پرستار بچه در تهران

پرستار بچه در تهران؛ می دانیم که والدین همیشه این فرصت را ندارند که کار را با برنامه های کودکان تطبیق دهند. و دوستان یا خانواده می توانند هر از گاهی کمک کنند، اما گاهی اوقات در برنامه گیر می کنند. به همین دلیل است که مهراوران نوین به خانواده ها خدمات پرستاری حرفه ای در منزل را برای مراقبت از کودکان ارائه می دهد.

یک پرستار بچه خانگی واجد شرایط برای پاسخگویی به هر موقعیت روزانه

برای چند ساعت در روز یا یک روز کامل، کانگورو کیدز یک راه حل مراقبت از کودک را به شما پیشنهاد می کند تا به شما اجازه دهد با خیالی آسوده به سر کار بروید و با خیالی آسوده به خانه برگردید. پرستاران حرفه ای ما در غیاب شما از همه چیز مراقبت می کنند:

 

 • پرستار بچه خانه شما می تواند صبح ها برای آماده سازی بچه ها قبل از رفتن به مدرسه، مهد کودک یا بردن آنها به دستیار مهد کودک بیاید.
 • در وقت ناهار، معلم شما بچه ها را از مدرسه می گیرد، با پیروی از دستورات شما، یک غذای خوب برای آنها آماده می کند.

 

نگهداری از کودک در خانه برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان

پرستارانی که ما به خانواده های خود معرفی می کنیم می توانند از کودکان ۰ تا ۱۲ سال مراقبت کنند. برای پرستاران زیر ۳ سال، پرستار کودک خانگی شما باید آموزش های خاصی را در زمینه دوران کودکی گذرانده باشد تا نیازهای خاص نوزادان را برآورده کند:

 • بطری ها را در زمان های معین آماده کنید
 • از زمان استراحت اطمینان حاصل کنید
 • مراقب بهداشت کودک باشید: پوشک را عوض کنید، بشویید یا حمام کنید
 • بازی های بیداری سازگار را آماده کنید

 

برای کودکان بزرگتر، پرستار کودک خانگی شما نیز کمک بزرگی است.

 

 • بچه ها را به فعالیت های فوق برنامه خود ببرید
 • میان وعده ها و وعده های غذایی را آماده کنید
 • به پارک، موزه و استخر بروید
 • آنها را در انجام تکالیف مدرسه همراهی کنید

 

ما قدم به قدم شما را همراهی می کنیم تا خدمات نگهداری از کودک را برای کودک خود بیابید

با استفاده از خدمات کانگورو کیدز، ما شما را گام به گام راهنمایی می کنیم تا راه حل مناسبی را به شما ارائه دهیم و پرستار کودک خانگی را پیدا کنید که انتظارات شما را برآورده کند:

 

 • ما برای گوش دادن به صحبت های شما وقت می گذاریم و نیاز شما به نگه داشتن بچه های کوچکتان را درک می کنیم
 • ما به شما در مورد کمک هایی که بسته به وضعیت خود می توانید از آن بهره مند شوید به شما اطلاع می دهیم.
 • ما تمام مراحل اداری را انجام می دهیم

 

با پرستارکه انتخاب کرده ایم مصاحبه ای ترتیب می دهیم. در صورت لزوم مصاحبه ها را ادامه می دهیم تا گوینده مناسب را برای شما پیدا کنیم

هم اکنون با ارائه یک قیمت آنلاین با تیم ما تماس بگیرید. ما به سرعت به شما باز خواهیم گشت تا اولین لحظه مبادله را انجام دهیم و یک راه حل شخصی برای پرستار کودک در خانه به شما پیشنهاد دهیم.

 

بیشتربدانید:تزریقات در منزل شمال شرق تهرانبهترین مرکز پرستار کودک در تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزی

مراقبت از کودک

پرستار کودک، پرستار بچه و پرستار کودک برای همه نوع نیازها در دسترس هستند: مراقبت های منظم، گاه به گاه، اورژانس یا خارج از مدرسه.

 

با خیال راحت از فرزند خود مراقبت کنید

از انتخاب دقیق پرستاران نزدیک خود استفاده کنید

مهرآوران  متخصص ملی مراقبت از کودکان در منزل است. سازمان ما به شما این امکان را می دهد که به سرعت یک پرستار کودک مورد اعتماد را انتخاب کنید. مجموعه‌ای دقیق از پروفایل‌ها به شما ارائه می‌شود تا بتوانید بوچو خود را حفظ کنید، بنابراین می‌توانید فرد ایده‌آلی را برای مراقبت از فرزند خود انتخاب کنید. نظارت منظم نیز برای اطمینان از حداکثر کیفیت در سراسر خدمات انجام می شود.

 

مراقبت از کودک بعد از مدرسه

مهرآوران به شما امکان می دهد یک پرستار بچه برای بعد از مدرسه پیدا کنید. پرستار از کودک شما بعد از کلاس پذیرایی می کند و او را به خانه می آورد تا تمام شب تا زمان شام یا زمان خواب از او مراقبت کند .

پرستار کودک ما می تواند از تنقلات، تکالیف، سرگرمی ها و سرویس های بهداشتی کودک شما مراقبت کند. همچنین ممکن است پرستاری پیدا کنید تا فرزندتان را صبح در مدرسه رها کند و با آرامش کامل از سفر به خانه/مدرسه مطمئن شوید.

پرستار های ما می توانند از ساعت ۶ صبح شروع به کار کنند، به اندازه ای که به شما زمان می دهد تا بی سر و صدا برای کار آماده شوید!

 

همه چیز را در مورد مراقبت از کودک در خانه بدانید تا انتخاب درستی داشته باشید

مراقبت از کودک همیشه ظریف و دشوار است. اگر می‌توانستیم بچه‌هایمان را همه جا با خود ببریم، بدون اینکه به آن فکر کنیم این کار را انجام می‌دادیم.

 

اما بین موارد غیرمنتظره در زندگی حرفه ای و لحظات کوچک زندگی شخصی که همه ما به آن نیاز داریم، گاهی اوقات لازم است فرزندان را تحت سرپرستی یک پرستار بچه که به او اطمینان کامل دارید، رها کنید.

 

با در نظر گرفتن این موضوع است که مهرآوران ایجاد شد: به شما اجازه می دهد کسی را پیدا کنید که با آرامش و سادگی از فرزندان خود مراقبت کند.

 

پلتفرم ما به شما اجازه می دهد تا به لطف قدرت جامعه مامان ها و باباها که در سایت ما ثبت شده اند، به راحتی پرستار خود را انتخاب کنید … همه چیز را برای شما توضیح می دهیم!

 

مهرآوران چیست؟

یک سایت امن: از نمایه های پرستاران ما که توسط تیم ما به صورت دستی بررسی می شوند تا پرداخت های ارائه دهنده خدمات شما، کل پلت فرم ما بر اساس امنیت شما ساخته شده است.

یک سایت خودیاری: یوجو با آوردن آن به دنیای دیجیتال تبلیغات شفاهی را متحول می کند. یادداشت ها، نظرات، مدارک تحصیلی و تمجیدهای والدینی که از سایت ما استفاده کرده اند را در هر فایل پرستار بچه بیابید.

 

یک سایت در دسترس برای همه: مراقبت از کودکان باید برای همه قابل دسترسی باشد. در مهرآوران ، قیمت را با پرستار خود مذاکره می کنید و دقیقاً می دانید که قرار است چه چیزی بپردازید.

 

یک تیم در دسترس: آیا در مورد رزرو خود یا پرستار بچه خود سؤالی دارید؟ تیم ما آماده پاسخگویی به شما از طریق ایمیل یا تلفن می باشد.

یکی از مشکلات کودکان که خانوادها درگیر آن هستند مشکل شب ادرای کودکان می باشد: بیایید بیشتر با آن آشنا شویم؟

شب ادراری چیست؟ علل و درمان
بی اختیاری ادرار یک مشکل شایع در کودکان است. تقریباً ۱۵ درصد از کودکان پنج ساله در نگه داشتن ادرار مشکل دارند. اکثر این کودکان شب ادراری را تجربه می کنند، یعنی شب ادراری. در حالی که میزان بی اختیاری ادرار در کودکان شش ساله به ۱۳ درصد کاهش می یابد، این میزان در کودکان ۷ ساله ۱۰ درصد است. با افزایش سن، بروز بی اختیاری ادرار کاهش می یابد. برای افراد ۱۵ ساله و بالاتر، این میزان به ۱-۲٪ کاهش می یابد.

شب ادراری چیست؟
بسیاری از افراد این سوال را از پزشکان می پرسند که شب ادراری که در کشور ما شایع است یعنی چه؟ کلمه شب ادراری به معنای شب ادراری است. مشکل شب ادراری شب ادراری است و شب ادراری شبانه روز شب ادراری است. شب ادراری به دو دسته تقسیم می شود: تک علامتی یا بدون علامت. شب ادراری تک علامتی به فقدان علائم در دستگاه ادراری تحتانی یا بدتر شدن عملکرد مثانه به غیر از شب ادراری گفته می شود. انواع شب ادراری تک علامتی به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند. شب ادراری تک علامتی اولیه نوع شایع‌تر است و یک مشکل دائمی شب ادراری است. ثانویه شروع بی اختیاری ادرار پس از یک دوره حداقل شش ماهه بدون شب ادراری است. در صورت شب ادراری بدون علامت، علائم زیر ممکن است علاوه بر شب ادراری مشاهده شود:

• افزایش مداوم (۸ بار یا بیشتر در روز) یا کاهش (۳ بار یا کمتر در روز) در تکرر ادرار
• بی اختیاری ادرار در طول روز
• احساس سفتی ناگهانی
• مشکل در شروع ادرار
• استفاده از فشار شکم برای شروع یا حفظ ادرار
• جریان ضعیف ادرار
• ادرار به طور متناوب و نه یکباره اتفاق می افتد
• احساس عدم تخلیه کامل مثانه
• چکه کردن بعد از ادرار
• درد در ناحیه تناسلی یا دستگاه ادراری تحتانی
اختلال عملکرد مثانه (شب ادراری پیچیده) در برخی از بیماران مبتلا به شب ادراری بدون علامت مشاهده می شود و علائم نه تنها در شب بلکه در روز نیز در این بیماران بروز می کند. معمولاً با علائمی مانند احساس فوریت ناگهانی در طول روز یا تغییر در تکرر ادرار همراه است.

چرا شب ادراری رخ می دهد؟
به طور معمول، عملکرد مثانه بر اساس رابطه پیچیده بین اعصاب خودمختار و جسمی است که در آن ساقه مغز، مغز میانی، مننژها (قشر) و بخشی از نخاع درگیر هستند. در حالی که اعصاب اتونومیک حرکات غیر ارادی را کنترل می کنند، اعصاب جسمی حرکات انقباض و آرامش عضلات ارادی را تضمین می کنند. این رابطه هماهنگ در داخل سیستم عصبی نقش مهمی در نگه داشتن ادرار در مثانه و اجازه می دهد تا ادرار با انقباض عضلات دیواره مثانه (عضله دترسور) در هنگام افزایش فشار در مثانه خارج شود. از آنجایی که این هماهنگی هنوز در هنگام تولد اتفاق نیفتاده است، وقتی مثانه پر است و ادرار به طور غیرقابل کنترلی انجام می شود، نمی توان انقباض را کنترل کرد. در سه سال اول زندگی، ظرفیت مثانه در مقایسه با سطح بدن به طور نامتناسبی افزایش می یابد. در سن چهار سالگی، اکثر کودکان پنج تا شش بار در روز ادرار می کنند. توسعه مکانیسم کنترل مثانه در طول زمان اتفاق می افتد. در ابتدا کودکان متوجه می شوند که مثانه پر است و سپس توانایی جلوگیری از انقباض عضله دیواره مثانه ایجاد می شود. در نتیجه، هماهنگی بین عضلات اسفنکتر و عضلات دترسور که از خروج ادرار از مثانه جلوگیری می کنند، آموخته می شود. استفاده از این توانایی ها در طول روز معمولا تا سن چهار سالگی اتفاق می افتد.

کنترل مثانه در شب معمولاً ماه ها یا سال ها بعد آموخته می شود و انتظار نمی رود تا سن پنج تا هفت سالگی انجام شود. این واقعیت که این روند توسعه در مثانه بلافاصله تکمیل نمی شود باعث ایجاد مشکلات شب ادراری مربوط به بی اختیاری ادرار در طول روز می شود. این معمولاً به دلیل اختلال عملکرد مثانه، مثانه بیش فعال، مثانه کم کار، عفونت های مکرر دستگاه ادراری و در برخی موارد، ریفلاکس مثانه (بالا رفتن ادرار از مثانه) است.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

علل شب ادراری (شب ادراری)
مشکل شب ادراری ممکن است به دلیل های زیادی رخ دهد. ممکن است در شرایط مربوط به رشد سیستم عصبی مانند اختلال طیف اوتیسم و اختلال بیش فعالی کمبود توجه رخ دهد. علاوه بر این، ناهنجاری های روانی از جمله علل غیر ارگانیک شب ادراری هستند. به عبارت دیگر، هنوز رابطه قطعی در مورد اینکه چرا مشکلات روانی باعث شب ادراری می شود، پیدا نشده است. علل رایج شناخته شده مشکل شب ادراری در دو عنوان بررسی می شود:

علل کلیوی/اورولوژیکی: اختلال عملکرد مثانه، عفونت دستگاه ادراری، بیماری مزمن کلیه، حالب نابجا در زنان (مجرای ادراری فوقانی که کلیه را به جایی غیر از مثانه متصل می کند).
سایر شرایط پزشکی زمینه ای: یبوست، بیماری سلول داسی شکل، تشنج، دیابت، دیابت بی مزه، آپنه انسدادی خواب، کرم سوزنی، پلی دیپسی اولیه (نوشیدن بیش از حد داوطلبانه).

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

درمان شب ادراری
درمان اولیه شب ادراری شامل اصلاح شرایط همراه، تعیین اهداف و انتظارات، ارائه مشاوره و آموزش و درمان انگیزشی است.

اصلاح شرایط همراه: باید همزمان با درمان شب ادراری شروع شود. شرایط همزمان ممکن است بر روند مشکل و پاسخ به درمان تأثیر بگذارد. بنابراین، عوامل زمینه‌ای باید در بیماران مبتلا به شب ادراری ثانویه تعیین شود. شرایطی مانند یبوست، آپنه خواب (خروپف)، اختلال کم توجهی بیش فعالی باید درمان شوند.
تعیین اهداف و انتظارات: اهدافی مانند جلوگیری از مشکلات خیس شدن در شرایط خاص مانند خوابیدن، کاهش دفع شب ادراری و جلوگیری از عود باید تعیین شود. علاوه بر این، کاهش تأثیر شب ادراری بر خانواده و کودک ضروری است.
ارائه مشاوره و آموزش: هر سوالی که قبل و بعد از شروع درمان به ذهن می رسد باید از پزشک پرسیده شود. رعایت توصیه ها و همچنین آموزش هایی که در طول فرآیند درمان به بیماران و خانواده های آنها داده می شود تاثیر بسزایی در روند درمان دارد.
انگیزه درمانی: لازم است انگیزه لازم برای نظارت بر شب ادراری در طول فرآیند درمان فراهم شود. ایجاد انگیزه در ابتدا روشی مؤثر است، به ویژه برای کودکان پنج تا هفت ساله که هر شب مشکل شب ادراری ندارند. مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از یک سیستم پاداش، مانند دادن برچسب و جمع‌آوری برچسب و دادن پاداش‌های خاص برای اطمینان از انگیزه، کمک مثبتی به درمان می‌کند.
در روش درمانی آلارم که در کودکانی که شب ادراری دارند و به سختی بیدار می شوند استفاده می شود، به محض نشت ادرار از کودک، زنگ هشدار شروع به صدا می کند. به این ترتیب، مشکل شب ادراری را می توان با ایجاد رفلکس حالت دهنده درمان کرد. دارویی به نام دسموپرسین که در درمان شب ادراری استفاده می شود، با کاهش مقدار ادرار، نقش فعالی در درمان دارد. این دارو که به صورت قرص و یا اسپری بینی است شب ها قبل از خواب استفاده می شود. علاوه بر این، دسموپرسین که در زیر زبان حل می شود نیز در درمان موثر است.

چگونه از نشتی جلوگیری کنیم؟
تشخیص زودهنگام برای جلوگیری از مشکل شب ادراری بسیار مهم است. در بیمارانی که زود تشخیص داده شده اند، درمان به سرعت شروع می شود و نتایج مثبتی برای مشکل شب ادراری به دست می آید. علاوه بر این، یک رویکرد حمایتی ضروری است زیرا شب ادراری باعث ایجاد مشکلات اعتماد به نفس به خصوص در کودکان می شود. برای کودکان مهم است که یاد بگیرند که این مشکل یک بیماری شایع است و از نظر درمان می توان بر این مشکل غلبه کرد. علاوه بر حمایت عاطفی، انجام برخی اقدامات احتیاطی در پیشگیری از شب ادراری در کودکان موثر است:

محدود کردن مصرف مایعات در عصر: نوشیدنی های حاوی کافئین مانند چای و نوشابه های گازدار به خصوص در دو ساعت قبل از خواب نباید مصرف شوند.
باید به کودکان عادت کرد که قبل از رفتن به رختخواب به توالت بروند.
به جای تمرکز بر خیس نکردن رختخواب در شب، کودکان باید به استفاده از توالت در شب تشویق شوند. به این ترتیب باید عادت هر شب توالت رفتن را به دست آورد.
کودکان باید به راحتی به توالت دسترسی داشته باشند. مهم است که چراغ های شب را بین تخت و توالت قرار دهید و از موانع در راه دستشویی اجتناب کنید. در صورت لزوم باید از توالت قابل حمل استفاده شود.
اگرچه استفاده از پوشک جاذب در شب توسط برخی پزشکان توصیه می شود، اما گاهی اوقات توصیه نمی شود. بنابراین، استفاده از آن را می توان با مشورت پزشک تعیین کرد.
حرکات روده کودکان نیز باید رعایت شود. در صورت یبوست، مشکل در تخلیه موثر و کامل مثانه ممکن است رخ دهد. بنابراین در هنگام شکایت از یبوست باید با پزشک مشورت کرد.
شب ادراری در بزرگسالان نیز دیده می شود. محدود کردن مصرف مایعات در عصر و تبدیل عادت به توالت رفتن قبل از خواب در شب در پیشگیری از مشکلات شب ادراری در بزرگسالان موثر است.

زمانی که درمان شب ادراری (شب ادراری) زودهنگام شروع می شود، می توان نتایج موثرتری به دست آورد. افرادی که می خواهند در مورد شب ادراری و درمان آن اطلاعات بیشتری کسب کنند، حتما باید با مراکز درمانی خود مشورت کنند. برای شما روزهای سلامتی آرزومندیم.

مراقبت و تغذیه نوزادان

مناسب ترین غذا برای تغذیه نوزاد تازه متولد شده شیر مادر است. شیردهی فرصتی بی نظیر برای رشد و تکامل سالم کودک است. این یک روش بیولوژیکی و سنتی برای تغذیه نوزاد است. عامل مهمی است که باعث ایجاد پیوند عاطفی بین مادر و نوزاد می شود. شیر مادر به تنهایی تمام نیازهای کودک از جمله آب را در شش ماه اول تامین می کند. شیر مادر در درجه اول یک غذای تمیز است. هیچ مشکلی در آماده سازی و گرمایش وجود ندارد، در هر زمان آماده استفاده است. هضم آن آسان است. با اجزای عملکردی و سلول های زنده ای که دارد از کودک در برابر بیماری ها محافظت می کند. سرطان سینه، سرطان تخمدان، پوکی استخوان و کم خونی در مادران شیرده کمتر دیده می شود. محتوای شیر مادر ثابت نیست، با توجه به نیاز کودک، مستقل از تغذیه مادر تنظیم می شود. مثلا شیر مادرانی که زودتر زایمان کرده اند با شیر مادرانی که به موقع زایمان کرده اند متفاوت است. شیری که در هفت روز اول می آید که به آغوز اول معروف است، آغوز نامیده می شود. رنگ آن مایل به زرد و چسبناک تر است. سرشار از پروتئین، آنتی‌بادی‌ها، مواد معدنی و ویتامین‌هایی است که از کودک در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند. در روزهای بعد، در حالی که پروتئین شیر مادر کاهش می یابد، میزان لاکتوز و چربی افزایش می یابد. در اواخر شیردهی، میزان چربی شیر افزایش می یابد (شیر خلفی) که سیری کودک را تضمین می کند و کودک را از چاقی محافظت می کند. مهم ترین عاملی که تولید و تداوم شیر مادر را تضمین می کند، شیر خوردن نوزاد است. در دوران شیردهی، مدت زمانی که طول می‌کشد تا شیر سرشار از چربی شود، بسته به قدرت مکیدن کودک متفاوت است. به همین دلیل، برای اینکه نوزاد به اندازه کافی شیر عقبی غنی از چربی دریافت کند، باید به نوزاد شیر داد تا زمانی که خودش از سینه خارج شود. تولید شیر مادر با شیر دادن به نوزاد با تکنیک صحیح و در فواصل زمانی مکرر علاوه بر شیردهی افزایش می یابد. در دوران شیردهی، مادر باید راحت بنشیند، نوزاد را نزدیک بدنش نگه دارد، سر و بدن نوزاد در یک جهت و در یک خط مستقیم باشد و نوزاد نه تنها نوک سینه، بلکه ناحیه قهوه ای اطراف آن را نیز بگیرد. . حتی اگر بعد از تولد سینه ها پر نشده باشند، برای تحریک و ادامه تولید شیر، شروع سریع شیردهی بسیار مهم است. در ماه های اول شیردهی شبانه باعث افزایش تولید شیر می شود. خستگی و بی خوابی از جمله عواملی هستند که بر تولید شیر تاثیر منفی می گذارند. بنابراین، مادر نیاز به کمک و حمایت دارد. شیر دادن به نوزاد: شیردهی در هفته های اول نامنظم است و کودک باید هر زمان که بخواهد با شیر مادر تغذیه شود. استفاده از آن برای هر دو سینه برای مدت زمان مساوی ایده آل است. با این حال، همیشه این اتفاق ها نمی افتد. اگر کودک در هر نوبت فقط یک سینه را می مکد، دفعه بعد باید از طرف دیگر شیر بدهد. حذف گاز در پایان شیردهی باعث کاهش درد قولنج می شود. میانگین مدت شیردهی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه و متوسط ​​فاصله شیردهی ۲ تا ۳ ساعت است. به طور کلی، پس از هفته چهارم، نوزادان هر ۳ ساعت یک بار شیر می دهند. زمان خواب در شب ممکن است به ۴-۵ ساعت افزایش یابد. اگر خواب است نباید او را برای شیر دادن بیدار کرد. نیازی به دادن آب به شیرخوار نیست.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

مراقبت از نوزاد تازه متولد شده

خصوصیات عمومی نوزاد تازه متولد شده:

 

در ۴۸ ساعت اول، دست و پای کودک شما ممکن است بیشتر از حد معمول بنفش به نظر برسد. معمولا سردتر است.

 

ممکن است ادم پلک ها و پشت دست و پا وجود داشته باشد. لکه های مادرزادی ممکن است روی پلک ها، پیشانی و پشت گردن نیز دیده شوند.

 

به دلیل هورمون های منتقل شده از مادر، تورم سینه و به اصطلاح شیر جادوگر ممکن است ایجاد شود. معمولاً در عرض چند هفته خود به خود کاملا برطرف می شود. ترشحات یا خونریزی سفید رنگ واژن ممکن است در نوزادان دختر به همین دلایل رخ دهد.

 

تخمدان های نوزادان پسر در کیسه بیضه یا کانال قرار دارند. ممکن است تورم در کیسه بیضه وجود داشته باشد.

 

لکه بنفش مغولی که در ناحیه دنبالچه دیده می شود یک یافته طبیعی است.

 

ممکن است تاول هایی به رنگ مرواریدی به اندازه سر سوزن به نام میلیا روی چانه و اطراف بینی وجود داشته باشد.

 

مشاهده وزیکول ها در زیر بغل، گردن و تنه در نتیجه انسداد مجاری عرق در یک محیط بسیار گرم یک یافته طبیعی است.

 

اولین ادرار در بدو تولد، بلافاصله پس از تولد یا در عرض ۲۴ ساعت تولید می شود. اولین دفع معمولاً در ۲۴ ساعت اول انجام می شود. اولین مدفوع قیر رنگ و چسبناک است که مکونیوم نام دارد. رنگ آن پس از دو یا سه روز اول شروع به روشن شدن می کند. مدفوع نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند زرد طلایی است. او می تواند ۷-۸ بار در روز مدفوع کند. آنها همچنین ۵-۶ بار در روز ادرار می کنند.

 

در دو هفته اول ممکن است پوست و قسمت سفید چشم به دلیل افزایش ماده ای به نام بیلی روبین در خون زرد به نظر برسد. اگر خیلی زیاد باشد، ممکن است نیاز به فتوتراپی باشد.

 

نوزادان در هفته اول ۵ تا ۱۰ درصد وزن خود را از دست می دهند. آنها در عرض هفت تا ده روز به وزن هنگام تولد می رسند.

 

دمای اتاق: دمای طبیعی بدن بین ۳۶.۵-۳۷ درجه سانتی گراد است. اگر دمای بدن نوزاد بالای ۳۷.۳ درجه سانتیگراد در زیر بغل و ۳۷.۵ درجه سانتیگراد در مقعد باشد، باید با پزشک مشورت شود. به خصوص دمای بالای اتاق و لباس زیاد باعث افزایش دمای بدن می شود. اتاق نباید خیلی گرم باشد. دمای ۲۲-۲۴ درجه سانتی گراد کافی است.

 

انتخاب لباس: لباس ها باید از پارچه ۱۰۰% نخی تهیه شوند. لباس‌های پشتی باید ترجیح داده شوند. در دمای معمولی، یک لباس زیر، دستکش و جوراب کافی است. نباید زیاد پوشیده شود. ممکن است یک لایه بیشتر از لباس شما باشد. برچسب روی لباس ممکن است پوست کودک را تحریک کند و باید بریده شود.

 

مراقبت از شکم: می توان آن را با الکل ۷۰ درصد یک یا دو بار در روز انجام داد تا زمانی که شکم از بین برود. هنگام بستن پوشک، بند ناف باید بیرون از پوشک بماند.

 

مراقبت از چشم: با گاز استریل مرطوب شده با آب جوش، از داخل به خارج، بدون اعمال فشار زیاد، پاک کنید. در صورت وجود ترشح بیش از حد چشم و پوسته پوسته شدن چشم، باید با پزشک مشورت شود.

 

نحوه دراز کشیدن نوزاد: نوزاد را باید به پهلو یا پشت خوابانید، بدون اینکه گردنش را جمع کنید و از بالش استفاده نکنید. نباید با پتو یا لحاف سنگین پوشانده شود. تخت نباید بالش یا روکش زیاد داشته باشد.

 

حمام: بعد از افتادن شکم باید هر روز حمام کنید. دمای اتاق حمام باید ۲۶ درجه سانتیگراد باشد. شامپو نباید بیش از دو بار در هفته استفاده شود. حمام کردن و ماساژ بعدی باعث آرامش کودک می شود. دردهای گاز معده را کاهش می دهد و به خواب بهتر کمک می کند.

 

مراقبت از ناخن: اگر در روزهای اول ناخن ها خیلی بلند نشدند، نیازی به کوتاه کردن آنها نیست. اگر ناخن‌ها بلند هستند و صورت را خراش می‌دهند، می‌توان آن‌ها را با ناخن‌گیر بچه‌ای با نوک کند کوتاه کرد.

 

مراقبت از دهان: اگر لکه های سفیدی در دهان وجود دارد که بیرون نمی آیند، ممکن است برفک دهان باشد. مشورت با پزشک ضروری است. برای جلوگیری از پنبه، رعایت بهداشت دست و پستان ضروری است.

 

تمیز کردن پوشک: پوشک او را باید قبل از هر بار شیردهی و زمانی که بی قرار می کند باز کرد. تمیز کردن قسمت زیرین را می توان با آب گرم و پنبه انجام داد. مهم است که پوشک کودکتان را خشک و تمیز نگه دارید تا از ایجاد بثورات پوشک جلوگیری کنید. کرم ضد راش پوشک را می توان به طور متناوب استفاده کرد. برای جلوگیری از عفونت ادراری در دختران، تمیز کردن قسمت پایین بدن باید از جلو به عقب انجام شود.

 

درد گاز: نوزادان ممکن است در مراحل اولیه شکایت گاز داشته باشند زیرا سیستم گوارش آنها به طور کامل توسعه نیافته است. پاهایشان را به سمت شکم می کشند و گریه می کنند. سه یا چهار ماه کاهش می یابد. مهمترین علت گاز، روش نادرست شیردهی است. نگرفتن صحیح سینه در هنگام شیردهی و بلعیدن هوا به دلیل اینکه سینه به طور کامل گرفته نمی شود باعث ایجاد گاز در نوزاد می شود. نوزاد همچنین ممکن است تا حدی تحت تأثیر آنچه مادر می خورد قرار گیرد. پس از هر بار تغذیه آروغ زدن لازم است.

 

استفراغ: نوزادان ممکن است پس از سیر شدن و در حین آروغ زدن کمی استفراغ کنند. طبیعی است. اما در صورت وجود شرایطی مانند غرغر زیاد، استفراغ سبز رنگ، کاهش مکیدن یا اتساع شکم، باید با پزشک مشورت شود.

 

عطسه و سکسکه: عطسه واکنشی برای پاک کردن قطراتی است که وارد مجرای بینی می شوند، در حالی که سکسکه یک رفلکس است که در نتیجه تحریک دیافراگم رخ می دهد. اگر کودک سکسکه برای مدت کوتاهی با شیر مادر تغذیه شود، این رفلکس به آرامی از بین می رود.

 

هنگام مسافرت: حتما از صندلی ماشین استفاده کنید. از صندلی ماشین می توان به عنوان کریر کودک نیز استفاده کرد.

 

بازدید: نوزاد نباید در گروه های شلوغ باشد و نباید او را ببوسید. عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی ناشی از ویروس ها به ویژه در ماه های زمستان و در محیط های بسته بسیار شایع است.

 

دفترچه واکسیناسیون: اولین ویزیت پزشک یک هفته پس از ترخیص انجام می شود. هنگام مراجعه برای معاینه حتما دفترچه واکسیناسیون را به همراه داشته باشید و فراموش نکنید که واکسیناسیون نوزادتان را پیگیری کنید.