درمان در منزل شمال تهران

درمان در منزل  شمال تهران ، اگر به دنبال پزشک در منزل شمال تهران هستید، ما در کنارتان هستیم تا این نیازتان را مرتفع نماییم. لازم به ذکر می باشد که ویزیت پزشک در منزل خصوصا در شرایط خاص و اضطراری یکی از خدمات مفیدی می باشد که هر بیماری به آن نیاز دارد. نیاز به ویزیت پزشک در منزل برای افراد مختلف با توجه به سن، شرایط و وضعیت سلامتی بیماراران متفاوت می باشد. و هر بیمار خدمات مناسب با خودرا دریافت می نماید.

درمان در منزل شمال تهران

برای دریافت خدمات پزشکی و پرستاری و یا اجاره تجهیزات پزشک با ما تماس بگیرید

 برای همه ما حداقل یکبار اتفاق افتاده است و یا در اطرافمان دیده ایم که برای ویزیت بیمار سالمند توسط پزشک دچار مشکل شده باشیم . البته تنها بیماران سالمند نیستند که بردن آن‌ها به مطب دکتر کار مشکلی می باشد،حتی بعضی از بیماران به خاطر شکستگی و مشکلات دیگری از این دست، شرایط مراجعه حضوری به مطب پزشک را ندارند.

مطمعنا در چنین شرایطی دنبال راه حل مناسبی بوده اند ؛ و آوردن پزشک در منزل در شرق تهران و وزیت شدن بیمار توسط  پزشک در منزل بهترین راه حلی بوده است که به ذهن می رسد.در حقیقت این کار بهترین راه حل در چنین شرایط می باشد.

این روزها برای رسیدن به مطب پزشکان جهت ویزیت بیمارتوسط پزشک ، باید مسافت‌های طولانی را طی کنید، ترافیک‌های زیادی پشت سر گذاشته شوند و همچنین هزینه زیادی را صرف رفت‌و‌آمد کنید و همینطور زمان زیادی باید صرف این کار ها بشوند و از طرف دیگر، بیمار ممکن است در طول این بازه زمانی اذیت شود و رفتن به محیط آلوده و پر ازدحام  بیمارستان‌ها، مطب‌ها، کلینیک‌های پزشکان و غیره، او را درگیر انواع ویروس کند. زمانی که شما در منزل خود ویزیت میشوید دیگر نگران شرایط بهداشتی و سلامتی محیط نخواهید بود و با خیالی اسوده در منزل خود توسط پزشکان ما معاینه و درمان خواهید شد.

بیشتر بخوانید: پرستار آی سی یو در منزل ، تزریق در منزل ، مراقبت های ویژه در منزل

ویزیت پزشک در منزل شمال تهران برای بیمارانی که فاقد توانایی برای تحرک هستند و امکان حضور در مطب پزشک و یا مراکز درمانی را ندارند انتخاب مناسبی است. پزشکان حرفه ای موسسه مهرآوران نوین می توانند برای درمان بیماران با انواع بیماری ها هستند به منزل بیمار مراجعه کنند پس اگر دنبال این هستید که خود را درگیر این شرایط نکنید میتوانید با موسسه مهرآوران نوین تماس بگیرید و اطلاعات کامل و دقیقی درباره ویزیت پزشک در منزل شمال تهران بدست آورید.

مزایای ویزیت پزشک در منزل شمال تهران

در ابتدای مطالب، راجع به عیب های مراجعه حضوری به مطب پزشکان جهت ویزیت بیمار اشاره کردیم. بد نیست بدانید، عکس تمامی آن عیب ها ،از ویژگی های مفید ویزیت پزشک در منزل هستند
شاید بعضی از سالمندان از لحاظ قوای بدنی خوب باشند، اما بعضی دیگر از  آنها ممکن است به خاطر مشکلاتی مانند درد دست، پا، کمر و غیره، مراجعه به مطب پزشک جهت معاینه برای آن‌ها سخت باشد. اگر ویزیت پزشک در منزل برای سالمندان انجام شود، آن‌ها دیگر نیازی به خارج شدن از منزل و تحمل سختی ها برای ویزیت شدن در کلینیک ها نخواهند داشت.
همچنین پیرامون بیماران غیرسالمندی که دچار ضعف قوای بدنی، شکستگی و ..هستند، می‌توان اشاره کرد بهترین راه حل برای ویزیت پزشکی برای آن‌ها، آوردن پزشک به منزل برای آنها می باشد .
و همینطور مزایای ویزیت پزشک درمنزل به همین موارد که اشاره شد محدود نمی‌شود. یکی از بزرگ ترین دردسر های مراجعه به مطب از دست دادن زمان زیاد برای بیمار می باشد. با در خواست نمودن پزشک درمان در منزل نهایتا ۱ ساعت زمان نیاز می باشد  تا پزشک به محل تعیین شده اعزام شود و بر بالین بیمار حاضر شود.

 بد نیست بدانید با ویزیت پزشک در منزل، دیگر خبری از طی نمودن مسیر‌های طولانی و شلوغ تا مطب، بیمارستان و کلینیک ها نخواهد بود. به خاطر همین، نه تنها در زمان، بلکه در هزینه‌ها به شدت صرفه‌جویی خواهد شد.
ماندن در ترافیک‌های شهری فوق‌العاده سنگین، کلافه‌کننده است که با ثبت درخواست مراجعه ویزیت پزشک در منزل شمال تهران یا مناطق مختلف، دیگر این کلافگی‌ها را تجربه نخواهید کرد.

شلوغی مسیرها ، هدر رفتن زمان و هزینه، تنها مشکلاتی است که در طول مسیر رسیدن به کلینیک ها و بیمارستان به وجود می‌آید. در مطب، بیمارستان و کلینیک‌ها، صف های طولانی ویزیت هم برای بیماران و هم همراهان  بسیار خسته‌کننده و آزار دهنده است. اگر از پزشک بخواهید که بیمار شما را در منزل ویزیت کند، دیگرنیاز نیست در این صف‌های طولانی، وقت خود را تلف کنید.

اگر بخواهیم کوتاه و مختصر، مزایای ویزیت پزشک در منزل شمال تهران را معرفی کنیم، باید از موارد زیر نام ببریم:
صرفه‌جویی در زمان رفت‌وآمد
کاهش هزینه‌های جانبی
انجام سریع‌تر و راحت‌تر کارها
نماندن در صف‌های طولانی ویزیت پزشکان

 نماندن در ترافیک‌های سنگین شهر
ویزیت کردن و معاینات مکرر و منظم پزشک در منزل  در کاهش احتمال بستری شدن بیمار در بیمارستان ها  نقش داشته باشد و موجب کاهش احتمال بستری  شدن،بیمار گردد.
هنگام مراجعه بیمار به مراکز درمانی در بیشتر مواقع یک یا دو نفراز نزدیکان بیمار به عنوان همراه درگیر درمان او می‌شوند. همین تلف شدن زمان ها و درگیری‌ها می‌تواند برای خانواده‌ بیمار هزینه آور باشد.
حاذق ، با تجربه و متخصص در محل  ویزیت شدن بیمار توسط پزشک  هنگام مراجعه پزشک به بالین بیمار مخصوصا بیماران سالمندان، حس بسیار خوبی در آن‌ها القا میکند.
این خدمات می‌تواند موجب کاهش هزینه روند درمان گردد، و درمان در محیطی آرام و پاکیزه، به دور از بیماری‌های عفونی صورت گیرد.

مقالات بیشتر: مرکز پرستاری ، تزریق در منزل سعادت آباد ، فیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

 بهتر بودن دریافت خدمات پزشک در منزل شمال تهران

و اما چرا انجام این خدمات برای درمان بیمار در منزل گزینه بهتری است؟ برای پاسخ به این پرسش باید بیان کنیم: امروزه انجام این خدمات در منزل جایگزین مناسبی برای دریافت همین خدمات در بیمارستان است. زیرا با شیوع گسترده ویروس کرونا معمولا بیمارستان‌هامحدودیت  پذیرش بیماران جدید دارند. از جهتی دریافت این خدمات در بیمارستان‌های خصوصی هزینه‌های گزافی را برای فرد بیمار یا خانواده بیمار، به همراه داشته باشد.و متاثر از این که بیشتر افراد توانایی پرداخت این هزینه‌ها را ندارند. شما می‌تواند در شرایط حساس ، به آسانی از خدمات اعزام پزشک به منزل استفاده نمایید.

پزشکان عمومی توسط موسسه مهرآوران نوین برای ویزیت در منزل اعزام می‌شوند. این پزشکان تنها ارائه‌دهنده خدمات پزشکی عمومی می باشند. یعنی آن‌ها می‌توانند برای درمان بیماری‌های پیش پا افتاده‌، دارو تجویز نمایند و همین طور علائم حیاتی از قبیل فشارخون، قندخون و میزان اکسیژن را بسنجند و خدماتی از جمله تزریق، بررسی آزمایش، تجویز دارو و پانسمان در منزل ، فیزیوتراپی در منزل ، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، سونوگرافی ، رادیولوژی ، گرفتن نوار قلب ، انجام آزمایش خون و غیره را انجام دهند

نکاتی  که باید در هنگام  ویزیت پزشک در منزل انجام بدهید

زمانی که برای درخواست ویزیت پزشک متخصص داخلی در منزل تماس حاصل می کنید، باید کامل  توضیح دهید که چرا باید پزشک به منزل شما رجوع کند.

اگر این نخستین  ویزیت پزشک در منزل شما می باشد ، سابقه های پزشکی گذشته و سابقه پزشکی خانوادگی را با هم تجمیع کنید تا در دسترس خود به همراه داشته باشید. اگرقبلا  به پزشکان دیگر مراجعه نموده اید یا پزشکان دیگری برای ویزیت به منزل شما  آمده اند و اطلاعاتی را که از سابقه بیماری شما ارائه کرده اند را دارید، بهتراست به همراه داشته باشید.

به یاد داشته باشید که قبل از تماس  با پزشک لیستی از علائم خود یا بیمار تهیه کنید. اگر به دلایل  بیماری زمینه ای در خانه بستری می باشید بهتر است یک دفترچه به همراه داشته باشید تا بتوانید علائم خود را به مرور زمان یادداشت نمایید. جزئیات مربوط به علائمی را که برایتان رخ می دهد، هنگام آغاز این علائم و مواردی که باعث بهبود یا بدتر شدن آنها میشود را یادداشت نمایید. در موارد حادی که اتفاق می افتد این کار به سرعت عمل پزشک و کسب اطلاعات لازم از سابقه بیماری کمک می کند. و همینطور باعث می شود پزشک آنچه را که به درمان شما کمک میکند با خود به همراه بیاورد.

لیستی ازهمه ی داروهایی که مصرف می کنید را تهیه نمایید، از منجمله داروهای بدون نسخه پزشک ، ویتامین ها، گیاهی یا مکمل ها. اگر موبایل دارید، از داروها و برچسب مکمل ها برای نشان دادن به پزشک عکس بگیرید.

ویزیت پزشکی در منزل یک برقرای ارتباط مکالمه ای گرمی بین بیمار و پزشک می باشد. اگر درمانی را که پزشک به شما توصیه می کند نمی خواهید به آن عمل کنید می توانید در مورد گزینه های درمانی دیگر نیز میتوانید از او سوال کنید. اگر توضیحات دکتر را به دلیل به کار بردن اصطلاحات پزشکی متوجه آنها  نمی شوید، آنچه را که پزشک به شما می گوید  تکرار کنید تا اطمینان پیدا کنید که به درستی نکات را درک کرده اید و سوالات مدنظر خود را از پزشک بپرسید

مقالات بیشتر: نوار قلب در منزل ، درمان زخم بستر تضمینی ، اکسیژن سنج

معاینه پزشک عمومی در منزل شمال تهران

  اگر نگران سلامتی جسمی یا روحی خود می باشید ، پزشک عمومی اولین نقطه تماس شما می باشد. پزشکان عمومی از نوزادان تا بزرگسالان  را درمان می کنند . پزشکان عمومی از طریق معاینه های فیزیکی و همین طور بررسی سابقه پزشکی بیماران خود را ارزیابی میکنند.

در بخش معاینه پزشک در منزل وظایف پزشکان عمومی بسیار زیاد می باشد. مواردی  از نمونه مراقبت هایی که در معاینه پزشک در منزل ،پزشکان عمومی می توانند ارائه دهند عبارتند از:

  بررسی سلامت روان

ارجاع به متخصصان

پیگریری مداوم و بررسی شریط  بیمار

در مواردی که در پایین گفته می شود  میتوانید از خدمات معاینه پزشک در منزل برای پزشک عمومی استفاده نمایید مواردی چون:

فشار خون بالا

عوامل خطر برای بیماری های قلبی

عوامل خطر دیابت

کلسترل بالا

سرطان

پزشکان عمومی می توانند در تشخیص زود هنگام شرایط بهداشتی و همچنین داروهای پیشگیری کمک بسیار زیادی به بیماران خود کنند،  اگر سابقه خانوادگی بیماری مزمن دارید ، در معرض خطر یک بیماری مزمن می باشید یا اگر علائمی را تجربه می کنید ، غربالگری توسط پزشک عمومی به سلامتی و آرامش روحی شما کمک بسیار زیادی می کند.فراتر از این در بخش ویزیت پزشک ، پزشک در منزل شمال تهران، پزشکان عمومی منابع  خوبی برای انجام کلیه واکسیناسیون های لازم و مراقبت های پیشگیرانه می باشند.

پزشک عمومی از آزمایش های آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری ها ، تجویز دارو برای درمان بیماری ها ، ارزیابی سلامت کلی شما و در صورت نیاز  با یک متخصص می تواند در ارتباط باشد.

در وظایف ویزیت پزشک در منزل پزشکان عمومی می توانند شرایط حاد (کوتاه مدت) که برای بیمار پیش می آید  را درمان کنند ، مانند :

زخم های جزیی

حملات آسم

میگرن

عفونت های  دستگاه ادراری

سرماخوردگی، آنفولانزا

تب

کمبود آب بدن

سکستگی جزیی

عفونت یا بثورات پوستی

کشیدگی و پیچ خوردگی عضله

در صورتی که بحران سلامت روان پیش بیاید ، پزشک عمومی توانایی این را دارد که شما را با یک متخصص نورولوژی و یا متخصص مغزو اعصاب ارجاع دهد،به صورت کلی پزشکان عمومی در بخش معاینه پزشک در منزل می توانند برای موارد مزمنی مانند بیماری های قلبی ، دیابت ، آسم ، فشار خون وحتی برخی از شرایط بهداشت روانی نسخه ،راهکار های  مربوط به سبک زندگی سالم و پیگیری های بعدی برای شما انجام دهند.

درمان در منزل شمال تهران با موسسه مهرآوران نوین

شاید در ابتدا فکر کنید که موسسه مهرآوران نوین  یک مجموعه درمانی ساده مانند همه ی مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات درمانی است. اما در واقع این طور نیست و باید بدانید که موسسه مهرآوران نوین حافظ سلامت مخاطبانش است و به آن‌ها بسیار اهمیت می‌دهد.

درمان در منزل شمال تهران

 

ویزیت در منزل – تا زمانی که دکتر بیاید…

افرادی که نیاز به مراقبت دارند اغلب به دلیل بیماری یا وضعیت جسمانی خود قادر به مراجعه به ساعات مشاوره با پزشک خانواده خود نیستند.

ویزیت در منزل چیست؟

چیزی که بسیاری از مردم نمی دانند این است که افرادی که در بستر هستند، بیمار مزمن هستند یا محدودیت حرکتی شدید دارند، حق دارند از پزشک عمومی خود در خانه ویزیت شوند. به این معنی که پزشک به منزل بیمار می آید و آنها را در محل معاینه و درمان می کند. نیازی به رفتن به تمرین نیست. همچنین در صورتی که بیمار به شدت بیمار باشد و نتواند به مطب مراجعه کند، باید ویزیت در منزل انجام شود. مثلاً در مورد سرگیجه بسیار شدید یا بعد از سکته مغزی با فلج نیم‌طرف بدن اتفاق می‌افتد. این مهم و حتی یک پیش نیاز برای ویزیت در منزل است که از قبل رابطه درمانی بین پزشک معالج و بیمار وجود داشته باشد. به عبارت دقیق: باید قبلاً تماس شخصی پزشک و بیمار وجود داشته باشد و کارت بیمه باید اسکن شده باشد. به عنوان مثال، اگر پزشک قبلاً درمان را در مطب خود شروع کرده باشد، چنین است. اما علاوه بر رابطه درمانی، محل سکونت و فاصله با پزشک خانواده نیز مهم است، زیرا بسیاری از پزشکان فقط در یک شعاع معین به منزل مراجعه می کنند.

 

آیا پزشک خانواده می تواند ویزیت در منزل را رد کند؟

پزشک ممکن است در ابتدا ویزیت در منزل را بدون توجیه مناسب رد نکند، حتی اگر اتاق انتظار پر باشد. اگر پزشک مجبور به درمان سایر موارد اورژانسی باشد یا دیگر درمان ها به تعویق نیفتد، هیچ الزامی برای ویزیت در منزل وجود ندارد. پزشک همچنین می‌تواند ویزیت‌های منزل را در زمان مناسبی، برای مثال قبل یا بعد از مشاوره، برنامه ریزی کند.

 

بازدید از خانه توسط کارکنان غیرپزشکی واجد شرایط

طبق مفاد کتاب پنجم قانون بیمه اجتماعی، پزشک عمومی این اختیار را دارد که ویزیت در منزل را به یک کارمند غیرپزشکی واجد شرایط مناسب واگذار کند. این امکان وجود دارد، به عنوان مثال، هنگام تعویض بانداژ یا اندازه گیری فشار خون. با این حال، تماس شخصی قبلی با پزشک و بیمار نیز در اینجا یک پیش نیاز است.

 

چه کسی هزینه ویزیت منزل را پرداخت می کند؟

اساساً هزینه های ویزیت از خود ویزیت شامل مشاوره و معاینه و همچنین کمک هزینه سفر تشکیل می شود. میزان هزینه ها به عوامل مختلفی از جمله زمان روز یا مسافت بستگی دارد.

 

آیا ویزیت در منزل توسط پزشک متخصص نیز امکان پذیر است؟

در صورت لزوم ویزیت در منزل به دلیل بیماری مربوطه، متخصصان نیز موظف به ویزیت منزل هستند. این امر در مورد کودکان مبتلا به یک بیماری بسیار مسری نیز صدق می کند. با این حال، رابطه درمانی موجود نیز پیش نیاز مراجعه به منزل با متخصص است.

 

نیاز به مراقبت ؟

به دلیل تصادف یا بیماری، نیاز به مراقبت معمولاً می تواند به طور غیر منتظره ایجاد شود. بستگان همیشه زمان کافی برای تطبیق با شرایط جدید ندارند. نیاز به مراقبت سوالات و تصمیمات زیادی را به همراه دارد: اکنون چه باید کرد؟میتوانید با مرکز مهر آوران نوین تماس بگیرید

 

ویزیت در منزل: زمانی که پزشک به خانه می آید

برخی از بیماران به دلیل بیماری نمی توانند در مطب خود به پزشک مراجعه کنند، مثلاً به دلیل بستری بودن یا به شدت مسری بودن. در ادامه متوجه خواهید شد که در چه مواردی پزشک به خانه می آید، آیا پزشک موظف به انجام این کار است و چه مواردی را باید در هنگام مراجعه به منزل در نظر بگیرید.

اگر خودتان نمی توانید به پزشک مراجعه کنید، حتی اگر به درمان پزشکی نیاز دارید، می توانید از پزشک خود بخواهید که در منزل ویزیت کند. بیماری‌های احتمالی عبارتند از اسهال شدید و استفراغ شدید، ضعف و مشکلات گردش خون و همچنین بیماران مبتلا به COPD شدید که تحت درمان با اکسیژن خانگی قرار می‌گیرند یا بیمارانی که پس از سکته از یک طرف فلج می‌شوند.

این غیر قابل انکار است که ویزیت در منزل برای بیمار بسیار راحت است. با این حال، از این سرویس نباید بیش از حد استفاده شود، زیرا ممکن است پزشک مجبور شود ساعات کاری خود را قطع کند. در یک تمرین، این می تواند باعث ایجاد ترافیک واقعی در اتاق انتظار شود.

 

آیا پزشک می تواند خارج از ساعات اداری به خانه بیاید؟

بازدید از منزل نیز در شب، آخر هفته و تعطیلات رسمی امکان پذیر است. در خارج از ساعات معمول اداری، بیماران می توانند با شماره تلفن ما تماس بگیرند. با شماره تلفن ثابت و تلفن همراه در سراسر آلمان و بدون کد منطقه می توان به صورت رایگان به این شماره دسترسی پیدا کرد. فرم های فکس برای افراد دارای اختلالات شنوایی یا گفتاری موجود است.

 

اگر در آینده نزدیک همچنان به کمک نیاز دارید، به عنوان مثال در مورد میگرن یا آنفولانزای گوارشی، لطفاً از خدمات آماده‌سازی پزشکی استفاده کنید، اما اورژانسی نیست. بارها و بارها، بیماران مستقیماً به اورژانس مراجعه می کنند، حتی اگر می دانند که نیازی به درمان اورژانسی ندارند. این منجر به شلوغی اورژانس ها و احتمالاً تاخیر در درمان بیماران واقعی اورژانس می شود!

 

نمونه هایی از بازدید از منزل

– تب بیش از ۳۹ درجه سانتیگراد

– مشکلات شدید گردش خون، سرگیجه، ضعف

– اسهال استفراغ مداوم

بیشتربدانید؛مراقبت از سالمند در منزل تهران-مراقبت از سالمند و کودک در منزلمراقبت از سالمند و کودک شمال تهراننگهداری از سالمند در تهران

آیا پزشک باید تماس های خانگی داشته باشد؟

با پذیرش بیمار، موقعیت ضامن وجود دارد، به این معنی که پزشک موظف است با درمان های پزشکی مناسب، بیمار را از آسیب محافظت کند. بخشی از این تعهد، بازدیدهای خانگی است که هر پزشک در مطب خصوصی باید طبق قانون حرفه ای انجام دهد. نه تنها پزشکان عمومی، متخصصان اطفال و متخصصان داخلی، بلکه متخصصان پوست، گوش، حلق و بینی و دندانپزشکان نیز ویزیت های خانگی انجام می دهند.

پس از دریافت تماس از سوی بیمار که درخواست کمک می کند، پزشک باید تصمیم بگیرد که پرونده بیمار چقدر فوری است. آیا انجام ویزیت در منزل بعد از مشاوره کافی است یا پزشک باید جلسه مشاوره را برای ویزیت قطع کند؟ درمان از راه دور ممنوع است، بنابراین پزشک باید قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه ادامه، بیمار را ببیند و معاینه کند.

حتی اگر پزشک صراحتاً ویزیت در منزل را ارائه ندهد، به عنوان متخصص مقیم موظف است بیماران را در خانه آنها ویزیت کند. اگر واقعاً نمی توان انتظار داشت که بیمار به مطب بیاید، حق ویزیت در منزل وجود دارد. علاوه بر این، ویزیت در منزل برای بیماران بسیار مسری برای جلوگیری از ابتلا به سایر افراد مفید است. خارج از ساعات اداری معمولی، خدمات حین خدمت پزشکی می تواند تماس های خانگی برقرار کند.

در این روزهایی که شاهد افزایش بروز بیماریهای واگیردار درجامعه هستیم همه نگران بیمار شدن خود و عزیزانشان هستند، موسسه مهرآوران نوین در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار قوی ظاهر شده است و این مساله را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین ارزش‌های مجموعه درمانی و پزشکی موسسه مهرآوران نوین دانست. برای دریافت خدمات پزشکی موسسه مهرآوران نوین با شماره تلفن۰۹۱۲۵۳۴۲۱۶۴  در تماس باشید.