اجاره تجهیزات پزشکی شبانه روزی

اجاره تجهیزات پزشکی شبانه روزی؛ مراقبت در منزل بخش مهمی از خدمات بهداشتی است. مراقبت در منزل فرآیندی از تولد تا مرگ است. منطقه ای را ایجاد می کند که می تواند در هر مرحله از زندگی خدمات مورد نیاز را ارائه دهد. این یک سیستم مداوم در کشورهای توسعه یافته در سراسر جهان است. همچنین قابل جبران است. این سرویسی است که در سال های اخیر به ویژه در کشور ما در حال توسعه است. وزارت بهداشت نیز در این زمینه مطالعات مهمی دارد.

مناطق خدماتی در مراقبت از منزل

در محدوده خدمات مراقبت در منزل، بسیاری از خدمات ارائه شده در بیمارستان می توانند در منزل نیز ارائه شوند. پزشکان همه شاخه ها می توانند معاینات مراقبت در منزل را انجام دهند. مثلا؛ معاینات پزشک خانگی، خدمات آزمایشگاهی در منزل، خدمات تصویربرداری مانند اکو، EKG و اشعه ایکس ارائه می شود. خدمات اجاره و فروش تجهیزات پزشکی نیز در دسترس است و ارائه خدمات پرستاری. ارائه خدمات مراقبتی به بیماران نیازمند مراقبت است. بسیاری از خدمات تشخیصی، درمانی و توانبخشی مانند خدمات فیزیوتراپی را می توان در منزل ارائه کرد.

نکته مهم در اینجا تعیین صحیح نیازهای بیمار است. علاوه بر این، ممکن است ارائه خدمات هدفمند در راستای این نیازها باشد.

  خدمات مورد نیاز برای این نیازها

قبل از اینکه بیمار از بیمارستان مرخص شود یا در خانه است، یک پرستار مدیر ویزیت می شود. در این ویزیت که سرویس شناخت نام دارد، وضعیت بالینی بیمار مشخص می شود. برنامه ریزی شده است که چه نوع خدماتی مطابق با انتظارات بستگان بیماران ارائه شود. مثلا؛ خدمات پرستاری یا کمک مراقبتی مانند رفع تنها نیازهای اجتماعی بیمار قابل ارائه است. در فرآیندهای زیر با هماهنگی بیمار ادامه می یابد.

هنگامی که بیمارانی که در خانه به آن ها خدمات مراقبت در منزل داده می شود نیاز به دستگاه های پزشکی دارند، تمام دستگاه ها و تجهیزات پزشکی زیر فروخته یا اجاره می شوند.

پالس اکسی متر

تخت بیمار، تشک بادی

ویلچر، واکر

کوموت

تغلیظ کننده های اکسیژن

لوازم مراقبت از زخم

آسپیراتور

لوازم تخت خواب (میز ناهار خوری، کشش و …)

تجهیزات اکسیژن (بسته های اکسیژن ۱۰، ۵، ۲ لیتری)

ماسک تنفسی (CPAP، BIPAP)

نبولایزر (برای رطوبت ساز و کاربردهای دارویی)

قطب های IV

پمپ های مایع تزریقی

فشارسنج، دماسنج، گلوکومتر

انواع لوازم پزشکی لازم برای مراقبت در منزل…

مرکز مراقبت در منزل مهر آوران نوین به همراه پرسنل مجرب مراقبت از بیمار، لوازم و تجهیزات پزشکی مناسب برای نیازهای شما در فرآیند مراقبت از بیمار را ارائه می دهد.

تجهیزات پزشکی و خدمات مواد ما؛

تعیین لوازم، تجهیزات و مواد مصرفی پزشکی برای استفاده مطابق با برنامه درمانی و مراقبتی بیمار

مناسب ساختن محیط خانه برای نصب تجهیزات

نصب تجهیزات در منطقه مناسب برای استفاده و آزمایش عملکرد آن

ارائه آموزش استفاده به بستگان بیمار یا افراد مرتبط

نگهداری منظم تجهیزات پزشکی در حین استفاده

ارائه پشتیبانی فنی تجهیزات ۷ روز / ۲۴ ساعته

ارائه تجهیزات برای اجاره یا فروش، به صورت اختیاری

تجهیزات تحت پوشش خدمات؛

لوازم فیزیوتراپی

مانیتورها و دستگاه های اندازه گیری

پشتیبانی از اکسیژن

دستگاه های پشتیبانی تنفسی

تخت و لوازم جانبی بیمار (ساده / برجسته)

تخت بادی

ویلچر

واکرها

آسپیراتورها

نبولایزرها

دستگاه های CPAP

دستگاه های BPAP

پالس اکسی متر

پمپ های مایع تزریقی و روده ای

لوازم مراقبت از زخم

فشار خون و گلوکز سنج

محصولات مراقبت و درمان مادر و نوزاد در خدمت شماست.

سایر لوازم پزشکی

خرید و اجاره تجهیزات پزشکی برای استفاده در منزل

بیماران و بستگان آنها ممکن است برای اطمینان از آسایش بیمار در طول فرآیندهای بیماری در خانه و انجام درمان بدون وقفه به برخی از وسایل و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشند. ما به عنوان مرکز مراقبت در منزل NF، مناسب ترین راه حل های جایگزین را در این زمینه ارائه می دهیم. ما ارزیابی‌های شخصی‌سازی شده برای دستگاه‌های پزشکی و مواد مصرفی مورد نیاز در طول بازدید از منزل خود انجام می‌دهیم.

آنچه بیماران ما برای استفاده کوتاه مدت یا میان مدت نیاز دارند

تخت بیمارستان،

سیلندر اکسیژن،

تغلیظ کننده اکسیژن و

توصیه می کنیم به جای خرید تجهیزاتی مانند ماسک تنفسی، آنها را اجاره کنید. ما حمل، نصب و نگهداری تجهیزات پزشکی خریداری شده یا اجاره شده را بر عهده داریم.

شما می توانید خانه و محل کار خود را به دلیل بیماری همه گیر و موارد مشابه ضد عفونی کنید.

وسایل پزشکی، مواد مصرفی پزشکی، ابزار و تجهیزات درمانی، ارتز، پروتز چیست؟

دستگاه پزشکی: انواع ابزار، تجهیزات، ابزار، دستگاه، دستگاه، لوازم جانبی یا سایر مواد برای استفاده شخصی که در آیین نامه تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تعریف شده است.

مواد مصرفی پزشکی: مواد پزشکی هستند که در تعریف پروتز و ارتز گنجانده نشده اند و به تنهایی باعث بهبودی نمی شوند و برای یک بار یا تعداد محدودی برای اهداف تشخیص، درمان و نگهداری استفاده می شوند.

ابزار و تجهیزات شفا: وسایل پزشکی هستند که در تعریف پروتز و ارتز نمی گنجند، اما به خودی خود دارای ویژگی شفابخشی هستند.

ارتزها: اینها وسایل پزشکی هستند که برای جلوگیری از از دست دادن عملکرد مادرزادی یا اکتسابی یا نارسایی در اندام یا حمایت یا محافظت از یکی از اعضای بدن استفاده می شوند.

پروتز: این وسایل پزشکی برای انجام عملکرد آن اندام یا اندام ها و/یا ایجاد یکپارچگی بینایی بدن در از دست دادن کامل یا جزئی یک یا چند عضو بدن به دلایل مادرزادی یا بعدی است.

تامین پزشکی

تامین ملزومات پزشکی در درمان بستری چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

نحوه استفاده از تهیه و پرداخت ملزومات پزشکی در درمان سرپایی چگونه است؟

کمک های بصری تجویز شده (عینک و فریم، لنزهای تماسی)؛ از موسسات بینایی سنجی طرف قرارداد با موسسه ما تهیه می شود. هزینه های مواد مذکور توسط موسسه به مرکز بینایی سنجی پرداخت می شود.

دستگاه های پزشکی برگشت داده شده توسط موسسه؛ افراد موظفند با گزارش هیات سلامت به ادارات کل تامین اجتماعی استان ها مراجعه کنند و در صورت داشتن موجودی دستگاه در اختیار فرد قرار می گیرد. در صورتی که موسسه در انبار نداشته باشد توسط افراد تامین می شود و هزینه ها بر اساس گزارش بهداشتی، نسخه، فاکتور و سایر مدارک درخواستی طبق قوانین موسسه به آنها پرداخت می شود.

 

سایر لوازم پزشکی تجویز شده؛ توسط افراد ارائه می شود و هزینه ها در چارچوب قانون بر اساس گزارش بهداشتی، نسخه، فاکتور و سایر مدارک درخواستی به آنها پرداخت می شود.

لوازم پزشکی در محدوده دستگاه مرجوعی چیست؟

تدارکات پزشکی ارائه شده در مقابل تعهد، مشروط بر اینکه به افرادی که از مزایای بهداشتی سازمانی بهره مند می شوند، بازگردانده شود.

الف) دستگاه های تهویه مکانیکی غیر تهاجمی (CPAP، Auto CPAP، BPAP، BPAP-S، BPAP S/T، BPAP S/T AVAPS، ASV)،

ب) دستگاه های اکسیژن درمانی با قطعات طولانی مدت یا قابل حمل در خانه (تغلیظ کننده اکسیژن، لوله و سر اکسیژن، دستگاه های اکسیژن درمانی با قطعات قابل حمل)

ج) ونتیلاتور خانگی،

د) ویلچر با باتری.

د) منبع تغذیه بدون وقفه برای هواکش خانگی

آیا تمدید لوازم پزشکی نیاز به زمان دارد؟

برای تجدید برخی از پروتزها و ارتزهای تعیین شده توسط موسسه، دوره های خاصی باید طی شود. ارتزها و پروتزهای دارای دوره تمدید و دوره تجدید آنها در بیانیه عملکرد بهداشت منتشر شده توسط موسسه ما و ضمایم آن مشخص شده است. قبل از این دوره ها، ملزومات پزشکی مذکور تمدید نمی شود. اما لوازم پزشکی منقضی شده که برای کودکان در سن رشد و تکامل ضروری تشخیص داده می شود، طبق مقررات SUT قبل از زمان خود تجدید می شوند، مشروط بر اینکه مواد به دلیل رشد و تکامل قابل استفاده نباشد. از کودک و نیاز به تمدید دارد، مشروط بر اینکه مستند به گزارش هیئت بهداشت باشد.

علاوه بر این، اگر نگهداری و تعمیر مواد برای بزرگسالان امکان پذیر نباشد، مطابق با مفاد SUT قبل از زمان آن تمدید می شود، مشروط بر اینکه مستند به گزارش هیئت بهداشت باشد که قابل استفاده نیست و نیاز به تمدید شود.

ضمناً در صورتی که دستگاه های مرجوعی توسط مؤسسه دارای گزارش هیأت بهداشتی مبنی بر خرابی یا غیرقابل استفاده شدن آنها قبل از پایان عمر مفید باشد، امکان تمدید آنها قبل از تاریخ انقضا وجود دارد.

 

بیشتربدانید؛–سونداژ در منزل شمال تهراننگهداری از سالمند در تهرانتزریقات نیاوراندکتر در منزل شمال تهرانسونداژ در منزلتعویض سوند در منزل تهران

اصول لوازم پزشکی چگونه تنظیم شده است؟

مقررات مربوط به ملزومات پزشکی ارائه شده به بیمه شدگان بیمه سلامت عمومی و افراد تحت تکفل آنها و تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در بند سوم ابلاغیه اجرای سلامت (SUT) که مطابق با قانون بیمه های اجتماعی و بیمه سلامت عمومی منتشر شده است، درج شده است.