خدمات پرستاری در خانه

پرستاری در منزل تهران، پرستار بیمار: بیماران و سالمندانی که  در بستر در منزل از آنها  نگهداری می شوند نیازمند مراقبت ها و کمک های  خاصی هستند . مراقبت هایی که علاوه بر تامین کردن نیازهای جسمی و پشتیبانی کردن از ناتوانی آن ها ، باید نیازهای عاطفی و روحی آنها را نیز برآورده نماید.

سالمند یا بیمار در بستر نیاز به خدمات پرستاری دارد که باید حتما توسط  پرستار بیمار انجام شود ( مانند تعبیه سوند ، سرم تراپی ، تزریقات و….

خدمات پرستاری در منزل تهران

گاهی پزشک تشخیص می دهد که ادامه روند بهبودی و درمان بیمار یا سالمند در منزل بهتر از بیمارستان انجام خواهد شد

در چنین شرایطی  حضور یک پرستار بیمار باتجربه و آموزش دیده  و تایید شده که مراقبت از بیمار اولویت اصلی کار خویش قرار دهد گام  بسیار مهمی در پیشرفت روند درمان سالمند و بیمار در منزل برای آنها خواهد بود

برنامه مراقبت از بیمار در منزل  برحسب وضعیت حال  بیمار و میزان نیاز و وابستگی بیمار به پرستار تنظیم می گردد.

برنامه مراقبت از بیمار در موسسه پرستاری مهراوران ، سطح های  مختلفی از  مراقبت  بیمار را تحت پوشش می دهد. این برنامه های مراقبتی شامل انجام مراقبت های اولیه توسط مراقبان در منزل ، فیزیوتراپیست ها؛ تا مراقبت های ویژه بواسطه تیم پزشکان و پرستاران را می شود  تا همه نیازهایی را که بیمار در منزل خود با آنها روبرو است برطرف نمایند.

موسسه پرستاری مهراوران با کمک گرفتن  از پرستاران حرفه ای و آموزش دیده در تمامی مراحل درمان تا  برنامه نظارت و توانبخشی پیا پی  انواعی از بیماران در کنار بیمار و خانواده او حضور خواهند داشت.

برنامه های پرستاری از سالمند یا فرد بیمار برای هر خانواده و هر بیمار مختص همان فرد است و هر فردی مراقبت خاص مربوط به بیماری خود را دریافت میکند. مراقبت از بیمار در منزل به فرد بیمار کمک می کند تا به آسانی در یک محیط آشنا از زندگی سالم  خود برخوردار شوند و مراحل درمان  بیماری خود را بگذرانند . همچنین پرستاری نمودن از بیمار در منزل  به محدود کردن تماس بیمار با عفونت های بیمارستانی گامی بلند در بهبود شرایط حال بیمار است.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص پرستار بیمار با کارشناسان موسسه پرستاری مهراوران تماس حاصل فرمایید

بیشتر بخوانید: پرستار آی سی یو در منزل ، تزریق در منزل ، مراقبت های ویژه در منزل

وظایف پرستاری درمنزل

با توجه به ویژگی  مسئولیت پرستار بیمار در منزل، آنها  بر نیازهای بهداشتی بیماران خود نظارت و توجه می کنند تا مطمعن شوند که بیمار از دستورات پزشکی در نظر گرفته برای او به درستی پیروی نموده است. به همین دلیل ، وظیفه های مختلفی که یک پرستار بیمار میتواند در منزل انجام دهد وجود دارد، مانند :

اجرای دقیق  دستورات پزشکی و استفاده از داروهای با نسخه و  داروهای بدون نسخه

گرفتن علائم حیاتی بیمار و ثبت آنها

جمع آوری نمونه ها برای آزمایش

آموزش به بیمار در مورد تغذیه مناسب

کمک کردن به بیمار در تهیه وعده های غذایی خود

کمک به بیمار برای مراجعه  کردن به پزشک ، خرید ودیگر نیازهای روزانه

وقت گذران  با بیمار برای انجام  دادن فعالیت هایی  مختلف مانند رفتن به پارک، کتاب خواندن ، صحبت کردن یا حتی بازی کردن

کمک به بیمار در انجام دادن درست تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی

مراقبت های شخصی اولیه، از جمله استحمام ، لباس پوشیدن و نظافت و …

انجام وظایف خانه داری سبک

عوض کردن  پانسمان و استریل و نظارت بر ترمیم زخم بیمار

کمک کردن به بیمار برای خارج از رختخواب و / یا انتقال دادن بیمار به داخل رخت خواب از صندلی چرخدار

شستن لباس های بیمار یا تعویض کردن پوشک و ملحفه ها

ثبت و یاد آوری دقیق  تعداد دفعات مراجعه پزشک به منزل  یا حتی مراجعه بیمار به مطب  و اینکه چه خدماتی در زمان ویزیت برای بیمار انجام شده است.

انواع پرستار بیمار

خدماتی که در موسسه پرستاری مهراوران به سالمندان عزیز ارائه می شود با توجه به میزان توانمندی بیماران خود و نیاز آنان در سطح های مختلف طبقه بندی می شود. خدمات به وسیله سه گروه از نیروهای مجرب وتحت آموزش دیده  تحت عناوین، مراقبین با تجربه، بهیاران با سابقه و پرستاران حرفه ای برای بیماران  ارائه می شود.

مقالات بیشتر: مرکز پرستاری ، تزریق در منزل سعادت آباد ، فیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

روش انتخاب پرستار بیمار در موسسه پرستاری مهراوران

مراقبان حرفه ای این مرکز براساس استاندارد های خاص موسسه انتخاب و گزینش می شوند . این افراد  تحت مصاحبه های دقیق و کامل قرار گرفته و پیشینه و تجارب آنها مورد بررسی و سنجش قرار می گیرد.

پرستاران موسسه پرستاری مهراوران  با ارائه مدارک کامل هویتی ، مدرک عدم سو پیشینه  و آزمایش عدم اعتیاد مورد ارزیابی و بررسی  قرار می گیرند.

از آنجایی که امنیت و آرامش بیماران و خانواده های گرامی اولویت این  مرکز می باشد همواره در انتخاب و اعزام پرستار بیمار ، پرستارسالمند و پرستار کودک نهایت دقت و توجه و حساسیت انجام می شود تا پرستاری که  اعزام شده مناسب با درخواست  خانواده های گرامی باشد.

خدمات شاخص پرستار بیمار در منزل تهران

پرستاری از بیمار سکته مغزی

بیماران سکته مغزی نیازمند به مراقبت اصولی و دقیق و صحیح توسط پرستار بیمار دارد تا بتواند توانایی های از دست رفته خود را با کمک  خدمات توانبخشی دوباره بدست بیاورند و مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نقش قابل توجهی در بهبود وضعیت و تسریع در زمان درمان بیمار دارد. سکته مغزی ممکن است عوارض های زیادی در فرد بجای بگذارد اما باید توجه داشته باشیم که این عوارض به مرور بهتر خواهد شد و فرد توانایی های از دست رفته خود را به دست خواهد آورد و البته به شرط آنکه توانبخشی و مراقبت از بیمار سکته مغزی بصورت مداوم و مستمر ادامه پیدا کند و مراقبت از او به شکل صحیح و نحوه  درست توسط یک پرستار بیمار متخصص انجام شود

پرستاری از بیماران مبتلا به آلزایمر

آلزایمرنیز یکی از بیماری های شایع در دوران سالمندی است که تعدادی از سالمندان به این بیماری دچار می شوند که نیازمند  به مراقبت های خاص توسط پرستاری دارد که درک کامل و آگاهی خوبی از این بیماری داشته باشد به این دلیل که متاسفانه بیماری آلزایمر درمان قطعی ندارد به همین جهت نگهداری از افراد داری بیماری آلزایمر در منزل موجب می شود که از پیشرفت کردن این بیماری جلوگیری شود.

مراقبت از بیمار آلزایمری در منزل باید بصورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی باشد زیرا ممکن است که سالمند آلزایمری بخواهد در طول شب از منزل  بیرون رود و اگر این اتفاق بیافتد موجب بروز  دیگر مشکلات دبرای فرد سالمند  خواهد بود

پرستاری از بیماران پارکینسون در منزل

در پرستاری از بیماران پارکینسون باید صبر زیاد و حوصله داشت و توجه داشته باشید که فرد توانایی انجام کارها با سرعت زیاد را ندارد حتی در خوردن غذا  زمان طولانی را  صرف می کند ، در زمان  صحبت کردن آنها با حوصله باید به حرف هایشان گوش دهید هرچند بشکل نا مفهوم باشد و یا برای ادای نمودن یک جمله زمان زیادی وقت صرف کند ، پرستار بیماران پارکینسون باید سعی کنند بیمارشان دچار افسردگی نشود و محیط شادی رابرای او ایجاد نمایند و فعالیت هایی را برای او در نظر بگیرن که بیمار به آنها میل و علاقه دارد.

پرستاری از بیماران مبتلا به MS

پرستار بیمار ام اس به این مساله آگاه هستند که در نگهداری از بیمار ام اس در منزل باید توجه داشته باشند که  دمای منزل گرم نباشد چراکه گرما زیاد برای این عزیزان مضر است و همچنین هیچ گونه  استرسی برای فرد بوجود نیاید زیرا باعث تشدید اختلالات بیماری فرد میشود.

و برای پیشگیری از این استرس بیمار یک روش این است که استقلال بیمار باید حفظ شود یعنی در کارهایی که توانایی انجام دادن آنها است مراقب دخالت نمی کند و اجازه می دهند خودش آنها را انجام دهد در مراقبت از بیمار ام اس در منزل باید به خواب و استراحت بیمار توجه  ویژه کرد و سعی شود ساعات معینی  در روز اختصاص به کارداده شود.

پرستاری از بیماران CCU و ICU

انجام تمامی  خدمات پرستاری مورد نیاز از جمله : کنترل علائم حیاتی ، مانیتورینگ ، ساکشن ، تغییر وضعیت حال بیمار ، ماساژ دادن اندام های تحت فشار ، گاواژ ، تزریقات ، سرم تراپی ، تعبیه سوند و …. بواسطه  کارشناس پرستار بیمار ویژه آی سی یو یا سی سی یو در منزل برای بیمار انجام می گیرد . شما می توانید با کارشناس پرستاری مستقر در موسسه پرستاری مهراوران تماس بگیرید و جهت بستری بیمار در منزل از ایشان راهنمایی و اطلاعات لازم را کسب نمایید

 

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل، مجموعه خدمات ارائه مراقبت های پزشکی و اجتماعی است که بیماران در هر سنی در فاز حاد، مزمن یا پایانی در محل زندگی خود توسط پرستار دریافت می کنند و توسط یک تیم حرفه ای بهداشت در پس زمینه پیگیری می شود. . شما می توانید این خدمات را که توسط پرستاران متخصص در زمینه نیازهای فرد نیازمند ارائه می شود، به صورت کوتاه مدت (ساعتی، روزانه) یا به صورت بلند مدت (هفتگی، ماهانه) بسته به نیاز خود دریافت کنید.

 

وظایف پرستار ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل چیست؟

شرح وظایف پرستاری که خدمات پرستاری در منزل را ارائه می دهد توسط خدمات بهداشتی و درمانی منزل تعیین می شود. اولین و مهمترین معیار ارائه مراقبت های بهداشتی به بیمار در چارچوبی اخلاقی و علمی است.

 

۱- پرستار مجری طرح (دستور) درمانی است که توسط پزشک برای بیمار تهیه می شود.

 

۲- در طول درمان بیمار ابتدا علائم زندگی روزمره (تب، نبض، فشار خون) بررسی می شود. روزانه به بیمار؛ درمان های لازم مانند دارو، تزریق یا سرم را انجام می دهد.

 

۳- پزشک بیمار ممکن است آزمایش خون روتین در فواصل زمانی معینی را برای بیمار درخواست کند. پرستار خصوصی که خدمات پرستاری در منزل را ارائه می دهد، خون را طبق آزمایش خون مورد نظر در منزل گرفته و به آزمایشگاهی که به آن وابسته است می فرستد.

 

۴- پرستار در منزل جدا از روال روزانه بیمار، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی در منزل مشورت می کند تا در صورت نیاز، پزشکان شاخه های مختلف، فیزیوتراپی و دستگاه های تصویربرداری را ساماندهی کند.

 

۵- در صورتی که بیمار دارای کاتتر، وسایل پشتیبانی تنفسی، پیگ (تامین تغذیه از معده با لوله) یا تراکئوستومی (سوراخ باز شده در گلو برای تامین تنفس) باشد، نگهداری و تغییرات را انجام می دهد.

 

۶- اگر بیمار در بستر باشد; برای اطمینان از گردش خون سالم در بدن و جلوگیری از زخم بستر، بیمار را هر ۱ تا ۲ ساعت یک بار در موقعیت قرار دهید. اگر بیمار بتواند در خانه حرکت کند؛ حرکت با پیاده روی های کوچک همراه با پرستار خانه فراهم می شود.

 

۷- علاوه بر درمان، کلیه فرآیندهای مربوط به مراقبت از بیمار را نیز بر عهده می گیرد. پرستار خصوصی وظیفه تغذیه، حمام کردن، بهداشت فردی و مراقبت های فرعی بیمار را بر عهده دارد.

 

۸- یکی از مسائلی که به اندازه مراقبت و درمان بیمار مهم است، پیوند ایجاد شده بین بیمار و پرستار است. به لطف این پیوند، بیمار به حرف پرستار گوش می دهد، در برابر درمان مقاوم نیست و روند درمان به دلخواه ادامه می یابد.

 

وظایف مراقبین، اولاً برای پاسخ به این سؤال که مراقب کیست. آنها افرادی هستند که در بدنه مؤسسه ارائه دهنده خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل فعالیت می کنند، نیازهای مراقبتی بیماران را برآورده می کنند و همچنین از افراد مسن مراقبت می کنند. مراقبین پرستاری متخصصانی هستند که در زمینه مراقبت از بیمار آموزش دیده اند، شایستگی کسب کرده و گواهینامه دریافت کرده اند. در عین حال، آنها با دریافت آموزش مداوم ضمن خدمت از موسسه ای که در آن کار می کنند، اطلاعات به روز در مراقبت از بیمار دریافت می کنند.

 

وظایف مراقبین چیست؟

پرستاران افرادی هستند که در بیمارستان/خانه به بیماران یا سالمندان خدمات رسانی می کنند. وظایف مراقبین بسیار زیاد و متنوع است. بسته به سن بیمار، بیماری بیمار یا نیازهای مراقبتی یک فرد مسن متفاوت است.

 

وظایف مراقب

هر چه مراقبین مدت بیشتری برای خدمات مراقبت در منزل تعیین شوند، مدت بیشتری از بیماران حمایت می کنند. دوره های مراقبت از بیمار مراقبین بسته به وضعیت بیماران و خواسته های بستگان آنها به صورت ساعتی، ½ روزه (۱۲ ساعت)، روزانه (۲۴ ساعته)، هفتگی یا ماهانه متفاوت است.

 

از جمله وظایف مراقب اندازه گیری فشار خون، تب و مقادیر تنفسی بیمار است که باید روزانه رعایت شود، توجه و پیگیری شود.

اگر بیماران مبتلا به فشار خون یا دیابت هستند، مراقبان فشار خون یا انسولین را در فواصل زمانی مشخص، در صورت وجود، پیگیری می کنند.

مراقبان بیمار داروهایی را که بیماران باید روزانه مصرف کنند، یاد می گیرند، زمانی که نیاز به مصرف دارو دارند به آنها اطلاع می دهند و مطمئن می شوند که بیمار داروهای خود را مصرف می کند.

یکی از وظایف مراقبین این است که نیازهای مراقبت فرعی توالت بیمار را انجام دهند. اگر بیمار کاتتر داشته باشد، روزانه کیسه ادرار را تخلیه می کند، در صورت داشتن پوشک، در فواصل زمانی معینی پوشک خود را تعویض می کند و از تمیزی بهداشتی بیمار اطمینان حاصل می کند.

یکی دیگر از وظایف مراقبین رسیدگی به نیازهای استحمام افراد بیمار یا سالمند است. اگر بیمار در بستر یا روی ویلچر نباشد، بیمار را به دستشویی می برد و به آنها کمک می کند تا حمام کنند. اگر بیمار در بستر باشد، سر و بدن خود را با روشی به نام حمام مسح پاک می کند.

مراقبان پس از حمام موهای بیماران را شانه می کنند، مراقبت از دهان را انجام می دهند، به بیماران مرد کمک می کنند تا اصلاح کنند و ناخن های خود را کوتاه می کنند. او به آنها کمک می کند لباس بپوشند.

یکی از وظایف مهم مراقبین، موقعیت دادن به بیماران است. زخم بستر که به آن زخم فشاری می گویند در بیمارانی دیده می شود که به دلیل بیماری مدت زیادی در بستر می مانند. زخم بستر معمولاً روی دنبالچه، آرنج، شانه و پشت، زانو و پاشنه بیماران دیده می شود. به منظور جلوگیری از ایجاد زخم بستر در بیمار در طول دوره درمان، مراقبین اطمینان حاصل می کنند که بیمار هر ۲ ساعت یک بار در تخت خود تغییر جهت داده و در نتیجه فشار را کاهش می دهد.

اگر بیماران بتوانند بایستند یا راه بروند، با پیاده روی کوتاه در خانه به آنها اجازه حرکت می دهند.

اگر بیمار در بستر یا روی ویلچر باشد، مراقبان بیمار را وادار می کنند تا تمرینات غیرفعال خاصی را که فیزیوتراپیست هر روز انجام می دهد انجام دهد.

بزرگترین حمایت روانی مراقبان از بیمار، روحیه دادن و ایجاد انگیزه در بیماران برای پیشرفت در درمان است.

از آنجایی که مراقبین به صورت ۲۴ ساعته در کنار بیماران یا افراد مسن هستند، وضعیت عمومی یا تغییرات بیمار در طول روز را به بستگان خانواده و پرستاران اطلاع می‌دهند.

مراقبین حامی خانواده ها هستند

مراقبین علاوه بر حمایت های مراقبتی که از بیماران می کنند، یاور و حامی بستگان بیماران نیز هستند. بستگان خانواده می توانند به لطف مراقبانی که به آنها اعتماد دارند، بیماران خود را برای کوتاه مدت (برای خرید روزانه، بانک یا سایر نیازها) یا طولانی مدت (سفر، سفر کاری و غیره) به مراقبین خود بسپارند.

بیشتربدانید:تزریقات در منزل تهرانتزریقات در منزل شمال شرق تهرانتزریقات در منزل زعفرانیهتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریقات در منزل ولنجک

 

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

یکی از مشکلاتی که سالمندان با ان رو به رو هستند و نیاز به پرستار دارند بیماری فراموشی می باشد بهتر است با آن آشنا شوید:

سلامت روان در سالمندی: راهنمای آلزایمر و زوال عقل

سلامت روان در دوران سالمندی برای کیفیت زندگی سالمندان بسیار مهم است. متأسفانه کهولت سن می تواند منجر به برخی مشکلات سلامت روان نیز شود. مشکلات سلامت روانی مانند آلزایمر و زوال عقل از جمله شرایط رایج در افراد مسن است. در این مقاله می توانید با آلزایمر و زوال عقل، عوامل خطر آشنا شوید و توصیه های ما برای محافظت از این بیماری ها را بررسی کنید.

 

آلزایمر و زوال عقل چیست؟

آلزایمر و زوال عقل مشکلات روانی هستند که به دلیل آسیب به مغز رخ می دهند. این آسیب ها باعث مرگ سلول های مغز و اختلال در ارتباطات بین سلولی می شود. این وضعیت با علائمی مانند فراموشی، اختلالات رفتاری، مشکلات زبانی و ارتباطی خود را نشان می دهد. آلزایمر و زوال عقل عموماً بیماری‌های پیشرونده هستند، به این معنی که علائم با گذشت زمان بدتر می‌شوند.

 

عوامل خطر آلزایمر و زوال عقل چیست؟

سن، عوامل ژنتیکی، فشار خون بالا، دیابت، چاقی، کلسترول بالا، افسردگی، آسیب های مغزی و استعمال دخانیات ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را افزایش دهند. سن مهمترین عامل خطر است. بروز آلزایمر و زوال عقل در افراد بالای ۶۵ سال افزایش می یابد. علاوه بر این، سابقه خانوادگی نیز ممکن است خطر ابتلا به این بیماری ها را افزایش دهد.

 

توصیه هایی برای پیشگیری از آلزایمر و زوال عقل

به طور منظم ورزش کنید: ورزش منظم جریان خون را افزایش می دهد و اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را به مغز می رساند. این به حفظ سلامت سلول های مغز کمک می کند.

 

سالم بخورید: یک رژیم غذایی سالم تضمین می کند که ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن را دریافت کنید. برخی از مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا ۳ و آنتی اکسیدان ها ممکن است برای سلامت مغز مفید باشند.

 

تمرینات مغز را انجام دهید: تمرینات مغز می تواند به بهبود حافظه، حل مسئله، تمرکز و سایر مهارت های ذهنی کمک کند. فعالیت هایی مانند بازی با کلمات، سودوکو و جدول کلمات متقاطع برای تمرین مغز مفید هستند

 

اجتماعی باشید: مشارکت در فعالیت های اجتماعی، تقویت ارتباطات اجتماعی و ایجاد دوستی های جدید برای سلامت مغز مهم هستند. تحقیقات نشان می دهد که ارتباطات اجتماعی ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را کاهش دهد.

 

کاهش استرس: استرس می تواند باعث التهاب در مغز شود و خطر ابتلا به مشکلات سلامت روان را افزایش دهد. فعالیت هایی مانند یوگا، مدیتیشن، تمرینات تنفس عمیق و پیاده روی می تواند به کاهش استرس کمک کند.

 

سلامت روان خود را کنترل کنید: در صورت مشاهده هرگونه تغییر در سلامت روان خود، خود را تحت نظر داشته باشید و با پزشک خود صحبت کنید. تشخیص زودهنگام می تواند پیشرفت مشکلات سلامت روان مانند آلزایمر و زوال عقل را کند کند.

 

زندگی با آلزایمر و زوال عقل

مشکلات سلامت روانی مانند آلزایمر و زوال عقل می تواند زندگی را برای ساکنین و مراقبان سخت کند. با این حال می توان با این بیماری ها زندگی کرد. برای زندگی با آلزایمر و زوال عقل می توانید پیشنهادات زیر را در نظر بگیرید:

 

برنامه روزانه خود را حفظ کنید: روتین برای بیماران آلزایمر و زوال عقل مهم است. این یعنی داشتن نظم خاصی در زندگی روزمره.

 

سعی کنید ارتباط برقرار کنید: بیماران آلزایمر و زوال عقل ممکن است در برقراری ارتباط مشکل داشته باشند. با این حال، مهم است که سعی کنید ارتباط برقرار کنید و واضح صحبت کنید.

 

حمایت از مراقبین: مراقبین بیماران آلزایمر و زوال عقل با یک موقعیت استرس زا روبرو هستند. بنابراین، کمک افراد حامی مانند خانواده و دوستان می تواند زندگی را هم برای بیمار و هم برای مراقب آسان کند.

 

فعال بمانید: فعال ماندن برای سلامت مغز مهم است. یادگیری مهارت های جدید، انجام سرگرمی های جدید و درگیر شدن در کارهای چالش برانگیز برای محافظت از سلامت مغز شما مفید است.

 

در نتیجه ، مشکلات سلامت روان در سنین بالا می تواند کیفیت زندگی را به طور جدی تحت تاثیر قرار دهد. این واقعیت که بیماری هایی مانند آلزایمر و زوال عقل قابل پیشگیری نیستند، درمان این بیماری ها را اهمیت بیشتری می دهد. با این حال، اتخاذ یک سبک زندگی سالم، انجام فعالیت هایی که برای سلامت مغز مهم هستند و نظارت بر سلامت روان می تواند پیشرفت مشکلات سلامت روان مانند آلزایمر و زوال عقل را کند کند.

 

برای بیماران آلزایمر و زوال عقل حفظ برنامه های روزمره، تلاش برای برقراری ارتباط و حمایت از مراقبین مهم است. درک چالش‌های زندگی با این بیماری‌ها می‌تواند به آسان‌تر کردن زندگی بیماران و مراقبان کمک کند. مراقبت از سلامت روان افراد مسن می تواند به بهبود کیفیت زندگی آنها کمک کند. بنابراین حفظ سلامت روان و انجام فعالیت هایی که برای سلامت مغز مهم است برای داشتن زندگی سالم در دوران پیری مهم است.