابراین، دوره نگهداری خاصی وجود ندارد.

خدمات بهداشتی بیمار خانگی چیست؟

مراقبت های بهداشتی در منزل چیست؟ این یک ساختار جامع است که برای ارائه خدمات مراقبت از بیمار در محیط خانه ایجاد شده است. در این ساختار، پزشک، پرستار، پرسنل پشتیبان سلامت، خدمات مداخله ای، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، تجهیزات پزشکی، تصویربرداری و خدمات مراقبت از سالمندان مورد نیاز بیمار با رویکردی چند رشته ای به بیماران وهمچنین بستگان آن ها ارائه می شود.

سازمان جهانی بهداشت خدمات مراقبت در منزل را اینگونه تعریف کرده است: «ارائه خدمات مراقبتی به بیمار در محیط خانه توسط کارکنان حرفه ای بهداشت و افرادی که در زمینه مراقبت از بیمار آموزش دیده اند». این سیستم در ایران هم  نیز به این شکل اعمال می شود.

 

هدف از خدمات مراقبت در منزل

هدف از خدمات مراقبت در منزل، حمایت از افرادی است که مشکلات سلامتی دارند تا سلامت خود را در خانه های خود که محل زندگی امن است، به دست آورند. به لطف خدمات ارائه شده در این فرآیند، هدف آن به حداقل رساندن عوارض احتمالی، افزایش کیفیت زندگی با کاهش نیازهای بیمار نسبت به محیط و کاهش هزینه ها نسبت به درمان های بیمارستانی است. در برخی موارد، خدمات مراقبت طولانی مدت یا دوره پایانی ارائه می شود.

 

خدمات بهداشتی خانگی چگونه کار می کند؟

خدمات مراقبت از بیمار در منزل به روش های مختلفی عمل می کند.

۱- اگر بیمار به هر دلیلی در بیمارستان بستری شده و نیازهای درمانی وی در بیمارستان تکمیل و مرخص شده باشد. ایجاد یک برنامه درمانی برای خدمات مراقبت در منزل مطابق با گزارش اپیکریز (سابقه پزشکی بیمار) که توسط پزشک در هنگام ترخیص ارائه می شود.

۲- در صورتی که بیمار بیمار مستقیم منزل باشد. ابتدا پس از تعیین نیاز بیماران با معاینه پزشک در منزل، تهیه طرح درمانی لازم و حمایت از آن با خدمات تکمیلی.

 

خدمات بهداشتی خانگی به چه کسانی ارائه می شود؟

خدمات بهداشتی و درمانی در منزل، خدماتی است که برای همه گروه های سنی، از دوران نوزادی شروع می شود، و برای همه افراد از ۷ تا ۷۰ سال که نیاز به مراقبت و درمان حمایتی دارند، قابل استفاده است. مراقبت های خانگی و خدمات بهداشتی نیز مراقبت های کوتاه مدت، ساعتی، دوره ای یا مراقبت های طولانی مدت را ارائه می دهند.

شرایط خدمات بهداشتی خانه، بیماران و گروه های بیماری که در آن خدمات ارائه می شود

♣ به هر کسی که نیاز به درمان و مراقبت بعد از عمل دارد،

♣ بیماران بستری،

♣ افراد مسن نیازمند مراقبت طولانی مدت،

♣ برای بیماران مبتلا به بیماری های مزمن (دیابت، فشار خون بالا، پوکی استخوان و …)

♣ کسانی که COPD و بیماری های مشابه سیستم تنفسی دارند،

♣ کسانی که بیماری های عضلانی دارند،

♣ در اختلالات عصبی مانند آلزایمر- دمانس،

♣ در درمان های ترمینال (پیشرفته) سرطان،

♣ کسانی که بیماری های حاد دارند،

♣ بیمارانی که پس از مراقبت های ویژه درمان خود را در منزل ادامه می دهند،

♣ مادرانی که به مراقبت های پس از زایمان نیاز دارند،

♣ نوزادانی که پس از درمان در بخش مراقبت های ویژه نوزادان همچنان در منزل نگهداری می شوند.

♣ در مراقبت از نوزادان،

♣ افرادی که نیاز به خدمات کوتاه مدت پزشک و پرستاری دارند،

♣ برای افرادی که درخواست خونگیری در منزل، آزمایشات تصویربرداری و خدمات فیزیوتراپی دارند.

 

خدمات بهداشتی خانه چه می کند؟

مدل های کاربردی خدمات بهداشتی خانگی در ایران  و جهان متفاوت است. بیایید نگاهی به جزئیات خدمات مراقبت در منزل در ایران  و جهان بیندازیم.

 

مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی

نیاز به مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی در منزل با توجه به حضور روزافزون بیماری‌های مزمن، افزایش بیماری‌های سرطانی و افزایش تعداد افراد ناتوان هر ساله اجتناب‌ناپذیر شده است.

 

خدمات مراقبت از خانه خصوصی

خدمات مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی ارائه شده توسط مراکز خصوصی مراقبت در منزل، بر خلاف خدمات محدود ارائه شده توسط دولت، طیف گسترده ای از خدمات را با محتوای درمانی بسیار جامع ارائه می دهند. وقتی به جزئیات خدمات نگاه می کنید، با ارائه خدمات کوتاه مدت (فقط خدمات مداخله ای مانند سرم، تزریق، پانسمان و کاتتریزاسیون در منزل) یا طولانی مدت (روزانه، هفتگی) می توان به خواسته های مختلف نیازمندان پاسخ داد. ، ماهانه در فواصل ۱۲-۲۴ ساعت).

 

همکاری مبتنی بر اعتماد

در ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی در منزل، دانش، تجربه، اعتماد و فداکاری استوار است. هنگامی که همه این شرایط ارائه شده توسط موسسه و پیوند قوی ایجاد شده با بیمار / بستگان بیمار ترکیب شود، خدمات بهداشتی با کیفیت و حرفه ای ارائه می شود.

 

برنامه صحیح درمان و مراقبت

ضمن ایجاد برنامه مراقبتی و درمانی بیمار، باید مبنای ارزیابی و اعمال نیازهای پزشکی بیمار و رفع نیازهای مراقبتی کلیه سیستم های بیمار مانند تنفس، تغذیه و دفع باشد. .

بیشتربدانید:تزریقات در منزل تهرانتزریقات در منزل شمال شرق تهرانتزریقات در منزل زعفرانیهتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریقات در منزل ولنجک

 

رویکرد به خانواده و حمایت اطلاعات

همه کارکنانی که برای ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی در منزل به عنوان ارائه‌دهنده خدمات مراجعه می‌کنند، با تمام اعضای خانواده، به‌ویژه بیمار، به شیوه‌ای محافظتی و حمایتی برخورد می‌کنند. در طول درمان، علاوه بر حمایت های پزشکی، به بیمار پیشنهادهای روحی می دهند و برای تسهیل این روند درمانی به اعضای خانواده پیشنهاداتی می دهند.

 

وزارت بهداشت مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی،

خدمات خانگی ارائه شده توسط وزارت بهداشت و برخی از شهرداری های منطقه در ایران فقط شامل برخی از روش های مداخله ای مانند سرم، تزریق و پانسمان می شود. انجام اقدامات لازم، فراهم کردن شرایط و فرآیندهای درخواست برای دریافت این خدمات، مراحل طولانی، طاقت فرسا و چالش برانگیز هم برای بیمار و هم برای نزدیکانشان است. گاهی اوقات، اختلالات خدمات ممکن است به دلیل تقاضاهای بالا رخ دهد.

طیف خدماتی موسساتی که خدمات بهداشتی در خانه های خصوصی را ارائه می دهند دارای یک تیم بسیار گسترده و مجهز است. با طرح درمانی که به طور خاص برای بیمار ایجاد شده است، بیمار به فعالیت های روزمره زندگی هدایت می شود، راه های مقابله با مشکلات و سازگاری با شرایط متغیر زندگی ارائه می شود.

جزئیات مراقبت‌های کوتاه‌مدت (سرم، تزریق، پانسمان، کاربرد پروب، و غیره) یا طولانی‌مدت (۱۲ تا ۲۴ ساعت روزانه، هفتگی، ماهانه) و خدمات بهداشتی سازمان‌دهی شده در محدوده مراقبت‌های خانگی و خدمات بهداشتی خصوصی؛

♣ پزشک (تشکیل پزشکان شاخه های مختلف متناسب با نیاز بیمار)

♣ پرستار (پرستار نوزاد تازه متولد شده، پرستار مدیر متخصص)

♣ پرسنل پشتیبانی بهداشتی (مراقبت از بیمار)

♣ خدمات مداخله ای (سرم، تزریق، پانسمان، مراقبت از زخم، کاتتریزاسیون، کولوستومی و غیره)

♣ فیزیوتراپی (دستگاه های تلفن همراه و برنامه های دستی ftr)

♣ آزمایشگاه (جمع آوری خون)

♣ دستگاه های پزشکی و تصویربرداری (معاینه های تصویربرداری با دستگاه های تلفن همراه)

♣ مراقبت از سالمند (تعیین نیازهای فرد و ارائه آن به بیمار)

 

خدمات مراقبت در منزل از دیدگاه بستگان بیمار

اعضای خانواده برای حفظ سلامت بستگان خود تلاش زیادی می کنند. در این فرآیند به دنبال اطمینان از ادامه درمان هستند. کسانی که برای اولین بار آن را تجربه می کنند معمولاً می پرسند “سرویس مراقبت در منزل چگونه است؟” آنها مدت زمان کوتاهی را صرف می کنند و از اول شروع می کنند و سپس به بسیاری از مشکلات خود یکی پس از دیگری فکر می کنند. شاید در نتیجه بیمارستان، شاید یک آشنایی یا تحقیق اینترنتی، به مؤسساتی برسند که در شهری که در آن هستند خدمات بهداشتی و درمانی در منزل ارائه می دهند. رویکرد موسسه، تجهیزات و تجربیات تیمی که خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه می‌کنند، در تصمیم‌گیری مؤثر است.

مراقبت های بهداشتی در منزل چیست؟

مراقبت های بهداشتی در منزل طیفی از خدمات مراقبتی است که می تواند در خانه شما برای یک بیمار ارائه شود. مراقبت‌های بهداشتی در خانه معمولاً کم هزینه تر راحت‌تر و به اندازه مراقبت‌ها در بیمارستان مؤثر است.

خدمات مراقبت های بهداشتی خانگی که یک بیمار می تواند در خانه دریافت کند محدودیت ندارد . با توجه به شرایط هر بیمار، مراقبت ها می تواند از مراقبت های پرستاری تا مراقبت های پزشکی و یا  کارهای آزمایشگاهی را شامل شود. خدمات مراقبتی در منزل میتواند شامل این موارد باشد:

مراقبت از زخم (زخم های فشاری یا زخم جراحی و…)

آموزش بیمار و مراقبت از آن

درمان داخل وریدی یا تغذیه

تزریقات

بررسی وضعیت سلامت

 

به طور کلی، هدف مراقبت های بهداشتی در منزل، درمان یک بیماری یا آسیب است. مراقبت های بهداشتی در خانه به شما کمک می کند:

بهتر شوید

استقلال خود را بازیابید

تا حد امکان خودکفا شوید

وضعیت فعلی خود را حفظ کنید

 

از مراقبت های بهداشتی و پزشکی در خانه چه انتظاری باید داشته باشم؟

دستورات پزشک برای شروع مراقبت مورد نیاز است. هنگامی که پزشک شما را برای خدمات بهداشتی در خانه ارجاع می دهد، یک قرار ملاقات تعیین می کند و به خانه شما می آید تا در مورد نیازهای شما با شما صحبت کند و از شما سؤالاتی در مورد سلامتی شما بپرسد.

پزشک در مورد مراقبت شما صحبت می کنند و در مورد پیشرفت شما اطلاع کسب میکند.

 

مراقبت های بهداشتی در خانه شامل چه مواردی می شود؟

خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل شامل تمام درمان های پزشکی ارائه شده در یک بیمارستان حرفه ای، کلینیک خصوصی، مرکز پرستاری ماهر، یا هر مؤسسه دیگری است که درمان بالینی مجاز برای بهبودی ارائه می دهد. تنها تفاوت اصلی بین خدمات بهداشتی خانگی و خدمات پزشکی معمولی این است که به جای مراجعه بیماران به مرکز درمانی، درمان به خانه آنها می آید.علاوه بر این، درمان مراقبت‌های بهداشتی در منزل فقط می‌تواند توسط افراد آموزش دیده ارائه شود که آموزش‌های مهارتی دریافت کرده‌اند که واجد شرایط دریافت مجوز یا گواهی پزشکی باشد. این افراد شامل پزشکان، پرستاران ماهر، کاردرمانگران، فیزیوتراپیست ها و روانشناسان هستند.معمولاً یک فرد پس از درمان در یک مرکز پزشکی به مراقبت های بهداشتی در منزل منتقل می شود. هنگامی که بیمار به اندازه کافی پایدار شد تا به خانه منتقل شود، بیمار از مرکز مرخص می شود. برنامه جدیدی برای ویزیت های پزشکی تنظیم شده است.به عنوان مثال، اگر فردی در یک تصادف دارای شکستگی باشد، جراحی اولیه در یک مرکز پزشکی انجام می شود. با این حال، ممکن است به فرد اجازه داده شود که برای ادامه بخش بعدی بهبودی خود به خانه بازگردد. این مرحله ممکن است شامل بازدیدهای منظم از ارائه دهندگان بهداشت در منزل برای تعویض بانداژ، مراقبت از زخم و فیزیوتراپی باشد. علاوه بر این، متخصص می تواند هر گونه آزمایش پزشکی مورد نیاز را در حین ویزیت انجام دهد.خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل را می توان به صورت شبانه روزی با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ساکن در خانه بیمار ارائه کرد، یا می توان آن را از طریق ویزیت های روزانه، هفتگی یا حتی ماهانه ارائه کرد. همه چیز به وضعیت بیمار و نیازهای پزشکی خاص او بستگی دارد.

 

هزینه خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل:

به نوع درمان ارائه شده و دفعات و مدت ویزیت های انجام شده توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بستگی دارد.

 

چگونه یک بیمار واجد شرایط مراقبت های بهداشتی در خانه می شود؟

در صورتی که یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی معتبر بتواند شهادت دهد و شواهدی برای وضعیت بیمار در خانه ارائه کند، می‌تواند در خانه درمان شود.

فرض کنید هزینه سفر برای مراجعه به بیمارستان برای خانواده بیمار بسیار زیاد است. در این صورت بیمار می تواند درمان را در منزل انجام دهد.

اگر مرحله بهبودی بیمار دیگر شامل درمان فعال بالینی یا جراحی نمی شود و می توان از آن در خانه مراقبت کرد.

اگر بیمار بیش از حد پیر باشد و سفر به بیمارستان ناخوشایند شود

سالمندان مبتلا به COPD (بیماری مزمن ریوی)

بیمارانی که دیابت یا مدیریت عفونت دارند

بیماران قلبی

بیشتربدانید؛مراقبت از سالمند در منزل تهران-پرستاری در منزل تهرانمراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهران

 

پنج نوع خدمات ارائه شده در خانه چیست؟

مراقبت های پرستاری: پرستاری رایج ترین نوع خدماتی است که تحت مراقبت های بهداشتی در منزل ارائه می شود. این نوع خدمات شامل یک پرستار معتبر است که ملزم به ایجاد یک برنامه درمانی در منزل برای بیمار است. معمولاً مراقبت های پرستاری در منزل شامل موارد زیر است:

انجام آزمایشات پزشکی لازم بر روی بیمار

درمان زخم بیمار پس از عمل جراحی و تعویض بانداژ آنها

تزریقات مورد نیاز در درمان بیمار

مدیریت دوز داروی بیمار

نظارت بر سلامت و بهبودی بیمار

مراقبت های پزشکی:معمولاً خدمات بهداشتی در منزل مراقبت از پزشک زمانی ارائه می شود که بیمار هنوز به بیمارستان مراجعه نکرده باشد و تشخیص اولیه هنوز انجام نشده باشد. پزشک اختیار تجویز دارو و ایجاد برنامه ای برای ویزیت پرستار را خواهد داشت.

همراهی و مراقبت داوطلبانه:به دلیل بیماری، برخی از بیمارانی که از نظر پزشکی در خانه هستند، در نهایت روابط و تعاملات اجتماعی خود را به خطر می اندازند. ارائه دهندگان مراقبت های همراه و داوطلبانه آموزش دیده اند تا نسبت به نیازهای بیمار خود دلسوز باشند تا با گذراندن وقت با آنها، خلاء همراهی را پر کنند.

خدمات دارویی: برخی از بیماران هنوز در روند بهبودی خود به مراقبت و پانسمان زخم، داروهای تزریقی و درمان داخل وریدی نیاز دارند. ارائه دهندگان خدمات دارویی برای انجام این فعالیت های پزشکی آموزش دیده اند و اطمینان حاصل می کنند که بیمار درمان بالینی مورد نیاز خود را در زمان مقرر دریافت می کند.

درمان پزشکی مورد نیاز: ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در منزل که برای ارائه خدمات درمانی مورد نیاز پزشکی آموزش دیده اند، معمولاً به بهبود کیفیت زندگی بیمار در حال بهبودی کمک می کنند و به آنها در انجام فعالیت های روزمره کمک می کنند. این فعالیت ها می تواند شامل یادگیری حرکت مجدد، غذا خوردن، حمام کردن، تعویض لباس، تهیه غذا، شستن لباس، انجام مسئولیت های شغلی و غیره باشد.

 

تفاوت بین مراقبت های خانگی و مراقبت های بهداشتی چیست؟

اگرچه مردم به اشتباه این دو اصطلاح را به جای یکدیگر به کار می برند، اما مراقبت های بهداشتی در منزل و مراقبت های خانگی در مورد اینکه چه چیزی شامل می شود و چه کسی آنها را دریافت می کند بسیار متفاوت است.

مراقبت‌های بهداشتی در منزل به درمان‌های پزشکی یا تحت نظارت بالینی اطلاق می‌شود که بیمار می‌تواند در محل اقامت یا محل اقامت خود دریافت کند. از سوی دیگر، مراقبت در منزل به تمام کمک ها و خدمات غیرپزشکی اطلاق می شود که یک فرد بیمار برای حرکت به سمت بهبودی به آن نیاز دارد.

مراقبت های بهداشتی در منزل به بیمار اجازه می دهد تا روند بهبودی خود را از آسایش خانه خود ادامه دهد. زندگی با عزیزان برای تقویت اراده و روحیه بیمار برای بهبودی کافی است.علاوه بر این، به بیمار و عزیزانش اجازه می دهد تا در زندگی یکدیگر درگیر بمانند و کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ لحظه به یاد ماندنی از دست نمی رود.

مراقبت های پرستاری در منزل:

خدمات پرستاری در منزل یک کار نسبتا  تخصصی است که در آن پرستاران و یا افراد  اموزش دیده در رشته پرستاری به منزل شما می آیند تا بهترین روش های  مراقبت و پشتیبانی را به شما و یا آشناهایتان ارائه دهند. وقتی کسی از آشنا ها و یا خانواده خود  بیمار می شود و نمی تواند به بیمارستان مراجعه کند، خدمات مراقبت پرستاری در منزل بهترین روش  است.

خدمات پزشک:

وقتی مردم به پرستاران برای بیمار در خانه فکر می کنند، اغلب به یک پرستار ثابت فکر می کنند. با این حال، بیماری های پیچیده ای مانند سرطان، مولتیپل اسکلروزیس یا حتی سکته مغزی به پرستاران ماهر یا متخصص نیاز دارند. چنین افرادی که از این بیماری رنج میبردند  اغلب این بیماران  با یک لوله ای برای تغذیه به خانه فرستاده می شوند که برای جلوگیری از عفونت نیاز به تمیز کردن و نگهداری مناسب دارند که باید توسط افراد مجرب انجام شود. گاهی اوقات نیر بیماران ممکن است نیاز به انجام برخی اقدامات بالینی و یا برخی ورزش های خاص داشته باشند. پرستاران متخصص در این زمینه دارای شرایطی هستند که به جای مراجعه به بیمارستان، این موارد را در خانه مدیریت کنند.

در برخی موارد  بیماران بیماری پیچیده و خاصی  را تجربه می کنند که برای جلوگیری از عوارض بیشتر نیاز به انجام مراقبت های بالینی فوری و مراقبت های خاصی با توجه به نوع بیماری خود دارند. زمان صرف شده برای رفتن به بیمارستان برای در یافت خدمات  پزشکی ممکن است  این مشکلات  را بیشتر کند. و حتی  ممکن است منجر به بستری مجدد بیمار در بیمارستان شود.

بیشتر  این مراقبت های  بالینی را می توان در خانه توسط یک تیم مراقبت  بالینی ماهر و مجرب  تجربه کرد. تیم مراقبتی مرکز ما در محل زندگی شما  با متخصص معالج هماهنگ می کند تا مراقبت های بالینی مخصوص شما را در خانه به شیوه ای درست انجام دهد. برای مشکلاتی که در منزل  قابل درمان و مراقبت است نیازی به انتقال بیمار به بیمارستان و مراکز درمانی نیست.

مزایای پزشکانی که به منزل مراجعه می کنند:

مزایای زیادی وجود دارد که خدمات پزشک در منزل را به عنوان گزینه بهتری نسبت به درمان های معمولی برای بهبود سلامت عمومی ذکر می کند.

 دیگر نیازی به صرف وقت در اتاق های انتظار نیست

دیگر مسافت های طولانی  برای ویزیت شدن توسط دکتر وجود ندارد

صرفه جویی در هزینه با استفاده از خدمات خانگی

در آسایش خانه خود توسط متخصصان درمان شوید

مزایای ویزیت پزشک در منزل برای سالمندان:

مراقبت های پزشکی همه جانبه برای عزیزانتان درست همان طور که به آن نیاز دارند، درست همان جایی که به آن تعلق دارند انجام میشود. درمان در خانه تضمین می کند که سالمندان در هر زمان و هر مکان در امنیت هستند.

خدمات پزشک در منزل برای چه کسانی مناسب است؟

خدمات پزشک در منزل برای بیماران در هر سنی مناسب و در دسترس است

خدمات معمولاً برای هر کسی که در خانه در بستر بیماری است، مسافر است یا قادر به مراجعه به کلینیک نیست، بهترین است.

کمکی که دریافت میکنید:

کمک پرستاری یا پزشکی در خانه شما شامل موارد زیر است:

آزمایشات منظم، به عنوان مثال برای فشار خون یا سطح قند خون

کمک به مصرف دارو

مراقبت از زخم، به عنوان مثال تعویض پانسمان

کمک به انجام حرکات فیزیوتراپی

مراقبت از سالمندان

گزینه های مراقبتی در پرستاری :

ارائه خدمات  پرستاری برای انجام مراقبت ها برای هر شخص متفاوت و با توجه به مشکل بیمار است. به عنوان مثال، بین فعالیت های فردی و گروهی تفاوت قائل می شود. نیازهای شخصی در یک مشاوره اولیه مورد بحث قرار می گیرد. با انجام این کار، مشخص می شود که کدام پیشنهادها – برای مثال بر اساس بیوگرافی – مناسب هستند و به پیشرفت شخصی کمک می کنند

چه نوع بیمارانی می توانند از خدمات منزل  بهره مند شوند؟

سالمندانی که نمی توانند برای ملاقات با پزشک بروند

افرادی که نمی خواهند ساعت های طولانی برای دیدن پزشک منتظر بمانند

بیمارانی که نمی توانند با توجه به برنامه کاری خود با پزشک وقت ملاقات بگذارند

افرادی  که از بیماری طولانی مدت و زمینه ای  رنج می برند

بیمارانی که ترجیح می دهند ویزیت فوری توسط پزشک انجام شود

افرادی که برنامه کاری شلوغی دارند

کسانی که در مسافرت نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند

بیمارانی که میخواهند  مراقبت های پزشکی پرستاری  مخصوص خودشان را تجربه کنند

تشخیص و درمان بهتر :

هنگامی که یک پزشک شما را در خانه ویزیت می کند، زمان بیشتری برای انجام معاینه فیزیکی، پرسیدن سؤالات و رفع نگرانی های شما دارد. آنها کمتر حواسشان پرت می شود زیرا شما تنها بیمار آنها هستید و در نتیجه توجه آنها را به طور کامل جلب می کنید. آنها می توانند در مورد مسائلی که شما می خواهید در مورد آنها صحبت کنید و ممکن است با نیاز فوری شما برای ویزیت در خانه ارتباطی نداشته باشد، صحبت کنند.

چه کسی می تواند از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شود؟

همه، از نوزادان گرفته تا افراد مسن، بسته به نیاز خود می توانند از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شوند.

 

کسانی که می خواهند برای معاینه آزمایشگاهی در منزل نمونه برداری کنند

کسانی که می خواهند دوره نقاهت را پس از جراحی یا بیماری در خانه بگذرانند

بیماران مبتلا به بیماری های مزمن

بیماران سرطانی مرحله پایانی

سالمندان و افراد ناتوانی که در فعالیت های روزمره خود نیاز به حمایت دارند

والدینی که می خواهند در مورد مراقبت از نوزاد و مادر آموزش ببینند

کسانی که به وسایل مختلف مانند تخت بیمار و مخزن اکسیژن نیاز دارند

کسانی که می خواهند خدمات فیزیوتراپی، حمایت روانی و متخصص تغذیه را در منزل دریافت کنند

افرادی که نمی توانند برای دریافت خدمات تصویربرداری مانند USG، اشعه ایکس، اکو به موسسه مراجعه کنند

 

مراقبت در منزل با چه چیزی می تواند کمک کند؟

خدمات مراقبت در منزل یادبود برای بیمارانی است که می‌خواهند درمان خود را در خانه ادامه دهند، افرادی که نیاز به مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، بیماران دوره پایانی یا مراقبت‌های ویژه دارند، سالمندان و افرادی که نیاز به مراقبت دارند یا مراقبت‌های بهداشتی را در محل زندگی خود ترجیح می‌دهند، حتی اگر آنها بیمار نیستند، افرادی که نیاز به حمایت قبل و بعد از زایمان دارند.اینها خدمات مراقبت های فیزیولوژیکی، روانی و پزشکی هستند که برای مادران، افراد ناتوان جسمی و افرادی در موقعیت های مشابه ارائه می شود.

 

خدمات بهداشتی خانه طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهد که کیفیت زندگی را افزایش می دهد، از پزشک خانگی، پرستار خانگی، کارکنان مراقبت از بیمار در منزل، آزمایشگاه خانگی، فیزیوتراپی خانگی، تصویربرداری در خانه، تامین تجهیزات پزشکی/مواد و خدمات انتقال بیمار.

 

بسته به بیماری یا نیاز فرد، خدمات ما که توسط متخصصین مراقبت های بهداشتی که در زمینه مربوطه متخصص هستند ارائه می شود، می تواند برای مدت کوتاهی به صورت ساعتی یا روزانه دریافت شود، یا می توان برای طولانی مدت به صورت هفتگی یا ماهانه برنامه ریزی کرد. اساس

 

فرصت مراقبت در منزل برای نیازهای شما با تیم مجرب ما

در صورت ابتلا به بیماری هایی که ممکن است در تمام مراحل زندگی با آنها مواجه شوید، راه حل های مختلف مراقبت های بهداشتی در منزل توسط پرسنل پزشکی مجرب با پشتیبانی تکنولوژی بالا برای هرکسی که می خواهد در خانه درمان شود یا تصمیم به ادامه درمان در منزل دارد، ارائه می شود.

بیشتربدانید:استخدام نیروی مراقبتیاعزام پرستار برای مراقبت از بیماراعزام پرستار کودکنگهداری سالمند و کودکخدمات پرستاری در منزل تهران

کارکنان مراقبت‌های خانگی موسسه مهر آوران نوین متشکل از پزشکان و پرسنل پزشکی هستند که در زمینه‌های خود متخصص هستند. این کادر حرفه ای، از نظر تجربه و شایستگی، این تخصص را دارند که فورا تصمیم بگیرند که در چه شرایطی چه کاری باید انجام شود.

چرا مراقبت در منزل سودمند است؟

خدمات مراقبت در منزل پاسخگویی به نیازهای افرادی است که به خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل در محیط خانه نیاز دارند. یکی از مهمترین شاخص های کیفیت خدمات این است که موسسه ارائه دهنده خدمات دارای مجوز از وزارت بهداشت است.

خدمات ارائه شده در محدوده مراقبت در منزل به دو شاخه مختلف تقسیم می شود: مراقبت و نیازهای بهداشتی. خدمات مراقبتی خدماتی است که به افرادی که در فعالیت های روزمره زندگی نیاز به حمایت دارند ارائه می شود. خدمات درمانی خدمات درمانی است که توسط پزشک، پرستار یا فیزیوتراپ بر اساس برنامه درمانی ارائه می شود.

 

مزایای خدمات مراقبت در منزل چیست؟

از آنجایی که پرستار یا مراقب اختصاص داده شده فقط از یک بیمار مراقبت می کند، آنها می توانند تمام نیازهای بیمار را برآورده کنند و بدون اتلاف وقت، مشاهدات کافی را انجام دهند.

مشاهده شده است که بیماران مبتلا به عفونت های مختلفی هستند که در موسسات درمانی به خصوص در طول مدت بستری طولانی مدت دیده می شود که با مراقبت در منزل بیمار از این عفونت ها مصون می ماند.

ارائه مراقبت های بهداشتی به فرد در منزل از تاثیر منفی روان شناسی در محیط بیمارستان به فرد جلوگیری می کند و در کنار هم بودن با اعضای خانواده هم روحیه بیمار را افزایش می دهد و هم برای بستگان بیمار راحتی را فراهم می کند.

از آنجایی که غذا در محیط بیمارستان با غذا در محیط خانه متفاوت است، وضعیت تغذیه ای راحت تری پدید خواهد آمد.

از آنجایی که مراقبت در محیط خانه به بیمار ارائه می شود، اعضای خانواده زمان راحت تری خواهند داشت و می توانند زمان بیشتری را برای کار خود اختصاص دهند.

بیمارانی که در خانه خود برای بیماری های مزمن تحت درمان قرار می گیرند، کمتر تحت تأثیر بیماری قرار می گیرند و احساس آزادی بیشتری دارند، زیرا در خانه خود زندگی می کنند.

 

مراقبت از بیمار بستری

بیمار در بستر بیماری است که در فعالیت های روزمره زندگی مانند خوردن و آشامیدن، استحمام و توالت، لباس پوشیدن، جابجایی و برقراری ارتباط با مردم به حمایت شخص دیگری نیاز دارد. بیمار به حمایت های زیادی مانند جلوگیری از ایجاد زخم های فشاری که ممکن است از دراز کشیدن طولانی مدت در رختخواب ایجاد شود، رفع نیازهای نظافتی، مراقبت از پوست و پرینه، تنظیم تغذیه، انجام تمرینات بدنی و حمایت روانی نیاز خواهد داشت. مراقبت از بیمار بستری در منزل همراه با دانش و تجربه پزشکی است که مستلزم مراقبت و تداوم است.

 

پیشگیری از زخم های فشاری

در افرادی که دائماً در یک وضعیت می‌خوابند، ممکن است زخم‌هایی در نواحی از بدن که با تشک تماس دارند مانند سر، پشت، آرنج، لگن و پاشنه ایجاد شود. این زخم ها را زخم فشاری یا فشاری می نامند، یعنی زخم فشاری. این عارضه در بیمارانی که گردش خون آنها به دلیل عدم حرکت کند می شود، بیشتر دیده می شود.

 

بنابراین کسانی که در منزل از بیماران بستری مراقبت می کنند باید در فواصل زمانی معین وضعیت بیمار را تغییر دهند و برای حفظ یکپارچگی پوست از کرم های مناسب استفاده کنند.

 

تشک بادی و وسایل تخت ژل مانندی که روی تشک قرار می گیرند نیز در جلوگیری از ایجاد زخم فشاری مفید هستند. تشک های بادی که انواع مختلفی دارند، از وارد شدن بار فقط به قسمت های خاصی از بدن جلوگیری می کنند، زیرا هوای داخل به طور منظم در گردش است.

 

رفع نیازهای نظافتی بیمار

اگر بیمار قادر به حرکت باشد، می تواند با کمک حمام کند. اگر بیمار نمی تواند حرکت کند، می توان او را با یک صندلی چرخدار مخصوص به حمام برد و در حالی که روی این صندلی استحمام کرد. اگر بیمار نمی تواند از رختخواب خارج شود، می توان بیمار را با استفاده از اسفنج های تمیز کننده صابون حمام کرد.

 

مراقبت از دندان و دهان بسیار مهم است. مراقبت از دهان باید حداقل ۳ بار در روز انجام شود. اگر از دندان مصنوعی استفاده می شود، باید آن را در شب برداشته و به درستی تمیز کرد. مایعات دارویی وجود دارد که به دندان مصنوعی اجازه می دهد با نگه داشتن آن در طول شب در آن تمیز شود.

 

فایده فعالیت بدنی

از آنجایی که کم تحرکی می تواند مشکلات عمده ای را در بیماران بستری ایجاد کند، باید به دقت کنترل شود. برای جلوگیری از مشکلاتی مانند تحلیل عضلات، سفتی مفاصل و کلسیفیکاسیون، بیمار باید حرکت داده شود و در صورت امکان از فیزیوتراپیست حمایت شود.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

چه زمانی باید برای مراقبت در منزل به دنبال حمایت حرفه ای باشیم؟

وقتی افرادی که مسئول مراقبت از یک بیمار بستری هستند سعی در مدیریت زندگی خود و تعهد به مراقبت از یک فرد بستری دارند، می تواند بر وضعیت روانی آنها تأثیر منفی بگذارد. در فرآیندی که مراقب شروع به تجربه فرسودگی شغلی می کند و مجبور می شود به مسئولیت های خود ادامه دهد، باید یک جایگزین حمایت حرفه ای در نظر گرفته شود. روند مراقبت از بیماران بستری در خانه با برنامه های مراقبتی که توسط متخصصان مجرب و حرفه ای مراقبت های بهداشتی مطابق با نیاز بیمار ایجاد می شود راحت تر و موثرتر خواهد شد. برای خدمات حرفه ای مراقبت در منزل و مراقبت از زخم که توسط کارمندان واجد شرایط به بیمار شما ارائه می شود، می توانید با یکی از مرکز مراقبت در منزل خانواده تماس بگیرید.

خدمات مراقبت در منزل چیست؟ چه کسی می تواند بهره مند شود؟

در نتیجه هر آسیب یا بیماری، ممکن است ارائه مراقبت شخصی، چه کوتاه مدت و چه بلند مدت، دشوار باشد. در طول مدت اقامت وی ​​در بیمارستان، وعده های غذایی وی تهیه می شود، ساعات مصرف دارو منظم است و سایر نیازهای مراقبتی توسط افراد مربوطه تامین می شود. با این حال، بیماران همیشه می توانند به جای ماندن در بیمارستان، رفتن به خانه خود را انتخاب کنند. با این حال، این برای کسی که نیاز به مراقبت دارد کمی دشوار است. چون باید همیشه کسی در کنار شما بایستد. اگرچه خانواده شما سعی می کنند در این زمینه به شما کمک کنند، اما ممکن است شرایط همه برای این کار مناسب نباشد. در این مورد، خدمات مراقبت در منزل وارد عمل می شود.

خدمات مراقبت در منزل شامل کمک به افرادی است که در صورت آسیب یا بیماری نمی توانند مراقبت های خود را در خانه ارائه دهند. بیماری مزمن، کهولت سن، قرار گرفتن در مراحل بهبودی پس از عمل جراحی، قرار گرفتن در یک بیمار سرطانی یا قرار گرفتن در گروهی که نیاز به مراقبت ویژه دارد ممکن است باعث نیاز به مراقبت در منزل شود. مراقبت در منزل می تواند به مدیریت بهتر عوارض جانبی در طول فرآیند درمان کمک کند. اغلب با مراقبت های بهداشتی خانگی اشتباه گرفته می شود. اگرچه هر دو شبیه هم هستند، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. مراقبت های بهداشتی در خانه بیشتر بر مراقبت های پزشکی متمرکز است. خدمات مراقبت در منزل شامل کمک به بیمار در هنگام بیماری یا جراحت، از جمله کارهای خانه است.

بیش از یک نوع مراقبت در منزل وجود دارد. یکی از این موارد مراقبت های بهداشتی در منزل است. مراقبت های بهداشتی در خانه توسط متخصصان بهداشتی دارای مجوز اداره می شود. در طول ویزیت پرستار، داروها تنظیم می شود، تزریقات لازم انجام می شود و وضعیت عمومی شما بررسی می شود.

شما باید برای بیشتر هزینه ها بپردازید، اما برخی از انواع مراقبت ها و خدمات اجتماعی رایگان هستند. گاهی اوقات برنامه های دولتی یا بیمه درمانی شما به پوشش هزینه برخی خدمات مراقبت در منزل کمک می کند. همچنین ممکن است شامل برخی از گزینه های کاردرمانی باشد. نوع دیگری از خدمات مراقبت شخصی تقریباً هر خدماتی را که در خانه نیاز دارید پوشش می دهد. این نه تنها سلامتی شما و کمک به لباس پوشیدن و حمام کردن را پوشش می دهد، بلکه تمیزی کلی خانه و وظایفی را که به شما در زندگی روزمره کمک می کند، پوشش می دهد.

برای کسانی که به مراقبت در منزل نیاز دارند، تیم مراقبت های بهداشتی ما به ما کمک می کند تا بهترین نوع مراقبت را برای شما تعیین کنیم. هنگام ایجاد یک برنامه مراقبتی، باید در نظر گرفته شود که کدام پرسنل برای شما مناسب است، هر چند وقت یکبار به خدمات مورد نیاز است و اینکه آیا تجهیزات ویژه مورد نیاز است یا خیر. برخی از گزینه ها برای مراقبت در منزل ممکن است تحت پوشش بیمه شما باشند. برای اینکه بعداً مشکلی پیش نیاید، مهم است که موضوع پرداخت از ابتدا مورد بحث قرار گیرد و شخصی که خدمات را دریافت می کند بداند که در مورد فرآیند چه انتظاری دارد. برای اطلاعات دقیق در مورد هزینه ها و میزان پوشش بیمه، بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.

 

خدمات مراقبت در منزل شامل چه مواردی است؟

خدمات مراقبت در منزل ممکن است شامل مورد های زیر باشد:

 

کمک به مراقبت های شخصی مانند حمام کردن، لباس پوشیدن و استفاده از توالت

کمک به فرآیندهای انتقال هنگام رفتن به هر مکانی (مانند تختخواب به صندلی چرخدار)

کمک به کارهای خانه مانند باغبانی، نظافت، خشکشویی و تهیه غذا

ارائه مدیریت پول مانند پرداخت قبوض و پر کردن فرم ها

کمک به شما در مصرف منظم داروهایتان

حمایت عاطفی، مانند همراهی شما در قرار ملاقات ها یا گذراندن وقت با شما

نظارت دقیق برای بیماری هایی مانند زوال عقل یا آلزایمر

تجهیزات پزشکی مانند لوله تغذیه، مراقبت از کاتتر یا نظارت بر موارد حیاتی

خدمات مراقبت در منزل به طور کلی شامل کمک در مورد هر چیزی است که در خانه نیاز دارید، اما نمی توانید به تنهایی انجام دهید.

 

مزایای خدمات مراقبت در منزل چیست؟

برخی از مزایای خدمات مراقبت در منزل عبارتند از:

 

هدف اولیه مراقبت در منزل این است که فرد با حمایتی به زندگی در خانه خود ادامه دهد. این به فرد اجازه می دهد تا همچنان مستقل باشد و مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرد.

ارائه مراقبت در منزل به فردی که به آن نیاز دارد، صرف نظر از اینکه چقدر به آن نیاز دارد، منجر به بهبود سلامت کلی آنها می شود.

این به فرد اجازه می دهد تا سبک زندگی خود را حفظ کند.

با خدمات مراقبتی واجد شرایط، خطراتی که ممکن است برای بیمار پیش بیاید از قبل تعیین شده و از آن جلوگیری می شود. این امر محیط امن تری را برای بیمار فراهم می کند.

یکی از مسائلی که افراد نیازمند مراقبت در منزل بیشترین مشکل را با آن دارند، تنهایی است. داشتن یک نفر در کنار شما و همراهی با خدمات مراقبت در منزل به بیمار این امکان را می دهد که حمایت عاطفی مورد نظر خود را دریافت کند.

چه کسی می تواند از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شود؟

هیچ محدودیت شدیدی برای افرادی که می توانند از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شوند وجود ندارد. به طور کلی، افرادی که در انجام وظایف روزانه خود مشکل دارند یا اصلاً نمی توانند آنها را انجام دهند، ممکن است بخواهند از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شوند. اگرچه افرادی که از بیمارستان مرخص می شوند و به خانه می روند ممکن است در ابتدا برای کارهای ساده روزمره مانند نظافت خانه و آشپزی نیاز به خدمات مراقبتی داشته باشند، اما بعداً ممکن است بخواهند یک نفر را برای مراقبت شخصی، انجام امور و به طور کلی به عنوان یک فرد در کنار خود داشته باشند. همراه و همدم. این ممکن است تبدیل به یک سرویس مراقبت از خانه ۲۴ ساعته در منزل شود. هر فردی بالای ۱۸ سال که نیاز به مراقبت در منزل دارد می تواند از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شود. گروه های اصلی نیازمند خدمات مراقبت در منزل عبارتند از:

افرادی که خیلی مسن تر از آن هستند که بتوانند به امور خود رسیدگی کنند

افراد با هر ناتوانی

افرادی که پس از هر جراحی روند بهبودی خود را در خانه ادامه می دهند

افراد مسن مبتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر

داشتن درمان هایی که نیاز به تزریق یا پرستاری دارد

نیاز به مراقبت و حمایت عاطفی در مراحل پایانی یک بیماری صعب العلاج

خدمات مراقبت در منزل ممکن است وضعیتی باشد که مستلزم تداوم باشد، یا ممکن است خدماتی باشد که فقط تا زمان بهبودی به آن نیاز دارید.

 

خدمات پزشک و پرستاری در منزل

شخصی که به شما منصوب می شود ممکن است بسته به نیاز شما در هنگام دریافت خدمات مراقبت در منزل متفاوت باشد. به عنوان مثال، شخصی که می‌خواهید در مراقبت شخصی و سفارش کلی در خانه به او کمک کنید، ممکن است همان متخصص مراقبت‌های بهداشتی با شخصی نباشد که تغذیه فردی را که از طریق لوله تغذیه تغذیه می‌کند، تنظیم می‌کند. یک پرستار ثبت نام شده یا یک پرستار عملی دارای مجوز ممکن است شما را برای مراقبت های بهداشتی در منزل همراهی کند. پرستار ثبت نام شده به خانه شما می آید و نیازها و خواسته های شما و خانواده تان را بررسی می کند و با پزشک برنامه مراقبتی ایجاد می کند. برنامه مراقبتی شما ممکن است شامل حمایت عاطفی و همچنین مدیریت درد یا علائم دیگر باشد. در تهیه طرح مراقبت، نیازهای خانواده و همچنین نیازهای بیمار در نظر گرفته می شود.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

مراقبت از نوزاد پس از زایمان

۴۲ روز اول پس از تولد هم برای مادر و هم برای نوزاد مهم است. مادر و نوزادی که در این مرحله آسیب پذیر هستند، در صورت عدم مراقبت های لازم می توانند مشکلات سلامتی جدی ایجاد کنند. پس از تولد، پرستاران در بیمارستان اطلاعاتی در مورد شیردهی، اهمیت تماس پوست به پوست و قوانین بهداشت عمومی به مادر می دهند. مطابق با این اطلاعات، شما به مراقبت از کودک خود در خانه ادامه خواهید داد. با این حال، ممکن است برای مدتی دیگر به کمک نیاز داشته باشید. در این مورد، مراقبت از نوزاد پس از زایمان از مراقبت در منزل ممکن است همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. با این مراقبت نه تنها مراقبت از نوزاد، بلکه وضعیت روحی شما پس از تولد، شرایط خانوادگی و تناسب منزل شما نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

مراقبت های خانگی پس از جراحی

مراقبت های خانگی پس از عمل، مراقبت هایی است که در خانه در طول دوره نقاهت پس از هر عمل جراحی انجام می شود. مراقبت هایی که دریافت می کنید ممکن است بسته به نوع جراحی شما متفاوت باشد. مراقبت در منزل پس از عمل از روزی که از بیمارستان مرخص می شوید آغاز می شود و تا زمان بهبودی ادامه می یابد. معمولاً مراقبت از زخم، مدیریت درد و مناطق مورد نیاز در خانه را پوشش می دهد. قبل از انجام جراحی، پزشک شما را در مورد نوع روندی که انتظار دارد به شما اطلاع می دهد. مطابق با این اطلاعات، سازماندهی خدمات مراقبت در منزل از قبل برای شما مفید خواهد بود.

 

از طریق خدمات تماس پزشک در منزل ، این امکان وجود دارد که افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند به بیمارستان مراجعه کنند، در آسایش منزل خود معاینه و درمان شوند. به لطف این برنامه، ممکن است نیازی به بستری شدن در بیمارستان نباشد که برای بیمار و بستگانش بسیار سخت است.

 

شما می توانید به موسسات بهداشتی رسمی برای تماس با پزشک به خانه خود مراجعه کنید. پس از درخواست، پزشک به منازل بیمارانی که مناسب تشخیص داده می شود تحویل داده می شود. خدمات پزشک در منزل نیز توسط مراکز خصوصی و مراکز بهداشتی دارای مجوز از وزارت بهداشت ارائه می شود. پس از مراجعه به این مراکز، معاینه و درمان پزشک ممکن است در طول روز یا روز بعد امکان پذیر باشد.

 

چگونه از خدمات پزشک در منزل بهره مند شویم؟

در مواردی که از نظر فیزیکی امکان رفتن به بیمارستان وجود ندارد، اما نیاز به حمایت پزشکی وجود دارد، تماس با پزشک در منزل ممکن است یک گزینه باشد. به این ترتیب بسیاری از نیازهای مربوط به حمایت پزشکی، معاینه و درمان در آسایش خانه برطرف خواهد شد.

 

تماس با پزشک به منزل شما از موسسات دولتی یا سازمان های خصوصی امکان پذیر است. اگر قرار باشد از خدمات ارائه شده توسط دولت در این خصوص استفاده شود، باید به واحد مربوطه درخواست داده شود. جهت دریافت حمایت پزشک از خدمات بهداشتی خانگی وزارت بهداشت با شماره های مربوطه تماس گرفته و طبق دستورالعمل درخواست تکمیل می گردد.

 

فراخواندن دکتر به خانه

خدمات بهداشتی خانگی تحت شرایط خاصی تحت پوشش دولت است. افراد ناتوان، افراد مبتلا به برخی بیماری های مزمن یا تحرک آنها به طور موقت محدود شده است، و افراد مسن بالای ۶۵ سال می توانند از خدمات ارائه شده توسط این وزارتخانه که به عنوان مراقبت های بهداشتی در منزل شناخته می شود، بهره مند شوند .

 

هیچ شرایطی برای دریافت این سرویس از سازمان های خصوصی وجود ندارد. تنها نیاز به پزشک برای دریافت خدمات بهداشتی در منزل از موسسات مورد تایید وزارت بهداشت کافی است. بنابراین فردی که به هر دلیلی نمی تواند به بیمارستان مراجعه کند ممکن است دچار بیماری مزمن و غیره شود. حتی اگر شرایط را نداشته باشد، با این اپلیکیشن قابل بررسی و درمان است. برای درخواست و کسب اطلاعات کافی است به یک موسسه خصوصی که به عنوان مرکز مراقبت در منزل در شهر فعالیت می کند مراجعه کنید.

 

مزایای تماس با پزشک به خانه شما

در شهرهایی مانند آنکارا یا استانبول که بیمارستان ها شلوغ هستند و حمل و نقل شهری می تواند دشوار باشد، تماس با پزشک به خانه شما راحتی زیادی را فراهم می کند. با این  برنامه؛

 

معاینه در منزل،

انجام اندازه گیری ها و آزمایش هایی مانند اکوکاردیوگرافی،

آزمایش خون و غیره گرفتن،

اقداماتی مانند تجویز دارو را می توان در خانه انجام داد.

فراخواندن دکتر به خانه

علاوه بر پزشکان، سازمان‌هایی که خدمات بهداشتی خانگی را ارائه می‌کنند، خدمات سرم خانگی و خدمات پرستار خانگی را نیز ارائه می‌کنند . در صورت نیاز می توان برای این برنامه ها درخواست ایجاد کرد.

بیشتربدانید: تزریقات در منزل زعفرانیه تزریقات در منزل تزریق در منزل غرب تهران تزریقات در غرب تهران تزریقات در شهرک غرب تزریق در منزل تهران

با تشکر از خدمات پزشک در منزل؛

به خصوص افرادی که ایمنی پایینی دارند با ورود به محیط شلوغ بیمارستان که خطر ابتلا به بسیاری از عفونت ها را به همراه دارد، با خطر بیماری مواجه نمی شوند.

افرادی که باید در خانه باشند و یا زمانی برای مراجعه به پزشک ندارند می توانند در منزل معاینه شوند.

کسانی که به معاینات مکرر پزشکی نیاز دارند، نیازی به مراجعه به بیمارستان برای این اقدامات ندارند.

مرکز مراقبت از خانه خصوصی موسسه مهراوران نوین برای ارائه تمام خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز شما در خانه کار می کند. با تماس با ما می توانید خدمات زیادی مانند معاینه، درمان و استفاده از سرم را با تجهیزات حرفه ای، کادر مجرب و خوش برخورد دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات دقیق و قیمت با ما تماس بگیرید.

بیماری‌ های صعب‌العلاج نیاز به مدیریت بهداشتی مناسب دارند تا از مرگ زود هنگام شخص بیمار جلوگیری شود و بیمار راحت ‌تر باشد. بستری شدن در بیمارستان برای بسیاری ایمن تر است و ترجیح داده می شود، اما گران است. به همین دلیل است که سازمان های بهداشتی وجود دارند که خدمات بهداشتی خانگی را ارائه می دهند.

 

مراقبت های بهداشتی در منزل چیست؟

مراقبت های بهداشتی در منزل مجموعه وسیعی از خدمات بهداشتی است که توسط متخصصان بهداشت در محل اقامت خود ارائه می شود. این برنامه شامل ویزیت منظم پزشکان و پرستاران دارای مجوز، راهنمای بیمار و مراقب، تزریقات و نظارت بر سلامت است.

 

از دیگر مزایای مراقبت ‌های بهداشتی می‌توان به متخصصانی اشاره کرد که نیاز های جسمی و روانی و اجتماعی را برای بیمار و عزیزانش فراهم می‌کنند. این خدمات به جای اینکه در خانه های سالمندان یا بیمارستان ها باشد، بر کمک و حمایت از بیماران و خانواده های آن ها در خانه هایشان متمرکز است. مراقبت های بهداشتی در منزل به بیماران این امکان را می دهد که زمان بیشتری را با خانواده و دوستان خود در آرامش داشته باشند.

 

مزایای مراقبت های بهداشتی در منزل

ماندن در یک مرکز درمانی به دلیل بیماری یا جراحت برای بیماران و عزیزانشان استرس زا و طاقت فرسا است. از زمان شیوع ویروس کرونا، این بیماری همه گیر به یک محرک نوآوری تبدیل شد که مزایا و رشد این صنعت را در مراقبت های بهداشتی خانگی افزایش داد.

 

 

 

 

 

مزایای پرستاری بهداشتی در منزل به شرح زیر است:

۱.استقلال بیمار

 یکی از مهمترین مزایای مراقبت از سالمندان در منزل این است که مستقل باقی می مانند. در این برنامه، متخصصان به بیماران خود این امکان را می دهند که درخواست کمک کنند یا فعالیت های روزانه خود مانند حمام کردن، غذا خوردن، نظافت و پیاده روی را به تنهایی انجام دهند.

مزایای این پرستار بهداشتی خانه باعث ایجاد اعتماد و روابط محکم می شود و باعث می شود بیمار با مراقب خود راحت تر باشد.

 

۲.ایمنی بیماران

افراد مسن و بیمار سیستم ایمنی بسیار پایینی دارند، بنابراین اگر در بیمارستان بمانند ممکن است به عفونت و ویروس مبتلا شوند. بیماران در منزل می‌توانند سریع ‌تر بهبود پیدا کنند و از عوارض و حوادث غیرمنتظره مانند افتادن در خانه به دلیل یک مراقب اختصاص داده شده، جلوگیری کنند.

علاوه بر این، یک متخصص دارو های بیمار را مدیریت می کند و از تداخلات دارویی مضر نیز جلوگیری می کند.

 

۳.کمک به اعضای خانواده

علاوه بر حمام کردن بیمار، پختن غذا، شستن لباس ‌ها و سایر فعالیت‌ های مرتبط با بیمار، این مراقبان اعضای خانواده را نیز راهنمایی می‌کنند تا به طور مؤثر نیاز های بیمار خود را برآورده کنند. این کار بار ها را کاهش می دهد، باعث آرامش خاطر می شود و اعضای خانواده را در برابر فرسودگی محافظت می کند.

 

۴.سفر های کمتر به بیمارستان

بیماران ممکن است چندین بار در روز نیاز به اقدامات و درمان های پزشکی خاص داشته باشند. این روش ها پرهزینه هستند و برخی از بیماران به دلیل وضعیت نامناسب سلامتی نمی توانند برای مدت طولانی در بیمارستان بمانند. یکی از مزایای خدمات پزشکی در خانه این است که این روش های پزشکی را می توان در خانه انجام داد و ارزان تر از بیمارستان است.

 

۵.مقرون به صرفه بودن

در میان مزایای مختلف، صرفه جویی در پول در فهرست برتر مزایای مراقبت های بهداشتی در خانه قرار دارد. این نوع خدمات ارزان تر از خانه های سالمندان یا بیمارستان ها است. خانواده در هزینه های دارو، مدیریت و سایر هزینه ها صرفه جویی خواهند کرد.

اگر بیمار بیمه نداشته باشد، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی از کمک های خیریه، کمک های یادبود و هدایای بنیاد استفاده می کند.

 

۶.مراقبت با کیفیت بالا

حضور متخصصان در هر زمینه پزشکی بدون مراجعه به بیمارستان یکی از مزایای برتر مراقبت های بهداشتی است. افرادی که از بیمار مراقبت می کنند از گروهی از متخصصان بهداشتی ثبت شده مانند پزشکان، پرستاران، درمانگران، مددکاران اجتماعی و دستیاران هستند. این افراد به دقت مورد ارزیابی و آموزش قرار می گیرند تا مطمئن شوند که چگونه خدمات باکیفیت را به بیماران خود ارائه دهند.

 

۷.خدمات سفارشی

مراقبت های بهداشتی در خانه خدمات پزشکی مختلفی را ارائه می دهد، از پرستاری اولیه تا حرفه ای، درمان های مختلف تا جراحی، مراقبت از زخم و مدیریت دارو. یک برنامه مراقبت سفارشی علاوه بر مزایای مراقبت در منزل است. بیماران فقط یک برنامه مراقبتی با کیفیت بالا و متناسب با نیازشان دریافت خواهند کرد. این ویژگی درمان را موثرتر می کند و رابطه خوبی بین بیمار، مراقب و خانواده ایجاد می کند.

 

۸.همراهی و مصاحبت

 متخصصان در صورت مشاهده موارد متفاوت با بیماران و اعضای خانواده خود صحبت می کنند و توصیه می کنند. آن ها بر جنبه های فیزیکی، روانی و عاطفی بیماران و خانواده هایشان تمرکز می کنند. علاوه بر این، بر خلاف بیمارستان ها، هیچ محدودیت زمانی در ملاقات با بیماران وجود ندارد تا زمان بیشتری برای معاشرت آن ها فراهم شود.

  1. دسترسی به تمام وسایل کمک پزشکی ضروری

داشتن یک پرستار حرفه‌ای در منزل می‌تواند به شما کمک کند تا تجهیزات پزشکی لازم را به صورت اجاره دریافت کنید و این ممکن است به ویژه در مورد بیماران مبتلا به بیماری ‌های مزمن مانند COPD، بیماری قلبی، دیابت یا ناتوانی ‌ها ضروری باشد. آن ها حتی می توانند کار هایی مانند دریافت دارو از داروخانه، برنامه ریزی قرار ملاقات با پزشک، درخواست ویزیت در منزل و غیره را انجام دهند.

پرستاری در منزل مخصوصاً برای شرایط مزمن یک ضرورت جدی است زیرا ممکن است بیمار تا پایان عمر به مراقبت و حمایت شبانه روزی نیاز داشته باشد که ممکن است خانواده قادر به ارائه آن نباشند. یک پرستار حرفه ای آموزش دیده در خانه مهارت دارد تا تمام این نیاز ها را به صورت ایمن و به موقع مدیریت کند.

 

  1. کیفیت بهتر زندگی

پرستاری در خانه می تواند به فرد اجازه دهد تا زندگی باوقارتر و رضایت بخشی داشته باشد، زیرا پرستار برای کمک به بیماران در برنامه های روزمره خود آموزش دیده است. این شامل حمام کردن، بهداشت شخصی، نظافت، لباس پوشیدن، پیاده روی، غذا خوردن، دارو ها، و حتی گردش های کوچک است. آن ها می توانند به جلوگیری از زمین خوردن یا آسیب رساندن بیمار به خود کمک کنند، که بسیار مهم است، زیرا چنین حوادثی می تواند روند بهبودی او را کند کند. آنها حتی می توانند در خانه با کار های ساده مانند مرتب کردن، شستن لباس ها، تهیه مواد غذایی و غیره کمک کنند.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

تمام مراقبت ‌های خانگی اینجا برای شماست

موسسه پرستاری مهرآوران نوین دارای ویزیت منظم پرستاران و متخصصان پزشکی است. ما همچنین دستیاران، داوطلبان و مددکاران اجتماعی بسیار حرفه ای در اختیارتان قرار می دهیم که می توانند مراقبت های شخصی و روانی خوبی ارائه دهند.

 

 

m/اعزام پزشک به منزل

چک آپ چیست و چه هدفی دارد؟

چک آپ اصطلاحی است که عموماً به ارزیابی وضعیت سلامت در فواصل زمانی منظم اشاره دارد. چکاپ شامل یک ارزیابی جامع سلامتی است که در فواصل زمانی منظم برای بررسی سلامت عمومی فرد، تشخیص زودهنگام بیماری ها و پیشگیری از مشکلات سلامتی انجام می شود.

 

هدف اصلی چکاپ، نظارت بر وضعیت سلامت عمومی فرد، شناسایی مشکلات بالقوه سلامتی و ارزیابی خطراتی است که ممکن است با عواملی مانند سبک زندگی فرد، عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی مرتبط باشد. به این ترتیب شاید بتوان بیماری ها را در مراحل اولیه تشخیص داد و درمان را آغاز کرد و در نتیجه از بروز مشکلات جدی تری جلوگیری کرد.

 

چک آپ معمولا شامل معاینه فیزیکی کلی، آزمایش خون، معاینات رادیولوژیکی و ارزیابی عوامل خطر خاص است. برنامه‌های چک‌آپ اغلب بسته به عواملی مانند سن، جنسیت، سابقه ژنتیکی و سابقه سلامت شخصی می‌توانند شخصی‌سازی شوند.

 

چه آزمایش‌ها و اسکن‌هایی در حین چک‌آپ انجام می‌شود؟

آزمایشات و غربالگری های سلامتی که در طول معاینه انجام می شود اغلب بسته به سن، جنسیت، وضعیت سلامت عمومی و عوامل خطر شخصی متفاوت است. اما به طور کلی، یک برنامه چک آپ ممکن است شامل انواع آزمایشات زیر باشد:

 

معاینه فیزیکی: یک معاینه فیزیکی عمومی شامل ارزیابی های اولیه مانند اندازه گیری فشار خون، اندازه گیری وزن و قد است.

 

آزمایش خون:

شمارش کامل خون (CBC): تعداد گلبول های قرمز و سفید و پلاکت ها را ارزیابی می کند.

نمایه چربی خون: سطح کلسترول، تری گلیسیرید و سایر چربی ها را بررسی می کند.

آزمایش قند خون: برای ارزیابی خطر ابتلا به دیابت انجام می شود.

تست های عملکرد کبد: اطلاعاتی در مورد سلامت کبد ارائه می دهد.

تست های عملکرد کلیه: سلامت کلیه ها را ارزیابی می کند.

آزمایش ادرار: برای ارزیابی سلامت کلیه و مجاری ادراری انجام می شود.

 

معاینات رادیولوژیکی:

اشعه ایکس یا سونوگرافی: می توان از آن برای مشاهده اندام های داخلی و استخوان ها استفاده کرد.

ماموگرافی سینه: به ویژه برای گروه های سنی خاصی برای غربالگری سرطان سینه انجام می شود.

کولونوسکوپی: ممکن است برای ارزیابی سلامت روده استفاده شود.

معاینه چشم: توسط چشم پزشک برای بررسی سلامت چشم انجام می شود.

 

ارزیابی های قلبی عروقی:

الکتروکاردیوگرافی (ECG): ریتم قلب را ارزیابی می کند.

تست ورزش: می تواند برای ارزیابی عملکرد قلب در شرایط استرس استفاده شود.

 

غربالگری سرطان:

تست پاپ اسمیر و HPV: ممکن است برای غربالگری سرطان دهانه رحم به زنان توصیه شود.

تست آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA): ممکن است برای غربالگری سرطان پروستات به مردان توصیه شود.

 

چک آپ برای چه کسانی توصیه می شود و هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

توصیه معاینه اغلب می تواند بسته به سن، جنسیت، وضعیت سلامت عمومی، ویژگی های ژنتیکی و سبک زندگی فرد متفاوت باشد. اما به طور کلی، برای افرادی که به سن یا شرایط خاصی می رسند، بررسی های منظم سلامت توصیه می شود. در اینجا چند دستورالعمل کلی برای توصیه معاینه وجود دارد:

 

بزرگسالان جوان (۱۸-۳۰ سال):

برای بزرگسالان جوان، معمولاً هر ۲ تا ۳ سال یک بار چک آپ توصیه می شود.

در این دوره، اندازه گیری های اولیه سلامت و ارزیابی عوامل خطر مهم است.

 

بزرگسالان میانسال (۳۰-۵۰ سال):

برای گروه های میانسالی، دفعات معاینه ممکن است یک بار در سال یا هر ۲ سال یکبار باشد.

در این گروه سنی، معاینات دقیق مانند سطح کلسترول، فشار خون، سطح قند و آزمایشات غربالگری سرطان ممکن است برجسته باشد.

 

بزرگسالان مسن تر (۵۰ سال و بالاتر):

معاینه سالانه برای افراد بالای ۵۰ سال توصیه می شود.

در این دوره، آزمایش‌های غربالگری سرطان (مانند ماموگرافی سینه، کولونوسکوپی، غربالگری سرطان پروستات)، ارزیابی‌های قلبی عروقی و ارزیابی سلامت استخوان ممکن است بیشتر توصیه شود.

 

عوامل خطر و شرایط خاص:

برخی از افراد به دلیل شرایط خاص سلامت، عوامل خطر ژنتیکی یا بیماری های مزمن خاص نیاز به معاینه بیشتر دارند.

معاینات مکرر ممکن است برای افراد در معرض خطر، مانند افراد سیگاری، افراد چاق، و کسانی که سابقه خانوادگی بیماری قلبی یا سرطان دارند، توصیه شود.

 

چه مشکلات سلامتی را می توان در طول معاینه تشخیص داد؟

بسیاری از مشکلات سلامتی را می توان در طول معاینه تشخیص داد و معمولاً می توان با تشخیص آنها در مراحل اولیه، درمان را آغاز کرد. در اینجا برخی از مشکلات رایج سلامتی که می توان در طول معاینه تشخیص داد آورده شده است:

 

مشکلات قلبی عروقی:

فشار خون بالا (فشار خون بالا)

سطح کلسترول بالا

اختلالات ریتم قلب (به عنوان مثال، فیبریلاسیون دهلیزی)

علائم بیماری قلبی

مشکلات متابولیک:

دیابت یا پیش دیابت (سطح قند خون بالا)

سندرم متابولیک

سرطان:

سرطان سینه (با ماموگرافی سینه)

سرطان روده بزرگ (با کولونوسکوپی)

سرطان پروستات (با آزمایش PSA)

سرطان دهانه رحم (با پاپ اسمیر و تست HPV)

سایر غربالگری ها و معاینات سرطان برای علائم

مشکلات کلیوی:

اختلال عملکرد کلیه (از طریق آزمایش خون و ادرار)

عفونت های دستگاه ادراری

مشکلات کبدی:

اختلال عملکرد کبد (با آزمایش خون)

کبد چرب

سلامت استخوان:

پوکی استخوان (با اندازه گیری تراکم استخوان)

ارزیابی خطر شکستگی

بیماری های چشمی:

اختلالات بینایی

فشار چشم (آب سیاه)

مشکلات شبکیه چشم

عفونت ها:

آزمایش خون برای عفونت های خاص

عوامل خطر ژنتیکی:

ارزیابی خطر بیماری های خاص بر اساس سابقه خانوادگی و عوامل ژنتیکی

مشکلات سیستم ایمنی:

آزمایشات برای برخی بیماری های خود ایمنی

چگونه باید برای چک آپ آماده شود؟

آمادگی مناسب برای معاینه می تواند به نتایج دقیق تر و قابل اعتمادتر آزمایش کمک کند. در اینجا مراحل کلی آماده سازی برای چک آپ وجود دارد:

 

قرار گذاشتن:

برای معاینه در یک مرکز درمانی وقت بگیرید.

در صورت لزوم، با پزشک خود مشورت کنید تا مشخص شود چه آزمایشاتی لازم است.

تاریخچه سلامت خود را مرور کنید:

اطلاعاتی مانند بیماری های قبلی، جراحی ها، داروهای مصرف شده و سابقه سلامت خانواده را به خاطر بسپارید.

نتایج آزمایش قبلی خود را بیاورید.

 

داروهای خود را گزارش دهید:

اگر به طور منظم از هر دارویی استفاده می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.

تمام داروها، از جمله داروهای بدون نسخه، ویتامین ها و مکمل ها را با پزشک خود در میان بگذارید.

 

وضعیت گرسنگی:

آزمایش خون به عنوان بخشی از معاینه معمولاً با معده خالی انجام می شود. بنابراین به یاد داشته باشید که قبل از قرار ملاقات در زمان مشخص شده غذا نخورید.

 

مصرف آب:

نوشیدن آب قبل از آزمایش خون اغلب توصیه می شود، بنابراین حتما قبل از قرار ملاقات خود آب بدن خود را تامین کنید.

پوشیدن لباس های راحت:

در طول معاینه حتماً برای معاینه و آزمایش لباس راحت بپوشید.

مدارک پزشکی قبلی را به همراه داشته باشید:

نتایج هرگونه عکسبرداری با اشعه ایکس، ام آر آی یا سایر آزمایشات تصویربرداری پزشکی قبلی را بیاورید.

گزارش یا مستندات تشخیصی از عملیات های قبلی که انجام داده اید ارائه دهید.

 

آماده سازی ویژه:

اگر برای آزمایش یا معاینه خاصی به آمادگی های خاصی نیاز است، دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید. به عنوان مثال، آماده سازی قبل از کولونوسکوپی.

سوالات را آماده کنید:

سوالات و نگرانی هایی را که می خواهید از پزشک خود بپرسید یادداشت کنید. یک قرار معاینه فرصت خوبی برای داشتن یک دید کلی از سلامتی شماست.

 

هزینه های چک آپ چیست؟

هزینه های چک آپ بسته به عوامل زیادی می تواند بسیار متفاوت باشد. قیمت ها اغلب بر اساس کشور، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی، آزمایش ها و معاینات انتخاب شده، تجهیزات مورد استفاده و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی متفاوت است. علاوه بر این، اگر بیمه درمانی در دسترس باشد یا تحت پوشش یک برنامه بهداشتی باشد، ممکن است تفاوت در هزینه ها مشاهده شود.

بیشتربدایند:نگهداری سالمند و کودکهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک درمنزلاعزام پزشک به منزل

به طور کلی، هزینه های چک آپ ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ازمایش پزشکی:

هزینه معاینه پزشک برای ارزیابی وضعیت سلامت عمومی.

تست های آزمایشگاهی:

آزمایشات آزمایشگاهی مانند آزمایش خون، آزمایش ادرار، پروفایل لیپید، اندازه گیری قند خون.

تست های تصویربرداری:

آزمایشاتی مانند رادیولوژی، اشعه ایکس، سونوگرافی، ماموگرافی.

آزمون های ویژه:

آزمایشات اضافی برای عوامل خطر خاص یا نگرانی های سلامتی، مانند آزمایش ژنتیکی.

سایر آزمایشات توصیه شده توسط پزشک:

تست ها و اسکن های اضافی توصیه می شود.

خدمات گزارش دهی و مشاوره:

ارزیابی نتایج آزمایش، گزارش دهی و خدمات مشاوره با پزشک خود.

موسسه بهداشتی و محل استفاده:

هزینه های معاینه در بیمارستان های خصوصی در شهرهای بزرگ یا مراکز بهداشت عمومی در شهرهای کوچک ممکن است متفاوت باشد.

پوشش بیمه:

اگر بیمه نامه درمانی دارید، ممکن است تمام یا قسمتی از هزینه معاینه توسط بیمه پوشش داده شود.