0
تزریقات در منزل شمال تهران

تزریق در منزل با کادر مجرب

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که نیاز به تزریق درمنزل داشته باشید اما در آن زمان قادر به رفتن به محل مناسب اعم از درمانگاه یا بیمارستان نیستید تا مجبور شوید پرستار را به خانه آورده تا کار تزریقات در منزل را برایتان انجام دهد.موسسه مهرآوران نوین با ارسال پرستار جهت خدمات تزریق به تمام نقاط تهران در این راستا نیاز شما عزیزان را برطرف نموده است.

انجام تزریقات امری بسیار مهم است و نباید در آن سهل انگاری شود بدلیل اینکه دیده شده کسانی مدعی داشتن توانایی برای تزریقات بوده اند اما نتوانسته اند تزریقات را به خوبی انجام دهند و مشکلی را برای بیمار به بار اورده اند. پس نکته قابل توجه این است هرگز به افراد عادی و فاقد تخصص در این زمینه اعتماد نکنید و با مراکز درمانی که افراد با تجربه دارند مشکل بیمار خود را مطرح کنید
تزریق امپول و سرم و ویزیت پزشک در منزل در محل در شمال تهران به ما بسپارید در صورتی که بیمار در بستر دارید و یا نمی توانیدبیمارتان را به بیمارستان ببرید تمام کارهای پزشکی و پرستاری رابه مل بسپارید ما تمام خدمات پزشکی را در منزل خودتان ارایه میدهیم.
مرکز مهرآوران نوین تمام خدمات پزشکی را در منزل ارایه میدهد.تزریقات یکی از شیوه های رایج در تجویز داروها و اجرای نمونه گیری ها می باشد که در صورت رعایت نکردن استانداردهای ایمنی، خطراتی را برای هر دو طرف دارد بر اساس تحقیقات بعمل آمده سالانه حدود ۱۶ بیلیون تزریق در کشورهای در حال توسعه انجام میشود که حداقل ۵۰ درصد آن غیرایمن می باشد. خطرتزریقات غیر ایمن یک تهدید جدی است و استفاده نامناسب از سرنگها و سوزن ها می تواند باعث انتقال عفونت و تهدید زندگی گردد. برای مثال هپاتیت C و B HIV می توانند در اثر تزریق غیر ایمن منتقل گردد.. تهیه امکانات و شرایط کافی برای اجرای سیاست مربوط به تزریقات ضروری بوده و بایستی:-۱ تمام وسایل مورد نیاز مناسب از قبیل سرنگها، سر سوز نها، جعبه ها و …… همواره فراهم باشد.-۲ بایستی سیستم تهیه وسایل مورد نظر طوری طراحی شود که همواره این وسایل در دسترس باشد-۳ سرنگهای یکبار مصرف در سایزهای مختلف بایستی به میزان حداقل مصرف یک ماه موجود باشد.-۴ تهیه جعبه های ایمنی مخصوص دفع اشیاء تیز و برنده به تعداد کافی برای تمام واحدها تهیه گردد.کارشناس ما با رعایت کامل استانداردهای بین الملی پروسه مربوطه را برای بیمار انجام می دهند.

انجام کلیه خدمات پزشکی و تزریقات و خدمات امور بیماران کرونا وتزریق رمدسیور و….
توسط نرس با تجربه و ICUکار

داخل وریدی چیست؟

لاتین “Intra” به معنای داخل، “Vein” به معنای رگ خونی وریدی، “Intravenous” به معنای داخل رگ است. در مواقعی که آزمایش خون مورد نظر باشد، در بیشتر مواقع با وارد شدن به ورید با سوزن (داخل وریدی) نمونه خون گرفته می شود. همچنین، زمانی که برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان در پزشکی نیاز به تزریق داخل وریدی دارند، اغلب از طریق تزریق داخل وریدی تجویز می شوند. این تزریق ها را می توان با وارد شدن مستقیم به رگ با سوزن انژکتوری انجام داد و یا مجدداً با ورود سوزن به داخل رگ، سرم بسته شده و دارو با سرم مخلوط می شود یعنی در مدت زمان بیشتری رقیق می شود. ترجیحاً داروهایی که ناخوشایند هستند به سرعت تجویز شوند و در مواقعی که بیش از یک دارو نیاز به تجویز دارند، در سرم مخلوط شده و به آرامی تجویز شوند.

 

این اقدامات اغلب توسط پرستاران و گاهی توسط پزشکان انجام می شود. تجربه تجارت نیز مهم است. همچنین کاتتریزاسیون های داخل وریدی وجود دارد که در آن لوله های پلاستیکی از طریق ورید وارد می شوند. از آنجایی که چنین معاملاتی از حوصله این مقاله خارج است، به تفصیل آن اشاره نشده است.

 

تزریق داخل وریدی چگونه انجام می شود؟

سیاهرگ ها در هر اندام بدن ما وجود دارند. با این حال، متداول ترین وریدها برای دسترسی داخل وریدی، وریدهای جلویی آرنج هستند که در آرنج بازوها قرار دارند. یک کاف لاستیکی به بازو بسته می شود تا با پر شدن ورید از خون در زیر پوست قابل مشاهده و قابل لمس باشد. نقطه ورود با تجسم ورید یا گاهی با احساس آن با انگشتان تعیین می شود. این نقطه و پوست اطراف آن با تامپون های پنبه ای یا گاز استریل مرطوب شده با الکل یا محلول ضدعفونی کننده مایع مناسب پاک می شود و توپ ها با سوزن مناسب وارد توپ ها می شوند. گاهی اوقات رگ های جلوی آرنج در بیماران به دلیل نازک بودن بسیار یافت نمی شود، در این موارد به دنبال رگ های دیگر می گردند.

برای مثال وریدهای ساعد، وریدهای پشتی و گاهی حتی وریدهای ساق پا و پشتی معاینه می شوند و می توان از ورید مناسب برای دسترسی داخل وریدی استفاده کرد. تزریق داخل وریدی باید در شرایط استریل با دقت انجام شود. علاوه بر این، مهم است که تزریق‌ها تا حد امکان آهسته انجام شوند، هوا در سرنگ وجود نداشته باشد و هوا به داخل سیاهرگ وارد نشود.

 

برای انجام انواع تزریقات در منزل خود میتوانید از پرسنل حرفه ای مهراوران نوین کمک بگیرید.

 

پیلوگرافی داخل وریدی

پیلوگرافی داخل وریدی یک روش تصویربرداری رادیولوژیک برای بررسی کلیه ها و مجاری ادراری است. نام دیگر اوروگرافی است. بیمار روی میز دستگاه اشعه ایکس قرار می گیرد و ابتدا از ناحیه کلیه ها تا انتهای مثانه عکسبرداری می شود. به این حالت گرافیک سیستم ادراری مستقیم (DUSG) یا نمودار خالی می گویند. سپس یک دارو به صورت داخل وریدی همانطور که در بالا توضیح داده شد داده می شود. این دارو دارویی است که ما به آن ماده حاجب می گوییم که حاوی اتم های ید است.

بیشتربدانید:مراقبت از سالمند در منزل تهراننگهداری از سالمند شبانه روزی در منزلسرم تراپی در منزل غرب تهران

بسته به سن و وزن بیمار، یک داروی ماده حاجب یددار، معمولاً ۵۰-۲۰ میلی لیتر، به صورت داخل وریدی با تزریق آهسته به بیمار تزریق می شود. هنگامی که این دارو در جریان خون مخلوط می شود از کلیه ها فیلتر شده و وارد ادرار می شود و در عین حال کلیه ها و مجاری ادراری با دارو آغشته می شوند و در عکس اشعه ایکس در سومین بار به رنگ سفید قابل مشاهده می شوند. ، روزهای ۵، ۱۰ و ۲۰ پس از تجویز دارو. در فیلم های دقیقه ۳ و ۵ این فیلم های اشعه ایکس، اندازه کلیه ها، وجود عملکرد صافی طبیعی در کلیه ها و وجود ناهنجاری هایی مانند تنگی، انسداد، بزرگ شدن لوله ها (حالب) بین کلیه ها و مثانه (مثانه) در فیلم های دقیقه ۱۰ و ۲۰ می توان مشاهده کرد که آیا پر شدن و دیواره مثانه طبیعی است یا خیر. گاهی اوقات پس از ۲۰ دقیقه، با وادار کردن بیمار به ادرار کردن برای مشاهده تخلیه مثانه پر شده، یک فیلم خالی از مثانه گرفته می شود.

 

نظارت بر وضعیت تخلیه مثانه به ویژه در بیماران مبتلا به بزرگی پروستات بسیار مهم است.

 

پیلوگرافی داخل وریدی یک روش تصویربرداری رادیولوژیکی ارزشمند است که اطلاعات بسیاری از بیماری های کلیه و مجاری ادراری را ارائه می دهد. می توان مشاهده کرد که آیا در بیماران مبتلا به فشار خون برابر در زمان فیلتر دو کلیه وجود دارد یا خیر. این اطلاعات ارزشمندی را برای تشخیص و پیگیری در بیماران مشکوک به اختلال عملکرد کلیه، تومور، سنگ یا عفونت در کلیه، تنگی، انسداد، سنگ، عفونت یا تومور در حالب و همچنین در بیماران مشکوک به تومور مثانه، سنگ ارائه می دهد. یا عفونت

 

با پیلوگرافی داخل وریدی، به خوبی می توان مشاهده کرد که آیا بزرگی (هیدرونفروز) در مجاری جمع کننده ادرار در کلیه ها وجود دارد یا خیر. در بیماران مبتلا به سنگ در مجاری ادراری و حالب، محل سنگ و اینکه آیا در دفع ادرار اختلال ایجاد می‌کند، مشخص می‌شود. در گذشته، این اطلاعات فقط با پیلوگرافی داخل وریدی قابل جستجو بود و بنابراین بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه با استفاده گسترده از روش های تصویربرداری مقطعی مانند سونوگرافی، توموگرافی کامپیوتری و تصویربرداری رزونانس مغناطیسی، نیاز به پیلوگرافی داخل وریدی کاهش یافته است.

 

برای انجام انواع تزریقات در منزل خود میتوانید از پرسنل حرفه ای مهراوران نوین کمک بگیرید.

 

کارشناسان ما در اسرع وقت در سراسر تهران در خدمت شما هستن

دیدگاهتان را بنویسید