پرستار کودک و سالمند

پرستار کودک و سالمند ؛بسیاری از خانواده ها و اعضای خانواده تصمیم می گیرند به جای بردن سالمندان به خانه سالمندان در خانه از آنها مراقبت کنند و این می تواند به یک کار پیچیده تبدیل شود زیرا زمان بر است و باید با عشق و مراقبت شخصی، شفقت، عزت و درک انجام شود. . برای بهبود بهتر این اراده شخصی، در اینجا چند نکته ضروری وجود دارد.

 

مشاوره اجتماعی

برای مراقبت از سالمندان، ادغام سالمندان در خانواده در مراقبت های خانگی و همچنین در گروه های اجتماعی مهم است. فعالیت های خانوادگی را با اعضای خانواده انجام دهید تا بتوانند لحظاتی را با هم به اشتراک بگذارند، مانند باربیکیو آخر هفته، پیاده روی در پارک یا سفر به حومه شهر. آنها را تشویق کنید تا در باشگاه هایی مانند شطرنج، هنر و صنایع دستی یا کار داوطلبانه شرکت کنند که باعث فعال شدن بیشتر آنها می شود. در صورت اثبات ناتوانی در رانندگی ایمن خودرو در افراد مسن، از تحویل گرفتن گواهینامه رانندگی خودداری کنید. با او به شیوه ای دلپذیر، قانع کننده و قابل فهم صحبت کنید. راهی برای تصمیم گیری نهایی برای او پیدا کنید یا می تواند به یک آموزشگاه رانندگی برود و یک ارزیابی بی طرفانه انجام دهد با این درک که تصمیم مربی تصمیم می گیرد که آیا او می تواند رانندگی کند یا نه. به او کمک کنید تا از نظر جسمی مستقل باشد، به همین دلیل ضروری است مبلمان در شرایط نامناسب را از خانه حذف کنید و همچنین راهروها را آزاد کنید تا بتواند با آزادی بیشتری حرکت کند و مراقب باشید که میز یا صندلی در آن قرار نگیرد. گوشه ها تا به صندلی ها برخورد نکنند. پس از تمیز کردن زمین، از خشک بودن آن اطمینان حاصل کنید تا از سقوط شدید جلوگیری شود.

 

نکات بهداشتی

برای جلوگیری از ابتلا به آلزایمر در سالمندان و بیمه کردن و مراقبت از سالمند، دستیار ارائه دهنده مراقبت در منزل، مراقبت تسکینی، باید با اراده و حوصله خود با پزشک معالج، متخصصان بهداشت همکاری کند تا برخی از وظایف را تسهیل کند. که باید با تجویز پزشک یا مراقبت های پرستاری اطمینان حاصل شود. برخی از افراد مسن با از دست دادن استقلال، بیماری های مزمنی دارند که نیاز به مراقبت و کمک ویژه دارند. او را به رعایت بهداشت فردی روزانه تشویق کنید و سعی کنید بهداشت دهان و دندان را نیز رعایت کند، زیرا در افراد مسن این کار از هر مرحله دیگری از زندگی حساس تر است و باید برای جلوگیری از بیماری، از دست دادن قسمتی از دندان ها و از بین رفتن قسمتی از دندان ها، آن را با نظم بسیار زیاد انجام داد. جویدن ناکافی در افراد مسن احتمال ابتلا به بیماری های مزمن مانند کم خونی، فشار خون یا دیابت بیشتر است، بنابراین توجه به رژیم غذایی ضروری است. یک رژیم غذایی متعادل ارائه دهید و در صورت لزوم، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید تا سعی کنید فهرستی را ایجاد کنید که شامل غذاهایی است که برای سالمندان مزه دار می شود. مهمترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که همه این کارها همیشه باید با دقت زیادی انجام شود، زیرا این شخصی است که قبلاً از شخص دیگری نیز مراقبت می کرده است، بنابراین اگر این موقعیت را به عنوان یک بازگشت در نظر بگیرید باعث لذت بیشتر می شود. وظیفه. اما بیمه درمانی برای سالمندان واقعاً به عنوان یک زندگی کمکی ضروری است. سالمندان در مراقبت در منزل باید توسط خدمات مراقبت دائمی با کمک متخصصان بهداشت، به عنوان پزشک معالج یا مجاز توسط اعضای خانواده ارائه شوند.

 

یک تلفن همراه با کاربری آسان برای سالمندان پیدا کنید

در حال حاضر، تلفن همراه یکی از مفیدترین چیزها برای برقراری ارتباط سریع با کسی است. بنابراین، انواع مختلفی از گوشی ها وجود دارد. انواع گوشی هایی وجود دارند که برای جوانان مناسب هستند و انواع دیگری که بیشتر برای افراد مسن در نظر گرفته شده اند. اما چگونه مناسب ترین نوع گوشی را برای سالمندان انتخاب کنیم؟ بهترین گوشی ها برای سالمندان را کجا پیدا کنیم؟

 

چگونه نوع مناسب گوشی را برای سالمندان انتخاب کنیم؟

از آنجایی که در حال حاضر انواع زیادی از تلفن ها در دسترس هستند، انتخاب نوع مناسب تلفن برای سالمندان می تواند دشوار باشد. ویژگی های تلفن همراه مخصوص افراد مسن است. چون مغز افراد مسن با جوان ها یکی نیست و ممکن است خیلی چیزها را به خاطر نیاورند. در نتیجه، ممکن است استفاده از تلفن های همراه جوان پسند برای آنها مشکل باشد. با این حال، در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در انتخاب ویژگی های مناسب تلفن همراه برای سالمندان کمک می کند:

تلفن انتخابی سالمندان باید آسان باشد. بیشتر اوقات، دلیل نیاز سالمندان به تلفن تماس با فرزندان یا خانواده است. بنابراین افراد مسن تر به گوشی با گزینه های زیاد نیاز ندارند.

دسترسی به گزینه های تلفن همراه باید آسان باشد. شامل تصاویر و متن برای نشان دادن هر گزینه، مانند تماس و فهرست. یک فرد مسن باید بتواند همه صداها را هنگام تماس با کسی بشنود. در این راستا صدای گوشی باید مشخص باشد که در حال تماس یا دریافت تماس است. باتری گوشی نیز باید بادوام باشد.

همه اینها در انتخاب گوشی برای سالمندان بسیار مهم است. اگر می خواهید انواع مدل گوشی های مناسب برای سالمندان را بیابید، به این سایت تلفن های همراه لمسی ارشد مراجعه کنید.

بیشتربدانید:سرم تراپی در منزل غرب تهرانمراقبت از سالمند و کودک در منزلنگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاناعزام پزشک به منزلتزریقات نیاوران

چگونه بهترین تلفن همراه با کاربری آسان را برای سالمندان پیدا کنیم؟

پیدا کردن گوشی هایی که می توانید انتخاب کنید کار سختی نیست. فروشگاه های آنلاین ساده ترین راه برای یافتن بهترین تلفن همراه کاربرپسند برای سالمندان هستند. مزایای پیدا کردن یک تلفن همراه با کاربری آسان برای سالمندان در فروشگاه آنلاین چیست؟ اطلاعات کافی در مورد تلفن های همراه برای سالمندان به دست می آورید. به عنوان مثال: نوع گوشی، قیمت و مدل آن. اما اگر برای یافتن گوشی در فروشگاه اینترنتی مشکل دارید، بهتر است مستقیما به فروشگاه مراجعه کنید.

 

چگونه برای سالمندان تلفن همراه بخریم؟

قبل از خرید گوشی برای هدیه دادن به یک سالمند، خوب است بررسی کنید که گوشی انتخابی شما برای افراد مسن مناسب است یا خیر. وقتی فروشگاهی را برای خرید گوشی پیدا کردید، می توانید سفارش را انجام دهید. اطلاعات تلفنی که باید انتخاب شود باید در سفارش شما ظاهر شود. اگر تصمیم به خرید تلفن همراه برای سالمندان در فروشگاه آنلاین دارید، تا زمانی که تمام قراردادها انجام نشده است، پیش پرداخت نکنید. مهم است که مراقب باشید، برای جلوگیری از از دست دادن پول.

بسیاری از ما مجبور شده‌ایم یک بیماری را در بیمارستان سپری کنیم، چه ما یا یکی از اعضای خانواده، بنابراین می‌دانیم که این یک روند طولانی است که در آن باید صبر و پشتکار زیادی داشته باشیم.

 

پس از بستری شدن در بیمارستان، پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت از منزل با هدف تسهیل آسایش بیمار رایج است، جایی که در اکثر مواقع این بستگان هستند که وظیفه ارائه چنین مراقبت‌هایی را بر عهده دارند. با این حال، بسیاری از اوقات نه زمان و نه تجربه لازم برای ارائه توجه صحیح و شایسته به عزیزمان وجود دارد.

 

به همین دلیل است که یک پرستار خانگی از خانواده حمایت زیادی می کند، زیرا آنها مطمئن خواهند بود که به درستی و حرفه ای از بیمار مراقبت خواهند کرد. اما وجود یک پرستار یا پرستار در منزل چه مزایای دیگری دارد؟ در اینجا به توضیح آنها می پردازیم:

RN ها در مراقبت از هر سنی با تجربه هستند

بیمار در محیط خود باقی می ماند و با مراقبت های لازم امکان بهبود سریعتر را دارد

خطر ابتلا به عفونت های بیمارستانی را کاهش می دهد

بیمار به کسانی که در خانه مانده اند و بالعکس اهمیتی نمی دهد

خطر بروز یا تشدید اختلالات روانی را به دلیل بستری طولانی مدت در بیمارستان به ویژه در افراد مسن کاهش می دهد.

دسترسی به یک تیم چند رشته ای بدون ترک خانه. آژانس‌هایی که خدمات بستری در منزل را ارائه می‌دهند، تیمی از متخصصان بهداشتی دارند که برای مراقبت از بیمار در خانه می‌آیند.

ایده آل برای مراقبت های تسکینی، زیرا بیمار در کنار خانواده و در آسایش خانه خود خواهد بود

 

پرستاری در منزل و فواید آن

پرستار در منزل، خدمتی که هر روز به لطف راحتی بیماران محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

خدمات پرستاری در منزل به تمام کسانی که نیاز به مراقبت ویژه دارند، چه در بیمارستان و چه در آسایش خانه ارائه می شود. یکی از بزرگترین مزیت های این خدمات آرامش خاطری است که خانواده بیمار هنگام سپردن آنها به دستیاران پرستاری می توانند داشته باشند، زیرا هر یک از کارکنان استانداردهای کیفیت بالایی را دارند و علاوه بر آن مهراوران نوین عملکرد خود را از طریق مدیران پرستاری تأیید می کند که روزانه گواهی می دهند که نیروهای کمکی روند مناسبی را با هر یک از آنها انجام می دهند.

 

مزایای پرستاران بیشتر به لطف پرستاری در منزل

مهراوران نوین شرکتی است که دارای یک سال تجربه در ارائه خدمات به بیمارانی است که نیاز به مراقبت ویژه در منزل دارند و همیشه نیازهای مختلف بیماران را برآورده می کند.

 

در اینجا می توانید در زمینه های زیر پشتیبانی پیدا کنید:

مراقبت از بیماران سالمند:

ما می دانیم که در بسیاری از مواقع مراقبت از بستگانی که به سن بالایی می رسند و نیاز به حمایت پرسنل آموزش دیده برای زندگی روزمره خود دارند و می توانند آنها را به صورت روزانه همراهی کنند، می تواند دشوار باشد. به همین دلیل، در مهراوران نوین ما دستیاران پرستاری واجد شرایطی داریم که دوره های تخصصی مراقبت از سالمندان را گذرانده اند، که ما را از خدمات مراقبت اولیه متمایز می کند.

 

رویه های جزئی:

اگر به خدمات تزریق، کشیدن بخیه، تمیز کردن زخم نیاز دارید، در اینجا می توانید بین ساعت ۷ صبح تا ۷ بعد از ظهر دستیار داشته باشید. تا ساعت ۸ شب که به هر نقطه از کلان شهر می رود تا خدمات را به شما ارائه دهد.

 

کمک های بعد از جراحی:

تیم ما از دستیاران پرستاری در خانه در مدلین، با همراهی رئیس پرستاری، آماده است تا پس از انجام هر گونه جراحی، مراقبت های جامعی را به شما ارائه دهد.

 

در این سرویس دریافت خواهید کرد:

همراهی در طول فرآیند حمام تخت یا دوش گرفتن

تجویز داروها تحت فرمول پزشکی – تزریقی

مراقبت و مدیریت زخم

اندازه گیری فشار خون سریال

همراهی در غذا

تعویض یا برداشتن لوله های مثانه و بینی معده (بیمار باید لوله ها را تامین کند)

همراهی در نوبت های پزشکی

تحویل فیزیکی تاریخچه مراقبت

 

خدمات پرستاری در منزل چیست؟

خدمات پرستاری در منزل جایگزین مناسبی برای مراقبت از بیماران، به ویژه افراد مسن و افرادی است که به مراقبت تسکینی نیاز دارند. اما باید درک کنیم که پرستارانی که خدمات خود را در منزل ارائه می‌کنند برای انجام وظایف خاص و با ساعات کاری مشخص استخدام می‌شوند، زیرا گرچه این شغل بسیار اصیل است، اما یک حرفه است و نیاز به برخورد آبرومندانه و پرداختی در این بین دارد.

بیشتربدانید:ویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهراناعزام پزشک به منزل

این امر به این دلیل است که گاهی اوقات افرادی که آنها را استخدام می کنند وظایف خود را انجام نمی دهند و / یا فرض می کنند که خدمات پرستاری نیز مسئولیت کارهای خانه را بر عهده دارد، همراه با این واقعیت که آنها به برنامه خود، به ویژه زمان خروج احترام نمی گذارند. ، و در برخی موارد پرداخت های شما به موقع و به صورت انجام نمی شود. بنابراین، قبل از استخدام یک خدمات پرستاری، مهم است که در صورت امکان با طرفین درگیر بحث شود، مهم نیست که چقدر مورد نیاز است، همچنین ضروری است که هر دو طرف (پرستار (یا) و پیمانکار) توافقات خود را قبل از شروع به کار انجام دهند. بیمار در خانه

 

برخی از وظایف اساسی که پرستاران باید انجام دهند عبارتند از:

 

بهبودی لازم را چه پس از عمل جراحی و چه به دلیل زخم هایی که ممکن است بیمار به دلیل بستری شدن داشته باشد، انجام دهید. پرستار یا پرستار باید وسایل لازم مانند گاز، پانسمان یا سرم نمکی را برای انجام این کار داشته باشند.

در بهداشت روزانه به بیمار کمک کنید.

هر دو داروی لازم را تجویز کنید

به بیمار کمک کنید تا تمرینات درمانی خود را انجام دهد

طبق برنامه غذایی بیمار غذا تهیه کنید یا غذای از قبل آماده شده سرو کنید

تکامل بیمار را زیر نظر داشته باشید و نسبت به هر گونه ناهنجاری هوشیار باشید

به بیمار در برنامه روزانه خود کمک کنید

گرفتن علائم حیاتی برای تهیه گزارش از سلامت بیمار.

جنبه هایی که باید قبل از استخدام یک خدمات پرستاری در نظر بگیرید

با افزایش جمعیت، بیماری های مرتبط با افزایش سن نیز افزایش می یابد. در میان این بیماری ها بیماری هایی مانند آلزایمر، زوال عقل و پوکی استخوان خودنمایی می کنند. مراقبت از سالمندانی که با چنین بیماری هایی دست و پنجه نرم می کنند که کیفیت زندگی آنها را کاهش می دهد در خانه انجام می شود تا در بیمارستان یا مرکز بهداشت. برخی از جزئیات حیاتی در این نوع شیوه‌های مراقبت در منزل که توسط یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی متخصص یا بستگان بیمار انجام می‌شود، آشکار می‌شوند.

 

مراقبت از سالمندان چیست؟

اگرچه از خانه های سالمندان، خانه های سالمندان و افرادی که به عنوان یک حرفه از سالمندان مراقبت می کنند کمک دریافت می شود، اما مهم است که اعضای خانواده که سالمند به آنها تعلق دارد نیز در مورد مراقبت از سالمند آگاهی داشته باشند. مراقبت از سالمند تنها شامل تغذیه سالمند، بهداشت فردی و نظارت بر بیماری های او نمی شود. همچنین شامل فراهم کردن شرایط و رفتارهای لازم برای گذراندن زندگی باقیمانده خود تا حد امکان در آرامش و شادی است. در مراقبت از سالمندانی که بیماری‌های مزمن دارند و روی صندلی چرخدار یا تخت می‌نشینند، مسائل مهمی وجود دارد. بهبود آسایش فرد در منزل، شناسایی و تهیه وسایل پزشکی که نیاز به استفاده در منزل دارند، تهیه لوازم خانگی کمکی برای افراد مسن در بستر در مواردی مانند استحمام و نظافت شخصی و چیدمان وسایل منزل به گونه ای که فرد به راحتی به آن دسترسی داشته باشد. و استفاده از آنها از جمله موارد برجسته است. این اولویت ها باید اجرا شود تا فرد بتواند زندگی راحت و آرام تری داشته باشد.

 

در طول مراقبت از سالمند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در مراقبت از سالمندان، اطمینان از پاکیزگی، نظم و تهویه محیط در خانه مهم است. سالم است که به جای وسایلی که زندگی را برای فرد سخت می کند، وسایل ساده و در دسترس را در خانه نگه دارید. مهمترین مسئله در مراقبت از سالمندان این است که رعایت بهداشت فردی به گونه ای انجام شود که از سلامت فرد محافظت کرده و به رفاه او کمک کند. فرد سالمند باید حداقل هفته ای یکبار با لوازم بهداشتی مناسب شسته شود. پوشیدن لباس های نخی و جاذب عرق که تا حد امکان راحت باشد، مهم است. باید اطمینان حاصل شود که فرد سالمند روزانه دهان، دندان ها، گوش ها، چشم ها، ناحیه تناسلی و مقعد خود را تمیز می کند. در صورت وجود محدودیت فیزیکی، نظافت شخصی روزانه در بازه های زمانی ۷-۸ ساعته با کمک مراقب انجام می شود. با کاهش تحرک فرد به دلیل محدودیت های بدن، استخوان ها ضعیف شده و عضلات به تدریج ضعیف می شوند. به همین دلیل باید سالمند را به پیاده روی کوتاه در فضای باز یا خانه تشویق کرد. اگر فرد دارای محدودیت های فیزیکی است، حرکات سبک بازو، حرکات گردن و تمرینات پا باید در حالت نشسته انجام شود. در سالمندانی که کاملاً در بستر هستند، حجم عضلات پا به دلیل عدم تحرک کاهش می یابد. علاوه بر این، خطر لخته شدن در برخی از اندام های داخلی بدن به دلیل پاهای بی حرکت افزایش می یابد. برای جلوگیری از این موارد باید پاهای فرد را با حرکات دایره ای ماساژ داد تا ماهیچه ها فعال شوند.

 

مسائل مهم در مراقبت از سالمندان در بستر چیست؟

در مراقبت از سالمندان بستری، بهداشت فردی روزانه حرف اول را می زند. حمایت یکی از اعضای خانواده یا یک مراقب حرفه ای برای فردی که نمی تواند این نیازها را به تنهایی برآورده کند ضروری است. سالمند باید حتما هفته ای یکبار حمام کند. استحمام باید با تکیه گاه یک صندلی مناسب برای استحمام یا استحمام در رختخواب انجام شود، بدون اینکه بار اضافی بر روی فرد وارد شود یا آسیب جسمی وارد شود. علاوه بر این، برای تمیز کردن دهان افراد مسن، نیازهای ضروری مانند مسواک زدن و خارج کردن ترشحات اضافی دهان با گاز باید برآورده شود. نیاز به توالت رفتن به طور کلی سخت ترین موضوع برای این بیماران است و باید از محصولات تکنولوژیکی توسعه یافته در سال های اخیر در این زمینه استفاده شود. دستمال مرطوبی که به پوست آسیبی نمی رساند را می توان برای تمیز کردن مقعد و ناحیه تناسلی استفاده کرد. علاوه بر این، این افراد به دلیل خشکی و فشار ناشی از دراز کشیدن، مستعد ایجاد زخم پوستی هستند. برای جلوگیری از زخم های پوستی باید روزی ۲ تا ۳ بار پوست تمیز را با کرم های مناسب مرطوب کرد و برای جلوگیری از ایجاد زخم فشاری بر روی بدن بیمار سالمند، مرتباً وضعیت تخت را تغییر داد.

 

با افزایش جمعیت، بیماری های مرتبط با افزایش سن نیز افزایش می یابد. در میان این بیماری ها بیماری هایی مانند آلزایمر، زوال عقل و پوکی استخوان خودنمایی می کنند. مراقبت از سالمندانی که با چنین بیماری هایی دست و پنجه نرم می کنند که کیفیت زندگی آنها را کاهش می دهد در خانه انجام می شود تا در بیمارستان یا مرکز بهداشت. برخی از جزئیات حیاتی در این نوع شیوه‌های مراقبت در منزل که توسط یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی متخصص یا بستگان بیمار انجام می‌شود، آشکار می‌شوند.

 

مراقبت از سالمندان چیست؟

اگرچه از خانه های سالمندان، خانه های سالمندان و افرادی که به عنوان یک حرفه از سالمندان مراقبت می کنند کمک دریافت می شود، اما مهم است که اعضای خانواده که سالمند به آنها تعلق دارد نیز در مورد مراقبت از سالمند آگاهی داشته باشند. مراقبت از سالمند تنها شامل تغذیه سالمند، بهداشت فردی و نظارت بر بیماری های او نمی شود. همچنین شامل فراهم کردن شرایط و رفتارهای لازم برای گذراندن زندگی باقیمانده خود تا حد امکان در آرامش و شادی است. در مراقبت از سالمندانی که بیماری‌های مزمن دارند و روی صندلی چرخدار یا تخت می‌نشینند، مسائل مهمی وجود دارد. بهبود آسایش فرد در منزل، شناسایی و تهیه وسایل پزشکی که نیاز به استفاده در منزل دارند، تهیه لوازم خانگی کمکی برای افراد مسن در بستر در مواردی مانند استحمام و نظافت شخصی و چیدمان وسایل منزل به گونه ای که فرد به راحتی به آن دسترسی داشته باشد. و استفاده از آنها از جمله موارد برجسته است. این اولویت ها باید اجرا شود تا فرد بتواند زندگی راحت و آرام تری داشته باشد.

 

در طول مراقبت از سالمند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در مراقبت از سالمندان، اطمینان از پاکیزگی، نظم و تهویه محیط در خانه مهم است. سالم است که به جای وسایلی که زندگی را برای فرد سخت می کند، وسایل ساده و در دسترس را در خانه نگه دارید. مهمترین مسئله در مراقبت از سالمندان این است که رعایت بهداشت فردی به گونه ای انجام شود که از سلامت فرد محافظت کرده و به رفاه او کمک کند. فرد سالمند باید حداقل هفته ای یکبار با لوازم بهداشتی مناسب شسته شود. پوشیدن لباس های نخی و جاذب عرق که تا حد امکان راحت باشد، مهم است. باید اطمینان حاصل شود که فرد سالمند روزانه دهان، دندان ها، گوش ها، چشم ها، ناحیه تناسلی و مقعد خود را تمیز می کند. در صورت وجود محدودیت فیزیکی، نظافت شخصی روزانه در بازه های زمانی ۷-۸ ساعته با کمک مراقب انجام می شود. با کاهش تحرک فرد به دلیل محدودیت های بدن، استخوان ها ضعیف شده و عضلات به تدریج ضعیف می شوند. به همین دلیل باید سالمند را به پیاده روی کوتاه در فضای باز یا خانه تشویق کرد. اگر فرد دارای محدودیت های فیزیکی است، حرکات سبک بازو، حرکات گردن و تمرینات پا باید در حالت نشسته انجام شود. در سالمندانی که کاملاً در بستر هستند، حجم عضلات پا به دلیل عدم تحرک کاهش می یابد. علاوه بر این، خطر لخته شدن در برخی از اندام های داخلی بدن به دلیل پاهای بی حرکت افزایش می یابد. برای جلوگیری از این موارد باید پاهای فرد را با حرکات دایره ای ماساژ داد تا ماهیچه ها فعال شوند.

بیشتربدانید:استخدام نیروی مراقبتیاعزام پرستار برای مراقبت از بیماراعزام پرستار کودکنگهداری سالمند و کودکخدمات پرستاری در منزل تهران

مسائل مهم در مراقبت از سالمندان در بستر چیست؟

در مراقبت از سالمندان بستری، بهداشت فردی روزانه حرف اول را می زند. حمایت یکی از اعضای خانواده یا یک مراقب حرفه ای برای فردی که نمی تواند این نیازها را به تنهایی برآورده کند ضروری است. سالمند باید حتما هفته ای یکبار حمام کند. استحمام باید با تکیه گاه یک صندلی مناسب برای استحمام یا استحمام در رختخواب انجام شود، بدون اینکه بار اضافی بر روی فرد وارد شود یا آسیب جسمی وارد شود. علاوه بر این، برای تمیز کردن دهان افراد مسن، نیازهای ضروری مانند مسواک زدن و خارج کردن ترشحات اضافی دهان با گاز باید برآورده شود. نیاز به توالت رفتن به طور کلی سخت ترین موضوع برای این بیماران است و باید از محصولات تکنولوژیکی توسعه یافته در سال های اخیر در این زمینه استفاده شود. دستمال مرطوبی که به پوست آسیبی نمی رساند را می توان برای تمیز کردن مقعد و ناحیه تناسلی استفاده کرد. علاوه بر این، این افراد به دلیل خشکی و فشار ناشی از دراز کشیدن، مستعد ایجاد زخم پوستی هستند. برای جلوگیری از زخم های پوستی باید روزی ۲ تا ۳ بار پوست تمیز را با کرم های مناسب مرطوب کرد و برای جلوگیری از ایجاد زخم فشاری بر روی بدن بیمار سالمند، مرتباً وضعیت تخت را تغییر داد.

حمام کردن یک بیمار آلزایمر

شستن در حمام و تمیز کردن بدن ممکن است روز به روز برای فرد مبتلا به آلزایمر دشوارتر شود. پس از مدتی، بیمار حتی ممکن است دیگر نیازی به شستشو نداشته باشد. بنابراین بسیار مهم است که بستگان نسبت به این موضوع حساس باشند و به بیمار کمک کنند تا به آرامی حمام کند.

 

  1. ممکن است بیمار ترجیح دهد در ساعت معینی از روز شسته شود یا ممکن است شستن را با آماده شدن برای بیرون رفتن یا ملاقات شخصی مرتبط کند. اگر چنین ارتباطی دارد، می توانید از آن برای تشویق او به استحمام استفاده کنید.

 

  1. مواقعی که شدیداً از غسل امتناع می کند نشان می دهد که غسل ​​را فراموش کرده یا نمی تواند بفهمد. در این صورت اجبار باعث افزایش بی قراری بیمار می شود. برای ساده کردن این فرآیند، می توانید آن را به یک بازی تبدیل کنید. رفتن به دستشویی با گفتن «بیا قدم بزنیم»، شروع فرآیند پاکسازی با گفتن «تا زمانی که اینجا هستیم، دست و صورتت را بشوییم» و گفتن «بیا لباست را در بیاوریم و بدنت را بشوییم» می‌تواند راه‌هایی باشد. برای تکمیل حمام

 

  1. اگر بیمار شما مشکلات جسمی دارد، استفاده از برخی مواد کمکی قابل استفاده در حمام ضروری خواهد بود (مانند میله های چنگک، صندلی توالت برآمده، تشک دوش ضد لغزش و مدفوع). نمونه تجهیزات حمام را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

 

  1. برای جلوگیری از قفل شدن بیمار در قسمت حمام، یعنی توالت، قفل را از در توالت بردارید یا از مکانیزمی استفاده کنید که از بیرون باز شود.

 

  1. هنگام حمام کردن بیمار، مطمئن شوید که آب گرم است و از دوش نشت نمی کند. اگر بیمار نیاز دارد به تنهایی از حمام استفاده کند، استفاده از دستگاه ترموستاتی که اجازه نمی دهد دمای آب از حد معینی بیشتر شود، از قرار گرفتن بستگان شما در معرض آب بسیار گرم جلوگیری می کند.

 

  1. وسایل برقی باید در صورت عدم استفاده خاموش و دور از مناطق مرطوب نگهداری شوند. رطوبت نفوذپذیری جریان های الکتریکی را افزایش می دهد.

 

  1. باید یک تلفن در نزدیکی وجود داشته باشد که در مواقع اضطراری بلافاصله بتوان با آن تماس گرفت.

 

  1. کف باید با مواد غیر لغزنده پوشانده شود.

 

فرآیندهای ذهنی منطقه ای هستند که در آن کاهش در بیماری آلزایمر بیشتر است. اختلال در فرآیندهای شناختی فرد مانند تفکر، یادگیری، دانستن و قضاوت رخ می دهد. برای کاهش سرعت پیشرفت این زوال‌ها می‌توانید فعالیت‌های مختلفی انجام دهید، اما برای اینکه فعالیت‌ها مثمر ثمر باشد، باید به ویژگی‌های فرهنگی و تحصیلات فرد توجه شود. شما می توانید بیشتر مواد مورد استفاده در فعالیت های زیر را از فروشگاه اسباب بازی تهیه کنید یا می توانید از تصاویری که از مجلات و روزنامه های مختلف بریده اید استفاده کنید.

 

مفاهیم را بشناسید

به چه کسی: مرحله میانی و پیشرفته

 

مواد استفاده شده:

کارت هایی با تصاویر حرفه ها، وسایل نقلیه، حیوانات، اعداد، اشیاء، مخالفان، سبزیجات، میوه ها و لباس ها

 

کاربرد:

نشستن روبروی هم با یک بیمار آلزایمر. کارت ها به ترتیب به فرد نشان داده می شوند. در راستای عکس روی کارت با فرد تماس گرفته می شود. تصویر روی کارت چیست، برای چه استفاده می شود، کجا استفاده می شود و غیره. فعالیت با پرسش و راهنمایی ادامه دارد.

 

جوراب هماهنگ

به چه کسی: مرحله اولیه و میانی

 

مواد استفاده شده:

۱۵-۲۰ جفت جوراب برای بیماران در مراحل اولیه، ۱۰-۱۵ جفت جوراب برای بیماران مرحله میانی

 

کاربرد:

جوراب ها به ترتیب ترکیبی روی میز قرار می گیرند. از بیمار آلزایمری خواسته می شود تا جوراب ها را ست کند. در طول تطبیق، ویژگی های جورابی که می خواهید پیدا کنید یادآوری می شود. هنگامی که شریک مناسب را پیدا کردید، رضایت مثبت داده می شود. اگر او با شریک نامناسبی جفت شود، به او کمک می شود تا شریک مناسب را پیدا کند. ویژگی های جوراب هایی که او به دنبال آن است گفته می شود. جفت جوراب را نمی توان با علامت دست یا چشم نشان داد. در حین فعالیت، جوراب مردانه باشد، زنانه یا بچه گانه، جوراب برای چیست، چرا جوراب پوشیده شده است و غیره. سوالات پرسیده می شود.

 

کدام شی چه کاربردی دارد؟

به چه کسی: مرحله اولیه و میانی

 

مواد استفاده شده:

اشیایی که فرد در زندگی روزمره از آنها استفاده می کند و می تواند به خاطر بسپارد (قلم، دفتر، ساعت، توپ، جوراب، تلفن، قاشق، چنگال، لیوان، کوزه، پیچ گوشتی و …). یک فعالیت با ۱۵-۲۰ شی برای بیمار مرحله اولیه و با ۱۰-۱۵ شی برای بیمار مرحله میانی سازماندهی می شود.

 

کاربرد:

از بیمار آلزایمری خواسته می شود که یک شی را بردارد و روی آن شی تمرکز کند. نام شیء چیست، شکل آن چیست، از چه چیزی ساخته شده است، برای چه استفاده می شود، استفاده از آن در زندگی روزمره، از کجا می توان آن را خریداری کرد و غیره. مشارکت فعال از طریق سوالات تضمین می شود. در پایان فعالیت، مثلاً بعد از صحبت در مورد کوزه و لیوان، آب میوه در کوزه ریخته و به فرد تقدیم می شود. اشیایی که روی میز برای یک بیمار در اواسط مرحله قرار می گیرند باید ساده تر، قابل فهم تر و با رنگ های چشم نواز باشند.

 

میوه ها و سبزیجات فصلی

به چه کسی: مرحله اولیه و میانی

 

مواد استفاده شده:

پازل متشکل از میوه ها و سبزیجات و سبزیجات و میوه ها برای بیمار آلزایمری برای درک بصری سبزیجات (تره، اسفناج، هویج، نارنگی، گیلاس، هندوانه، خربزه و غیره).

 

کاربرد:

یک پازل متشکل از میوه ها و سبزیجات روی میز قرار داده شده است. در این پازل از بیمار آلزایمری خواسته می شود تا شباهت هایی را در سبزیجات و میوه ها پیدا کند و جاهای خالی را پر کند. در صورت امکان فرد نباید کمک دریافت کند و باید به فکر تشویق شود. میوه ها و سبزیجات فصلی نیز در این فعالیت موجود است. فرد مجاز به رسیدگی، معاینه و تماس با میوه ها و سبزیجات است. در حالی که میوه‌ها و سبزیجات فصلی مورد بررسی قرار می‌گیرند، تلاش می‌شود تا با بیمار آلزایمری در طول فعالیت ارتباط برقرار شود، بدون اینکه خیلی از موضوع دور شوید. اسامی سبزی ها و میوه ها، فواید آنها، کدام غذا از کدام سبزی درست می شود، این سبزی ها در کدام فصل رشد می کنند، کجا می رویند و غیره. موضوعات مورد بحث قرار می گیرد. در پایان فعالیت میوه به فرد تقدیم می شود.

 

بازی ساعت

به چه کسی: مرحله اولیه و میانی

 

مواد استفاده شده:

کارت های رویداد با عناصر بصری مناسب برای زمان و ساعت توضیح داده شده است. به عنوان مثال، یک شکل ساعت که ۰۹.۰۰ صبح را نشان می دهد و تصویر شخصی که از رختخواب بیرون می آید. تصاویری از این دست که تمام روز را نشان می دهد.

 

کاربرد:

نشستن روبروی هم با یک بیمار آلزایمر. یک ساعت دیواری روی میز قرار داده شده است. سپس ساعت به زمان های مختلف آورده می شود. «ساعت ۰۹:۰۰» در چه ساعتی از روز قرار می گیرد؟ (صبح، ظهر، عصر) در این زمان ها چه کاری می توان کرد؟سوالات متناسب با زمان مطرح می شود و انتظار پاسخ می رود. در مواردی که بیمار آلزایمر نمی تواند پاسخ دهد، به او کمک می شود و سپس انتظار می رود که دوباره توضیح دهد.

 

مرتب سازی رویدادها

به چه کسی: مرحله اولیه و میانی

 

مواد استفاده شده:

کارت های تصویری شروع، توسعه و پایان رویدادها را نشان می دهد. اینها می توانند هر کارت رویدادی باشند. به عنوان مثال، مرتب کردن کارت هایی که رویدادهایی را که هنگام بیدار شدن در صبح رخ می دهند (از رختخواب بلند شدن، صبحانه خوردن، مسواک زدن و غیره) فهرست می کنند.

 

کاربرد:

اولین کارتی که موقعیت های مختلف را به تصویر می کشد به بیمار آلزایمر نشان داده می شود و آنها با هم معاینه می شوند و در مورد عکس نظر می دهند. سپس از بیمار آلزایمر خواسته می‌شود تا پیش‌بینی کند که ممکن است پس از این رویداد چه اتفاقی بیفتد. سپس سایر کارت‌ها مرتب می‌شوند و از فرد خواسته می‌شود رویدادی را که پیش‌بینی کرده بود پیدا کند و آن را در کنار کارت اول قرار دهد.

 

کارت های حافظه

به چه کسی: مرحله اولیه و میانی

 

مواد استفاده شده:

کارت های بازی با تصاویر به صورت جفت. به عنوان مثال، تصویر یک ماشین یا یک سیب. از هر کارت باید دو عدد باشد.

 

کاربرد:

برای بیمار در مرحله اولیه، ۱۰ جفت کارت روی میز و برای بیمار در مرحله میانی، ۵ جفت کارت روی میز قرار می گیرد. کارت ها به هم ریخته گذاشته شده اند. به بیمار آلزایمر کارتی نشان داده می شود و از او خواسته می شود تا شریک این کارت را پیدا کند. تصویر چیست، برای چه استفاده می شود، کجا استفاده می شود و غیره. اشیاء، وسایل نقلیه و غیره که روی کارت همراه با سؤالات و مسیرها نشان داده شده است. در مورد این بیماری با بیماران آلزایمری ارتباط برقرار می شود. در هر حقیقت رضایت مثبت به شخص داده می شود.

 

حیوانات و نوزادان آنها

 

به چه کسی: مرحله اولیه و میانی

 

مواد استفاده شده:

کارت هایی که حیوانات و نوزادان آنها را نشان می دهد

 

کاربرد:

نشستن دور یک میز گرد با بیمار آلزایمر. کارت هایی با تصاویر حیوانات و کارت هایی با تصاویر این بچه حیوانات روی میز قرار داده شده است. از بیمار آلزایمری خواسته می شود حیوانی را انتخاب کند. در حین صحبت درباره این حیوان، از او خواسته می شود توله اش را پیدا کند. در طول فعالیت، گفتگو ادامه می یابد در حالی که حیوانات و توله های آنها جفت می شوند.

 

حیوانات و مکان هایی که آنها زندگی می کنند

به چه کسی: مرحله اولیه و میانی

 

مواد استفاده شده:

تصاویری که محل زندگی حیوانات را نشان می دهد و تصاویری از حیوانات

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

کاربرد:

با بیمار آلزایمر دور میز بنشینید. یک تصویر بزرگ که محل زندگی حیوانات را نشان می دهد روی میز قرار داده شده است. سپس مجسمه های حیوانات را به صورت ترکیبی قرار می دهند. از بیمار آلزایمری خواسته می شود که حیوان مناسب را انتخاب کند و آن را روی عکس مقابل خود قرار دهد.

چگونه عادات و مسئولیت‌پذیری در تکالیف را در کودک خود ایجاد کنیم؟

تکالیف که بخش مهمی از زندگی کودکان است، فعالیتی است که از موفقیت تحصیلی کودکان حمایت می کند و به آنها احساس مسئولیت می دهد. با این حال، انجام تکالیف می تواند برای برخی از کودکان یک فرآیند چالش برانگیز باشد و در این مورد، راهنمایی و کمک والدین به خصوص حضور یک پرستار در منزل مهم است. پس چگونه کودکان می توانند عادت و مسئولیت انجام تکالیف را به دست آورند؟ در اینجا پاسخ این سوال است:

 

۵ راه برای ایجاد عادت تکلیف در کودک

برنامه ریزی برای انجام تکالیف خانه: یکی از ساده ترین راه ها برای کمک به فرزندتان در ایجاد عادات تکالیف، ایجاد یک برنامه برای تکالیف است. داشتن یک برنامه روزانه از به تعویق انداختن کارها جلوگیری می کند و فرزند شما را در مسیر پایان کار به موقع نگه می دارد. برخی از کودکان ممکن است ترجیح دهند تکالیف خود را به محض رسیدن به خانه انجام دهند. برخی دیگر ممکن است قبل از شروع تکالیف خود به مدتی برای بازی و استراحت نیاز داشته باشند. این وضعیت نیز باید در طرح در نظر گرفته شود. اگر برنامه شما روزانه به دلیل ورزش و فعالیت های بعد از مدرسه تغییر می کند، به جای آن قوانین تکالیف را ایجاد کنید. به عنوان مثال، ممکن است کودک شما قبل از گذراندن وقت در مقابل صفحه نمایش، نیاز به انجام تکالیف داشته باشد. تنظیم یک برنامه به جای یک درگیری روزانه بین شما و فرزندتان کمک می کند که تکالیف به بخشی منظم از روز شما تبدیل شود.

 

یک مکان منظم برای تکالیف خانه فراهم کنید: یکی دیگر از بخش های مهم ایجاد یک برنامه منظم برای تکالیف خانه، فراهم کردن فضایی برای فرزندتان است که بتواند تکالیف خود را انجام دهد. بنابراین، باید فضایی برای کار کودک خود در اتاقش ایجاد کنید.

 

به فرزندتان کمک کنید: یکی از چالش برانگیزترین بخش های ایجاد عادات خوب تکالیف برای بچه ها این است که تصمیم بگیرند چقدر به کمک نیاز دارند. برخی از والدین ممکن است با دیدن عصبانیت فرزندشان عجله کنند. در اولین نشانه شکایت یا ناامیدی، فرزندتان را تشویق کنید که به تلاش خود ادامه دهد. در اینجا چند راه آسان برای پیشبرد یک سوال یا تکلیف دشوار وجود دارد:

 

قبل از پرداختن به بخش هایی که متوجه نمی شود از او بپرسید که آیا تمام بخش هایی را که می فهمد تکمیل کرده است.

وقتی در مسیر درست قدم برمی دارد او را تشویق و تحسین کنید.

از او بپرسید که چه چیزی از درس به خاطر می آورد که ممکن است کمک کند.

مشخص کنید که آیا منابع بیشتری وجود دارد که ممکن است به آن نیاز داشته باشد، کلماتی که باید تعریف کند یا دستورالعمل هایی که باید توضیح دهد.

قطعاً مواقعی وجود خواهد داشت که فرزند شما به کمک نیاز خواهد داشت، اما تکالیف برای تقویت مهارت ها و موضوعات تدریس شده در کلاس طراحی شده اند. انجام تکالیف فرزندتان یا کمک بیش از حد به او در درازمدت به یادگیری او آسیب می رساند.

 

مثبت و مطمئن بمانید: حفظ خونسردی به تبدیل تکالیف به فرصت های مثبت برای دانش آموزان کمک می کند تا مهارت هایی را که در کلاس یاد گرفته اند، تمرین کنند. این همچنین فرصتی است تا ببینید فرزندتان چه چیزی می آموزد و مطمئن شوید که او ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت را دارد. اما نه تنها زمانی که فرزندتان به موفقیت می رسد بلکه زمانی که تلاش می کند به او تبریک بگویید. به این ترتیب، فرزند شما در طول فرآیند آموزش بر تلاش تمرکز می کند، نه موفقیت. این به طور طبیعی منجر به آموزش موفق خواهد شد.

 

به فرزندتان قول بدهید: روزهای مدرسه طولانی است و برخی از کودکان ممکن است قبل از شروع تکالیف بعد از مدرسه به استراحت نیاز داشته باشند. با کودک خود در مورد زمان، مکان و نحوه انجام تکالیف خود به بهترین شکل صحبت کنید. درست مانند بزرگسالان، برخی از کودکان ممکن است با موسیقی یا نویز سفید بهتر کار کنند. دیگران ممکن است سکوت را ترجیح دهند. برخی از تنها ماندن و در نهایت پرسیدن سوال لذت می برند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بخواهند در صورت نیاز با والدین خود پیش بروند. کودکان ممکن است انتخاب کنند که یک موضوع را در یک زمان انجام دهند یا برای حفظ علاقه خود بین موضوعات تغییر کنند. گفتن صدای فرزندتان به او کمک می‌کند تا بهترین عادت‌های شخصی برای تکالیف خود را ایجاد کند.

 

پنج عادت بد برای ترک کردن تکالیف

اگر عادت‌های خوب زود ایجاد نشوند، عادت‌های بد تکلیف می‌توانند ریشه‌دار شوند. در اینجا پنج عادت بد رایج و راه های رفع آنها آورده شده است:

به تعویق انداختن کارها: به لطف ورزش های بعد از مدرسه و فعالیت های فوق برنامه، می توان به راحتی تکالیف را تا پاسی از شب یا حتی تا صبح روز موعد موکول کرد. به تعویق انداختن کار یکی از رایج ترین عادت های بد تکالیف است.

 

راه حل؟ جوایز یا امتیازاتی را تنظیم کنید که فقط پس از انجام تکالیف به دست آورند. چیزی را انتخاب کنید که به کودک شما انگیزه دهد، مانند بازی های ویدیویی یا تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه او. به دست آوردن این عادت در سنین پایین مانع از بحث و جدل در مورد زمان انجام تکالیف در زمان بزرگ شدن می شود.

 

صفحه نمایش حواس شما را پرت می‌کند: پیام‌های متنی و رسانه‌های اجتماعی می‌توانند حواس‌پرتی بزرگی برای کودکان و نوجوانان در هنگام انجام تکالیف باشند. چندوظیفه ای به این معنی است که تکالیف درسی احتمالاً بیشتر طول می کشد و ممکن است به خوبی انجام نشوند، زیرا کودک در یک زمان روی یک چیز تمرکز می کند.

 

راه حل؟ جایی را در اتاق دیگری تعیین کنید که فرزندتان بتواند تلفن خود را در حین انجام تکالیف در آن قرار دهد. همچنین ممکن است بخواهید استفاده از رایانه را در حین انجام تکالیف زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که فقط برای انجام تکالیف خانه استفاده می شود.

 

نداشتن برنامه: نوشتن تکالیف به صورت سازماندهی شده کلید انجام آنهاست. دانش‌آموزانی که به خاطرات خود تکیه می‌کنند، احتمالاً تکالیف را فراموش می‌کنند و در انجام تکالیف طولانی‌مدت مشکل دارند.

 

راه حل؟ به دانش آموزان یک دفتر برنامه ریز بدهید تا تکالیف روزانه خود را بنویسد. همچنین می توانید از یک تقویم در خانه برای برنامه ریزی تکالیف بلند مدت خود در طول ماه استفاده کنید و مطمئن شوید که آنها به موقع انجام می شوند.

 

بی حوصلگی: دانش آموزانی که با حجم کاری سنگین دست و پنجه نرم می کنند یا دانش آموزان بزرگتر ممکن است خسته شوند. مخصوصاً وقتی صحبت از یک کار دشوار باشد، ممکن است فرزند شما نتواند برای مدت طولانی روی آن کار تمرکز کند بدون اینکه دلسرد شود.

 

راه حل؟ یک تایمر را برای ۱۵-۲۰ دقیقه تنظیم کنید. اگر کودک شما متمرکز است و به تکالیفش پایبند است، به او استراحت دهید تا آرام شود و آرام شود.

 

از دست دادن کار: ممکن است به نظر برسد که فرزند شما در حال انجام تکالیف خود است، اما ممکن است هر هفته موضوعات یا تکالیف خود را از دست بدهد.

 

راه حل؟ با فرزندتان صحبت کنید. آیا او به درس های اضافی نیاز دارد؟ آیا او در دیدن تابلو مشکل دارد؟ شاید به دلیل اینکه موضوع مورد نظر را دوست ندارد یا متوجه نمی شود مطالعه را به تعویق می اندازد. حل این مشکل منوط به یافتن علت آن از طریق گفتگوی باز با کودک و معلم است.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

تغذیه سالم همچنین در یک فرایند آموزشی موفق و کمک به تمرکز کودک بر درس ها اهمیت زیادی دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد تغذیه، که بخش مهمی از زندگی مدرسه است، روی ” چه چیزی باید در جعبه ناهار باشد ؟” کلیک کنید. می توانید به مقاله ما با عنوان نگاه کنید.

ورزش منظم در سنین بالا: چرا برای قدرت و انعطاف عضلانی مهم است؟

ورزش منظم در سنین بالا برای سالمندان برای حفظ قدرت و انعطاف عضلانی مهم است. ورزش منظم به سالمندان کمک می کند تا زندگی سالمی داشته باشند و همچنین در پیشگیری از مشکلات سلامتی مرتبط با افزایش سن موثر است. در این مقاله اطلاعات دقیقی در مورد اینکه چرا ورزش منظم در سنین بالا اهمیت دارد و چگونه باید انجام شود، خواهیم داد.

 

چرا قدرت و انعطاف عضلانی در سنین بالا مهم است؟

با افزایش سن، توده عضلانی و قدرت شروع به کاهش می کند. این وضعیت ممکن است باعث شود سالمندان در انجام فعالیت های روزانه دچار مشکل شوند و حتی ممکن است استقلال خود را از دست بدهند. علاوه بر این، با افزایش سن، استخوان‌ها ضعیف‌تر می‌شوند و خطر شکستگی افزایش می‌یابد. ورزش منظم به حفظ و تقویت توده عضلانی کمک می کند. همچنین با افزایش تراکم استخوان، خطر شکستگی را کاهش می دهد. انعطاف پذیری تحرک بدن را حفظ می کند و با کاهش تنش عضلانی از درد جلوگیری می کند.

 

کدام تمرینات باید انجام شود؟

مناسب ترین نوع ورزش برای ورزش منظم در سنین بالا، ورزش های هوازی و مقاومتی است. ورزش های هوازی به حفظ سلامت قلب کمک می کنند، در حالی که ورزش های مقاومتی باعث تقویت عضلات و افزایش تراکم استخوان می شوند. علاوه بر این، تمرینات کششی باید انجام شود. تمرینات کششی با افزایش انعطاف پذیری عضلات، تحرک بدن را حفظ می کند.

 

هر چند وقت یکبار باید تمرینات انجام شود؟

برای ورزش منظم لازم است حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط ​​در هفته انجام شود. این تمرینات می تواند فعالیت هایی مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا باشد. به علاوه توصیه می شود حداقل دو روز در هفته ورزش های مقاومتی انجام دهید. این می تواند فعالیت هایی مانند تمرینات مقاومتی، وزنه برداری، پیلاتس یا یوگا باشد. تمرینات کششی را می توان در هر مرحله از برنامه ورزشی انجام داد.

 

در حین ورزش به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مشخص شده است که نه تنها افزایش قدرت عضلانی، ورزش منظم به حفظ سلامت عمومی در سنین بالا نیز کمک می کند. به عنوان مثال، ورزش با افزایش گردش خون، سلامت استخوان ها با افزایش تراکم استخوان و محافظت در برابر عفونت ها با تقویت سیستم ایمنی می تواند به سلامت قلب کمک کند. ورزش همچنین می تواند به مبارزه با مشکلات سلامت روان مانند افسردگی و اضطراب کمک کند.

 

توصیه های ورزشی

توصیه های ورزشی برای سالمندان ممکن است بسته به سلامت کلی، سن و سطح فعالیت فرد متفاوت باشد. اما به طور کلی توصیه می شود که در هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش هوازی متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه ورزش هوازی شدید انجام دهید. به علاوه توصیه می شود حداقل ۲ روز در هفته تمرینات تقویت عضلات را انجام دهید.

 

ورزش هوازی با شدت متوسط ​​شامل فعالیت هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا یا باغبانی است. ورزش های هوازی شدید ممکن است شامل فعالیت های چالش برانگیزتری مانند دویدن یا شنای سریع باشد.

 

تمرینات تقویت کننده عضلات ممکن است شامل حرکات با استفاده از نوارهای مقاومتی، وزنه یا وزن بدن باشد. به عنوان مثال، تمریناتی مانند اسکات، لانژ، فشار و پلانک را می توان انجام داد.

 

قبل از ورزش با پزشک خود صحبت کنید

سالمندان ممکن است از بیماری قلبی، درد مفاصل یا سایر مشکلات سلامتی رنج ببرند. بنابراین، مهم است که قبل از شروع یک برنامه ورزشی با پزشک خود صحبت کنید. پزشک وضعیت سلامتی شما را ارزیابی می کند و به شما می گوید که کدام ورزش برای شما مناسب است.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

در نتیجه، ورزش منظم برای سالمندان برای داشتن یک زندگی سالم مهم است. ورزش می تواند به بهبود قدرت و انعطاف عضلانی و همچنین حفظ سلامت کلی کمک کند. با این حال، مهم است که قبل از شروع ورزش با پزشک خود مشورت کنید.