تزریقات در منزل زعفرانیه

تزریقات در منزل زعفرانیه؛ تزریق که به عنوان واکسن نیز شناخته می شود، می تواند بخش مهمی از مراقبت های خانگی باشد. در واقع، بسیاری از درمان ها را می توان به صورت داخل ، عضلانی یا زیر جلدی انجام داد. سپس نوع تزریق به نسخه پزشکی بستگی دارد.

تزریق چیست؟

تزریق شامل وارد کردن مایع به بدن از طریق پوست است. تزریق به ویژه در زمینه پرستاری استفاده می شود. دانشجویان پرستاری از ابتدای تحصیل انواع مختلف تزریق را مطالعه می کنند.

پوست از سه لایه به نام های اپیدرم، درم و هیپودرم تشکیل شده است. بسته به نشانه های درمانی که باید تزریق شود، پزشک مشخص می کند که کدام مسیر تزریق را انتخاب کند. سپس پرستار سوزن مناسب را برای تزریق درخواستی انتخاب می کند.

داخل جلدی (ID)

تزریق داخل پوستی شامل تزریق یک محصول به بافت پوست است. به صورت داخل پوستی، پرستار یک سوزن ۲۶G یا ۲۷G را در داخل درم (لایه میانی پوست) وارد می کند.

این حالت تزریق کم استفاده می شود. در واقع، این اجازه می دهد تا تنها مقدار بسیار کمی از محصول را تزریق کنید. این به طور خاص برای تست های آلرژیک خاص یا برای واکنش داخل پوستی (IDR یا تست توبرکولین) استفاده می شود.

زیر جلدی (SC)

تزریق زیر جلدی اجازه می دهد تا محصول به بافت زیر جلدی (هیپودرم) وارد شود. مایع با استفاده از سوزن ۲۵G تزریق می شود. جذب کندتر از تزریق عضلانی یا داخل وریدی خواهد بود. تزریق درد کمی ایجاد می کند و معمولاً روی ران انجام می شود.

تزریق زیر جلدی به ویژه برای تجویز برخی از داروهای آهسته رهش مانند انسولین یا واکسیناسیون اندیکاسیون دارد. در صورت اسکار یا ادم منع مصرف دارد. همچنین برای این نوع تزریق باید از ناحیه اطراف پریوم خودداری شود.

عضلانی (IM)

این نوع تزریق شامل وارد کردن محصول دارویی به طور مستقیم به بافت های عضلانی عمیق است. این روش تجویز به دلیل عروقی شدن قابل توجه، باعث جذب سریع دارو می شود. تزریق عضلانی نیاز به یک سوزن ۲۱ یا ۲۲ گرم (۲۳G برای عضلانی در کودکان) دارد.

چندین محل تزریق ممکن است و سپس انتخاب به نوع محصولی که باید تزریق شود و ویژگی های بیمار، به ویژه سن و شرایط فیزیکی بستگی دارد. پنج ناحیه ممکن برای تزریق عضلانی این ماهیچه ها هستند:

 

  • گلوتئوس قدامی که در سطح لگن قرار دارد
  • گلوتئوس خلفی
  • دلتوئید شانه
  • Vastus lateralis ران (جنبه جانبی)
  • عضله راست ران (سمت قدامی)

داخل وریدی (IV)

تزریق داخل وریدی یا با انتشار آهسته (IVL) با استفاده از یک سیستم انفوزیون یا به صورت مستقیم داخل وریدی (IVD) انجام می شود. درمان به طور مستقیم به جریان خون تزریق می شود. تزریق IV می تواند برای تجویز املاح، درمان آنتی بیوتیکی، شیمی درمانی یا حتی انتقال خون مورد استفاده قرار گیرد.

پرستار یا پزشک یک سوزن (۱۹G تا ۲۳G) را مستقیماً در ورید محیطی (معمولاً در ساعد) وارد می کند. تزریق داخل وریدی نیز می تواند از طریق کاتتر ورید مرکزی که توسط پزشک در اتاق عمل قرار می گیرد انجام شود.

توصیه برای تمرین خوب

هنگامی که یک متخصص مراقبت های بهداشتی (پرستار، ماما، پزشک و غیره) تزریق را انجام می دهد، مراقبت می کند که این درمان را در شرایط خوبی برای بیمار و همچنین برای او انجام دهد.

در واقع، انجام یک درمان از طریق سد پوستی نیازمند اقدامات احتیاطی از نظر بهداشت و ایمنی است.

بنابراین، قبل از انجام تزریق، مراقب بهداشت دقیق دست را با شستشو با صابون یا ژل هیدروالکلی انجام می دهد. سپس ناحیه تزریق را آسپسیس انجام می دهد تا باکتری های احتمالی وارد بدن نشود. تجهیزات تزریق (سوزن، سرنگ و …) برای یک بار مصرف می باشد.

پوشیدن دستکش یکبار مصرف خطر مواجهه تصادفی با خون (AES) را محدود می کند. در طول درمان، بیمار به راحتی روی صندلی درمان یا روی تخت می‌نشیند.

متخصص بهداشت با جدیت به نشانه های نسخه پزشکی احترام می گذارد. گزش بسته به نوع تزریق می تواند کم و بیش دردناک باشد.

پس از اتمام عملیات، تمام ضایعات طبق یک مرتب سازی بسیار دقیق حذف می شوند. اشیایی مانند سوزن ها در یک ظرف OPCT (اشیاء تیز و تیز) دور ریخته می شوند و مواد آلوده به خون مانند کمپرس باید در کیسه زباله در معرض خطر عفونت (DASRI) دسته بندی شوند.

تزریقات خانگی

تزریق یک مراقبت پرستاری است که می تواند در خانه توسط یک پرستار خصوصی انجام شود. در واقع، به عنوان یک عمل بر اساس نسخه پزشکی، در محدوده مهارت های همه پرستاران قرار می گیرد.

بنابراین، می‌توانید برای هر نوع تزریق (ID، SC، IM یا IV) با تجویز پزشک خود با یک پرستار خانگی تماس بگیرید. در نسخه پزشکی باید عبارت “در خانه” ذکر شود.

پرستاران مهرآوران  ژست های تزریق را با نظارت یا بدون نظارت انجام می دهند.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستان– اعزام پزشک شمالفیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل –اعزام پزشک به منزل شبانه روزی

برای این درمان وقت بگیرید

همه این مراقبت ها بازگشت بیماران بستری در بیمارستان را به خانه تسهیل می کند که می توانند از تداوم مراقبت در آسایش خانه خود بهره مند شوند.

اکنون می توانید با مراجعه به صفحه اصلی  مهرآوران با یک پرستار خصوصی برای انجام تزریق در منزل با تماس وقت بگیرید.

در واقع، وب سایت ما افراد را با متخصصان بهداشت خصوصی که در مطب یا در خانه کار می کنند، مرتبط می کند.

برای گرفتن وقت، به سادگی درخواست مراقبت را در وب سایت ما پر کنید. سپس، درخواست شما به متخصصان مراقبت های بهداشتی در منطقه شما ارسال می شود. سپس یکی از آنها با شما تماس می گیرد تا با توجه به در دسترس بودن شما، قرار ملاقاتی را تعیین کنید. این ساده، آسان و رایگان است!

خون گیری و آنالیز خون در منزل چگونه باید انجام شود؟

انجام آزمایش خون برای تعیین تشخیص، تشخیص و روش های درمان بیماری ها مهم است. پزشک اصلی بیمار تصمیم می گیرد که کدام روش های آزمایش خون در خانه انجام شود. در نتیجه آزمایش خون، برنامه درمانی بیماران مشخص می شود.

 

خون گیری و آنالیز خون در منزل چگونه باید انجام شود؟

روند جمع آوری و تجزیه و تحلیل خون در خانه باید توسط مؤسساتی که خدمات حرفه ای مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی را ارائه می دهند، سازماندهی شود. پرستارانی که در خانه و خدمات بهداشتی کار می کنند خون گیری را در منزل انجام می دهند. هدف از این سرویس اطمینان از اینکه خون بیمار در شرایط استیل به درستی گرفته شده و سپس به آزمایشگاه ارسال و پیگیری می شود.

 

جمع آوری خون خانگی چیست؟

جمع آوری خون در منزل یک سرویس بهداشتی حرفه ای است که توسط خدمات بهداشتی و درمانی خانگی با مجوز وزارت بهداشت سازماندهی می شود. روند جمع آوری خون در خانه همراه با مسئولان خدمات بهداشتی خانه و بستگان خانواده برنامه ریزی و سازماندهی می شود.

روش های تجزیه و تحلیل درخواستی توسط پزشک می تواند در بیمارستان ها، موسسات بهداشتی و آزمایشگاه ها و همچنین به طور ایمن و حرفه ای در محیط خانه انجام شود.

 

خدمات جمع آوری خون در خانه اعتماد به نفس می دهد

جمع‌آوری خون در منزل که در خانه سازماندهی می‌شود، خدماتی شخصی‌سازی شده است که به بیمار اطمینان می‌دهد که هم با خیال راحت خدمات دریافت می‌کند و هم آسایش خود را حفظ می‌کند. باعث صرفه جویی در زمان می شود. ضمناً نیازی به سازمان خودرو (آمبولانس، وسیله نقلیه شخصی، تاکسی و …) برای انتقال فرد به موسسه بهداشتی نیست.

 

خون گیری در خانه چه کسانی انجام می شود؟

خونگیری روشی است که می تواند در صورت لزوم در حین ادامه درمان بیماران در منزل انجام شود. خدمات جمع آوری خون برای افرادی که در همه گروه های بیماری تحت درمان هستند قابل ارائه است.

همچنین برای افرادی که به دلیل کهولت سن نمی خواهند خانه خود را ترک کنند یا نمی توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند، خونگیری در منزل نیز سازماندهی شده است.

جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل خون را می‌توان برای همه افرادی که نیاز به خونگیری دارند اما وقت ندارند، کار می‌کنند یا نه، برنامه‌ریزی کرد.

چه کسی تصمیم می گیرد در خانه خون بگیرد؟

پزشک در مورد روش خونگیری و آنالیز تصمیم می گیرد. در راستای نیازهای معاینه بیمار یا فرد، پزشک آنالیزهای لازم را تعیین می کند و از موسسات بهداشتی درخواست می کند تا آنالیزها انجام شود.

 

چه کسی برای جمع آوری خون به خانه می آید؟

پرستاران مجربی که در خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل کار می کنند برای جمع آوری خون در منزل منصوب می شوند.

بیشتربدانید:بهترین مرکز پرستار کودک در تهرانرادیولوژی و سونوگرافیدرمان زخم بستر تضمینینوارقلب در منزل

روند خون گیری در خانه چگونه است؟

این فرآیند با تقاضای خدمات بهداشتی خانگی از سوی بیمار یا بستگان خانواده برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل خون در خانه آغاز می شود.

مسئولان خدمات بهداشتی خانه جزئیات آزمایش خون خانگی درخواستی را ارزیابی می کنند، آزمایش های درخواستی پزشک را تعیین می کنند و در نتیجه با خانواده به توافق می رسند.

پرستار حرفه ای و با تجربه برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل خون در خانه سازماندهی شده است.

برای برنامه ریزی برای خون گیری در منزل، با بستگان خانواده مشورت می شود تا روز و ساعت انجام این عمل مشخص شود. پرستار از قبل اطلاع می دهد که بیمار/فردی که خون او گرفته می شود باید در حین خون گیری گرسنه یا سیر باشد.

پرستاری که برای فرآیند آنالیز خون به مطب می رود، فردا تمام وسایل لازم برای خون گیری را می گیرد. در ابتدای مواردی که در خون گیری در منزل باید در نظر گرفته شود، تمامی آماده سازی ها باید در محیطی استریل در کنار بیمار/فرد انجام شود. موادی که برای خون گیری استفاده می شود یکبار مصرف و شخصی هستند. برای جمع آوری خون، پرستاران می توانند از سرنگ، تورنیکت، لوله آزمایشگاهی، نوار، دستمال مرطوب الکلی، پنبه، جعبه زباله های پزشکی و غیره استفاده کنند. لوازم می آورد.

پس از اینکه پرستار ناحیه ای را که خون گرفته می شود استریل کرد، خون گیری لازم را انجام می دهد و خون را به داخل لوله ها می برد. سپس بازوی فرد را تمیز می کند و بند می بندد.

اطلاعات بیمار/فرد با یک بارکد روی خون گرفته شده چسبانده می شود. خون به آزمایشگاه فرستاده می شود. با توجه به آزمایش خون درخواست شده توسط پزشک، نتایج آنالیز در همان روز یا ۱-۲ روز دیگر در دسترس خواهد بود. نتایج خون با پزشک و اعضای خانواده فرد به اشتراک گذاشته می شود.

پس از اتمام خونگیری در خانه، از خانه خارج می شود.

 

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.