مراقبت از سالمند در منزل تهران

مراقبت از سالمند در منزل تهران؛ مراقبت در منزل برای سالمندان متناسب با نیازها و استقلال هر سالمند

پدرت رئیس خانواده، مرد کار، قهرمان بود. امروز دیگر اوضاع برای او آسان نیست. آنقدر که شما تعجب می کنید که آیا او هنوز هم می تواند به تنهایی در خانه امن بماند. شما تمام تلاش خود را می کنید تا به او کمک کنید، اما گاهی اوقات احساس ناراحتی می کنید و برای مراقبت هایی که او نیاز دارد احساس ناراحتی می کنید. مراقبت از سالمندان در منزل

 

ما می‌خواهیم که هر سالمندی همچنان در سلامت و شادی در خانه خود پیشرفت کند. و در حالی که هر سالمند منحصر به فرد است، خدمات مراقبت در منزل شخصی ما نیز منحصر به فرد است. مراقبین ما در کنار شما کار می کنند تا مراقبت شخصی با کیفیت استثنایی را که با واقعیت هر سالمند تطبیق داده شده است، ارائه دهند.

خدمات مراقبت شخصی در منزل

از آنجایی که مادر شما مشکلات سلامتی دارد، برای حمام کردن، لباس پوشیدن، شانه کردن موهایش به کمک نیاز دارد. شما تمام تلاش خود را می کنید تا به او کمک کنید، اما او نمی خواهد شما یا سایر اعضای خانواده برای او “مزاحمت” کنید.

ما مراقب شما هستیم و اطمینان می دهیم که می توانید قدم بعدی را به آرامی برنامه ریزی کنید. با مراقبت شخصی مناسب، افراد مسن، بهبودیافته یا بیماران مزمن بیشتر و بیشتر می توانند در خانه بمانند. ما در کنار شما کار می کنیم تا تمام کمک های مورد نیاز شما را به صورت مداوم و روزانه ارائه کنیم.

 

پیشنهاد مراقبت شخصی ما در منزل شامل:

کمک غذایی، برنامه ریزی و آماده سازی غذا؛

کمک به بهداشت، حمام کردن، نظافت، لباس پوشیدن و مراقبت از بی اختیاری؛

کمک در انتقال و جابجایی؛

مراقبت و توانبخشی پس از عمل پس از مداخله پزشکی و نیاز به کمک ویژه

مراقبت های تخصصی، بیماری آلزایمر یا پارکینسون در خانه

پشتیبانی از زندگی خانگی

کمک در خانه شبانه

 

گروه متخصصین مهرآوران  یک استارتاپ در حال رشد است که به بازار مراقبت از سالمندان در خانه می پردازد. هدف این شرکت بهبود خودمختاری دومی است تا آنها را قادر سازد تا در خانه بهتر زندگی کنند و تا حد امکان بدون نیاز به جابجایی در خانه بمانند. در مواجهه با رشد شدید تعداد افرادی که استقلال خود را از دست داده اند، گروه متخصصین مهرآوران  خدمات خود را برای تسهیل زندگی روزمره سالمندان و مراقبان آنها راه اندازی کرده است. این گروه با تکیه بر یک راه حل فنی نوآورانه و کیفیت بی نظیر خدمات، با موفقیت زیادی در شهرهای فرانسه روبرو شده است. هدف اصلی آن ساده سازی روابط بین مراقبین و افراد وابسته است.

بیشتربدانید:تزریقات در منزل شمال شرق تهرانبهترین مرکز پرستار کودک در تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهران

خدمات سفارشی برای پشتیبانی رضایت بخش در خانه

خدمات ارائه شده توسط گروه متخصصین مهرآوران  به چند دسته تقسیم می شوند:

 

خدمات کمکی خودمختاری که شامل کمک برای بلند شدن و رفتن به رختخواب و همچنین کمک به توالت می شود.

همراهی که هدف آن کمک به فرد در حین پیاده روی، فعالیت های اوقات فراغت یا قرار ملاقات های پزشکی است.

نگهبان شب

کمک غذا، که می تواند به عنوان کمک در خرید، تهیه غذا یا کمک در خوردن وعده های غذایی تعیین شود.

کمک های خانگی که شامل نظافت، اتوکشی و لباسشویی می شود.

این شرکت آسایش روزانه هر سالمند را تضمین می کند. هر مراقب با توجه به مهارت ها و شخصیت خود انتخاب می شود تا به بهترین شکل نیازهای سالمند را برآورده کند. بسته به نیاز، امکان انتخاب سرویس ۲۴ ساعته یا فقط سرویس ۲ ساعته در هفته وجود دارد. پیشنهاد فراگیر در طول زمان با نیازهای در حال تغییر هر یک تطبیق می یابد.

بنابراین، هر سرویس گروه متخصصین مهرآوران  در صورت تقاضا قابل تنظیم است. بنابراین متخصصین مهرآوران  یک الگوریتم تطبیق با هدف شناسایی مناسب ترین مراقب برای سالمندان ایجاد کرده است. ابزارهایی برای نظارت بر مداخلات و خودکارسازی وظایف اداری نیز ایجاد شده است. در مورد برنامه، کمک بزرگی در بهبود ارتباطات و هماهنگی بین ذینفعان است. ظرف ۳ سال، گروه متخصصین مهرآوران  قصد دارد از ۱۰۰۰۰ سالمند در ایران حمایت کند. این شرکت که دائماً در حال نوآوری است، می‌خواهد با بازار اروپا نیز مقابله کند.

 

افراد مسن ممکن است زمانی که ضعیف هستند، به ویژه پس از ترخیص از بیمارستان یا مراکز توانبخشی، به مراقبت در منزل نیاز داشته باشند. مراقبت های ساده معمولاً توسط اعضای خانواده، دوستان یا هر دو ارائه می شود. برای مراقبت های پیچیده تر، ممکن است لازم باشد متخصصان بهداشت (مانند پرستاران و درمانگران ثبت نام شده) و سایر کارگران (مانند مددکاران خانگی و مددکاران اجتماعی) به خانه فرد بیایند.

چنین مراقبت هایی معمولاً توسط یک آژانس مراقبت در منزل هماهنگ شده و تحت نظارت یک پزشک است. مراقبت ممکن است فقط برای مدت کوتاه یا برای مدت طولانی مورد نیاز باشد. متخصصین مهرآوران   خدماتی را برای افرادی که در خانه در نظر گرفته می شوند ارائه می دهد، که معمولاً به این معنی است که آنها فقط می توانند خانه خود را برای قرار ملاقات با پزشک یا اتاق اورژانس ترک کنند.

ممکن است برای تعویض لباس یا تزریق دارو به خدمات پرستاری نیاز باشد.

ممکن است برای کمک به افراد در بازیابی قدرت و تعادل یا بهبودی پس از سکته به فیزیوتراپیست نیاز باشد.

ممکن است برای کمک به افراد در انجام وظایف، تهیه غذا، گردش با ویلچر، پیاده روی یا حمام کردن، به کمک های بهداشتی در خانه نیاز باشد.

 

مددکاران اجتماعی می توانند تعیین کنند که آیا مردم خدمات مورد نیاز خود را دریافت می کنند یا خیر و در صورت نیاز خدمات اضافی را توصیه می کنند. آنها همچنین می توانند به ترتیب سفر به قرارهای پزشکی کمک کنند.

در زمینه مراقبت های بهداشتی در منزل، ارتباط بین همه ذینفعان مهم است. هر گونه تغییر در وضعیت یک فرد باید بلافاصله به پرستار یا پزشک اطلاع داده شود.

گاهی اوقات پزشک عمومی تیمی از متخصصان مراقبت های بهداشتی را هماهنگ می کند که با هم کار می کنند تا مراقبت های بهتری را برای افرادی که در خانه با شرایط مزمن یا ناتوانی زندگی می کنند ارائه دهند. این ترتیب مراقبت بیمار محور نامیده می شود.

مراقبت در منزل می تواند محل قرارگیری در خانه سالمندان را تا ۲۳ درصد کاهش دهد و زمانی که ویزیت توسط دستیاران بهداشتی خانه و پرستاران به طور مناسب زمان بندی شود هزینه کمتری دارد.

 

مشکلات مالی

متخصصین مهرآوران   خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل را که به عنوان مراقبت های بهداشتی تخصصی طبقه بندی می شوند، از جمله مراقبت از زخم و نظارت بر شرایطی مانند نارسایی قلبی یا دیابت را پوشش می دهد. با این حال، چنین پتوهایی از نظر تعداد و مدت محدود هستند. هنگامی که افراد دیگر نیازی به مراقبت های تخصصی ندارند، معمولاً هزینه های مراقبت های پرستاری بیشتر را پوشش می دهند.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیپرستار بچه در تهرانپانسمان درشمال تهران

برنامه های مراقبت همه جانبه برای سالمندان  برنامه هایی هستند که توسط متخصصین مهرآوران  ارائه می شوند. مراقبت ها برای افراد مسن و بیمار  که معیارهای ایالت خود را برای واجد شرایط بودن برای مراقبت در خانه سالمندان برآورده می کنند، در دسترس است. خدمات ارائه شده توسط متخصصین مهرآوران   تقریباً به همه شرکت کنندگان اجازه می دهد در خانه زندگی کنند، اگرچه در صورت لزوم خانه سالمندان ارائه می شود.

متخصصین مهرآوران   ها شامل یک تیم بین رشته ای از پزشکان، پرستاران، فیزیوتراپیست ها و کاردرمانگران، مددکاران اجتماعی، متخصصان تغذیه و رانندگان است. خدمات معمولاً در یک مرکز مراقبت روزانه ارائه می شود و هر روز در دسترس است. این برنامه شامل حمل و نقل به مرکز است. برخی از خدمات را می توان در منزل انجام داد.

 

مراقبت های خانگی تخصصی: پارکینسون، بیماری آلزایمر و سایر دمانس ها

توجه داشته باشید که حتی در صورت نیازهای خاص تر، مانند زمانی که تشخیص پارکینسون، آلزایمر یا سایر زوال عقل ها توسط پزشک انجام می شود، مراقبت های مناسب برای سالمندان می تواند در خانه ارائه شود. بنابراین می توان به خواست یکی از بستگان مسن که مایل به ماندن در خانه هستند احترام گذاشت. در حالی که مطمئناً او می تواند مراقبت های مناسب را برای وضعیت خود دریافت کند و در امنیت کامل آنجا باشد. ماندن در این محیط آشنا می تواند مزایای خاصی داشته باشد.

 

مراقبت در منزل برای سالمندان مبتلا به بیماری آلزایمر

تشخیص ابتلا به آلزایمر یا اطلاع از ابتلای یکی از والدین ما ممکن است دشوار باشد. و این واکنش کاملا طبیعی است. بیماری آلزایمر گاهی اوقات اشتباه گرفته می شود و نگرانی ها و سوالات خود را به همراه دارد. حتی طبیعی است که تعجب کنیم که چگونه با والدین سالخورده مبتلا به آلزایمر رفتار کنیم. در مواجهه با این وضعیت نه چندان بدیهی، مایه اطمینان خاطر است که بدانید فرد سالمندی که برای ما عزیز است، می تواند این گزینه را داشته باشد که تمام مراقبت های مورد نیاز را مستقیماً در خانه دریافت کند!

در متخصصین مهرآوران  ، مراقبان ما تخصص و آموزش لازم را برای ارائه مراقبت های تخصصی برای رفع نیازهای سالمندان مبتلا به آلزایمر دارند. آنها همچنین دارای ویژگی های انسانی مورد نیاز مانند توانایی گوش دادن، صبر عالی و حس سازگاری عالی هستند!

نیازها البته در مراحل اولیه بیماری مانند مراحل پیشرفته تر نخواهد بود. تیم مراقبین ما منعطف است و قادر خواهد بود، در صورت نیاز، با نیازهای واقعی فرد سازگار شود. می توانید در سخت ترین زمان ها روی حضور ما حساب کنید تا کمی به شما مهلت دهیم. زیرا ما درک می کنیم که واقعیت یک مراقب گاهی اوقات مطالبه گر است. اما ما همچنین می دانیم که شما همیشه بهترین ها را برای عزیزان ارشد خود می خواهید. و ما اینجا هستیم تا کمک کنیم!

بیشتربدانید:تزریقات در منزل شمال شرق تهرانبهترین مرکز پرستار کودک در تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهران

مراقبت های خانگی تخصصی برای نیازهای سالمندان مبتلا به پارکینسون

پذیرش علائم اولیه بیماری پارکینسون برای فرد مبتلا دشوار است. به ناچار با لرزش و کندی حرکات، قسمت کوچکی از خودمختاری این فرد از بین می رود. برخی نگرانی ها در همان زمان به وجود می آیند. همچنین می‌توانیم به این فکر کنیم که آیا می‌توان در خانه ماند. خوشبختانه، مراقبت های خانگی مناسب برای افراد مسن مبتلا به پارکینسون در دسترس است!

آنها به شما این امکان را می دهند که برای مراقبت و همچنین برای کارهای روزانه مانند تمیز کردن، تهیه غذا، لباس، لباسشویی و موارد دیگر کمک دریافت کنید!

سالمندان مبتلا به بیماری پارکینسون که توسط یک تیم خوب از مراقبان و مراقبان حرفه ای احاطه شده اند، می توانند در خانه بمانند و بنابراین تا حد زیادی استقلال خود را حفظ کنند. از این نظر، متخصصین مهرآوران   به شما پشتیبانی برای مراقبت های تخصصی متناسب با حمایت خانگی برای والدین سالخورده شما ارائه می دهد. به عنوان یک مراقب یا عضوی از خانواده نزدیک، می توان با این حمایت اطمینان داد.

به طور خلاصه، صرف نظر از موقعیت، یادگیری در مورد خدمات مختلف کمک در منزل برای سالمندانی که مایلند تا زمانی که ممکن است در محیط خود بمانند، مهم است. مراقبین حرفه ای ما متعهد و درگیر رفاه سالمندان تحت مراقبت خود هستند. مراقبت در منزل ارائه شده با نیازهای هر فرد سازگار است.

ماموریت ما در متخصصین مهرآوران   نیز راهنمایی و مشاوره شما در این مراحل است. همه اینها به این منظور که سالمندانی که برای ما عزیز هستند بتوانند از کمک های مورد نیاز خود بهره مند شوند و در عین حال سالیان سال در آسایش خانه بمانند!

بی اختیاری ادرار در سالمندان

بی اختیاری ادرار چیست؟ بی اختیاری ادرار چیست؟

بی اختیاری ادرار نام دیگر بی اختیاری ادرار است. به عنوان خروج غیر ارادی ادرار به خارج از مجاری ادراری تعریف می شود. بی اختیاری ادراری که می تواند در کارهای معمولی مانند خندیدن، ورزش کردن، نشستن، عطسه کردن، راه رفتن در زندگی روزمره رخ دهد، در بین مردم بی اختیاری نیز نامیده می شود. بی اختیاری ادرار که علائمی مانند نرسیدن به توالت هنگام آمدن ادرار دارد، نوعی بیماری است که قابل درمان است.

 

چرا ادرار نشت می کند؟

بی اختیاری ادرار می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد.

علل ارثی

یبوست

پرتودرمانی فشرده در رحم

الکل زیاد و اعتیاد به الکل

اضافه وزن داشتن

تغییرات هورمونی در دوران یائسگی

زایمان های مشکل ساز

عفونت های واژن

عفونت های دستگاه ادراری

مشکلات ارثی

بالا رفتن سن

سنگ های ادراری

بیماری هایی مانند آلزایمر که بر عملکرد مغز تأثیر می گذارد

دیابت غیر قابل کنترل

شل کننده های عضلانی، دیورتیک ها، آرام بخش ها و غیره. داروها

بزرگ شدن پروستات

 

انواع بی اختیاری ادرار چیست؟

بی اختیاری ادرار در ۴ نوع مختلف بررسی می شود.

 

بی اختیاری استرسی:

این شایع ترین نوع بی اختیاری ادرار در زنان است. در هنگام سرفه، خنده، عطسه، ورزش، راه رفتن و به طور خلاصه فشار داخل شکمی فعال می شود. این نوع بی اختیاری ادرار که به دلیل ضعف عضلات کف لگن که بر دستگاه ادراری تحتانی تأثیر می گذارد، به دلیل نارسایی ماهیچه هایی که تخلیه مثانه را فراهم می کنند نیز ایجاد می شود.

 

بی اختیاری نوع سرریز:

نشت مقدار کمی ادرار بدون احساس نیاز به ادرار در زمانی که مثانه بیش از حد پر شده است. در بیماران دیابتی، جراحی های لگن و موارد مولتیپل اسکلروزیس دیده می شود.

 

بی اختیاری نوع فوری:

بی اختیاری ادرار قبل از رسیدن به نیاز به توالت است. بر خلاف بی اختیاری استرسی ادرار، ناشی از فعالیت بیش از حد عضلات مثانه است.

 

بی اختیاری مختلط:

بی اختیاری ادرار نوع فوری نوعی بی اختیاری ادراری است که در آن بی اختیاری ادرار استرسی با هم دیده می شود.

بی اختیاری ادرار چطور تشخیص داده می شود؟

در صورت وجود مشکل بی اختیاری ادرار در خانم ها و آقایان باید به پزشک متخصص شاخه مربوطه -متخصص اورولوژی یا متخصص زنان مراجعه شود. دکتر می‌خواهد بیمار را با مثانه پر، زور زدن، سرفه کردن، به طور مختصر با عضلاتش بررسی کند تا ببیند آیا ادرارش نشت می‌کند یا خیر. با توجه به نتایج این آزمایشات، مثانه تخلیه می شود و میزان ادرار باقی مانده در داخل آن بررسی می شود. پس از شنیدن شکایات بیمار، انجام آزمایشات خاص و تکمیل معاینات، می توان بی اختیاری ادرار را تشخیص داد.

بیشتربدانید؛مراقبت از سالمند در منزل تهران-پرستاری در منزل تهرانمراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهران

بی اختیاری ادرار در زنان

بی اختیاری ادرار در زنان در افرادی که بیشتر زایمان کرده اند، در سنین بالا و در دوره پس از یائسگی شایع تر است. این وضعیت که بر نحوه زندگی و محیط اجتماعی زنان جامعه تأثیر می گذارد، از نظر بهداشت نیز فرآیندی دردسرساز است. علل بی اختیاری ادرار در زنانی که منجر به کیفیت پایین زندگی می شوند به عواملی مانند اضافه وزن، سن بالا، کاهش هورمون استروژن، مشکلات عضلانی مثانه بستگی دارد. افتادگی اندام‌های تناسلی، زایمان‌های سخت مکرر، وزنه‌برداری بیش از حد و یبوست مزمن را نیز می‌توان از علل بی‌اختیاری ادرار در زنان برشمرد. در نتیجه درمان ها می توان علل بی اختیاری ادرار در زنان را از بین برد و امکان زندگی با کیفیت را دوباره به دنیا آورد.

 

بی اختیاری ادرار در مردان

اگرچه ماهیچه مردان برای نگه داشتن ادرار قوی تر از زنان است، بی اختیاری ادرار در مردان نیز وضعیتی است که بسیاری از افراد از آن شکایت دارند. مردان مشکلات شل شدن عضلات کمتری را تجربه می کنند زیرا مانند زنان در معرض زایمان قرار نمی گیرند. بی اختیاری ادرار در مردان بیشتر از زنان کیفیت زندگی را مختل می کند. به همین دلیل، مردان در هنگام بروز تکرر ادرار بیشتر به پزشک مراجعه می کنند.

 

 

 

شایع ترین علل بی اختیاری ادرار در مردان چیست؟

شایع ترین علل بی اختیاری ادرار در مردان به شرح زیر است:

بی اختیاری ادرار به دلیل بزرگ شدن پروستات درمان نشده انسداد مجرای خروجی مثانه: بزرگ شدن پروستات که بعد از ۵۰ سالگی دیده می شود، می تواند راه خروجی مثانه را مسدود کند. اگر در چنین مواردی درمان انجام نشود، فرآیند ذخیره و تخلیه در مثانه به درستی انجام نمی شود که باعث بی اختیاری ادرار می شود.

چکه چکان بعد از ادرار کردن: حالت چکیدن ادرار بعد از ادرار کردن مرد است، هر چند که لباس زیر خود را کشیده باشد.

بی اختیاری ادرار پس از جراحی پروستات: بی اختیاری ادرار ممکن است در نتیجه آسیب به اسفنکتر مجرای ادرار که باعث احتباس ادرار می شود، پس از جراحی پروستات رخ دهد. بهبود با تمرینات عضلانی و مداخله جراحی رخ می دهد.

 

 

بی اختیاری ادرار در سالمندان

بی اختیاری ادراری مرتبط با سن یکی از شایع ترین شرایط است. علل بی اختیاری ادرار در سالمندان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اضافه وزن: با افزایش سن، بدن قادر به تحمل وزن اضافی نیست. ماهیچه ها در مقابل این بار ضعیف می شوند و ممکن است مشکل بی اختیاری ادرار بیشتر شود.

داروهای مصرفی: با افزایش سن، میزان مصرف دارو نیز افزایش می یابد. بسیاری از عوارض جانبی دارو می تواند شامل بی اختیاری ادرار باشد که می تواند منجر به بی اختیاری ادرار شود.

آرامش عضلانی مرتبط با سن: شل شدن مجرای ادرار در افراد مسن می تواند باعث بی اختیاری ادرار شود.

مشکلات مثانه: مشکلاتی در انقباض مثانه به دلیل سن بالا رخ می دهد. ضعف مثانه موجب بی اختیاری ادرار می شود.

درمان بی اختیاری ادرار

درمان بی اختیاری ادرار را می توان هم به صورت جراحی و هم به صورت غیرجراحی اعمال کرد.

 

درمان های جراحی: عمل های جراحی به ویژه در بی اختیاری استرسی ادرار اعمال می شود.

داروها: داروهای خوراکی می توانند موثر باشند، به ویژه در بی اختیاری ادرار فوری.

عادات تنظیمی: سعی می شود برخی از عواملی که ممکن است باعث بی اختیاری ادرار شوند (یبوست، چاقی، مصرف زیاد الکل و …) اصلاح شوند.

تمرینات کگل: اینها تمرینات ساده ای هستند که برای تقویت عضلات بین مثانه و مجرای ادرار اعمال می شوند. این تمرینات که می توانند در هر مکانی و در هر زمان انجام شوند، برای تقویت عضلات اعمال می شوند.

 

چه زمانی باید به فکر جایگزینی برای مراقبت در منزل باشید؟

زمانی که مشکل بی اختیاری ادرار بر زندگی روزمره فرد تاثیر می گذارد، لازم است با پزشک متخصص شعبه مربوطه مشورت کرده و در راستای برنامه درمانی که توسط وی تجویز خواهد شد، اقدام کرد. در برخی موارد ممکن است لازم باشد بیمار در محیطی بماند که تحت نظر پرسنل بهداشتی و پیگیری باشد. افراد در این شرایط می توانند خدمات مراقبت موقت در منزل را به عنوان جایگزینی برای بیمارستان دریافت کنند.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاندرمان زخم بستر تضمینیفیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

از سوی دیگر، بی اختیاری ادرار مشکلی است که در تمام بیماری های عصبی پیشرونده مانند پارکینسون، زوال عقل، آلزایمر، فلج با آن مواجه است. بستگانی که از بیمار مراقبت می کنند ممکن است زمانی که نیازهای مراقبتی آنها پیچیده می شود یا به دلیل کار مراقبتی خود دچار فرسودگی شغلی می شوند، جایگزین های مراقبت در منزل را در نظر بگیرند.

حتی زمانی که به مراقبت نیاز دارید به زندگی در خانه ادامه دهید – این همان چیزی است که بسیاری از مردم می خواهند. مراقبان این آرزو را برآورده می کنند. بر اساس گزارش اداره آمار فدرال، آنها سهم اصلی را در مورد مراقبت در خانه یا مراقبت در منزل به عهده می گیرند. اما تعهد از اقوام دلسوز می طلبد. خوشبختانه کمک های مختلفی برای مراقبین وجود دارد که اصطلاحاً به آنها خدمات پشتیبانی می گویند. به عنوان مثال، آنها تعادل بین کار و زندگی را بهتر می کنند یا به بیمه بازنشستگی کمک می کنند.

امروز حقوق و تعهدات مربوط به مراقبت در منزل توسط بستگان را به شما نشان خواهیم داد. همچنین به شما خواهیم گفت که روی چه خدمات پشتیبانی می توانید حساب کنید.

به منظور هماهنگی بهتر کار و مراقبت، افراد شاغل می توانند از مرخصی ویژه یا مرخصی مراقبتی استفاده کنند.

مراقبت حرفه ای از سالمندان به اعضای خانواده مسن این امکان را می دهد که تا زمانی که ممکن است در چهار دیواری خود زندگی کنند. علاوه بر نیاز به مراقبت اولیه و درمان پزشکی توسط کارکنان پرستاری واجد شرایط، مراقبت ۲۴ ساعته مکملی برای اطمینان از مراقبت شبانه روزی در خانه است.

 

مهمترین چیزها در یک نگاه

مراقبت های ارائه شده توسط بستگان و مراقبان حرفه ای به سالمندان امکان می دهد حتی اگر به کمک وابسته باشند در خانه زندگی کنند.

افراد مسن در محیط های آشنا احساس امنیت بیشتری می کنند.

سالمندان دوست دارند با افرادی که می شناسند و دوستشان دارند احاطه شوند. اعتماد متقابل در پرستاری و مراقبت های روزمره بسیار مهم است.

مراقبت در خانه توسط اقوام خانواده را گرد هم می آورد. خانواده با حمایت یک مراقب وقت بیشتری برای لحظات زیبای کنار هم در کنار سالمندان دارند.

هزینه مراقبت در منزل کمتر است که یکی از مزیت های ذکر شده است. مراقبت از سالمند در خانه هزینه ها را افزایش می دهد، اما در مقابل، بیش از هر چیز مزایای انسانی دارد که در راستای کرامت و خود مختاری سالمندان است.

 

مزایای مراقبت در منزل چیست؟

هم سالمندانی که نیاز به مراقبت دارند و هم بستگانی که تا آن زمان از آن ها مراقبت کرده اند، ایده های خاصی در مورد مراقبت در خانه دارند. از سوی دیگر، مزایای پشتیبانی همه جانبه به خوبی شناخته نشده است.

 

مزایای مراقبت در منزل و حمایت از سالمندان

سالمندان مجبور نیستند در دوران پیری خود را تغییر دهند. که به ناچار هنگام انتقال به یک مرکز مراقبت بستری اتفاق می افتد.

افراد مسن در جایی که مسیر خود را می دانند و می توانند جهت گیری خود را انجام دهند، راحت ترین احساس را دارند.

مراقبان وظایف روزمره مراقبت خانگی را که خانواده ها اغلب اوقات یا اوقات فراغت کمی دارند، انجام می دهند.

مراقبت از سالمندان به صورت شبانه روزی انجام می شود. این به خانواده ها این احساس اطمینان بخشی می دهد که سالمندان هرگز تنها نیستند.

خانواده می تواند به پیروی از روال های معمول ادامه دهد. اگر سالمندان در خانه سالمندان بودند، خود و خانواده‌هایشان باید مقررات ملاقات در آنجا را رعایت کنند.

وضعیت مراقبت به طور کلی تسکین می یابد. مراقبت ۱:۱ شعاع عمل خانواده و مراقبت های سرپایی را گسترش می دهد.

مراقبت در خانه برای سالمندان به ویژه برای بیماران مبتلا به زوال عقل مفید است، زیرا آنها می توانند در محیط آشنای خود به زندگی ادامه دهند، که برای این تصویر بالینی مفید است.

مراقبت از اقوام به سالمندان این امکان را می دهد که به ارتباط نزدیک و منظم با خانواده خود ادامه دهند.

 

حمایت مالی مراقبت در منزل را آسان تر می کند

مراقبت از اعضای خانواده خود باعث صرفه جویی در هزینه می شود. برای این کار، سالمندان باید در یک مدرک پرستاری طبقه بندی شوند. سطح مراقبت های پرستاری توسط کارشناسان خدمات درمانی تعیین می شود. در عین حال، ارائه دهندگان خدمات کامل با اصل همه چیز از یک منبع واحد، اجرای ساده و طراحی قرارداد را ارائه می دهند.

مهرآوران نوین یک ارائه دهنده خدمات کامل برای مراقبت از سالمندان در خانه است. تمامی فرآیندها استاندارد شده اند. ما همچنین مشاوره و پشتیبانی در محل را از مشاور محلی خود ارائه می دهیم که در طول مرحله پشتیبانی با خانواده تماس برقرار می کند. مشاوران ما در صورت لزوم پشتیبانی ارائه می ‌کنند، به عنوان مثال هنگام درخواست برای درجه‌ ای از مراقبت و مزایای بودجه، و همچنین کمک‌های مراقبتی مورد نیاز شما را به صورت روزانه ارائه می‌کنند. علاوه بر این، آن ها مراقبت را هماهنگ می کنند و با سایر ارائه دهندگان مراقبت ارتباط برقرار می کنند. آیا به دنبال یک مراقب برای مراقبت در منزل هستید؟ درباره خدمات مراقبت در منزل ما بدون تعهد بیشتر بیاموزید.

 

مراقبت از سالمندان در منزل

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که امید به زندگی در حال افزایش است و جمعیت در حال پیر شدن است در حالی که احترام و تمایل به مراقبت از سالمندان رو به کاهش است.

امروزه بسیاری از سالمندان به مراقبت از سالمندان در خانه نیاز دارند. افراد بسیار کمی در کشورهای غربی وجود دارند که به عنوان بخشی از مراقبت ۲۴ ساعته، حرفه مراقب را بر عهده بگیرند.

 

چگونه یک پرستار سالمند در منزل پیدا کنم؟

هدف ما:

مراقبت عاشقانه در خانه

با این حال، همه نمی خواهند در خانه سالمندان از آن ها مراقبت شود، بسیاری از آنها مراقبت در خانه را ترجیح می دهند.اغلب خانواده آنها نمی توانند مراقبت را به عهده بگیرند زیرا همه اعضا شاغل هستند یا فاصله تا محل زندگی بستگان نیازمند مراقبت خیلی عالی است

مراقبت از زوال عقل و نیاز به مراقبت همیشه توسط بستگان شما آسان نیست، بنابراین توصیه می شود در مراقبت از سالمندان به دنبال کمک حرفه ای باشید.

بیشتربدانید؛مراقبت از سالمند و کودک شمال تهرانتزریقات در منزل شمال شرق تهرانتزریقات در منزل ولنجک

هزینه مراقبت از سالمندان چقدر است؟ آیا می توانید از عهده مراقبت از سالمندان در خانه برآیید؟

البته مراقبت از سالمند باعث هزینه می شود یا نگهداری از سالمند در منزل هزینه زیادی دارد اما خدماتی که در یافت میشود با خانه سالمندان قابل مقایسه نمیباشد.

مراقبت ۲۴ ساعته از فردی که نیاز به مراقبت دارد و کمک به آن ها کار ساده ای نیست. این نه تنها نیاز به صبر و شخصیت اجتماعی دارد، بلکه آگاهی از اصول اولیه مراقبت نیز ضروری است. با این حال، بسیاری از پرستاران مجبور نیستند کارهای پزشکی را انجام دهند، بلکه فقط خانه یک فرد مسن را اداره می کنند. در مورد موارد پرستاری، بهتر است به دنبال کارکنان آموزش دیده پزشکی باشید که می توانند از مهرآوران نیز بیایند. مراقبت ۲۴ ساعته بسیار سخت است و کادر پرستاری باتجربه را می طلبد.

سلامت سالمندان

پیشگیری در سلامت سن ندارد، این یک عامل مهم در هر مرحله از زندگی است، به همین مناسبت در مورد نکاتی که برای مراقبت از سلامت پدربزرگ و مادربزرگ عزیزمان باید در نظر بگیریم صحبت می کنیم، آیا می دانید یک بزرگسال چه مطالعاتی دارد. بزرگتر انجام دهید؟، تجزیه و تحلیل های بالینی و معاینات پزشکی مختلفی وجود دارد که به ما امکان می دهد به طور کلی وضعیت سلامتی شما را بدانیم که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت:

 

-قلب

در حال حاضر، آزمایش‌ها و معاینات قلبی وجود دارد که اجازه می‌دهد ناهنجاری‌ها در این اندام به موقع تشخیص داده شوند، حتی قبل از ظاهر شدن علائم، در میان آنها الکتروکاردیوگرام (ECG / EKG) یا هولتر مانیتور را پیدا می‌کنیم.

 

-پروستات

مردان بالای ۴۰ سال باید هر سال یک چکاپ معمولی داشته باشند تا مشکلاتی مانند سرطان پروستات یا رشد پروستات را رد کنند. آزمایشات پروستات که باید انجام دهید ممکن است متفاوت باشد. در هوملب ما این دو را توصیه می کنیم:

 

-آنتی ژن پروستات

این به ما اندازه گیری سطوح بالا یا پایین پروتئین در خون را می دهد، هر یک از این دو نتیجه به ما جهت گیری نسبت به یک وضعیت احتمالی را می دهد. در مهراوران نوین، آزمایشگاه شما در خانه بدون هزینه اضافی، ما یک پروفایل مردانه داریم.این مطالعه شامل: آنتی ژن پروستات، شمارش کامل خون، شیمی خون ۶ عنصری، هموگلوبین گلیکوزیله و آزمایش ادرار عمومی است.

 

-سونوگرافی پروستات

این یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که در آن نشان می دهد که آیا بزرگ شدن پروستات یا گره های غیر طبیعی وجود دارد یا خیر.

 

-کالپروتکتین

کالپروتکتین موجود در مدفوع به تشخیص هر نوع التهاب روده، سندرم کرون، کولیت اولسراتیو، عفونت، دیورتیکولیت، تحریک ناشی از داروها و چندین مورد دیگر کمک می کند، همه اینها شرایط رایج در افراد مسن هستند.

 

-دیابت

یک آزمایش ساده قند خون به ما کمک می کند تا مشکلات قند را در بدن خود تشخیص دهیم، از دیابت جلوگیری کنیم یا به موقع آن را تشخیص دهیم.

بیشتربدانید:نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزلپرستاری در منزل شرق تهرانپرستار در منزل تهرانپرستاری در منزل

به یاد داشته باشید که ما یک سوپر چک آپ داریم که وضعیت سلامتی را اندازه گیری می کند و نشان می دهد که آیا مشکلاتی مانند هموگلوبین، مشکلات کلیوی، سطح کلسترول، مشکلات کبدی، سطوح مواد معدنی در خون و همچنین عفونت های ادراری وجود دارد یا خیر.

پیشگیری بی سن است!

مطالعات بالینی خود را در خانه و بدون هزینه اضافی در مهراوران نوین برنامه ریزی کنید.

 

نکات قابل توجه سالمندان پدر

آنتی ژن پروستات و سونوگرافی پروستات

در حال حاضر، مطالعات پیشگیری برای سلامت زنان مانند ماموگرافی، پاپانیکولاو یا سونوگرافی زنان به خوبی شناخته شده است، با این حال، اطلاعات کافی در مورد مطالعاتی که مردان باید برای حفظ سلامت جنسی انجام دهند، وجود ندارد.

در این مقاله ما در مورد ۲ تست اساسی که همه والدین باید انجام دهند به شما خواهیم گفت. مراقبت از سلامتی پدرتان بهترین راه برای نشان دادن عشقتان است.

 

آنتی ژن پروستات

آنتی ژن پروستات یک مطالعه خونی است که برای اندازه گیری ماده تولید شده توسط پروستات استفاده می شود که علاوه بر مفید بودن در تشخیص به موقع سرطان پروستات، به تشخیص التهاب احتمالی در این اندام کمک می کند.

این مطالعه باید توسط همه مردان از سن ۵۰ سالگی یا از ۴۰ سالگی در صورت داشتن سابقه خانوادگی سرطان پروستات انجام شود. می توانید با کلیک بر روی تصاویر زیر برای آنتی ژن پروستات وقت بگیرید، نتایج در همان روز یا روز بعد آزمایش آماده می شود. به یاد داشته باشید که باید ۸ ساعت ناشتا باشید.

 

سونوگرافی پروستات

مطالعه سونوگرافی پروستات دارای دو روش است: مسیر فوق عانه (شکمی) و مسیر ترانس رکتال. در هر دو مورد بسیار مفید است و یک مکمل تشخیصی برای آنتی ژن پروستات برای تشخیص به موقع فرآیندهای التهابی عفونی و سرطان احتمالی پروستات است.

 

قبل از رفتن به سونوگرافی پروستات، باید بدانید که چه روشی خواهد بود، زیرا نشانه ها متفاوت است.

 

مسیر فوق شرمگاهی: با مثانه پر بروید. نوشیدن ۱.۵ لیتر آب ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل از نوبت توصیه می شود.

 

مسیر ترانس رکتال: اندیکاسیون ها دقیق و دقیق است، بنابراین توصیه می شود چند روز قبل از مشاوره، اطلاعات را تلفنی درخواست کنید.

مراقبت حرفه ای ۲۴ ساعته در منزل

توصیه می شود که اعضای خانواده با این سوال که چگونه مراقبت را سازماندهی کنند، حتی قبل از اینکه نیاز به مراقبت ایجاد شود، برخورد کنند. با این حال، تمرین نشان می ‌دهد که تصمیم معمولاً فقط در مواقع اضطراری گرفته می‌شود. بستگان باید بین مراقبت در خانه سالمندان یا مراقبت در خانه توسط خانواده خود یا سایر ارائه دهندگان مراقبت یکی را انتخاب کنند.

اگر نمی توانید خودتان از بستگان خود مراقبت کنید، اما می خواهید آنها در خانه خود بمانند، می توانید در مورد مزایای مراقبت ۲۴ ساعته توسط مراقبین اروپای شرقی رایگان و بدون تعهد بیشتر بدانید:

 

مزایای مراقبت ۲۴ ساعته

اگر خانواده به مراقبت نیاز دارد، تصمیمات مهم باید در مدت زمان کوتاهی گرفته شود، که به معنای تغییر برای همه افراد درگیر است. اینکه اقامت در خانه یا مراقبت در منزل منطقی است و امکان پذیر است، همیشه باید به صورت فردی تصمیم گیری شود. همچنین امکانات بستری بسیار توصیه‌شده‌ای وجود دارد که امکان پیری با وقار را فراهم می‌کند. متأسفانه به دلیل عدم مراقبت جدی در خانه های دیگر، اینها در وضعیت بدی قرار می گیرند.

صرف نظر از این، مراقبت ۲۴ ساعته در خانه شما نه تنها فرصت ماندن در محیط آشنا و دوست داشتنی را فراهم می کند، بلکه بسیاری از مزایای مربوط به مراقبت از جمله مراقبت فردی، زمان برای پاسخگویی به خواسته ها و نیازها و فرصتی برای ایجاد یک رابطه اعتماد فشرده که اساس مراقبت خوب را تشکیل می دهد

 

وضعیت در مراکز بستری

کیفیت مراقبت در خانه های سالمندان توسط خدمات پزشکی شرکت های سلامت بررسی می شود و نمرات داده می شود. با این وجود، یافتن یک خانه خوب دشوار است، زیرا این نمرات تصویری کلی ارائه می‌ دهند و نه واقعیت حوزه‌ های آزمایشی فردی. به عنوان مثال، طراحی داخلی یا طرح رنگ می تواند جذاب باشد، اما کمبود درمان پزشکی یا مراقبت اجتماعی خوب وجود دارد. علاوه بر این، کمبود دائمی کارکنان پرستاری واجد شرایط برای پاسخگویی به تقاضای بالای مراقبت های پرستاری وجود دارد. تغییرات جمعیتی به این معنی است که افراد مسن زیادی نیاز به مراقبت دارند و در مقابل، کادر پرستاری جوان‌تر برای این شغل سخت وجود ندارد.

مزایای قرار ماندن در خانه

اگر فردی که نیاز به مراقبت دارد به مراقبت های پزشکی شدید نیاز دارد، مطمئناً مراقبت در خانه منطقی  تر است، زیرا معاینات منظم انجام می شود و وضعیت سلامتی به دقت نظارت می شود. حتی با وجود زوال عقل شدید با تمایل احتمالی به فرار، فرد نیازمند مراقبت در یک خانه سالمندان با کارکنان متخصص در صورتی که به خوبی از او مراقبت شود در دستان بسیار خوبی قرار دارد.

اگر سالمندان هنوز کاملاً پرانرژی و مبتکر باشند، زندگی اجتماعی در یک خانه قطعاً می تواند غنی سازی زندگی آن ها باشد. معمولاً طیف وسیعی از رویداد ها وجود دارد و تبادل با افراد هم سن و سال که تجربیات مشابهی دارند امکان پذیر است.

فضای انسانی در خانه شاخص مهمی است که نشان می دهد سالمندان احساس راحتی می کنند یا خیر.

 

مراقبت ۲۴ ساعته

مراقبت های ارائه شده توسط مهراوران نوین فرصت خوبی برای مراقبت در خانه مطابق با خواسته ها و نیازهای شما است. بستگان نیز درگیر هستند و می توانند بر کیفیت مراقبت تأثیر بگذارند.

علاوه بر این، مراقبت مقرون به صرفه و آبرومندانه از سالمندان امکان پذیر است که به موجب آن زوج های متاهل نیز می توانند با هم در خانه در شرایط بسیار مطلوب از آن ها مراقبت کنند. بسته به درجه مراقبت، پرداخت مشارکت شما همیشه به صورت جداگانه محاسبه می شود. به موقع در مورد گزینه های مالی خود با توجه به مراقبت در منزل مطلع شوید.

بیشتربدانید:پرستاری در منزل شمال تهرانسونداژ در منزلسونداژ در منزل شمال تهرانتعویض سوند در منزل تهران

پرستاران شایسته و قابل اعتماد

با جان و دل، همیشه سعی می کنیم برای هر آسایشگاهی که با بیمار نیازمند به مراقبت در همان خانه زندگی می کند، یک پرستار و مراقب مناسب پیدا کنیم. ما به کیفیت، جدیت و مراقبت محبت آمیز توسط کادر پرستاری با تجربه اهمیت زیادی می دهیم. در اینجا م ی‌توانیم به خواسته‌ های فردی واکنش نشان دهیم و بر اساس آن میانجی‌ گری کنیم، تا فرد نیازمند مراقبت همچنان در خانه احساس راحتی کند و به خوبی از او مراقبت شود.

فرصتی برای تماس با ما به عنوان یک واسطه در هر زمان

با مراقبت ۲۴ ساعته می توان رابطه بسیار صمیمی بین مراقب و فرد نیازمند به مراقبت برقرار کرد. این یک اعتماد ایجاد می کند که به طور قابل توجهی همکاری را برای هر دو طرف ساده می کند و کیفیت زندگی سالمندان را بهبود می بخشد.

قیمت پرستار خانه

خدمات پرستار در منزل که توسط یک تیم حرفه ای توسط خدمات بهداشتی و درمانی در منزل ارائه می شود، متشکل از گروه های مختلف پرستاری مانند پرستار مراقبت های ویژه، پرستار نوزاد، پرستار انکولوژی، پرستار سالمند متخصص در تمامی شاخه های پزشکی می باشد.

 

خدمات پرستار در منزل چه مدت ارائه می شود؟

مدت زمان ارائه خدمات پرستار در منزل با توجه به وضعیت سلامت و نیازهای بیمار تعیین می شود. تمرین پرستاری در منزل با توجه به تقاضای خانواده؛ می تواند ساعتی، ۱۲ ساعته / ۲۴ ساعته روزانه، هفتگی یا ماهانه داده شود.

 

آموزش پرستاران در منزل و شایستگی آنها در مراقبت از بیمار

پرستاران شاغل در خدمات مراقبت در منزل با در نظر گرفتن معیارهای بسیاری از جمله آموزش حرفه ای، مدرک دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی، مدت زمان کار در این حرفه، تجربه، انشعاب، تجارب بیمار در موسسات بهداشتی و ارتباطات جذب می شوند. آموزش ضمن خدمت پرستاران پس از استخدام در فواصل زمانی معین ادامه می یابد. به همین دلیل، پرستار خصوصی که به خانه می آید، متخصص در زمینه های خود و با تجربه در مراقبت از بیمار است. به جز پرستاران و متخصصان آموزش بهداشت، هیچکس صلاحیت مداخله و تمرین بیمار را ندارد.

 

بستگان خانواده هنگام جستجوی خدمات پرستار در منزل چه چیز هایی را باید مد نظر بگیرند؟

♣ مجوز وزارت بهداشت موسسه ارائه دهنده خدمات مراقبتی و بهداشتی در منزل باید مورد سوال قرار گیرد. از یک طرف، بستگان بیمار به دنبال حمایت پرستار خصوصی از محیط اطراف خود هستند، از سوی دیگر، آنها به دنبال موسسات بهداشتی حرفه ای هستند که خدمات پرستاری را ارائه می دهند. مهمترین معیاری که در اینجا باید در نظر گرفته شود این است که تأیید شود که آیا پرستار مراقبت از منزل ارائه دهنده خدمات پرستار متخصص در منزل و موسسه بهداشتی دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند یا خیر.

 

♣ قبل از تهیه خدمات، معیارهایی مانند مراجع بخشی شرکت ارائه دهنده خدمات مراقبتی و بهداشتی در منزل، تجربه مراقبت در منزل و صلاحیت پرستاران آنها باید ارزیابی شود.

 

♣ برای خدمات پرستاری در منزل باید پروتکل کتبی بین موسسه و بستگان خانواده تنظیم شود، جزئیات خدمات پرستاری خصوصی که خانواده ها می توانند با آسودگی خاطر به بستگان خود واگذار کنند به صراحت بیان شود و توافق بین آن ها صورت گیرد. به این ترتیب پرستار در منزل و نهادی که خدمات بهداشتی را ارائه خواهد داد، پرستار خصوصی تمامی مسئولیت ها را بر عهده می گیرد و کیفیت خدمات را بر عهده می گیرد.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیفروش و اجاره انواع تجهیزات پزشکیقیمت تجهیزات پزشکینمایندگی تجهیزات پزشکیخدمات پزشکی در تهران

قیمت پرستار خصوصی در منزل

قیمت خدمات پرستاری در منزل با توجه به مدت زمان درمانی که باید به بیمار انجام شود، جزئیات خدمات و ساختار داخلی موسسه ارائه دهنده خدمات بهداشتی در منزل متفاوت است.

 

مدت زمان درمان؛ از آنجایی که خدمات پرستاری در منزل به صورت ۱۲ ساعته، ۲۴ ساعته، روزانه، هفتگی یا ماهانه بر اساس تقاضا برنامه ریزی می شود، قیمت ها نیز با این نرخ متفاوت است.

 

جزئیات مراقبت های بهداشتی؛ محتوای خدمات پرستاری در منزل پس از یک اختلال مزمن یا ارتوپدی و درمان در منزل پس از مراقبت های ویژه کاملاً متفاوت و دقیق است. این معیار دستمزد پرستاران خصوصی را نیز متمایز می کند.

 

خدمات اضافی؛ به علاوه مواردی که به خدمات پرستاری در منزل اضافه می شود که به بیمار داده می شود نیز قیمت را تغییر می دهد. مانند معاینات پزشکان شاخه های مختلف، خدمات فیزیوتراپی، آزمایشگاهی و رادیولوژی، سازمان های دستگاهی که می تواند به خدمات بهداشتی روزانه اضافه شود.

 

شایستگی پرستار؛ مهمترین معیار در خدمات پرستاری در منزل، صلاحیت پرستاران خصوصی در خدمات بهداشتی و درمانی است. آموزش پرستاری، تجربه، ارتباط با بیمار و برخورد انسانی همه باعث تفاوت در هزینه های پرستاری می شود.

چگونه از بیماران زوال عقل در خانه مراقبت روزانه کنیم؟

مراقبت از زوال عقل در خانه در هر خانواده متفاوت است، اما باید به تغذیه، بهداشت، فعالیت ها و غیره توجه شود. دارد.

 

تغذیه

ممکن است در خانه مشاهده شود که با پیشرفت علائم یک بیمار مبتلا به زوال عقل، زمان صرف غذا دشوارتر می شود. حصول اطمینان از اینکه زمان وعده های غذایی هر روز در یک زمان مشخص باشد، به حفظ روال روزانه کمک می کند. مصرف دستور العمل ها و غذاهایی که به طور منظم مصرف می کنید به جای دستور العمل های جدید، غذا خوردن را آسان تر می کند. اگر تمایلی به غذا خوردن ندارد، می توانید سعی کنید به دفعات بیشتر اما در فواصل زمانی کوتاه به او غذا بدهید. باید مطمئن شوید که مایعات کافی مصرف می کنید. صبور بودن با بیمار کلید مراقبت است. اگر کم اشتها یا مشکلات دیگری دارید، باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

بهداشت و مراقبت شخصی

در خانه، فرد مبتلا به زوال عقل ممکن است به کمک در زمینه بهداشت و مراقبت نیاز داشته باشد. با پیشرفت بیماری، ممکن است حمام کردن، پوشیدن لباس و دوش گرفتن مشکل باشد. شستن بیمار به همان ترتیب، به همان ترتیب، و توضیح دقیق مراحل به بیمار ممکن است کار را آسان تر کند. وقتی صحبت از لباس می شود، باید به جای لباس های دکمه دار یا سخت پوش، از لباس هایی استفاده کرد که پوشیدن آنها راحت تر است. فرآیندهای مراقبت شخصی مانند مسواک زدن دندان ها و شانه کردن مو ممکن است دشوار شود و افراد حتی ممکن است عملکرد مواردی مانند برس و شانه را فراموش کنند. شما می توانید مراقبت هایی مانند مسواک زدن و شانه کردن موهای خود را در یک روال خاص انجام دهید. مشکلاتی مانند احتباس توالت یا نشتی موقعیت های رایجی هستند. اگر با این مشکلات مواجه شدید، با پزشک مشورت کنید و وجود بیماری دیگری را زیر سوال ببرید. اگر مشکل پزشکی دیگری وجود ندارد، می توانید با اقدامات پزشکی ساده این مشکل را حل کنید. به عنوان مثال، با کاهش میزان مایعات مصرفی در عصر، یادآوری به کودک برای رفتن به توالت در فواصل زمانی معین و استفاده از پوشک بزرگسالان، مراقبت را می توان آسان تر کرد.

 

فعالیت های ذهنی و بدنی

در اینجا برخی از فعالیت هایی که یک بیمار زوال عقل می تواند در خانه انجام دهد آورده شده است.

می توانید در مورد خاطرات قدیمی، موسیقی و فیلم صحبت کنید.

آلبوم ها را بررسی کنید، درباره آن لحظات چت کنید.

با بیمار به پیاده روی یا ماشین سواری بروید.

می توانید از آنها بخواهید فعالیت هایی مانند حل پازل یا تا کردن لباس ها را انجام دهند.

بلند خواندن.

به او کمک کنید با حیوانات و کودکان ارتباط برقرار کند.

در مورد طعم غذاهای مورد علاقه اش صحبت کنید.

می توانید از آنها بخواهید جوراب ها را با یکدیگر هماهنگ کنند.

پیشنهادات فعالیت برای افراد مبتلا به زوال عقل در خانه

فعالیت هایی برای زوال عقل در خانه ارائه می شود.

 

ممکن است از شما خواسته شود که کارت ها را با استفاده از کارت های حافظه با یکدیگر مطابقت دهید.

از او خواسته می شود مواردی مانند فصل ها و میوه ها و سبزیجات را با هم تطبیق دهد.

ممکن است از آنها خواسته شود که هدف و نام اشیایی را که در زندگی روزمره استفاده می کنند، توصیف کنند.

می توانید از آنها بخواهید فعالیت هایی را که در زندگی روزمره انجام می دهند لیست کنند.

نحوه مراقبت از زوال عقل در خانه

 

چرا مراقبت در منزل برای بیماران دمانس مهم است؟

گاهی اوقات مراقبت از بیمار مبتلا به زوال عقل در خانه دشوار است. مراقبت از بیمار در خانه برای زوال عقل مهم است. اگرچه این اختلالی است که گاهی اوقات به مراقب فشار می آورد، اما مراقبت در منزل بسیار ایمن تر است. اگرچه از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما آنها می توانند نیازهای خود را در ابتدای بیماری برطرف کنند. آنها ممکن است در این دوره به یک مراقب اضافی نیاز نداشته باشند. با پیشرفت روند، ممکن است مراقب احساس کند که کافی نیست، در چنین مواردی می توانید با دریافت حمایت خارجی، مراقبت او را در خانه ادامه دهید. مراقبت از بیمار در خانه می تواند به حفظ خاطراتی که در طول این فرآیند ساخته است کمک کند و خاطرات جدیدی را با شما بسازد. ایجاد یک برنامه روزانه و پایبندی به این روال در مراقبت های خانگی آسان تر است. این مهم است زیرا شامل مراقبت یک به یک با بیمار در طول فرآیند مراقبت در منزل می شود.

بیشتربدانید:استخدام نیروی مراقبتیاعزام پرستار برای مراقبت از بیماراعزام پرستار کودکنگهداری سالمند و کودکخدمات پرستاری در منزل تهران

سوالات متداول در مورد زوال عقل در خانه

چگونه باید در خانه به بیمار زوال عقل دارو داد؟

هنگام مراقبت از بیمار مبتلا به زوال عقل در خانه باید به داروهای مورد استفاده توجه شود. داروهای تجویز شده توسط متخصص باید در زمان و طبق توصیه متخصص تجویز شود. اگر می خواهید از داروهایی غیر از اینها استفاده کنید، باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

برای مشکلات خواب بیمار مبتلا به زوال عقل در خانه چه باید کرد؟

اگر فرد مبتلا به زوال عقل مشکل خواب داشته باشد، فعالیت هایی وجود دارد که می توان آنها را در خانه انجام داد. در طول روز می توان فعالیت های تعیین شده را در راستای مشاوره تخصصی انجام داد. باید مراقب بود که از مصرف مواد محرک مانند کافئین در هنگام عصر خودداری شود. موقعیت هایی مانند توالت رفتن بیش از حد در هنگام عصر به دلیل مصرف بیش از حد مایعات باعث می شود به سختی به خواب بروید. جدای از این موارد می توانید با صحبت با پزشک خود در مورد این موضوع از مکمل های لازم استفاده کنید.

 

چه زمانی باید برای مراقبت از بیمار مبتلا به زوال عقل در منزل از متخصص کمک گرفت؟

شکایات یک بیمار مبتلا به زوال عقل در خانه ممکن است با گذشت زمان شدیدتر شود. بنابراین با پیشرفت شرایط می توان از متخصص کمک گرفت. در مواردی که مراقب از نظر روانی و جسمی کافی احساس نمی کند، می توان از برنامه هایی مانند پرستاران در منزل کمک حرفه ای دریافت کرد.

مراقبت از سالمند در منزل تهران

مراقبت از سالمندان

سالمندی یک دوره طبیعی از روند زندگی است، مانند دوران کودکی، جوانی و بزرگسالی. سازمان جهانی بهداشت ویژگی تعیین کننده سالمندی را به عنوان “کاهش توانایی سازگاری با عوامل محیطی” تعریف می کند. مشکلات ارتباطی که ممکن است به دلیل وجود بیش از یک بیماری مزمن که ممکن است با افزایش سن ایجاد شود، مصرف چند دارو، استفاده از وسایل کمکی، تغییرات حسی و شناختی، مراقبت از سالمندان را به یک تخصص جداگانه تبدیل می کند.

به همین دلیل است که همه تحولات در زمینه مراقبت از سالمندان را از نزدیک دنبال می کنیم و به آموزش اهمیت زیادی می دهیم. همه پرسنل مراقبت از سالمندان شاغل در موسسه ما فارغ التحصیلان بخش مراقبت از بیماران و سالمندان دانشکده های حرفه ای بهداشت هستند یا دارای گواهینامه آموزشی صادر شده توسط وزارت آموزش ملی در مورد مراقبت از بیمار و سالمندان هستند.

 

مراقبت از سالمندان چگونه انجام می شود؟

نیاز به حمایت فیزیکی از جانب شخص دیگری که در مراحل اولیه زندگی تجربه شده است، ممکن است دوباره با شکنندگی ناشی از افزایش سن آغاز شود. علاوه بر کمک های بدنی، تامین نیازهای روانی و اجتماعی سالمندان نیز بسیار مهم است. ما به عنوان یکی از تیم خانواده، احترام به نیازهای فردی مهمانان خود و در نظر گرفتن حرمت آنها را به عنوان اولویت اصلی خود در رسیدگی به نیازهای بهداشتی و مراقبتی مهمانان خود در زمینه مراقبت از سالمند می دانیم.

 

در مراقبت از سالمندان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

می‌توانیم مسائلی را که باید در مراقبت از افراد سالمند در اولویت قرار گیرند به شرح زیر فهرست کنیم:

 

پیری به معنای جدا شدن از زندگی نیست. فرد باید تشویق شود که دستور کار فعلی را دنبال کند و باید مجلات، روزنامه ها و کتاب ها را مطالعه کند.

زنده نگه داشتن خاطره بسیار مهم است. حل پازل، تماشای آزمون ها و یادداشت برداری حافظه او را تیز نگه می دارد.

با کاهش توانایی یادگیری، وادار کردن سالمند به یادگیری چیزی یا درخواست از او برای به خاطر سپردن آنچه که فراموش کرده است، باعث می شود سالمند احساس بی کفایتی کند، بنابراین باید نسبت به این موضوع حساس بود.

بسیار مهم است که سعی کنید سالمندان را با اقدامات کوچک در خانه یا اتاق وارد زندگی کنید.

در مورد هر موضوعی باید از نظرات او مشورت کرد و به او این احساس را داد که به نظراتش توجه می شود.

استقلال سالمند باید تا حد امکان مورد حمایت قرار گیرد و در صورت توانایی لباس پوشیدن، درآوردن، توالت، خوردن و آشامیدن توسط خودش انجام شود.

نشستن، دراز کشیدن، به طور خلاصه، بی حرکت ماندن در تمام مدت، بی تحرکی را تداعی می کند. بنابراین، باید اطمینان حاصل شود که او به گونه ای عمل می کند که او را مجبور نمی کند. پیاده روی کوتاه و یا تمرینات پا باید انجام شود.

با این حال، با افزایش سن، بدن نمی تواند مانند یک نوجوان حرکت کند. این وضعیت باید کاملا  در نظر گرفته شود و از فرد خواسته شود که دقیقا مطابق آن عمل کند.

با افزایش سن، عادات غذایی نیز باید بازنگری شود. با توجه به غذاهایی که نباید مصرف شوند و غذاهایی که باید به طور خاص مصرف شوند، باید فهرست غذایی تهیه شود.

در صورت بروز هر گونه وضعیت غیرمنتظره در مورد سلامتی خود، حتماً باید با پزشکان مربوطه مشورت کنید.

 

سلامت سالمندان

طب سالمندی شاخه ای از علم است که به مشکلات سلامتی، زندگی اجتماعی، کیفیت زندگی و اقدامات پزشکی پیشگیرانه افراد بالای ۶۵ سال می پردازد. تخصص طب سالمندی که یکی از فوق تخصص های داخلی می باشد به ۳ سال آموزش فوق تخصصی طب سالمندی در کنار ۴ سال آموزش تخصصی داخلی نیاز دارد.

 

پیری فرآیندی است که در آن استعداد ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها افزایش می‌یابد، اما تشخیص تغییرات طبیعی مرتبط با پیری از تغییرات پاتولوژیک از اهمیت بالایی برخوردار است. از این نظر باید با متخصصان مناسب سالمندی مشورت کرد.

 

افسردگی در سالمندان

افسردگی یکی از شایع ترین مشکلات روانی در دوره های سالمندان است. وقتی غم و اندوه، بدبینی و عدم لذت از زندگی به سطحی می رسد که بر زندگی روزمره تأثیر می گذارد، این ممکن است نشانه افسردگی باشد. عادی نیست که افراد مسن به گوشه خودشان عقب نشینی کنند، به راحتی احساساتی شوند، گریه کنند، به راحتی آزرده شوند و بی میلی شدید نشان دهند. اگر تغییرات وزن (کاهش وزن یا افزایش بیش از حد)، اختلال خواب (کاهش یا افزایش بیش از حد)، و شکایات فیزیکی تشخیص داده نشده (مانند درد، گاز، خستگی) که همراه با این نوع خلق هستند، باید با روانپزشک مشورت شود. در سالمندان، شکایات جسمی و افسردگی اغلب به قدری در هم تنیده هستند که افسردگی به ندرت تشخیص داده می شود. با این حال، افسردگی یک بیماری جدی است که خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد.

 

زوال عقل در سالمندان

با شروع از سن ۲۰ سالگی، روزانه حدود ۵۰ هزار سلول عصبی در مغز یک فرد معمولی می میرند، اما سلول های جدید جایگزین آنها نمی شوند. بر این اساس، مشکلات حافظه ممکن است در سنین بالاتر رخ دهد که می تواند در طیف وسیعی از فراموشی طبیعی تا زوال عقل ارزیابی شود. هر فراموشی نشانه زوال عقل نیست، اما دوره ای از فقدان که زندگی روزمره سالمندان را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد، نباید طبیعی تلقی شود. حافظه، توجه، زبان و مناطق حل مسئله مغز به ویژه تحت تأثیر زوال عقل قرار می گیرند. برای اطلاعات دقیق در مورد زوال عقل و بیماری آلزایمر که شایع ترین علت زوال عقل است، می توانید به وب سایت خانه سالمندان و سرای سالمندان یکی از خانواده ما مراجعه کنید.

 

تغذیه در مراقبت از سالمندان باید چگونه باشد؟

یکی از ترفندهای پیری سالم، رژیم غذایی متعادل و سالم است. با افزایش سن، ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که ممکن است باعث شود فرد مصرف غذا را کاهش دهد و دچار سوءتغذیه شود:

 

کاهش ترشح بزاق باعث ایجاد مشکل در بلع غذا می شود زیرا باعث خشکی دهان می شود.

کاهش حس چشایی و بویایی که ممکن است در افراد بالای ۶۵ سال رخ دهد باعث می شود فرد از غذاهای خوراکی بیزار شود و در نتیجه اشتها را از دست بدهد.

با افزایش سن، فرد در بلع مشکل دارد و دفعات غذا خوردن کاهش می یابد.

استفاده از دندان مصنوعی، کاهش تعداد دندان ها و مشکلات کام جویدن را دشوار می کند و میل به غذا خوردن را کاهش می دهد.

مشکلات روده ای الگوی غذا خوردن را تغییر می دهد.

طولانی شدن زمان تخلیه معده ممکن است باعث احساس سیری در فرد شود و مانع از خوردن غذا شود.

با کاهش حرکات با افزایش سن، میزان کالری مورد نیاز بدن برای مصرف نیز کاهش می یابد.

با افزایش سن، کمبود ویتامین های A، B1، B2، B3، B12، C و E و آهن، کروم، روی و اسید فولیک رخ می دهد. این کمبودها ممکن است باعث شود که فرد راحت تر بیمار شود و در مبارزه با بیماری ها دچار مشکل شود. برای اینکه سالمندان زندگی بهتر و با کیفیتی داشته باشند باید به تغذیه آن ها به شرح زیر توجه شود.

 

باید به آب آشامیدنی اهمیت داد. شما باید تقریباً ۲ لیتر آب در روز بنوشید.

مقدار چربی، نمک و شکر باید کاهش یابد.

کمبود ویتامین باید بر اساس ارزش خونی تعیین شود و مکمل های ویتامینی نیز بر اساس آن ساخته شود.

مصرف چربی جامد باید کاهش یابد.

مصرف الکل، سیگار و کافئین باید کاهش یابد.

باید در مصرف پروتئین دقت کرد.

باید روی سبزیجات و میوه ها تاکید کرد.

غذاهای فیبری که باعث افزایش حرکات روده و تنظیم قند خون می شوند باید مصرف شوند.

 

برای محافظت از سالمندان در برابر سقوط و صدمات چه باید کرد؟

بسته به سن، افراد ممکن است دچار مشکلات افتادن شوند. دلایلی مانند ضعف عضلانی، سرگیجه، از دست دادن تعادل، اختلال بینایی و مشکل در راه رفتن، سالمندان را مستعد زمین خوردن می کند. برای جلوگیری از سقوط افراد مسن، می توان فضاهای زندگی را روشن تر کرد، یک تکیه گاه محافظ روی تخت قرار داد، و می توان دسته هایی را برای پشتیبانی در مکان های مشترک اضافه کرد. از آنجایی که برخی داروها می توانند تعادل را به هم بزنند، افرادی که احتمال زمین خوردن دارند باید به طور مکرر با پزشک خود مشورت کنند و داروهای آنها باید تنظیم شود. افراد مسن نیز ممکن است به دلیل عدم تحرک با خطر افتادن روبرو شوند. خطر افتادن زمانی افزایش می‌یابد که فردی که در طول روز دراز کشیده یا نشسته است، تحرک کمتری دارد و ضعف عضلانی را تجربه می‌کند. بنابراین نباید تمرینات سالمندان را قطع کرد. در صورتی که در محیط سالمند چیزی روی زمین ریخته شود، باید فوراً آن را پاک کرد، کابل های اطراف را جمع آوری کرد، موکت یا موکت را روی زمین ثابت کرد و برای کف پارکت از یک براق کننده غیر لغزنده استفاده شود. . برای به حداقل رساندن خطر افتادن افراد مسن، باید در حمام هنگام شستشو به آنها کمک کرد.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

چه زمانی باید به فکر جایگزینی برای مراقبت در منزل باشید؟

هنگامی که سؤالاتی در مورد اینکه آیا بستگان شما درست غذا می‌خورند، داروهایش را به طور منظم مصرف می‌کنند، راحت و با روحیه خوب هستند، احساس امنیت می‌کنند، حتی زمانی که تنها هستند و قادر به معاشرت کافی هستند، ذهن شما را به خود مشغول می‌کنند، می‌توانید جایگزینی برای مراقبت در منزل در نظر بگیرید.

ادامه مقاله ما در مورد نکات تغذیه سالم و توصیه های عملی رژیم غذایی برای سالمندان می باشد

نیازهای غذایی افراد بسته به سن متفاوت است. برای دیدن تاثیر مثبت تغذیه در دوران پیری؛ لازم است از تغذیه ناکافی یا نامتعادل، مصرف زیاد نمک و قند و مصرف بی مورد دارو خودداری شود. علاوه بر این، اجتناب از سیگار و الکل از یک رژیم غذایی سالم حمایت می کند. الگوهای خواب، فعالیت بدنی و غیره تغذیه را تحت تاثیر قرار می دهد.

به طور کلی به دلیل کاهش متابولیسم پایه و شدت فعالیت بدنی در نتیجه افزایش سن، میزان انرژی مورد نیاز روزانه کاهش می یابد. نیاز به پروتئین مشابه بزرگسالان است. با توجه به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی با افزایش سن، لازم است زیاد چربی نخورید و منابع چربی را با منابع سالم (مانند بادام، گردو، روغن زیتون، روغن ماهی) جایگزین کنید. خطر پوکی استخوان با افزایش مقدار کلسیم (شیر، ماست، پنیر، حبوبات) کاهش می یابد.

تغییرات در عملکرد معده با افزایش سن ممکن است نیاز به ویتامین B12 را افزایش دهد. توصیه می شود مصرف مواد فعال زیستی مانند ویتامین های آنتی اکسیدانی E و C، فلاونوئیدها و کاروتنوئیدها را افزایش دهید که از بیماری های مزمن محافظت می کنند.

ویتامین های B6، فولات و B12 برای کنترل هموسیستن در خون مهم هستند. زیرا افزایش هموسیستئین خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سیستم عصبی را به همراه دارد.

 

تغذیه سالمندان

۱ گرم مکمل روغن ماهی را می توان به دلیل مصرف ناکافی ماهی یا سایر غذاهای دریایی استفاده کرد. علاوه بر این، ۶۰۰ واحد بین‌المللی ویتامین D اضافی، که با قرار گرفتن ناکافی در معرض نور خورشید و الگوهای تغذیه‌ای روزانه تامین نمی‌شود، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

خطر آسیب سلولی و بیماری با افزایش سن افزایش می یابد. در پاسخ به افزایش استرس اکسیداسیون، سیستم دفاع آنتی اکسیدانی بدن باید بهبود یابد. برای این منظور باید یک برنامه تغذیه سالم سرشار از آنتی اکسیدان ها که در آن وعده های غذایی به طور مساوی توزیع می شود و برای رسیدن به وزن ایده آل یا حفظ وزن ایده آل دنبال شود.

همه این شرایط به سن، جنسیت، بیماری و غیره گروه سالمندان بستگی دارد. بسته به شرایط متفاوت است. توصیه های تغذیه ای یا درمان رژیم غذایی شخصی سازی شده است.

بیشتربدانید:تزریقات در غرب تهرانتزریقات در شهرک غربتزریقات در منزلتزریق در منزل تهران

توصیه های عملی رژیم غذایی برای سالمندان:

۱- برای جلوگیری از مشکلات گوارشی، حجم وعده های غذایی کاهش یافته و تعداد وعده های غذایی افزایش می یابد.

۲- با کاهش نمک اضافی در رژیم غذایی و افزایش مصرف مایعات، بار کلیه کاهش می یابد.

۳-در تنظیم رژیم غذایی باید به عادات غذایی توجه کرد.

۴- هنگام ایجاد رژیم غذایی که نیازهای فیزیولوژیکی فرد را تامین می کند، نباید از وضعیت اقتصادی غافل شد.

۵- مهم است که هر وعده غذایی شامل تمام گروه های غذایی باشد.

۶- به دلیل کاهش تحمل کربوهیدرات ها به دلیل بالا رفتن سن، کربوهیدرات های پیچیده (مانند نان سبوس دار، آرد چاودار، حبوبات) مصرف شود.

۷- برای جلوگیری یا کاهش از دست دادن فزاینده عضلانی ناشی از افزایش سن، علاوه بر دریافت پروتئین کافی، ورزش مناسب نیز انجام شود.

۸-با تامین فیبر کافی در رژیم غذایی باید از بروز یبوست پیشگیری کرد.

 

۹-مصرف مایعات ممکن است به دلیل کاهش تشنگی یا بی اختیاری ادرار کاهش یابد. مراقب کم آبی بدن باشید.

۱۰- از مصرف زیاد چای و قهوه خودداری شود.

۱۱- گروه های سبزیجات و میوه های حاوی مواد شیمیایی گیاهی، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی که باعث بهبود ایمنی و محافظت در برابر بیماری های مزمن می شوند به مقدار کافی مصرف شوند.

۱۲- مشکلات جویدن یا بلع که مانع از خوردن غذا می شود، اختلالات بویایی و چشایی، روش های پخت و نگهداری غذا و غیره. باید در نظر گرفته شود.

مراقبت از سالمندان کمک و حمایتی است که از سالمندانی که نمی توانند نیازهای اجتماعی و جسمی خود را به تنهایی برآورده کنند، ارائه می شود. این خدمات ممکن است بسته به نیاز، وضعیت جسمی و روحی و شرایط سالمند متفاوت باشد.

 

پیشرفت سالم فرآیند مراقبت از سالمندان ارتباط نزدیکی با تجربه و شایستگی ارائه دهنده خدمات دارد. در حالی که برخی از افراد ممکن است نیاز به دریافت این خدمات در شبانه روز داشته باشند، تنها حمایت اولیه ممکن است برای برخی از افراد مسن کافی باشد. با این حال، مواردی وجود دارد که باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که سالمندان در وضعیت پایدار باقی می مانند. به همین دلیل، مهم است که مراقبت از سالمندان توسط متخصصانی که در این زمینه آموزش دیده اند ارائه شود.

 

سالمندی مرحله اجتناب ناپذیر زندگی انسان است و در این دوران افراد برای ادامه زندگی روزمره خود به خدمات مختلف مراقبت از سالمندان نیاز دارند . هدف مراقبت از سالمندان بهبود کیفیت زندگی آنها از طریق رفع نیازهای جسمی، اجتماعی و روانی آنهاست. افرادی که از سالمندان مراقبت می کنند باید آموزش های ویژه ای در زمینه مراقبت از سالمندان دیده باشند . این افراد علاوه بر حمایت در حوزه سلامت، به فعالیت های روزمره زندگی نیز کمک می کنند و از سالمندان حمایت عاطفی می کنند.

 

در مراقبت از سالمندان چه می شود؟ سوال مکرر پرسیده می شود. این خدمات طیف وسیعی از خدمات، از مراقبت های شخصی اولیه تا مدیریت دارو، نظارت بر سلامت و رویدادهای اجتماعی را پوشش می دهد. تکنسین مراقبت از سالمندان فردی است که در این زمینه آموزش های حرفه ای دیده است و میزان حقوق دریافتی آنها ارتباط تنگاتنگی با کیفیت آموزشی که دریافت می کنند و اعتبار موسسه ای که در آن کار می کنند دارد.

 

 

دامنه مراقبت متفاوت است اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

یک مراقب سالمند نیازهای مراقبت شخصی سالمند مانند حمام کردن و اصلاح را برآورده می کند.

مراقب اطمینان حاصل می کند که سالمند رژیم غذایی سالمی دارد و مصرف منظم دارو را کنترل می کند.

تمیز و منظم نگه داشتن فضای زندگی سالمندان تحت مراقبت ممکن است در این مراقبت گنجانده شود.

مراقب سالمند فعالیت های بدنی سالمند را تشویق می کند و به ورزش کمک می کند.

مراقب زمان را برای افزایش تعامل اجتماعی سالمند و حمایت عاطفی اختصاص می دهد.

مراقب به طور مرتب وضعیت سلامتی سالمند را بررسی می کند و هرگونه تغییر را گزارش می کند.

مداخله و حمایت در شرایط اضطراری نیز در شرح وظایف این مراقبین گنجانده شده است.

 

خانه سالمندان و گزینه های خانه سالمندان از دیگر خدماتی هستند که می توان با توجه به نیاز خانواده ها و افراد سالمند ترجیح داد.

بیشتربدانید: تزریقات در منزل زعفرانیه تزریقات در منزل تزریق در منزل غرب تهران تزریقات در غرب تهران تزریقات در شهرک غرب تزریق در منزل تهران

هدف این مؤسسات ارائه استانداردهای بالای مراقبت به افراد سالمند است . مراقبان و متخصصان مراقبت از بیمار ، به ویژه برای سالمندانی که مشکلات سلامتی دارند، ضروری هستند. خدمات سالمندان زندگی افراد مسن را آسان تر می کند و آنها را قادر می سازد تا زندگی محترمانه و محترمانه ای داشته باشند.

رویکرد تسکین دهنده در بیماری های ترمینال

متأسفانه در برخی موارد از نظر طب جدید بیماران شانسی برای بهبودی ندارند و درمان دارویی برای بهبودی بیمار خاتمه می یابد. با این حال شکایات بیمار در رابطه با بیماری وی همچنان ادامه دارد.

در این مورد، درمان حمایتی برای رفع شکایات بیمار یا نگه داشتن آنها در حداقل سطح در زبان پزشکی، درمان تسکینی نامیده می شود. بیماران سرطانی مرحله پیشرفته و بیمارانی که در مراحل پایانی برخی از بیماری های عصبی (ALS، مولتیپل اسکلروزیس، پارکینسون، آلزایمر و…) هستند، بخش قابل توجهی از این گروه از بیماران را تشکیل می دهند.

 

رویکرد تسکین دهنده در بیماری های ترمینال

ارائه اطلاعات دقیق به بیمار و بستگان او قبل از تصمیم گیری برای گنجاندن بیمار در محدوده درمان تسکینی بسیار مهم است. به طور کلی، در ارائه اطلاعات دقیق به بیماران و نزدیکان آنها در مورد تشخیص و فرآیند، کمبودهایی وجود دارد. به ویژه تشخیص و فرآیند واقعی از بیمار پنهان می ماند و به اصطلاح تلاش می شود روحیه بیمار را بالا نگه دارد.

به این ترتیب فرآیند با انتظارات بیمار در دوره ترمینال از پزشک و درمان خود مطابقت ندارد. در نتیجه احساساتی مانند عصبانیت و بی اعتمادی نسبت به پزشک ایجاد می شود و بیمار و نزدیکانش مجبور می شوند دائماً به دنبال گزینه های دیگر باشند و بیشتر مورد آزار مالی و معنوی قرار می گیرند. برای بیمار که می‌داند بیماری هیچ شانسی برای درمان ندارد، سالم‌تر است، معاینه و گزینه‌های درمانی ارائه شده به او را ارزیابی کند و در این زمینه آنها را بپذیرد یا رد کند.

 

موضوع حقوق بیماران ترمینال باید واقع بینانه تر مورد بحث قرار گیرد.

بیمار و نزدیکانش باید در مورد سیر بیماری، مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده برای بیمار پیش بیاید و اقداماتی که در این زمینه باید انجام دهند، مطلع شوند. به این ترتیب، ناراحتی ناشی از مشکل سلامتی مورد انتظار کاهش می یابد. اگر بیمار و بستگانش اطلاعاتی در مورد علت مشکلات سلامتی که تجربه می کنند و چه کاری باید انجام دهند، کنترل روند را برای بیمار آسان تر خواهد کرد. در طول فرآیند درمان تسکینی، بستگان بیمار نیز باید از حمایت روانی برخوردار شوند. مشاهده مشکلات سلامتی که بیمار در آخرین مراحل زندگی در خانه تجربه می کند و درماندگی او می تواند باعث ایجاد افسردگی روانی در نزدیکان بیمار شود. به دلیل افزایش محدودیت های جسمی و ناراحتی های روحی و روانی بیمار، نیاز به بستگان بیمار افزایش می یابد و در نتیجه زندگی کاری و اجتماعی بستگان بیمار مختل می شود. قبل از هر چیز بیمار و بستگان او باید تصمیم بگیرند که کجا می خواهند این روند را تا زمان مرگ تکمیل کنند.اگر قرار است این روند در خانه سپری شود، باید در منزل حمایت حرفه ای در خصوص مراقبت از بیمار دریافت شود تا این روند انجام شود. با کیفیت بالا و کمتر آسیب زا باشد.

 

اگر تمایل به گذراندن این فرآیند در یک مرکز بهداشتی وجود دارد، باید در نظر داشت که این امر ممکن است دشوار باشد، زیرا مراکز مراقبت های تسکینی در کشور ما هنوز در شرایطی نیستند که نیاز را برآورده کنند و غیر ممکن است. برای بیمارستان ها برای بستری شدن بیمار در طول کل فرآیند، و باید اقدامات احتیاطی بر این اساس انجام شود.

بهترین رویکرد برای مراقبت از بیمار ترمینال، داشتن یک سیستم چند رشته ای (پزشک، پرستار، روانشناس، فیزیوتراپیست، متخصص تغذیه) است که پشتیبانی حرفه ای را دریافت می کند. با پیشرفت بیماری، کنترل مشکلات جدیدی که ممکن است با یک تیم مجرب و مجهز ایجاد شود، آسان تر می شود.

 

مشکلات سلامتی احتمالی

حالت تهوع – استفراغ

سوء تغذیه

کاهش وزن

ناتوانی در توالت رفتن یا اسهال

مشکل در بلع

ضعف-خستگی

ضعف عضلانی و محدودیت حرکتی مرتبط

دیسترس تنفسی

ناتوانی در دفع ادرار و یا بی اختیاری ادرار

درد

زخم بستر

زخم های دهان

اختلالات ریتم قلب

تورم و تغییر رنگ در بدن

آتش

افسردگی

گیجی

تحریک

بیخوابی

تاری دید

انقباضات

پیش‌بینی و آمادگی برای توسعه همه این یافته‌های پیچیده و نشان دادن توانایی مقابله با چنین مشکل پیچیده‌ای در زمان ایجاد آن بسیار فراتر از محدودیت‌های بیمار و خانواده است. با پشتیبانی یک سیستم مجرب (مراکز مراقبت در منزل، مراکز مراقبت تسکینی، آسایشگاه ها و …) این دوره آسیب کمتری خواهد داشت.

 

 

بیماران مسن و بستری (پنومونی آسپیراسیون)

منظور از آسپیراسیون در اینجا عبور محتویات دهان و یا معده به مجرای تنفسی است به نحوی که در حالت عادی نباید رخ دهد. این وضعیت گاهی در افراد سالم نیز دیده می شود. با این حال، معمولاً توسط مکانیسم های خود بدن از آنجا خارج می شود. آسیبی که این امر برای فرد ایجاد می کند، بسته به میزان و نوع مواد وارد شده به مجاری تنفسی، واکنش بدن و دفعات وقوع رویداد، به اشکال مختلف ظاهر می شود.

 

علل این نوع آسیب سیستم تنفسی (پنومونی آسپیراسیون) و شرایط بالینی ایجاد شده توسط آنها موضوع بسیار جامعی است. در اینجا علل پنومونی آسپیراسیون که در بیماران بستری رخ می دهد و راه های پیشگیری از این مشکل را توضیح می دهیم.

 

پیشگیری از حوادث منزل در سالمندان و همچنین ساماندهی منزل برای سالمندان

علل نشت مواد به مجاری تنفسی

شرایطی که رفلکس های بلع و سرفه و ماهیچه های بلع را ضعیف می کند (سن بالا، بیماری های عصبی که باعث آسیب عضلانی و عصبی می شود، سکته مغزی، خونریزی داخل جمجمه و غیره)

زخم های دیابتی

محدودیت حرکت، حالت در بستر

شرایطی که تخلیه معده را به تاخیر می اندازد

شرایطی که باعث می شود دریچه معده آنقدر شل شود که نمی تواند از خروج محتویات معده جلوگیری کند (رفلاکس معده)

شرایطی که بهداشت دهان و دندان را مختل می کند

در یک فرد سالم، آسیب ریه به دلیل مقدار کم مواد وارد شده به دستگاه تنفسی، قدرت کم بیماری‌زایی باکتریایی در فلور طبیعی دهان، عملکرد سرفه و سایر مکانیسم‌های دفاعی کمتر رایج است. اما اگر نقصی در یکی از این موارد وجود داشته باشد، آسیب ریه به دلیل وجود جسم خارجی در بدن فرد  رخ می دهد که به آن پنومونی آسپیراسیون می گویند. آسپیراسیون نیز ممکن است به دلیل مداخلات زیاد ایجاد شود، به ویژه شرایطی که شرایط تسهیل کننده برای ورود جسم خارجی به ریه ها ایجاد می کند، کاهش رفلکس سرفه در نتیجه تغییر در سطح هوشیاری، مشکل در بلع به دلیل بیماری های عصبی و … بیماری هایی که بر دستگاه گوارش فوقانی تأثیر می گذارند. عوامل خطر مرتبط با پنومونی آسپیراسیون؛

سن یک عامل خطر مهم است. تصور می شود که خطر آسپیراسیون در افراد مسن به دلیل اختلال در بلع و نیز رفلکس سرفه افزایش می یابد.

بهداشت ضعیف دهان

وابستگی به دیگران برای تغذیه

بیماری های ریوی

سایر بیماری ها، بیماری ها و داروها

سکته قبلی

مصرف الکل

مشکلات بلع

حفاظت

وضعیت بیمار باید به درستی مشخص شود. در صورت وجود رفلکس بلع، سایر عوامل خطر نیز در نظر گرفته شده و عوامل قابل اصلاح اصلاح می شوند. بهداشت دهان و دندان تضمین می شود. در صورت وجود، درمان رفلاکس انجام می شود. بیمار باید در حالت ایستاده و نشسته تغذیه شود. وعده ها از غذاهایی انتخاب می شوند که به راحتی بلع و هضم می شوند. در صورت لزوم درمان فیزیوتراپی بلع انجام می شود. در مواردی که بلع امکان پذیر نباشد و یا نمی توان آن را بهبود بخشید، تغذیه (از طریق لوله بینی معده یا PEG) باید به سرعت با رسیدن مستقیم به معده بدون استفاده از دهان انجام شود.

سیستم ایمنی در سالمندان و اقدامات احتیاطی در برابر عفونت

سیستم ایمنی یک مکانیسم دفاعی مهم است که از بدن ما در برابر عفونت ها محافظت می کند. با این حال، با افزایش سن، سیستم ایمنی بدن ممکن است ضعیف شود و در برابر عفونت ها آسیب پذیرتر شود. سلامت سیستم ایمنی برای افراد مسن بسیار مهم است زیرا عفونت ها می تواند منجر به عواقب جدی در سالمندان شود. بنابراین، تقویت سیستم ایمنی در سالمندان و انجام اقدامات احتیاطی در برابر عفونت ها مهم است. در اینجا اطلاعات دقیقی در مورد سیستم ایمنی سالمندان و اقدامات احتیاطی که می توان در برابر عفونت ها انجام داد، آورده شده است.

 

سیستم ایمنی و پیری

با افزایش سن، سیستم ایمنی بدن ممکن است به طور طبیعی ضعیف شود. افزایش سن می تواند باعث کاهش تعداد و عملکرد سلول های ایمنی شود. هنگامی که سیستم ایمنی ضعیف می شود، بدن ممکن است در برابر عفونت ها آسیب پذیرتر شود. بنابراین، برای افراد مسن مهم است که اقداماتی را برای تقویت سیستم ایمنی انجام دهند.

 

خطر عفونت و عفونت های عمده در سالمندان

افراد مسن در معرض خطر بیشتری برای عفونت هستند. افراد مسن، به ویژه آنهایی که بیماری های مزمن زمینه ای یا سیستم ایمنی ضعیف دارند، بیشتر مستعد ابتلا به عفونت هستند. عفونت‌های رایج در سالمندان شامل عفونت‌های دستگاه ادراری، عفونت‌های حاد تنفسی (مانند آنفولانزا و ذات‌الریه)، عفونت‌های پوستی و مسمومیت غذایی است. افراد مسن ممکن است عفونت های جدی مانند ذات الریه، سپسیس و عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی را نیز تجربه کنند.

 

اقدامات احتیاطی برای تقویت سیستم ایمنی در سالمندان:

افراد مسن می توانند اقدامات زیر را برای تقویت سیستم ایمنی انجام دهند:

رژیم غذایی متعادل و سالم : یک رژیم غذایی سالم و متعادل از سلامت سیستم ایمنی حمایت می کند. برای سالمندان، عادات غذایی مانند مصرف سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، منابع پروتئینی، چربی های سالم و مقادیر کافی آب مهم است. غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی می توانند از سیستم ایمنی بدن حمایت کنند. در عین حال، مصرف پروتئین کافی می تواند با حفظ توده عضلانی و عملکرد در سالمندان، سیستم ایمنی را تقویت کند.

 

ورزش منظم : فعالیت بدنی منظم از سلامت سیستم ایمنی بدن حمایت می کند. افراد مسن باید با تایید پزشک خود به طور منظم ورزش کنند. ورزش های کم تاثیر مانند پیاده روی، ایروبیک در آب، ورزش های سبک قلبی می تواند سیستم ایمنی را در سالمندان تقویت کند. ورزش می تواند با افزایش تعداد و عملکرد سلول های ایمنی مقاومت در برابر عفونت ها را افزایش دهد.

 

خواب کافی : خواب کافی و با کیفیت از سلامت سیستم ایمنی بدن حمایت می کند. سالمندان باید به الگوهای خواب منظم توجه کنند. کمبود خواب می تواند بر عملکرد سیستم ایمنی تاثیر منفی بگذارد و خطر عفونت را افزایش دهد. زمان خواب روزانه به طور کلی باید بین ۷-۹ ساعت باشد.

 

 

 

مدیریت استرس : استرس می تواند سیستم ایمنی بدن افراد را تضعیف کند. افراد مسن می توانند از روش های مختلفی برای کاهش استرس استفاده کنند. تکنیک های مدیریت استرس مانند مدیتیشن، تنفس عمیق، یوگا و ورزش می توانند از سلامت سیستم ایمنی بدن حمایت کنند.

 

واکسیناسیون : برای افراد مسن دریافت واکسن های لازم برای محافظت در برابر تضعیف سیستم ایمنی مرتبط با افزایش سن بسیار مهم است. واکسن های مهم مانند واکسن آنفولانزا و واکسن ذات الریه می توانند خطر ابتلا به عفونت را در افراد مسن کاهش دهند.

 

اقدامات احتیاطی در برابر عفونت

افراد مسن می توانند با انجام اقدامات احتیاطی در برابر عفونت ها از سیستم ایمنی بدن حمایت کنند. اقدامات احتیاطی زیر می تواند خطر ابتلا به عفونت را در افراد مسن کاهش دهد:

 

شستن مکرر دست ها : عادات بهداشتی شستن دست ها یک اقدام احتیاطی موثر در برابر عفونت ها است. افراد مسن باید مرتب دست های خود را با آب و صابون بشویند یا از ضد عفونی کننده های الکلی دست استفاده کنند. به ویژه، باید مراقب تمیز کردن دست‌ها پس از بازگشت به خانه از بیرون، پس از استفاده از توالت و قبل از غذا خوردن بود.

 

فاصله گذاری اجتماعی : افراد مسن باید از محیط های شلوغ دوری کنند و قوانین فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند. از محیط هایی که خطر عفونت در آنها زیاد است باید اجتناب کرد و در صورت امکان در خانه ماند.

 

استفاده از ماسک : ماسک می تواند یک سد محافظ در برابر عفونت ها ایجاد کند. افراد مسن باید در مکان‌های عمومی یا در تماس نزدیک با افراد دیگر از ماسک استفاده کنند. ماسک می تواند خطر عفونت را با جلوگیری از انتشار قطرات تنفسی کاهش دهد.

 

تمیز کردن و ضد عفونی کردن : خانه و محل زندگی باید به طور منظم تمیز و ضد عفونی شود. به خصوص سطوحی که اغلب لمس می شوند، مانند دستگیره درها، سطوح میز، کنترل از راه دور و تلفن ها، باید به طور مرتب تمیز و ضد عفونی شوند.

 

سبک زندگی سالم : سبک زندگی سالم می تواند مقاومت در برابر عفونت ها را افزایش دهد. باید از عادات مضر مانند سیگار کشیدن و الکل خودداری کرد. در عین حال باید به عواملی مانند مدیریت استرس، خواب کافی، ورزش منظم و تغذیه سالم توجه کرد.

 

نتیجه

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

موقعیت هایی مانند ضعف سیستم ایمنی و افزایش خطر عفونت در افراد مسن مسائل مهمی هستند که باید اقدامات احتیاطی انجام شود. عواملی مانند سبک زندگی سالم، رژیم غذایی منظم، ورزش، خواب و مدیریت استرس می توانند از سیستم ایمنی افراد مسن حمایت کرده و خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهند. در عین حال، اقدامات احتیاطی در برابر عفونت ها مانند واکسیناسیون، شستن بهداشتی دست ها، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، نظافت و ضدعفونی نیز مهم است. با توجه به این مسائل، سالمندان و مراقبان می توانند از سلامت ایمنی سالمندان محافظت کرده و خطر ابتلا به عفونت را به حداقل برسانند.

راه هایی برای افزایش سن سالم

روش های تشخیصی و درمانی توسعه یافته در حوزه سلامت در قرن اخیر در کاهش میزان مرگ و میر موثر بوده و جمعیت جهان به تدریج در حال پیر شدن است. علاوه بر این، مانند سایر نقاط جهان، در کشور ما نیز هر سال که می گذرد، میانگین امید به زندگی یک نوزاد در حال افزایش است. با این حال، در ترکیه، ۸۰ درصد از جمعیت ۶۵ سال و بالاتر حداقل یک بیماری مزمن دارند. با این حال، پیری سالم از نظر جسمی و روانی و مستقل بودن برای جمعیت اهمیت زیادی دارد.

 

چه مشکلاتی در دوران پیری دیده می شود؟

دوره سالمندی از نظر سلامت روانی، اجتماعی-اقتصادی، خانوادگی و عمومی گروه سنی متفاوتی است. تلاش برای حل مشکلات در مرکزی با تخصص های مختلف وجود دارد. بیمار و بستگانش به گونه ای متفاوت به بیماری برخورد می کنند و درخواست درمان می کنند. در سال های اخیر، تعریف سالمندان ضعیف به طور مکرر مورد استفاده قرار گرفته است. این گروه از نظر مشکلات سالمندی در معرض خطرترین گروه محسوب می شوند. خطر افتادن، وابستگی عملکردی، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در افراد مسن ضعیف افزایش می یابد.

 

چه تغییراتی در دوران پیری مشاهده می شود؟

تغییرات مشاهده شده در این دوره را می توانیم در ۳ عنوان جمع آوری کنیم. برای مقابله با همه اینها یک رویکرد کل نگر لازم است. پزشکان، پرستاران، متخصصان تغذیه، متخصصان بهداشت، مددکاران اجتماعی و موسسات باید با هماهنگی و همکاری کار کنند.

 

تغییرات فیزیکی:  تغییرات در اندام های حسی (به ویژه شنوایی و بینایی)، سیستم حرکتی و عملکردهای ذهنی. پسرفت در حرکات فیزیکی، کاهش سرعت رفتار و رفلکس ها، کاهش توده استخوانی و کلسیفیکاسیون و تغییرات در اندام های داخلی، بافت ها و غدد مشاهده می شود.

تغییرات روانی:  تغییراتی مانند از دست دادن چهره جوانی سالمندان، از دست دادن اقوام و دوستان، کاهش توانایی های یادگیری، تصمیم گیری و حل مسئله، از دست دادن موقعیت، ترس از مرگ، از دست دادن تدریجی انرژی و قدرت زندگی مشاهده می شود.

تحولات اجتماعی:  واقعیت خانواده هسته ای و فراتر رفتن مشکلات سالمندان از خانواده یکی از مهم ترین معضلات اجتماعی سالمندان امروز و دوره های آتی است. همچنین، افزایش سن به معنای وابستگی بیشتر به دیگران است. به طور کلی، اگر فردی در انجام کارهای اساسی روزانه مانند شستشو، لباس پوشیدن، حرکت، خوردن و آشامیدن به کمک شخص دیگری نیاز داشته باشد، فرد در این موقعیت وابسته به حساب می آید. تقریباً ۳۵ درصد از سالمندان در حفظ فعالیت های روزمره زندگی خود مشکل دارند. ۴۲ درصد برای انجام فعالیت های روزانه به کمک نیاز دارند. ۸۰ درصد یک یا چند بیماری مزمن دارند.

 

بیماری های مزمن که در سنین بالا دیده می شود

در کشور ما ۸۰ درصد از جمعیت ۶۵ سال به بالا حداقل یک بیماری مزمن دارند. شایع ترین بیماری های مزمن در سالمندان بیماری های قلبی عروقی، COPD، دیابت، بیماری های کلیوی، بیماری های عصبی و روانی و بیماری های مربوط به سیستم حرکتی است.

 

افراد، به ویژه در سنین بالا، نسبت به سنین پایین‌تر خود، در برابر مشکلات سوء تغذیه به نام «سوء تغذیه پروتئین-انرژی» آسیب‌پذیر می‌شوند. سوء تغذیه پروتئین-انرژی یک مشکل بهداشتی بسیار مهم، رایج و اغلب تشخیص داده نشده برای سالمندان است. تغذیه نقش فعالی در پیشگیری، به تاخیر انداختن و درمان بیماری های مرتبط با افزایش سن دارد. تغذیه مناسب و متعادل در حفظ وضعیت عملکردی و پیشگیری از آسیب ها بسیار مهم است. نیاز به انرژی ممکن است در سنین بالا به دلیل بیماری ها، آسیب ها و شکستگی ها افزایش یابد. در چنین شرایطی که نیاز به انرژی افزایش می یابد، سوءتغذیه افراد باعث ایجاد حالتی به نام سوء تغذیه مزمن می شود. وضعیت تغذیه در دوران سالمندی تحت تأثیر تغییراتی است که در طول فرآیند پیری در بدن رخ می دهد، بیماری های مزمن، داروهای مصرفی، وضعیت جسمی، روانی، اجتماعی و اقتصادی.

 

علاوه بر این، اجرای برنامه های ورزشی منظم و متناسب با وضعیت سلامتی سالمندان، سلامت قلب و عروق و متابولیک سالمندان را نیز بهبود می بخشد. از دست دادن توده عضلانی به نام سارکوپنی که در افراد مسن بسیار شایع است را به حداقل می رساند. همچنین با اصلاح چربی هایی که ممکن است به خصوص در اطراف شکم ایجاد شود از بیماری های خطرناکی مانند دیابت، سندرم متابولیک، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند.

 

تغذیه در افراد مسن چگونه باید باشد؟

در هر وعده غذایی، شیر و لبنیات، گوشت و مواد غذایی مشابه (تخم مرغ، حبوبات و غیره)، سبزیجات و میوه های تازه، نان و غذاهای گروه غلات را به مقدار مناسب مصرف کنید.

حداقل سه وعده در روز از غذاهای متنوع استفاده کنید و مراقب باشید میان وعده ها را از دست ندهید.

مراقب باشید با مصرف سبزیجات و میوه های فصلی متفاوت در هر وعده غذایی و بین وعده های غذایی تنوع ایجاد کنید. کسانی که مشکل جویدن دارند می توانند میوه ها را با جوشاندن آنها در کمی آب مصرف کنند.

غلات به طور کلی چربی کمی دارند و کلسترول ندارند. مصرف نان سبوس دار یا نان تهیه شده از گندم سیاه و آرد انگورن با محتوای کم گلوتن سالم تر خواهد بود.

با کاهش مصرف چربی های جامد، مصرف روغن خود را افزایش دهید. روغن زیتون را می توان در مقادیر معینی در وعده های غذایی و سالاد استفاده کرد. محصولات نانوایی آماده و غذاهای تصفیه شده از مارگارین حاوی چربی ترانس باید بسیار کم مصرف شوند.

حتی اگر تشنه نیستید، حتماً روزانه حداقل ۲ لیتر (۸-۱۰) لیوان آب بنوشید.

کلسیم برای سلامت استخوان ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل غذاهای غنی از کلسیم مانند شیر، ماست، پنیر و کشک را انتخاب کنید.

می توانید با ننگداشتن نمک سر سفره مصرف نمک را کاهش دهید. با مصرف کمتر مواد قندی می توانید مصرف شکر را به حداقل برسانید.

مراقب مصرف حبوبات، غلات، سبزیجات و میوه ها باشید که غذاهایی با بیشترین فیبر هستند.

به منظور محافظت از بدن در برابر عفونت ها، مراقب باشید که مکان هایی را که غذا مصرف می کنید تمیز کنید.

الکل مصرف نکنید و سیگار نکشید. اگر عادت سیگار کشیدن دارید، سعی کنید با کاهش آن، آن را ترک کنید.

روزی نیم ساعت پیاده روی کنید. اگر قادر به راه رفتن نیستید، ورزش در رختخواب را فراموش نکنید.

 

ورزش در افراد مسن

ماهیچه های اسکلتی افراد مسن کوچکتر و ضعیف تر است. در سن ۷۰ سالگی، سطح مقطع ماهیچه های اسکلتی ۲۵-۳۰٪ کاهش می یابد. این اتلاف نیرو به میزان ۱-۲ درصد در سال افزایش می یابد. کاهش توده بدن عمدتاً ناشی از کاهش توده عضلانی است. این کاهش توده عضلانی ناشی از افزایش سن، سارکوپنی نامیده می شود. کاهش سرعت متابولیسم پایه کاهش قدرت عضلانی و سطح فعالیت ماهیچه ای را توضیح می دهد. از این گذشته، زمین خوردن و آسیب های جدی بعدی در سنین بالاتر شایع است. داده‌های کنونی به‌دست‌آمده از مطالعات تجربی نشان می‌دهد که ورزش مناسب پارامترهای بیوشیمیایی در عضله پیر را بهبود می‌بخشد، در حالی که عدم استفاده و عدم فعالیت عضله بر پارامترهای بیوشیمیایی در عضله تأثیر منفی می‌گذارد.

 

ویژگی های اصلی برنامه های ورزشی باید عبارتند از:

باید قدرت عضلانی، انعطاف پذیری، استقامت، هماهنگی، تعادل و ظرفیت عملکردی را افزایش دهد.

اهداف تمرین باید به خوبی مشخص، متناسب با ظرفیت فرد و قابل تنظیم باشد.

برای موثر بودن، شدت، مدت و دفعات آن باید مناسب باشد. اما در صورت تمایل فرد باید سطح ورزش را کاهش داد.

افزایش تدریجی باید در طول زمان انجام شود.

همچنین باید شامل تمرینات گرم کردن، خنک کردن و کششی باشد.

باید منظم و مستمر باشد.

باید ایمن باشد و بعید است که باعث آسیب شود.

خواسته ها، شرایط زندگی و وضعیت روانی فرد باید در نظر گرفته شود.

باید لذت بخش و آسان برای اجرا باشد.

در سبک زندگی نیز باید اصلاحاتی صورت گیرد.

بیشتربدایند:نگهداری سالمند و کودکهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک درمنزلاعزام پزشک به منزل

انواع تمرینات قابل انجام به شرح زیر است:

ورزش های هوازی: پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و غیره. این تمرینات یک روش مهم برای پیشگیری و درمان بیماری های معمولی هستند که با افزایش سن رخ می دهند، مانند دیابت غیر وابسته به انسولین، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و پوکی استخوان. علاوه بر این، مشخص شده است که تمرینات هوازی ۳ تا ۵ روز در هفته در کاهش فشار خون موثر است.

ورزش‌های تقویتی: اگرچه این ورزش‌ها که شامل وزنه‌برداری است، به طور کلی برای افراد مبتلا به فشار خون بالا توصیه نمی‌شود، اما در افراد مسن اهمیت زیادی پیدا می‌کنند، زیرا کاهش توده عضلانی و ضعف باعث آسیب قابل توجهی می‌شود. زمانی که کنترل فشار خون به دست آمد و بیمار به خوبی آموزش دید، استفاده از تمرینات تقویتی همراه با ورزش های هوازی که استقامت سیستم قلبی عروقی را تقویت می کند، توصیه می شود.

تمرینات تعادلی، کششی، گرم کردن و سرد کردن: این تمرینات را باید در کنار کنترل فشار خون به برنامه ورزشی اضافه کرد. تمرینات کششی استاتیک بهبود دهنده انعطاف پذیری برای بیماران مبتلا به فشار خون به دلیل احتمال افزایش فشار خون توصیه نمی شود. با این حال، از آنجایی که زمین خوردن بیشتر به دلیل اختلال تعادل ایستا، ضعف پا، و کاهش انعطاف پذیری مفصل ران و مچ پا ایجاد می شود، می توان تمرینات کششی کنترل شده با تنش را که برای برخی از عضلات چندان چالش برانگیز نیست، به برنامه ورزشی اضافه کرد.

تمرینات کالیستنیک: حرکات ژیمناستیک است که به صورت گروهی و همراه با موسیقی و بدون استفاده از هیچ وسیله ای انجام می شود. تمرینات کالیستنیک دارای اثرات روانی اجتماعی مانند انضباط روحی و جسمی، افزایش مهارت، روحیه کار تیمی و هیجان رقابتی، لذت روحی و جسمی از فیگورهای رقص و احساس مسئولیت می باشد. این تمرینات همچنین اثرات مهمی مانند حفظ دامنه حرکتی مفاصل و وضعیت بدنی مناسب، حفظ قدرت عضلانی و عملکرد هوازی دارند…