پرستاری در منزل شمال تهران

پرستاری در منزل شمال تهران؛ خدمات پرستاری در منزل خدمات اجتماعی و پزشکی-اجتماعی است که بر اساس نسخه پزشکی به افراد بیمار یا وابسته ۶۰ سال و بالاتر، بزرگسالان زیر ۶۰ سال دارای معلولیت و افراد زیر ۶۰ سال مبتلا به بیماری، پرستاری ارائه می کند

خدمات پرستاری در منزل  می تواند شامل موارد زیر باشد:

– مؤسسات یا خدماتی که سالمندان را می پذیرند یا به آنها در زندگی روزمره، خدمات مراقبتی یا کمک به ادغام اجتماعی کمک می کنند.

– مؤسسات یا خدمات (از جمله خانه های سالمندان) که پذیرای بزرگسالان دارای معلولیت هستند یا به آنها در زندگی روزمره، خدمات مراقبتی یا کمک به ادغام اجتماعی در خانه کمک می کنند

این یک سرویس مراقبت پرستاری در منزل است که عمدتاً با افراد مسن با از دست دادن استقلال کار می کند. بنابراین ممکن است دانستن این خدمات برای برخی از شما مفید باشد.

گروه متخصصین مهرآوران برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟

خدمات پرستاری در منزل برای افراد بالای ۶۰ سال در نظر گرفته شده است که در زندگی روزمره با مشکلاتی روبرو هستند، اما می تواند در مورد افراد زیر ۶۰ سال که استقلال خود را به دلیل ناتوانی از دست می دهند نیز مداخله کند.

ماموریت های گروه متخصصین مهرآوران چیست؟

گروه متخصصین مهرآوران می تواند در صورت بروز مشکل سلامتی، اما بستری شدن در بیمارستان برای آن ضروری نباشد، مراقبت ارائه دهد.

همچنین می تواند هنگام بازگشت به خانه پس از بستری شدن در بیمارستان، زمانی که نیاز به مراقبت یا کمک در برخی از کارهای روزمره در خانه وجود دارد، مداخله کند.

در نهایت، گروه متخصصین مهرآوران امکان حفظ استقلال در خانه و به تاخیر انداختن ورود فردی که استقلال خود را از دست داده است به یک ساختار اقامتی را می دهد.

این سرویس می تواند برای یک نیاز دائمی یا موقت (مثلاً به دنبال شکستگی یا بیماری که به طور موقت استقلال فرد سالمند را مختل می کند) مداخله کند.

اقدامات خدمات پرستاری در منزل چیست؟

گروه متخصصین مهرآوران  بسته به سازمان خود و نیازهای سالمندانی که استقلال خود را از دست داده اند، می توانند ۷ روز در هفته در خانه فرد مداخله کنند و حتی چندین بار در روز مراجعه کنند.

خدمات پرستاری در منزل می تواند انواع مختلف مراقبت را انجام دهد.

به طور خاص، اغلب از آنها خواسته می شود تا توالت را انجام دهند یا در مورد توالت کمک کنند.

هنگامی که گروه متخصصین مهرآوران پرستاران را در کارکنان خود دارد، مراقبت های پرستاری می تواند ارائه شود (پانسمان، مراقبت از زخم فشاری، آماده سازی درمان، تزریق، و غیره).

همچنین می‌توان به منظور بهبود شرایط زندگی بیمار، تسهیل مداخله نزدیکان بیمار و بهینه‌سازی شرایط کاری کارکنانی که با فرد وابسته کار می‌کنند، توصیه‌های بهسازی منزل ارائه کرد.

گروه متخصصین مهرآوران با هماهنگی سایر متخصصان بهداشتی که با بیمار (پزشک، فیزیوتراپ، پرستار خصوصی و غیره) و با خانواده کار می کنند، کار می کنند. آنها پرونده پزشکی شخصی را که از خدمات آنها بهره مند می شود نگه می دارند و اطلاعات لازم را به هر متخصص منتقل می کنند.

علاوه بر این، آنها می توانند در صورت بروز ناهنجاری (قرمزی، حالت گیجی، درد ناشی از بیمار و غیره) به خانواده و پزشک هشدار دهند.

چگونه از خدمات گروه متخصصین مهرآوران بهره مند شویم؟

گروه متخصصین مهرآوران تحت نسخه پزشک مداخله می کنند. اگر می خواهید یک گروه متخصصین مهرآوران با یکی از والدینتان مداخله کند، از قبل با پزشک آنها وقت ملاقات بگذارید.

گروه متخصصین مهرآوران مشمول تقسیم بندی هستند: بنابراین خدمات پرستاری در منزل که باید با آن تماس گرفته شود به شهری که فرد سالمند در آن زندگی می کند بستگی دارد.

گروه متخصصین مهرآوران ها درخواست های زیادی دریافت می کنند و گاهی اوقات مجبور می شوند خانواده را به یک مطب پرستاری ارجاع دهند. سپس خانواده در لیست انتظار قرار می گیرند و زمانی که فضا در دسترس بود دوباره با آنها تماس گرفته می شود. سپس خانواده تعیین می کند که آیا به تمرین پرستاری ادامه دهند یا گروه متخصصین مهرآوران را بگذرانند. این امر به ویژه در مورد افرادی که نیاز به درمان های مختلف و چندین ویزیت در روز دارند صادق است.

چه مراقبت هایی ارائه می شود؟

آیا از بیمارستان خارج می شوید؟ آیا وضعیت سلامتی شما در خانه نیاز به مراقبتی دارد که توسط پزشک معالج شما تجویز شده است؟

پرستار گروه متخصصین مهرآوران به خانه شما می‌آید تا مراقبت‌هایی از جمله فنی‌ترین مراقبت‌ها را با رعایت دقیق استریل ارائه دهد:

 • برداشتن کاتتر (به عنوان مثال پمپ شیمی درمانی)، پورت کات یا پورت قابل کاشت
 • جایگزینی سیستوکات
 • انفوزیون زیر جلدی، داخل وریدی
 • انسولین، قند خون و حمایت از بیماران دیابتی
 • تزریق عضلانی، زیر جلدی، داخل وریدی
 • پیگیری بیماران مراقبت تسکینی
 • تغذیه تزریقی و روده ای
 • پانسمان های ساده، پیچیده، خاص
 • مراقبت از مثانه
 • پوشیدن و درآوردن جوراب های فشاری
 • استفاده از قطره یا پماد چشمی (بعد از عمل)
 • تهیه و تجویز دارو (+نصب قرص الکترونیکی)
 • توالت طبی

بیشتربدانید؛مراقبت از سالمند و کودک شمال تهرانتزریقات در منزل شمال شرق تهرانتزریقات در منزل ولنجک

پرستار ماموریت های خود را در خانه به صورت مکمل با خانواده، مراقبین، مددکار خانواده، مددکار اجتماعی خانواده، نگهبانان خانه انجام می دهد.

او با سایر ذینفعان در خانه مشورت می کند تا از طریق تماس مستقیم یا جلسات هماهنگی در اطراف بیمار، مراقبت جامع از بیمار را تضمین کند.

خدمات چگونه سازماندهی می شود؟

خدمات پرسنل پرستاری بر اساس لیست های مراقبتی سازماندهی می شود. مسئولیت هر لیست بر عهده یک پرستار ثبت شده است. او کسی است که بیشتر اوقات خواهید دید.

سایر پرستاران را به خانه شما می آورند. پرستار صاحب امتیاز اطلاعات لازم برای مراقبت از شما را به همکاران تیم خود که جایگزین او می شوند، در اختیار شما قرار می دهد.

پرستاران یک بخش تحت مسئولیت یک پرستار مسئول هستند.

چه زمانی پرستار به خانه شما می آید؟

درمان ها هر روز از سال، تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی، در صورت لزوم چندین بار در روز، به لطف تیمی که دائماً به نوبت انجام می شود، انجام می شود. .

در طول پرستاری، همیشه یک گزارش برای اطمینان از تداوم مراقبت تهیه می شود.

در اولین ویزیت یا تماس تلفنی، پرستار با شما توافق می کند که چه زمانی از روز مراقبت خود را دریافت کنید. زمان تحویل تقریبی است.

به لطف خط تلفن ۲۴ ساعته ما، خدمات اورژانسی می تواند ارائه شود.

برای بیمارانی که مراقبت های تسکینی دریافت می کنند، کارکنان پرستاری مراقبت های مستمر ۲۴ ساعته را ارائه می دهند.

برای چه چیزی باید برنامه ریزی کرد؟

یک نسخه پزشکی برای تمام مراقبت های خارج از توالت.

هر گونه تمدید مراقبت نیاز به نسخه جدید دارد.

برای توالت پزشکی، پرستار مدرکی را که برای مجوز این سرویس ارائه شده است، به صندوق بیمه سلامت ارائه می کند. اگر توالت بهداشتی باشد پس از ارزیابی توسط پرستار و با موافقت شما، درخواست به سرویس کمک خانواده ما ارسال می شود.

لطفا برچسب و شناسنامه خود را در اختیار پرستار قرار دهید.

بیشتربدانید:نگهداری از سالمند در تجریشنگهداری از سالمند در تهرانپرستاری در منزل شرق تهران

او به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟

بیمارستان یا پزشک آنچه را که برای درمان نیاز دارید تجویز می کند.

پرستار مسئول آوردن وسایل استریل است.

برای توالت: یک جعبه دستکش یکبار مصرف، لگن، آب گرم، صابون، حداقل ۲ حوله، دستمال تمیز و کتانی یدکی.

در طول تزریق، اقدامات خاصی در مورد سرنگ های استفاده شده به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

صابون مایع و دستمال کاغذی تهیه کنید تا کارکنان ما بتوانند دست های خود را بشویند و خشک کنند.

این خدمات به شما این امکان را می دهد که در خانه بمانید و در عین حال از مراقبت های باکیفیت بهره مند شوید که توسط تیم های چند رشته ای با توجه به انتظارات و نیازهای شما انجام می شود.

درمان همیشه با نسخه پزشکی صادر شده توسط پزشک معالج انجام می شود. ماهیت مراقبت های مورد نیاز سالمند را تعیین می کند و پروتکل درمانی را تأیید می کند.

به گروه متخصصین مهرآوران می تواند توسط خود فرد سالمند، خانواده او یا حتی یک مددکار اجتماعی تماس بگیرد. هماهنگ کننده پرستار با سالمند یا بستگانش در خانه یا در صورت لزوم در بخش بیمارستانی که در آن حضور دارند (در صورت بازگشت به خانه پس از بستری) ملاقات می کند.

بسته مراقبتی به طور کامل تحت پوشش طرح های تامین اجتماعی است، بدون هیچ گونه هزینه اولیه برای بیمار. این بسته شامل تجهیزات و مواد لازم برای درمان نمی باشد.

مراقب خودت باش

مراقب بودن می تواند بر سلامت و رفاه شما و همچنین روابط شما با خانواده و دوستان تأثیر بگذارد. مهم است که استراحت کنید و از خستگی دوری کنید. مراقبت از خود به همان اندازه مهم است که از عزیزانتان مراقبت کنید.

 

در اینجا مهمترین راهبردهای مقابله ای وجود دارد:

خوب بخورید – یک رژیم غذایی متعادل برای حفظ سلامت و انرژی شما ضروری است.

ورزش – حرکت بدن به کاهش افسردگی و افزایش سطح اندورفین (هورمون های آرامش بخش) کمک می کند.

خواب -۷ تا ۸ ساعت خوابیدن در شب می تواند دشوار باشد، اما استراحت برای بهبودی و عملکرد خوب ضروری است.

ارتباط برقرار کنید – یافتن گوش شنونده، خواه عضو خانواده، دوست یا گروه پشتیبانی همسالان باشد، کلید مدیریت احساسات و استرس مراقبت از شماست.

 

احساسات و انتظارات

اگرچه اکثر مراقبین دیدگاه مثبتی نسبت به تجربه و احساس موفقیت دارند، دو سوم آنها اذعان دارند که چاره ای جز ایفای نقش نداشته اند.

دلیلش هرچه باشد مسلم است که این نقش احساسات زیادی را برمی انگیزد. برخی از آنها فوراً ظاهر می شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ظاهر شوند یا بیان آنها دشوار باشد.

ممکن است احساس خستگی، ناامیدی، مضطرب، غرق، افسرده، تنهایی، رنجش، تحریک پذیری، ترس، عصبانیت و بسیاری از احساسات دیگر کنید. همه این احساسات طبیعی هستند و ممکن است بخشی از تجربه مراقب شما باشند.

 

برای مدیریت احساسات، مهم است که به نیازهای خود رسیدگی کنید. به دنبال کمک و حمایت از:

اعضای خانواده یا دوستان

گروه های روحانی یا مذهبی

گروه های حمایتی جامعه یا همتایان

سازمان هایی که به ناتوانی ها یا بیماری های مورد نظر اختصاص داده شده اند

درمانگران، مشاوران، مددکاران اجتماعی

خدمات استراحت

یک سرویس مهلت پیدا کنید

استراحت موقت به عنوان استراحت یا مراقبت مهلت نامیده می شود. مراقبت های ارائه شده توسط یک سازمان اجتماعی نیز ممکن است به عنوان مراقبت استراحت نامیده شود. این کمک را می توان در خانه یا هر جای دیگر ارائه کرد و کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که در حالی که شما از خود مراقبت می کنید، از او به خوبی مراقبت می شود.

 

سلامت روان

اگرچه بسیاری از مراقبان نقش خود را ارزشمند می دانند، اما تحقیقات انجام شده توسط Health Quality Ontario نشان می دهد که از هر چهار مراقب، یک نفر پریشانی، عصبانیت یا افسردگی را تجربه می کند و به گفته موسسه اطلاعات در مورد سلامت، تقریباً نیمی (۴۵٪) از مراقبان یک فرد مبتلا به زوال عقل را تجربه می کنند.

نظرسنجی نشان می‌دهد که ۴۶ درصد از مراقبانی که از فردی با مشکل سلامت روان مراقبت می‌کنند، در کنار آمدن با این وضعیت مشکل دارند. ۵۷ درصد می گویند که از نظر عاطفی تحت تأثیر قرار گرفته اند و ۴۷ درصد می گویند که از نظر جسمی دچار مشکل هستند. اکثریت قوی موافق هستند که آنها اغلب احساس اضطراب یا نگرانی می کنند (۸۷٪)، غرق در (۸۵٪)، ناامید، درمانده و به دام افتاده (۸۲٪) و خواب آنها مختل است (۸۰٪).

 

شناخت سوء استفاده از سالمندان

به عنوان مراقب یک فرد مسن، مهم است که بدانید چگونه آزار سالمند را تشخیص دهید. افراد مسن، به ویژه آنهایی که زوال عقل دارند، به ویژه در معرض سوء استفاده از سوی غریبه ها هستند. در انتاریو، ۱۰ درصد از سالمندان نوعی سوء استفاده علیه خود را تجربه می‌کنند که به عنوان یک عمل یا عدم اقدام تعریف می‌شود، در رابطه‌ای که انتظار اعتماد وجود دارد، آسیب به یک سالمند یا باعث ناراحتی آنها یا تهدید به آسیب رساندن به سلامتی یا سلامتی آن ها می‌شود.

 

سوء استفاده ممکن است اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله:

خشونت فیزیکی

آزار روانی

تجاوز جنسی

سوء استفاده مالی

بی توجهی

اینها می توانند رفتارهای توهین آمیز باشند مانند:

کنترل فرد مسن (منزوی کردن آنها از دوستان یا خانواده)

فرد را به خاطر سوء استفاده ای که تجربه می کند سرزنش کنید

احساس مالکیت قوی داشته باشید

با او مانند یک کودک رفتار کنید

اگر وابسته است او را برای ساعات طولانی تنها بگذارید.

 

علائم هشدار دهنده سوء استفاده:

در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده سوء استفاده از سالمندان آورده شده است:

تغییرات خلقی (افسردگی، ترس، اضطراب یا جداشدگی)

تغییرات رفتاری (کناره گیری اجتماعی)

آسیب جسمی (صدمات غیر قابل توضیح)

بی توجهی (عدم رعایت بهداشت، غذا، پوشاک)

عدم پایبندی به تعهدات مالی یا برداشت غیرعادی بانکی

تغییرات در شرایط زندگی (افرادی که به داخل خانه می روند یا یک فرد مسن به اجبار از خانه خود خارج می شود)

بیشتربدانید:نگهداری از سالمند در تهرانمراقبت از سالمند و کودک در منزلنگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاناعزام پزشک به منزلسرم تراپی در منزل غرب تهرانپرستاری در منزل تهران

درباره آزار سالمندان بیشتر بدانید

درباره سوء استفاده از سالمندان و زوال عقل بیشتر بدانید

اگر فکر می کنید شخصی که به او کمک می کنید مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، با خط راهنمای سالمندان تماس بگیرید:

خط راهنمای سالمندان اطلاعاتی در مورد آژانس های محلی در سراسر استان ارائه می دهد که می توانند در مورد سوء استفاده از سالمندان کمک کنند. این سرویس از مشاوران آموزش دیده ای استفاده می کند که می توانند برنامه ریزی ایمنی و مشاوره حمایتی را برای افراد مسن که در معرض سوء استفاده هستند یا در معرض سوء استفاده قرار دارند ارائه دهند.

فعال کردن مراقبت اکنون بخشی جدایی ناپذیر از مدل امکانات و خدمات مراقبتی است. هدف آن حفظ یا بازیابی استقلال در کارهای روزمره است.
مراقبت فعال در ابتدا به صبر و زمان نیاز دارد. با این حال، در دراز مدت تأثیر مثبتی دارد، زیرا وظایف کمتری باید توسط مراقب انجام شود.

مزایای بیمه مراقبت طولانی ‌مدت برای کمک به افرادی که به مراقبت نیاز دارند، علی ‌رغم نیازشان به کمک، کمک می‌کند تا زندگی مستقل داشته باشند که با کرامت انسانی مطابقت دارد. کمک باید در جهت بازیابی یا حفظ قوای جسمی، ذهنی و عاطفی افرادی که نیاز به مراقبت دارند، همچنین به صورت فعال سازی مراقبت باشد.
پرستاران حمایت های زیر برا برای بیماران شامل میشوند؛
فیزیکی
معنوی
عاطفی
اجتماعی
به طور فعال مهارت ها را ترویج می کند. این نه تنها وظیفه پرسنل پرستاری حرفه ای در مراکز بستری، بلکه خدمات پرستاری سرپایی نیز است. ادغام در مراقبت های اولیه و درمانی صورت می گیرد. و خویشاوندان مراقبت کننده نیز می توانند شامل فعال کردن مراقبت در زندگی روزمره باشند.
مراقبت فعال کننده علاوه بر استقلال، اعتماد به نفس فرد را تقویت می کند که اغلب به دلیل محدودیت های جسمی و/یا ذهنی مختل می شود. این به نوبه خود می تواند تأثیر مثبتی بر ارتباطات اجتماعی و سلامت روان داشته باشد.

محتویات مراقبت فعال
مراقبت فعال در حوزه های مختلف زندگی شروع می شود. وجه مشترک همه آنها این است که مهارت های موجود فردی که نیاز به مراقبت دارد گنجانده شده و دائماً به چالش کشیده می شود. حمایت مراقب تا حد امکان کمتر، اما تا حد ضروری صورت می گیرد. به این ترتیب مراقبت فعال‌کننده به یک اثر تمرینی مکرر دست می‌یابد که از کاهش مهارت‌های جسمی و ذهنی به دلیل عدم استفاده جلوگیری می‌کند.

فعال کردن مراقبت در عمل
وقتی نوبت به فعال کردن مراقبت می ‌رسد، مهم است که از فشار بیش از حد و کم فشاری اجتناب کنید. این نیاز به صبر و حوصله هر دو طرف دارد و نباید فشار زمانی در حین اجرا وجود داشته باشد.
زمان سازگاری می تواند به طور قابل توجهی در انتظارات مراقب و شخصی که باید از او مراقبت شود متفاوت باشد. از آنجایی که تحمل و پیاده سازی این همیشه آسان نیست، مخصوصاً برای افراد عادی، دوره های ویژه ای برای یادگیری تکنیک های اساسی وجود دارد. برای مثال می‌توانید خرما را در مؤسسات اجتماعی یا مؤسسات خیریه پیدا کنید.

علاوه بر کنار آمدن با وظایف روزمره در حضور مراقب، منطقی است که به فرد نیازمند به مراقبت “تکالیف” بدهیم تا با خود همراه داشته باشد تا بتواند حتی در غیاب مراقب به کار روی مهارت های خود ادامه دهد. . پیش نیاز فعال سازی مراقبت این است که فرد نیازمند مراقبت از نظر شناختی قادر به درک و اجرای توضیحات باشد.

برنامه ریزی مراقبت فعال
اجرای مراقبت فعال بدون برنامه ریزی قبلی موثر نیست. از این گذشته، باید متناسب با نیازهای فردی که نیاز به مراقبت دارد، تنظیم شود، به طوری که باید از قبل چند سوال روشن شود:
خود شخص چه وظایفی را می تواند انجام دهد؟
کجا نیاز به نظارت یا حتی پشتیبانی فعال است؟
چه آمادگی هایی برای یک فرآیند بهینه لازم است؟

ابزارها از استقلال پشتیبانی می کنند
برخی از ابزارها گاهی برای ارتقای استقلال ضروری هستند که به رفع نیاز به کمک خارجی بیشتر کمک می کند. این می تواند واکر برای تحرک یا ظروف باشد تا بتوانید به طور مستقل غذا بخورید و بنوشید. بیمه مراقبت های طولانی مدت تا ۴۰ یورو در ماه برای کمک ها پرداخت می کند.
ابزار باید با دقت انتخاب شود. باید برای حمایت از یادگیری مجدد مهارت ها یا ارتقای مهارت های موجود طراحی شود – اما تحت هیچ شرایطی نباید مهارت های موجود با اقدامات اضافی جایگزین شود.

بیشتربدانید؛–مراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهرانتزریقات نیاوراندکتر در منزل شمال تهرانسونداژ در منزل

ابزارهای ممکن در اینجا هستند:
کمک های حرکتی
میز تخت
ویلچر
صندلی های حمام یا دوش
دستگیره ها را بگیرید
انبر گیر
وسایل کمکی برای خوردن و آشامیدن
جوراب کش

مشکلات در عمل
همان ‌قدر که فعال ‌سازی مراقبت مطلوب است و بنابراین به طور محکم در مدل‌های متعددی تثبیت شده است – در عمل، مراقبان حرفه‌ ای اغلب به دلیل کمبود زمان در انجام آن شکست می‌خورند. از این گذشته، حداقل در ابتدا، اجازه دادن به یک فرد مبتلا به ناتوانی های اسکلتی- عضلانی به تنهایی غذا خوردن، زمان بسیار بیشتری طول می کشد تا اینکه به او غذا بدهید. با این حال، تلاش در دراز مدت نتیجه می دهد، زیرا نیاز به کمک به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

گاهی اوقات فردی که نیاز به مراقبت دارد به سادگی میل به مراقبت دارد. برای جلوگیری از سوء تفاهم، ارتباط و توافق واضح در اینجا مهم است. نشان دادن مزایای فعال کردن مراقبت و تشویق فرد نیازمند به مراقبت برای مشارکت فعال در زندگی روزمره می تواند مفید باشد.

تمایز از سایر اشکال مراقبت
به عنوان وجه تمایز مراقبت فعال، اشکال مختلفی از مراقبت وجود دارد که برخی از آن ها به طور خاص برای افراد مبتلا به زوال عقل یا افراد مبتلا به بیماری های عصبی هدف قرار می گیرند.

مراقبت جبرانی
در مراقبت های جبرانی، فرد نیازمند به مراقبت منفعل باقی می ماند، به این معنی که دیر یا زود مهارت های خود را فراموش می کند و نیاز به کمک همچنان افزایش می یابد. این رویکرد که به عنوان «تغذیه گرم-تمیز» نیز شناخته می‌شود، بیان می‌کند که فردی که نیاز به مراقبت دارد، غذای کافی دارد، شسته می‌شود و هیچ آسیب روانی متحمل نمی‌شود. با این حال، فرد در اینجا از راه می افتد. فرد نیازمند به مراقبت به دلیل وابستگی احساس بی ارزشی ایجاد می کند، بدون توجه به خواسته ها و نیازهای خود از او مراقبت و نگهداری می شود. با توجه به این معایب، شکل مراقبت دیگر مطلوب تلقی نمی شود.

مدل مراقبت از نظر بوهم
اروین بوهم را یکی از مهم ترین محققان در زمینه علوم پرستاری می دانند. در مدل مراقبتی خود، او بر روی افراد مسن‌ تر که از زوال عقل رنج می ‌برند تمرکز می ‌کند و بر زندگی ‌نامه آن ها تمرکز می‌کند – بر اساس این تز که با افزایش سن افراد از راهبردهای مقابله ‌ای استفاده می‌کنند که در ۳۰ سال اول زندگی به دست آورده‌اند. این منجر به چهار فرض اساسی در مورد افراد می شود:
حساسیت های فردی
زندگی در شرایط عادی روزمره خود
نیاز به امنیت و اعتماد
تمایل به مورد نیاز بودن
جهت‌گیری به سمت زندگی ‌نامه همچنین یک زندگی تعیین ‌کننده را ترویج می‌ کند، اگرچه فعال ‌سازی مجدد از طریق انگیزه‌های زندگی‌ نامه بیش از همه به معنای استفاده کمتر از داروهای روان‌ گردان و اجتناب از اقداماتی است که شامل محرومیت از آزادی است.

مفهوم بابث
مفهوم Bobath یک مفهوم حرکتی است که برای بیماران مبتلا به همی پلژی یا سایر بیماری های عصبی توسعه یافته است. نیمه آسیب دیده بدن باید به طور فعال در توالی حرکت در طول تمرینات قرار گیرد تا از جبران نیمه سالم بدن جلوگیری شود. این مفهوم مبتنی بر رویکرد یادگیری مادام العمر سیستم عصبی است که بر اساس آن تمرینات با هدف بهبود عملکرد عصبی انجام می شود. در اینجا نیز، هدف آسان‌تر کردن کنار آمدن با زندگی روزمره و بازیابی کیفیت زندگی مسئولانه است. با این حال، این یک اقدام توانبخشی است که در زمان محدود است.

پرستار خانگی چیست؟

پرستار خانگی یک متخصص بهداشت با تحصیلات دانشگاهی است که بسته به کشور مبدأ پرستار تقریباً ۴ سال طول می کشد

این نوع پرستار تمام آن شرایطی را که نیازی به مداخله سایر متخصصان مانند فیزیوتراپیست، پزشک یا روانشناس و غیره ندارد و نیازی به پذیرش بیمار در بیمارستان نیست، در خانه حل می کند.

پرستار خانگی در خانه تنها است و به همین دلیل به صورت تیمی کار نمی کند و دائماً تصمیم می گیرد، تا حد امکان و تجربه خود به عنوان یک متخصص بهداشت.

بنابراین، پرستاران خانگی در مقایسه با پرستاران بیمارستانی با منابع و ساختار بسیار بیشتر دارای محدودیت تفکیک پذیری هستند، بنابراین باید هر چیزی که فراتر از توان فنی آنهاست به سایر متخصصان مراجعه کنند.

 

پرستار خانه می تواند موقعیت های روزانه زیر را حل کند:

یک زخم را التیام بخشد

تزریق آمپول

محل واکسن ها

داروی داخل وریدی بدهید

کنترل ثابت، فشار خون، قندو…

قرار دادن کاتتر مثانه و نگهداری آن

مدیریت کیسه کولوستومی و نگهداری آن

بخیه ها و منگنه ها

جابجایی باند

تجزیه و تحلیل ادرار

یک پرستار می تواند در مورد انتقال بیمار به بیمارستان تصمیم بگیرد

یک نبولیزاسیون را اجرا کنید

 

یک پرستار خانگی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کیفیت اصلی یک پرستار خانگی ارتباط عالی با بیماران و خانواده های خود است.

 

مراقبت از بزرگسالان در خانه

کمک کامل در خانه، برای بزرگسالان، افراد مسن وابسته و/یا بیمارانی که به مراقبت یا پس از عمل نیاز دارند. یا برای آسیب شناسی خودش.

بیماران مسن که نیاز به برنامه پرستاری، رعایت درمان پزشکی، مراقبت های اولیه و پیچیده، دائمی یا برای دوره بهبودی خود دارند.

مراقب یا پرستار در منزل به رعایت نکات پزشکی، برنامه ریزی پرستاری، نظارت بر علائم حیاتی و ابزارهای لازم برای پیگیری توجه دارد.

با توجه به بازیابی و حفظ تعادل فیزیولوژیکی، عملکردهای حرکتی اساسی و همچنین تحریک شناختی بیمار. حمایت از ما با فعالیت های مادی و درمانی.

ما شیفت ها را با توجه به نیاز شما در نظر می گیریم: خدمات مراقبت ۶، ۹، ۱۲ و ۲۴ ساعته.

 

بیشتربدانید:تزریقات در منزل شمال شرق تهرانبهترین مرکز پرستار کودک در تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزی

 

مراقبت های ارائه شده توسط پرستاران در منزل

خدمات پرستاری یا پرستاری در منزل به بیماران این امکان را می دهد که در هنگام بیماری مراقبت های مورد نیاز خود را دریافت کنند، اما نمی توانند یا نمی خواهند برای چنین مراقبتی در بیمارستان باشند.

 

استخدام این پروفایل حرفه ای برای مراقبت از بیمارانی مانند افراد مسن به آنها اجازه می دهد:

احساس راحتی بیشتری می کنند.

خطر سفرهای نامناسب به بیمارستان یا کلینیک را تهدید نکنید.

مدیریت بعد از عمل بهتری داشته باشید.

مراقبت های پیشگیرانه را دریافت کنید.

درمان فردی و شخصی را دریافت کنید.

با توجه به اینکه مراقبت های ارائه شده توسط پرستاران خانگی چقدر سودمند است، در این نشریه وظایفی را که آنها می توانند در خانه انجام دهند، در صورت استخدام، شرح می دهیم:

 

 1. مراقبت جامع

در این مورد، پرستار بخشی از یک گروه چند رشته ای به رهبری یک پزشک است که مراقبت و درمانی را که بیمار باید برای مراقبت در منزل داشته باشد، نشان می دهد.

 

 1. مراقبت نسبی

عموماً پرستاران خانگی برای مراقبت نسبی استخدام می‌شوند، در این مورد، مراقبت از بیمارانی که به تازگی پس از عمل ترخیص شده‌اند، بیماران مبتلا به دردهای مزمن یا بیماری‌های مزمن را بر عهده دارند. مانند مورد قبل، پرستاران نیز از راهنمایی پزشک بیمار برخوردارند. اما معمولاً برای مراقبت از بیمار از خانواده کمک می گیرند، علاوه بر این، مراقبت آنها معمولاً ساعتی است. به عنوان مثال، زمانی که هیچ فامیلی در خانه وجود ندارد که بتواند از فرد در حال نقاهت مراقبت کند.

 

وظایف پرستاران خانگی

در ادامه به تعهداتی که یک پرستار خانگی ممکن است داشته باشد اشاره می کنیم:

به بستگان بیمار نحوه مراقبت از او را آموزش دهید.

پانسمان‌ها را روی بیمار انجام دهید، به‌ویژه وقتی زخم‌هایی با بخیه وجود دارد، زیرا باید ضدعفونی شوند.

زخم هایی را که در اثر فشار به دلیل تحرک کمی که معمولاً بیمار دارد، ایجاد می شود، درمان می کند.

به بهداشت روزانه بیمار کمک کنید.

داروهای مورد نیاز بیمار را هر روز فراهم می کند.

بیمار را راهنمایی کنید تا تمرینات لازم را که پزشک برای توانبخشی توصیه می کند، انجام دهد.

مراقبت از کاتتر و استومی، در صورت وجود.

مراقب هرگونه تغییر در وضعیت سلامتی بیمار باشید تا به پزشک مسئول اطلاع دهید.

به بیمار غذا بدهید، یا با غذای تهیه شده از سوی خانواده یا با تهیه غذای مخصوص برای او بر اساس تشخیص وی.

به فرد بیمار در انجام کارهای روزمره کمک کنید.

اکنون که نقش یک پرستار بهداشتی در منزل را می دانید، کارکنان آموزش دیده و مجرب را با مراجع خوب استخدام کنید. ما می توانیم به شما کمک کنیم!