ویزیت دکتر در منزل

موسسه پرستاری مهرآوران نوین خدماتی  شامل ارائه کلیه خدمات پزشکی در منزل از قبیل : سونوگرافی ، رادیولوژی ، اکو و نوار قلب ، خدمات آزمایشگاهی ، ویزیت پزشک در منزل را ارائه میدهد.
مراقبتی مشاوره پزشکی در منزل نوار قلب ویزیت پزشک متخصص و پزشک عمومی بر بالین بیماران در منزل انجام ازمایش و ارسال نتیجه ازمایش به درب منزل و رویت نتجه توسط پزشک انجام رادیو گرافی و سونوگرافی در منزل توسط کادر مجرب و متخصص انجام واکسیناسیون در منزل ویزیت متخصص زنان ارتوپدی جراحی اعصاب و داخلی اعصاب در منزل تخصص ماست انجام فتو تراپی در منزل اجاره و تامین تجهیزات پزشکی در منزل ،
بعضی از افراد به دلیل مشغله کاری نمی توانند به مرکز درمانی یا بیمارستان جهت ویزیت پزشک مراجعه نمایند. لذا این افراد نیازمند خدمات پزشکی در منزل می باشند.موسسه پرستاری مهرآوران نوین خدمات اعزام  پزشک به منزل مینماید. گاهی نیز فرد توانایی رفتن به بیمارستان را ندارد و عملاً از دریافت خدمات پزشکی محروم می باشد. با توجه به پیشرفت روز افزون در کلیه زمینه ها ، خدمات پزشکی نیز روز به روز در حال پیشرفت می باشد. امروزه به جای آنکه بیمار به بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه نماید و زمان زیادی منتظر بمانند تا توسط پزشک ویزیت شوند پزشک به منزل فرد مراجعه می نماید و بیمار را در منزل خود ویزیت می کند. که این خدمات مزایای زیادی دارد یکی از این مزایا این است که بیمار استرسی که هنگام حضور در مطب به او وارد میشود در منزل خود همچنین استرس ای ندارد . یکی دیگر از مزایای آن این است که فرد زمان زیادی را صرف ویزیت پزشک نمی کند.
پزشکان شرح حال کاملی از خانواده بیمار گرفته تا در صورت نیاز تجهیزات خاصی را با خود ببرند. بعد از ویزیت بیمار دکتر داروهای لازم را برایش نسخه می کند . اگر داروها خوراکی باشند که نیاز به کار خاص دیگری نمی باشد و فقط دستور دارویی را به بیمار اعلام می کند . اما اگر سرم و داروی تزریقی داشته باشند با پرستاران مرکز هماهنگ می شود که سریعا بر بالین بیمار حاضر شوند و اقدامات درمانی تکمیلی را انجام دهند . ویزیت پزشک در منزل راحت ترین روش ممکن برای بیماران می باشد.

افراد مسن و افراد نیازمند مراقبت اغلب دیگر تحرک کافی برای رفتن به مطب پزشک خود برای معاینه ندارند. در زمان کرونا، ترس از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ نیز وجود دارد. اگر پزشک از ملاقات افراد مبتلا در خانه و درمان آن ها در خانه امتناع کند، این کار می تواند عواقب جدی داشته باشد. به ویژه برای افراد مسن، اگر بیماری ها درمان نشوند، می تواند تهدید کننده زندگی باشد. علاوه بر این، پزشکان عمومی موظفند به عنوان بخشی از ویزیت در منزل با افراد دارای بیمه درمانی قانونی برخورد کنند.

 

ویزیت اجباری در منزل: الزامات و استثنائات

هر پزشک عمومی باید در صورت بستری، ضعیف و نیاز به مراقبت، بیماران را در خانه درمان کند. شما این حق را دارید که در صورت داشتن دو شرط، پزشک خانواده خود را برای معالجه به خانه خود بیاورید: به دلیل بیماری نتوانید به مطب پزشک بروید و باید تحت درمان باشید.

متخصصان همچنین باید بیماران خود را در چهار دیواری خود درمان کنند، اگر بیماری مربوط به تخصص آن ها ویزیت را ضروری کند

 

ویزیت های خانگی: چه زمانی می توانید با پزشک مورد نظر خود تماس بگیرید؟

بسیاری از افراد هر از گاهی برای درمان آن ها در خانه به پزشک خود اعتماد می کنند. چه تب شدید باشد و چه در بستر، اگر بیمار نتواند به پزشک خود مراجعه کند، تنها چیزی که می تواند کمک کند ویزیت در منزل است.

 

ویزیت در منزل زمانی قابل استفاده است که فردی به دلیل کهولت سن یا در اثر بیماری نیاز به مراقبت داشته باشد و به کمک دیگران وابسته باشد.خدمات متنوع مراقبت های ویزیت در منزل باید به کسانی که نیاز به مراقبت دارند این امکان را بدهد که در محیط آشنا به بهترین شکل ممکن از آن ها مراقبت شود.

مهراوران نوین اطلاعاتی در مورد خدمات مختلف مراقبت های سرپایی، مزایای مراقبت در منزل ارائه می دهد و نکاتی را در مورد مواردی که در انتخاب خدمات مراقبت باید در نظر داشته باشید، ارائه می دهد.

 

با ویزیت در منزل ، که به عنوان “مراقبت در منزل” نیز شناخته می شود، افرادی که به مراقبت نیاز دارند، مراقبت های پزشکی، پرستاری و خانگی را در خانه خود دریافت می کنند. مراقبت و حمایت سرپایی از افرادی که نیاز به مراقبت دارند می تواند توسط کارکنان پرستاری حرفه ای یک سرویس مراقبت سرپایی و همچنین توسط بستگان مراقب ارائه شود. خدمات پرستاری سرپایی چندین بار در هفته یا چند بار در روز در صورت لزوم به خانه فرد آسیب دیده می‌آیند و از او و بستگانش در انجام کارهای روزمره حمایت می‌کنند.

بیشتر بدانید: نگهداری از سالمند در تجریش ، نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزلتجهیزات پزشکی شبانه روزی شرق تهران

 

اگر بیماری‌های مرتبط با سن و محدودیت‌های جسمی و روانی با پیری همراه باشد، افراد مبتلا به طور فزاینده ‌ای به مراقبت پرستاری وابسته می‌شوند. این کار با کارهای روزمره مانند بهداشت شخصی یا خرید مواد غذایی شروع می شود که سالمندان دیگر نمی توانند به طور مستقل آن ها را مدیریت کنند. با وجود این شرایط، بسیاری از آن ها آرزوی ادامه زندگی در خانه را دارند. سپس بستگان معمولاً مراقبت و حمایت از اعضای خانواده خود را که نیاز به مراقبت دارند، بر عهده می گیرند.

 

اگر بستگان نتوانند زمان کافی برای مراقبت بهینه از فرد نیازمند مراقبت در منزل خود پیدا کنند، گزینه های دیگری برای مراقبت وجود دارد. سپس می توان از خدمات مراقبت یا پیشنهاد مراقبت ۲۴ ساعته استفاده کرد.

در بسیاری از این خانواده های نیاز به مراقبت و حمایت از فرد مورد نظر را به اشتراک می گذارند. در این حالت، خدمات مراقبت به صورت ساعتی – در صورت نیاز – برای حمایت از آنها و تسکین بستگان به خانه فرد آسیب دیده می آید. از سوی دیگر، در زمینه مراقبت های پیشگیرانه، خدمات مراقبتی مراقبت کامل از فرد نیازمند مراقبت را بر عهده می گیرند.

همانطور که می دانید کمبود نیروی انسانی در مشاغل پرستاری موضوع بسیار دشواری است. با توجه به فشار زیاد و بیماران زیادی که باید در مراکز پرستاری از آن ها مراقبت شود، متأسفانه افراد نیازمند به مراقبت بسیار کم می شوند. کارکنان نمی توانند به طور خاص روی هر بیمار تمرکز کنند، که برای آنها بسیار استرس زا است. به همین دلیل مراقبت ۲۴ ساعته در چهار دیواری خودتان جایگزین بسیار خوبی است. نه تنها کسانی که نیاز به مراقبت دارند در محیط آشنا هستند و بنابراین احساس راحتی بیشتری می کنند. اما همچنین توجه کامل مراقب را دریافت می کنند. پرستار به همان اندازه که لازم است وقت می گذارد تا زندگی فرد مورد نظر را آسان تر کند. با توجه به طبیعت محبت آمیز و حمایت زیاد نیروها، کسانی که به مراقبت نیاز دارند شکوفا می شوند و احساس کامل بودن می کنند. با مراقبت از تنها یک نفر، مراقبین می توانند به همان اندازه که برای هر کار نیاز است، وقت بگذارند. این برای مراقب و بیمار بسیار آرام تر است.

خدمات مراقبت در منزل چیست؟ این یک سیستم ارائه خدمات در منزل با یک تیم حرفه ای به افراد مبتلا به بیماری های مزمن است که به درمان در منزل ادامه می دهند، بیماران بستری و افرادی که به دلیل کهولت سن نیاز به مراقبت دارند.

 

خدمات مراقبت در منزل، درمان و مراقبت در منزل ادامه یافت. این یک سیستم ارائه خدمات در منزل با یک تیم حرفه ای به افراد مبتلا به بیماری های مزمن، افراد بستری و مسن است.

 

تفاوت بین مراقبت های بهداشتی در منزل و خدمات مراقبت در منزل چیست؟

خدمات بهداشتی در خانه سیستمی است که خدمات جامعی مانند مشاوره، تصویربرداری و آزمایشگاه را که توسط متخصصان بهداشتی مانند پزشکان و پرستاران در منزل بیمار ارائه می‌شود، ارائه می‌کند و تضمین می‌کند که درمان و مراقبت به صورت چند رشته‌ای انجام می‌شود.

 

خدمات مراقبت در منزل نیز بخشی از این سیستم است. خدمات مراقبت در منزل با مراقبین سازماندهی شده است. مراقبی که خدمات مراقبت در منزل را ارائه می‌کند، نمی‌تواند یک درمان مداخله‌ای انجام دهد، در حالی که خدمات بهداشتی در منزل مطابق با یک برنامه مراقبت‌محور بیمار ارائه می‌شود، خدمات مراقبت در منزل نیز می‌تواند با هم بر اساس تقاضا ارائه شود.

 

هدف از خدمات مراقبت در منزل چیست؟

هدف خدمات مراقبت در منزل، مشارکت در مناطق امن افرادی است که به درمان و مراقبت خود در منزل ادامه می‌دهند، به عنوان نیرویی پشتیبان در روند بهبودی بیماران، با مشارکت در برنامه‌های مراقبتی. با حمایت مراقبین در طول خدمات مراقبت در منزل، کیفیت زندگی بیماران افزایش می یابد و از آنها برای تبدیل شدن به افراد مستقل حمایت می شود.

 

چه کسی خدمات مراقبت در منزل را به افراد ارائه می دهد؟

خدمات مراقبت در منزل توسط پرسنلی که تحت “خدمات بهداشت و مراقبت در منزل” کار می کنند، به نام مراقبان بیمار ارائه می شود. خدمات مراقبت در منزل حمایتی است که توسط مراقبانی که دارای گواهی مراقبت در منزل هستند، تجربه چندین ساله در مراقبت از بیمار دارند و در موسسات/بیمارستان هایی که در آن کار می کنند آموزش مراقبت از بیمار را دریافت می کنند، به بیمار ارائه می شود.

 

دوره های خدمات مراقبت در منزل

مدت خدمات مراقبت در منزل با توجه به بیمار/بیماری و تقاضای اعضای خانواده متفاوت است.

 

خدمات کوتاه مدت مراقبت در منزل؛ خدمات مراقبت از مراقبت کوتاه مدت در منزل معمولا شامل دوره های ۱۲ ساعته تا ۲۴ ساعته (روزانه) است.

خدمات طولانی مدت مراقبت از بیمار؛ خدمات طولانی مدت مراقبت از خانه معمولاً به صورت هفتگی یا ماهانه برای بیمارانی که درمان آنها برای مدت طولانی ادامه دارد برنامه ریزی می شود. مراقبین بیمار همیشه به عنوان بستری در کنار بیمار هستند و از مراقبت از بیمار حمایت می کنند.

 

وظیفه مراقب چیست؟

از جمله وظایف مراقبین در منزل، نظارت بر علائم حیاتی روزانه فرد بیمار (مثل تب، نبض، تنفس، فشار خون)، تزریق انسولین در صورت ابتلا به دیابت و مصرف داروهای وی است.

حمایت از فعالیت های روزمره زندگی بیمار در منزل، تلاش برای انجام مشترک (مراقبت از بدن، مراقبت از حمام و پایین بدن بیمار، دادن موقعیت مناسب به بیمار، انجام تمرینات برای تقویت عضلات، کمک به بیماران متحرک برای لباس پوشیدن، اصلاح، شانه کردن. موهایشان را مسواک بزنند، غذا بخورند.).

کمک به اجتماعی شدن بیمار (برنامه ریزی برای پیاده روی های کوچک با هم در خانه یا خیابان، تکرار تمرینات بدون جست و خیز، گوش دادن به موسیقی با هم، انجام بازی های خانوادگی و …)، روحیه و انگیزه دادن.

انجام اقدامات حفاظتی در برابر خطرات خانگی و حمایت از بیمار با ارائه پیشنهادات. (جلوگیری از گیرکردن روی فرش، توجه به چیزهایی که روی زمین می افتند و ممکن است در هنگام راه رفتن خطری ایجاد کنند، کنترل راه رفتن با حرکات آهسته و …).

به لطف خدمات مراقبت در منزل، بستگان خانواده می توانند با خیال راحت بیماران خود را به مراقبان حرفه ای بسپارند و می توانند در مراقبت و همچنین درمان خود پیشرفت کنند.

 

مرکز مراقبت در منزل به چه بیمارانی خدمات می دهد؟

مراکز مراقبت در منزل با توجه به انواع بیماری ها و درجات بیماری، خدمات مراقبتی را با حمایت مراقب ارائه می کنند.به طور کلی مراقبت از بیمار برای حمایت از درمان افرادی که در بیمارستان در منازل خود تحت درمان قرار می گیرند، ارائه می شود و گاهی اوقات نیازهای مراقبتی نیز بیشتر می شود. در مواردی که نیاز به مراقبت در منزل داشته باشد.

 

علل مرتبط با سن

برای افرادی که به دلیل کهولت سن در برآوردن نیازهای شخصی روزانه خود مشکل دارند، می توان خدمات مراقبت در منزل را در فواصل زمانی تعیین شده (مانند روزانه / هفتگی / ماهانه) درخواست کرد.

 

علل مرتبط با بیماری

افراد مبتلا به بیماری های مختلف که در بستر هستند

بیمارانی که پس از شکستگی های ارتوپدی (شکستگی لگن و غیره) به مراقبت و ورزش غیرفعال نیاز دارند.

نیازهای مراقبتی و ورزش غیرفعال در نتیجه اختلالات عصبی (سکته مغزی و غیره)

مراقبت پس از بای پس و پیگیری عفونت

مراقبت از بیماران سرطانی مرحله پایانی (مرحله پایانی).

پیگیری منظم بیماری های مزمن (دیابت، فشار خون بالا و …)

حمایت از مراقبت از بیمار و بستگان بیمار در طول درمان بیماری های طولانی مدت و خسته کننده مانند آلزایمر و زوال عقل.

رفع نیازهای اعضای خانواده

اغلب، بستگان خانواده کنترلی بر مراقبت از بیمار ندارند. به همین دلیل او می تواند برای مدتی از خدمات مراقبت در منزل حمایت کند تا بتواند بر جزئیات مراقبتی که باید انجام می شود تسلط داشته باشد و به آن توجه کند و آسایش بیمار خود را تضمین کند.

یکی دیگر از دلایل درخواست خدمات مراقبت در منزل این است که اعضای خانواده نمی توانند زمان کافی برای مراقبت از بیمار بگذارند و به همین دلیل حمایت مراقبتی از مراقب درخواست می شود.

علاوه بر این، در صورت سفرهایی که ممکن است به هر دلیلی ایجاد شود یا در صورت عدم امکان تنها گذاشتن بیماران خود، خدمات مراقبت در منزل را می توان درخواست کرد.

حتی اگر همراه یا مراقبی با بیمار/سالمند در منزل وجود داشته باشد، در روزهایی که مراقب مرخصی است، می توان خدمات مراقب در منزل را ارائه کرد.

خدمات مراقبت در منزل

 

مواردی که باید هنگام جستجوی یک مرکز مراقبت در منزل در نظر بگیرید

وقتی صحبت از نیاز به مراقبت در منزل برای یکی از اعضای خانواده به میان می آید، مسائلی وجود دارد که خانواده باید ابتدا نیاز خود را تعیین کند (تعریف اینکه مراقبت باید تحت پوشش قرار گیرد، مدت مراقبت چقدر خواهد بود، اگر هماهنگی انجام شود چگونه انجام می شود. سوار شدن است) و سپس هنگام جستجوی یک مرکز مراقبت در منزل سؤال کنید.

 

آیا موسسه ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل دارای مجوز و تاییدیه وزارت بهداشت است؟

آیا ظرفیت خدمات و تجهیزات لازم برای پاسخگویی به خواسته های شما را دارد؟

هماهنگی تیم و مرکز مراقبت در منزل چگونه تضمین می شود؟

آیا بیمار در خدمات مراقبتی آموزش دیده، با تجربه و متخصص است؟

سیاست دستمزد چگونه تعیین می شود؟

بستگان بیماران از خدمات مراقبت در منزل چه انتظاری دارند؟

توانایی کار با یک شرکت مراقبت در منزل که خدماتی را بدون ارزش های اخلاقی ارائه می دهد.

رویکرد حرفه ای، هماهنگی برنامه ریزی شده

دریافت خدمات بهداشتی با کیفیت

تا بتوانیم بیماران را به فردی با تجربه و آگاه در مراقبت از بیمار بسپاریم

دریافت خدمات مراقبت در منزل از افرادی که ارتباطات قوی و رفتارهایی دارند که باعث می شود احساس کنید یکی از اعضای خانواده هستید.

 

صرفه جویی در هزینه خدمات مراقبت در منزل

با افزایش جمعیت سالمندان در ایران، روز به روز بر تعداد مبتلایان به بیماری های مزمن افزوده می شود و استفاده از منابع محدود هزینه های خدمات بهداشتی را افزایش داده است. مهم است که خانواده ها به خوبی مورد بررسی قرار گیرند و بین ارائه دهندگان مراقبت مجاز / بدون مجوز در بازار خدمات بهداشتی و مراقبتی در خانه تفاوت قائل شوند. علاوه بر این، تجربه مراقب در مورد خدمات و هزینه های درخواستی در ازای خدمات مراقبت در منزل نیز باید مورد تردید قرار گیرد.

بیشتربدانید:قیمت خدمات پرستاری در منزلارائه خدمات پرستاریخدمات پرستاری در خانهخدمات پرستاری در منزل تهرانخدمات پرستاری در تهران

 

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.