نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل؛ در خانه ماندن، آرزوی تقریباً همه سالمندان است

به منظور اطمینان از حمایت خانگی  برای سالمندان با از دست دادن استقلال یا افراد دارای معلولیت، انواع مختلف پزشکی، فنی، مالی و غیره. وجود داشته باشد. سازماندهی و هماهنگی حمایت خانگی   توسط سازمان های مختلف حاضر در سراسر ایران تضمین می شود.

مفهوم “مراقبت در منزل” چیست؟

مفهوم “مراقبت در منزل” (یا حمایت خانگی  ) شامل تمام وسایلی است که به کار گرفته می شود تا فردی که استقلال خود را از دست داده می تواند در خانه بماند. این وسایل با خدماتی مطابقت دارند که می توانند عبارتند از:

پزشکی. سپس به مراقبت و درمان ارائه شده به فرد مربوط می شوند. آنها به ویژه شامل مراقبت از بهداشت، راحتی و غیره می شوند.

تکنیک. برای مثال می تواند توسعه فضاهای زندگی برای موارد زیر باشد:

آنها را با سطح تحرک فرد تطبیق دهید،

از سوانح خانگی که مسئول تقریباً ۹۰۰۰ مرگ در سال در میان سالمندان است، اجتناب کنید.

مالی. کمک های مختلفی برای پوشش کلی یا جزئی خدمات پزشکی و فنی وجود دارد.

اداری. این همراهی با مراحل تشکیل پرونده های کمکی مختلف است.

در حال انجام وظیفه بسیاری از خدمات کمک در منزل برای انجام کارهای روزانه مانند نظافت وجود دارد. این نوع خدمات از آنجایی که ۵۰ درصد از افراد ۷۰ ساله یا بیشتر به تنهایی زندگی می کنند اهمیت بیشتری دارد.

از خدمات مراقبت در منزل مناسب برای سالمندان استفاده کنید.

پیری سالم، در حالی که حداکثر استقلال را تا زمانی که ممکن است حفظ می کند، چیزی است که همه ما برای آینده خود و والدین مسن خود می خواهیم. و راه حل هایی درباره این راستا وجود دارد! در سراسر سیستم مراقبت های بهداشتی ما در کبک، خدمات مراقبت از خانه برای سالمندان نقش کلیدی ایفا می کند. چه برای شما باشد، چه برای یک سالمند نزدیک به شما، استفاده از مزایای مراقبت در منزل که برای سالمندان مناسب است به شما این امکان را می دهد که در حالی که در خانه هستید کمک های لازم را دریافت کنید.

خوب است بدانید که انواع مختلفی از خدمات کمک در منزل با توجه به نیازهای خاص هر سالمند ارائه می شود. خواه برای بهداشت، مراقبت های بهداشتی، خدمات وعده غذایی و موارد دیگر باشد، کمک ارائه شده توسط مراقبان ما شخصی و سازگار است. هدف نهایی این خدمات ضروری این است که سالمندان بتوانند مراقبت های با کیفیت را در آسایش خانه خود دریافت کنند. در حالی که البته از مزایای ماندن در محیط خود لذت می برید. در متخصصین مهرآوران  ، ما این خدمات را ارائه می کنیم، در حالی که کیفیت آنها را تضمین می کنیم، اما همچنین بیشترین احترام را به حریم خصوصی داریم!

 

ما می دانیم که سالمندان ما برای جمع آوری وجوه بازنشستگی خود سخت کار کرده اند. بنابراین منطقی است که آنها بتوانند سلامت و استقلال خود را در اولویت قرار دهند و به درآمد و هزینه های خود احترام بگذارند.

متخصصین مهرآوران   طیف کاملی از خدمات پشتیبانی و کمک در خانه را برای شما عزیزان ارائه می دهد. ما می دانیم که شما خوشبختی آنها را می خواهید. بنابراین ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مراقبت های متناسب با سالمندان و نیازهای منحصر به فرد آنها را ارائه دهیم.

کمک خانه برای بهداشت شخصی و توالت

اگر کسی که دوستش دارید استقلال خود را از دست می‌دهد اما همچنان می‌خواهد در خانه بماند، کمک در منزل برای بهداشت شخصی و توالت کردن به یک خدمت مهم تبدیل می‌شود. ما می دانیم که مراقبت شخصی برای سلامتی، آسایش، رفاه و کرامت فرد اولویت دارد. مراقبین حرفه ای واجد شرایط ما آنچه را که برای ارائه خدمات با کیفیت برای کارهای روزانه زیر ضروری است انجام خواهند داد:

خدمات کمک حمام؛

کمک توالت؛

کمک به لباس؛

و همچنین مراقبت از بی اختیاری در صورت نیاز.

آیا خویشاوند مسن شما که در خانه زندگی می کند، به تنهایی در پوشیدن یا درآوردن لباس مشکل دارد؟ یا، شستن به یک کار سخت تبدیل می شود؟ دریغ نکنید که او را از خدمات کمکی ما برای بهداشت فردی که با احترام به کرامت فرد انجام می شود مطلع کنید. با استفاده از این خدمات پشتیبانی خانگی، مطمئناً عزیز شما از شما تشکر خواهد کرد!

خدمات کمک در خانه برای سالمندان: حمل و نقل و تحرک

برای سالمندانی که استقلال خود را از دست داده یا تحرک آنها کاهش یافته است، خدمات حمل و نقل و کمک حرکت در دسترس است. در متخصصین مهرآوران  ، تیم واجد شرایط ما از سالمندان در زندگی روزمره آنها با این سرویس خانگی پشتیبانی می کند.

در اینجا چند نمونه از کمک های موجود آورده شده است:

خدمات حمل و نقل و انتقال؛

به شما کمک می کند راننده ای پیدا کنید تا شما را به قرار ملاقات هایتان برساند.

برای شما همراهی در طول گردشتان فراهم کند.

کمک حرکتی در داخل و خارج از خانه؛

و حتی بیشتر با توجه به نیازها و درخواست ها.

همراهی ایمن در هنگام گردش و پیاده روی

هنگامی که یک سالمند دیگر نمی تواند به طور کامل از خودمختاری خود لذت ببرد، خطر انزوا وجود دارد. به همین دلیل است که توجه به حفظ بخش خاصی از زندگی اجتماعی ضروری است. با مراقبین دلسوز ما، خدمات مختلفی برای سالمندان در دسترس است:

همراهی برای پیاده روی در فضای باز؛

خدمات پشتیبانی برای گردش های فرهنگی و تفریحی؛

همراهی برای دیدار با اقوام (خانواده یا دوستان)؛

و بیشتر شبیه کمک در انجام امور یا خرید.

توانایی پیگیری فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و اوقات فراغت خود به هر سالمندی اجازه می دهد تعادل خوبی را حفظ کند. به همان اندازه که برای سلامت جسمانی هم مفید است!

بیشتربدانید؛مراقبت از سالمند در منزل تهران-مراقبت از سالمند و کودک در منزلمراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهران

خدمات همراه و کمک برای نوبت های پزشکی

ما اهمیت قرار ملاقات پزشکی را می دانیم! چه برای مراجعه به پزشک یا یک متخصص سلامت دیگر، مثلاً فیزیوتراپیست یا متخصص پا، تیم مراقبین ما حضور خواهند داشت. خدمات همراه ما برای قرارهای پزشکی کمک های ارزشمندی را ارائه می دهد. در صورت نیاز حتی می توانیم در برنامه ریزی این بازدیدهای مختلف مشارکت داشته باشیم.

ما می خواهیم که عزیزان سالمند شما بتوانند در حالی که از یک همراهی خوشایند و ایمن برای آنها لذت می برند، به قرار ملاقات خود در بیمارستان بروند. همچنین از استرس های غیر ضروری جلوگیری می کند.

در متخصصین مهرآوران  ، ما ایمنی و رفاه سالمندان را به دل می‌گیریم. چه در داخل خانه و چه در خارج از خانه، هدف فراهم آوردن همراهی ایمن است. به منظور تسهیل زندگی روزمره سالمندانی که ترجیح می دهند در خانه بمانند. امیدواریم حضور ما در انواع سفرها بتواند به اطمینان خاطر کاربر و خانواده وی کمک کند.

مراقبت در منزل مناسب برای سالمندان: چه چیزی را شامل می شود؟

کمک در خانه برای سالمندان طیف گسترده ای از خدمات و مراقبت را پوشش می دهد. برای مثال، از کمک در وعده های غذایی، خدمات انتقال (حمل و نقل)، از طریق مراقبت های پس از عمل یا توانبخشی متغیر است. مراقبت های بهداشتی مانند حمام کردن، توالت و سایر مراقبت های شخصی نیز در دسترس است.

مراقبت های حمایتی نیز بخشی از این خدمات است. این حمایت ممکن است در طول یک قرار ملاقات پزشکی یا در طول گردش های روزانه مانند رفتن به خرید مواد غذایی ضروری باشد. نظارت در خانه برای شب حتی امکان پذیر است. مراقب، در همه موارد، امنیت عزیزان مسن شما را تضمین می کند و در عین حال به آنها اجازه می دهد مستقل بمانند. این کمک اطمینان‌بخش است و به همه اجازه می‌دهد آرامش خاطر داشته باشند.

بنابراین کمک در خانه برای سالمندان مجموعه ای از راه حل ها است که با نیازها و درخواست های خاص هر فرد سازگار است. این مراقبت در منزل توسط مراقبین حرفه ای ارائه می شود که به سلامتی شما عزیزان و احترام به کرامت آنها اهمیت می دهند.

مراقبت در منزل چه کسانی را نگران می کند؟

این وضعیت از دست دادن خودمختاری است که به این معنی است که هر کسی به طور بالقوه می تواند تحت تأثیر حمایت خانگی   قرار گیرد. این میتواند باشد:

وقت شناس. به دنبال یک تصادف یا یک بیماری حاد رخ می دهد.

دائمی. این مربوط به افراد دارای معلولیت، کسانی است که تحت تأثیر یک آسیب شناسی مزمن قرار دارند، کسانی که به سن بالا می رسند و غیره.

بنابراین، هر فردی که در شرایط وابستگی قرار دارد، با هر سنی که باشد، ممکن است واجد شرایط تأسیس حمایت خانگی   باشد.

مراقبت در منزل چگونه سازماندهی می شود؟

خدمات مختلف ممکن زمانی ایجاد می شوند که:

موقعیت فرد آن را ایجاب می کند.

حمایت خانگی   در مقایسه با پذیرش در یک بیمارستان یا مؤسسه پزشکی-اجتماعی ممکن، مطلوب یا ارجح است.

چندین سازمان وجود دارند که می توانند این مزایا را برای حمایت خانگی   آغاز و هماهنگ کنند.

خدمات پشتیبانی و کمک در منزل

متخصصین مهرآوران  یک نهاد خصوصی است که کاملا مجاز است. آنها به خانه شما می آیند تا:

کمک برای فعالیت های روزمره و عادی زندگی مانند نظافت، مراقبت از لباسشویی، کمک توالت.

اقدامات مربوط به حفظ استقلال (به عنوان مثال ترتیب مسکن یا انجام فعالیت بدنی)، توسعه فعالیت های اجتماعی (سازمان کارگاه های آشپزی، برای مثال) و غیره.

خدمات پرستاری در منزل

این خدمات پزشکی-اجتماعی با نسخه پزشکی در خانه های بیماران مداخله می کنند. آنها از کمک های پرستاری و پرستارانی تشکیل شده اند که عمدتاً مراقبت های پرستاری (مثلاً توالت) یا پرستاران را ارائه می دهند. آنها همچنین مأموریت دارند با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی برای بهبود مراقبت کلی از بیمار هماهنگ کنند.

خدمات چند منظوره کمک و مراقبت در منزل

اینها خدماتی هستند که هم ماموریت های یک پزشک و هم ماموریت های یک پرستار را انجام می دهند.

افرادی که استقلال خود را از دست داده اند یا مراقب آنها نیازی به تماس با دو سرویس جداگانه ندارند و برای راه اندازی مداخلات و پیگیری آنها یک تماس واحد دارند.

سایر خدمات موجود

همچنین بسیاری از طرح ها و برنامه های ابتکاری محلی توسط شهرداری، منطقه، بخش، شبکه های مراقبت های بهداشتی، بیمه سلامت و غیره ارائه می شود.

نقش آنها به طور کلی هماهنگ کردن اقدامات و متخصصان مداخله کننده با فردی است که استقلال خود را از دست می دهد. برخی از دستگاه ها بیشتر به مراقبت مربوط می شوند، برخی دیگر به حوزه اجتماعی یا مختلط هستند.

کمک خانه برای کارهای روزانه

همه ما آن را می دانیم: داشتن یک خانه مستلزم نگهداری و وظایف زیادی در زندگی روزمره است. خوشبختانه، پشتیبانی خانگی برای کارهای روزانه راه حلی ایده آل برای سالمندانی است که می خواهند در خانه بمانند. بنابراین بستگان سالخورده شما مراقبت و خدمات لازم را برای فعالیت های روزانه خود خواهند داشت. این کمک، که توسط مراقبان حرفه ای اختصاص داده شده ما ارائه می شود، همچنین به جلوگیری از بار اضافی بر روی مراقبین و خانواده کمک می کند.

بیشتربدانید؛–مراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهرانتزریقات نیاوراندکتر در منزل شمال تهران

این خدمات کمک خانگی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تهیه غذا؛

کارهای خانه ؛

خشکشویی ؛

تعمیر و نگهداری زمین در فضای باز؛

خدمات حمل و نقل؛

و حتی بیشتر با توجه به نیازهای هر سالمند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات کمک در خانه ما، در تماس با ما در متخصصین مهرآوران   تردید نکنید. سپس مشاوران دقیق ما با خوشحالی به سوالات شما پاسخ خواهند داد و می توانند شما را راحت کنند.

حضوری مطمئن در شب

خانه نشینی بعد از بازنشستگی فواید زیادی دارد. با این حال، دانستن این موضوع نیز می تواند نگران کننده باشد که یکی از عزیزان سالخورده ای که برای ما بسیار عزیز است، در هنگام نیاز در نیمه های شب کمک لازم را ندارد. خدمات مراقبت از خانه ما برای حضور شبانه برای آن وجود دارد! این حمایت هم برای سالمندان و هم برای اطرافیانش باعث اطمینان خاطر می شود. بنابراین حضور مراقبین ما به همه این امکان را می دهد که در امنیت کامل بخوابند.

در متخصصین مهرآوران  ، خدمات پشتیبانی ما برای پشتیبانی خانگی با توجه به نیاز شما در دسترس است. برنامه های ما منعطف است و می تواند مطابق با درخواست های شما تنظیم شود. چه برای مراقبت تمام وقت یا پاره وقت در خانه برای سالمندان، در روز یا شب، مراقبان حرفه ای ما می توانند در کنار والدین سالمند شما باشند. ما می خواهیم به مشتریان خود و خانواده های آنها آرامش خاطر شایسته ای ارائه کنیم.

خدمات ارائه شده در محدوده مراقبت از سالمندان در منزل

خدمات بهداشتی در منزل، در منزل افرادی که به مراقبت های بهداشتی نیاز دارند. ارائه معاینه، معاینه، تجزیه و تحلیل، درمان، مراقبت های پزشکی و توانبخشی و ارائه خدمات حمایتی اجتماعی و روانی به بیماران و اعضای خانواده. در این زمینه ما خدمات زیر را در زمینه مراقبت از سالمندان در منزل ارائه می دهیم.

مانیتورینگ فشار خون و ضربان قلب، پایش قند، کاتتریزاسیون ادرار، پانسمان، مراقبت از زخم، تزریق، بخیه / برداشتن، جمع‌آوری خون در منزل، استفاده از سرم و دارو در منزل، خدمات بهداشت فردی و حمام، و خدمات پزشک در منزل در صورت نیاز، در منزل خدمات پرستاری ارائه می شود.

 

در زمینه های بهداشت، تغذیه، خواب و ورزش مفید برای افراد سالمند؛

پاکسازی بدن در سالمندان

مراقبت های دهان و دندان از سالمندان

مراقبت از چشم برای سالمندان

مراقبت از دست و پا برای سالمندان

تغذیه در سالمندان

یک خواب منظم در سالمندان

حرکت و استراحت در سالمندان

آموزش ورزش در سالمندان

کاهش خستگی در سالمندان

 

مزایای خدمات مراقبت از سالمندان در منزل چیست؟

برای به حداکثر رساندن بقا و قدرت بهبودی سالمندان و معلولانی که خدمات مراقبت از سالمندان در منزل دارند،

برای تسریع روند بهبودی سالمندان و افراد ناتوان،

برای به حداقل رساندن خطر عفونت که ممکن است در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی رخ دهد،

برای به حداقل رساندن خطر عوارض در روند بهبودی سالمندانی که پس از عمل بیمارستان را ترک می کنند یا بیماری مزمن دارند.

برای اطمینان از اینکه بیماران، سالمندان، معلولان یا سالمندانی که در بستر هستند خدمات مراقبت شخصی و پزشکی مورد نیاز خود را در محیطی که به آن عادت کرده‌اند، دریافت می‌کنند، بدون اینکه از خانواده و حلقه‌های اجتماعی خود بریده شوند.

برای کاهش بار بستگان سالمند و به حداقل رساندن خستگی جسمی و روانی آنها با خدمات و پشتیبانی ارائه شده توسط پرسنل خبره و مجرب،

برای به حداقل رساندن خطر بستری مجدد سالمندان و افراد ناتوان ترخیص شده از بیمارستان،

به حداقل رساندن هزینه های درمان و مراقبت در بیمارستان ها و مراکز درمانی،

برای اطمینان از اجرای سالم طرح مراقبتی متناسب با نیازهای سالمندان و معلولان که خدمات مراقبت از بیمار در منزل خواهد بود،

افزایش کیفیت زندگی بیماران و افراد ناتوان در نتیجه خدمات باکیفیت ارائه شده توسط مراقبین و پرستاران متخصص، گواهی شده و مجرب ما است.

 

چه کسی می تواند از خدمات مراقبت از سالمندان در خانه بهره مند شود؟

بیماران و سالمندانی که نیاز به مراقبت در منزل دارند،

بیماران و سالمندان مبتلا به بیماری های مزمن مانند قلب، COPD، سرطان، پارکینسون، آلزایمر، دیابت، زوال عقل، فشار خون بالا،

بیماران مبتلا به فلج کامل یا نسبی، افراد مسن و ناتوان،

مادران و مادران باردار که می خواهند در زمینه مراقبت از زایمان و نوزاد آموزش ببینند،

بیماران و سالمندان در دوره ترمینال،

مادرانی که به تازگی زایمان کرده اند یا نوزادانی که نیاز به درمان دارند،

بیماران، سالمندان و افراد ناتوانی که مایل به دریافت خدمات آزمایشگاهی در منزل هستند

مراقبت از سالمندان و طراحی فضا در خانه

ضمن ارائه مراقبت های شخصی و پزشکی از سالمندانی که نیاز به خدمات مراقبت در منزل دارند، خدمات ساماندهی محل زندگی آنها را نیز به گونه ای ارائه می دهیم که با ادامه زندگی روزمره به حالت عادی به توانبخشی آنها کمک کند.

به عنوان مرکز بهداشتی درمانی بیاز ملک، در نتیجه معاینه انجام شده توسط مراقبین و پرستاران مجرب و مجرب ما، تجهیزات و دستگاه های پزشکی مورد نیاز در منطقه خدماتی مشخص می شود. ما همچنین با راهنمایی بستگان بیماران در تهیه این ابزار و وسایل از آنها حمایت می کنیم.

همچنین برخی تمهیدات فیزیکی و تغییراتی که در فضاهای زندگی مفید یا ضروری است در محدوده خدمات چیدمان محل زندگی سالمندان توصیه می شود. اصلی ترین این تغییرات تخت بیمار، مبلمان و وسایل تزئینی است که به بیماران کمک می کند تا به راحتی از این روند عبور کنند.

 

تهیه یک برنامه بهداشت و مراقبت در خانه

طرح خدمات بهداشتی و مراقبتی توسط کارکنان مجرب ما برای رفع نیازهای بیماران، سالمندان، معلولین یا بیماران بستری که به مراقبت و توانبخشی شخصی و پزشکی در منزل به جای بیمارستان نیاز دارند، تهیه شده است. در این زمینه؛ برای مواقعی که به خدمات حمایتی مراقب در منزل یا پرسنل بهداشتی نیاز است، خدمات پشتیبانی مراقب در منزل یا پرسنل بهداشتی را در چارچوب گزارش و نسخه پزشک پس از بیمارستان برنامه ریزی می کنیم.

ما خدمات مراقبت از خانه مرد یا زن و کارکنان پشتیبانی بهداشتی متحد را ارائه می دهیم.

طرح مراقبت: در محدوده برنامه مراقبتی، با ارزیابی مکان، وضعیت جسمی و روانی و محیط اجتماعی و خانوادگی سالمندانی که نیاز به حمایت سالمند یا پرسنل بهداشتی در منزل دارند، توسط کادر متخصص خود انجام خواهیم داد. ; ما پرسنل خبره و باتجربه (مراقب یا پرستار) را به افراد مسن خود به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته و بر اساس درخواست شما، به آنها اختصاص می دهیم.

بیشتر بدانید: نگهداری از سالمند در تجریش ، نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزلتجهیزات پزشکی شبانه روزی شرق تهران

اقدامات بهداشتی در محدوده خدمات مراقبت از سالمندان در منزل

بهداشت شخصی؛ این شیوه های خودمراقبتی است که سالمندان و افراد ناتوان که در مورد سلامتی خود می شنوند از آن محافظت و حفظ می کنند.

با حمایت مراقبت از سالمندان، هدف این است که سالمندان و افراد ناتوان را با روش های بهداشت فردی با حذف ترشحات بدن، مواد زائد و میکروارگانیسم های موقت از بدن پاکسازی کنند.

بهداشت فردی یکی از موثرترین راه ها برای حفظ سلامتی و جلوگیری از خطر عفونت است.

این یک واقعیت شناخته شده است که بسیاری از بیماری ها و میکروب های ایجاد کننده این بیماری ها به راحتی توسط افراد ناپاک منتقل شده و در پناه آنها قرار می گیرند.

با حمایت مراقب سالمندان، برای حفظ و بهبود سلامت پوست سالمندان، سالمندان و معلولان (داشتن حمام گرم و آب گرم با افزایش گردش خون در پوست به تغذیه بهتر پوست کمک می کند.) و رفع می شود. بوی بد بدن (بوی نشت عرق و زخم و غیره).

استفاده از حمام های گرم و آب گرم برای استراحت، رفع خستگی، استراحت و کاهش تنش عضلانی برای مراقبین سالمند.

مراقبت روزانه از سالمندان

مراقبت قبل از صبحانه: مراقبتی است که پس از بیدار شدن از خواب صبح برای سالمندان و افراد ناتوانی که توسط یک مراقب سالمند حمایت می شوند انجام می شود. با این خدمات مراقبتی، هدف آن تسکین سالمندان تمیز شده، احساس پاکی، شروع مثبت روز و آمادگی برای فعالیت های بعدی است. این خدمات مراقبتی اقدامات اولیه بهداشتی را پوشش می دهد. اینها؛

رفع نیازهای دفعی

تمیز کردن دست و صورت،

مراقبت از دهان است.

مراقبت صبحگاهی: اقدامات بهداشتی روزانه مورد نیاز سالمندان و افراد ناتوانی را که توسط مراقب سالمند حمایت می شوند را پوشش می دهد. پس از مراقبت صبحگاهی، سالمندان احساس آرامش، تناسب اندام، در محیطی امن و آمادگی برای فعالیت های بعدی می کنند. اقدامات بهداشتی در محدوده این خدمات مراقبتی به شرح زیر است.

ارائه تخلیه،

تمیز کردن دست، صورت و دهان،

گرفتن علائم حیاتی،

مراقبت از پا و ناخن،

مراقبت از مو،

حمام،

ماساژ دادن،

این فرآیند چیدمان و تعویض لباس و ملافه است.

مراقبت بعدازظهر: شامل اقدامات اولیه بهداشتی بعد از ناهار روزانه مورد نیاز سالمندان و افراد ناتوان است که توسط مراقب سالمند حمایت می شوند. اینها؛

رفع نیازهای دفعی

تمیز کردن دست و صورت،

مراقبت از دهان است.

مراقبت شبانه: شامل اقدامات اولیه بهداشتی برای آماده شدن برای خواب راحت درست قبل از رفتن به رختخواب است که سالمندان به آن نیاز دارند. اقدامات بهداشتی در محدوده این خدمات مراقبتی به شرح زیر است.

رفع نیازهای دفعی

تمیز کردن دست و صورت،

بهداشت دهان،

برای برخی از بیماران، ماساژ پشت را می توان قبل از خواب انجام داد تا آرام شود.

مزایای پشتیبانی ۲۴ ساعته در جزئیات!

درجه کاربرد مراقبت

با توجه به مراقبت در چهار دیوار خود، استقلال گسترده داده می شود. پرستار ۲۴ ساعته از فرد نیازمند مراقبت در انجام وظایف و کارهایی مانند خانه داری، برخورد با مقامات، مراجعه به پزشک و بهداشت فردی حمایت می کند. این به آن ها این آزادی را می دهد که در صورت امکان به طور مستقل بر این چیزها مسلط شوند. افراد مسن یا افرادی که نیاز به مراقبت دارند می توانند به لطف مراقبت ۲۴ ساعته در چهار دیواری خود و در نتیجه در محیط آشنای خود در خانه بمانند. این گزینه به افراد آسیب دیده اجازه می دهد تا حد زیادی تعیین کنندگی خود را حفظ کنند.

 

در چهار دیواری خود بمانید

سازگاری با محیط جدید، قوانین و شرایط جدید به ویژه برای افراد مسن دشوار است. اکثر سالمندان سال‌ها و اغلب ده‌ها سال در یک آپارتمان (خانه) یا منطقه مسکونی زندگی می‌ کنند. اگر آن ها از این محیط آشنا جدا شوند، برای مثال اگر مجبور شوند به خانه سالمندان نقل مکان کنند، این کار اغلب منجر به عوارض می شود. از یک سو، ممکن است در فرد نیازمند به مراقبت، سردرگمی و سرگردانی وجود داشته باشد، از سوی دیگر، اغلب مشکلات ذکر شده در سازگاری با محیط جدید و تعارضات مرتبط با آن وجود دارد.

 

علاوه بر این، مراقبت از خانه از منظر سلامت روانی و روانی مفید است. اگر افراد بیمار (کسانی که نیاز به مراقبت دارند) از نظر روانی احساس خوبی داشته باشند، دوره آن ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. مردم سریع تر از بیماری های حاد بهبود می یابند و بیماری های مزمن بهتر مهار می شوند. این نشان دهنده رویکرد کل نگر در پزشکی است. از جمله، این رفاه با یک رابطه اعتماد با مراقب و تماس مداوم با مراقبان تضمین می شود.

 

حفظ محیط آشنا

توانایی ماندن در محیط آشنا بزرگ ترین مزیت برای فرد نیازمند مراقبت است. خرید و پیاده روی می تواند در یک محیط آشنا با حمایت پرسنل پرستاری (مراقبان) انجام شود و دوستی های موجود ادامه یابد.

 

حفظ ارتباطات اجتماعی خود

امکان ملاقات با یکی از اعضای خانواده تحت مراقبت در منزل، همانطور که همیشه عادت داشته است، یکی دیگر از مزایای خوب در این شرایط است. اگر افرادی که نیاز به مراقبت دارند در یک خانه سالمندان یا سالمندان زندگی می کنند، ملاقات می تواند بسیار دشوار باشد و همیشه امکان پذیر نیست. این از نظر عاطفی برای برخی افراد بسیار خسته کننده است. چنین شرایطی اغلب منجر به خاتمه رابطه / تماس می شود که برای همه افراد درگیر ضایعه بزرگ و بسیار استرس زا خواهد بود.

 

کمک به خانواده و حمایت از کادر پرستاری شایسته

امداد و حمایت از مراقبت در منزل توسط کادر پرستاری شایسته بزرگترین مزیت برای افراد نیازمند مراقبت و بستگان آنهاست. از یک طرف، این حمایت به شما این اطمینان را می دهد که از فرد نیازمند مراقبت به خوبی مراقبت می شود و در عین حال این فرصت را می دهد که بدون محدودیت به زندگی روزمره خود بپردازید. یکی دیگر از مزایای مراقبت در منزل، مراقبت فردی است. متأسفانه، کمبود نیرو در مراکز پرستاری در آلمان وجود دارد، به همین دلیل است که کارکنان پرستاری کم‌کار و متعهد مجبورند به طور همزمان از بسیاری از افراد نیازمند مراقبت مراقبت کنند. در مورد مراقبت در چهار دیواری خودتان، یک مراقب مسئول نظارت و مراقبت از یک فرد است. در مورد مراقبت ۲۴ ساعته معمولاً دو مراقب وجود دارد. این مراقبت فردی که متناسب با نیازها و نیازهای فرد نیازمند مراقبت است، مراقبت سفارشی را تضمین می کند.

 

امنیت (دزدی و کلاهبرداران)

کلاهبرداران وقیح همیشه وجود خواهند داشت. با یک پرستار در محل، شما به عنوان فردی که از او مراقبت می شود، از این امنیت برخوردار هستید که این کلاهبرداران شانسی ندارند.

 

اطمینان از اینکه کسی همیشه آنجاست

برای فردی که نیاز به مراقبت دارد و برای بستگان، این اطمینان است که همیشه یک پرستار یا مراقب در نزدیکی وجود دارد. این نیز بسیار مهم است، زیرا در شرایط اضطراری می توان در سریع ترین زمان ممکن اقدام کرد. به عنوان مثال، در صورت سقوط، در مواقع اضطراری، تماس اضطراری و غیره برقرار کنید.

 

توانبخشی در خانه

برای بسیاری، استراحت در محیطی آشنا با خانواده و دوستان در چهار دیواری خود اغلب آسان تر است. از آنجایی که همه در این نزدیکی هستند، می توانند هر زمان که بخواهند به خانه بیایند. غیر معمول نیست که یک مرکز توانبخشی احساس معمولی بیمارستان را منتقل کند. بر این اساس، بسیاری از افراد ترجیح می دهند در خانه از آن ها مراقبت شود تا در یک مرکز توانبخشی. حتی اگر بیمار تصمیم به توانبخشی در چهار دیواری خود داشته باشد، باز هم به حمایت درمانگران نیاز دارد. اینها به بیماران کمک می کند تا قدرت کامل خود را بازیابند. در برخی موارد، سفر به سمت درمان ها و درمان ها بسیار دشوار است، به همین دلیل است که درمانگران می توانند بیماران خود را در خانه نیز ملاقات کنند. این مزیت اضافی وجود دارد که بیماران در یک محیط آشنا بیشتر احساس راحتی می کنند و در نتیجه اغلب بهتر یاد می گیرند. این جایگزین به ویژه زمانی مناسب است که مردم به طور کلی در محیط های ناآشنا مشکل دارند.

 

سرگرمی و جامعه

برای بسیاری از افراد، زندگی روزمره زمانی که تنها هستند بسیار بد و استرس زا است. مراقبان ۲۴ ساعته کمی به آنها امنیت می دهند. آنها با هم به گردش می روند، در پارک قدم می زنند، به اردک ها غذا می دهند یا وقتی هوا خوب است روی نیمکت پارک می نشینند و صحبت می کنند. این تنوع زیادی را در زندگی روزمره افراد آسیب دیده به ارمغان می آورد و برای آنها غنی سازی است. شما همیشه یک مخاطب در کنار خود دارید که با شما همراهی می کند. احساس کاملا متفاوتی از زندگی می دهد. بازی‌های گروهی یا کتاب‌خوانی با هم، شتاب را به زندگی روزمره می‌آورد. با هم به جای تنهایی مراقبت ۲۴ ساعته جایگزین بسیار خوبی برای مرکز مراقبت است.

 

انگیزه توسط پرستار

هر انسانی نیاز طبیعی به اشتغال دارد. فرقی نمی کند این کار خانوادگی باشد یا حرفه ای، ورزش، سرگرمی یا حفظ ارتباطات اجتماعی. این نیاز در سنین بالا یا در افرادی که نیاز به مراقبت دارند نیز وجود دارد. این نوع فعال سازی و اشتغال نه تنها در مراکز مراقبتی، بلکه در مراقبت های ۲۴ ساعته نیز امری عادی است. چه نقاشی و صنایع دستی، آشپزی و پخت و پز، خواندن و خواندن با صدای بلند و یا حرکت و رقص، مراقب ۲۴ ساعته افراد نیازمند مراقبت یا افراد مسن را تشویق می ‌کند تا با هم صحبت کنند و سرگرمی‌های مورد علاقه خود را دنبال کنند. این باعث سلامتی و روحیه می شود.

بیشتربدانید:هزینه تعویض سوند در منزلفروش تجهیزات پزشکی منزلسرم تراپی در منزل غرب تهرانسرم تراپی در منزل تهران

معایب پشتیبانی ۲۴ ساعته در جزئیات!

شرایط ساختاری باید رعایت شود

تطبیق شرایط محلی با نیازهای مراقبتی اغلب ضروری است. این در واقع می تواند یک نقطه ضعف در مراقبت در منزل باشد. ممکن است لازم باشد فرد نیازمند مراقبت به اتاقی در طبقه همکف منتقل شود یا نیاز به بالابر پله ای باشد. اگر قرار است ویلچر در چارچوب درها قرار گیرد، ممکن است نیاز به تنظیم داشته باشد. خانه یا آپارتمان باید طوری طراحی شود که بدون مانع باشد. در طول مراقبت ۲۴ ساعته باید یک اتاق جداگانه و قابل قفل در اختیار پرسنل پرستاری قرار گیرد. برای اینکه مراقبت در منزل به درستی عمل کند، ممکن است نیاز به ایجاد این شرایط باشد. در بسیاری از موارد این کار ضروری نیست. با این حال، باید در فرآیند تصمیم گیری گنجانده شود.

 

یک اتاق جداگانه باید در دسترس باشد

مراقبت ۲۴ ساعته به معنای در دسترس بودن ۲۴ ساعته نیست.

استراحت و یک اتاق خواب قفل دار برای مراقب باید رعایت و مهم باشد.

شکستگی لگن در افراد مسن و مراحل مراقبت پس از آن

شکستگی های لگن که بعد از زمین خوردن دیده می شود یکی از مهم ترین مشکلات سالمندان ما و دومین دلیل بستری شدن در بیمارستان است.

بیشتربدانید:پرستار در منزل تهرانپرستاری در منزل شمال تهرانخدمات پرستاری در تهرانخدمات پرستاری در منزلپرستاری در منزلخدمات پرستاری در منزل تهران

پوکی استخوان، تغذیه نامناسب و نامتعادل و شرایط پزشکی مختلف که تحرک را محدود می کند، احتمال شکستگی لگن را در سالمندان بیشتر می کند.

 

دانستن و به کارگیری اقدامات پیشگیرانه به قوی نگه داشتن استخوان ها و کاهش خطر افتادن کمک می کند. در شکستگی لگن، برنامه ریزی و اجرای صحیح فرآیند درمان و توانبخشی، هم روند بهبود را کوتاه می کند و هم به سالمندان کمک می کند تا فعالیت های خود را بازیابند.

 

علل شکستگی لگن در سالمندان

شکستگی لگن با افزایش سن بیشتر می شود. احتمال شکستگی لگن در افراد مسن بیشتر از سایر گروه های سنی به دلایل مختلف است. یکی از آنها و از همه مهمتر این است که افراد مسن مستعد زمین خوردن هستند. زیرا؛ به دلیل بیماری های مزمن مداوم، از دست دادن قدرت در سیستم اسکلتی عضلانی و برخی مشکلات عصبی، سالمندان می توانند تعادل خود را راحت تر از دست بدهند و به دلیل ضعیف بودن رفلکس ها نمی توانند به راحتی بهبود پیدا کنند.

 

پوکی استخوان که به دلیل استعداد ژنتیکی، کمبود کلسیم و ویتامین D ایجاد می شود، احتمال شکستگی لگن را نیز افزایش می دهد. یک فرد مسن مبتلا به پوکی استخوان بیشتر تحت تأثیر زمین خوردن قرار می گیرد، زیرا استخوان ها ضعیف تر و شکننده تر می شوند. حتی با یک ضربه ساده بدون افتادن، شکستگی لگن ممکن است رخ دهد.

 

جدای از این موارد، افت ناگهانی فشار خون، سرگیجه، کاهش رفلکس در هنگام نشستن یا بلند شدن از رختخواب می تواند باعث آسیب های مختلف شود.

 

دانستن و به کارگیری اقدامات پیشگیرانه به قوی نگه داشتن استخوان ها و کاهش خطر افتادن کمک می کند. در شکستگی لگن، برنامه ریزی و اجرای صحیح فرآیند درمان و توانبخشی، هم روند بهبود را کوتاه می کند و هم به سالمندان کمک می کند تا فعالیت های خود را بازیابند.

 

علل شکستگی لگن در سالمندان

شکستگی لگن با افزایش سن بیشتر می شود. احتمال شکستگی لگن در افراد مسن بیشتر از سایر گروه های سنی به دلایل مختلف است. یکی از آنها و از همه مهمتر این است که افراد مسن مستعد زمین خوردن هستند. زیرا؛ به دلیل بیماری های مزمن مداوم، از دست دادن قدرت در سیستم اسکلتی عضلانی و برخی مشکلات عصبی، سالمندان می توانند تعادل خود را راحت تر از دست بدهند و به دلیل ضعیف بودن رفلکس ها نمی توانند به راحتی بهبود پیدا کنند.

 

پوکی استخوان که به دلیل استعداد ژنتیکی، کمبود کلسیم و ویتامین D ایجاد می شود، احتمال شکستگی لگن را نیز افزایش می دهد. یک فرد مسن مبتلا به پوکی استخوان بیشتر تحت تأثیر زمین خوردن قرار می گیرد، زیرا استخوان ها ضعیف تر و شکننده تر می شوند. حتی با یک ضربه ساده بدون افتادن، شکستگی لگن ممکن است رخ دهد.

 

جدای از این موارد، افت ناگهانی فشار خون، سرگیجه، کاهش رفلکس در هنگام نشستن یا بلند شدن از رختخواب می تواند باعث آسیب های مختلف شود.

 

آزمون سالمندان با فناوری

امروزه امکان همگام شدن با سرعت توسعه فناوری وجود ندارد. تقریباً همه ما شاهد بوده ایم که والدین یا افراد مسن ما در سازگاری با پیشرفت های فناوری درمانده هستند. بیایید با هم بررسی کنیم که چگونه سالمندان با فناوری آزمایش می شوند.

 

قبل از اینکه خیلی جلوتر برویم، سالمندان امروزی که ۳۰ سال پیش زندگی می‌کردند، دورانی را پشت سر گذاشتند که ارتباطات آنالوگ در تلفن‌های همراه در دسترس بود، نوشتن تایپ می‌شد و تلویزیون‌های سیاه و سفید آنتن دار تماشا می‌شد. جای تعجب نیست که آنها فرزندان یا نوه های خود را در حال برقراری تماس ویدیویی با تلفن های هوشمند خود به گونه ای تماشا می کنند که گویی از فضا آمده اند.

 

البته تلاش بزرگسالان میانسال که در میان این همه جنون تکنولوژی به سر می‌برند، برای آموزش فناوری جدید و سبک‌های مختلف ارتباطی به والدین خود، صبر قابل تحسینی می‌طلبد. مطمئناً بسیاری از ما سعی کرده ایم به والدین خود بیاموزیم که از محصولات فناوری جدید مانند تلفن های هوشمند، تبلت ها یا رایانه ها در خانه خود استفاده کنند. برخی از آنها خیلی سریع یاد می گیرند که از این ابزارهای ارتباطی جدید استفاده کنند، آنها را دوست داشته باشند و بپذیرند، و حتی حساب های رسانه های اجتماعی باز می کنند و دوستان دبستانی خود را در آنجا پیدا می کنند. برخی هستند؛ می تواند ساختاری داشته باشد که در معرض تغییر نباشد و در پیروی از فناوری در حال توسعه مشکل داشته باشد. در هر صورت، سالمندان ما آزمون های فنی جالبی ارائه می دهند.

 

 

برخی از سالمندان که نمی‌توانند با پیشرفت‌های فناوری همراهی کنند، در زندگی اجتماعی خود با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند. بخشی که می تواند تطبیق یابد این است؛ در حین استفاده از دستگاه هایی مانند گوشی های هوشمند یا تبلت ها می توانند تجربیات جالب و خنده داری داشته باشند. او می تواند لحظات بامزه ای را به فرزندان و نوه های خود هدیه دهد.

 

در واقع، توسعه فناوری، افراد مسن ما را نیز فراموش نمی کند!

کاربردهای پزشکی از راه دور که در سال های اخیر به ویژه برای سالمندان افزایش یافته است، زندگی سالمندان ما را بسیار آسان کرده است. دستگاه های هشدار دهنده برای جلوگیری از ناپدید شدن بیماران آلزایمر، نظارت از راه دور بیماران مبتلا به فشار خون توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی، یادآوری منظم دارو تنها تعدادی از این کاربردها هستند.

 

این دستگاه ها که با تکنولوژی برای تست سالمندان آماده شده اند، استفاده آسانی دارند و در مقابل بسیاری از مشکلات/بیماری ها احتیاط می کنند.

ما آرزو داریم چنین دستگاه های تکنولوژیکی را برای استفاده سالمندان افزایش دهیم.

چگونه مراقبت های زوال عقل را در خانه ارائه کنیم؟

مراقبت از زوال عقل در خانه یکی از جالب ترین موضوعات اخیر است. زوال عقل بیماری است که به خصوص در افراد مسن بیشتر دیده می شود و با فراموشی مشخص می شود. زوال عقل در لغت به معنای از دست دادن ذهن است. این بر حافظه، تفکر و سایر مهارت ها تأثیر می گذارد و باعث ضعیف شدن آنها می شود. انواع مختلفی دارد و شایع ترین نوع آن دمانس آلزایمر است. در حالی که می توانید آزمایش زوال عقل را در خانه انجام دهید، ممکن است کمک گرفتن از یک متخصص مفید باشد. این اختلالی است که در بسیاری از افراد مسن در دنیای امروز دیده می شود. اقداماتی وجود دارد که می توان برای بیماران مبتلا به دمانس که در خانه زندگی می کنند انجام داد.

 

چگونه محیط خانه را برای مراقبت از زوال عقل مناسب کنیم؟

مراقبت از بیمار مبتلا به زوال عقل در خانه گاهی اوقات برای مراقب یک چالش است. این فرآیندی است که هر دو طرف را از نظر عاطفی، روانی و فیزیکی تحت فشار قرار می دهد. برخی از تغییراتی که می توانید در خانه خود ایجاد کنید ممکن است به تسهیل این روند کمک کند. با پیشرفت فرآیند، فراموشی بیشتر می شود. بنابراین باید تا حد امکان برنامه های روزانه در خانه برقرار شود و مراقب بود که از این روال ها خارج نشود. باید مراقب بود که جای وسایل در محیط خانه تغییر نکند. در صورت لزوم می توانید تابلوهایی را روی درب اتاق ها آویزان کنید و از روشن بودن اتاق ها مراقبت کنید.

 

اقدامات احتیاطی ایمنی در خانه

برخی از اقدامات احتیاطی که افراد مبتلا به زوال عقل می توانند در خانه انجام دهند ذکر شده است.

 

همدل باشید، خود را به جای بیمار بگذارید، فهرستی از محیط ها و اشیایی که برایتان خطرناک است تهیه کنید و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

مراقب نورپردازی اتاق ها بخصوص در شب باشید.

سیستم های گاز و برق اجاق گاز را بررسی کنید و در صورت ایجاد خطر آنها را قطع کنید.

اقلام مضر مانند چاقو، دارو و مواد شوینده را در یک محیط قفل نگهداری کنید.

خانه را به مکانی راحت برای بازدید تبدیل کنید و در صورت لزوم نرده هایی به آن اضافه کنید.

روی درها و پنجره ها قفل نصب کنید تا در صورت لزوم قفل شوند. آتش سوزی، زلزله و غیره اطمینان حاصل کنید که در مواقع خطرناک به راحتی باز می شود.

مطمئن شوید که زمین لغزنده نباشد. فرش، فرش و غیره مراقب باشید که روکش ها لیز نخورند.

ایجاد محیطی راحت برای بیماران زوال عقل

مراقبت از بیمار مبتلا به دمانس در خانه اغلب می تواند چالش برانگیز باشد. سازماندهی محیط خانه برای تسهیل این امر مراقبت و زندگی را آسان تر می کند. اگرچه تصور بر این است که در ابتدا فقط فراموشی در بیماران زوال عقل تشخیص داده می شود، اما این افراد دارای تشخیص های همراهی مانند مشکلات تعادل، شنوایی و بینایی هستند. به همین دلیل ممکن است با مشکلات و مشکلات مختلفی روبرو شوید. اگر در محیط خانه خود دقت نکنید ممکن است با حوادث زیادی مواجه شوید. برای جلوگیری از این حوادث، گاهی اوقات ممکن است لازم باشد که زندگی بیمار را محدود کنید. در چنین مواردی، ایجاد تعادل بین ایمنی و راحتی مهم است. یک محیط خانه با نظم خانه بدون تغییر و روال روزانه راحت ترین و امن ترین محیط برای بیمار خواهد بود. به این ترتیب، می‌توانید در ارائه مراقبت‌های بهداشتی خانگی برای بیمار مبتلا به زوال عقل، راه طولانی را طی کنید.

 

ارتباط در مراقبت از زوال عقل در منزل چگونه باید باشد؟

گاهی اوقات ارتباط با بیمار مبتلا به زوال عقل در خانه دشوار است. بیمار ممکن است گاهی در یافتن کلمات مناسب دچار مشکل شود. گاهی اوقات ممکن است کلمات بی معنی از دهان شما خارج شوند. بیماری که در برقراری ارتباط مشکل دارد ممکن است گوشه گیر و تنها شود. در چنین مواردی ارتباط با بیمار مشکل می شود. در چنین مواردی، بهتر است به بیمار اجازه ابراز وجود بدهد. بیمار باید بتواند بدون در نظر گرفتن تلفظ صحیح یا نادرست ارتباط برقرار کند. سعی کنید با بیمار چت کنید، می توانید از او بخواهید در طول مکالمات گروهی به شما ملحق شود.

بیشتربدانید:دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

روش‌های ارتباط مؤثر با بیمار دمانس در خانه

با پیشرفت زوال عقل، برقراری ارتباط با فرد مبتلا به زوال عقل در خانه دشوار می شود. استفاده از روش هایی برای سهولت در این امر مفید خواهد بود.

 

گاهی اوقات بیمار ممکن است کلمات را به خاطر نیاورد یا کلمات بی معنی تولید کند. از اشاره به اشتباهات بیمار خودداری کنید.

او را وادار کنید در گفتگوها شرکت کند و تماس چشمی برقرار کند.

گاهی اوقات ممکن است مشکلات فیزیکی در ارتباط شما ایجاد شود، مطمئن شوید که چنین مشکلاتی وجود ندارد.

گاهی اوقات نمی توانند تشخیص دهند که چه کسی حق صحبت دارد، در چنین مواردی ممکن است بیمار حرف دیگران را قطع کند و در مکانی نامناسب صحبت دیگران را قطع کند.

اگرچه آنها در صحبت کردن مشکل دارند، زبان بدن آنها می تواند سرنخ هایی در مورد افکار آنها ارائه دهد. باید به زبان بدن توجه کرد.