اعزام پزشک به منزل

پزشکان عمومی و متخصص ما پس از اعلام از مرکز ارتباطات با خانواده بیمار تماس می گیرند و شرح حال کاملی از خانواده بیمار میگرند و در کوتاه ترین زمان بیمار را ویزیت می کنند . پزشکان ما قبل از اعزام به منزل بیمار با بیمار تماس می گیرند و علاوه بر شرح حالی که کارشناسان مرکز از بیمار یا همراه بیمار می گیرند خود نیز شرح حال کاملی از آنها می گیرند تا در صورت نیاز تجهیزات خاص با خود ببرند بعد از ویزیت بیمار دکتر داروهای لازم را برایش نسخه می کند اگر داروها خوراکی باشند که نیاز به کار خاص دیگری نمی باشد و فقط دستور دارویی را به بیمار اعلام می کند اما اگر سرم و داروی تزریقی داشته باشند با پرستاران مرکز مهراوران نوین هماهنگ می شود که سریعا بر بالین بیمار حاضر شوند و اقدامات درمانی تکمیلی را انجام دهند .

 

از زمان شیوع کووید ۱۹ در زندگی ما، چیزهای زیادی قرار است تغییر کند، از نحوه خرید، گردشگری گرفته تا مراقبت از سالمندان، زیرا با این همه گیری، افراد مسن نقش بیشتری را بر عهده گرفتند.

بسیاری از خانواده ها در حال اتخاذ رویکردی در مورد مراقبت از بستگان خود هستند و آن این است که ویروس کرونا سوالات متعددی را برای آینده مراکز کمکی و اشتراک فضاهای عمومی ایجاد کرده است.

 

مزایای کمک در خانه

مراقبت از خانه یک جایگزین مراقبت شخصی است که به استقلال کاربر، عادات و به طور کلی محیط او احترام می گذارد. اما آرامش و امنیت را برای خانواده ها نیز تضمین می کند.

 

ما ۶ مزیتی را که باید برای کمک به خانه انتخاب کنید توضیح می دهیم:

 1. نزدیکی و آسایش برای خانواده ها

 

مراقبت در منزل به اقوام دسترسی بیشتری برای ملاقات والدین یا خویشاوندان خود می دهد. هیچ برنامه سفت و سختی وجود ندارد، به جز برای خود کاربر.

 

 1. آزادی و استقلال

فردی که در منزل تحت مراقبت قرار می گیرد، محدودیت زمانی، حرکتی و غذایی ندارد. مانند همیشه سازماندهی شده است.

 

 1. بهداشت فردی بیشتر

با کمک خانه، کاربر می تواند در صورت نیاز و نیاز، بهداشت داشته باشد و جاذب ها را بدون برنامه زمان بندی تغییر دهد.

 

 1. محیط شخصی: در خانه مثل هیچ جا

هیچ چیز بهتر از پیر شدن در خانه نیست، شخصی که در خانه مراقبت می شود از محیط خود و قوانین خود لذت می برد، همه اینها بر سلامت روان او و بهبود/حفظ وضعیت روانی-حرکتی او تأثیر می گذارد.

 

 1. کاهش خطرات مربوط به زندگی در جوامع بسته

بیماری های تنفسی، بیماری های گوارشی (گاستروانتریت جامعه).

 

 1. کنترل دقیق تر دارو

با داشتن مراقبت شخصی، پایبندی درمانی تسهیل می‌شود، یعنی کنترل و تأیید دقیقی که مصرف ‌کننده داروهای مربوط به خود را مصرف می‌کند، مانند موارد ضد انعقاد (سینتروم)، یا داروهایی با حاشیه درمانی محدود (به طور دقیق).

 

تعیین اینکه چه عواملی بر سلامت یک فرد، صرف نظر از سن آنها تأثیر می گذارد، دشوار است. شکی نیست که پیشرفت‌های بزرگ پزشکی در سال‌های اخیر و ترکیب فناوری‌های جدید به متحدان بزرگی در مواجهه با شرارت‌های بزرگ‌تر تبدیل شده‌اند.

بیشتربدانید:ویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهران

برخورداری از مزایای بهینه و پرسنل بهداشتی حرفه ای و واجد شرایط برای غلبه بر هر ناملایمی یک شرط سینوسی است. به این باید ارزش قابل توجهی را که هم بافت اجتماعی و هم محیط خانواده دارند اضافه کرد.

 

افراد بیشتری به روند انتخاب مراقبت های بهداشتی در منزل به عنوان بهترین درمان سلامتی و عاطفی برای بستگان خود می پیوندند. این امکان که فرد بتواند در خانه بماند، در محاصره وسایل و عزیزان خود، اما همیشه با بهترین پرسنل بهداشتی، به این معنی است که بخش کمک در منزل در حال حاضر یکی از بهترین لحظات خود را سپری می کند. کیفیت پزشکی مهم است، اما مدیریت برای حفظ سلامت عاطفی بیمار بسیار مهمتر است.

 

مراقبت های پزشکی در منزل منحصراً برای سالمندانی که در زندگی روزمره خود به مراقبت و همراهی نیاز دارند طراحی نشده است. عملکرد آن در افراد وابسته و ناتوان نیز وجود دارد، در افرادی که نمی توانند از عهده انجام برخی وظایف روزانه برآیند و به فردی که به آنها اعتماد دارند نیاز دارند تا به آنها اولویت درمانی را که شایسته آن است ارائه دهد. مراقبت های بهداشتی در منزل می تواند از درمان زخم های سطحی یا تزریق مایعات داخل وریدی تا درمان های پیچیده تر مانند شیمی درمانی و ضد نئوپلاستیک باشد.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاندرمان زخم بستر تضمینیفیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

هیچ چیز نباید به مراقبت خانگی از درمان دریافت شده توسط بیمار در تخت بیمارستان حسادت کند. پرسنل بهداشتی متشکل از پزشکان، پرستاران، درمانگران، روانشناسان و سایر تخصص ها به صورت ۲۴ ساعته در ۳۶۵ روز سال در دسترس خواهند بود. با قیمتی بسیار مقرون به صرفه، ما رفاه خود و بستگانمان را خواهیم یافت. در اینجا به برخی از مزایای آن اشاره می کنیم:

 

خدمات شخصی: خویشاوند ما همیشه احساس دوست داشتن و مراقبت خواهد کرد. با حضور در خانه، از خطرات ابتلا به عفونت ها یا وارد شدن به حالت های افسردگی، که گاهی اوقات در بیمارستان ها به خوبی مورد توجه قرار می گیرد، جلوگیری می شود. همه اینها به طور قابل توجهی به افزایش امید به زندگی بیمار کمک می کند، زیرا به لطف دوز مثبت روانی ارائه شده توسط این کمک انحصاری، بهبودی آسان تر خواهد بود.

راحتی: این سرویس اعضای خانواده را از بار سفر و شب های سنگین در اتاق بیمارستان رها می کند.

نوآوری فناورانه: پرسنل بهداشتی بهترین تجهیزات و کارآمدترین دستگاه های فناورانه را در اختیار دارند تا همیشه از وضعیت سلامتی بیمار خود مطلع شوند.

هزینه کمتر – حفظ حریم خصوصی بیشتر: خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل ارزان تر از پذیرش در محل اقامت خواهد بود. همینطور ماندن در خانه باعث آسایش و حریم خصوصی بیشتر بیمار از نظر بهداشت و استراحت می شود.

مطالعات مختلف نشان می دهد که خدمات پزشکی بهداشتی در منزل برای کسانی که با بیماری یا ناتوانی مزمن زندگی می کنند، یک مزیت جسمی و روحی عالی است. اگر هنوز تصمیم نگرفته اید، منتظر چه چیزی هستید؟ در خانه جایی است که می توانید بهترین باشید!

آنچه باید در مورد خدمات پزشک در منزل بدانید

خدمات پزشک در منزل به شما و بیمارتان این امکان را می دهد که در آسایش خانه خود خدمات معاینه ی بسیار صمیمانه و جامع را دریافت کنید.

ما به عنوان مرکز بهداشت و درمان در منزل مرکز پزشکی، خدمات پزشک در منزل را سال هاست که ارائه می کنیم. موارد اخیر ویروس کرونا باعث نگرانی بیماران برای مراجعه به بیمارستان برای معاینه شده است و این امر تقاضا برای خدمات پزشک در منزل را افزایش داده و بار دیگر ضرورت و نیز بهره مندی از خدمات بهداشتی در منزل را ثابت می کند.

در محدوده خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل، درمان های آزمایشگاهی، اشعه ایکس و پرستاری پس از معاینه همگی در منزل و همچنین معاینه پزشک خانگی قابل ارائه هستند. به این ترتیب خدمات جامعی به بیماران و بستگان آنها ارائه می شود و نیاز به مراجعه به بیمارستان برطرف می شود.

 

مزایای خدمات پزشک خانگی

انجام معاینه پزشک در منزل نیز از استرس بیمار و همچنین اعضای خانواده می کاهد. تجربه ما به ما نشان داده است که معاینه و درمان در محیط خانه بیمار را سریعتر بهبود می بخشد، استرس را کاهش می دهد و پیگیری بیمار در روند پیگیری کارآمدتر است.

در زیر سعی کرده ایم به متداول ترین سوالات در مورد خدمات پزشک در منزل برای شما پاسخ دهیم. اگر موضوعات مختلفی وجود دارد که می خواهید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید، می توانید آنها را به عنوان نظر در انتهای مقاله اضافه کنید یا می توانید با مرکز تماس ما در خط تماس بگیرید.

 

 

آیا معاینه پزشک خانگی فقط در منزل انجام می شود؟

خیر هر کجا که بیمار باشد، در خانه، محل کار، در هتل، هر کجا که بیمار باشد، خدمات در آن منطقه انجام می شود.

 

خدمات پزشک در منزل در کدام شعب ارائه می شود؟

شما می توانید از خدمات معاینه پزشک متخصص ما در تمامی شاخه ها زایمان بهره مند شوید. علاوه بر این، تزریقات ECO در منزل توسط پزشکان متخصص قلب، تغییرات PEG و تراکئوستومی در منزل توسط پزشکان متخصص مراقبت های ویژه و خدمات تخلیه مایعات شکمی توسط پزشکان متخصص در منزل انجام می شود.

 

آیا پزشک در مواقع اضطراری به خانه می آید؟

خدمات پزشک در منزل خدماتی هستند که با تعیین وقت قبلی ارائه می شوند. خدمات پزشک خانگی معمولاً در همان روز برنامه ریزی می شود. با این حال، ما در تلاش هستیم تا درخواست های فوری شما را در اسرع وقت برآورده کنیم.

 

آیا بررسی پس از بازرسی وجود دارد؟

با توجه به شرایط بیمار شما در صورت صلاحدید پزشک می تواند پس از انجام خدمات در منزل معاینه کنترلی انجام شود.

 

آیا هر وقت بخواهم همان دکتر برای معاینه به خانه من می آید؟

با توجه به وضعیت شکایات شما، پزشکان ما که قبلا خدمت کرده ‌اند، شما را می ‌شناسند و وضعیت بالینی شما را می ‌شناسند، در مواردی هدایت می‌ شوند که به همان زمینه تخصص نیاز دارد.

 

پزشکان آینده در کدام بیمارستان کار می کنند؟

علاوه بر پزشکان ما که در مرکز پزشکی کار می کنند، ما کارکنانی از پروفسور، دانشیار داریم. ما اطلاعات دقیقی در مورد پزشکان خود در درخواست های معاینه شما به اشتراک می گذاریم.

 

آیا پزشکی که برای معاینه به خانه می آید بیمارش را دنبال می کند؟

آره. در فرآیند درمان پس از معاینه و روند پیگیری، پیگیری بیمار ما با همکاری پزشک، پرستار و خانواده ادامه دارد.

 

به خاطر ویروس کرونا نمی خواهیم به بیمارستان برویم. چگونه مطمئن شویم که پزشکان و پرستارانی که به خانه می آیند به ویروس کرونا مبتلا نیستند؟

مراکز بهداشتی و درمانی در منزل، موسسات بهداشتی با کمترین احتمال خطر در مقایسه با بیمارستان ها هستند. اگرچه هیچ خدماتی به بیماران مشکوک یا مشکوک به ویروس کرونا ارائه نمی‌شود، اما پزشکان و پرستاران ما که برای خدمات پزشک به منزل مراجعه می‌کنند با رعایت احتیاط‌های لازم این خدمات را انجام می‌دهند.

 

آیا دکتری که به خانه می آید سرم می گذارد؟

در محدوده خدمات پزشک در منزل، پزشکان ما خدمات خود را با همراهی پرستار انجام می دهند. بنابراین با توجه به یافته های معاینه و تشخیص، خون گیری، سرم گذاشتن، تزریق و …. چنین اقدامات درمانی توسط پرستاران متخصص ما که با پزشک می آیند انجام می شود.

 

هزینه معاینه پزشک خانگی چقدر است؟

می توانید با تماس با مرکز ما اطلاعات دقیقی در مورد قیمت خدمات پزشک در منزل کسب کنید. فراموش نکنید که آیا بیمه درمانی خصوصی دارید یا خیر.

بیشتربدانید:پرستاری در منزل شمال تهرانسونداژ در منزلسونداژ در منزل شمال تهرانتعویض سوند در منزل تهران

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

چرا مراقبت در منزل؟
چرا مراقبت در منزل و خدمات سلامت ساختاری است که مراقبت و خدمات بهداشتی بیمار را در محیط خانه با کادر بهداشتی حرفه ای هماهنگ و دنبال می کند.

این شامل یک ساختار چند رشته ای متشکل از اعضای تیم خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل، مدیران مسئول هماهنگی و اداره خدمات، پزشکان از شاخه های مختلف، پرستاران، فیزیوتراپیست ها، پرسنل بهداشتی و پرسنل مراقبت است. این تیم همچنین با سازماندهی مطمئن خدمات آزمایشگاهی، هماهنگی دستگاه های پزشکی و روش های تصویربرداری مورد نیاز بیمار در محیط خانه، خدمات را به صورت جامع ارائه می کند.

سازمان جهانی بهداشت مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی را به عنوان ارائه مراقبت از بیمار در محیط خانه بیمار با یک تیم مراقبت های بهداشتی حرفه ای آموزش دیده تعریف می کند. مدل خدمات مراقبت در منزل که توسط سازمان بهداشت جهانی اعمال می شود در همین چارچوب در ایران اجرا می شود.

هدف از خدمات مراقبت در منزل:

♣ برای ارائه خدمات مراقبت در منزل با تیم پزشکی،

♣ انجام درمان بیمار در محیط خانه امن،

♣ برای افزایش کیفیت زندگی بیمار با درمان مراقبت در منزل،

♣ به حداقل رساندن هزینه های مراقبت با درمان مراقبت در منزل،

♣ ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی در منزل با کیفیت و حرفه ای به بیماران و بستگان آنها.

چرا خدمات مراقبت در منزل؟
خدمات منزل علاوه بر مزایای فراوانی که در محیط خانه برای بیمار فراهم می کند، از نظر بازگرداندن سلامتی بیمار نیز فواید زیادی به همراه دارد.

♣ خدمات مراقبت در منزل یک سفر طولانی مدت است. با توجه به تقاضای درمان، فرآیندهای روزانه، هفتگی یا ماهانه را پوشش می دهد.

♣ با پیشرفت گام به گام در راستای درمانی که با توجه به وضعیت سلامتی بیمار تعیین می شود، نتایج مثبت حاصل می شود.

♣ مراقبت در منزل کار گروهی است. تیم مراقبت در منزل با دیدگاهی چندوجهی به بیمار نزدیک می شود.

♣ در فرآیند تیم مراقبت در منزل، بیماران و اعضای خانواده آنها و همچنین متخصصان مراقبت های بهداشتی که از درمان حمایت می کنند، شامل می شوند. بنابراین، یک هم افزایی و سود مثبت در درمان به دست می آید.

“الگوی درمان بیمار” در مراقبت در منزل
در طب جدید همانطور که محافل علمی و پزشکان می گویند “بیماری نیست، بیمار هست”. زیرا نحوه تجربه بیماری و میزان آسیب به بدن هر بیمار متفاوت است. به همین دلیل خدمات مراقبت در منزل نیز با ایجاد برنامه های درمانی خاص با توجه به بیمار، این فرآیند را مدیریت می کنند.

مراقبت از خانه “به زندگی متصل می شود، سبک زندگی را بازیابی می کند”
روند و نتایج در درمان های مراقبت خانگی با توجه به شرایط بیمار و بیماری متفاوت است. در حالی که هدف در برخی از درمان‌ها، شفای کامل بیمار و تطبیق آن با زندگی روزمره اوست، در برخی از گروه‌های بیماری، تلاش برای تحرک بیشتر بیمار و رساندن کیفیت زندگی به سطح کمی مثبت است.

مراقبت از بیمار می تواند موقعیتی باشد که هر از گاهی اعضای خانواده را خسته می کند، آنها را مجبور می کند و آنها را ناتوان از مقابله می کند. یکی دیگر از مزایای درمان های مراقبت در منزل، حمایت از بستگان خانواده و امداد رسانی با این حمایت است. مشخص است که به ویژه در درمان های مراقبت طولانی مدت، همراه با وضعیت بیمار، بستگان بیمار نیز علائم افسردگی ناشی از این روند را نشان می دهند.

مدیریت درمان توسط بیماری در خدمات مراقبت در منزل
۱- اگر بیمار پس از جراحی ارتوپدی یا مغز و اعصاب یا مراقبت های ویژه تحت درمان در منزل باشد، هدف از درمان می باشد. این است که اطمینان حاصل شود که بیمار در اسرع وقت به سلامت قبلی خود باز می گردد و با افزایش کیفیت زندگی فعال، از انتقال سریعتر به زندگی روزمره خود حمایت می کند.

۲- اگر بیمار با بیماری بستری (سکته مغزی، آلزایمر، ضایعات نخاعی) دست و پنجه نرم می کند، هدف از درمان های خانگی این است. علاوه بر درمان پزشکی، کمک به بیمار برای نگه داشتن زندگی محکم تر با حمایت و راهنمایی های مثبت ارائه شده و تشویق انواع حمایت ها در حدی است که بتوان آن را به عنوان یک بدن انجام داد.

۳- در بیماران آلزایمر یا زوال عقل وضعیت متفاوت از سایر درمان ها شکل می گیرد. بیماران آلزایمر در اولین دوره پس از تشخیص شروع به بسته شدن در خود و شروع زندگی در دنیای خود می کنند. علاوه بر حمایت های درمانی ارائه شده در اینجا، هدف این است که اجازه داده نشود بیمار از زندگی و بستگانش در خدمات مراقبت در منزل قطع شود و با پر کردن ذهن او با مشاغل و مهارت های مختلف، روند پیشرفت بیماری را کند کنیم. در طول خدمات مراقبت در منزل، برای کاهش سرعت پیشرفت بیماری و گنجاندن خانواده در این مطالعات، لازم است با بیمار به صورت انفرادی کار شود.

مطالعات ذهنی برای بیماران آلزایمر- دمانس
در حالی که درمان های پزشکی خدمات مراقبت در منزل ادامه دارد، برخی از کارها توسط متخصص مراقبت در منزل انجام می شود که برای حمایت از درمان نزد بیمار می آید. این مشاغل و مشاغل خارج از درمان توسط خانواده نیز برای بیمار اعمال می شود.

♣ کتاب خواندن
خواندن کتاب برای بیمار توسط افسر مراقبت در منزل و اعضای خانواده. به این ترتیب می توان از اتفاقات و کلماتی که ممکن است برای بیمار آشنا باشد بهره برد.

♣ درمان با اسباب بازی
به طور منظم فعالیت‌های شگفت‌انگیز را با اسباب‌بازی‌های سبک لگو و اره منبت کاری اره مویی تحت فرمان یک متخصص مراقبت در منزل انجام دهید. تلاش برای افزایش تحرک حرکتی دست و ذهنی.

♣ جستجوی آلبوم های خانوادگی
برای مشاهده تصاویر خانواده و بستگان و صحبت از طریق عکس برای حافظه بصری در فرآیندهای درمان مراقبت در منزل.

♣ گوش دادن به موسیقی، آواز خواندن
بیماران زوال عقل ابتدا از دست دادن اطلاعات فعلی را تجربه می کنند. به همین دلیل، موسیقی و اشعار قدیمی باعث خوشحالی بیمار می شود، زیرا بیمار از آنها یاد می کند.

♣ تلاش برای معاشرت
فراهم کردن مکانی برای نشستن بیرون با خانواده. یا با مراجعه به مراکز اجتماعی شدن بیماران آلزایمری در روزهای خاصی از بیمار، اجتماعی شدن را افزایش دهیم.

♣ پیوندهای خانوادگی قوی
درمان های دمانس فرآیندهای چالش برانگیزی هستند. بیمار در ابتدا بیماری را رد می کند. بعداً به حالت درونگرایی و بی میلی تبدیل می شود. هرچه پیوند بین خانواده و خویشاوندان قوی‌تر باشد، سازگاری با این روند آسان‌تر است و تداوم فرآیند تضمین می‌شود.

♣ ماموریت های داخلی
با راهنمایی تیم مراقبت در منزل، بیمار می تواند کارهای ساده ای مانند پوشیدن جوراب، آماده کردن میز، شانه کردن موهای خود و افزایش تحرک و مهارت خود را انجام دهد.

۴- مرحله ترمینال (پیشرفته) درمانهای سرطان مراقبت خانگی
آنها معمولاً درمان های نگهدارنده در مرحله نهایی هستند. هدف در اینجا کاهش هرچه بیشتر درد بیمار، حمایت، ایجاد انگیزه، ارائه درمان و افزایش کیفیت زندگی در این فرآیند است.

۵- درمان های خانگی بیماری های مزمن، درمان بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون، کلسترول، پوکی استخوان است. هدف در مراقبت در منزل، حفظ سلامت با ایجاد یک برنامه درمانی منظم برای بیماری مزمن بیمار است.

بیشتربدانید:پرستار در منزل تهرانپرستاری در منزل شمال تهرانخدمات پرستاری در تهرانخدمات پرستاری در منزلپرستاری در منزلخدمات پرستاری در منزل تهران

۶- درمان های سالمندان مراقبت در منزل با هدف مدیریت و مدیریت بیماری های موجود افراد در رده سنی بالا و بهبود هر چه بیشتر شرایط زندگی آنها انجام می شود.

۷- در حالی که درمان‌های خانگی برای نوزادان و کودکان شامل مراقبت‌های زودرس یا مراقبت از نوزاد مورد نیاز از بدو تولد است، برای مراقبت در منزل از کلیه بیماری‌های ناشی از یک بیماری یا حادثه به هر دلیلی نیز انجام می‌شود.

علاوه بر پزشک ما خدمات پرستاری در منزل را نیز ارائه می دهیم:

خدمات پرستاری در منزل چیست؟

پرستار مراقبت از منزل در مقررات پرستاری;

در این آیین نامه «پرستار مراقبت در منزل» در شرح وظایف زیرمجموعه پرستاری بهداشت عمومی تعریف شده است.

 

بر اساس این تعریف، «پرستار مراقبت در منزل; مسئول ارائه خدمات پرستاری به افرادی است که در بستر هستند یا نیاز به مراقبت در منزل دارند و نمی‌توانند نیازهای خود را بدون حمایت شخص دیگری برآورده کنند.»

طبق تحقیقات انجام شده در بلژیک، در سال ۲۰۰۹ در مجموع ۲۲ هزار پرستار مجاز به انجام وظایف خود بودند. در حالی که ۸ هزار پرستار در بخش مراقبت های خانگی و خدمات بهداشتی کار می کنند، تقریبا دو برابر تعداد پرستاران یعنی ۱۴ هزار نفر به صورت آزاد کار می کنند.

از آنجایی که هیچ تحقیقی در ایران انجام نشده است، ما نمی توانیم اطلاعات را به اشتراک بگذاریم.

با این حال، در مدل مراقبت در منزل در ایران ; مهمترین و مورد نیازترین حوزه خدمات مراقبت در منزل، خدمات پرستاری در منزل است.

در ایران پرستارانی که در زمینه های خود متخصص هستند و دانش و مهارت لازم را دارند در این زمینه خدمات ارائه می دهند.

مهم ترین اطلاعاتی که متقاضیان این خدمات باید بدانند این است که آیا این پرستاران در مؤسسه ای با مجوز وزارت بهداشت کار می کنند یا به صورت مستقل کار می کنند.

از نظر نقش مراقب ، پرستار مراقبت در منزل نقش بسیار مهمی در حصول اطمینان از موثر بودن درمان و توانبخشی و بهبود وضعیت فعلی سلامت فرد دارد.

پرستار مراقبت در منزل به مراقبت از بیمار در منزل محدود نمی شود. اطمینان از ارتباط بین خانه، بیمارستان و موسسه خدمات اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

پرستار باید دانش و مهارت کافی برای ایفای بسیاری از نقش ها را با توجه به نیازهای خانواده و محیطی که در آن مراقبت می کند، داشته باشد.

 

بنابراین، یک پرستار مراقبت از منزل باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

باید بتواند تصمیمات موثر و سریع بگیرد،

باید توانایی کار موثر با یک تیم چند رشته ای را داشته باشد،

باید قادر به جمع آوری سریع داده ها و تشخیص صحیح باشد،

باید بتواند راه حل های موثری برای مشکلات ارائه دهد،

باید توانایی ارائه آموزش، مشاوره و نظارت موثر به بیمار/خانواده را داشته باشد.

باید دانش کافی از نظریه و مهارت پرستاری داشته باشد،

باید بتواند آرامش خود را حفظ کند و در مواقع اضطراری واکنش موثر نشان دهد.

 

 

روشی که پرستار در منزل باید در مورد بیماری که در منزل پیگیری می کند، انجام دهد؟

باید داده های دقیق را جمع آوری کرده و نیازهای بیمار را تعیین کند. برنامه نگهداری صحیح باید در راستای این الزامات ایجاد شود و این نگهداری در زمان های تعیین شده و برنامه ریزی شده اجرا شود. حتما باید این همه مراقبتی را که اجرا کرده ارزیابی کند.

قبل از ارائه خدمات مراقبت در منزل به افراد، باید یک ارزیابی دقیق انجام شود.

 

بنابراین، این ارزیابی شامل چه چیزی است؟

باید یک برنامه بازدید خوب تهیه شود. در حین انجام این بازدید برنامه ریزی شده، پرستار مراقبت در منزل باید: تاریخچه سلامت فرد را به طور دقیق و کامل ارزیابی کند. باید ظرفیت ها و محدودیت های فیزیکی را بررسی کرد. او باید وضعیت عملکردی خود (خوردن و آشامیدن، نیاز به توالت، نیازهای حمام، وضعیت اجتماعی، نیازهای لباس پوشیدن و درآوردن لباس)، وضعیت تغذیه و محیطی که در آن زندگی می کند را ارزیابی کند.

 

یک پرستار حرفه ای مراقبت از خانه می تواند در اولین بازدید کارهای زیادی را انجام دهد!…

 • اطلاعات داده می شود،
 • ارتباط فراهم شده است،
 • باید به خانواده احترام گذاشت
 • بازدید دوم باید مورد توافق قرار گیرد،
 • ایمنی متقابل باید تضمین شود،
 • پرستار باید نشان شناسایی داشته باشد،
 • مراحل فرآیند پرستاری باید با بیمار و خانواده وی مورد بحث و ارزیابی قرار گیرد.
 • باید به تصمیمات بیمار و خانواده احترام گذاشت.

 

پرستاران چه مواردی را باید در مورد تغییرات در هنگام بازدید از منزل ثبت کنند؟

 • مشکل موجود
 • ظرفیت عملکردی
 • وحدت خانواده
 • نگرش خانواده به این بیماری
 • نیازهای روانی اجتماعی
 • محیط
 • فرد مراقب یا حمایت کننده
 • داروها
 • تغذیه
 • نیاز به سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی (مانند فیزیوتراپ، روانشناس، مراقب و غیره)
 • موقعیت مالی

 

یک پرستار مراقبت از منزل باید در هنگام ایجاد یک برنامه مراقبت به چه مسائلی توجه کند؟

تغذیه

استفاده مواد مخدر

اقدامات احتیاطی برای کف پاهای تحت فشار

کنترل عفونت

تعادل سیالات

مراقبت شخصی

ایمنی محیط زیست

نیازهای بهداشتی فردی

 

سخت ترین و مهم ترین وظیفه پرستاران مراقبت در منزل چیست؟

پاسخگویی به انتظارات بستگان و مراقبین بیمار است.

 

چگونه خدمات پرستاری را در منزل دریافت کنیم؟

ابتدا می توانید از طریق شماره تماس ما تماس بگیرید یا فرم درخواست خدمات را پر کنید و نماینده مراقبت در منزل با شما تماس بگیرد. پس از این فرآیند، پرستار مراقبت از منزل ما شما را به پرستار مدیر مربوطه راهنمایی می کند و به ترتیب زیر مراحل را شروع می کند.

پرستار مراقبت در منزل از بیمارستان یا خانه بیمار بازدید می کند تا بیمار را در محل ببیند و ارزیابی کند و از درخواست های شما مطلع شود.

نیازهای بیمار (روانی، جسمی، اجتماعی) را با اطلاعاتی که ابتدا از پزشک و سپس از شما دریافت می کند، تعیین می کند. مطابق با این اطلاعات،  جزئیات اقداماتی را که باید به عنوان یک پرستار مراقبت در منزل در طول اقامت بیمار در خانه انجام شود، بیان می کند .

مناسب بودن محیط زندگی بیمار را برای مراقبت پرستاری ارزیابی می کند و از ایجاد شرایط لازم برای مناسب سازی آن اطمینان یا درخواست می کند.

در طول فرآیند درمان، در مواقع لزوم، نصب تجهیزات پزشکی را تضمین می کند و فرآیندهای استفاده از دستگاه های پزشکی را مدیریت می کند.

با توصیه پزشک اولیه بیمار و درخواست خانواده، خدمات پرستاری در منزل که پاسخگوی نیازهای بهداشتی و مراقبتی بیمار باشد به مدت ۱۲ ساعت یا ۲۴ ساعت ساماندهی می شود. در طول فرآیند سازماندهی شده، اداره پرستاری مراقبت در منزل نفس لیست کاری ماهانه پرستارانی را که از بیمار مراقبت می کنند، برنامه ریزی می کند و این لیست برنامه ریزی شده را با بیمار و خانواده وی به اشتراک می گذارد.

پرستار مراقبت در منزل مسئول اجرای درمان برنامه ریزی شده توسط پزشک، رفع نیازهای اجتماعی بیمار و پرکردن منظم فرم های مربوط به بیمار است.

پرستار مراقبت از منزل به طور مرتب پزشک بیمار را از وضعیت او مطلع می کند و همچنین اطلاعاتی را در مورد روند درمان به خانواده منتقل می کند. به طور همزمان، گروهی در بستر اجتماعی برای بیمارانی که خدمات پرستاری را در منزل دریافت می‌کنند، ایجاد می‌شود و می‌توانند از طریق چت زنده اطلاعات دقیقی در مورد پرستاران و پزشکان ما کسب کنند. وقتی بیماران و بستگانشان سوالی دارند، می توانند در هر زمانی که بخواهند در این بستر از آنها بپرسند. در این پلتفرم، پرستاران ما که در خدمات پرستاری کار می‌کنند، به‌طور روزانه اطلاعاتی را در مورد نحوه انجام وظیفه و نحوه گذراندن شبانه روز با اعضای گروه به اشتراک می‌گذارند. در شرایط اضطراری، پرستاران مراقبت از منزل ما می توانند دارو را به عنوان دستور شفاهی پزشک تجویز کنند.

در طول ارائه خدمات پرستاری در منزل، وضعیت عمومی بیمار و کیفیت خدمات  با ویزیت منظم توسط پزشک و سرپرست پرستاران در منزل  کنترل می شود .

نظرات بیمار و بستگان آنها در طول مدت خدمت گرفته می شود و در صورت داشتن درخواست، پیشنهاد یا شکایت راه حل سریع و مثبتی پیدا می شود. در صورت شکایت احتمالی پرستار، مدیران پرستاری در منزل ما بلافاصله پرستاران را تغییر می دهند.

بیمار یا بستگان او می توانند جنسیت پرستاری را که مراقبت در منزل را ارائه می دهد، تعیین کنند.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

برای اطلاعات دقیق و پیشنهاد قیمت می توانید با ما تماس بگیرید.

برای شما روزهای سلامتی آرزومندیم.

m/اعزام پزشک به منزل

معاینه پزشک در منزل چیست؟ معاینه پزشک در منزل چه مزایایی دارد؟

معاینه پزشک در منزل خدماتی است که به بیماران امکان می دهد خدمات بهداشتی را در منزل دریافت کنند. این سرویس به بیماران کمک می کند تا در خانه خود احساس راحتی و امنیت کنند و در عین حال دسترسی آسان تر به مراقبت های بهداشتی را نیز فراهم می کند. در این مقاله به مزایا و اهمیت معاینه پزشک در منزل می پردازیم.

 

مزایای معاینه پزشک در منزل

راحتی بیمار: معاینه پزشک در منزل به بیماران این امکان را می دهد که در خانه خود راحت باشند. بیماران احساس راحتی بیشتری می کنند و می توانند در طول معاینه پزشک در خانه، خود را بهتر بیان کنند. این به پزشکان کمک می کند تا اطلاعات دقیق تری در مورد وضعیت سلامتی بیماران به دست آورند.

 

دسترسی آسان‌تر به مراقبت‌های بهداشتی: ویزیت پزشک در منزل، دسترسی آسان‌تری به مراقبت‌های بهداشتی برای بیماران فراهم می‌کند. بیماران می توانند خدمات مراقبت های بهداشتی را بدون مراجعه به مطب پزشکان دریافت کنند. این یک مزیت بزرگ است، به خصوص برای بیماران با محدودیت حرکت.

 

صرفه جویی در زمان بیشتر: ویزیت پزشک در منزل به بیماران کمک می کند از زمان خود به نحو احسن استفاده کنند. با صرفه جویی در زمان سفر به مطب پزشکان، بیماران می توانند زمان بیشتری را صرف کارهای دیگر کنند.

 

امنیت بیشتر: معاینه پزشک در منزل باعث می شود بیماران در خانه خود احساس امنیت بیشتری کنند. این امر به ویژه برای افراد مسن یا بیمار مهم است. ویزیت پزشک در منزل هنگام استفاده از خدمات مراقبت در منزل ایمنی بیمار را بیشتر افزایش می دهد.

 

مراقبت شخصی: ویزیت های پزشک در منزل بر اساس نیازهای خاص بیماران شخصی سازی می شود. این تضمین می کند که به بیماران مراقبت هایی ارائه می شود که با نیازهای خاص آنها مطابقت دارد.

 

نتایج درمانی بهتر: ویزیت پزشک در منزل به بیماران کمک می کند تا نتایج درمانی بهتری کسب کنند. این به بیماران کمک می کند تا با اطمینان از دریافت منظم درمان های خود، سلامت خود را بهبود بخشند.

 

چگونه در خانه معاینه پزشک انجام دهیم؟

ویزیت پزشک در منزل زمانی است که پزشک به منزل بیمار می آید و خدمات پزشکی ارائه می دهد. ویزیت‌های پزشک خانگی شامل مراقبت‌های اولیه می‌شود و می‌تواند در اقامتگاه‌های بیماران، خانه‌های سالمندان، خانه‌ها و سایر انواع اقامتگاه‌ها انجام شود. برای انجام معاینه پزشک در منزل، ابتدا باید نوبت بگیرید. پس از تعیین وقت، پزشک به خانه بیمار می آید و او را معاینه می کند.

 

معاینه پزشک خانگی برای چه کسانی است؟

 

معاینه پزشک در منزل گزینه مناسبی برای بیمارانی است که به دلایل مختلف نمی توانند به بیمارستان مراجعه کنند. از جمله این دلایل:

 

سن بالا: بیماران مسن ممکن است برای رفتن به مطب مشکل داشته باشند. ویزیت پزشک در منزل باعث می شود بیماران مسن احساس راحتی کنند و تحت درمان قرار گیرند.

 

تحرک محدود: بیماران با تحرک محدود ممکن است برای رسیدن به مطب پزشکان مشکل داشته باشند. ویزیت پزشک خانگی به این بیماران کمک می کند تا دسترسی راحت تری به مراقبت های بهداشتی داشته باشند.

 

بیماری های مزمن: بیماران مبتلا به بیماری های مزمن نیاز به معاینه منظم پزشک دارند. معاینه پزشک در منزل به این بیماران اجازه می دهد تا درمان خود را به طور منظم دنبال کنند.

 

حجم کار: برخی از خانواده ها ممکن است زمان لازم برای ارائه مراقبت نداشته باشند. ویزیت پزشک در منزل باعث صرفه جویی در وقت و انرژی خانواده ها می شود و به بیماران امکان می دهد مراقبت های بیشتری را در خانه خود دریافت کنند.

 

در نتیجه، معاینه پزشک خانگی به بیماران این امکان را می دهد که در خانه خود احساس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشند و دسترسی آسان تر به خدمات مراقبت های بهداشتی را فراهم می کند. ویزیت پزشک در منزل، مراقبت شخصی متناسب با نیازهای خاص بیماران را ارائه می دهد و به آنها کمک می کند تا به نتایج درمانی بهتری دست یابند.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

مرکز خصوصی بهداشت و مراقبت در منزل موسسه مهرآوران نوین خدمات معاینه پزشک را در آسایش خانه شما ارائه می دهد برای اطلاعات دقیق می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

چک های دوره ای کمک بزرگی به سلامت ما می کند

سلامتی ما با ارزش ترین دارایی ماست. با این حال، بیشتر اوقات، ارزش سلامتی خود را بعد از بیماری بهتر درک می کنیم، نه زمانی که آن را داریم. در این مرحله، چک‌آپ‌های منظم با ایفای نقش در شناسایی بیماری‌ها در مراحل اولیه قابل درمان یا در صورت امکان، پیشگیری از ظهور آن‌ها، ساده‌ترین راه را برای مبارزه با بیماری‌ها ارائه می‌کند. بررسی های روتین سلامت، متناسب با سن، جنسیت و وضعیت سلامت عمومی، برای افراد بدون شکایت و همچنین برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن از اهمیت بالایی برخوردار است. با بررسی عوامل خطر ژنتیکی و محیطی که بر وضعیت سلامت فرد تأثیر می گذارد، می توان به تنوع و عمق معاینات تصمیم گرفت.

 

کدام چک سلامت برای کدام گروه سنی؟

برای بررسی های دوره ای، معاینات مختلف با مخرج مشترک برای مردان و زنان باید در افرادی که شکایتی ندارند انجام شود. علاوه بر این، از آنجایی که خطرات متفاوت است، پنل های کنترل متفاوتی باید در سنین مختلف اعمال شوند.

 

معاینه فیزیکی دقیق برای تمام معاینات دوره ای ضروری است. رده های سنی به شرح زیر است:

در گروه سنی ۱۵ تا ۲۰ سال باید واکسیناسیون های اولیه زیر سوال رفت، عملکرد کبد و کلیه، قند خون، شمارش خون و آزمایش ادرار رعایت شود.

در دوره بزرگسالی بین سنین ۲۰ تا ۴۰ سال، علاوه بر شمارش خون، عملکرد کبد و کلیه و آزمایش ادرار، سونوگرافی شکم و اشعه ایکس ریه به عنوان روش های تصویربرداری اولیه درخواست می شود. در صورت لزوم در نتیجه معاینه فیزیکی، تصویربرداری اضافی و آزمایش خون باید انجام شود.

با توجه به افزایش خطرات سلامتی پس از ۴۰ سالگی، معاینات تکمیلی بر اساس جنسیت انجام می شود، مانند معاینه پستان/پروستات، اسکن دستگاه گوارش و تشخیص و اصلاح خطرات قلبی عروقی. اندازه گیری تراکم استخوان نیز در سنین بعدی اضافه می شود.

در بیماران بالای ۶۵ سال پرسش و معاینه دقیق تری لازم است.

 

بررسی های مکرر خطرات را کاهش می دهد

با وجود بیماری های مزمن اضافی، دوره های پیگیری ممکن است کوتاه شود. علاوه بر این، حتی اگر همه چیز خوب باشد، ارزیابی های مکرر خطرات احتمالی را کاهش می دهد. هیچ معاینه عمومی نمی تواند تشخیص همه بیماری ها را تضمین کند، اما معاینات دوره ای یک دیدگاه کلی در مورد خطرات ارائه می دهد و بر این اساس به ما کمک می کند تا از طریق تغییر سبک زندگی خطرات را کاهش دهیم. مدیریت عوامل خطری که می توانیم از آنها اجتناب کنیم، مانند سیگار کشیدن، مصرف منظم الکل، سبک زندگی کم تحرک و چاقی، در کوتاه مدت و بلندمدت به سلامت ما کمک زیادی می کند.

بیشتربدایند:نگهداری سالمند و کودکهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک درمنزلاعزام پزشک به منزل

تشخیص و درمان به لطف بررسی های دوره ای دقیق تر است

اطلاعاتی که از طریق روش‌های ابتدایی، ساده و نسبتا کم‌هزینه یاد می‌گیریم، می‌تواند ما را قادر سازد از روش‌های پیچیده، دشوار، پرهزینه و بالقوه پرخطر برای بیمار در درازمدت اجتناب کنیم. از طرفی ارتباط بیمار و پزشک را نیز تقویت می کند. بیماران راحت‌تر می‌توانند داده‌های مربوط به خود را با پزشکان مورد اعتماد خود به اشتراک بگذارند و پزشکان می‌توانند سریع‌تر متوجه تغییرات در بیماران خود شوند. توصیه‌ها و درمان‌های پزشک در مورد بیماری که او می‌شناسد، احتمالاً رعایت می‌شود. به این ترتیب، تصمیمات دقیق تر به نظر می رسند. علاوه بر این، به لطف بررسی های دوره ای، سوابق پزشکی حفظ می شود. وضعیتی که فوراً در بیماران تحت تعقیب تشخیص داده می شود ممکن است به خودی خود چندان معنی دار نباشد، اما همان تغییر در یک دوره زمانی می تواند معنی زیادی داشته باشد. پیگیری های دوره ای در افراد مبتلا به بیماری های مزمن از تشدید بیماری جلوگیری می کند. انجام بررسی های گاه به گاه باعث می شود که کاستی ها به سرعت شناسایی شوند و راه حل های مناسب پیدا شوند.