خدمات پرستاری در منزل تهران

خدمات پرستاری ؛در طول سفر مراقبتی شما، ممکن است اتفاق بیفتد که عزیز شما از یک نوع مراقبت به دیگری نقل مکان کند یا مراکز مراقبت را تغییر دهد. او ممکن است از بیمارستان یا مرکز توانبخشی مرخص شود یا از خانه خود به یک مرکز مراقبت طولانی مدت منتقل شود.

برای اینکه این انتقال را تا حد امکان برای عزیزتان و خودتان آسان کنید، داشتن یک برنامه خوب مهم است. این می تواند تأثیر زیادی بر نحوه بهبود، بهبود یا سازگاری بیمار داشته باشد. برنامه شما باید شامل فرآیند و همه چیزهایی باشد که فرد مورد علاقه شما برای انتقال یکپارچه از یک نوع مراقبت به نوع دیگر نیاز دارد.

هنگامی که به شخصی کمک می‌کنید تا از بیمارستان یا مرکز توانبخشی به خانه یا سایر مراکز مراقبتی خود حرکت کند، اولین قدم این است که در مورد فرآیند و آنچه که باید انتظار داشته باشید با فرد مورد علاقه و تیم مراقبت او صحبت کنید. شما باید تعیین کنید که آیا شما به عنوان یک مراقب نیاز به آموزش دارید، آیا چیزی نیاز به اصلاح در خانه یا مرکز بعدی دارد یا خیر، آیا نیاز به ارجاع یا قرار ملاقات بیشتر است. پیگیری، کمک اضافی مورد نیاز و همچنین وسایل یا داروهای لازم

در روز ترخیص باید سند مبنی بر خلاصه وضعیت عزیزان دریافت کنید. این چک لیست ترخیص توسط بنیاد تغییر، بیمارستان اجتماعی کورنوال و گروه حمایت از خانواده کرنوال و ناحیه ایجاد شده است. می‌توان از آن به عنوان مثالی برای کمک به جمع‌آوری و ثبت اطلاعات برای افزودن به کلاسور مراقبت استفاده کرد.

 

حمایت قانونی، محرمانه بودن و رضایت

در مرحله ای از سفر مراقبتی خود، ممکن است متوجه شوید که مسائل قانونی وجود دارد. از کسب رضایت عزیزان برای دریافت یک کپی از سوابق پزشکی آنها گرفته تا تصمیم گیرنده جایگزین آنها توسط نیابت، دانستن حقوق خود به عنوان یک مراقب برای داشتن اختیار در ارائه بهترین مراقبت مهم است.

 

حریم خصوصی و رضایت

برای دسترسی به اطلاعات پزشکی عزیزتان باید رضایت آنها را جلب کنید. این توافقنامه همچنین به شما اجازه می دهد تا علاوه بر دسترسی به اطلاعات پزشکی و سوابق پزشکی آنها، با ارائه دهنده مراقبت صحبت کنید و با آنها در مورد فرد مورد علاقه خود تبادل اطلاعات کنید.

برای شما قابل قبول است که از عزیزتان بخواهید رضایت دهد که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود اطلاعات پزشکی خود را با شما به اشتراک بگذارد. این فرم رضایت به افشای اطلاعات پزشکی را تکمیل کنید و از شخص مورد علاقه خود بخواهید آن را امضا کند یا از ارائه دهنده مراقبت بخواهید رضایت را در پرونده پزشکی فرد مورد علاقه خود ثبت کند و به کل تیم اطلاع دهد.

 

شما می توانید به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی یادآوری کنید که بر اساس رضایت بیمار مجاز به اشتراک گذاری اطلاعات خاص با شما هستند. اگر ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی از دسترسی بیمار به سوابق پزشکی خود امتناع کند یا علیرغم رضایت بیمار از به اشتراک گذاشتن آنها با شما امتناع کند، ممکن است لازم باشد به او یادآوری شود که اطلاعات پزشکی متعلق به بیمار است و قوانین محرمانه بودن سلامت به او یادآوری می‌شود. حق دسترسی و ارتباط با رضایت

 

ممکن است لازم باشد در دریافت کپی از سوابق پزشکی عزیزتان از ارائه دهندگان مختلف مراقبت های بهداشتی اصرار داشته باشید. ممکن است از دسترسی به نتایج آزمایش یا سوابق پزشکی خاصی محروم شوید. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است تمایلی به در نظر گرفتن اطلاعات و به روز رسانی های مهم سلامت بیمار شما نداشته باشند.

 

هیچ راه ثابتی در تمام بخش‌های سیستم مراقبت‌های بهداشتی برای بیمارانی که می‌خواهید به آن‌ها کمک کنید (یا نماینده او) وجود ندارد تا رضایت گسترده‌ای برای دسترسی به اطلاعات پزشکی خود ارائه دهد. بنابراین این رضایت باید برای هر تامین کننده تکرار شود و حتی گاهی اوقات در هر قرار ملاقات تکرار شود.

 

سلسله مراتب نمایندگان واجد شرایط:

قیم منصوب از سوی دادگاه

نماینده تحت وکالت برای مراقبت شخصی

نماینده تعیین شده توسط هیئت موافقت و ظرفیت

همسران یا شرکا

فرزند یا والدین؛ والدین یا سایر افرادی که حضانت را بر عهده دارند؛ جامعه کمک به کودکان به جای والدین

دسترسی به والدین

برادر یا خواهر

یکی دیگر از اعضای خانواده

قیم و متولی عمومی

در برخی موارد، یک مراقب طولانی مدت از یکی از عزیزان، که بعداً توانایی تصمیم گیری خود را بدون رضایت از دست می دهد، ممکن است متوجه شود که او به دلیل سلسله مراتب، نماینده نیست. در این حالت، مراقب باید از وکیل برای ارائه دهندگان مراقبت برای انتشار اطلاعات پزشکی عزیز رضایت بگیرد.

بیشتربدانید:پرستاری در منزل شرق تهرانپرستار در منزل تهرانپرستاری در منزل شمال تهران

اگر وکالتنامه ای به موجب وکالت نامه ای برای مراقبت شخصی یا به عنوان قیم شخص منصوب شده باشد، طبق قانون تصمیمات جایگزین وظیفه کلی دارند که ارتباط شخصی منظم بین بیمار ناتوان و اعضای خانواده او را ارتقا دهند. و دوستانی که از او حمایت می کنند و باید هر از گاهی با آنها مشورت کند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید بپرسند که آیا بیمار وکالتنامه ای برای مراقبت شخصی دارد یا خیر و یک نسخه امضا شده دریافت کنند.

 

در موارد بسیار نادر، بیماران نماینده ای خواهند داشت که توسط هیئت رضایت و ظرفیت تعیین می شود. نگهبان و معتمد عمومی انتاریو آخرین راه حل برای بیمار است. همچنین اگر چندین نماینده با رتبه مساوی موافق نباشند (به عنوان مثال، دو کودک بالغ در مورد درمان پیشنهادی موافق نیستند) مداخله می کند.

بیماران مسن و بستری (پنومونی آسپیراسیون) که نیاز به پرستاری دارند:

منظور از آسپیراسیون در اینجا عبور محتویات دهان و یا معده به مجرای تنفسی می باشد به نحوی که در حالت عادی نباید رخ دهد. این وضعیت گاهی در افراد سالم نیز دیده می شود. با این حال، معمولاً توسط مکانیسم های خود بدن از آنجا خارج می شود. آسیبی که این امر برای فرد ایجاد می کند، بسته به میزان و نوع مواد وارد شده به مجاری تنفسی، واکنش بدن و دفعات وقوع رویداد، به اشکال مختلف ظاهر می شود.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

علل این نوع آسیب سیستم تنفسی (پنومونی آسپیراسیون) و شرایط بالینی ایجاد شده توسط آنها موضوع بسیار جامعی است. در اینجا علل پنومونی آسپیراسیون که در بیماران بستری رخ می دهد و راه های پیشگیری از آن را توضیح می دهیم.

 

پیشگیری از حوادث منزل در سالمندان ونیز ساماندهی منزل برای سالمندان

علل نشت مواد به مجاری تنفسی

شرایطی که رفلکس های بلع و سرفه و ماهیچه های بلع را ضعیف می کند (سن بالا، بیماری های عصبی که باعث آسیب عضلانی و عصبی می شود، سکته مغزی، خونریزی داخل جمجمه و غیره)

زخم های دیابتی

محدودیت حرکت، حالت در بستر

شرایطی که تخلیه معده را به تاخیر می اندازد

شرایطی که باعث می شود دریچه معده آنقدر شل شود که نمی تواند از خروج محتویات معده جلوگیری کند (رفلاکس معده)

شرایطی که بهداشت دهان را مختل می کند

در یک فرد سالم، آسیب ریه به دلیل مقدار کم مواد وارد شده به دستگاه تنفسی، قدرت کم بیماری‌زایی باکتریایی در فلور طبیعی دهان، عملکرد سرفه و سایر مکانیسم‌های دفاعی کمتر رایج است. اما اگر نقصی در یکی از این موارد وجود داشته باشد، آسیب ریه به دلیل وجود جسم خارجی رخ می دهد که به آن پنومونی آسپیراسیون می گویند. آسپیراسیون همچنین ممکن است به دلیل مداخلات زیاد ایجاد شود، به ویژه شرایطی که شرایط تسهیل کننده برای ورود جسم خارجی به ریه ها ایجاد می کند، کاهش رفلکس سرفه در نتیجه تغییر سطح هوشیاری، مشکل در بلع به دلیل بیماری های عصبی. و بیماری های موثر بر دستگاه گوارش فوقانی. عوامل خطر مرتبط با پنومونی آسپیراسیون؛

 

سن یک عامل خطر مهم است. تصور می شود که خطر آسپیراسیون در افراد مسن به دلیل اختلال در بلع و رفلکس سرفه افزایش می یابد.

بهداشت ضعیف دهان

وابستگی به دیگران برای تغذیه

بیماری های ریوی

سایر بیماری ها، بیماری ها و داروها

سکته قبلی

مصرف الکل

مشکلات بلع

حفاظت

وضعیت بیمار باید به درستی مشخص شود. در صورت وجود رفلکس بلع، سایر عوامل خطر در نظر گرفته شده و عوامل قابل اصلاح اصلاح می شوند. بهداشت دهان و دندان تضمین می شود. در صورت وجود، درمان رفلاکس انجام می شود. بیمار باید در حالت ایستاده و نیز نشسته تغذیه شود. غذاها از غذاهایی انتخاب می شوند که به راحتی بلع و هضم می شوند. در صورت لزوم درمان فیزیوتراپی بلع انجام می شود. در مواردی که بلع امکان پذیر نیست و یا نمی توان آن را بهبود بخشید، تغذیه (از طریق لوله بینی معده یا PEG) باید به سرعت با رسیدن مستقیم به معده بدون استفاده از دهان انجام شود.