خدمات پرستاری در خانه

پرستاری در منزل تهران، پرستار بیمار: بیماران و سالمندانی که  در بستر در منزل از آنها  نگهداری می شوند نیازمند مراقبت ها و کمک های  خاصی هستند . مراقبت هایی که علاوه بر تامین کردن نیازهای جسمی و پشتیبانی کردن از ناتوانی آن ها ، باید نیازهای عاطفی و روحی آنها را نیز برآورده نماید.

سالمند یا بیمار در بستر نیاز به خدمات پرستاری دارد که باید حتما توسط  پرستار بیمار انجام شود ( مانند تعبیه سوند ، سرم تراپی ، تزریقات و….)

خدمات پرستاری شبانه روزی

برای دریافت خدمات پزشکی و پرستاری و یا اجاره تجهیزات پزشک با ما تماس بگیرید

خدمات پرستاری در منزل تهران

گاهی پزشک تشخیص می دهد که ادامه روند بهبودی و درمان بیمار یا سالمند در منزل بهتر از بیمارستان انجام خواهد شد

در چنین شرایطی  حضور یک پرستار بیمار باتجربه و آموزش دیده  و تایید شده که مراقبت از بیمار اولویت اصلی کار خویش قرار دهد گام  بسیار مهمی در پیشرفت روند درمان سالمند و بیمار در منزل برای آنها خواهد بود

برنامه مراقبت از بیمار در منزل  برحسب وضعیت حال  بیمار و میزان نیاز و وابستگی بیمار به پرستار تنظیم می گردد.

برنامه مراقبت از بیمار در موسسه پرستاری مهراوران ، سطح های  مختلفی از  مراقبت  بیمار را تحت پوشش می دهد. این برنامه های مراقبتی شامل انجام مراقبت های اولیه توسط مراقبان در منزل ، فیزیوتراپیست ها؛ تا مراقبت های ویژه بواسطه تیم پزشکان و پرستاران را می شود  تا همه نیازهایی را که بیمار در منزل خود با آنها روبرو است برطرف نمایند.

موسسه پرستاری مهراوران با کمک گرفتن  از پرستاران حرفه ای و آموزش دیده در تمامی مراحل درمان تا  برنامه نظارت و توانبخشی پیا پی  انواعی از بیماران در کنار بیمار و خانواده او حضور خواهند داشت.

برنامه های پرستاری از سالمند یا فرد بیمار برای هر خانواده و هر بیمار مختص همان فرد است و هر فردی مراقبت خاص مربوط به بیماری خود را دریافت میکند. مراقبت از بیمار در منزل به فرد بیمار کمک می کند تا به آسانی در یک محیط آشنا از زندگی سالم  خود برخوردار شوند و مراحل درمان  بیماری خود را بگذرانند . همچنین پرستاری نمودن از بیمار در منزل  به محدود کردن تماس بیمار با عفونت های بیمارستانی گامی بلند در بهبود شرایط حال بیمار است.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص پرستار بیمار با کارشناسان موسسه پرستاری مهراوران تماس حاصل فرمایید

بیشتر بخوانید: پرستار آی سی یو در منزل ، تزریق در منزل ، مراقبت های ویژه در منزل

وظایف پرستاری درمنزل

با توجه به ویژگی  مسئولیت پرستار بیمار در منزل، آنها  بر نیازهای بهداشتی بیماران خود نظارت و توجه می کنند تا مطمعن شوند که بیمار از دستورات پزشکی در نظر گرفته برای او به درستی پیروی نموده است. به همین دلیل ، وظیفه های مختلفی که یک پرستار بیمار میتواند در منزل انجام دهد وجود دارد، مانند :

اجرای دقیق  دستورات پزشکی و استفاده از داروهای با نسخه و  داروهای بدون نسخه

گرفتن علائم حیاتی بیمار و ثبت آنها

جمع آوری نمونه ها برای آزمایش

آموزش به بیمار در مورد تغذیه مناسب

کمک کردن به بیمار در تهیه وعده های غذایی خود

کمک به بیمار برای مراجعه  کردن به پزشک ، خرید ودیگر نیازهای روزانه

وقت گذران  با بیمار برای انجام  دادن فعالیت هایی  مختلف مانند رفتن به پارک، کتاب خواندن ، صحبت کردن یا حتی بازی کردن

کمک به بیمار در انجام دادن درست تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی

مراقبت های شخصی اولیه، از جمله استحمام ، لباس پوشیدن و نظافت و …

انجام وظایف خانه داری سبک

عوض کردن  پانسمان و استریل و نظارت بر ترمیم زخم بیمار

کمک کردن به بیمار برای خارج از رختخواب و / یا انتقال دادن بیمار به داخل رخت خواب از صندلی چرخدار

شستن لباس های بیمار یا تعویض کردن پوشک و ملحفه ها

ثبت و یاد آوری دقیق  تعداد دفعات مراجعه پزشک به منزل  یا حتی مراجعه بیمار به مطب  و اینکه چه خدماتی در زمان ویزیت برای بیمار انجام شده است.

انواع پرستار بیمار

خدماتی که در موسسه پرستاری مهراوران به سالمندان عزیز ارائه می شود با توجه به میزان توانمندی بیماران خود و نیاز آنان در سطح های مختلف طبقه بندی می شود. خدمات به وسیله سه گروه از نیروهای مجرب وتحت آموزش دیده  تحت عناوین، مراقبین با تجربه، بهیاران با سابقه و پرستاران حرفه ای برای بیماران  ارائه می شود.

مقالات بیشتر: مرکز پرستاری ، تزریق در منزل سعادت آباد ، فیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

روش انتخاب پرستار بیمار در موسسه پرستاری مهراوران

مراقبان حرفه ای این مرکز براساس استاندارد های خاص موسسه انتخاب و گزینش می شوند . این افراد  تحت مصاحبه های دقیق و کامل قرار گرفته و پیشینه و تجارب آنها مورد بررسی و سنجش قرار می گیرد.

پرستاران موسسه پرستاری مهراوران  با ارائه مدارک کامل هویتی ، مدرک عدم سو پیشینه  و آزمایش عدم اعتیاد مورد ارزیابی و بررسی  قرار می گیرند.

از آنجایی که امنیت و آرامش بیماران و خانواده های گرامی اولویت این  مرکز می باشد همواره در انتخاب و اعزام پرستار بیمار ، پرستارسالمند و پرستار کودک نهایت دقت و توجه و حساسیت انجام می شود تا پرستاری که  اعزام شده مناسب با درخواست  خانواده های گرامی باشد.

خدمات شاخص پرستار بیمار در منزل تهران

پرستاری از بیمار سکته مغزی

بیماران سکته مغزی نیازمند به مراقبت اصولی و دقیق و صحیح توسط پرستار بیمار دارد تا بتواند توانایی های از دست رفته خود را با کمک  خدمات توانبخشی دوباره بدست بیاورند و مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نقش قابل توجهی در بهبود وضعیت و تسریع در زمان درمان بیمار دارد. سکته مغزی ممکن است عوارض های زیادی در فرد بجای بگذارد اما باید توجه داشته باشیم که این عوارض به مرور بهتر خواهد شد و فرد توانایی های از دست رفته خود را به دست خواهد آورد و البته به شرط آنکه توانبخشی و مراقبت از بیمار سکته مغزی بصورت مداوم و مستمر ادامه پیدا کند و مراقبت از او به شکل صحیح و نحوه  درست توسط یک پرستار بیمار متخصص انجام شود

پرستاری از بیماران مبتلا به آلزایمر

آلزایمرنیز یکی از بیماری های شایع در دوران سالمندی است که تعدادی از سالمندان به این بیماری دچار می شوند که نیازمند  به مراقبت های خاص توسط پرستاری دارد که درک کامل و آگاهی خوبی از این بیماری داشته باشد به این دلیل که متاسفانه بیماری آلزایمر درمان قطعی ندارد به همین جهت نگهداری از افراد داری بیماری آلزایمر در منزل موجب می شود که از پیشرفت کردن این بیماری جلوگیری شود.

مراقبت از بیمار آلزایمری در منزل باید بصورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی باشد زیرا ممکن است که سالمند آلزایمری بخواهد در طول شب از منزل  بیرون رود و اگر این اتفاق بیافتد موجب بروز  دیگر مشکلات دبرای فرد سالمند  خواهد بود

پرستاری از بیماران پارکینسون در منزل

در پرستاری از بیماران پارکینسون باید صبر زیاد و حوصله داشت و توجه داشته باشید که فرد توانایی انجام کارها با سرعت زیاد را ندارد حتی در خوردن غذا  زمان طولانی را  صرف می کند ، در زمان  صحبت کردن آنها با حوصله باید به حرف هایشان گوش دهید هرچند بشکل نا مفهوم باشد و یا برای ادای نمودن یک جمله زمان زیادی وقت صرف کند ، پرستار بیماران پارکینسون باید سعی کنند بیمارشان دچار افسردگی نشود و محیط شادی رابرای او ایجاد نمایند و فعالیت هایی را برای او در نظر بگیرن که بیمار به آنها میل و علاقه دارد.

پرستاری از بیماران مبتلا به MS

پرستار بیمار ام اس به این مساله آگاه هستند که در نگهداری از بیمار ام اس در منزل باید توجه داشته باشند که  دمای منزل گرم نباشد چراکه گرما زیاد برای این عزیزان مضر است و همچنین هیچ گونه  استرسی برای فرد بوجود نیاید زیرا باعث تشدید اختلالات بیماری فرد میشود.

و برای پیشگیری از این استرس بیمار یک روش این است که استقلال بیمار باید حفظ شود یعنی در کارهایی که توانایی انجام دادن آنها است مراقب دخالت نمی کند و اجازه می دهند خودش آنها را انجام دهد در مراقبت از بیمار ام اس در منزل باید به خواب و استراحت بیمار توجه  ویژه کرد و سعی شود ساعات معینی  در روز اختصاص به کارداده شود.

پرستاری از بیماران CCU و ICU

انجام تمامی  خدمات پرستاری مورد نیاز از جمله : کنترل علائم حیاتی ، مانیتورینگ ، ساکشن ، تغییر وضعیت حال بیمار ، ماساژ دادن اندام های تحت فشار ، گاواژ ، تزریقات ، سرم تراپی ، تعبیه سوند و …. بواسطه  کارشناس پرستار بیمار ویژه آی سی یو یا سی سی یو در منزل برای بیمار انجام می گیرد . شما می توانید با کارشناس پرستاری مستقر در موسسه پرستاری مهراوران تماس بگیرید و جهت بستری بیمار در منزل از ایشان راهنمایی و اطلاعات لازم را کسب نمایید