انواع تزریقات

انواع تزریقات روشی برای رساندن دارو به بدن می باشد باید حتما از تکنیکهای آسپتیک استفاده گردد. انواع تزریقات که توسط پرستار انجام می شود به ۴ روش متفاوت است. که عبارتند از:
زیر جلدی
داخل عضله
داخل جلدی
وریدی
تزریق به شکل پانسیون مثل پانسیون نخاعی

در صورت احتیاج به تزریقات در منزل با موسسه مهرآوران نوین تماس بگیرید. برای انجام هر یک از روش های بالا و اطمینان از تزریق در محل مشخص شده باید تخصص های خاصی را داشته باشیم. تاثیرات دارو در تزریقات بسته به میزان جذب دارو دارد و پرستار باید با دقت رفتار بیمار را بعد از تزریق بررسی نماید.

وسایل تزریقات

سرنگ ها و سوزن های متفاوتی وجود دارد، هر یک برای تزریق مقدار مشخصی از دارو در بافتی خاص برنامه ریزی شده است. پرستار باید از سرنگ و سوزن بهتر و با تاثیر بالاتر استفاده کند.

انواع تزریقات

در این بخش به بررسی تزریقات متفاوت می پردازیم:
تزریقات زیر پوستی
روشی از تزریق که در لایه چربی زیرین پوست صورت می گیرد که یک بافت با خونرسانی کم می باشد به همین دلیل سرعت جذب در آن طولانی تر اززمان تزریق در عضله می باشد. تزریق بسیاری از داروها مثل انسولین، مورفین و هروئین از این جمله تزریقات به حساب می آیند.
تزریق عضلانی
به تزریقاتی که در عضلات انجام می گردد.بعضی دارو ها مثل پنی سیلین یا ویتیامین ها در نشیمن گاه انجام می شود و بقیه داروها مثل واکسن ها درعضلاتی مثل عضله بازو یا عضله ران انجام می شود. به این روش تزریقات عضلانی می گویند.
تزریقات اینترادرمال یا تزریق داخل پوستی
به داخل غشای میانی پوست داخل می شوند، این روش طولانی ترین جذب را در مقایسه باتزریقات زیرپوستی و تزریق عضلانی انجام می گردد. به همین دلیل برای انجام آزمایش های مثل تشخیص حساسیت، مثل آزمایش توبرکولین و آلرژی، و بیهوشی موضعی صورت می پذیرد و به طور معمول دردناک می باشند.
تزریقات وریدی
روشی از تزریق که به وسیله یک سوزن یا لوله بطور مستقیم داخل رگ می گردد..
تزریقات نخاعی
تزریقات نخاعی برای یک درمان کامل تر تسکین درد و یا برای شناسایی علت درد کمر می باشد.

برای دریافت آموزش تزریقات و یا در صورت احتیاج به تزریقات سرم و دیگر خدمات پرستاری در منزل موسسه ما درخدمت شما عزیزان می باشد.

انجام کلیه خدمات پزشکی و تزریقات و خدمات امور بیماران کرونا وتزریق رمدسیور و….
توسط نرس با تجربه و ICUکار

کارشناسان ما در اسرع وقت در سراسر تهران در خدمت شما هستن