پرستاری در منزل شرق تهران

پرستاری در منزل شرق تهران؛ مراقبت پرستاری در محل برای حداکثر راحتی در خانه

پرستاران خصوصی با بزرگسالان، کودکان، سالم یا بیمار، در شرایط وابستگی یا ناتوانی کار می کنند.

ما در تمام سنین زندگی مداخله می کنیم:

پایگاه بیماران ما می تواند از نوزادان تا سالمندان متفاوت باشد.

پرستار لیبرال یا پرستار لیبرال با تعیین وقت قبلی برای انجام هر نوع مراقبتی به منزل شما می آید:

مراقبت های بهداشتی، پرستاری

به پوشیدن، پوشیدن و درآوردن جوراب های فشرده کمک کنید

تزریق داخل وریدی، زیر جلدی، عضلانی

نمونه های خون، ادرار، باکتریولوژیک، سیتولوژیک

نظارت بر علائم حیاتی

مدیریت درمان ها

تعمیر جعبه قرص، مدیریت انبارهای درمانی

پانسمان های ساده، پیچیده، جراحی، عفونی و زخمی

مراقبت از پورت قابل کاشت

مراقبت تسکینی

اعتباربخشی شیمی درمانی

مراقبت و نظارت بر افراد مبتلا به دیابت

تغذیه روده ای و تزریقی

تزریق، آنتی بیوتیک درمانی

پیشگیری و مراقبت از زخم فشاری

مراقبت های بعد از جراحی

برداشتن نخ ها، منگنه ها و دستگاه های جراحی

 

  برای این درمان ها داشتن نسخه ضروری است

فراموش نکنید که برای تهیه وسایل مورد نیاز به داروخانه مراجعه کنید.

ما همچنین می توانیم تمام وسایل پزشکی اضافی لازم (پانسمان، سرنگ، کمپرس و غیره) را تجویز کنیم.

راحت باشید و از ما سوال کنید.

پیگیری بیماران جایگاه مهمی در کار پرستار آزاده یا پرستار آزاده در منزل دارد، به ویژه برای بیمارانی که از آسیب شناسی های مزمن رنج می برند یا برای افرادی که از بیماری های جدی رنج می برند. بنابراین، تیم ما آنها را در مراقبت های تسکینی همراهی می کند تا راحتی آن ها را تضمین کند.جلسه مراقبت پرستاری شامل کلیه اقدامات مراقبتی مربوط به حفظ و تداوم عملکردهای زندگی با هدف محافظت، حفظ، بازیابی یا جبران ظرفیت فرد برای استقلال است.

برای هر گونه قرار ملاقات یا اطلاعات بیشتر با پرستاری تماس بگیرید، ما در اختیار شما هستیم.

امروزه سلامت خانه شامل چندین نوع مداخله مانند بستری شدن در منزل، مراقبت در منزل و حمایت در منزل است. آنها به ویژه با توجه به درجه فنی و پزشکی اعمال انجام شده و همچنین قوانین آنها متفاوت هستند: مؤسسات عمومی، انجمن های غیرانتفاعی، پرسنل لیبرال و ساختارهای خصوصی. این دومی ها بیشتر و بیشتر با ساختارهای انجمنی که موقعیت های قوی دارند، به ویژه در کمک های تنفسی در خانه، رقابت می کنند.

ارائه دهندگان کمک های پزشکی خانگی که در زمینه کمک های مراقبت در منزل (اجاره/فروش تجهیزات) به خوبی تثبیت شده اند، اکنون به طور فزاینده ای خود را در خدمات فنی بیشتری قرار می دهند که ارزش افزوده بیشتری برای آنها دارد، مانند: نارسایی تنفسی، تغذیه، تزریق، انسولین درمانی، دیالیز و غیره. . و به تدریج خود را به عنوان چند متخصص در مراقبت های خانگی قرار می دهند.

در کنار این بازیگران اصلی، شبکه های مراقبت در خانه نیز فعالیت می کنند. آنها اغلب دارای وضعیت انجمنی هستند و به لطف همکاری متخصصان بهداشت از رشته های مختلف (پزشکان عمومی، متخصصان پزشکی، داروسازان، پرستاران، فیزیوتراپیست ها، بلکه روانشناسان و مددکاران اجتماعی) ایجاد می شوند. این متخصصان بر مراقبت از بیماران مبتلا به آسیب شناسی یا قربانیان یک مشکل خاص پزشکی-اجتماعی تمرکز می کنند.

آنها برای مراقبت همه جانبه از بیماران خود هماهنگ می کنند و بر پیشگیری تاکید دارند. آسیب شناسی ها اغلب مزمن (آسم، دیابت، فشار خون شریانی، افسردگی، و غیره) یا جدی (HIV، HCV، سرطان ها) هستند. همچنین شبکه هایی وجود دارد که از اعتیاد به الکل، اعتیاد به مواد مخدر و یا کمک به افراد در مشکل پیشگیری و مراقبت می کنند. آنها سیستم تأمین مالی خود را دارند (که اساساً بر اساس کمک های مالی است).

(مرکز محلی اطلاع رسانی و هماهنگی) خدمات اجتماعی و پزشکی-اجتماعی هستند که مأموریت های پذیرش، مشاوره، راهنمایی سالمندان و اطرافیانشان را در زمینه مدیریت موقعیت های پیچیده ای که می توانند در خانه با آنها ملاقات کنند، به ویژه موقعیت های مرتبط با آنها بر عهده دارند. سلامتی. این ساختارها دسترسی به حقوق مردم را تسهیل می‌کنند، شبکه‌سازی را بین متخصصان به‌ویژه حرفه‌های بهداشتی ارتقا می‌دهند، و پشتیبانی خانه و بهبود خانه را فراهم می‌کنند.

بستری در منزل

بستری شدن در منزل نشان دهنده بالاترین سطح مداخله پزشکی است. برای بیماران مبتلا به آسیب شناسی جدی، حاد یا مزمن توصیه می شود. این امکان را فراهم می کند که اقدامات پزشکی قابل مقایسه با اقدامات انجام شده در بیمارستان باشد. بیماران تحت درمان، در هر سنی، به طیف وسیعی از موقعیت‌های بالینی پاسخ می‌دهند و ۳۰ درصد از آنها به طور متوسط ​​تا شدید وابسته هستند. تسکینی، انکولوژی و مراقبت های پری ناتال از دلایل اصلی پذیرش بیماران در .

این سازه ها از تمام دسته های پرسنل موجود در سازه های بیمارستانی استفاده می کنند. با همکاری نزدیک با پزشکان مستقل، آنها همچنین می توانند از پرستاران مستقلی درخواست کنند که برخی از کارهای خود را به آنها واگذار کنند.

مراقبت در منزل

مراقبت در منزل در درجه اول مراقبت پرستاری در منزل است. . آنها که در همه جای قلمرو حضور دارند، بیش از همه پرستاران محلی هستند، به تنهایی یا در یک مطب همراه هستند و تمام مراقبت های خانگی را که به این حرفه اختصاص داده شده است، ارائه می دهند. مابقی اقدامات پرداخت شده توسط ساختارهایی انجام می شود که پرستاران یا کمک پرستاران حقوق بگیر را استخدام می کنند.

پرستاری در منزل شامل

اقداماتی که به تشخیص پرستاری کمک می کند، اقدامات پزشکی واگذار شده در خط اول که نیازی به بستری شدن ندارند (نمونه هایی برای معاینات بیولوژیکی، نظارت بر پیشرفت بیمار، مشاوره، پیگیری زایمان، واکسن ها و غیره، و همه اقدامات خط اول پزشکی روزانه پرستاران و غیره)

اقداماتی که امکان درمان پاتولوژی های حاد مکرر را به صورت سرپایی فراهم می کند (پروتکل های عفونی، ساده یا پیچیده درمان آنتی بیوتیکی، پانسمان های ساده یا پیچیده، آبرسانی مجدد و غیره)

پیگیری آسیب شناسی های مزمن و آموزش بیماران و اطرافیان آنها به صورت سرپایی که به آنها امکان اجتماعی شدن صحیح و کیفیت زندگی را می دهد (دیابت، فشار خون بالا، آسیب شناسی های مربوط به روانپزشکی، آسیب شناسی عروقی دژنراتیو، پوست، زخم های مزمن و غیره). )

نگهداری و/یا بازگرداندن بیماران وابسته به خانه هایشان. مراقبت در منزل از بیماران وابسته با هماهنگی کارگران شهرستان و پزشک معالج (پیشگیری از زخم فشاری، مانیتورینگ و پایش بالینی).

بازگشت به خانه بیماران بستری شده برای پاتولوژی های حاد یا درمان های جراحی و همچنین بیمارانی که در مرحله تسکین دهنده هستند.

رله سرپایی درمان های شیمی درمانی سرطان آغاز شده در بستری روزانه (روش های فنی سطح بالا، نظارت بر وضعیت بالینی بیمار، پیشگیری از عوارض مربوط به سیتوتوکسیک ها، ارزیابی های تغذیه ای و غیره) همراه با خدمات انکولوژی و پزشک معالج.

مراقبت تسکینی: تمرکز بر کیفیت زندگی

مراقبت تسکینی به افرادی اختصاص داده می شود که به شدت بیمار هستند و در حال مرگ هستند. اما مراقبان تسکینی با مفهوم مراقبت چه اهدافی را دنبال می کنند و مراقبت تسکینی در منزل چگونه است؟

ما یک نمای کلی از موضوع مراقبت تسکینی به شما ارائه می دهیم و به شما می گوییم که چگونه مراقبت تسکینی سرپایی می تواند از شما حمایت کند.

 

موارد ضروری به طور خلاصه

مراقبت تسکینی بر افراد مبتلا به یک بیماری صعب العلاج و امید به زندگی محدود متمرکز است.

هدف نهایی مراقبت تسکینی حفظ بهترین کیفیت زندگی ممکن است.

مراقبت های تسکینی می تواند به صورت سرپایی یا بستری یا در یک آسایشگاه ارائه شود.

مراقبت تسکینی: اهداف در یک نگاه

اصطلاح “تسکین دهنده” بر اساس کلمات لاتین “pallium” (به انگلیسی: coat) و “palliare” (به انگلیسی: to cover) است. بنابراین، هدف اولیه مراقبت تسکینی، پوشش و محافظت از افرادی است که به شدت بیمار هستند یا در حال مرگ هستند.

 

اهداف مراقبت تسکینی به شرح زیر تعریف می شود:

حفظ یا ایجاد کیفیت زندگی

تضمین بهترین مشارکت ممکن در زندگی

کاهش درد

علائم بیماری را کنترل کنید

حفظ استقلال بیمار

همراهی و حمایت از خویشاوندان

در مراقبت های تسکینی، پزشکان و پرستاران از این ایده اساسی پیروی می کنند که مردن بخشی از زندگی است و یک فرآیند طبیعی است. بنابراین، آنها روند مرگ را تسریع یا به تاخیر نمی اندازند.

 

مراقبت تسکینی در بستری در مقابل مراقبت تسکینی در منزل

مراقبت تسکینی چهره های زیادی دارد. به هر حال، افراد در آخرین مرحله زندگی خود نیازها و خواسته های بسیار متفاوتی دارند. در اصل، مراقبت تسکینی را می توان در خانه، به عنوان مثال با خدمات مراقبت تسکینی، یا در بیمارستان ارائه کرد. تا حدودی، آسایشگاه پیوندی بین مراقبت های تسکینی سرپایی و بستری است.

 

 1. مراقبت تسکینی خانگی

بسیاری از مردم آرزو دارند بقیه عمر خود را در خانه بگذرانند. محیط خانه اعتماد ایجاد می کند و خداحافظی را آسان می کند. مراقبان خانواده نقش مهمی در این امر دارند. آن ها از بیمار مراقبت می کنند و در دسترس هستند تا با آن ها صحبت کنند. اگر از بستگان به شدت بیمار خود مراقبت می کنید، می توانید خدمات مراقبت سرپایی را استخدام کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها مراقبت های تسکینی را برای محیط خانه ارائه می دهند. در این مورد، کارکنان آموزش دیده خاص از فرد در حال مرگ مراقبت می کنند. به هر حال: خدمات پرستاری معمولاً با مراقبت های تسکینی سرپایی تخصصی همکاری نزدیکی دارند.

 

خوب است بدانید!

با مراقبت های تسکینی سرپایی تخصصی ، حتی بیمارانی که به مراقبت های بسیار پیچیده نیاز دارند، می توانند در خانه بمانند. پزشک معالج شما نسخه مربوطه را برای پرستار صادر می کند – سپس پرستاران یا پزشکان به خانه شما می آیند.

 

چه کسی مراقبت تسکینی خانگی را همراهی می کند؟

بسته به شرایط بیمار، افراد مختلفی در مراقبت های تسکینی شرکت می کنند. مراقبت تسکینی سرپایی به عنوان مثال با بستگان مراقب، خدمات پرستاری یا پزشکان همراه است. همچنین می توانید از خدمات آسایشگاه سرپایی استفاده کنید. این به بیماران و بستگان در مورد مراقبت های تسکینی، مسائل روحی یا روانی اجتماعی توصیه می کند.

بستگان و بیماران به عنوان بخشی از “مراقبت ۲۴ ساعته” حمایت ارزشمندی دریافت می کنند. در اینجا، مراقبین مهرآوران  از کسانی که نیاز به مراقبت دارند مراقبت می کنند. آن ها نه تنها تا آخرین لحظات با بهترین نحو مراقبت می کنند، بلکه با رعایت بهداشت شخصی، غذا خوردن و کارهای خانه نیز حمایت بسیار خاصی را ارائه می دهند.

 

ما در مهرآوران با قرار دادن پرسنل پرستاری از بیماران شما در منزل مراقبت می کنیم و خوشحالیم که به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم.

 

 1. مراقبت تسکینی بستری

گاهی اوقات مراقبت تسکینی سیار یک گزینه نیست. یا به این دلیل که شرایط خانه اجازه نمی دهد، یا به این دلیل که علائم به ویژه شدید است و کنترل آن دشوار است. در این حالت، بیماران به بخش مراقبت های تسکینی در بیمارستان منتقل می شوند. در اینجا، فرد در حال مرگ توسط پزشکان و پرستاران مراقبت های تسکینی حمایت می شود. در صورت امکان، پرسنل بیمار را تثبیت می کنند تا بتواند بعد از آن به خانه برود.

 

خوب است بدانید!

در حال حاضر نیز مفاهیمی برای بیماران سخت و در حال مرگ برای مراقبت تسکینی در خانه های سالمندان وجود دارد. اینکه چه اقداماتی در زمینه مراقبت تسکینی انجام می شود به اصول راهنمای مرکز مراقبت و آموزش کارکنان بستگی دارد. بهتر است به صورت محلی در مورد پیشنهادات و گزینه های موجود برای بستگان خود جویا شوید.

 

چه کسی مراقبت های تسکینی بستری را همراهی می کند؟

در مراقبت های تسکینی بستری، پزشکان مراقبت های تسکینی، پرستاران، مددکاران اجتماعی، کشیش ها، فیزیوتراپ ها و داوطلبان کیفیت زندگی را بهبود می بخشند.

 

 1. مراقبت تسکینی در آسایشگاه

آسایشگاه ها رابط بین مراقبت های تسکینی سرپایی و بستری هستند. این مرکز یادآور یک بیمارستان نیست، بلکه بیشتر شبیه یک خوابگاه است. افراد در حال مرگ در فضایی با احساس خوب مورد مراقبت و حمایت روانی اجتماعی قرار می گیرند. یک تیم بین رشته ای متشکل از پزشکان، کارکنان پرستاری، روانشناسان، مددکاران اجتماعی و فیزیوتراپیست ها مراقبت های بسیار شدیدی از فرد نیازمند مراقبت انجام می دهند.

 

سؤالات متداول – سؤالات متداول در مورد مراقبت تسکینی

 

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی زمانی استفاده می شود که بیمار امید به زندگی محدودی داشته باشد و بهبودی غیرممکن باشد. هدف نهایی مراقبت تسکینی حفظ بهترین کیفیت زندگی ممکن است، برای مثال با تسکین درد.

بیشتربدانید؛–مراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهرانتزریقات نیاوراندکتر در منزل شمال تهرانسونداژ در منزل

مراقبت تسکینی در منزل چگونه کار می کند؟

مراقبت تسکینی فقط به خدمات پزشکی یا پرستاری محدود نمی شود. کسانی که نیاز به مراقبت دارند و بستگان آنها به طور گسترده تحت مراقبت قرار می گیرند. به عنوان مثال، خدمات آسایشگاه سرپایی از افرادی که درگیر مسائل معنوی هستند حمایت می کند.

مراقبت از بیمار در منزل

آیا در درمان و مراقبت از عزیزانتان مشکل دارید؟ اگر احساس می کنید برای ارائه این خدمات کافی نیستید، می توانید برای مراقبت از بیمار در منزل از متخصصان مراقبت های بهداشتی حرفه ای ما که دانش و تجربه برای شما دارند، پشتیبانی دریافت کنید. کادر درمانی ما که با توجه به بیماری های شما عزیزان آموزش دیده اند، مراقبت و درمان بیمار شما را به بهترین نحو و در محل بیمار انجام می دهند.

متخصصان مراقبت های بهداشتی ما، که متخصص در مراقبت های خانگی هستند، دارای کارکنان گسترده ای از مردان و زنان هستند. ما می توانیم در راستای درخواست شما و عزیزانتان برنامه ریزی مناسبی انجام دهیم.

به این ترتیب عزیزان شما با خدمات مراقبت احساس راحتی و آرامش بیشتری می کنند. همچنین احساس آزادی، استقلال و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

با تیم مراقبت در منزل ما، که در مراقبت از بیمار بستری، مراقبت از بیمار آلزایمر، مراقبت از بیمار فلج، مراقبت از بیمار پس از عمل و مراقبت از بیمار پایانی مجرب هستند؛ صرف نظر از وضعیت شما، مراقبت و درمان بیمار شما توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی آموزش دیده انجام می شود.

 

به لطف این سرویس حرفه ای، نگران عزیزان خود نخواهید بود.

 

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

 

چه زمانی به خدمات مراقبت در منزل نیاز است؟

چه زمانی به خدمات مراقبت در منزل نیاز است؟ این سوالی است که در ذهن بسیاری از خانواده ها وجود دارد. چه زمانی باید خدمات مراقبت در منزل برای مادر، پدر یا دوست سالخورده مورد نیاز باشد؟ چگونه متوجه می شوید که زمان مناسب برای کمک گرفتن است؟ آیا نشانه یا هشداری در این مورد وجود دارد؟

مراقبت از عزیزانتان ممکن است دشوار باشد. هیچ کس نمی خواهد احساس کند که نمی تواند از خودش مراقبت کند. برای بسیاری از سالمندان، فکر کمک گرفتن باعث ایجاد اضطراب می شود. اگر از آنها بپرسید، نمی خواهند غریبه ای در خانه شان باشد. آنها اغلب کمک گرفتن را با از دست دادن استقلال خود مرتبط می دانند.

عزیزان شما باید برای تصمیم گیری برای دریافت این خدمات اقتدار داشته باشند. باید به آن ها گفت که می توانند فعال تر، مستقل تر و ایمن تر در خانه های خود زندگی کنند. باید بگویید که آنها مجبور نیستند همه کارها را خودشان انجام دهند تا شما هم شادتر باشید.

 

چه زمانی به خدمات مراقبت در منزل نیاز داریم

سلامتی عزیزان شما یک نکته مهم است. اگر نگرانی هایی در مورد عزیزان خود دارید؛

غذا در یخچال خراب شده است

انباری یا کمد خالی

داروهای مصرف نشده

کاهش وزن قابل توجه

قرارهای فراموش شده

از دست دادن علاقه به سرگرمی ها و فعالیت ها

زمان آن رسیده است که نیازهای بهداشتی و اجتماعی عزیزان خود را در محدوده مراقبت در منزل ارزیابی کنید.

 

به گفته مرکز پزشکی، “یک سرویس مراقبت در منزل که به خوبی برنامه ریزی شده باشد مانند یک راه نجات برای شما عزیزان است تا اوقات خوشی داشته باشند. این خدمات همراه با مراقبت های بهداشتی با کیفیت به بسیاری از سالمندان استقلال می دهد.

ما همیشه به شما عزیزانی که با مشکلات سلامتی مواجه می شوند توصیه می کنیم با پزشک خود مشورت کنند

 

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

به دنبال مراقبت در منزل برای عزیزان خود هستید؟ در اینجا ۱۰ سوال برای کمک به شما در تصمیم گیری وجود دارد

مطالعات منتشر شده بین المللی؛ گزارش شده است که خانواده هایی که به دنبال مراقبت در منزل برای عزیزان خود هستند، ترس و اضطراب دارند. در مطالعه ای که توسط یک دانشگاه انجام شد؛ به این نتیجه رسیده است که خانواده ها باید به آموزش و نظارت پرسنلی که خدمت می کنند توجه بیشتری داشته باشند.

در واقع، بسیاری از مؤسسات مراقبت در منزل نمی توانند انتظارات و نیازهای خانواده ها را برآورده کنند. بسیاری از موسسات نمی توانند هماهنگی مناسبی بین مراقب و بیمار برقرار کنند و در ارائه پیگیری و آموزش لازم ناکافی هستند. این گاهی اوقات و اغلب باعث ایجاد مشکلاتی می شود. زیرا نیازهای برنامه ریزی نشده و غیرقابل پیش بینی ارزیابی موسسه و فردی که از آنها خدمات دریافت می کنید دشوار می کند.

بیشتربدانید:بهترین مرکز پرستار کودک در تهرانرادیولوژی و سونوگرافیدرمان زخم بستر تضمینینوارقلب در منزل

سوالاتی برای کمک به شما در تصمیم گیری برای خدمات مراقبت در منزل

به عنوان مرکز پزشکی، توصیه می کنیم خانواده ها ۱۰ سوال زیر را از مؤسساتی که قصد دریافت خدمات را دارند بپرسند تا مطمئن شوند که از مراقبت های خانگی واجد شرایط و قابل اعتماد برخوردار هستند.

 

آیا به دنبال مراقبت در منزل برای عزیزان خود هستید؟

کارمندان خود را بر اساس چه معیارهایی انتخاب می کنید؟ و چگونه مهارت های خود را توسعه می دهید؟ داشتن حداقل ۳ سال تجربه در مراقبت در منزل و گواهی مراقبت از بیمار مهم است.

آیا قبل از استخدام، سوابق مراقبین بررسی می شود؟ مثل سابقه کیفری

آیا کارمندان موسسه ای که خدمات دریافت می کنید بیمه هستند؟ باید به اتباع خارجی که مجوز اقامت و کار در بسیاری از مؤسساتی که مجوز مراقبت در منزل ندارند، توجه شود.

آیا موسسه شما آموزش های سفارشی و مستمر را به کارکنان خود ارائه می دهد؟ به عنوان مثال، آموزش مراقبت تسکینی، زوال عقل و آموزش آلزایمر.

مراقبین شما چه شایستگی هایی دارند؟ مهارت های خودمراقبتی بیمار مانند بلند کردن و انتقال بیمار و مهارت های حمایت رفتاری و عاطفی.

چگونه تصمیم می گیرید که کدام مراقب خدمات مورد نظر شما را ارائه دهد؟ یک مرکز مراقبت در منزل خوب، هر بیمار را به صورت جداگانه ارزیابی می کند و با توجه به صلاحیت های مراقب، آنها را تعیین می کند.

بیماری، مرخصی و … پرسنل در حال خدمت. موارد

 

خط مشی مراقبت پشتیبان شما چیست؟

آیا تغییر در صورت نارضایتی مراقب انجام می شود؟ یک مرکز مراقبت در منزل خوب با شما همکاری خواهد کرد تا شما و عزیزتان را خوشحال کند و درخواست های شما را نادیده نگیرد.

آیا مشاوری برای ارزیابی کیفیت مراقبت در منزل ارائه می دهید؟ چند وقت؟ برای ارزیابی و نظارت بر کیفیت مراقبت در منزل، بازدیدهای تلفنی و خانگی باید ضروری باشد.

چه ساعتی به عنوان موسسه کار می کنید؟ مهم است که در صورت نیاز با ارائه دهنده مراقبت در منزل خود تماس بگیرید. موسسات خدمات ۲۴ ساعته باید ترجیح داده شوند.

ممکن است خانواده‌ها ندانند که در نظرسنجی مراقب چه سؤالاتی بپرسند، و شما می‌توانید با پرسیدن سؤالات درست در مورد مراقبت خانگی که نیاز دارید تصمیم بگیرید. امیدواریم این سوالات به شما کمک کند تا در انتخاب مراقب خود اطمینان داشته باشید.

بیشتربدانید:پرستاری در منزل شمال تهرانسونداژ در منزلسونداژ در منزل شمال تهرانتعویض سوند در منزل تهرانهزینه تعویض سوند در منزل

نبولایزر بخار

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

بی خوابی یکی از مهم ترین مسائلی است که افراد را در زندگی روزمره تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که یک سبک زندگی پرمشغله و پر استرس می تواند باعث اختلالات خواب در بزرگسالان جوان شود، می بینیم که یکی از بزرگترین مشکلات سالمندان مشکل خواب است. لازم است عزیزان سالخورده ما به اندازه کافی بخوابند تا پرانرژی باشند و عملکردهای بدن را تامین کنند. اگر او به طور مکرر از بی خوابی رنج می برد، لازم است چند راه حل موثر پیدا کنید. این مطلب را برای ۵ راهکار کاربردی برای رفع بی خوابی در سالمندان آماده کرده ایم.

 

مراقب شما می تواند به تنظیم دوره های خواب کمک کند. ۵ راه حل عملی برای بی خوابی در سالمندان;

یک برنامه خواب منظم تنظیم کنید. عادات خواب نامنظم یکی از عوامل اصلی بی خوابی است. تنظیم زمان خواب و بیداری برای عزیزانتان باعث افزایش انطباق با برنامه می شود.

قبل از رفتن به رختخواب فعالیت های آرام بخش انجام دهید. خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی یا حمام آب گرم قبل از خواب به آرامش کمک می کند.

چرت های خود را در طول روز کاهش دهید. از آنجایی که افراد مسن در طول روز به استراحت بیشتری نسبت به جوانان نیاز دارند، چرت های کوتاه بیش از حد الگوهای خواب شبانه را مختل می کند. مدت چرت های کوتاه در طول روز را تحت کنترل داشته باشید.

یک محیط خواب تاریک ایجاد کنید. تاریک نگه داشتن اتاق تا حد امکان یکی از بهترین درمان ها برای بی خوابی است. نور زیاد در یک اتاق نورون های مغز ما را فعال می کند تا ما را بیدار نگه دارد. در حالت ایده آل، قبل از رفتن به رختخواب، لازم است تمام چراغ های تلویزیون، رایانه، تلفن همراه، تبلت، تبلت و سایر صفحه ها را خاموش کنید.

از وعده های غذایی سنگین و غذاهای تند پرهیز کنید. غذاهای سنگین و تند که قبل از خواب مصرف می شوند می توانند معده شما را ناراحت کنند. در طول شب وعده های غذایی سبک بخورید تا از معده درد وحشتناک خود در نیمه شب جلوگیری کنید.

شما می توانید با خیال راحت از این درمان های طبیعی برای تسکین بی خوابی متوسط ​​استفاده کنید. با این حال، افراد مسن با علائم جدی تر باید با پزشک خود مشورت کنند.

 

اگر به کمک و مراقب نیاز دارید، می توانید با مرکز پزشکی تماس بگیرید. مراقبین با تجربه و حرفه ای ما می توانند در طول روز به شما کمک کنند. می توانید یک خواب راحت داشته باشید.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستان– درمان زخم بستر تضمینی – فیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

اهمیت طراحی خانه در بیماران آلزایمر

تحقیقات شواهد زیادی را نشان می دهد که اهمیت طراحی خانه در بیماران آلزایمر با محیط زیست و سلامت بیمار مرتبط است. بنابراین اهمیت طراحی در فضاهای زندگی در حوزه پزشکی در حال افزایش است.

 

چیدمان‌های قدیمی و کاملاً سفید در بیمارستان‌ها، خانه‌های مراقبت طولانی‌مدت و سایر امکانات پزشکی تأثیری آشنا بر همه می‌گذارند. امروزه با مقرراتی که شامل عناصر آرامش بخش و بهبود وضعیت روانی بیماران است، جایگزین شده است.

 

تمرکز طراحی فیزیکی و زیبایی شناختی امکانات پزشکی به ایجاد محیط های مناسب برای آسایش بیماران معطوف می شود. به خصوص در طراحی فضاهای زندگی بیماران آلزایمری باید به نیازهای خاص و ایمنی آنها توجه شود.

 

بسیاری از بیماران آلزایمر در خانه یکی از اعضای خانواده یا بستگان دیگری زندگی می کنند که نیازهای روزانه آنها را تامین می کند. اگر شما مراقب یک بیمار آلزایمر هستید که در خانه خود زندگی می کند، می توانید از برخی از تکنیک های مورد استفاده در خانه های مراقبت حرفه ای آلزایمر در خانه خود بهره مند شوید.

 

یکی از راه‌های اطمینان از احساس امنیت بیمار و کاهش سردرگمی، داشتن نشانه‌ها یا یادآوری‌های بصری در سراسر خانه است.

برخی از خانه‌های سالمندان آلزایمر ویترین‌هایی در ورودی اتاق هر بیمار نصب می‌کنند که حاوی خاطرات شخصی است که می‌تواند باعث ایجاد خاطراتی شود که می‌تواند به آنها کمک کند مکان اتاق خود را پیدا کنند، سردرگمی را که ممکن است هنگام مواجهه با راهروهایی با همان درها احساس کنند، از بین ببرند و به احساس بیمار از خانه شما می توانید با نمایش چیزی که متعلق به بیمار در درب اتاقش است، تمرین مشابهی را در خانه خود شروع کنید. این می تواند یک ویترین، اثر هنری آشنا یا یک عکس باشد.

 

تصویر دیگری که می توانید در خانه خود تجسم کنید علائم یا یادآوری هایی است که به بیمار وظایف خاصی را یادآوری می کند. به عنوان مثال، می توانید عکسی از مردم در حال غذا خوردن یا عکسی از غذا در آشپزخانه آویزان کنید یا تابلویی را روی درب ورودی نصب کنید که به بیمار یادآوری می کند در را قفل کند.

 

رنگ ها و اشکال نیز به صورت استراتژیک برای ایجاد حس آرامش در خانه های مراقبت آلزایمر استفاده می شوند.

تعداد معینی ترتیب رنگ برای این کار مناسب است. مشاهده می‌شود که رنگ‌های پاستلی بیشتر از رنگ‌های روشن و زنده در ایجاد محیطی مناسب برای بیماران آلزایمر ترجیح داده می‌شوند. به طور مشابه، الگوهای کم رنگ به الگوهای فعال با رنگ های متضاد زیاد ترجیح داده می شوند. رنگ‌های مختلف دیوار در اتاق‌های مختلف می‌تواند به عنوان یادآوری به بیمار عمل کند که در کدام اتاق انجام شده است.

 

برخی از خانه‌های مهدکودک آلزایمر جعبه‌هایی از وسوسه‌ها را ارائه می‌دهند که میل بیماران را برای مخلوط کردن، نگاه کردن و لمس اشیاء مورد علاقه را برآورده می‌کند. چنین جعبه ای ممکن است حاوی آلبوم عکس بیمار، اسباب بازی، روزنامه و یادگاری باشد. ارائه یک خروجی رضایت بخش برای اکتشاف به بیمار می تواند محرک باشد و از کاوش در سایر قسمت های خانه شما جلوگیری کند. بهتر است اشیایی که به دیوار آویزان شده و روی میز قرار می گیرند را تا حد امکان محکم کنید.

بیشتربدانید:ویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک شمال تهراناعزام پزشک به منزل

در حالی که ویژگی های یک محیط رضایت بخش تا حد زیادی به ترجیحات شخصی بستگی دارد، تغییر محیط، با در نظر گرفتن شرایط خویشاوند شما، می تواند تأثیرات مثبتی بر بیمار و سایر اعضای خانواده داشته باشد.

مواردی که در مراقبت از بیمار سالمندان باید در نظر گرفته شود

طبق داده های سازمان جهانی بهداشت، دوره بعد از ۶۵ سالگی را سالمندی می نامند. افزایش امید به زندگی مردم با توسعه پزشکی نشان می دهد که میزان جمعیت سالمند در کشور ما نسبت به سال های دیگر افزایش یافته است. بنابراین، مراقبت، تشخیص و فرآیند درمان برای جمعیت سالمند برای حفظ سالمندی با کیفیت اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 

چرا سالمندان باید خدمات سالمندی دریافت کنند؟

وی با توجه به تخصص خود در سالمندان، تجربه بسیار قابل اعتمادی در زمینه بیماری های سالمندان دارد. معاینه و درمان بسیاری از بیماران در رشته سالمندان نیز به تشخیص بیماری های مختلف بدون علامت کمک می کند. پس از تحقیقات جامع، طب سالمندی نقش فعالی در تشخیص و درمان بیماری هایی دارد که در افراد بالای ۶۵ سال رخ می دهد و احتمال بروز آنها وجود دارد.

 

در حالی که برخی از بیماری ها ناشی از کهولت سن است، برخی از بیماری ها بیماری هایی هستند که در ساختار جسمی و روحی فرد ایجاد می شوند. توانایی تشخیص واضح بین این دو بیماری در مراحل اولیه به بیماران کمک می کند تا سنی با کیفیت داشته باشند. بنابراین، افراد بالای ۶۵ سال که به بخش سالمندان مراجعه می کنند می دانند که سلامت آنها تحت کنترل است. از سوی دیگر ارائه خدمات مراقبت در منزل به بیماران سالمند برای مراقبت از بیماران سالمند بسیار مهم است.

 

چگونه به بیماران سالمند نزدیک شویم؟

شایع ترین سندرم ها در بیماران سالمند شامل بی اختیاری ادرار و مدفوع، مشکلات تغذیه، بی خوابی، گیجی، افسردگی و زخم بستر است. در حالی که بیمار در حین معاینه برخی از بیماری ها را بیان می کند، در تعریف برخی از بیماری ها مشکل دارد. در برخی موارد، تشخیص صحیح ممکن است زمان ببرد زیرا بیماری ها همپوشانی دارند. هنگام نزدیک شدن به یک بیمار سالمند؛

 • آرام بودن، اطمینان دادن به بیمار و شنونده خوبی بودن،
 • پرسیدن سوالات کوتاه و ساده و صبورانه منتظر پاسخ،
 • برای اطلاع از علت آخرین بستری شدن در بیمارستان،

 

درخواست نسخه برای داروهایی که استفاده می کند جزو اولین کارهایی است که باید انجام داد.

بر اساس اطلاعات و نسخه‌های ارائه‌شده توسط بیمار، تیم متخصص سالمندان از بیمار می‌پرسد که آیا می‌تواند به تنهایی فعالیت‌های زندگی روزمره را انجام دهد و بررسی می‌کند که آیا در فعالیت‌های شناختی یا فیزیکی وی کاهشی وجود دارد یا خیر. اطلاعات داده شده توسط بیمار با انجام برخی آزمایشات فیزیکی بر روی بیمار آزمایش می شود که به سوالاتی مانند استفاده از تلفن و اینکه آیا می تواند به تنهایی به خرید برود پاسخ می دهد. این فرآیند ارزیابی که بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد، اطلاعاتی در مورد وضعیت فعلی بیمار ارائه می دهد. پس از ارزیابی وضعیت و آزمایشات آزمایشگاهی، روند درمان آغاز می شود. موقعیت دیگری که باید در مراقبت از یک بیمار سالمند در نظر گرفته شود، محل ارائه مراقبت است. مراقبت از بیمارانی که نمی توانند از خود مراقبت کنند معمولاً در محدوده خدمات بهداشتی خانگی ارائه می شود.

 

خدمات مراقبت در منزل برای بیماران سالمند شامل چه مواردی است؟

با بالا رفتن سن، بدن شروع به پیر شدن می کند و در عملکردهای فیزیکی و ذهنی از دست می دهد. در نتیجه این خسارات، سالمندان; آنها باید با بیماری های مختلفی مانند زوال عقل، فشار خون، دیابت، روماتیسم، کاهش بینایی و شنوایی، اختلالات عملکرد کلیه و مشکلات استخوانی کنار بیایند. سالمندانی که به دلیل یک یا چند بیماری در بیمارستان بستری می شوند با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و در عین حال اضطراب جدا شدن از محیط اجتماعی خود را نیز تجربه می کنند. آنها این وضعیت را دارند. باعث ایجاد احساسات منفی مانند محرومیت اجتماعی، بی توجهی و از دست دادن موقعیت پس از جدایی از عزیزان می شود. از این رو، افراد مسن می خواهند دوران پیری خود را که به آن روزهای پایانی خود نیز می گویند، در کنار خانواده بگذرانند.

 

خدمات مراقبت در منزل برای بیماران سالمند نه تنها از سلامت جسمانی بلکه از سلامت روانی سالمندان نیز محافظت می کند. علاوه بر این، هدف آن افزایش کیفیت زندگی سالمندانی است که درمان آنها بدون جدا شدن از محیط اجتماعی ادامه می یابد. خدمات مراقبت در منزل که مناسب ساختار خانواده است، نه تنها از بیمار مراقبت می کند، بلکه به اعضای خانواده که از بیمار مراقبت می کنند نیز مشاوره می دهد.

 

در مراقبت از بیمار سالمندان چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

روند درمان که پس از تشخیص پزشک سالمند برای بیمار سالمند آغاز می شود، با مشاوره، معاینه، معاینه و درمان در منزل ادامه می یابد. اعضای خانواده ای که تصمیم می گیرند در خانه خود از بیماران سالمند مراقبت کنند، نباید فراموش کنند که مسئولیت های زیر را نیز بر عهده دارند:

 • برای پیگیری شکایاتی که در طول فرآیند درمان رخ می دهد،
 • برای کمک به احساس رفاه سالمندان با حمایت از مراقبت شخصی آنها،
 • دادن داروی مناسب در زمان مناسب طبق تجویز،
 • مقابله با تحریک پذیری سالمندان یا از دست دادن درک واقعیت،
 • پس از بررسی های بیمارستانی،
 • تا احساس کنید از نظر روحی تنها نیستید.

وضعیت جسمی و روانی بیمار سالمند میزان وابستگی به مراقب را تعیین می کند. در حالی که بیماران مبتلا به شکایات جسمی می توانند تا آنجایی که شرایط جسمی آنها اجازه می دهد کار خود را انجام دهند، وضعیت برای بیمارانی که مبتلا به زوال عقل تشخیص داده شده اند پیچیده تر است. برای یکی از اعضای خانواده مراقبت کننده مهم است که با توجه به وضعیت سلامت بیمار، برای کیفیت زندگی روزمره و زندگی با کیفیت بیمار، مراقبت ارائه کنند.

 

تغذیه در بیماران سالمند

در افراد در سنین بالا، وزن بدن شروع به کاهش می کند، پروتئین، ساختار عضلانی، توده درون سلولی و چربی و همچنین تراکم استخوان شروع به کاهش می کند. علاوه بر این ویژگی های فیزیکی، کم آبی در بدن، کاهش سیستم ایمنی و تغییر در عملکردهای عصبی وجود دارد.

 

تغذیه متعادل در دوران سالمندی بر عملکرد جسمی و ذهنی بیماران سالمند تأثیر مثبت می گذارد. رژیم غذایی با در نظر گرفتن انرژی مصرف شده در دوران پیری، پروتئین روزانه، کربوهیدرات، چربی، ویتامین، مواد معدنی، مایع و نسبت فیبر استفاده می شود. مصرف نان، برنج، میوه ها، سبزیجات، گوشت، مرغ، حبوبات، تخم مرغ، شیر، ماست، پنیر، روغن های حیوانی و گیاهی و شکر به طور متعادل توصیه می شود.

بیشتربدانید:استخدام نیروی مراقبتیاعزام پرستار برای مراقبت از بیماراعزام پرستار کودکنگهداری سالمند و کودکخدمات پرستاری در منزل تهران

با توجه به اینکه سالمندان حداقل انرژی را صرف می کنند. به جای غذاهای با محتوای انرژی بالا، غذاهای غنی از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی باید داده شود. علاوه بر این، حذف نکردن وعده‌های غذایی و تغذیه بیماران سالمند با غذاهای آسان‌تر از سوءتغذیه جلوگیری می‌کند. تغذیه نامنظم در سالمندان باعث کاهش وزن ناگهانی و کاهش عملکرد جسمی و ذهنی می شود. بنابراین تغذیه جایگاه بسیار مهمی در تضمین کیفیت زندگی سالمندان دارد. رعایت رژیم غذایی و فواصل تغذیه ای که توسط متخصصان ارائه می شود برای افرادی که از سالمندان مراقبت می کنند بسیار مهم است.

برای سلامت در منزل، پرستاری در منزل، قرار دادن سرم در منزل، تعویض کاتتر خانگی، پانسمان خانگی، تعویض کیسه کولوستومی با ما تماس بگیرید.

 

خط حمایت از سلامت خانه

خدمات پرستاری در منزل، خدمات پرستاری است که توسط پرستاران مجرب و متخصص در زمینه کاری خود و با همکاری بستگان بیمار مربوطه، به بیمار در محل زندگی خود مراقبت می کند.

 

خدمات پرستاری در منزل بر اساس شرح وظایف تعیین شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطابق با قوانین اخلاقی و روش های علمی به بیمار ارائه می کند. پرستارانی که تحت عنوان خدمات پرستار خصوصی به ارائه خدمات پرستاری در منزل می پردازند، افرادی با تجربه و دارای مهارت های ارتباطی موثر هستند. پرستارانی که تحصیلات لازم در مقطع کارشناسی را دریافت کرده اند و تجربه کسب کرده اند، متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به لطف آموزش ضمن خدمت می توانند به عنوان پرستار خانگی / پرستار خصوصی خدمت کنند.

پرستار مراقبت در منزل: توانایی نشان دادن علاقه و مراقبت در مراقبت از بیمار، توانایی پیگیری روند درمان بیمار، ارائه راهکارهای لازم برای مشکلات، امکان ارائه آموزش و مشاوره موثر به بیمار و بستگان بیمار، داشتن دانش کافی در زمینه تئوری و فرآیندهای پرستاری، توانمندی در حفظ آرامش در مواقع اضطراری و نشان دادن عکس العمل موثر صحیح دارای ویژگی هایی است.

 

پرستار خانگی به چه کسی خدمات می دهد؟

خدمات کوتاه مدت و بلندمدت پرستاری در منزل توسط پرستارانی که دانش و مهارت های لازم را در زمینه کاری خود کسب کرده اند به بیمارانی در هر سنی که نیاز به مراقبت ویژه در محل زندگی خود دارند، ارائه می شود.

 

پرستار خانگی چگونه خدمات ارائه می دهد؟

از منظر پزشکی، پرستار کشیک که خدمات پرستاری در منزل را ارائه خواهد کرد، مجری نسخه و طرح درمانی است که توسط پزشک برای بیمار مربوطه تهیه می شود. علائم حیاتی بیمار مانند نبض و فشار خون را در دوره های خاصی از درمان اندازه گیری و ارزیابی می کند. داروهای لازم روزانه یا ساعتی، سرم و درمان تزریقی را ارائه می کند و بیمار را به طور مکرر چک می کند.

 

 برنامه های روزمره بیمار با خانواده بیمار

با افراد در میان می گذارد و در صورت لزوم با پزشک مربوطه یا موسسه ای که خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل را ارائه می دهد مشورت می کند. در صورتی که بیمار دارای وسایل مربوط به تغذیه، تنفس و دفع باشد (مانند لوله حنجره، دستگاه تنفس، کاتتر و غیره)، پرستار ارائه دهنده خدمات پرستار در منزل، تعمیر و نگهداری و تغییرات آنها را انجام می دهد. اگر بیمار در رختخواب باشد، موظف به ارائه موقعیت پزشکی لازم است.

 

از منظر اجتماعی، پرستار وظایف مربوط به مراقبت از بیمار و همچنین فرآیند درمان پزشکی را بر عهده می گیرد. او مسئولیت تغذیه سالم، نظافت فردی، بهداشت و مراقبت از بیمار مربوطه را بر عهده دارد.

 

یکی از مسائلی که به اندازه روند درمان پزشکی بیمار مهم است، پیوند ایجاد شده بین پرستار و بیمار است. پرستار کشیک ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل از بیمار مراقبت می کند، به صحبت های او گوش می دهد و روند درمان را به سلامت ادامه می دهد.

درمان تزریقی در منزل عبارت است از تجویز داروها به صورت داخل وریدی به اشکال خاص و تحت نظر پزشک به بیمار. پرستاران خصوصی در خانه می توانند درمان از جمله انسولین و داروهای شیمی درمانی را ارائه دهند. تزریق خانگی بیمار را از سفرهای مکرر به بیمارستان در طول درمان نجات می دهد و باعث صرفه جویی در زمان می شود. از آنجایی که این روش با تجویز پزشک و زیر نظر پرستار ارائه می شود، نه تنها بی خطر است بلکه مقرون به صرفه است.

 

در شرایط امروزی، در زمان همه گیری، بیمار را از خطر ابتلا به ویروس در محیط خانه محافظت می کند.

این یک درمان خانگی با سرم، داروی داخل وریدی یا مصرف مایعات است. به لطف سرم در منزل، درمان با تجویز پزشک و زیر نظر پرستار به بیمار این امکان را می دهد که درمان را راحت تر و راحت تر دریافت کند. –

کاتتریزاسیون خانگی یک مداخله پزشکی در مثانه است. به لطف مداخله کاتتریزاسیون در خانه، بیمار نیازمند مراقبت های بهداشتی را در محیطی امن دریافت می کند که در آن احساس راحتی می کند.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

مزایای خدمات پرستار در منزل چیست؟

بیمار مربوطه می تواند در حوزه زندگی شخصی خود خدمات دریافت کند.

از آنجایی که بیمار استریل شده از محیط بیمارستان خدمات ویژه ای دریافت می کند و در خانه است، بیمار احساس امنیت می کند، آمادگی بیشتری برای درمان مناسب دارد و در نتیجه روند درمان سریعتر پیش می رود.

از آنجایی که مداخله مستقیم در مواقع اضطراری توسط پرستار کشیک ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل انجام می شود، کمک های اولیه در زمان کوتاه تری ارائه خواهد شد.

خطر عفونتی که ممکن است بیمار در بیمارستان به آن مبتلا شود از بین می رود.

از افرادی که نیاز به داشتن یک پرستار در منزل دارند سالمندان می باشند آن ها اغلب دچار بیماری فراموشی میشوند پس به مراقبت صحیح و آموزش نیاز دارند.

 

علل فراموشی چیست؟ اقدامات احتیاطی که باید انجام شود چیست؟

امروزه فراموشی امری عادی شده است. بزرگترین دلیل این امر این است که جریان اطلاعات در اطراف ما بسیار زیاد است. با توجه به شدت جریان اطلاعات، افراد در حالت مرور بدون به خاطر سپردن تمام اطلاعات زندگی می کنند تا از خستگی ذهنی جلوگیری کنند. استفاده نکردن از مغز و اضافه نکردن اطلاعات جدید به حافظه بر حافظه کوتاه مدت و بلند مدت تأثیر منفی می گذارد. البته این تنها منبع فراموشی نیست. فراموشی؛ ممکن است با عوامل بسیاری مانند کمبود تغذیه، بیماری های مختلف، کمبود هورمون و کمبود ویتامین بروز کند.

در این مقاله؛ با پرداختن به موضوعات مهمی مانند فراموشی، علائم آن، چه تدابیری می توان در برابر فراموشی اتخاذ کرد، روش های تشخیص و درمان و “چه چیزی باعث فراموشی می شود ؟” ما آنچه را که باید با پاسخ دادن به سوال بدانید گردآوری کرده ایم.

 

بیماری فراموشی چیست؟

اگرچه در جامعه این باور وجود دارد که بیماری فراموشی فقط در افراد مسن دیده می شود، اما این تصور درست نیست. فراموشی در همه گروه های سنی به دلایل مختلف دیده می شود. به عبارت دیگر، افراد جوان نیز در معرض خطر ابتلا به فراموشی هستند.

فراموشی در برخی موارد طبیعی تلقی می شود و می توان آن را به دلایل روزانه نسبت داد. علاوه بر این، فراموشی; همچنین ممکن است در نتیجه کمبود ویتامین یا کمبود هورمون ایجاد شود. علاوه بر این، با افزایش سن، اختلالات عصبی-روانی مانند بیماری آلزایمر و زوال عقل نیز ممکن است رخ دهد. شایع ترین علائم این بیماری ها شامل فراموشی و افسردگی شدید است. از آنجایی که زندگی برای بیماران زوال عقل و آلزایمر دشوار است، بستگان و اعضای خانواده آنها باید مراقب باشند تا زندگی آنها آسان شود.

 

علائم بیماری فراموشی چیست؟

فراموشی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد و به همین دلیل طبیعی است که بیماران علائم مختلفی را نشان دهند. در حالی که برخی از بیماران کارهایی را که اخیرا انجام داده اند فراموش می کنند، برخی از بیماران ممکن است آنچه را که باید انجام دهند فراموش کنند. علائم شایع به شرح زیر است:

 • اضطراب،
 • فراموش کردن فیلمی که قبلا دیده اید، مکالمه ای که داشتید، کتابی که خوانده اید،
 • بلاتکلیفی حتی در انتخابات آسان،
 • فراموش کردن آدرس بازدید شده قبلی یا پیدا کردن آن دشوار است،
 • اختلال در زندگی تجاری به دلیل فراموشی کاری که باید انجام شود،
 • فراموش کردن روال و کارهای انجام شده در زندگی،
 • افسردگی شدید.

 

علل فراموشی چیست؟

هر فراموشی تجربه شده آلزایمر نیست. اگر فراموشی به عنوان یک بیماری تجربه شود، ممکن است به دلیل بیماری های دیگری غیر از آلزایمر نیز باشد. علل فراموشی و بیماری هایی که باعث فراموشی می شود به شرح زیر است:

 • عادات الکل و سیگار کشیدن،
 • کمبود برخی ویتامین ها مانند ویتامین B12 و اسید فولیک،
 • انجام چندین کار همزمان،
 • کمبود ویتامین D،
 • انسداد عروق،
 • بیماری های عصبی و روانی مانند زوال عقل و آلزایمر،
 • افسردگی،
 • عدم درمان دیابت و اختلالات هورمونی،
 • اختلالات در سایر اندام ها مانند بیماری قلبی، کبدی و کلیوی بر مغز تأثیر می گذارد.
 • بیماری های سیستم عصبی مرکزی (پارکینسون)
 • خارج نشدن از روال،
 • تغذیه ناسالم،
 • اختلال تیروئید،
 • خواب ناکافی

 

در مقابل فراموشی چه اقداماتی می توان انجام داد؟

اقدامات احتیاطی که می توان در برابر فراموشی انجام داد به شرح زیر است:

 • پرهیز از غذاهای شیرین، غذاهای بسته بندی شده و روغن های جامد،
 • غذاهای حاوی ویتامین C، E، آنتی اکسیدان ها و کاروتن را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 • از انجام همزمان بیش از یک کار دست بردارید،
 • آموزش مدیریت استرس و افسردگی
 • خارج شدن از روال انجام کارهای مشابه هر روز،
 • تغذیه سالم،
 • پرهیز از مصرف الکل و سیگار،
 • انجام بازی های حافظه، خواندن کتاب، حل پازل،
 • مصرف غذاهای غنی از B12، زیرا B12 به جلوگیری از فراموشی کمک می کند.
 • خواب کافی،
 • ایجاد صلح با غذاهای غنی از ویتامین D و نور خورشید.

 

بیماری فراموشی چگونه تشخیص داده می شود؟

فراموشی می تواند به دلایل جسمی و روانی رخ دهد. به همین دلیل افرادی که علائم ذکر شده در بالا را مشاهده می کنند باید حتما در بخش های مغز و اعصاب و روانشناسی معاینه شوند.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

چگونه بیماری فراموشی را درمان کنیم؟

برای درمان ضعف حافظه، بی توجهی و فراموشی می توان تحت نظر پزشک از دارو استفاده کرد . اگر فراموشی تجربه شده توسط فرد به دلیل کمبود ویتامین باشد، مکمل ها توسط پزشک تجویز می شود. اگر فراموشی به دلایل روانی باشد، مصرف داروهای روانپزشکی توصیه می شود. در صورت فراموشی ناشی از دلایل عصبی مانند زوال عقل و آلزایمر، درمان با داروهای مناسب توسط متخصص مغز و اعصاب انجام می شود. علاوه بر این درمان پزشکی، بیماران باید اقدامات احتیاطی ذکر شده در بالا را نیز در طول فرآیند درمان انجام دهند.

سرگرمی ها و علایق در دوران سالمندی: پیشنهادات سرگرمی لذت بخش و مناسب برای سالمندان

پیری ، مانند بسیاری از دوره های زندگی، فرآیندی پر از چالش های منحصر به فرد است. با این حال، وقت گذاشتن برای سرگرمی ها و علایق در دوران پیری کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. انجام یک سرگرمی در سنین بالا به زندگی شما هیجان و رنگ می بخشد، روابط اجتماعی شما را تقویت می کند و به شما کمک می کند خود را کشف کنید. در این مقاله پیشنهادات سرگرمی مناسب و لذت بخشی را برای سالمندان به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

پخت و پز و پخت:

آشپزی و پخت و پز می تواند یک سرگرمی بسیار لذت بخش برای افراد مسن باشد. این سرگرمی به شما اجازه می دهد تا خلاقیت خود را آزاد کنید، دستور العمل های جدید را امتحان کنید و غذاهای خوشمزه بپزید. علاوه بر این، پخت و پز و پخت به شما کمک می کند مهارت دستی خود را بهبود ببخشید و مهارت هایی را که در زندگی روزمره به آن نیاز دارید به شما می دهد.

 

باغبانی:

باغبانی یک گزینه سرگرمی مناسب برای سالمندان است. باغبانی به شما امکان می دهد با طبیعت ارتباط برقرار کنید، گیاهان را پرورش دهید و دنیای اطراف خود را بهتر درک کنید. علاوه بر این، باغبانی یک گزینه سرگرمی است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید و ورزش را برای شما فراهم می کند.

 

هنر و صنایع دستی:

هنر و صنایع دستی یک گزینه سرگرمی لذت بخش برای افراد مسن است. این سرگرمی به شما اجازه می دهد تا خلاقیت خود را آزاد کنید و از تخیل خود استفاده کنید. علاوه بر این، هنر و صنایع دستی به شما کمک می کند تا مهارت های دستی خود را بهبود ببخشید و مهارت هایی را بیاموزید که می توانید در همه زمینه های زندگی خود از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال می توان فعالیت هایی مانند بافندگی، خیاطی، نقاشی، کنده کاری روی چوب، نقاشی یا سفالگری انجام داد.

 

کتاب خواندن و نوشتن:

دوران سالمندی زمان خوبی برای خواندن و نوشتن است. خواندن کتاب باعث تحریک ذهنی می شود، تخیل شما را بهبود می بخشد و به شما امکان می دهد چیزهای جدید یاد بگیرید. علاوه بر این، نوشتن می تواند به شما کمک کند تا خود را بیان کنید، خاطرات را ثبت کنید و از نظر احساسی بهبود پیدا کنید. خواندن و نوشتن با افزایش سن یک راه عالی برای بهبود سلامت روان و رفاه شماست.

 

موسیقی و رقص:

موسیقی و رقص گزینه‌های سرگرمی عالی برای افراد مسن هستند. گوش دادن به موسیقی و رقص روحیه شما را بالا می برد، انرژی شما را افزایش می دهد و سبک زندگی سالم را ترویج می کند. علاوه بر این، موسیقی و رقص پیوندهای اجتماعی شما را تقویت کرده و کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد.

 

 

 

سفر:

سفر یک گزینه سرگرمی عالی برای افراد مسن است. سفر به شما امکان می دهد مکان های جدیدی را کشف کنید، فرهنگ های مختلف را بیاموزید و با افراد جدید ملاقات کنید. علاوه بر این، سفر باعث تحریک ذهنی می شود، به شما امکان می دهد تجربیات جدیدی داشته باشید و به زندگی شما هیجان می افزاید.

 

مراقبت از حیوانات:

مراقبت از حیوانات یک گزینه سرگرمی عالی برای افراد مسن است. مراقبت از حیوانات به شما این امکان را می دهد که عشق و محبت را به شما هدیه دهید و آنها نیز برای شما همراهی می کنند. به علاوه، مراقبت از حیوانات باعث فعالیت بدنی، تحریک ذهنی و تقویت پیوندهای اجتماعی شما می شود.

 

نتیجه

سالمندی مرحله متفاوتی از زندگی است و می تواند چالش های زیادی را ایجاد کند. با این حال، داشتن سرگرمی ها و علایق مناسب می تواند سالمندی را لذت بخش و رضایت بخش کند. باغبانی، آشپزی، صنایع دستی، هنر، خواندن و نوشتن، موسیقی و رقص، مسافرت و مراقبت از حیوانات، گزینه های سرگرمی مناسب و لذت بخشی برای افراد مسن هستند.

 

این سرگرمی ها می توانند سلامت روان و رفاه را بهبود بخشند، پیوندهای اجتماعی را تقویت کنند و کیفیت زندگی را بهبود بخشند. بنابراین، برای افراد مسن مهم است که سرگرمی های مناسب خود را بیابند و وقت خود را به این سرگرمی ها اختصاص دهند.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

 

مزیت دیگر سرگرمی ها برای افراد مسن این است که از تنهایی جلوگیری می کند و به آنها کمک می کند تا دوستی های جدیدی ایجاد کنند. سرگرمی ها افراد مسن را قادر می سازد تا در جامعه فعال باشند و پیوندهای اجتماعی خود را تقویت کنند.

 

در نتیجه، می توان با داشتن سرگرمی ها و علایق مناسب، سالمندی را لذت بخش و لذت بخش کرد. سرگرمی هایی مانند باغبانی، آشپزی، صنایع دستی، هنر، خواندن و نوشتن، موسیقی و رقص، مسافرت و مراقبت از حیوانات می تواند سلامت روان و رفاه سالمندان را بهبود بخشد، پیوندهای اجتماعی را تقویت کند و کیفیت زندگی را بهبود بخشد. برای افراد مسن مهم است که سرگرمی های مناسب خود را بیابند و زمان خود را به این سرگرمی ها اختصاص دهند تا دوران سالمندی تجربه ای لذت بخش و رضایت بخش باشد.

اطلاعات دقیق در مورد همی پلژی چیست، علائم آن، عوامل خطر و روند درمان در مقاله وبلاگ ما …

همی پلژی چیست؟

همی پلژی که به سکته مغزی نیز معروف است، یک بیماری سیستم عصبی است که در نتیجه انسداد یا پارگی عروق مغز، سمت چپ یا راست بدن را درگیر می کند.

 

علائم همی پلژی

بسته به شدت، اندازه و محل آسیب از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به طور کلی، بی حسی، سفتی، کاهش قدرت، از دست دادن حرکت و بی حسی در سمت راست یا چپ صورت، بازوها و پاها مشاهده می شود. علاوه بر این، مشکلات گفتاری، اختلالات تعادل و مشکل در درک مفاهیم مکان و زمان ممکن است مشاهده شود.

 

 

عوامل خطر چیست؟

بزرگترین عامل خطر همی پلژی انسداد رگ های خونی تغذیه کننده مغز است. علاوه بر این، عواملی مانند ضربه و فشار خون بالا که ممکن است باعث خونریزی مغزی شوند ممکن است باعث همی پلژی شوند.

سایر عوامل؛

 • چاقی
 • دیابت
 • حمله ایسکمیک
 • کلسترول بالا
 • بیماری های قلبی
 • استعمال دخانیات و الکل
 • سبک زندگی بی تحرک

 

چگونه همی پلژی تشخیص داده می شود

تیم اورژانس سعی می کند مشخص کند که بیمار چه نوع همی پلژی دارد، سپس پس از ورود به بیمارستان از روش های تصویربرداری به سرعت استفاده می شود. تشخیص با استفاده از معاینه فیزیکی، آزمایش خون، توموگرافی کامپیوتری، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) انجام می شود.

 

درمان همی پلژی یک برنامه درمانی شخصی برای بیماران ما توسط تیم فیزیوتراپی متشکل از متخصص مغز و اعصاب، جراح مغز و اعصاب، فیزیوتراپیست، ارتوتیست، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و روانشناس ایجاد شده است. شروع برنامه فیزیوتراپی و توانبخشی در مراحل اولیه تأثیر مثبتی بر روند درمان خواهد داشت. هدف این برنامه در وهله اول بازیابی و تقویت تحرک طرف آسیب دیده است. سپس، هدف رسیدن به تعادل و کار بر روی زندگی روزمره است.

 

همی پلژی

فیزیوتراپیست شما توصیه هایی را مختص بیمار ما خواهد کرد.علاوه بر تکرار تمرینات در طول روز، شرکت تا حد امکان در فعالیت های روزانه، داشتن روحیه بالا و باور به خود برای بیمار بسیار مهم است. این فرآیند. روند بهبودی مانند همی پلژی منحصر به فرد است. فرآیند توسعه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. هرچه این فرآیند که نیاز به صبر دارد زودتر شروع شود، بهبودی سریعتر اتفاق می افتد.

 

 

۱- هدف

تعیین یک روش استاندارد برای تضمین و حفظ گردش خون و تنفس طبیعی، برای اطمینان از ایمنی بیمار و محافظت از آن در برابر عوارض و ضربه های احتمالی است.

 

۲- SCOPE

این دستورالعمل فعالیت های موقعیت یابی مناسب را برای جلوگیری از آتروفی عضلانی و انقباضات و زخم های فشاری که شایع ترین عوارضی هستند که در نتیجه عدم تحرک در بیمار رخ می دهد، پوشش می دهد.

 

۳- مسئولیت ها

مسئولیت اجرای این دستورالعمل بر عهده پرستاران و کارکنان مراقبتی است.

 

جریان روش

اصول اساسی:

پوزیشن مورد نظر باید با در نظر گرفتن سن، وزن، قد، وضعیت قلبی ریوی و سایر بیماری های موجود بیمار انتخاب شود.

هنگام قرار دادن بیمار باید از ایمنی در برابر ضربه و عوارض احتمالی اطمینان حاصل شود.

در وضعیت داده شده باید سر بیمار در وضعیت طبیعی خود قرار گیرد و از حرکات و وضعیت های تیز برای اطمینان از گردش هوایی و مغزی خودداری شود.

گردش خون و تنفس بیمار نباید با وضعیتی که قرار است داده شود، مانع شود.

از فشردگی روی اعصاب محیطی باید جلوگیری شود.

پوزیشنی که باید داده شود باید از یکپارچگی پوست بیمار محافظت و حفظ شود.

باید مراقب بود که بازوی بیمار در کنار تخت زیر بدن او باقی نماند.

کابل ECG، ست سرم، ظرف سوزن سرنگ و … زیر بیمار. از مواد

سر و گردن در حالت هایپراکستنشن قرار نگیرند، صورت هم جهت بدن باشد.

مهم نیست که بیمار در چه وضعیتی دراز بکشد، سر باید ۳۰-۴۰ دقیقه بالاتر از سطح افقی باشد.

 

موقعیت ها:

وضعیت به پشت (پشتی): وضعیت طبیعی بدن است. بیمار در وضعیت به حالت خوابیده به پشت است.

وضعیت ترندلنبرگ: هنگامی که بیمار در وضعیت صاف قرار دارد، پا پایین تر از سطح پا است.

وضعیت معکوس ترندلنبورگ: بیمار در وضعیت خوابیده به پشت و سر بالاتر از سطح پا قرار دارد.

پوزیشن فاولر: بیمار به پشت دراز کشیده و میز از ناحیه باسن خم شده است.

وضعیت نشستن: بیمار در وضعیت پرنده قرار دارد، فقط تنه عمودی است.

پوزیشن لیتوتومی: میز از قسمت لگن شکسته می شود تا قسمتی از بدن تا پاها روی میز بماند. روی پایه های کنار میز آویزان شده است.

وضعیت مستعد: بیمار پس از وضعیت خوابیده بر روی شکم قرار می گیرد.

موقعیت زانو- قفسه سینه : بیمار با زانوی خود به سمت قفسه سینه قرار می گیرد.

موقعیت جانبی: بیمار با چرخش به سمت راست یا چپ قرار می گیرد.

 

مواد مورد استفاده در موقعیت یابی:

لوازم جانبی: لوازم جانبی مختلف برای محافظت، پشتیبانی و تثبیت اعضای بدن.

از پدها، کوسن ها و تکیه گاه ها در اندازه ها و اشکال مختلف استفاده می شود. برای محافظت از سر و صورت می توان از کیسه هوا یا کیسه هوا استفاده کرد. کوسن ها برای بالا بردن قسمت خاصی از بدن استفاده می شوند. ساخته شده از فوم، لاستیک، پلیمر، سیلیکون یا مواد دیگر از محافظ های ساخته شده نیز می توان استفاده کرد.

 

کاربرد:

وضعیت خوابیده به پشت:

– بیمار در وضعیت خوابیده به پشت، بازوها در پهلوها، کف دست ها پایین یا به سمت بدن دراز می کشد.

– در صورتی که آرنج ها توسط بازوبند پشتیبانی نمی شوند، توسط پد حمایت می شوند.

– پاها در راستای باس و ستون فقرات قرار می گیرند.

– بستن کمربند ایمنی بالای زانو، شیب کمر و بالش های کوچک زیر سرقرار داده شده.

– یک بالش، رول مچ پا یا نان شیرینی برای جلوگیری از فشار زیر پاشنه پا گذاشته می شود.

 

موقعیت ترندلنبورگ

– کل تخت با زاویه ۴۵ درجه کج می شود.

– پایه تخت در زاویه دلخواه قابل تنظیم است.

 

موقعیت فاولر

– بیمار در وضعیت خوابیده به پشت و از ناحیه باسن خم شده است.

– قسمت پایینی میز کمی پایین آمده تا زانوها خم شوند.

– قسمت بدن تخت ۴۵ درجه بالا رفته است تا کمر راحت شود.

– کل تخت باید طوری قرار گیرد که سمت سر به سمت پایین باشد تا از سر خوردن بیمار به پایین جلوگیری شود.

کمی خم می شود و پاها توسط زیرپایی پشتیبانی می شوند.

 

موقعیت مستعد

– بیمار به آرامی و با احتیاط و با کمک حداقل چهار نفر روی شکم دراز می کشد.

– سیلیکون روی زیر بغل بیمار و کناره های قفسه سینه از ترقوه تا کرست های ایلیاک اعمال می شود.

-تکیه گاه ها یا بالشتک ها قرار می گیرند. با این تکیه گاه ها، وزن بدن از معده و بدن خارج می شود.

– بازوها در کناره های بدن و کف دست ها رو به بالا یا رو به روی بدنذذقرار داده شده.

– آرنج ها کمی خم شده و توسط پدها پشتیبانی می شوند.

– برای جلوگیری از فشار به گوش، چشم و صورت، باس را به یک طرف برگردانده و روی شیرینی قرار می دهند.

– برای جلوگیری از فشار روی انگشتان پا و تسهیل بازگشت وریدی، پا

-یک بالش یا پد زیر مچ قرار می گیرد.

– گوش ها باید با تکیه گاه محافظت شوند.

 

موقعیت جانبی

– اگر بیمار در سمت چپ باشد، وضعیت لترال راست و اگر بیمار در سمت راست باشد، وضعیت لترال چپ داده می شود.

– برای اطمینان از نرمی و ثبات بدن حداقل توسط چهار نفر احاطه شده است.

– پشت بیمار کشیده می شود تا به لبه تخت برسد، زانو غلت نمی خورد و بیمارساق پا خم شده تا روی تخت ثابت شود. پشت بیمار با بالش پشتیبانی می شود.

– زانو با پدهایی برای محافظت در برابر فشار پشتیبانی می شود. فشار روی عصب پرونئال برای جلوگیری از این امر، یک بالش بین پاها قرار می گیرد.

– قسمت بالایی ساق برای جلوگیری از افتادن پا و مچ پا پشتیبانی می شود.

– پایین بازو کف دست به سمت بالا، بازو کمی خم شده و کف دست رو به پایین است.

– یک غلتک یا پد کوچک باید زیر زیر بغل قرار داده شود تا از ساختارهای عصبی عروقی محافظت کند و از فشرده شدن جلوگیری کند.

 

 

برای جلوگیری از بروز انقباض :

انقباض: شکلی است که به دلیل بی حرکتی نواحی مفصلی در قسمت فلج شده بیمار است.

– در حالی که بیمار در وضعیت نشسته است، یک بالش زیر دست یا بازو در سمت آسیب دیده قرار دهید.

– انگشتان سمت آسیب دیده را با دست سالم به آرامی باز و حلقه کنید

– مفاصل اسپاستیک (سفت شده) نباید به اجبار باز شوند. توپ های لاستیکی نرم و غیره. با فشردن مواد موجود در کف دست به دست ها و انگشتان کمک می کند تا قدرت عضلانی پیدا کنند.

– قرمزی و ادمی که ممکن است به دلیل اختلال حسی در پوست پا در سمت آسیب دیده ایجاد شود

– برای کاهش ادم باید به بلند شدن و نشستن توجه شود.

– تخته پا و غیره برای جلوگیری از افتادن پاها. باید از ساپورت ها استفاده شود.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

محافظت از حرکت و یکپارچگی پوست

– به حداکثر رساندن استقلال بیمار با اطمینان از ایمنی و آسایش آنها باید به او کمک کرد تا حرکت کند تا ادامه دهد.

– از اعمال بیش از حد در حین حرکت باید اجتناب کرد و با پرسیدن اینکه آیا بیمار خسته است یا خیر، ادامه دهید.

– در مورد اقدامی که قرار است انجام شود باید در مورد بیمار بحث و توضیح داده شود.

– نباید از بازو یا شانه بیمار در سمت آسیب دیده کشیده شود.

– زمانی که بیمار می نشیند، دست ها و پاهای او باید حمایت شوند.

– در حالت خوابیده به پشت، دست و پای در سمت فلج باید با بالش حمایت شود.

– در حالت خوابیده به پهلو، بیمار نباید در سمت آسیب دیده قرار گیرد. شانه ها و بازوهای باید حمایت شود. یک بالش باید بین پاهای شما قرار گیرد.

 

برای محافظ از یکپارچگی پوست :

– پوست بیمار باید هر روز به طور مرتب چک شود.

– برای تمیز کردن چرم باید از صابون استفاده کرد.

– رطوبت پوست باید تضمین شود.

– نواحی قرمز شده را باید ماساژ داد.

– بی اختیاری (بی اختیاری ادرار) و رطوبت بیش از حد ناشی از تعریق باید به حداقل برسد.

– هنگام تغییر وضعیت باید مراقب بود تا از اصطکاک و آسیب کاملا جلوگیری شود.

– نباید به مدت طولانی در یک وضعیت دراز بکشد یا بنشیند.

– فعالیت ها و تمرینات مناسب برای بیمار کاملا فراهم شود.

مراقبت و توانبخشی معلولان خدمات مهمی برای افراد مبتلا به این عارضه و خانواده هایشان است تا این روند را به شیوه ای سالم طی کنند. این خدمات شامل مجموعه ای از خدمات و شیوه های طراحی شده برای بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت و کمک به آنها برای زندگی مستقل است.

 

برنامه ریزی مراقبت از معلولیت و اقدامات توانبخشی شامل بسیاری از جزئیات شخصی است. زیرا انتظارات و نیازهای هر فردی متفاوت است. در ابتدای فرآیند، نیازها، توانایی ها و اهداف فرد معلول به تفصیل ارزیابی می شود. در نتیجه این ارزیابی، یک طرح توانبخشی شخصی ایجاد می شود. جزئیات خدمات مراقبتی و توانبخشی ارائه شده برای معلولان به شرح زیر است:

 

هدف فیزیوتراپی و توانبخشی بهبود مهارت های حرکتی و عملکردهای بدنی افراد ناتوان جسمی است. از برنامه های ورزشی، تکنیک های درمان دستی و تجهیزات توانبخشی مختلف استفاده می شود.

کاردرمانی بر ارائه مهارت های لازم برای انجام فعالیت های روزمره زندگی به طور مستقل به فرد تمرکز دارد. موضوعاتی مانند مراقبت شخصی، مهارت های تجاری و مدیریت زمان مورد مطالعه قرار می گیرد.

درمان های سازگاری برای دستگاه های کمکی فناورانه برای افزایش استقلال افراد مهم است. ابزارهای فناورانه و سازگاری ویژه برای افراد دارای معلولیت نیز برای تسهیل زندگی روزمره آنها استفاده می شود.

گفتار و زبان درمانی برای افراد دارای ناتوانی گفتار یا زبان اعمال می شود. هدف آن بهبود وضوح گفتار، مهارت های زبانی و توانایی های ارتباطی است.

نیازهای آموزشی و تربیتی از طریق برنامه های آموزشی ویژه و روش های آموزشی مناسب برآورده می شود.

 

مراقبت و توانبخشی معلولین

مراقبت و توانبخشی معلولان چه می کند؟

هدف اصلی موسساتی مانند مراکز مراقبتی و خدماتی مانند برنامه های توانبخشی بهبود کیفیت زندگی افراد معلول و فراهم آوردن فرصت زندگی مستقل برای آنهاست . در این مقاله به بررسی چیستی مراقبت و توانبخشی معلولیت، نحوه عملکرد و نقش مراکز در این زمینه می پردازیم.

 

مراکز مراقبت موسسات خصوصی هستند که برای تسهیل و حمایت از زندگی روزمره افراد معلول طراحی شده اند. این مراکز خدمات مراقبتی سفارشی متناسب با نیازهای فرد را ارائه می دهند که توسط کارکنان حرفه ای مراقبت انجام می شود. نیازهای مراقبت شخصی، پایش وضعیت سلامت و تعامل اجتماعی افراد معلول در این مراکز برآورده می شود.

 

بنابراین، توانبخشی چیست ؟ توانبخشی فرآیندی است که هدف آن به حداکثر رساندن توانایی های جسمی، ذهنی و اجتماعی افراد ناتوان است. هدف این فرآیند کاهش ناتوانی ها و بهبود کیفیت زندگی و در عین حال به حداکثر رساندن توانایی های فعلی فرد است. توانبخشی نیازمند یک رویکرد چند رشته ای است و متناسب با نیازهای خاص هر فرد است.

 

برنامه توانبخشی فرآیندهای آموزشی و درمانی سفارشی شده است که برای بهبود مهارت های جسمی، ذهنی و اجتماعی افراد معلول طراحی شده است. هدف این برنامه ها افزایش سطح استقلال فرد و توانمندسازی او برای ایفای نقش فعالتر در جامعه است. رشته های مختلفی مانند فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی استفاده می شود.

 

مراقبت از معلولیت و توانبخشی برای افراد معلول برای ادغام در جامعه و داشتن یک زندگی مستقل حیاتی است. موسساتی مانند مرکز مراقبت و مرکز توانبخشی بخش های مهمی از این روند هستند و برای بهبود کیفیت زندگی افراد از طریق برنامه توانبخشی تلاش می کنند. هر مرحله از فرآیند توانبخشی باید به طور خاص برای نیازهای فرد طراحی شود و رشد مطلوب آنها را تضمین کند.

بیشتربدانید: تزریقات در منزل زعفرانیه تزریقات در منزل تزریق در منزل غرب تهران تزریقات در غرب تهران تزریقات در شهرک غرب تزریق در منزل تهران

مرکز مراقبت در منزل موسسه مهراوران نوین سال‌هاست با اقداماتی مانند فراخوانی پزشک به خانه و خدمات پرستاری در خانه کار می‌کند. برای تمام نیازهای خود در این زمینه می توانید با ما تماس بگیرید.

مراقبت از بیمار در منزل چه می کند؟

این سوال که مراقبت از بیمار در منزل چه می کند یکی از سوالاتی است که افرادی که می خواهند از این خدمات بهره مند شوند در مورد آن متعجب هستند. معمولاً به دلیل شرایط مختلف نیاز به حمایت برای مراقبت از بیمار است. برای این مواقع می توان از بسیاری از سازمان ها خدمات دریافت کرد.

موسساتی که خدمات مراقبت از بیمار در منزل را ارائه می دهند، در رفع تمام نیازهای احتمالی بیمار در خانه تخصص دارند. با تجهیزات پزشکی و فناوری مناسب و کارکنان با گواهینامه ها و آموزش های لازم می توان نیازهای پزشکی و روزانه بیمار را در محیط خانه برطرف کرد. به این ترتیب این امکان برای بیمار و بستگان او فراهم می شود که روند را با سهولت بیشتری طی کنند.

 

خدمات مراقبت در منزل چیست و چگونه کار می کند؟

بیماران و بستگان آنها ممکن است به دلیل کهولت سن، ناتوانی و نیازهای پس از عمل، روزهای بسیار سختی را پشت سر بگذارند. مشکلاتی که ممکن است در این موارد ایجاد شود، دسترسی به خدمات بهداشتی مورد نیاز، پرسنل نگهداری و غیره. رسیدن به پشتیبانی بسیار سودمند خواهد بود. تمام کارهایی که در محدوده خدمات مراقبت در منزل قرار دارند به همین منظور است.

 

مراکزی که خدمات مراقبت در منزل را ارائه می دهند، پس از بررسی و تایید وزارت بهداشت می توانند شروع به فعالیت کنند. در این موسسات، مراقبین آموزش دیده ، افراد متخصص در تکنسین های مراقبت و پرسنل مراقبت های بهداشتی وجود دارند .

 

خدمات مراقبت در منزل چه می کند؟

خدمات مراقبت در منزل کاملاً جامع است. با این حال، برخی از خدمات ارائه شده را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

کلیه خدمات در محدوده مراقبت های بهداشتی در منزل توسط پرستاران و دز صورت نیاز با کمک پزشکان ارائه می شود.

مراحل مراقبت بستری انجام می شود و نیازهای شخصی بیمار شما برآورده می شود.

برای مراقبت مادر و نوزاد پس از زایمان و رفع نیازهای آن ها و حمایت از آن ها.

در صورت لزوم می توان معاینات و درمان هایی مانند سرم، آزمایش خون و سونوگرافی را در منزل برای بیمار شما انجام داد.

فیزیوتراپی را می توان در خانه برای بیمار شما اعمال کرد .

 

قیمت مراقبت از بیمار در منزل

هنگام تعیین هزینه خدمات مراقبت از بیمار، عواملی مانند وضعیت بیمار و مدت زمان نیاز به مراقب در نظر گرفته می شود. بنابراین، هر بیمار و شرایط، و گاهی اوقات محل ارائه مراقبت، بر قیمت ها تاثیر دارد. سن، ناتوانی و دامنه نیازهای مراقبتی بیمار کاملاً فردی و متغیر است. تعیین قیمت مشخص برای معاملات امکان پذیر نیست.

 

 

خدمات مراقبت از بیمار در منزل

خدمات مراقبت از بیمار در منزل خدماتی است که به افرادی ارائه می شود که به دلایل مختلف نیاز به ادامه روند مراقبت و درمان خود در منزل دارند. دامنه این سرویس متفاوت است زیرا بسیاری از موقعیت ها نیازهای خاص خود را ایجاد می کنند.

 

با تشکر از خدمات مراقبت از بیمار در منزل، پزشکان، پرستاران، مراقبان و غیره. افراد نیازمند می توانند این نیازها را در خانه تامین کنند. برای دریافت خدمات، باید به موسسات دولتی مجاز مراجعه کنید یا با مرکز مراقبت در منزل تماس بگیرید . پس از آن خدمات معاینه، درمان و مراقبت بیماران واجد شرایط در منزل ارائه می شود.

 

خدمات مراقبت از بیمار در منزل چیست؟

خدمات مراقبت در منزل را می توان برای طیف وسیعی از نیازها سفارشی کرد. پانسمان بیمار و غیره این روش‌ها را می‌توان در خانه انجام داد و بیمار می‌تواند در طول روز یا ۲۴ ساعت هفته از حمایت همراه برخوردار شود. به این ترتیب می توان به راحتی بر فرآیندهای دشوار غلبه کرد و بیمار با کمترین مشکل فیزیکی ممکن مواجه شد. چه کسانی می توانند از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شوند؟ پاسخ به یک سوال مشابه به شرح زیر است؛

 

افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند یا دارای اختلال ارتوپدی موقت/دائمی هستند،

مادرانی که تازه زایمان کرده اند،

سالمندان و افراد ناتوان،

کسانی که به دلایل مختلف برای رفتن به بیمارستان و/یا رفع نیازهای شخصی خود در خانه مشکل دارند.

 

خدمات مراقبت از بیمار در منزل

خدمات ارائه شده به بیماران در خدمات مراقبت در منزل چیست؟

 

مراقبت از بیمار در منزل شامل کلیه آزمایشات پزشکی، مراحل معاینه، مراقبت از زخم و تزریقات و جمع آوری سرم در صورت لزوم می باشد. با این حال، نیازهای توالت، تغذیه، دارو و غیره. پیگیری درمان ها و فیزیوتراپی نیز جزو خدمات ارائه شده در این زمینه است.

 

مراقبت از بیمار در منزل

ممکن است به دلایل زیادی نیاز به دریافت خدمات بهداشتی در منزل و خدمات مراقبت از بیمار وجود داشته باشد. در این مورد، افرادی که شرایط خاصی را دارند باید درخواست و سایر مراحل را تکمیل کنند تا خدمات مراقبت در منزل را از دولت دریافت کنند. کسانی که خارج از این شرایط هستند یا به دلایل مختلف می خواهند از حمایت ویژه برخوردار شوند، می توانند به مرکز مراقبت از بیمار مراجعه کنند.

بیشتربدانید:دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهراناعزام پزشک به منزل

برای کسانی که می خواهند خدمات مراقبت در منزل را در تهران دریافت کنند ، مرکز مراقبت در منزل خصوصی موسسه مهرآوران نوین هر روز هفته خدمات ارائه می دهد. برای فرصت های جامع درمان خانگی با کادر، پزشکان و پرستاران با کیفیت و با تجربه ما می توانید با ما تماس بگیرید. برای دریافت اطلاعات دقیق و اطلاع از قیمت ها می توانید با ما تماس بگیرید.