مراقبت از سالمند و کودک شمال تهران

مراقبت از سالمند و کودک شمال تهران؛ خدمات کمک در خانه ما برای سالمندان

در متخصصین مهرآوران  ، ماموریت ما ارائه خدمات مراقبت در منزل برای سالمندانی است که نیازهای شما را برآورده می کند. از این نظر، ما توصیه های خیرخواهانه ای را برای مراقبت از خانه با کیفیت ارائه می دهیم. کارکنان واجد شرایط ما اطمینان حاصل می کنند که پشتیبانی لازم را ارائه می دهند تا هر سالمندی که مایل است بتواند در خانه خود راحت بماند. با کمک خانه، ادامه زندگی در خانه را می توان با خیال راحت برای رفاه خود یا عزیزان سالمندتان انجام داد.

 

خدمات کمکی برنامه ریزی و تهیه غذا

در میان خدمات پشتیبانی خانگی برای سالمندانی که بیشترین تقاضا را دارند، کمک های غذایی جایگاه مهمی را اشغال می کند. با دلیل موجه، خوب غذا خوردن بدون در نظر گرفتن سن باید در اولویت باشد! در متخصصین مهرآوران  ، ما معتقدیم که وعده های غذایی متعادل باید در قلب عادات سبک زندگی سالم همه سالمندان باقی بماند.

 

کمک به تهیه وعده های غذایی روزانه

مراقبین حرفه ای ما در متخصصین مهرآوران   سالمندان را در برنامه ریزی و تهیه وعده های غذایی همراهی می کنند. برای خرید وعده های غذایی هفته به کمک نیاز دارید؟ شاید حتی برای تهیه لیست مواد غذایی؟ مراقبین ما در صورت نیاز برای ارائه پشتیبانی لازم از سوپرمارکت حضور خواهند داشت!

پس از بازگشت به خانه، آنها می توانند غذاهای خوشمزه ای را طبخ کنند که با ذائقه سالمندان مطابقت دارد. سوال لذت بردن کامل از لذت غذا خوردن! حتی می توان با توجه به غذاهای مورد علاقه فرد یا حتی محدودیت های غذایی، رژیم ها و رژیم های غذایی را در صورت نیاز تنظیم کرد.

با استفاده از این سرویس کمک در منزل برای برنامه ریزی و آماده سازی غذا، انبار و یخچال می توانند در انبار باقی بمانند. بنابراین غذاهای تازه و خوشمزه برای یک رژیم غذایی متعادل که ترکیبی از سلامتی و لذت خوردن است در دسترس خواهد بود!

 

کمک در خانه برای وعده های غذایی

در صورت لزوم، مراقبان حرفه‌ای ما نیز می‌توانند به سالمندان در آسایش خانه خود در وعده‌های غذایی کمک کنند. این خدمات کمکی بسیار قدردانی می‌شود، زیرا در طول وعده‌های غذایی، که بخش مهمی از روز را نشان می‌دهد، نیز حضور دلپذیری را ممکن می‌سازد. همراهی خوب در هنگام خوردن یک غذای خوب به شما این امکان را می دهد که از لذت های سفره بسیار بیشتر لذت ببرید. این به یک فرد مسن با از دست دادن خودمختاری این فرصت را می دهد تا همچنان در خانه ماندن از زندگی لذت ببرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات خانگی ما برای کمک های غذایی، دریغ نکنید با ما تماس بگیرید: ۲۴ ساعت شبانه روز، ۷ روز هفته. در متخصصین مهرآوران  ، مشاوران ما برای کمک به شما و پاسخگویی به سوالات شما هستند. خدمات یا مراقبت های خانگی زیادی برای سالمندان و افراد وابسته یا با از دست دادن استقلال وجود دارد.

چه پزشکی، چه پیراپزشکی و چه اجتماعی، کارکنان خارجی می توانند از افراد برای بهبود زندگی روزمره مراقبت کنند. برای این حرفه ای ها، مهارت های ارتباطی و شنیداری در قلب کار قرار دارند.

بیشتربدانید:تزریقات در منزل شمال شرق تهرانبهترین مرکز پرستار کودک در تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهران

مراقبت در منزل

مراقبت در منزل توسط کارکنان پرستاری واجد شرایط و متناسب با نیازهای سالمند ارائه می شود. به دنبال جراحی یا میزان وابستگی سالمند، این مراقبت گاهی به صورت روزانه انجام می شود و امکان مراقبت در منزل را فراهم می کند.

بسته به آسیب شناسی، بستری در منزل امکان پذیر است. این یک مراقبت سنگین تر است که به طور کلی نیاز به مداخله چندین متخصص بهداشتی دارد که با هم کار می کنند.

در اینجا ذینفعان حرفه ای اصلی برای مراقبت در منزل آمده است:

دستیار پرستار می تواند تحت مسئولیت پرستار در منزل مداخله کند. نقش آن ارائه مراقبت های بهداشتی و راحتی با رعایت میزان خودمختاری افراد با توجه به حفظ توانایی های وی است.

پرستار وظایف متعددی در خانه دارد. کار او، بر اساس نسخه پزشکی، انجام درمان ها، تزریق ها و اطمینان از اثربخشی آنهاست. همچنین به مراقبت از بهداشت و راحتی کمک می کند. پرستار آزاده سلامت سالمند را تضمین می کند، او در پیشگیری و آموزش بهداشت نقش دارد. او همچنین هماهنگ کننده مراقبت است و اغلب رابط بین پزشک و سایر فعالان سلامت است.

فیزیوتراپیست نیز با تجویز پزشکی مداخله می کند. او مسئول توانبخشی و توانبخشی سالمندان پس از مداخله، سکته مغزی و همچنین حفظ مهارت های حرکتی افراد مبتلا به بیماری پارکینسون است.

گفتار درمانگر جلسات توانبخشی را در منزل فرد سالمند برای اختلالات مختلف انجام می دهد: بلع، عملکردهای شناختی، شنوایی، همی پلژی، در مورد آسیب شناسی های عصبی (پارکینسون، آلزایمر…). کار آنها هم شامل پیشگیری و هم آموزش فرد تحت مراقبت است.

متخصص پا همچنین می تواند به خانه های سالمندان سفر کند. او متخصص پا است، مداخله او بر اساس درمان، پیشگیری و آموزش بیماری های پوست و ناخن با در نظر گرفتن تعامل با بقیه بدن است.

 

روانشناس همچنین نقش مهمی در مراقبت و حمایت از سالمندان وابسته یا مبتلایان به بیماری عصبی دارد. او به همان اندازه برای شخصی که از او مراقبت می شود حضور دارد. به فرد بیمار کمک می کند تا با مشکلات بیماری یا ناتوانی روبرو شود.

 

خدمات خانه

خدمات خانگی توسط افرادی انجام می شود که دوره های آموزشی را گذرانده و در رشته خود دیپلم گرفته اند.

نقش آنها حمایت از افرادی است که استقلال خود را در زندگی روزمره از دست داده اند.

با همکاری سایر ارائه دهندگان مراقبت، مددکاران خانه نیز به رفاه و آسایش سالمندان وابسته کمک می کنند.

در میان بسیاری از وظایف، مراقبان، مراقبان خانواده و تکنسین های اجتماعی، به طور روزانه اطمینان حاصل کنید:

کمک خرید

نگهداری از محیط زیست، مسکن، خشکشویی

هنگام خواب و بلند شدن کمک کنید

تزئین

کمک در وعده های غذایی (آماده سازی، مصرف وعده های غذایی)

پشتیبانی اداری

توالت

همراهی و تحریک اجتماعی

مصرف دارو

این کار روزانه همچنین این امکان را فراهم می کند که فرد کمک شده را تا زمانی که ممکن است در خانه نگه دارد.

بیشتر از کار مادی، حمایت اجتماعی است، جایی که تعامل با ذینفع مهم است. او در پیشگیری از اعتیاد و حفظ ظرفیت های افراد وابسته مشارکت فعال دارد.

این مددکاران اجتماعی برای گردش در دسترس هستند اما می توانند در شب نیز حضوری اطمینان بخش باشند.

می توان با خدمات تالار شهر تماس گرفت، که می تواند اطلاعاتی در مورد انجمن های مختلف کار در خانه ارائه دهد، مانند سرویس غذا. به عنوان مثال، شما می توانید هر روز وعده های غذایی را با رعایت نیازهای غذایی هر ذینفع به شما تحویل دهید.

 

برای تمامی این خدمات در منزل، بسته به موقعیت و میزان وابستگی سالمند تحت تکفل، کمک هزینه و کمک مالی ممکن است به سالمند اعطا شود.

در تماس با ما تردید نکنید: تیم متخصصان ما بسته به شرایط شما می توانند بهترین گزینه ها را به شما توصیه کنند.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیپرستار بچه در تهرانپانسمان درشمال تهرانمراقبت از سالمند در منزل تهران

ویژگی های یک دستیار بهداشتی خانه خوب

و برای اطمینان از کیفیت همه این خدمات، مهم است که به مراقب خود اعتماد کنید. این مسئول رفاه و امنیت عزیز شما خواهد بود. علاوه بر مهارت‌ها و شایستگی‌های بسیار، یک مراقب باید چندین ویژگی ضروری را برای شغل خود نشان دهد. وظایفی که مراقبان روزانه انجام می‌دهند، نیازمند ویژگی‌های شخصیتی خاصی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد با سالمندانی که به آنها اهمیت می‌دهید، کار خوبی انجام دهند.

بنابراین، می توان در مورد یک مراقب خوب یا یک مراقب خوب گفت که یک شخص است:

احترام؛

با ملاحظه

همه کاره؛

پرشور

و گوش دادن به دیگران

آنها همچنین از طریق فداکاری روزانه خود به ما نشان می دهند که دارند:

توانایی خوب برای انطباق و همچنین حس شدید مشاهده؛

بسیاری از کیفیت ها از نظر ارتباط؛

شرایط جسمانی کافی برای انجام تمام وظایف شغلی خود؛

علاوه بر نشان دادن همدلی و انسانیت چشمگیر.

با همه اینها، درک نقش اساسی که مراقبان در حمایت از سالمندان ما در زندگی روزمره ایفا می کنند آسان تر است. آنها با کمک به آنها به طور روزانه در مراقبت شخصی، کمک در وعده های غذایی، مراقبت های بهداشتی، همراهی در هنگام گردش و موارد دیگر، به حفظ حداکثر استقلال برای سالمندان کمک می کنند و در عین حال ایمنی آنها را تضمین می کنند. مراقبان به لطف مهارت‌ها و همچنین ویژگی‌های انسانی‌شان، به سالمندان اجازه می‌دهند در محیطی آرام و راحت در خانه بمانند.

 

آیا به دنبال یک مراقب برای خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان هستید؟ ماموریت ما حمایت از شما و همراهی خیرخواهانه شما در هر یک از گام های شما در این مسیر است. هدف ما این است که همه برای انتقال آرام به این مرحله بعدی زندگی برای سالمندان و عزیزانشان احساس راحتی کنند. درباره ما و چشم انداز ما بیشتر بدانید!

 

 

درباره مراقبت از سالمندان

برنامه مراقبت از سالمندان چیست؟

با برنامه تکنسین مراقبت سالمندان (سنین بالا). در دنیا و کشور ما، پیشرفت علم پزشکی و فناوری باعث شده است تا افراد نسبت به سلامتی هوشیارتر شده و امید به زندگی آنها طولانی شود. مانند بسیاری از کشورها، در کشور ما نیز جمعیت سالمندان و همچنین جمعیت جوان افزایش یافته است. افزایش جمعیت سالمندان نیز مشکلات بسیاری را آشکار می کند که باید حل شوند.

بدتر شدن ساختار سنتی، بازگشت به خانواده هسته ای، مشکل تنهایی سالمندان را آشکار می کند. تغییرات فیزیولوژیکی و روانی ناشی از افزایش سن و مشکل ماندن سالمندان در کنار خانواده، نیازهای مراقبتی آنها را افزایش می دهد. افزایش امید به زندگی و افزایش نیازهای مراقبتی سالمندان، نیاز به کارکنان حرفه ای میانی را برای انجام خدمات مراقبتی یک به یک در عمل ایجاد می کند.

کارشناسان شایسته با دوره های کاربردی پرورش می یابند

با ادغام و جذب دانش، مهارت ها و ارزش های لازم در مورد خدمات مراقبت از سالمندان با برنامه مراقبت از سالمندان،هدف از آن تربیت تکنسین های بهداشتی متخصصی است که واجد شرایط اجرای و توسعه خدمات مراقبت از سالمندان در سازمان های دولتی، خصوصی و غیردولتی باشند.

اصول آموزشی برنامه خدمات مراقبت از سالمندان شامل شناخت ویژگی ها و نیازهای اساسی سالمندان و کسب توانایی برای رفع نیازهای سالمندان در این راستا و همچنین توانایی برخورد جامع با سالمندان است. در محدوده این برنامه، علاوه بر دانش نظری، اقداماتی نیز در بیمارستان ها، خانه های سالمندان، مراکز توانبخشی مراقبت از سالمندان، مراکز روزانه سالمندان و موسسات ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل انجام می شود.

 

نیازهای سالمندان برآورده می شود

در برنامه خدمات مراقبت از سالمندان دانشگاه اوسکودار؛ کارکنان حرفه ای که می توانند مراقبت های مورد نیاز سالمندان را فراهم کنند، محیط های لازم را آماده و فراهم کنند، در توسعه استانداردهای بهداشتی سالمندان و افزایش کیفیت زندگی آنها کمک کنند، شایستگی اجرا و بهبود خدمات مراقبت از سالمندان را داشته باشند، تولید کنند. راه حل ها، توانایی تفکر تحلیلی، کار گروهی و احساس مسئولیت رشد می کند.

 

دوره هایی که در برنامه مراقبت از سالمندان گذرانده می شوند چیست؟

در سال اول تحصیل ما، آناتومی و فیزیولوژی پایه، پیری شناسی پایه، اصول و شیوه های مراقبت از سالمندان، اول، روانشناسی مثبت و علوم ارتباطات، فرهنگ دانشگاه ، اصول تغذیه، دوره های فارماکولوژی پایه، بیماری های مزمن سالمندان ، اصول و شیوه های مراقبت از گذرانده می شود. در سال دوم آموزش ما، کمک های اولیه، اصول و شیوه های مراقبت از سالمند ، بیماری های مزمن سالمندان ، اخلاق حرفه ای، خدمات مراقبت از سالمند در خانه، اصول و شیوه های مراقبت از سالمند ، توانبخشی برای سالمندان، مسئولیت اجتماعی و تابستان دوره های کارآموزی برگزار می شود تا پرستاران ما امادگی کامل را در این زمینه ها داشته باشند.

 

حوزه های کاری فارغ التحصیلان برنامه مراقبت از سالمندان چیست؟

فارغ التحصیلان؛ مؤسسه خدمات اجتماعی و بهزیستی کودک که در آن خدمات آسایشگاهی و نگهداری از سالمندان انجام می شود، می توانند زیر نظر کارشناسان واحدهای ذیربط وابسته ، بیمارستان ها، سازمان های مردم نهاد و مؤسسات خصوصی فعالیت کنند.

 

مراقبت از سالمندان در منزل چیست؟

به عنوان مرکز بهداشت مهر آوران نوین، برای افزایش کیفیت زندگی سالمندان یا سالمندان بستری از طریق حصول اطمینان از اینکه خدمات مراقبت شخصی و پزشکی مورد نیاز یا مورد نیاز آنها در خانه هایشان با مراقبین و پرستاران خبره و مجرب ما ارائه می شود، بدون اینکه از هم جدا شوند، می باشد. از خانواده ها و محافل اجتماعی خود. این خدمات می تواند در زمان هایی که شما می توانید مشخص کنید یا در صورت درخواست، ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته ارائه شوند. برای ارتباط کلیک کنید

افراد مسن ممکن است مشکلاتی را در حمل و نقل به موسسات بهداشتی تجربه کنند. با این حال، ممکن است در پیروی از برنامه های درمانی توصیه شده توسط پزشک با مشکلاتی مواجه شود. کمبودهای تغذیه و مراقبت شخصی با سن بالا نیز عامل مهمی در سلامت افراد مسن است. به همین دلیل، خدمات بهداشتی در خانه و مراقبت از سالمندان در منزل باید به ویژه برای سالمندانی که از نظر جسمی برای برآوردن نیازهای مراقبتی لازم به تنهایی مشکل هستند، ارزیابی شود.

مراقبت از سالمندان در منزل؛ اینها خدماتی است که توسط سازمان های حرفه ای در خانه افراد ارائه می شود تا نیازهای مراقبتی و بهداشتی سالمندانی را که در زندگی روزمره خود به مراقبت های پرستاری نیاز دارند، برآورده کنند.

خدمات خانگی بیشتر شامل مهارت های پرستاری، فیزیوتراپی، بهداشت فردی، مشاوره تغذیه و برخی خدمات مراقبت های پزشکی است.

خدمات مراقبت در منزل نیاز به کار گروهی بسیار هماهنگ دارد. به لطف این خدمات، افراد سالمند حمایت می شوند و می توانند بدون جدا شدن از محیطی که به آن عادت کرده اند، با زندگی اجتماعی سازگار شوند. بنابراین، با ارائه خدمات حمایتی روانی، فیزیولوژیکی و پزشکی هم به فرد سالمند و هم به خانواده او، تضمین می‌شود که افراد سالمندی خود را با شادی و آرامش ادامه دهند و با جامعه همگرایی کنند.

امروزه نیاز به خدمات پیشگیرانه و حمایتی و همچنین خدمات درمانی برای سالمندان احساس می شود.

مرکز بهداشت مهر آوران نوین خدمات مراقبت از سالمندان در منزل و مراقبت از خانه را با تیم حرفه ای خبره و مجرب خود ارائه می دهد که برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون برای این نیاز ایجاد شده است.

دامنه مراقبت در منزل ممکن است متناسب با نیازها و خواسته های بیماران یا سالمندان متفاوت باشد. مهر آوران نوین در صورت درخواست خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز سالمندان را تحت عنوان سرویس پرستاری پزشک در منزل با کادری مجرب و خبره ارائه می کند.

بیشتربدانید؛–اجاره تجهیزات پزشکی شبانه روزیتزریقات در منزل ولنجکتزریقات نیاوراندکتر در منزل شمال تهرانسونداژ در منزلتعویض سوند در منزل تهران

یک مراقب خانگی (تکنسین) چه مدارکی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی امن برای خانواده و کارکنان بهداشتی به ویژه سالمندان،

برای استفاده از ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای مراقبت از سالمندان در منزل،

تا بتواند سوابق لازم را برای پیگیری سالمندان نگهداری کند.

برای اینکه بتوانیم ابتکارات لازم را برای مراقبت از سالمندان و مراقبت های بهداشتی در منزل به کار ببریم.

توانایی برقراری ارتباط مثبت با سالمندان، به ویژه سالمندان، بستگان و کارکنان بهداشتی،

کمک به کار تیمی و درک اهمیت آن،

برای آگاهی از دانش، مهارت و مسئولیت مورد نیاز برای انجام این خدمت،

برای آگاهی از نقش ها و مسئولیت های هر یک از پرسنل ارائه دهنده خدمات مراقبت از سالمندان در منزل و خدمات بهداشتی،

شناخت کامل حقوق سالمندان، به کارگیری ارزش های اخلاقی و داشتن آنها،

آشنایی با فرآیند بازدید از منزل و مراحل و اصول آن،

آگاهی از اهمیت و الزامات خدمات مراقبت در منزل.

 

“مراقبت ۲۴ ساعته” برای چه کسانی مناسب است؟

“مراقبت ۲۴ ساعته” برای افرادی که نیاز به مراقبت دارند و می خواهند در محیط خانه خود بمانند – اغلب با هدف حفظ خودمختاری و استقلال توصیه می شود. با این حال، این مدل در اصل برای افراد در بستر نیز مناسب است. اگر نیاز پزشکی تا حد امکان کم باشد، در اینجا مفید است، در غیر این صورت باید خدمات پرستاری سرپایی رزرو شود.

پیش نیاز “مراقبت ۲۴ ساعته” اساساً این است که فضای زندگی کافی در دسترس باشد تا مراقب بتواند به یک واحد نشیمن مستقل یا حداقل اتاق خود نقل مکان کند. اتصال تلفن و اینترنت نیز باید در دسترس باشد. البته، آپارتمان باید تجهیزات عمومی نیز داشته باشد که اجازه مراقبت را می دهد.

 

“مراقبت ۲۴ ساعته” یا نظارت

به تعویق انداختن نقل مکان به خانه سالمندان تا زمانی که ممکن است آرزوی بسیاری از سالمندان با نیازهای مراقبتی مرتبط با سن است. حمایت در محیط خانه توسط بستگان، خدمات مراقبت سرپایی – یا “مراقبت ۲۴ ساعته” ارائه می شود. اگرچه این اصطلاح تا حدودی گمراه کننده است، این شکل از مراقبت در منزل فرصتی را برای تسکین بستگان مراقب ارائه می دهد و همچنین جایگزین نسبتاً ارزانی برای خانه سالمندان است.

 

موارد ضروری به طور خلاصه

مراقبت ۲۴ ساعته در محیط منزل انجام می شود. یک پرستار به محل شخصی که نیاز به مراقبت دارد نقل مکان می کند و می تواند شبانه روز در محل باشد.

سه مدل مختلف برای استخدام مراقب وجود دارد. اینها از نظر تعهدات متفاوت هستند و هزینه های ماهانه بسته به مدل بسیار متفاوت است.

اصطلاحات “مراقبت ۲۴ ساعته” یا “حمایت ۲۴ ساعته” به چه معناست؟

این اصطلاح قبلاً مشخص می‌کند که «مراقبت ۲۴ ساعته» چیست: در اصل، با این مدل مراقبت، می ‌توان از افرادی که نیاز به مراقبت دارند، شبانه‌ روز مراقبت کرد. این مراقبت به صورت جداگانه برای فرد در محیط خانه توسط یک پرستار انجام می شود.

از آنجایی که این نوع مراقبت در منزل توسط متخصصان پرستاری احتمالاً برای تعداد کمی از خانواده ها مقرون به صرفه است.

 

“مراقبت ۲۴ ساعته” – یک اصطلاح گمراه کننده

اصطلاح “مراقبت ۲۴ ساعته” از دو جهت گمراه کننده است. صرف نظر از این که مراقب مستقیماً شاغل، مستعمل یا خوداشتغال باشد، نه تنها قوانین مربوطه اعمال می شود، بلکه بیشتر در مورد استفاده منصفانه است که در آن کیفیت مراقبت باید تضمین شود. بنابراین نباید از زمان کار روزانه ۸-۱۰ ساعت تجاوز کرد. به طور متوسط، این ۶.۵ ساعت در روز است.

 

“مراقبت ۲۴ ساعته” یا خدمات پشتیبانی

کارکنان پرستاری در مهراوران میتوانند در موارد زیر به شما کمک کنند:

ارائه دارو در زمان مناسب

ایجاد و تغییر باند

تزریق آمپول

خون گیری

سونداژ

کاربردهای ساده گرما و نور

سایر فعالیت های پزشکی با مشخصات مورد نیاز قابل مقایسه است

کارکنان پرستاری ممکن است فعالیت های پرستاری زیر را انجام دهند.

در مصرف غذا و مایعات کمک کنید

کمک به بهداشت شخصی

در لباس پوشیدن و درآوردن لباس کمک کنید

کمک به توالت رفتن و تعویض محصولات بی اختیاری

در بلند شدن و دراز کشیدن، راه رفتن و نشستن کمک کنید

موارد زیر از جمله فعالیت‌های کلاسیکی هستند که هر مراقبی بدون توجه به اینکه به عنوان یک مراقب شناخته می‌شود، ممکن است انجام دهد:

خدمات مربوط به خانه مانند خرید، پخت و پز، کارهای خانه مانند شستن و تمیز کردن محل زندگی، مراقبت از حیوانات خانگی و مراقبت از گیاهان

حمایت در زندگی روزمره

شرکت کنید، در گفتگو شرکت کنید، تماس اجتماعی را حفظ کنید، و شما را در فعالیت ها همراهی کنید

داشتن دفتر بودجه که هزینه های انجام شده را نشان می دهد

سازمان مراقبت شخصی، به عنوان مثال ب. با تعیین قرار

وظیفه مراقب انجام باغبانی یا کارهای دیگری نیست که مستقیماً به فرد نیاز به مراقبت مربوط نمی شود.

 

وظایف “مراقبت ۲۴ ساعته”

به طور خلاصه، فعالیت های “مراقب ۲۴ ساعته” را می توان در وظایف اصلی زیر خلاصه کرد:

بهداشت

تغذیه

خانواده

اجتماعی

 

یک گفتگوی مقدماتی شخصی باید امکان پذیر باشد

قطعاً توصیه می شود ۳-۵ پیشنهاد مختلف دریافت کنید و قراردادها را با یکدیگر مقایسه کنید. در اینجا باید شفافیت به خصوص در مورد هزینه ها وجود داشته باشد. یک نمای کلی روشن که از آن به عنوان مثال. ب. همچنین نشان می دهد که آیا هزینه های اضافی سفر یا کمک هزینه تعطیلات متحمل شده است یا خیر بهتر از جزئیات هزینه است که به صورت جداگانه در قرارداد پراکنده شده است. همچنین مهم است که اگر ناهماهنگی شخصی بین مراقب و شخصی که از او مراقبت می شود وجود داشته باشد، جایگزینی سریع و غیر اداری پیدا شود.

بیشتربدانید:بهترین مرکز پرستار کودک در تهرانرادیولوژی و سونوگرافیدرمان زخم بستر تضمینینوارقلب در منزل

در حالت ایده آل، مراقب حدود یک هفته پس از امضای قرارداد در دسترس خواهد بود. دانش و تجربه یا صلاحیت های قبلی مراقب باید با نیازهای مراقبتی فرد نیازمند مراقبت مطابقت داشته باشد. با این حال، از قبل باید به صورت قراردادی مشخص شود که کارکنان پرستاری دقیقا کدام وظایف را بر عهده خواهند گرفت.

 

مراقب با بر عهده گرفتن مراقبت های روزانه، بستگان مراقب را تسکین می دهد. در عین حال، شما همیشه در جریان هستید زیرا مراقب همیشه به فردی که نیاز به مراقبت دارد چشم دارد و فردی در شرایط اضطراری در آنجا حضور دارد.

 

مزیت دیگر هزینه است که در مقایسه با خانه سالمندان می تواند قابل توجه باشد. با این حال، در اینجا باید در نظر گرفت که اقامت در یک مرکز مراقبت بستری مستلزم مدل‌های بازپرداخت متفاوتی نسبت به “مراقبت ۲۴ ساعته” است. با این حال، مشارکت شخصی معمولاً در زمینه مراقبت بستری بیشتر از هنگام استخدام پرستار است.

 

جایگزین های “مراقبت های ۲۴ ساعته”

“مراقبت ۲۴ ساعته” تنها یکی از راه های حفظ استقلال شماست. یک جایگزین، برای مثال، کمک به زندگی است، اگرچه در اینجا شما باید چهار دیوار خود را ترک کنید. در صورت وجود اقوام، آنها می توانند مراقبت را برای مدت معینی به عهده بگیرند و برای حمایت از خدمات مراقبت سرپایی تماس بگیرند. در نهایت، خانه های بستری برای سالمندان یا خانه های سالمندان نیز گزینه هایی هستند – به ویژه زمانی که نیاز به مراقبت های پزشکی زیاد است.

مراقب شبانه روزی

مراقبین بستری افرادی هستند که به بیماران یا سالمندانی که نمی توانند نیازهای خود را در محیط خانه خود برآورده کنند خدمات می دهند. مراقبین حامیانی هستند که در بیمارستان، موسسات بستری یا در خانه افراد مراقبت می کنند. یکی دیگر از حوزه های خدماتی مراقبین مسکونی، ارائه حمایت همراه است که اعضای خانواده قادر به ترک بیمار یا سالمند خود در سفر، مسافرت یا روزانه نیستند. مراقبین بستری کارمندان دارای گواهینامه و با تجربه در مراقبت از بیمار هستند. مراقبین مقیم با پیگیری آخرین تحولات در مراقبت از بیمار با شرکت در برنامه های آموزشی ضمن خدمت در موسسات بهداشتی و مراقبتی در منزل، اطلاعات خود را به روز نگه می دارند.

 

از کجا می توانم پرستار بگیرم؟

در موسساتی که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت هستند و خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل ارائه می دهند، از مراقبین اقامتی درخواست می شود.

 

یکی از مهمترین مسائلی که بستگان بیمار در جستجوی مراقب باید به آن توجه کنند. درخواست از یک شرکت شرکتی که خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل را ارائه می دهد که به طور حرفه ای از بیماران مراقبت می کند، ضروری است. مراقبان بستری که از طریق دوستان نزدیک، نزدیک یا اقوام یافت می شوند ممکن است به بیماران یا افراد مسن آسیب برسانند، حتی به دلیل بی تجربگی یا استفاده نادرست از آنها، موقعیت های تهدید کننده زندگی ایجاد کنند.

 

مراقب بستری چه مدت خدمت می کند؟

مراقبین بستری در زمان های دلخواه مطابق با خواسته های بستگان خانواده، پشتیبانی مراقبت از منزل را ارائه می کنند. بستگان خانواده ممکن است برای بیماران یا بستگان مسن خود که نمی توانند در دوره های مختلف از خود مراقبت کنند، درخواست مراقبت کنند.

 

دوره های خدمات مراقبت بستری؛

مراقب روزانه (۲۴ ساعته).

 

مراقبت های هفتگی بستری

 

مراقبت ماهانه بستری

 

مراقبت طولانی مدت بستری

 

یک مراقب بستری چه می کند؟

پرستار اختیار ارائه درمان و مداخله پزشکی به بیمار را ندارد و نمی تواند در مورد بیمار مداخله کند. بیمار را دنبال می کند، همراهی می کند، از بیمار و نزدیکانش حمایت می کند.

 

به طور خلاصه، مراقب بستری؛

مراقب فشار خون، تب، نبض، مقادیر بیمار / افراد مسن را به طور روزانه کنترل می کند.

انسولین دریافتی بیماران دیابتی را دنبال می کند و به بیمار کمک می کند.

مراقب داروهایی را که باید روزانه مصرف کند می نوشد.

اگر بیمار بتواند راه برود، مراقبان بستری بیمار را برای نیازهای توالت همراهی و کمک می کنند. اگر بیمار در بستر باشد، او به طور منظم مراقبت های فرعی را انجام می دهد.

پرستار حمام می کند. اگر بیمار در بستر باشد، با حمام کردن بیمار با دستمال صابون در دوره های معین، موها و تمام بدن خود را تمیز می کند.

مراقب ناخن ها، اصلاح، شانه زدن مو، مسواک زدن و تمیز کردن دهان را انجام می دهد.

پرستار به بیمار کمک می کند تا لباس بپوشد، اگر بیمار نمی تواند لباس بپوشد، به بیمار یا سالمندان لباس می پوشاند.

به منظور جلوگیری از زخم بستری که ممکن است به دلیل دراز کشیدن مداوم در بیماران بستری ایجاد شود، به بیماران این امکان را می دهد که هر دو ساعت یک بار با قرار دادن آنها تغییر جهت داده و بچرخند.

این به بیماران کمک می کند تا با انجام تمرینات غیرفعال که توسط فیزیوتراپ در رختخواب داده می شود، عضلات خود را تقویت کنند.

مراقب بیماران پیاده یا سالمندان را وادار به پیاده روی کوتاه در خانه می کند، آنها را در مکان های مختلف غیر از تخت می نشاند، در کنار آنها می ایستد و انگیزه ایجاد می کند.

مراقبین بستری در نتیجه ارتباط و رفتار مثبت خود، اعتماد بیماران یا سالمندانی را که برای مراقبت از بیمار در منزل به آنها مراجعه می کنند، جلب می کنند. به بیمار انگیزه می دهد و با این رویکردها از درمان حمایت می کند.

مراقب بستری تا زمانی که بیمار در خانه می ماند، پرستار، پزشک و بستگان خانواده را به طور روزانه در مورد بیمار مطلع می کند.

 

مراقبت کننده بستری اولویت زن/مرد

هنگامی که خود بیمار یا اعضای خانواده اش یک مراقب بستری دریافت می کنند، می توانند به عنوان مراقب زن یا مرد درخواست خدمات کنند. اظهار این درخواست ها از سوی بستگان خانواده در بدو خدمت کافی است. شرکت بهداشت و مراقبت در خانه تقاضا را ارزیابی می کند و یک مراقب زن/مرد را بر اساس درخواست به خانه هدایت می کند.

 

 

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

 

مراقبین چقدر برای شرایط اضطراری آماده هستند؟

مراقبین چقدر برای شرایط اضطراری آماده هستند؟ آمادگی مراقبین برای شرایط اضطراری به دانش و تجربه حرفه ای آنها در مراقبت از بیمار و اینکه آیا در یک موسسه حرفه ای کار می کنند بستگی دارد. مراقبین شاغل در مؤسسه‌ای که خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل را ارائه می‌کنند و دارای مجوز رسمی و دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند، علاوه بر گواهی‌های مراقبت از بیمار که دریافت می‌کنند، دوره‌های آموزشی ضمن خدمت در مورد مراقبت از بیمار را از مؤسسه‌ای که در آن کار می‌کنند، می‌بینند. بنابراین، مراقبین افرادی هستند که توانایی مدیریت شرایط اضطراری را دارند که ممکن است در مراقبت از بیمار رخ دهد.

 

بستگان بیماران هنگام درخواست خدمات مراقبت در منزل برای بیماران خود، قطعاً باید مؤسسات و مراقبین مجرب و آگاه شاغل در این موسسات را ترجیح دهند. در غیر این صورت، مداخلات افرادی که از بیماری هایی که ممکن است در طول فرآیند مراقبت ایجاد شود بی اطلاع هستند، ممکن است باعث ایجاد موقعیت هایی شود که سلامت بیمار را تهدید کند.

 

 

  چرا خدمات مراقبت در منزل مهم است؟

بسیار مهم است که مراقبان بتوانند با تجربه خود این فرآیند را در هر موقعیت اورژانسی نامطلوب که ممکن است برای بیمارانی که درمان خود را در خانه ادامه می دهند یا برای افرادی که خدمات مراقبتی دریافت می کنند ایجاد شود، مدیریت کنند، زیرا به دلیل قدیمی بودن نمی توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند. سن. مراقبانی که در مراقبت از بیمار به خوبی آگاه هستند و در مواجهه با موقعیت هایی که ممکن است در نتیجه بیماری ها ایجاد شود، با تجربه هستند، می توانند با آرامش بیمار و بستگانش را در راه درست راهنمایی کنند.

 

موقعیت های اورژانسی در مراقبت از بیمار چیست؟

شرایط اضطراری که ممکن است به دلیل بیماری ایجاد شود.

بیماران پس از مراقبت های ویژه

اگر در شرایط اورژانسی که ممکن است در حین درمان خانگی ایجاد شود، مراقب تنها با بیمار باشد، صحیح است ابتدا به موسسه اطلاع داده شود که خدمات ارائه می دهد، در صورت لزوم با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته، درخواست آمبولانس کرده و به خانواده اطلاع داده شود. کارهایی که باید تا رسیدن آمبولانس انجام دهد، اطمینان از ایمنی بیمار در محیط، اندازه گیری علائم حیاتی روزانه، فشار خون، نبض، دما و مدیریت فرآیند است.

 

در مراقبت از بیمار پس از جراحی بای پس

پیگیری عفونت بیمار بسیار مهم است. پسرفت و بدتر شدن تصویر به دلیل عفونت، بیمار را در معرض خطر قرار می دهد. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، مراقبان باید برنامه روزانه و پیگیری های دارویی را که باید به بیمار انجام شود، بررسی کنند و در صورت بروز هرگونه منفی یا اورژانسی که ممکن است در بیمار ایجاد شود، بلافاصله به اعضای خانواده اطلاع دهند.

 

بیماری های مزمن،

بیمارانی که به دلیل دیسترس تنفسی، دیابت یا فشار خون بالا به ماشین وابسته هستند، و همچنین افرادی که به عنوان مراقب آنها را همراهی می کنند، اطلاعاتی در مورد اقدامات لازم در مواقع اضطراری دارند. با مداخله لازم در زمینه حمایت، خانواده و موسسه محل فعالیت خود را مطلع می کند.

 

بیماران بستری

مشکلات سیستمیک زیادی در بدن آنها وجود دارد. این مشکلات احتمالی موقعیت هایی هستند که در طول فرآیندهای درمانی به طور روزانه مداخله و تحت کنترل قرار می گیرند. در صورتی که بیمار بستری به هر دلیل وخیم شود و به چنین اورژانسی تبدیل شود، مراقبین باید بیمار را در وضعیت ایمن قرار دهند، خانواده را مطلع کرده و تا رسیدن اعضای خانواده بیمار را همراهی کنند.

 

مرحله پایانی (پایان زندگی) بیماران سرطانی؛

عموماً افرادی هستند که درمان آنها تکمیل شده و روندی به نام پایان زندگی ادامه دارد. مراقبانی که به چنین بیمارانی خدمات مراقبتی ارائه می کنند، باید در مواقع اضطراری مانند وخیم شدن وضعیت بیمار، ابتدا به اعضای خانواده خود و سپس مسئولان موسسه ای که در آن کار می کنند اطلاع دهند. در چنین شرایط اضطراری، کاری که مراقب انجام می دهد این است که در کنار بیمار باشد و از خانواده حمایت کند.

 

بیماران آلزایمر

مراقبت از آنها هم برای اعضای خانواده و هم برای مراقبان حامی چالش برانگیز است. از آنجایی که بیماران آلزایمر به مرور زمان پیشرفت می کنند و پس از مدتی راه رفتن و صحبت کردن در بستر می مانند، مدیریت این روند کار آسانی نیست. موقعیت های اورژانسی نیز احتمالاً در مراحل پایانی بیماران آلزایمر ایجاد می شود. بنابراین، مراقبت از مراقبانی که به خوبی در این موضوع مسلط هستند، حائز اهمیت است.

 

شرایط اضطراری که ممکن است به دلیل کهولت سن ایجاد شود

بستگان خانواده می توانند برای بستگان خود که بیماری ندارند اما به دلیل کهولت سن نمی توانند فعالیت های روزمره خود را انجام دهند خدمات مراقبتی دریافت کنند. در مورد کهولت سن، شرایط اضطراری مختلف ممکن است به طور غیر منتظره ایجاد شود. مهم است که مراقبین بدانند در مواجهه با شرایط اضطراری که ممکن است ایجاد شود چه کاری انجام دهند، آرامش خود را حفظ کنند و به بیمار کمک کنند در مدت کوتاهی کمک بگیرد.

بیشتربدانید؛نکات مراقبت از سالمند بیمارمراقبت از سالمند در منزلمراقبت از سالمند در منزل تهرانمراقبت از سالمند و کودک در منزل

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

خدمات مراقبت در منزل بیمه درمانی خصوصی

“مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی” که خدمات بهداشتی و مراقبتی در محیط خانه بیمار را با یک تیم حرفه ای هماهنگ می کند، از ساختاری قوی و چند رشته ای تشکیل شده است. در این ساختار کلیه پزشکان، پرستاران، خدمات مداخله ای، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، تجهیزات پزشکی، پرسنل پشتیبان سلامت، تصویربرداری و خدمات مراقبت از سالمند وجود دارد که ممکن است در مراحل درمان بیمار مورد نیاز باشد.

هدف تیم “مراقبت در منزل”؛ تسهیل زندگی افرادی که به هر دلیلی در خانه دچار مشکل بهداشتی هستند، تسهیل زندگی آنها با هزینه های کمتر، افزایش کیفیت زندگی با کاهش عوارض احتمالی و ارائه انواع حمایت های بهداشتی تا افراد سالمی باشند. .

 

آیا کسانی که بیمه درمانی خصوصی دارند می توانند از مراقبت های خانگی درمان شوند؟

امروزه تلاش برای حفظ سلامتی و ایمن سازی خود و نزدیکانمان در برابر بیماری ها بسیار مهم است. بیمه های درمانی خصوصی در طول سال ها دامنه خود را گسترش داده اند و “خدمات مراقبت در منزل” را در سیاست های خود گنجانده اند و پوشش درمانی ارائه شده از طرف بیماران را بیشتر افزایش می دهند.

 

آیا بیمه های درمانی خصوصی خدمات مراقبت در منزل را پوشش می دهند؟

با توجه به پوشش سیستم مراقبت در منزل توسط بیمه های درمانی خصوصی، انواع درمان ها برای بیمارانی که پس از درمان در بیمارستان نیاز به درمان در منزل دارند و برای بیمارانی که نمی توانند به بیمارستان مراجعه کنند برای مدت طولانی قابل ارائه است. حمایت پزشکان، پرستاران و پرسنل در محیط خانه.

 

افراد دارای بیمه درمانی خصوصی که می خواهند از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شوند، می توانند با استفاده از بیمه خصوصی خود خدماتی را با گزارش اپیکریزی از پزشک خود دریافت کنند که بیان می کند “درمان آنها می تواند در خانه ادامه یابد”.

 

چگونه بیماران دارای بیمه درمانی خصوصی می توانند از “مراقبت در منزل” بهره مند شوند؟

♣ پزشک اولیه بیمار گزارش (گزارشی که وضعیت سلامتی را گزارش می کند) تهیه می کند که درمان می تواند در خانه ادامه یابد و آن را با بستگان بیمار به اشتراک می گذارد.

 

♣ بستگان بیماران با مسئول خدمات مراقبت در منزل ارتباط برقرار کرده و جزئیات خدماتی را که درخواست کرده اند به اطلاع می رساند.

 

♣ مسئول خدمات مراقبت در منزل، طرح درمانی تهیه شده توسط شرکت مراقبت در منزل را به همراه گزارش پزشک ارسالی توسط بیمار یا بستگان وی برای مسئول “بیمه سلامت خصوصی” شرکت بیمه ارسال می کند. درخواست پیش تایید ارائه مطابق با پوشش “مراقبت در منزل” بیمه خود را دارد.

 

♣ شرکت بیمه بیمه نامه بیمار را مطابق با شرایط خاص و عمومی خود بررسی می کند و در صورت پوشش بیمه نامه “خدمات مراقبت در منزل”، پیش تایید ارائه می دهد.

 

♣ پس از پیش تایید بیمه، کلیه خدمات بهداشتی مورد نیاز بیمار در منزل و تجهیزات پزشکی اضافی توسط “مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی” ساماندهی می شود.

 

♣ مسئولین خدمات مراقبت در منزل در بازه های زمانی معینی در خصوص درمان بیمار به شرکت بیمه گزارش و فاکتور می دهند.

 

♣ بیمه های درمانی خصوصی در راستای گزارش ها و فاکتورها با شرکت مراقبت در منزل به توافق می رسند. زمانی که درمان‌های برنامه‌ریزی‌شده برای بیمار بیش از محدودیت‌های خط‌مشی‌هایشان باشد؛ در راستای تقاضای بیمار یا بستگان وی، خدمات قطع می شود و یا درمان برای مدتی ادامه می یابد.

 

بیمه درمانی خصوصی در “خدمات مراقبت در منزل” چه چیزی را پوشش می دهد؟

خدمات ارائه شده توسط مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی به بیماران “بیمه درمانی خصوصی” در منزل؛

 

♣ دکتر در منزل

♣ پرستار خانه

♣ پرسنل پشتیبان سلامت در منزل

♣ فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل

♣ خدمات مداخله ای در منزل

♣ خدمات آزمایشگاهی خانگی

♣ دستگاه پزشکی در منزل

♣ ادامه درمان های بعد از مراقبت های ویژه در منزل

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیفروش و اجاره انواع تجهیزات پزشکیقیمت تجهیزات پزشکینمایندگی تجهیزات پزشکیخدمات پزشکی در تهران

***نکته مهم این است که؛ ساختار، عملکرد، معیارها و سیاست های بیمار برای هر بیمه متفاوت است. این مربوط به این سیاست است که خدمات درخواستی بیمار از خدمات مراقبت در منزل تحت پوشش بیمه درمانی خصوصی قرار می گیرد.

 

زوال عقل اولیه و ثانویه:

انواع زوال عقل با توجه به علل خود به دمانس اولیه یا درجه یک با علل ارگانیک مغزی و زوال عقل ثانویه یا درجه دوم که از بیماری های ارگانیک مختلف ناشی می شود، تقسیم می شوند.

در زوال عقل اولیه، علت بیماری – بر خلاف دمانس ثانویه – مستقیماً در ناحیه مغز قرار دارد و توسط دارو یا عوامل خارجی ایجاد نمی شود. چنین اشکالی از زوال عقل هنوز قابل برگشت نیستند و بزرگترین گروه بیماری های زوال عقل را تشکیل می دهند. آنها قابل درمان نیستند و تقریباً غیرممکن است که متوقف شوند. ۸۰ تا ۹۰ درصد تمام بیماری های زوال عقل اولیه هستند و به دو دسته تقسیم می شوند:

دمانس های دژنراتیو

زوال عقل عروقی

اشکال مخلوط

فقط زوال عقل ثانویه قابل درمان است

تقریباً ۱۰ تا ۲۰ درصد بیماران از زوال عقل ثانویه رنج می برند و برخی از آنها به راحتی قابل درمان هستند. در زوال عقل ثانویه همیشه یک عامل بیرونی زمینه ای وجود دارد. این می تواند به عنوان مثال ب. باشد:

مسمومیت دارویی،

کمبود ویتامین،

اختلال عملکرد تیروئید،

اختلالات اندام های داخلی یا

سایر بیماری ها (مانند مولتیپل اسکلروزیس).

اگر فرصتی برای اصلاح این علت یا درمان موفقیت آمیز بیماری محرک وجود داشته باشد، علائم زوال عقل ثانویه معمولا برطرف می شود. بنابراین در مورد زوال عقل ثانویه می توان عملکرد ذهنی افراد مبتلا را تا حد زیادی با درمان علل و توانبخشی هدفمند بازیابی کرد. این نوع زوال عقل برگشت پذیر است، مشروط بر اینکه بیماری زمینه ای به دلیل درمان طولانی مدت مزمن نشده باشد.

“زوال عقل اولیه” چیست؟

 1. دمانس دژنراتیو

زوال عقل دژنراتیو با تجزیه (دژنراسیون) سلول های عصبی در مغز مشخص می شود. در زوال عقل دژنراتیو، سلول های عصبی در مناطق خاصی از مغز کوچک می شوند یا به طور کامل از بین می روند. حدود ۷۰ درصد از زوال عقل های اولیه، بیماری های زوال عقل دژنراتیو هستند.

که شامل:

بیماری آلزایمر

بیماری پیک

چوریا هانتینگتون

بیماری پارکینسون

 

 1. دمانس عروقی

۱۵ درصد از تمام زوال عقل های اولیه، دمانس عروقی هستند. علل زوال عقل عروقی انفارکتوس های کوچک و اغلب متوالی مغزی یا اختلالات گردش خون در مغز است. سیر زوال عقل عروقی را می توان تحت تاثیر درمان مثبت با توجه به عوامل خطر سیگار کشیدن، دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی و دیس لیپیدمی قرار داد.

 

 1. اشکال مخلوط

با افزایش سن، افراد مبتلا اغلب به اشکال مختلط زوال عقل دژنراتیو و عروقی مبتلا می شوند. اشکال مختلط تقریباً ۱۵-۱۰ درصد باقیمانده تمام زوال عقل های اولیه را تشکیل می دهند.

همانطور که در اینجا مشاهده می شود، اشکال اولیه زوال عقل شامل زوال عقل دژنراتیو، دمانس عروقی و اشکال مختلط است. دمانس های دژنراتیو شامل ب) بیماری آلزایمر، بیماری پیک، زوال عقل فرونتوتمپورال یا زوال عقل لووی. بیشترین احتمال وقوع در بیماری آلزایمر حدود ۶۵ درصد است.

مراقبت ۲۴ ساعته

مراقبت ۲۴ ساعته در بالاترین سطح در خانه شما: طبق بررسی ها، این مفهوم مراقبت بزرگترین آرزوی اکثریت قریب به اتفاق افراد در صورت نیاز موجود یا قریب الوقوع به مراقبت است. به ندرت خانواده، دوستان یا عزیزان وقت و انرژی لازم برای ارائه مراقبت کافی را دارند و به نظر می رسد که نهادینه شدن تنها راه حل است.

سوالات متداول مراقبت

هزینه مراقبت در منزل چقدر است؟

هزینه مراقبت ۲۴ ساعته در منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر تصمیم دارید مراقبی را انتخاب کنید که با فردی که نیاز به مراقبت دارد نقل مکان کند، باید هزینه های ماهیانه را در نظر بگیرید. شما می توانید بخشی از هزینه ها را با حمایت خانواده پرداخت کنید. توجه داشته باشید که تخت و خوابگاه برای مراقب باید گنجانده شود. صلاحیت پرسنل پرستاری و وضعیت مراقبت خاص نیز می تواند بر هزینه ها تأثیر بگذارد.

 

مراقبت در منزل شامل چه مواردی می شود؟

مراقبت در منزل شامل:

مراقبت های اولیه: کمک به بهداشت فردی و رفتن به توالت، پوشیدن لباس، تهیه غذا و سرو کردن آنها

مراقبت فعال: انگیزه و کمک به فعالیت بدنی، کمک برای خودیاری

خانه داری: لباسشویی، اتو، نظافت، آشپزی، خرید و غیره.

حمایت و مراقبت فردی در زندگی روزمره

پرسنل پرستاری به نیازهای شما رسیدگی می کنند و عاشقانه و عاشقانه مراقبت می کنند. مراقبت های پزشکی بخشی از مراقبت های ۲۴ ساعته نیست.

بیشتر بدانید:نوارقلب در منزلخدمات پرستاریخدمات پزشکینگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

هزینه مراقبت در منزل چقدر است؟

با مراقبت در خانه، شما یک مدل هزینه شفاف را انتخاب می کنید. بسته به صلاحیت، قیمت های ما در ماه شروع می شود.

مراقبت های سرپایی چه می کند؟

برخلاف مراقبت ۲۴ ساعته در منزل، مراقبت سرپایی تنها می تواند پشتیبانی انتخابی را ارائه دهد. یک مراقب در قرار ملاقات های ثابت می آید و وظایف مراقبتی که قبلاً در مورد آنها بحث شده است را بر عهده می گیرد. این بازدیدها می تواند چندین بار در روز یا فقط در روزهای فردی هفته انجام شود. فراوانی و دامنه مراقبت های سرپایی بر اساس نیازهای خاص است.

 

مراقبت در منزل چگونه کار می کند؟

در مورد مراقبت ۲۴ ساعته، یک مراقب به خانه شخصی که نیاز به مراقبت دارد نقل مکان می کند. در اینجا او وظایف مختلف مربوط به مراقبت و تأمین را بر عهده می گیرد. او به عنوان عضوی از خانواده، یک تماس دائمی و یک تماس اجتماعی مهم برای فرد نیازمند مراقبت است. کارکنان پرستاری از بهداشت شخصی گرفته تا غذا خوردن و سازماندهی روز پشتیبانی می کنند.

 

 

خدمات پرستار در منزل، فعالیت هایی را که توسط پرسنل متخصص مراقبت های بهداشتی در منزل بیمار انجام می شود، توصیف می کند. مسافت های طولانی، عدم امکان مالی و نیاز به مراقبت مداوم، خدمات در منزل را به منصه ظهور می رساند. خدماتی که بیمار از مؤسسه بهداشتی دریافت می کند در استانداردهای خاصی ارائه می شود. افرادی که پس از جراحی یا درمان نیاز به استراحت و مراقبت در منزل دارند می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

 

خدمات پرستار در منزل چیست؟

خدمات پرستار در منزل که از جمله خدمات مراقبت در منزل می باشد، چکاپ افرادی است که روند درمان را در منزل توسط نیروهای متخصص ادامه خواهند داد. خدمات پرستار در منزل جامع است. نیازهای بیمار یا فرد در فرآیند درمان نیز دامنه این فرآیند را تعیین می کند. مراقبت پرستار در منزل می تواند یک بار یا طولانی مدت باشد. واکسیناسیون، جمع آوری خون، جمع آوری ادرار، اندازه گیری فشار خون، پانسمان و تزریق وریدی از جمله خدمات کوتاه مدت است

 

وظایف یک پرستار خصوصی در خانه چیست؟

با مسئولیت ها و شایستگی های خود مانند خدمات پرستار در منزل و خدمات پزشک در منزل نیازهای بیمار را برآورده می کند. دامنه این سرویس ممکن است متفاوت باشد. شرایط و نیازهای بیمار، مسئولیت پرستار را تعیین می کند. وظایف مراقبتی و خدماتی که توسط پزشک متخصص پس از درمان یا عمل تعیین می شود، به طور کلی به شرح زیر است:

 

 • در خدمات واکسیناسیون، تجویز دوز تجویز شده،
 • انجام تزریق روزانه، نظارت بر دوز و مراقبت های پس از تزریق،
 • نمونه گیری خون و ادرار. تحویل مواد مورد تجزیه و تحلیل به موسسه بهداشتی،
 • توضیح اینکه در صورت قطع نشدن خونریزی در حین تزریق یا خونریزی چه باید کرد.
 • بررسی فشار خون و به اشتراک گذاشتن مقدار فعلی با بیمار یا خویشاوند. ارائه اطلاعات در مورد علائم سطوح غیر طبیعی و توضیح اقدامات لازم در صورت عدم تعادل فشار خون،
 • خدمات پرستار در منزل شامل فعالیت های لباس پوشیدن نیز می شود. زخم های باز تمیز می شوند. دستورالعمل های عملی برای نگهداری ارائه شده است،
 • قرار دادن IV در خانه با باز شدن دسترسی عروقی شروع می شود، لازم است قطب IV را آماده کرده و به طور مناسب برای بیمار قرار دهید و موادی که به ورید می رسد را مشاهده کنید.
 • با خدمات پرستار نوزاد در منزل، نوزاد از اعمال نادرست مصون می ماند. والدین مطلع می شوند و جزئیات حساس فاش می شود.
 • در مراقبت از سالمندان، ساعات مصرف دارو، میزان مصرف، تغذیه و ساعات استراحت کنترل می شود.

 

مزایای خدمات پرستار در منزل چیست؟

خدمات پرستاری در منزل شخصی سازی شده است. بنابراین، کارکنان می توانند روی شخصی که مسئولیتش را بر عهده دارند تمرکز کنند و ایده های راه حلی برای نیازهای فرد ارائه دهند. از آنجایی که توجه و انرژی پرستار معطوف به یک بیمار است، او می تواند حمایت هایی مانند دارو و سرم را با خیال راحت تری ارائه دهد. علاوه بر این، نظارت بر دوز آسان‌تر می‌شود و از مصرف بسیار کم آن جلوگیری می‌شود. کمک های اولیه در شرایط غیرمنتظره انجام می شود. شرایطی مانند احساس ناراحتی از تنهایی پس از درمان قابل پیشگیری است. بیمار از توجهی که به او می شود خشنود است و می داند که در صورت بروز مشکل فوراً مداخله خواهد شد.

 

در صورت وجود شرایط نوزاد، حمام کردن، تغذیه و نظارت بهداشتی نوزاد را هدایت می کند. این به والدینی که برای اولین بار می آیند کمک می کند تا اصول اولیه را درک کنند. اندازه گیری وزن و قد ایده آل را با توجه به ماه تعیین می کند و مقایسه می کند. تشخیص ویژگی های در حال رشد غیرعادی مهم است. با خدمات پرستار در منزل می توان مشکلات را زود تشخیص داد. بزرگ شدن سالم، درمان بدون هیچ مشکلی و حمایت از مراقبت از مزایای اصلی است.

 

خدمات پرستار خصوصی مهراوران نوین چه امتیازاتی دارد؟

خدمات پرستار در منزل مهراوران نوین توسط پرسنل آموزش دیده و متخصص ارائه می شود. پرستاران برای رفع نیازهای مختلف مجهز هستند. نظارت بر وضعیت مراقبت‌های ویژه، مراقبت از زخم خانگی، واکسیناسیون و استفاده از سرم با دقت انجام می‌شود. نظارت بر دوز داروها که با معاینه تعیین می شود و نمونه برداری آسان تر می شود. مزایایی که می توانید با خدمات پرستاری در منزل به دست آورید به شرح زیر است:

 

 • خدمات خانگی باعث صرفه جویی در زمان می شود. مشکلات سفر برطرف می شود.
 • پرستاران بر روی یک بیمار متمرکز می شوند و مراقبت های لازم را با دقت انجام می دهند. نیازی به عجله نیست.
 • خانه جایی است که بیمار در آن احساس راحتی و نیز امنیت می کند. خدمات پرستار در منزل از روانشناسی بیمار محافظت می کند.
 • بیمارستان ممکن است برای برخی غیربهداشتی باشد. آسایش فیزیکی با تمرین بهداشتی در خانه فراهم می شود.
 • پرستاران می توانند از طریق خدماتی که ارائه می دهند، شیوه های صحیح و نادرست را مثال بزنند. بیمار مسیری را که بعد از خدمت طی خواهد کرد مشخص می کند.

چه کسی می تواند از خدمات پرستاری در منزل بهره مند شود؟

در دریافت خدمات پرستاری در منزل که جزو خدمات بهداشتی در منزل است، تبعیض وجود ندارد. حوزه سلامت با جدیت یکسانی به اقشار مختلف جامعه برخورد می کند. خدمات به نوزادان، کودکان، جوانان، بزرگسالان، سالمندان، مردان و زنان ارائه می شود. کسانی که می توانند خدمات پرستاری را در منزل دریافت کنند به شرح زیر است:

 • بیمارانی که به تنهایی زندگی می کنند،
 • سالمندان نیازمند مراقبت،
 • کسانی که بیش از حد از دارو استفاده می کنند و خطر مخلوط کردن آنها را دارند،
 • افراد سالمی که نیاز به مراقبت نسبی دارند،
 • مواردی که نیاز به سرم، دارو و واکسیناسیون منظم دارند،
 • کسانی که جراحی پرخطر داشته اند،
 • افرادی که از آنها نمونه آنالیز گرفته می شود،
 • بیمارانی که نیاز به مراقبت از زخم یا اندام قطع شده دارند،
 • نوزادان تازه متولد شده.

 

چگونه خدمات پرستاری مراقبت در منزل را دریافت کنیم؟

دسترسی به خدمات بهداشتی آسان است. درخواست را می توان در بیمارستان یا آنلاین انجام داد. تجویز دارو برای درمان دارویی در خدمات پرستاری در منزل، که شامل واکسیناسیون، سرم و تجویز دارو است، مورد نیاز است. تصویر یا فرمت فایل نسخه در سیستم آپلود می شود. پرسنل طبق نسخه تعیین می شوند. مناسب ترین پرسنل با توجه به بیماری و روند درمان بیمار به خدمات اختصاص داده می شود.

 

پرستار مراقبت از منزل چگونه بیمار را تحت نظر دارد؟

پیگیری بیمار نیاز به تجربه دارد. خدمات پرستار در منزل مبتنی بر مشاهده و تمرین است. پرسنل متخصص از وضعیت نظارت شده آگاهی کامل دارند. تحولات عادی و غیر طبیعی تشخیص داده می شود. مشاهده؛ در مراقبت از نوزادان و بیماران برجسته است. رویدادهای فیزیکی در طول پیگیری نوزادان بررسی می شود. تغذیه، دفع مدفوع و دفعات گریه مهم است. رفتار کودک برای اطمینان از انطباق با سطح ماه کنترل می شود. هنگامی که علائم منفی رخ می دهد، والدین راهنمایی می شوند. جزئیات مراقبت از بیمار متفاوت است. خدمات پرستار در منزل برای بسیاری از پویایی ها مناسب است. نکته مشترک تشخیص موقعیت های غیرعادی بر اساس تجربه است.

 

مراقبت از بیمار پس از مراقبت های ویژه چگونه باید باشد؟

خدمات پرستار در منزل پس از مراقبت های ویژه می تواند به بازیابی عملکردهای از دست رفته کمک کند. مراقبت های تخصصی نیز برای روحیه و انگیزه بیمار در طول روند بهبودی بسیار مهم است. عادی سازی افرادی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند دو مرحله دارد. درمان فیزیکی با بسته شدن زخم های برش شروع می شود. آخرین مرحله کاهش درد و افزایش تحرک است. بهبود روانی مستلزم رفع اضطراب است. احساسات ممکن است در محیط خانواده به منصه ظهور برسد. پس از جراحی نیاز به خدمات حرفه ای و مصمم است. خدمات پرستار در منزل تمامی نیازهای بعد از مراقبت های ویژه را برطرف می کند.

بیشتربدانید:دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

خدمات پرستار خصوصی در منزل پس از مراقبت های ویژه چیست؟

خدمات پرستار در منزل پس از مراقبت های ویژه برای افرادی است که از مشکلات سلامتی جدی جان سالم به در برده اند. بیماری های قلبی عروقی، مغزی، ریوی و کلیوی ممکن است نیاز به مراقبت های ویژه داشته باشند. حداکثر مراقبت پس از از دست دادن عملکرد اندام های حیاتی مورد نیاز است. به همین دلیل، پرسنل متخصص برای ارائه مراقبت های خانگی پس از مراقبت های ویژه تعیین می شوند. نیاز به توالت، شستشو، تغذیه، مصرف دارو و وضعیت خواب بیمار با توصیه و پیشنهادات پزشک متخصص تعیین می شود. ناحیه عمل شده وضعیت بیمار و روند مراقبت در منزل را تعیین می کند. به خصوص پس از مراقبت های ویژه، خدمات پرستار در منزل توسط پرسنل متخصص با تجربه مراقبت های ویژه ارائه می شود. پرستار خصوصی در ارتباط مستمر با پزشکان متخصص است که با توجه به شرایط بیمار این فرآیند را مدیریت می کنند. در صورت نیاز پشتیبانی دریافت می کند.

توانبخشی کودکان چیست؟ مناطق خدمات چیست؟

توانبخشی دوران بارداری چیست، برای چه بیماری هایی خدمات ارائه می دهد، اطلاعات دقیق در مورد توانبخشی سالمندان و مناطق خدماتی در مقاله وبلاگ ما است.

توانبخشی کودکان چیست؟ تمام تکنیک‌های فیزیوتراپی که برای از بین بردن کمبودهایی که پس از مشکلاتی که کودکان در رحم مادر تجربه می‌کنند، پس از مشکلاتی که در حین تولد رخ می‌دهند یا به دلیل ناراحتی‌های بعد از آن رخ می‌دهد، توانبخشی کودکان نامیده می‌شوند . هدف از توانبخشی کودکان کمک به کودک برای رسیدن به حداکثر مهارت های زندگی روزمره است که می تواند به دست آورد، کارایی را به دست آورد و با زندگی سازگار شود. نیاز به یک رویکرد کل نگر دارد. درمان مانند بزرگسالان انجام نمی شود ، بلکه از طریق بازی انجام می شود. چه بیماری هایی با توانبخشی کودکان درمان می شوند؟

 

فیزیوتراپی کودکان چیست؟

 • فلج مغزی
 • بیماری های عضلانی
 • تورتیکولی
 • آسیب شبکه بازویی
 • آرتریت روماتوئید نوجوانان
 • اختلالات عصبی عضلانی

 

فیزیوتراپی کودکان چیست؟

چه تکنیک هایی در توانبخشی کودکان استفاده می شود؟

 • آموزش فعالیت های روزمره زندگی
 • آموزش پیاده روی
 • توسعه مهارت های حرکتی درشت و ظریف
 • آموزش ارتز و پروتز

 

توانبخشی سالمندان چیست؟

مجموعه خدمات سازگاری و آموزشی است که به منظورپیشگیری، به تعویق انداختن و کاهش ضایعات عملکردی در سالمندان به دلیل از دست دادن فیزیولوژیکی یا بیماری های مختلف ارائه می شود.

این مهم ترین جزء مراقبت از سالمندان است

. این رویکردی است که هدف آن بهبود کیفیت زندگی با در نظر گرفتن عملکرد است

. هر سالمندی باید به طور ویژه مورد ارزیابی قرار گیرد. یک برنامه توانبخشی منحصر به فرد با وضعیت عملکردی، سطح شناختی،

محدودیت های فیزیولوژیکی، سطح اجتماعی-اقتصادی، سطح خانواده و حمایت، سطح فرهنگی و انتظارات مورد نیاز است.

پس از این ارزیابی ها، باید برای سالمندان هدف تعیین شود.

بیشتربدانید:تزریقات در غرب تهرانتزریقات در شهرک غربتزریقات در منزلتزریق در منزل تهران

توانبخشی سالمندان

اهداف توانبخشی سالمندان چیست؟

 • بهبود کیفیت زندگی
 • برای رسیدن به حداکثر سطح استقلالی که می توان به آن دست یافت
 • از عدم تحرک اجتناب کنید
 • تشویق به زندگی اجتماعی

 

توانبخشی سالمندان چیست؟

افزایش سن یک فرآیند طبیعی است و تغییرات فیزیولوژیکی ناگزیر در این فرآیند رخ می دهد. تغییراتی که با افزایش سن در سیستم قلبی عروقی، سیستم تنفسی، سیستم اسکلتی عضلانی، سیستم عصبی و متابولیسم ایجاد می شود و زمین خوردن های مکرر بر توانایی فرد برای حرکت تأثیر منفی می گذارد. حفاظت از کیفیت زندگی سالمندان ما که اعضای ارزشمند جامعه ما هستند و اطمینان از زندگی فعال آنها یکی از وظایف مشترک متخصصان مراقبت های بهداشتی و همچنین کل جامعه به ویژه خانواده است.

 

توانبخشی سالمندان و هدف آن چیست؟

مجموعه کاملی از خدمات ترمیم، سازگاری و آموزشی است که با هدف پیشگیری، تأخیر و کاهش ضایعات عملکردی ناشی از تغییرات فیزیولوژیکی و بیماری‌های مزمن در سالمندان ارائه می‌شود.

 

توانبخشی سالمندان برای چه کسانی اعمال می شود؟

 • سالمندان دارای ناتوانی جسمی
 • افراد مسن مبتلا به بیماری های مزمن
 • سالمندانی که قدرت بدنی خود را از دست داده اند، حتی اگر بیماری نداشته باشند
 • توانبخشی سالمندان

 

 توانبخشی سالمندان چگونه اجرا می شود؟

هر بیمار نیازهای منحصر به فردی دارد و برنامه توانبخشی تنها در صورتی موفق خواهد بود که به صورت جداگانه برنامه ریزی شود.

ما با تیم متخصص خود متشکل از پزشکان، فیزیوتراپیست ها، پرستاران، متخصصان مراقبت از زخم و تکنسین های مراقبت، فرد سالمند را به صورت چند رشته ای ارزیابی می کنیم. ما یک ارزیابی عملکردی، فیزیکی و روانی اجتماعی از فرد انجام می دهیم و درمان پذیری و نیازهای درمانی او را تعیین می کنیم. بر اساس اطلاعات به دست آمده، برنامه درمانی، هدف و مدت زمان را تعیین می کنیم و برنامه توانبخشی بیمار خود را در اسرع وقت آغاز می کنیم.

 

مزایای توانبخشی سالمندان چیست؟

 • باعث افزایش حرکات مفاصل می شود.
 • قدرت عضلانی را افزایش می دهد.
 • به کاهش درد کمک می کند.
 • مهارت های دستی و عمومی را افزایش می دهد.
 • ظرفیت قلبی عروقی و ریوی را افزایش می دهد.
 • تشکیل پوکی استخوان (از دست دادن استخوان) را کاهش می دهد.
 • تعادل و هماهنگی را بهبود می بخشد.
 • تاثیر مثبتی بر چاقی و سایر اختلالات تغذیه ای دارد.
 • خطر افتادن را کاهش می دهد.
 • مصرف مواد مخدر را کاهش می دهد.
 • رفاه روانی را فراهم می کند.
 • ترس از حرکت را کاهش می دهد.
 • زندگی اجتماعی را تشویق می کند.
 • بار کسانی را که از بیمار مراقبت می کنند کم می کند.

 

خدمات توانبخشی سالمندان شامل چه مواردی است؟

 • برنامه تمرینی شخصی برنامه ریزی شده
 • تمرینات تقویتی برای همه گروه های عضلانی
 • مطالعات افزایش دامنه حرکتی مفاصل
 • مطالعات دفع ترشح (خلط) با تمرینات تنفسی
 • مدیریت درد و تقویت عضلات با دستگاه های الکتروتراپی
 • تمرینات پیاده روی و تعادل
 • تعیین نیاز به وسیله راه رفتن کمکی و آموزش استفاده از آن
 • تمهیدات لازم خانگی ( نیازهایی مانند میله های چنگال در راهروها، ارتفاع تخت و صندلی، چیدمان حمام و سرویس بهداشتی تعیین شده و خانواده راهنمایی می شوند.)

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

چرا توانبخشی سالمندان در خانه؟

برای اینکه سالمندان ما که باید در طول فرآیند کووید-۱۹ مراقب باشند، احساس امنیت کنند

محافظت از بیمار در برابر عفونت های بیمارستانی

کاهش مشکلات حمل و نقل و استرس هنگام مراجعه به بیمارستان

رفع مشکل انتقال هنگام مراجعه به بیمارستان

کاهش از دست دادن زمان در انتظار یک جلسه در بیمارستان

برای از بین بردن مشکل سازگاری که ممکن است توسط افراد مسن در خدمات دریافت شده در بیمارستان تجربه شود.

افزایش کیفیت و کارایی درمان با طولانی‌تر نگه‌داشتن زمان اختصاص یافته به بیمار با خدمات فیزیوتراپی در منزل، برخلاف بیمارستان‌ها.

پیشگیری از پیشرفت بیماری با دریافت توانبخشی در مراحل اولیه به جای جلسات دیرهنگام که در تاریخ های بعدی در بیمارستان ها انجام می شود.

افزایش موفقیت با ارزیابی محیط زندگی سالمندان و سازماندهی برنامه درمانی با توجه به محیط خانه و زندگی روزمره.