پزشک در منزل تهران

پزشک در منزل تهران؛ با توجه به مشکل شدن زندگی در دنیای امروز و سعی و  تلاش برای کسب  هر چه بیشتر درامد ، افراد مجبورهستند ساعات بیشتری را دور از خانواده و منزل خود سپری کنند. این  کار زمانی برای خانواده ها مشکل‌ ساز می‌شود که فرد بیماری در خانه داشته باشد و همواره نیاز به چکاپ و مراقبت داشته باشد.  و حتی گاهی به دلیل شرایط خاص پزشکی، بیمار باید در طول روز تحت نظر پزشک باشد.

 بیماران مبتلا به بیماری های مزمنی مثل دیابت، بیماری قلبی و فشار خون بالا، افراد مبتلا به آنفولانزای فصلی، بیماری های حاد و بیماران دارای سن زیاد و همچنین بیمارانی که برای رفتن به بیمارستان مشکل دارند، به مراقبت مرتب و روزانه نیازمند هستند.

برای دریافت خدمات پزشکی و پرستاری و یا اجاره تجهیزات پزشک با ما تماس بگیرید

 بنابراین با این تفاسیر تنها گزینه ای که در این شرایط می تواند به  کمک شما آید ، ویزیت پزشک در منزل است. اگرشما نیز در شهر شلوغی مانند تهران زندگی می کنید، آشنا شدن با چگونگی ویزیت دکتر در منزل تهران برای شما امری ضروری است.

یکی از خدمات ارائه شده در موسسه مهراوران ، ارائه خدمات ویزیت دکتر در منزل یا دریافت نمودن خدمات پزشکی در منزل است. بعضی از بیماران یا سالمندان شرایط خارج شدن از خانه را ندارند یا به دلیل های دیگر ، ترجیح دهند از خانه خارج نشوند.

در چنین مواقعی می‌توان به جای مراجعه مستقیم به مطب پزشک، پزشک به منزل مراجعه و بیمار را ویزیت نماید. در این مقاله ، قصد داریم چگونگی ویزیت پزشک در منزل به طور کامل مورد برای شما بررسی قراردهیم تا شما بتوانید بیمار خود را بدون انتقال به مراکز درمانی تحت معاینه و مراقبت قرار دهید.

ویزیت دکتر در منزل، از اقدامات اساسی است که شما می توانید برای مراقبت از بیماری که توانایی حرکتی محدودی دارد و یا به دلیل مشکلات خاص، نمی تواند به مراکز درمانی مراجعه کند، انجام دهید. ویژگی ویزیت پزشک در منزل، موجب می شود تا وضعیت سلامتی بیمارمرتب مورد بررسی قرار گیرد، تا برنامه درمانی برای او تنظیم شود و در صورت نیاز بودن به متخصص مربوطه ارجاع داده شود.

مقالات بیشتر: اجاره دستگاه ساکشن در تهران ، اجاره ونتیلاتور ، اجاره ساکشن

پزشک در منزل می تواند به شما پیشنهاد دهد که آیا درمان خاصی برای انجام دادن در منزل دارد؟ یا خیر. و ممکن است بیمار را برای درمان خانگی آماده کنند و به طور مرتب  و منظم او را تحت مراقبت خود قرار دهند.

مزایای ویزیت پزشک عمومی در منزل

در شهرهای بزرگ مانند تهران، اعزام دکتر به  منزل مزایای بسیاری به همراه دارد.  از مزایای ویزیت بیمار در منزل تهران و حتی دیگر شهرها می توان به مواردی اشاره کرد:

ویزیت پزشک در منزل می تواند به انجام دادن معاینات پزشکی به طور منظم کمک کند

دکتر در خانه می تواند اثربخشی داروهای تجویز شده را مورد ارزیابی قرار دهد و در صورت بروز عوارض، برای شناسایی و رفع آنها اقدام نماید

هنگامی که بیمار از تب، سرماخوردگی، سرفه و سایر بیماری‌های رنج می‌ برد، ویزیت دکتر در منزل، استرس  هنگام مراجعه به بیمارستان و انتظار کشیدن برای مشاوره توسط کادر درمان  را کاهش می‌دهد

ویزیت دکتر در منزل، در هزینه ها و زمان صرفه جویی می شود، زیرا دیگر لازم نیست، هزینه های انتقال بیمار به  بخش اورژانس و مرکز فوریت های پزشکی پرداخت شود. این همچنین می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما شود، به خصوص اگر  به دلیل شرایط کاری و شغلی، نمی‌تواند به طور مرتب در کنار بیمار خود باشید.

ویزیت در منزل باعث می شود تا بیمار در محیطی امن و آرام با خیالی آسوده روند بهبودی و درمان را ادامه دهد.

وظایف پزشک عمومی در منزل

بررسی سلامتی عمومی بیمار

بررسی نتایج آزمایش

بررسی روند درمان

بررسی دوز و نوع داروها

ارائه مشاوره پزشک

ارجاع بیمار به پزشک متخصص

ویژگی های وجود پزشک در منزل و استفاده  نمودن از خدمات آنها:

حضور پزشک در منزل که بیشتر افراد امروزه هم آن را به کار میگیرند بسیار می تواند برای بیمار مفید باشد.

یکی از ویژگی های حضور پزشک در منزل برای فرد بیمار دارد این است که می تواند به آسانی بیمار خود را بشناسد و روش های درمانی بیمار خود را متناسب با همان ویژگی ها انجام دهد تا نتیجه ی بهتری در مدت زمان کمتری بگیرد.

بیشتر بخوانید: پرستار آی سی یو در منزل ، تزریق در منزل ، مراقبت های ویژه در منزل

هم خود دکتردر روش درمانی خود موفق می شود و هم روند بهبودی و بدست آوردن سلامتی بیمار او زودتر پیش می رود. و هر چیزی طبق خواسته ی و نظر بیمار با توجه به علایق و خواسته هایش برای او انجام خواهد شد.

و افرادی که از خدمات حضور دکتر در منزل در تهران برای بیماران خود استفاده می کنند می توانند از یک سری از خدمات دیگری نیز بهره ببرند که این کادر پزشکی به بهترین شکل ممکن آن ها را برای بیمار خود و حفظ سلامتی او انجام خواهد داد.

مانند انواع کمک های اولیه ای که ممکن است بیمار به آنها احتیاج داشته باشد. این افراد می توانند از خدمات مربوط  به فیزیوتراپیست و… هست نیز استفاده کنند.

کار درمانگران و گفتار درمانگران از خدماتی هستند که در زمان استفاده از این برنامه می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند و از خدمات که می دهند بهره مند شوند.

دکتر در منزل در تهران و یا در هر شهر دیگر ویا در کشور های دیگر می تواند خدمات زیر را در این برنامه ها برای بیماران خود انجام دهد:

پرستاران و دکترهای با تجربه این موسسه در زمینه ی کمک های اولیه از هر نوعی می توانند به بیمارکمک کنند.

آن ها همچنین می توانند پیگیری های معمولی را برای بیمار در هر زمانی انجام دهندتا رضایت  بیمار خود را جلب کنند.

این کادر های درمانی ویژه به بیمار خود در زمینه دادن مشاوره های تخصصی هم کمک می کنند. تا روحیه بیمار تضعیف نشود تا بتواند در هر لحظه راجب بیماری اش از پزشک متخصص خود کمک بگیرد.

همان طور که توضیح دادیم این کادر درمانی ویژه و پر تجربه از پرستار هایی با تجربه هم در کادر خود استفاده میکند  تا انواع مراقبت های پرستاری به صورت ماهرانه و با تجربه  برای بیمار ان ها انجام شود و به بهبودی بیمار کمک ویژه بشود.

این کادر درمان می توانند در اموری مربوط به فیزیوتراپی هم به بیمار خود خدمات برساند.

کاردرمانی دسته ی دیگری از آن خدمات ویژه است که می تواند به بیمار خود در این زمینه ها هم رسیدگی و کمک کند. در ادامه ی مطالب  راجب همه ی موارد بالا و موارد که پایین تر گفته می شود به طور کامل توضیح داده می شود.

مراقبت های تسکینی نوع دیگری از ارائه دادن خدمات است که این نوع از کادر های درمانی برای بیماران خود می توانند انجام بدهند. و رضایت بیمارهای خود را از این طریق و از طریق مراقبت های ویژه ی ای که در اختیار می گذارند به دست بیاورند.

این موضوع به نفع بیمار است چون زود تر بهبود می یابد. و هم به تجربه و سابقه ی کاری خود دکترو  هم سابقه های خوب و درخشانی  به موسسه مربوطه وارد می شود که در آینده شغلی او بسیار تاثیر گذار است

از دیگر خدماتی که کادر های درمانی ویژه به بیمار های خود ارائه می دهند مراقبت نمودن از زوال مغز و یا همان از دست دادن حافظه است. مخصوصا که در این دوره زمانی نیاز این طور از افراد به پرستار و کادر درمانی عالی چندین برابر بیشتر از قبل می شود.

یکی خدمات مهم این افراد این است که مصرف داروی بیمار را کنترل می کند و زمان درست آن ها را به او یادآوری می کند. خوردن دارو آن هم درست سر موقع بسیار تاکید شده و مهم است و در بهبود ی بیمار و پیشرفت آن بسیار تاثیر گذا است.

این کادر ویژه در همه مراحل مراقبت های انتقالی تخصص داشته است و می تواند به بهترین شکل به بیمار کمک کند تا در این زمینه ها اذیت نشود.

 مشاوره هایی در رابطه با  دیابت را این نوع از کادر درمان در دسته ی خدماتی که قرار است به بیمار ارائه بدهند تحت پوشش قرار دارد که در روند بهبودی بیماری ها بسیار تاثیر گذارمی باشد.

در دوره ای که این کادر درمانی مشغول مراقبت از بیمار های خود هستند تغذیه و بهداشت بیمار را نیز کنترل می کنند. این مورد بسیار مهم است. و حتما باید رعایت شوند.

این دسته از افراد به دلیل استراحت زیاد ممکن است که به زخم بستر دچار شوند اما این این کادر با برنامه ریزی که دارد سیستم مراقبتی مراقبت از زخم ها ی بستر را در لیست خدماتی خود قرار داده است و به بیمار هایی که دچار این نوع از زخم ها شده است در تغییر پوزیشن آنها کمک ویژه می کند.

انجام انواع تزریق های وریدی و عضلانی

 سونداژ

گاواژ و لاواژ

تراشه گذاری

کنترل کردن ضربان قلب و تعداد تنفس های افراد در دقیقه و همچنین دمای بدن آن ها

پانسمان کردن زخم ها

مراقبت کردن از زخم های دیابتی

این نوع از کادر های درمانی می توانند برحسب آن چیزی که بیمار می خواهد و با توجه به به وضعیت بیماری اش به او خدماتی برسانند و ممکن است که یک بیمار نتواند از تمامی خدماتی که این دسته از کاد درمان  به بیمارها ارائه  می دهند استفاده کنند.

پزشک در منزل تهران

 

ویزیت های خانگی: چه زمانی می توانید با پزشک خود تماس بگیرید؟

حتی با جدی ترین بیماری، اکثر بیماران به جای درخواست ویزیت در منزل، خود را به دکتر می کشانند. اما آنچه در نگاه اول لوکس گران به نظر می رسد در بسیاری از موارد حق شماست. ما توضیح می دهیم که چه چیزی را باید در نظر بگیرید – و چگونه می توانید از این خدمات ویژه بهره مند شوید.

 

ویزیت پزشکی در منزل چیست؟

درد، تب بالا، مشکلات گردش خون، استفراغ مکرر یا ضعف، رفتن به پزشک را برای برخی از بیماران غیرقابل تحمل – گاهی حتی غیرممکن می کند. اگر نمی توانید در مطب پزشک خود را ملاقات کنید، می توانید از ویزیت در منزل استفاده کنید. یعنی پزشک شما به خانه شما می آید و شما را مستقیماً در محل معاینه و درمان می کند. به خصوص عملی: پزشک نسخه های داروهای شما را برای شما خواهد آورد. با این حال، به خاطر داشته باشید که بازدید از منزل برای شرایط اضطراری مطلق مناسب نیست. در صورت بروز حوادث یا شرایط تهدید کننده زندگی، بیماران باید بلافاصله با اورژانس تماس بگیرند.

 

چه زمانی حق بازدید از منزل را دارید؟

اساساً موارد زیر صدق می کند: باید یک قرارداد درمانی بین شما و پزشکتان وجود داشته باشد که پزشک شما را ملزم به ارائه کمک پزشکی کند. اما با کلمه “قرارداد” معطل نشوید – لازم نیست یک سند مکتوب تهیه کنید یا صحبت خاصی در مورد آن داشته باشید. این فقط به این معنی است که پزشک درمان را در مطب خود شروع کرده، از طریق تلفن به شما توصیه کرده یا به سادگی با شما قرار ملاقات گذاشته است. این برای شما چه معنایی دارد؟

خیلی ساده: پزشک موظف است که شما را درمان کند – و در نتیجه اگر به دلایل بهداشتی نمی توانید خودتان به مطب مراجعه کنید یا اگر نمی توانید به طور منطقی انتظار رفتن به مطب را داشته باشید، موظف است به خانه مراجعه کنید. . این معمولاً فقط در صورتی است که شما متحرک و در بستر نیستید یا به وضوح بیمار هستید. این شامل، برای مثال، بیماران پس از سکته مغزی با همی پارزی (فلج یک طرف بدن)، بیماری های تومور پایانی یا بیماران مبتلا به COPD (بیماری مزمن ریوی) است که به اکسیژن در خانه وابسته هستند.

نکته: این شرایط در مورد فرزند شما نیز صدق می کند. همچنین می توانید از پزشک متخصص اطفال بخواهید که در صورت ابتلای فرزندتان به بیماری بسیار مسری به خانه شما بیاید.

فرزند شما همچنین در صورت بیماری شدید حق دارد از یک ویزیت پزشکی در منزل استفاده کند.

علاوه بر قرارداد درمانی موجود، محل زندگی شما و فاصله تا پزشک مربوطه نیز نقش تعیین کننده ای دارد. اکثر پزشکان فقط در یک شعاع مشخص تماس های خانگی برقرار می کنند. بنابراین اگر در مجاورت پزشک خود زندگی نمی کنید، باید به دنبال پزشک دیگری باشید که مسئولیت منطقه شما را بر عهده دارد. اگر نمی دانید چه کسی است، می توانید به سادگی از پزشک خود در مورد آن بپرسید و تماس بگیرید.

 

آیا فقط در صورت بیماری شدید حق ملاقات در منزل را دارید؟

ویزیت در منزل فقط در صورت بیماری شدید؟ خوشبختانه نه تنها! بیماران مسن، نیازمندان به مراقبت یا بیماران مزمن نیز از حق ویزیت پیشگیرانه در منزل برخوردارند. هدف تأثیرگذاری مثبت بر بیماری و جلوگیری از بدتر شدن آن است. همچنین اغلب یک موضوع مراقبت طولانی مدت است که در چارچوب آن مهم است که پزشک شما تصور منظمی از وضعیت سلامتی شما داشته باشد.

 

متخصصان همچنین می توانند از خانه بازدید کنند

همچنین متخصصان موظفند در صورت لزوم ویزیت به دلیل بیماری در تخصص مربوطه، به منزل مراجعه کنند. این بدان معنی است که نه تنها پزشک خانواده شما یا یک پزشک عمومی دیگر می تواند به خانه شما بیاید، بلکه ارتوپدها، متخصصان اطفال و سایر متخصصانی که با آنها قرارداد درمانی بسته اید نیز می توانند به خانه شما بیایند.

بیشتربدانید:پرستاری در منزل شمال تهرانسونداژ در منزلسونداژ در منزل شمال تهرانتعویض سوند در منزل تهرانهزینه تعویض سوند در منزل

زمانی که پزشک می تواند ویزیت در منزل را به سایر کادر پزشکی واگذار کند

آیا مواردی وجود دارد که در حین ویزیت در منزل توسط شخص دیگری غیر از پزشک شما کمک پزشکی ارائه شود؟ بله، وجود دارد. به عنوان مثال، اگر در حین ویزیت خانگی فقط آزمایش خون یا تزریق ضروری باشد، پزشکان می توانند برای مثال، ویزیت از یک پرستار را درخواست کنند. با این حال، به عنوان یک پیش نیاز برای این، تماس شخصی پزشک و بیمار باید از قبل صورت گرفته باشد.

این بدان معناست که پزشک ابتدا باید در حین ویزیت در منزل تشخیص دهد. او نمی تواند این وظیفه را به یک پرستار یا دستیار پزشکی محول کند. اگرچه پزشک شما مختار است که با همکارتان نزد شما بیاید یا نه، اما او به تنهایی حق دارد گزارش پزشکی بدهد و شما را درمان کند.

 

بازدید از خانه، از جمله شب ها و آخر هفته ها

البته بیماری های حاد به زمان ها و روزهای هفته نمی چسبند. بنابراین شما به عنوان یک بیمار حق ویزیت در منزل را در هر زمانی از شبانه روز دارید. اگر پزشک معالج شما در حال انجام وظیفه نیست، این وظیفه اوست که شما را به خدمات پزشکی آماده باش معرفی کند و اطمینان حاصل کند که شخص دیگری از شما مراقبت می کند.

 

آیا پزشک من می تواند ویزیت در منزل را رد کند؟

نه، در واقع نه. حتی اگر پزشک بیمار خود را به خوبی بشناسد و بتواند علائم را از راه دور ارزیابی کند، باید تصویر خود را از وضعیت سلامتی بیمار تشکیل دهد. بنابراین تشخیص از راه دور از طریق تلفن یا ایمیل مجاز نیست، زیرا هر بیماری باید به صورت جداگانه توسط پزشک ارزیابی شود. با این حال، پزشک می تواند ویزیت در منزل را در زمانی که مناسب او باشد برنامه ریزی کند – برای مثال قبل یا بعد از ساعت اداری، مشروط بر اینکه ویزیت خیلی فوری نباشد.

تشخیص از راه دور از طریق تلفن جایگزین ویزیت پزشک در منزل نمی شود. او باید یک تصویر شخصی از وضعیت سلامتی شما در محل دریافت کند.

اما اگر پزشک همچنان از ویزیت شما در خانه امتناع کند، چه کاری می توانید انجام دهید؟ سپس او به قرارداد درمانی خود که به شما حق غرامت می دهد عمل نکرده است. علاوه بر این، پزشک شما با اقدامات حرفه ای که توسط انجمن پزشکی آغاز شده است تهدید می شود. با این حال، اگر قبلاً در جای دیگری از شما مراقبت شده است، به عنوان مثال توسط یک سرویس اضطراری یا در حال تماس، حق بازدید از منزل را ندارید.

مهم: اگر پزشک شما تعهدات مهم دیگری دارد، مانند درمان که نمی توان آن را به تعویق انداخت، هیچ اجباری برای ویزیت در منزل وجود ندارد. با این حال، یک اتاق انتظار کامل به حساب نمی آید.