استخدام پرستار سالمند

استخدام پرستار سالمند؛ مراقبت از سالمندان در منزل

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که امید به زندگی در حال افزایش است و جمعیت در حال پیر شدن است در حالی که احترام و تمایل به مراقبت از سالمندان رو به کاهش است.

 

امروزه بسیاری از سالمندان به مراقبت از سالمندان در خانه نیاز دارند. افراد بسیار کمی در کشورهای غربی وجود دارند که به عنوان بخشی از مراقبت ۲۴ ساعته، حرفه مراقب را بر عهده بگیرند.

 

هدف ما:

مراقبت عاشقانه در خانه

با این حال، همه نمی خواهند در خانه سالمندان از آن ها مراقبت شود، بسیاری از آن ها مراقبت در خانه را ترجیح می دهند.اغلب خانواده آنها نمی توانند مراقبت را به عهده بگیرند زیرا همه اعضا شاغل هستند یا فاصله تا محل زندگی بستگان نیازمند مراقبت خیلی عالی است.

مراقبت از زوال عقل و نیاز به مراقبت همیشه توسط بستگان شما آسان نیست، بنابراین توصیه می شود در مراقبت از سالمندان به دنبال کمک حرفه ای باشید.

 

هزینه مراقبت از سالمندان چقدر است؟ آیا می توانید از عهده مراقبت از سالمندان در خانه برآیید؟

البته مراقبت از سالمند باعث هزینه می شود یا نگهداری از سالمند در منزل هزینه زیادی دارد.

همه خانواده ها نمی توانند هزینه مراقبت از سالمندان را در خانه بپردازند.

مراقبت ۲۴ ساعته از فردی که نیاز به مراقبت دارد و کمک به آن ها کار ساده ای نیست. این نه تنها نیاز به صبر و شخصیت اجتماعی دارد، بلکه آگاهی از اصول اولیه مراقبت نیز ضروری است. با این حال، بسیاری از پرستاران مجبور نیستند کارهای پزشکی را انجام دهند، بلکه فقط خانه یک فرد مسن را اداره می کنند. در مورد موارد پرستاری، بهتر است به دنبال کارکنان آموزش دیده پزشکی باشید که می توانند از مهراوران نوین  نیز بیایند.

 

مراقبت ۲۴ ساعته در منزل شامل خدمات زیر می باشد:

پرستاری و مراقبت از سالمندان

کمک خانگی برای پخت و پز، مرتب کردن، تمیز کردن و شستن لباس

فعالیت های اوقات فراغت مثل پیاده روی، رفتن به تئاتر، بازی های رومیزی و دیدار با دوستان و آشنایان

سفر به دکتر

 

پرستار سالمند

مهراوران نوین در تهران بسیار محبوب است و نه فقط به دلیل قیمت های بهتر. مهراوران نوین به خاطر روحیه خانوادگی اش معروف است. در حالی که انسجام خانواده اغلب در اینجا شکسته می شود و هرکس راه خود را می رود، در مهراوران نوین مراقبت از سالمندانی که به کمک نیاز دارند امری طبیعی است.

کارکنان مهراوران نوین عاشقانه و صبورانه از افرادی مراقبت می کنند که دیگر نمی توانند به خود کمک کنند و می توانند فضایی خانوادگی ایجاد کنند که در آن سالمندان احساس راحتی و امنیت کنند.

بستگان افرادی که نیاز به مراقبت دارند نیز احساس خوبی پیدا میکنند زیرا می دانند که عزیزانشان در دستان خوبی هستند.

 

مراقبت از سالمند در منزل توسط بستگان؟

مزایای مراقبت از سالمند در منزل:

خانه آشنا برای افراد مبتلا باقی می ماند (نکته مهم، به ویژه در مورد زوال عقل).

برخورد با خانواده خود از رفاه فردی که نیاز به مراقبت دارد حمایت می کند. بنابراین، وضعیت سلامت نیز مطلوب است.

زندگی روزمره معمول با عاداتش ثابت می ماند. این بدان معناست که نیازی به تطبیق با محیط خارجی با قوانین خاص خود نیست.

اسکان در خانه شما اغلب ارزانتر از یک مرکز مراقبت بستری است.

مراقبت در خانه را می توان بیشتر به صورت فردی با نیازهای فردی که نیاز به مراقبت دارد تنظیم کرد.

مراقبت از سالمندان توسط بستگان اغلب محبت آمیزتر است و بیشتر با نیازهای شخصی سازگار است.

دور زدن وضعیت طاقت فرسا در بسیاری از خانه های سالمندان

 

معایب مراقبت از سالمند در منزل:

مراقبت از سالمندان در خانه اغلب مستلزم درجه بالایی از استرس روانی و جسمی برای اعضای خانواده است که از آنها مراقبت می کنند.

شرایط ساختاری در خانه خود اغلب با محدودیت های فیزیکی فرد نیازمند مراقبت سازگار نیست. بنابراین یک تبدیل ضروری است.

اقوام دلسوز باید روال روزمره خود را تغییر دهند و در نتیجه زندگی روزمره خود را سازماندهی مجدد کنند.

برای اطمینان از مراقبت از یکی از بستگان، فعالیت حرفه ای خود اغلب باید قطع شود یا حتی به طور موقت خاتمه یابد.

برای کسانی که نیاز به مراقبت با زوال عقل پیشرفته دارند، حمایت لازم از طریق مراقبت در خانه اغلب امکان پذیر نیست.

فقدان دانش تخصصی از سوی بستگان می تواند منجر به درمان نادرست شود.

 

مزایای مراقبت از سالمندان در خانه با ما؟

عزیز شما بیشتر در خانه زندگی می کند

مراقبت ۲۴ ساعته

سرگرمی و تنوع در زندگی روزمره

تسکین برای بستگان و در خانه

بدون پیچیدگی و قانونی

 

مراقبت از سالمندان در منزل توسط بستگان

– نکاتی برای خانواده

هنگام مراقبت از سالمندان، بسیار مهم است که فرد از خود مرخصی بگیرد و این کار را به طور منظم انجام دهد.

افراد بیشتری در خانه توسط بستگان خود مراقبت می شوند. اگر همه افراد نیازمند مراقبت در خانه های سالمندان زندگی می کردند، مراقبت خوب به سختی تضمین می شد. به لطف تعهد بستگانی که از عزیزان خود در خانه مراقبت می کنند، وضعیت مراقبت چندان متشنج نیست.

با این حال، هنگامی که بستگان از سالمندان مراقبت می کنند، خطر زیادی وجود دارد که افراد در این کار زیاده روی کنند. به خودتان آزادی و استراحت خیلی کمی بدهید. در مورد مراقبت در منزل، ممکن است مراقبت ۲۴ ساعته ضروری باشد. برخلاف یک کار معمولی ۸ ساعته، فرد اینجا نمی تواند پس از ۸ ساعت بنشیند و استراحت کند.

بیشتربدانید:سرم تراپی در منزل غرب تهرانمراقبت از سالمند و کودک در منزلنگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاناعزام پزشک به منزلتزریقات نیاوران

بنابراین در اینجا چند نکته برای مراقبت از سالمندان، برای افرادی که برای مراقبت از عزیزان خود در خانه از خود گذشتگی می کنند، آورده شده است:

اوقات فراغت را برای خود برنامه ریزی کنید، باید از آنها برای انجام کاری فقط برای خود و استراحت و خاموش شدن استفاده کنید.

کمک بگیرید، از پیشنهادات مراقبت یا مراقبت روزانه استفاده کنید.

افراد همفکر را پیدا کنید، به عنوان مثال. ب. در گروه های خودیاری یا در انجمن های آنلاین برای تبادل نظر.

مهم است که به حفظ دوستی ها ادامه دهید و از نظر اجتماعی خود را منزوی نکنید.

 

چگونه یک پرستار سالمند در منزل پیدا کنم؟

برای یافتن مراقبی که مناسب شرایط شخصی شما باشد، می‌توانیم مراقبانی را به شما پیشنهاد کنیم. اساساً انتخاب دقیقی برای مراقبت در منزل انجام می شود. به این ترتیب فرد نیازمند حمایت مناسب متناسب با نیازهای خود را دریافت می کند. هنگام جستجوی یک پرستار، نگرانی های شخصی مانند تجربه پرستاری، مهارت های مختلف و بسیاری از خواسته های دیگر البته در نظر گرفته می شود.

توصیه های عملی به بستگان بیماران آلزایمر

آلزایمر یک بیماری موذی است. آلزایمر با فراموشی ساده و اختلالات رفتاری خود را نشان می دهد که در ابتدا برای همه ما مشترک است. حتی وقتی فراموشی زیاد می‌شود، هیچ‌کس تسخیر نمی‌شود، شلوغی و شلوغی شهر بزرگ از سردرگمی که هنگام برخورد با کودکان، فرزندان و نوه‌ها تجربه می‌شود خسته شده است. وقتی بیماری پیشرفت کرد و تشخیص داده شد، روزهای سخت و سختی هم در انتظار بیمار و هم نزدیکانشان است. توصیه های عملی برای بیماران آلزایمر چیست؟

 

توصیه های عملی به بستگان بیماران آلزایمر

۱- بستگان بیماران باید انواع اطلاعات و پشتیبانی را از پزشک مغز و اعصاب در مورد سیر آلزایمر دریافت کنند. زیرا با تشخیص آلزایمر، بیمار نیاز به مراقبت مطلق پیدا کرده است و پس از این مرحله بزرگترین کار بر عهده نزدیکان بیمار است.

 

۲- بستگان بیماران یا مراقبان حرفه ای که از بیمار مراقبت خواهند کرد، ابتدا باید بیاموزند که بیماری آلزایمر چیست، چه اتفاقی می تواند بیفتد و راه های مقابله با آن را برقرار کنند. برای این کار، کسب اطلاعات با مراجعه به انجمن آلزایمر، مرکز مراقبت از سالمندان یا مراکز اجتماعی که برای بیماران آلزایمر در استان شما افتتاح شده است بسیار سودمند خواهد بود. مراقب خود را به خوبی انتخاب کنید. زیرا تغییرات مداوم فرد فرآیندی است که بر وضعیت بیمار آلزایمر شما تأثیر منفی می گذارد.

 

۳- خویشاوند بودن یک بیمار آلزایمری شرایطی است که در دوره بعدی نیاز به فداکاری و اعصاب و خلق و خوی فراوان دارد. زیرا با پیشرفت بیماری، با تأثیر تغییراتی که در بیمار ایجاد می شود، بستگان بیماران، گاهی به دلیل طغیان، گاهی ناامیدی و گاهی به ویرانی ناشی از غم و اندوه دچار مشکل می شوند. به عنوان یک رویکرد کلی، باید با حوصله عمل کرد، با آرامش برخورد کرد و از جملات مثبت استفاده کرد.

 

۴- تا حد امکان از اعضای خانواده کمک بگیرید. از آنجایی که آلزایمر فرآیند دشواری است و داشتن افرادی در اطراف شما که در این فرآیند دست یاری می دهند، به جای بیمار، از شما حمایت معنوی می کند.

 

۵- برای کند شدن روند بیماری باید درمان پزشک پیگیری شود و داروها به طور مرتب مصرف شوند. احتمال پیشرفت بیماری آلزایمر در بیمارانی که به طور منظم از داروهای خود استفاده نمی کنند، بیشتر است.

 

۶- خانه باید مطابق با بیمار آلزایمری چیدمان شود و محیط امنی فراهم شود. به عنوان مثال، برداشتن وسایلی که ممکن است به بیمار آسیب برسانند (ممکن است بیفتند، ضربه بخورند، و غیره)، نگه نداشتن چیزهایی که ممکن است به او آسیب برسانند مانند ابزار برش یا مواد مخدر در اطراف، یک اقدام امنیتی قفل شده که می تواند روی پنجره ها قرار گیرد، جلوگیری از آسیب رساندن بیمار به بیمار با وسایل برقی مخصوصاً فر و همچنین جلوگیری از خروج ناخودآگاه بیمار از درب با باز کردن درب مانند تنظیم سیستم قفل برای جلوگیری از آن.

 

۷- اگرچه گاهی اوقات به نظر می رسد بیماران آلزایمری شما را درک نمی کنند و به حرف های شما اهمیت نمی دهند، اما مراقب رفتار خود در حضور بیمار باشید. کاری را که انجام داده به دیگران نگویید، او را تحقیر نکنید و به سخنانش به طعنه نخندید. در عوض، از او سؤالاتی بپرسید تا تأیید شود تا نشان دهید که به تصمیمات او اهمیت می دهید.

 

۸- زمانی که سیر آلزایمر پیشرفت می کند، بیمار ممکن است اشیاء را فراموش کند و نام دیگری بر آنها بگذارد یا نتواند چیزی را که می خواهد بگوید جایگزین کند. به همین ترتیب، بیماران آلزایمر حوادثی را روایت می‌کنند که اتفاق نیفتاده‌اند، آن‌ها را طوری روایت می‌کنند که انگار اتفاق افتاده‌اند. به عنوان مثال، او به یاد نمی آورد که دوستش که به گفته او دیروز برای گفتگو با او به خانه آمده بود، واقعاً سال ها پیش مرده باشد. این وضعیت نباید برای نزدیکان بیمار عجیب باشد و سعی نکنید به بیمار توضیح دهید که اینطور نیست. چون مشکل در حافظه است فایده ای نخواهد داشت. در غیر این صورت بیمار دچار آشفتگی و استرس بستگان بیمار می شود.

 

۹- با گذشت زمان تغییرات شخصیتی در بیماران آلزایمری شروع به مشاهده می شود. تا زمانی که بیمار نتواند خود را ابراز کند، ممکن است عصبانی، تحریک پذیر و بدخلق شود. تأثیر داروها و مشکلات خواب نیز می تواند باعث تحریک بیمار به صورت منفی شود و یک تصویر نوسانی در خلق و خوی مشاهده شود. علاوه بر این، آنها ممکن است شروع به پرسه زدن بی هدف، توهم کنند، بگویند که وسایلشان متعلق به آنها نیست، ضربه بزنند، فحش دهند، رفتار پرخاشگرانه داشته باشند و بستگان خود را غریبه ببینند که هرگز ندیده اند. در این گونه موارد بیمار باید اقوام را دست کم بگیرد، کینه نشان ندهد، بیمار را با سخنان خود بترساند، برعکس با ابراز محبت و دلسوزی سعی کند بیمار را آرام کند.

 

۱۰- بزرگترین حمایت از بیماران آلزایمر، گفتن «دوستت دارم» به خویشاوند بیمار، ایجاد احساس امنیت، نوازش دستانش، لبخند زدن، شانه کردن موهایش، کم حرف زدن و دلسوزانه بودن است. .

 

۱۱- در حین مراقبت از آلزایمر در منزل، سایر بیماری های بیمار در صورت وجود باید کنترل شود و در صورت ادامه شکایت از پزشک با حمایت بستگان بیمار کمک گرفت.

 

۱۲- بازی های مهارتی را در خانه با بیمار آلزایمری خود انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که زمان کاملتر و با کیفیت تر می گذرد. درست مانند یک کودک، او را تماشا کنید که مکعب ها را در داخل یک اسباب بازی سوراخ دار قرار می دهد یا قطعات ریز را مانند یک برج روی هم می چیند. از او بخواهید که ورق های بازی را به هم بزند یا اگر می داند ببافد. با مداخله در جاهایی که لازم است به بازی بپیوندید و اوقات خوشی را با هم همراهی کنید. بیماران آلزایمر نمی توانند چیزهای جدیدی بیاموزند، اما برخی از بیماران می توانند چیزهایی را یاد بگیرند که به طور مکرر تکرار می شوند و به آنها یادآوری می شود.

 

۱۳- با هم چت کنید. بیماران آلزایمر چیزهای اخیر را به یاد نمی آورند. در مورد سال های قدیمی، خاطرات و زیبایی های مشترکی که داشته اید صحبت کنید. اگر او شما یا فرزندانتان را به یاد نمی آورد، به آلبوم عکس های او نگاه کنید. با حوصله بگو، خاطرات قدیمی را به خاطر می آورد.

 

۱۴- بیماران آلزایمر را باید تا حد امکان بیرون آورد، پیاده روی کوتاه کرد یا زمانی را در پارک سپری کرد. چنین فعالیت هایی برای بیماران مفید خواهد بود. هنگام بیرون رفتن، برای احتیاط یک یادداشت در جیبش بگذارید که آلزایمر و اطلاعات تماسش را دارد.

 

۱۵- احساسات خود را پنهان نکنید. بله، برای اقوام بیمارانی که از یک فرد مبتلا به آلزایمر در خانواده خود مراقبت می کنند و کارهای روزمره آنها را انجام می دهند واقعاً دشوار است. به همین دلیل ممکن است هر از گاهی تغییرات خلقی و انزال رخ دهد. این یک واکنش بسیار طبیعی است. در چنین مواردی صحبت با یک دوست و جلب حمایت موثر خواهد بود.

 

۱۶- به عنوان یکی از بستگان بیمار مراقب خود باشید. خواب خود را منظم کنید، به تغذیه خود توجه کنید. زیرا اینها چیزهایی هستند که شما و مقاومت بدنتان را در این روند حفظ می کنند.

 

۱۷- فعالیت هایی مانند موسیقی، نقاشی، رقصیدن یا گذراندن وقت با حیوان خانگی برای روح بیماران آلزایمر مفید بوده و باعث آرامش آنها می شود. حتی ممکن است تعجب کنید وقتی ببینید که او موسیقی قدیمی را از روی قلب می خواند. زیرا خاطره سالهای گذشته تحت تأثیر این بیماری قرار نمی گیرد.

بیشتربدانید:سرم تراپی در منزل تهرانسرم تراپی در منزل غرب تهرانسرم تراپیخدمات پرستاری در منزل تهران

۱۸- از همه مهمتر به عنوان یکی از بستگان بیمار آلزایمر برای خود وقت بگذارید. به یاد داشته باشید، شما بیش از هر کس دیگری به روحیه، آرامش، مشکل، گذراندن وقت در خارج از منزل نیاز دارید. در روزهای خاصی از هفته حتما باید با حمایت اعضای خانواده بیمار خود را برای مدت کوتاهی انتقال دهید. با ساختن برنامه هایی مانند فیلم، غذا، چت و خرید که می توانید از آنها لذت ببرید، آرامش داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است با موقعیت هایی مانند افسردگی، استرس و اختلالات اضطرابی با تأثیر موقعیت های تجربه شده مواجه شوید. اگر احساس بدی دارید، حمایت از یک روانشناس را فراموش نکنید.

آلزایمر بیماری است که پس از تشخیص بیماری در منزل و در سطح متوسط ​​توسط بستگان بیمار قابل نگهداری است. در مرحله ای که آلزایمر به خوبی پیشرفت می کند، یعنی بیمار هوشیاری و عملکرد خود را از دست می دهد (راه رفتن، صحبت کردن، غذا خوردن، بی اختیاری ادرار و مدفوع)، باید در خانه سالمندان بستری شود و ترتیب درمان او انجام شود.