تزریقات در منزل زعفرانیه

تزریقات در منزل زعفرانیه؛ تزریق که به عنوان واکسن نیز شناخته می شود، می تواند بخش مهمی از مراقبت های خانگی باشد. در واقع، بسیاری از درمان ها را می توان به صورت داخل ، عضلانی یا زیر جلدی انجام داد. سپس نوع تزریق به نسخه پزشکی بستگی دارد.

تزریق چیست؟

تزریق شامل وارد کردن مایع به بدن از طریق پوست است. تزریق به ویژه در زمینه پرستاری استفاده می شود. دانشجویان پرستاری از ابتدای تحصیل انواع مختلف تزریق را مطالعه می کنند.

پوست از سه لایه به نام های اپیدرم، درم و هیپودرم تشکیل شده است. بسته به نشانه های درمانی که باید تزریق شود، پزشک مشخص می کند که کدام مسیر تزریق را انتخاب کند. سپس پرستار سوزن مناسب را برای تزریق درخواستی انتخاب می کند.

داخل جلدی (ID)

تزریق داخل پوستی شامل تزریق یک محصول به بافت پوست است. به صورت داخل پوستی، پرستار یک سوزن ۲۶G یا ۲۷G را در داخل درم (لایه میانی پوست) وارد می کند.

این حالت تزریق کم استفاده می شود. در واقع، این اجازه می دهد تا تنها مقدار بسیار کمی از محصول را تزریق کنید. این به طور خاص برای تست های آلرژیک خاص یا برای واکنش داخل پوستی (IDR یا تست توبرکولین) استفاده می شود.

زیر جلدی (SC)

تزریق زیر جلدی اجازه می دهد تا محصول به بافت زیر جلدی (هیپودرم) وارد شود. مایع با استفاده از سوزن ۲۵G تزریق می شود. جذب کندتر از تزریق عضلانی یا داخل وریدی خواهد بود. تزریق درد کمی ایجاد می کند و معمولاً روی ران انجام می شود.

تزریق زیر جلدی به ویژه برای تجویز برخی از داروهای آهسته رهش مانند انسولین یا واکسیناسیون اندیکاسیون دارد. در صورت اسکار یا ادم منع مصرف دارد. همچنین برای این نوع تزریق باید از ناحیه اطراف پریوم خودداری شود.

عضلانی (IM)

این نوع تزریق شامل وارد کردن محصول دارویی به طور مستقیم به بافت های عضلانی عمیق است. این روش تجویز به دلیل عروقی شدن قابل توجه، باعث جذب سریع دارو می شود. تزریق عضلانی نیاز به یک سوزن ۲۱ یا ۲۲ گرم (۲۳G برای عضلانی در کودکان) دارد.

چندین محل تزریق ممکن است و سپس انتخاب به نوع محصولی که باید تزریق شود و ویژگی های بیمار، به ویژه سن و شرایط فیزیکی بستگی دارد. پنج ناحیه ممکن برای تزریق عضلانی این ماهیچه ها هستند:

 

  • گلوتئوس قدامی که در سطح لگن قرار دارد
  • گلوتئوس خلفی
  • دلتوئید شانه
  • Vastus lateralis ران (جنبه جانبی)
  • عضله راست ران (سمت قدامی)

داخل وریدی (IV)

تزریق داخل وریدی یا با انتشار آهسته (IVL) با استفاده از یک سیستم انفوزیون یا به صورت مستقیم داخل وریدی (IVD) انجام می شود. درمان به طور مستقیم به جریان خون تزریق می شود. تزریق IV می تواند برای تجویز املاح، درمان آنتی بیوتیکی، شیمی درمانی یا حتی انتقال خون مورد استفاده قرار گیرد.

پرستار یا پزشک یک سوزن (۱۹G تا ۲۳G) را مستقیماً در ورید محیطی (معمولاً در ساعد) وارد می کند. تزریق داخل وریدی نیز می تواند از طریق کاتتر ورید مرکزی که توسط پزشک در اتاق عمل قرار می گیرد انجام شود.

توصیه برای تمرین خوب

هنگامی که یک متخصص مراقبت های بهداشتی (پرستار، ماما، پزشک و غیره) تزریق را انجام می دهد، مراقبت می کند که این درمان را در شرایط خوبی برای بیمار و همچنین برای او انجام دهد.

در واقع، انجام یک درمان از طریق سد پوستی نیازمند اقدامات احتیاطی از نظر بهداشت و ایمنی است.

بنابراین، قبل از انجام تزریق، مراقب بهداشت دقیق دست را با شستشو با صابون یا ژل هیدروالکلی انجام می دهد. سپس ناحیه تزریق را آسپسیس انجام می دهد تا باکتری های احتمالی وارد بدن نشود. تجهیزات تزریق (سوزن، سرنگ و …) برای یک بار مصرف می باشد.

پوشیدن دستکش یکبار مصرف خطر مواجهه تصادفی با خون (AES) را محدود می کند. در طول درمان، بیمار به راحتی روی صندلی درمان یا روی تخت می‌نشیند.

متخصص بهداشت با جدیت به نشانه های نسخه پزشکی احترام می گذارد. گزش بسته به نوع تزریق می تواند کم و بیش دردناک باشد.

پس از اتمام عملیات، تمام ضایعات طبق یک مرتب سازی بسیار دقیق حذف می شوند. اشیایی مانند سوزن ها در یک ظرف OPCT (اشیاء تیز و تیز) دور ریخته می شوند و مواد آلوده به خون مانند کمپرس باید در کیسه زباله در معرض خطر عفونت (DASRI) دسته بندی شوند.

تزریقات خانگی

تزریق یک مراقبت پرستاری است که می تواند در خانه توسط یک پرستار خصوصی انجام شود. در واقع، به عنوان یک عمل بر اساس نسخه پزشکی، در محدوده مهارت های همه پرستاران قرار می گیرد.

بنابراین، می‌توانید برای هر نوع تزریق (ID، SC، IM یا IV) با تجویز پزشک خود با یک پرستار خانگی تماس بگیرید. در نسخه پزشکی باید عبارت “در خانه” ذکر شود.

پرستاران مهرآوران  ژست های تزریق را با نظارت یا بدون نظارت انجام می دهند.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستان– اعزام پزشک شمالفیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل –اعزام پزشک به منزل شبانه روزی

برای این درمان وقت بگیرید

همه این مراقبت ها بازگشت بیماران بستری در بیمارستان را به خانه تسهیل می کند که می توانند از تداوم مراقبت در آسایش خانه خود بهره مند شوند.

اکنون می توانید با مراجعه به صفحه اصلی  مهرآوران با یک پرستار خصوصی برای انجام تزریق در منزل با تماس وقت بگیرید.

در واقع، وب سایت ما افراد را با متخصصان بهداشت خصوصی که در مطب یا در خانه کار می کنند، مرتبط می کند.

برای گرفتن وقت، به سادگی درخواست مراقبت را در وب سایت ما پر کنید. سپس، درخواست شما به متخصصان مراقبت های بهداشتی در منطقه شما ارسال می شود. سپس یکی از آنها با شما تماس می گیرد تا با توجه به در دسترس بودن شما، قرار ملاقاتی را تعیین کنید. این ساده، آسان و رایگان است!

خون گیری و آنالیز خون در منزل چگونه باید انجام شود؟

انجام آزمایش خون برای تعیین تشخیص، تشخیص و روش های درمان بیماری ها مهم است. پزشک اصلی بیمار تصمیم می گیرد که کدام روش های آزمایش خون در خانه انجام شود. در نتیجه آزمایش خون، برنامه درمانی بیماران مشخص می شود.

 

خون گیری و آنالیز خون در منزل چگونه باید انجام شود؟

روند جمع آوری و تجزیه و تحلیل خون در خانه باید توسط مؤسساتی که خدمات حرفه ای مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی را ارائه می دهند، سازماندهی شود. پرستارانی که در خانه و خدمات بهداشتی کار می کنند خون گیری را در منزل انجام می دهند. هدف از این سرویس اطمینان از اینکه خون بیمار در شرایط استیل به درستی گرفته شده و سپس به آزمایشگاه ارسال و پیگیری می شود.

 

جمع آوری خون خانگی چیست؟

جمع آوری خون در منزل یک سرویس بهداشتی حرفه ای است که توسط خدمات بهداشتی و درمانی خانگی با مجوز وزارت بهداشت سازماندهی می شود. روند جمع آوری خون در خانه همراه با مسئولان خدمات بهداشتی خانه و بستگان خانواده برنامه ریزی و سازماندهی می شود.

روش های تجزیه و تحلیل درخواستی توسط پزشک می تواند در بیمارستان ها، موسسات بهداشتی و آزمایشگاه ها و همچنین به طور ایمن و حرفه ای در محیط خانه انجام شود.

 

خدمات جمع آوری خون در خانه اعتماد به نفس می دهد

جمع‌آوری خون در منزل که در خانه سازماندهی می‌شود، خدماتی شخصی‌سازی شده است که به بیمار اطمینان می‌دهد که هم با خیال راحت خدمات دریافت می‌کند و هم آسایش خود را حفظ می‌کند. باعث صرفه جویی در زمان می شود. ضمناً نیازی به سازمان خودرو (آمبولانس، وسیله نقلیه شخصی، تاکسی و …) برای انتقال فرد به موسسه بهداشتی نیست.

 

خون گیری در خانه چه کسانی انجام می شود؟

خونگیری روشی است که می تواند در صورت لزوم در حین ادامه درمان بیماران در منزل انجام شود. خدمات جمع آوری خون برای افرادی که در همه گروه های بیماری تحت درمان هستند قابل ارائه است.

همچنین برای افرادی که به دلیل کهولت سن نمی خواهند خانه خود را ترک کنند یا نمی توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند، خونگیری در منزل نیز سازماندهی شده است.

جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل خون را می‌توان برای همه افرادی که نیاز به خونگیری دارند اما وقت ندارند، کار می‌کنند یا نه، برنامه‌ریزی کرد.

چه کسی تصمیم می گیرد در خانه خون بگیرد؟

پزشک در مورد روش خونگیری و آنالیز تصمیم می گیرد. در راستای نیازهای معاینه بیمار یا فرد، پزشک آنالیزهای لازم را تعیین می کند و از موسسات بهداشتی درخواست می کند تا آنالیزها انجام شود.

 

چه کسی برای جمع آوری خون به خانه می آید؟

پرستاران مجربی که در خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل کار می کنند برای جمع آوری خون در منزل منصوب می شوند.

بیشتربدانید:بهترین مرکز پرستار کودک در تهرانرادیولوژی و سونوگرافیدرمان زخم بستر تضمینینوارقلب در منزل

روند خون گیری در خانه چگونه است؟

این فرآیند با تقاضای خدمات بهداشتی خانگی از سوی بیمار یا بستگان خانواده برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل خون در خانه آغاز می شود.

مسئولان خدمات بهداشتی خانه جزئیات آزمایش خون خانگی درخواستی را ارزیابی می کنند، آزمایش های درخواستی پزشک را تعیین می کنند و در نتیجه با خانواده به توافق می رسند.

پرستار حرفه ای و با تجربه برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل خون در خانه سازماندهی شده است.

برای برنامه ریزی برای خون گیری در منزل، با بستگان خانواده مشورت می شود تا روز و ساعت انجام این عمل مشخص شود. پرستار از قبل اطلاع می دهد که بیمار/فردی که خون او گرفته می شود باید در حین خون گیری گرسنه یا سیر باشد.

پرستاری که برای فرآیند آنالیز خون به مطب می رود، فردا تمام وسایل لازم برای خون گیری را می گیرد. در ابتدای مواردی که در خون گیری در منزل باید در نظر گرفته شود، تمامی آماده سازی ها باید در محیطی استریل در کنار بیمار/فرد انجام شود. موادی که برای خون گیری استفاده می شود یکبار مصرف و شخصی هستند. برای جمع آوری خون، پرستاران می توانند از سرنگ، تورنیکت، لوله آزمایشگاهی، نوار، دستمال مرطوب الکلی، پنبه، جعبه زباله های پزشکی و غیره استفاده کنند. لوازم می آورد.

پس از اینکه پرستار ناحیه ای را که خون گرفته می شود استریل کرد، خون گیری لازم را انجام می دهد و خون را به داخل لوله ها می برد. سپس بازوی فرد را تمیز می کند و بند می بندد.

اطلاعات بیمار/فرد با یک بارکد روی خون گرفته شده چسبانده می شود. خون به آزمایشگاه فرستاده می شود. با توجه به آزمایش خون درخواست شده توسط پزشک، نتایج آنالیز در همان روز یا ۱-۲ روز دیگر در دسترس خواهد بود. نتایج خون با پزشک و اعضای خانواده فرد به اشتراک گذاشته می شود.

پس از اتمام خونگیری در خانه، از خانه خارج می شود.

 

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

خدمات تزریق در منزل:

شما می توانید در منزل توسط پرستاران متخصص به راحتی و بدون دردسر و در آسایش منزل خود تزریق انجام دهید.موسسه پرستاری مهراوران نوین پیشرو در ارائه مراقبت های بهداشتی خانگی است.بنا به درخواست شما تجویز پزشک، تزریق زیر جلدی، عضلانی و وریدی و همچنین انفوزیون را در منزل شما انجام می دهیم.

اکثر ما در هنگام بیماری به کاربرد های تزریق که در درمان ها گنجانده شده است، توجه نمی‌کنیم  و حتی از آن می ترسیم، اما درمان هایی که شامل تزریق می شوند، نتایج سریع تری در بهبود بیماری ها دارند.

اگرچه فرآیند تزریق آسان و ساده است، اما فرآیندی است که خودمان نمی توانیم انجام دهیم.

برای این روش کوتاه، نیازی نیست همیشه به بیمارستان بروید، تا عزیزان خود را در شرایط سخت در بیمارستان منتظر نگه دارید. شما میتوانید در منزل خود خدمات مراقبتی پرستاری و انواع تزریقات را دریافت کنید.

با پرستاران آموزش دیده و با استعداد موسسه پرستاری مهراوران نوین می توانید خدمات تزریق در منزل را به صورت آسان در منزل خود درخواست نمایید.

خدمات تزریق در منزل چیست؟

فرآیند تزریق داروهای تجویز شده توسط پزشک از طریق عضلانی، زیر جلدی یا داخل وریدی به بدن بیمار با توجه به شکل دارو، تزریق (سوزن) نامیده می شود.

کلیه خدمات تزریق از تزریق انسولین تا سایر تزریقات به صورت آسان، بدون درد در محیط منزل شما توسط پرستاران مجرب و آموزش دیده ما انجام می شود.

چه کسی خدمات تزریق در خانه را ارائه می دهد؟

خدمات تزریق داخل منزل توسط پرستاران دارای مجوز و مجرب که مجاز به ورود به منزل هستند، مطابق با رویه های مکتوب خدمات بهداشتی و درمانی در منزل ارائه می شود.

در خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده در کشور ما، حق ورود به منزل بیمار فقط متعلق به مراکز مراقبت در منزل دارای مجوز از وزارت بهداشت است.

مراکز مراقبت در منزل دارای مجوز، مسئولیت تمامی خدمات ارائه شده در منزل، از تجویز بیمار گرفته تا عوارضی که ممکن است رخ دهد، بر عهده دارند.

 

چگونه با یک سرویس تزریق در خانه هماهنگ کنیم؟

در ابتدا اطلاعات نسخه از بیماران یا بستگان بیمار که با مرکز خدمات  مرکز پزشکی تماس می گیرند، درخواست می شود.

خدمات تزریق برای داروهای بدون نسخه قابل ارائه نیست

نسخه ارائه شده توسط پزشک ارزیابی می شود و در صورت لزوم، وضعیت با پزشک بیمار در میان گذاشته می شود.

با توجه به نام داروی تجویز شده، دوز مصرفی و دفعات تجویز، برای تاریخ و زمان مناسب برای بیمار وقت رزرو می شود.

پرستار مجرب مراقبت در منزل تمام مواد مورد نیاز برای تزریق را با خود می آورد.

“فرم رضایت ” از بیمار ویا بستگان بیمار دریافت می شود.

قبل از انجام تزریق، علائم حیاتی بیمار (نبض، فشار خون) اندازه گیری می شود.

تزریق در شرایط استریل انجام می شود.

اگر لازم باشد تزریق ها به صورت ساعتی یا روزانه تکرار شوند، برنامه ریزی های بلندمدت با خانواده انجام می شود.

خدمات تزریق توسط پرستار در سوابق موسسه مهراوران  ثبت می شود.

انواع خدمات تزریق:

تزریق داخل وریدی: تزریق یک دارو به داخل سیاهرگ و مستقیماً در جریان خون است. این یکی از سریع ترین راه ها برای ورود دارو به بدن است.

تزریق وریدی شامل یک تزریق و به دنبال آن قرار دادن یک لوله یا کاتتر نازک در ورید است. این به یک پرستار اجازه می دهد تا چندین دوز از دارو یا انفوزیون های دارویی را بدون نیاز به تزریق مجدد سوزن برای تحویل هر دوز تجویز کند.

یک متخصص مراقبت های بهداشتی ممکن است تزریق وریدی را تجویز میکند که:

زمانی که مصرف خوراکی دارو غیرعملی یا بی اثر خواهد بود

زمانی که فرد در غیر این صورت نیاز به تزریق های متعدد دارد، مانند زمانی که درمان برخی از بیماری های مزمن را دریافت می کند

زمانی که فرد توانایی خوردن و آشامیدن ندارد.

تجهیزات لازم برای تزریق وریدی می تواند بر اساس عوامل مختلفی متفاوت باشد، از جمله:

نوع دارویی که فرد نیاز دارد

آیا فرد به سرعت و یا برای مدت طولانی به دارو نیاز دارد

چه مدت فرد به  تزریق وریدی نیاز دارد

 

تزریقات تخصصی منزل:

پرستاران با سابقه و آموزش دیده ما در موسسه مهراوران می توانند شما و عزیزانتان را ازرفتن به بیمارستان نجات دهند. تزریقات و روش های پرستاری را در آسایش و خلوت در خانه، تجربه کنید. در سراسر تهران از بازدیدهای ۱ ساعته تا مراقبت شبانه روزی موجود است.

مزایای دریافت تزریق در خانه:

پس از ترخیص از بیمارستان یا مراکز درمانی ، تمرکز ما باید بر روی مراقبت از خود و استراحت خوب برای بهبودی کامل باشد. با این حال، واقعیت این است که ما تمایل داریم بیشتر وقت و انرژی خود را صرف ترتیبات مراقبتی مناسب، از حمل و نقل و صف‌ها گرفته تا مدیریت هزینه کنیم تا مراقبت‌های مورد نیاز خود را پس از ترخیص در منزل خود دریافت کنیم.

برای کسانی که بیماری های مزمن دارند، مراجعه به بیمارستان ها، کلینیک ها یا مراکز درمانی برای تکمیل مراحل پرستاری می تواند یک اتفاق معمول و منظم باشد. با این حال، قرار ملاقات های پزشکی اغلب وقت گیر است و رفت و آمد می تواند پرهزینه و دردسرساز باشد، به ویژه برای کسانی که محدودیت های حرکتی دارند.

گاهی اوقات ممکن است به دلیل شرایط پیش‌بینی نشده، مانند کمک به تزریق برای یکی از عزیزان دیابتی، به طور ناگهانی به مراقبت‌های پرستاری فوری نیاز پیدا کنیم. سرعت در چنین سناریوهایی کلیدی است. رفتن به یک مرکز مراقبت و انتظار در صف ممکن است امکان پذیر نباشد.

موسسه پرستاری مهراوران نوین در تهران این مشکل را برای شما و عزیزانتان حل کرده است . شما میتوانید به راحتی در منزل خود خدمات پرستاری و انواع تزریقات را دریافت کنید.

بیشتربدانید:تزریقات در منزل شمال شرق تهرانتزریقات در منزل زعفرانیهتزریقات در منزل ولنجک –اعزام پزشک به منزل شبانه روزی

 

مراقبت پرستاری در منزل چگونه می تواند کمک کند؟

مراقبت های پرستاری:نظارت و اجرای خدمات پرستاری از تغذیه لوله و ساکشن تا تزریق و زخم

موقعیت های فوری:پرستاران ما از خانواده‌هایی دیدن می‌کنند که در شرایطی که نیاز به مراقبت‌های پرستاری تخصصی دارند.

بعد از جراحی:بر بهبودی تمرکز کنید و مراقبت های پرستاری پیچیده را به دست پرستاران مجرب ما بسپارید.

مدیریت زمان  دارو:دیگر هیچ دوز فراموش شده وجود ندارد. پرستاران ما می توانند به توزیع و تجویز دوز مناسب دارو در زمان مناسب کمک کنند.

مراقبت شخصی:به فعالیت های روزمره زندگی  کمک میکنند مثل غذا خوردن، حمام کردن، پوشیدن لباس، توالت رفتن.

مراقبت شبانه:مراقبت در طول شب برای کمک به نیازهای توالت یا پرستاری، جلوگیری از سرگردانی و کاهش خطر سقوط ارائه می شود.

پرستاران واجد شرایط در منزل می‌توانند مراقبت‌های پرستاری شخصی‌شده‌ای را که نیاز دارید به درب منزل شما بیاورند و از دردسر و هزینه‌های رفتن به مراکز درمانی صرفه‌جویی کنند و همچنین از صف‌های طولانی صرفه‌جویی کنند. مهمتر از همه، شما می توانید بلافاصله پس از عمل در خانه خود استراحت کرده و بهبودی خود را حفظ کنید.

با درک تخصصی از  داروها، پرستاران خانگی می‌توانند داروهای تجویز شده را نیز مدیریت کنند و اطمینان حاصل کنند که داروهای مناسب در زمان‌های مناسب برای کنترل شرایط سلامتی و جلوگیری از تداخلات مضر دارویی مصرف می‌شوند.