هزینه تعویض سوند در منزل

هزینه تعویض سوند در منزل؛ قرار دادن کاتتر در خانه یک روش پزشکی برای تخلیه ادرار در مثانه با قرار دادن کاتتر است که یک لوله نازک، استریل و توخالی است که معمولاً از سیلیکون ساخته شده است، از طریق مجرای ادرار و وارد مثانه می شود.

قرار دادن کاتتر در خانه یک روش پزشکی است که می تواند در خانه توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی که متخصص در قرار دادن کاتتر ادراری است نیز انجام شود.

نوک کاتتر از انتهای مجرای ادرار وارد می شود و در امتداد مجرای ادرار به داخل حفره مثانه پیش می رود. هنگامی که نوک کاتتر وارد مثانه می شود، مثانه به کمک کاتتر مستقیماً به مثانه متصل می شود. ادرار پر شده در مثانه از سوراخ های نوک کاتتر وارد می شود، در طول کاتتر حرکت می کند و کیسه مثانه را پر می کند.

به عنوان موسسه بهداشت خانگی ، هدف ما از خدمات کاتتریزاسیون در خانه این است.

این است که در مواردی که نیاز به سوند ادراری دارند، راحت ترین و سالم ترین حمایت پزشکی را به بیماران ارزشمند خود ارائه دهیم. این حمایت پزشکی همچنین می تواند شامل اقدامات پزشکی جامع مانند معاینه پزشک، تجزیه و تحلیل، خدمات مراقبتی، حمایت روانی و پیگیری بیمار در صورت لزوم باشد.

چرا کاتتر ادرار در خانه قرار داده می شود؟

عفونت مجاری ادراری

بزرگ شدن پروستات در مردان

سنگ کلیه، حالب و مثانه

درگیری مجاری ادرار در دوران بارداری

ضعف مثانه

تومورهای دستگاه ادراری و اندام های تناسلی

تخلیه مثانه قبل، در حین یا بعد از جراحی

تخلیه مثانه زنان بعد از بیهوشی اپیدورال در حین زایمان

قرار دادن کاتتر ممکن است به دلایلی مانند تزریق مستقیم دارو به مثانه فرد ضروری باشد. قرار دادن کاتتر را می توان در بیمارستان و همچنین در خانه انجام داد.

مزایای خدمات کاتترینگ خانگی

دلایل زیادی برای استفاده از کاتتر ادراری وجود دارد. در بالا سعی کردیم به آنها اشاره کنیم. قرار دادن کاتتر معمولاً یک روش بیمارستانی است. با این حال، بسته به نوع پروب وارد شده، معمولا هر ۱۵ روز یک پروب خارج می شود. و برای گروه بیمارانی که انتقال آنها به بیمارستان برای قرار دادن کاتتر جدید مشکل است، توصیه می شود کاتتر را در خانه قرار دهید. به این ترتیب، بیمارانی که به سختی جابجا می شوند، به لطف استفاده از قرار دادن کاتتر در خانه، راحتی زیادی را تجربه می کنند.

شرایطی مانند خطر ابتلا به بیماری های عفونی و پس از جراحی که با همه گیری وارد زندگی ما شده و با افزایش جمعیت افزایش یافته است، مشکل ساز است. در مواردی که بیمار با ایمنی پایین وارد محیط بیمارستان نمی شود، استفاده از کاتتر در منزل راه حل بسیار خوبی را ارائه می دهد.

برخلاف تصور عمومی، خدمات بهداشتی خانگی از نظر هزینه و زمان، مزایایی را برای بیماران و بستگان آنها فراهم می کند. در عین حال، به لطف خدمات گسترده موسسه مهر آوران نوین ، می توانید بدون مراجعه به بیمارستان، بسیاری از خدمات پزشکی را دریافت کنید. ما نباید سلامت روانی مثبتی را که متخصصان مراقبت های بهداشتی به بیمار داده اند، نادیده بگیریم، زیرا به عنوان عضو نزدیک خانواده در محیطی که بیمار در آن احساس امنیت می کند و در خانه است، کار می کنند.

قرار دادن کاتتر در خانه چگونه انجام می شود؟

به عنوان تیم سلامت خانگی مهر آوران ، عمل کاتتر ادراری خانگی توسط پرستار مجرب و دارای مجوز ما انجام می شود. در صورت لزوم پزشک شعبه مربوطه نیز در تیم سلامت قرار می گیرد.

بیمار در قسمت مناسبی از خانه به پشت خوابانده می شود.

قسمت خروجی مجرای ادرار بیمار مرد یا زن استریل می شود.

کاتتری که قرار است وارد شود حاوی ژل بی حس کننده روان کننده و کاهش دهنده درد است.

یک کاتتر از انتهای مجرای ادرار وارد می شود و در امتداد کانال ادراری تا زمانی که به مثانه برسد پیش می رود.

کاتتر ادراری دو طرفه معمولاً در روش کاتتریزاسیون خانگی استفاده می شود. کاتتر دو طرفه دارای سیستمی است که از خارج شدن خودبه خود کاتتر جلوگیری می کند.

هنگامی که کاتتر به داخل مثانه می رسد، سالین فیزیولوژیک با یک انژکتور از ورودی کاتتر در محل خروج ادرار داده می شود. به این ترتیب یک بولون کوچک دقیقاً در انتهای مثانه کاتتر تشکیل می شود. این کار از خارج شدن خودبه خود کاتتر جلوگیری می کند.

به این ترتیب کاتتر ادراری وارد می شود. در تمام این روش ها، بیمار در معرض درد بسیار کمی قرار می گیرد.

در نهایت نحوه استفاده از کاتترهای ادراری برای بیمار و بستگان او توضیح داده می شود.

برای اطلاع از هزینه تعویض سوند در منزل با مهراوران در ارتباط باشید

مواردی که باید هنگام استفاده از پروب در خانه در نظر بگیرید

کیسه های ادرار باید در زیر بدن نگهداری شوند. در رختخواب، هنگام راه رفتن باید کمی زیر سطح بدن و زیر شکم قرار گیرد.

هنگام تخلیه کیسه ادرار، با نگه داشتن ظرفی در زیر آن و پایین کشیدن کلاهک آبی رنگ کیسه تخلیه می شود.

مثانه را از کاتتر خارج نکنید.

چگونه کاتتر را در خانه خارج کنیم؟

اگر از کاتتر یک طرفه یکبار مصرف استفاده می کنید، همانطور که پرسنل مراقبت های بهداشتی به شما گفته اند، می توانید کاتتر ادراری را خودتان در خانه خارج کنید.

اگر از پروب دو طرفه یا سه طرفه استفاده می کنید، هرگز سعی نکنید خودتان پروب را بردارید. در حالی که ما در مورد اصل کار سوند ادراری در بالا صحبت می کردیم، به یک بولون کوچک اشاره کردیم که کاتتر به مثانه متصل می شود، زیرا این کار از خارج شدن کاتتر جلوگیری می کند و می توانید دستگاه ادراری را پاره کنید.

می توانید از ما پشتیبانی دریافت کنید یا برای برداشتن پروب دو یا سه طرفه به مرکز بهداشت مراجعه کنید.

بیشتربدانید؛–سونداژ در منزل شمال تهراننگهداری از سالمند در تهرانتعویض سوند در منزل تهراندکتر در منزل شمال تهرانسونداژ در منزل

سوالات متداول برای قرار دادن و نگهداری کاتتر در خانه

چه مدت می توان سوند را وارد کرد؟

کاتترهای لاتکس باید هر ۱۵ روز یکبار و کاتترهای سیلیکونی (معروف به کاتتر فولی) هر ۱ ماه یکبار تعویض شوند.

آیا در نهایت خود به خود بیرون می آید؟

اگر از پروب یک طرفه استفاده می کنید، ممکن است. اگر از پروب دو یا سه طرفه استفاده می کنید، امکان بیرون آمدن وجود ندارد. همانطور که در بالا اشاره کردیم، کاتترهای ادراری دو طرفه و سه طرفه به خودی خود خارج نمی شوند، زیرا کاتتر یک بالون کوچک در مثانه ایجاد می کند.

آیا سونداژ در زنان درد دارد؟

در طول کاتتریزاسیون، یک روان کننده و ژل بی حس کننده روی لوله کاتتر اعمال می شود که این روش را آسان تر و بدون درد می کند.

برای اطلاع از هزینه تعویض سوند در منزل با مهراوران در ارتباط باشید