اعزام پرستار به خانه

بیمارستان بهترین و مجهزترین مکان برای درمان بیمار در شکل حاد آن میباشد . اقامت طولانی بیمار در بیمارستان هم از جنبه درمانی و هم از جنبه اقتصادی به نفع بیمار نیست. لذا ما بر آن شدیم تا با جذب پرسنل تخصصی و گردآوری تجهیزات لازم و مناسب ،محیطی با شرایط و  امکانات لازم جهت دوران نقاهت بیمار در منزل شما فراهم نماییم .

پرستاران و پزشکان موسسه پرستاری مهرآوران نوین به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در منزل و محل اقامتتان خاهنذ بود

 

افرادی که برای انجام برخی یا تمام وظایف روزمره خود به کمک نیاز دارند، دو نوع متخصص در اختیار دارند که مراقبت های مورد نیاز را به آنها ارائه می دهند: مراقبان خانگی و پرستاران خانگی.

شک و تردید در مورد اینکه خدمات یک پرستار خانگی شامل چه چیزی است و تفاوت آنها با مراقبین وجود دارد، بنابراین در این سطور در مورد آن صحبت می کنیم.

 

پرستاران خانگی چیست؟

پرستاران در خانه متخصصانی هستند که برای ارائه مراقبت های فردی و دقیق به افرادی که مراقبت ها و نیازهای بالینی پیچیده تری نسبت به موارد معمول دارند آموزش دیده اند.

 

پرستاران خانه: وظایف

طیف مراقبتی که پرستاران در منزل ارائه می‌دهند، همه انواع، از ابتدایی‌ترین تا تخصصی‌ترین و پیچیده‌ترین را در بر می‌گیرد.

 

برخی از وظایفی که پرستار خانگی می داند چگونه با پشتکار انجام دهد به شرح زیر است:

 

انجام تزریقات در برخی موارد، دارو باید به صورت تزریقی تجویز شود. چهار نوع تزریق وجود دارد: داخل وریدی، عضلانی، زیر جلدی و داخل پوستی. تحت هیچ شرایطی نمی توانیم یکی از این چهار نوع تزریق را بدون آگاهی به خویشاوندان خود انجام دهیم، زیرا عواقب استفاده نادرست آن می تواند جدی باشد. به لطف دانش خود، پرستاران خانگی به درستی و ایمن از آن مراقبت می کنند.

درمان زخم. افراد مسن بیشتر مستعد ظاهر شدن زخم های سطحی در بدن خود هستند. در واقع، دیدن زخم هایی در نزدیکانمان که علت آن را نمی دانیم، امری رایج است. این به این دلیل اتفاق می افتد که با گذشت سال ها، پوست شکننده تر و حساس تر می شود. پرستاران خانگی از این زخم‌های پوستی مراقبت می‌کنند و حتی می‌توانند از زخم‌هایی که درمان آن‌ها پیچیده‌تر است، مانند زخم، مراقبت کنند.

تغذیه و لوله معده. هنگامی که یکی از اعضای خانواده ما قادر به قورت دادن نیست، پزشک ممکن است یک لوله تغذیه قرار دهد. پرستاران خانگی برای حفظ استفاده صحیح و بررسی روزانه آن و همچنین رسیدگی به هر یک از عوارض زیادی که معمولاً این روش دارد آموزش دیده اند.

تکنیک های تهاجمی مانند رگ گیری. این در مورد استخراج خون از ورید است که به طور معمول باید توسط پرسنل بهداشتی مانند پرستاران انجام شود. به لطف آموزش‌هایش، پرستار می‌تواند نمونه‌های خونی را برای تجزیه و تحلیل از اعضای خانواده ما بدون نیاز به سفر به مرکز پزشکی جمع‌آوری کند.

باندهای تخصصی پرستاران خانه این دانش را دارند که اندامی را که دچار آسیب جزئی شده یا ناحیه‌ای از بدن که در آن زخم ایجاد شده است، به درستی بانداژ کنند. به لطف این، خویشاوندان ما در مثال اول، حرکت آنها را محدود و محافظت می‌کنند و در نمونه دوم، بازگشت گردش خون وریدی را مطلوب می‌دانند، بنابراین بهبودی سریع‌تر و رضایت‌بخش‌تری ایجاد می‌کنند.

درمان تنفسی. آن دسته از بیماران مبتلا به آسیب شناسی تنفسی می توانند با کمک متخصصانی مانند پرستاران خانگی تمریناتی را انجام دهند تا بهبودی قابل توجهی از ریه حاصل شود. اگر توجه تخصصی بیشتری در این مورد نیاز باشد، فیزیوتراپیست نیز می تواند کمک بزرگی باشد.

تمرینات توانبخشی پیچیده و ارزیابی تکامل آن. مانند مورد قبلی، هم یک فیزیوتراپیست و هم یک پرستار خانگی می توانند به انجام تمرینات توانبخشی فیزیکی کمک کنند. فیزیوتراپیست حرفه ای ایده آل برای تصمیم گیری و تعریف موثرترین و مفیدترین تمرینات خاص برای سالمندان ما خواهد بود و پرستار مسئولیت رعایت و نظارت آنها را بر عهده خواهد داشت.

 

مراقبان خانگی چیست؟

مراقبت از سالمندان در خانه عمدتاً با فعال بودن، سازگاری و تطبیق پذیری آن مشخص می شود. یعنی کسانی هستند که دانش بسیار خوبی در نظافت سالمندان به روش ایمن دارند. علاوه بر بسیج، حرکت، لباس پوشیدن با دقت. در عین حال، آنها باید مهارت های کافی را در زمینه پخت و پز و نظافت جمع آوری کنند، زیرا مسئولیت اصلی آنها حفظ یک محیط سالم و قابل زندگی است.

بیشتربدانید:نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستاندرمان زخم بستر تضمینیفیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل

مراقبان خانگی: وظایف

وظایف و شایستگی‌های اصلی یک مراقب در منزل برای سالمندان بر کل طیف مراقبتی که سالمندان در خانه نیاز دارند متمرکز است، اما بدون رسیدن به پیچیدگی وظایف پزشکی که پرستاران ارائه می‌کنند.

 

به این ترتیب آنها می توانند اجتماعی شدن فرد را ارتقا دهند و در عین حال با کارهای خانه همگام باشند و از حمایت هایی برخوردار شوند، مثلاً برای تمیز کردن خود.

 

برخی از وظایفی که مراقب خانه در هنگام مراقبت از آنها ارائه می دهد به شرح زیر است:

کارهای خانه: طیف وسیعی از وظایف از توالت بزرگتر در این مرحله وارد می شود. آنها مهارت های خود را در زمینه پخت و پز، تمیز کردن یا اتو کردن جمع آوری می کنند، زیرا مسئولیت اصلی آنها حفظ یک محیط سالم و قابل سکونت است.

بهداشت شخصی سالمندان: آنها به دنبال رعایت بهداشت و نظافت شخصی خود با توجه به هر مورد و همکاری ارائه شده توسط کاربر هستند.

پیاده روی: یکی دیگر از کارهای معمول و بسیار مهم روزانه سالمندان پیاده روی است. برای انجام این کار خاص، مراقب باید با توجه به هر مورد، هیچ دانشی جز اتخاذ تدابیر امنیتی کافی نداشته باشد.

حداکثر در دسترس بودن: یک مراقب ایده آل برای سالمندان همیشه در دسترس سالمندان است. در حین کار باید مدام از رفاه و آسایش خود اطمینان حاصل کنید و این تنها در صورتی انجام می شود که فرد متعهد باشد.

تجربه و مراجع: مراقب خانه در مورد مهراوران نوین همیشه بر اساس تجربه و آموزش انتخاب می شود. برای ارائه بهترین تضمین های حرفه ای به خانواده ها.

یکی دیگر از کارهای معمول و بسیار مهم روزانه سالمندان پیاده روی است. برای انجام این کار خاص، مراقب باید با توجه به هر مورد، هیچ دانشی جز اتخاذ تدابیر امنیتی کافی نداشته باشد. علاوه بر انجام این کار همراه با فرد، حمایت های لازم را در هر زمان که به آن نیاز داشته باشند، ارائه دهید.

 

مراقبان و پرستاران خانه، تفاوت ها

تفاوت اصلی در وظایفی است که معمولاً انجام می دهند. پرستاران خانگی از مراقبت های تهاجمی اولیه، مراقبت های بهداشتی و مراقبت های پیچیده را شامل می شود. به نوبه خود، مراقبین مراقبت های بهداشتی کمتری نسبت به پرستاران ارائه می دهند، اما به همان اندازه برای رفاه آنها حیاتی و اساسی است.

به این معنا که مراقب از اعضای خانواده ما در تک تک وظایف اساسی روزانه مراقبت می کند و از آنها مراقبت می کند، در حالی که پرستار خانه بیشتر از کمک مراقبت های پزشکی ارائه می دهد.

فراتر از تکنیک‌های پزشکی تخصصی‌تر، مراقبان به لطف تجربه خود، دانش انجام بسیاری از وظایف پرستاران خانگی مانند مراقبت از زخم یا کنترل دقیق درمان‌های پزشکی تجویز شده را دارند.

 

قیمت پرستار و پرستار

در کنار تخصص سلامت، تفاوت دیگر این دو متخصص در قیمت است. هزینه پرستار خانگی به طور قابل توجهی بیشتر از هزینه پرستار است. بسته به ساعات مورد نیاز، خدمات ارزان تر خواهد بود، اما با این وجود، همیشه گران تر از خدمات ارائه شده توسط یک مراقب است.

 

برای پوشش تمام نیازهای بهداشتی و درمانی، خانواده‌ها هر دو خدمات را استخدام می‌کنند: مراقب تمام مراقبت‌های روزانه را بر عهده دارد و پرستار یک یا چند ساعت در هفته حضور دارد. به این ترتیب، مراقب و پرستار یکدیگر را کامل می کنند، زیرا هر دو یک هدف را تعیین می کنند: افزایش رفاه و کیفیت زندگی شخصی که از او مراقبت می کنند با حرفه ای و محبت.

بیشتربدانید:ویزیت پزشک در منزل غرب تهراناعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهراناعزام پزشک به منزل

پرستار یا پرستار خانگی: بهترین گزینه کدام است؟

ما می دانیم که وقتی زمان نیاز به مراقبت از یک فرد خارجی فرا می رسد، ممکن است پیچیده به نظر برسد که کدام حرفه ای را انتخاب کنیم. ما می خواهیم یکی از اعضای خانواده ما بهترین مراقبت را دریافت کند، اما چه مراقبتی؟ پاسخ هم به این سوال و هم به سوال قبلی ساده است: بستگی دارد.

 

نیازهایی را که بزرگتر ما در زندگی روزمره خود ارائه می دهد تجزیه و تحلیل کنید. باید در نظر داشته باشیم که وظایفی که مراقب می تواند انجام دهد اکثریت کارهایی است که توسط پرستار خانگی انجام می شود. به همین دلیل، اولین چیزی که باید به آن توجه کنیم این است که آیا نیازهای سالمندان ما بیشتر جنبه پزشکی دارد تا مراقبت های بهداشتی یا اینکه می تواند توسط یک مراقب حرفه ای برآورده شود.

در مورد آن با فردی که نیاز به مراقبت دارد بحث کنید. تصمیمی که می‌گیریم، یکی از اعضای خانواده‌مان را قهرمان داستان می‌کند، بنابراین قبل از اتخاذ آن، باید با او صحبت کنیم تا بفهمیم او به چه نوع مراقبتی می‌خواهد و نیاز دارد.

با افراد حرفه ای مشورت کنید یکی از ارزشمندترین وظایفی که ما در مهراوران نوین انجام می دهیم، رابطه اعتمادی است که با خانواده ها ایجاد می شود. ما از تجربه خود می دانیم که همه تردیدها و نگرانی هایی که در این زمان به وجود می آید، به همین دلیل است که تلاش می کنیم کسانی باشیم که آرامش و امنیت را که خانواده ها به دنبال آن هستند، تامین کنیم.

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری واجد شرایط در منزل به شما این امکان را می دهد که به راحتی خدمات بهداشتی را به عزیزان خود در منزل یا محل ارائه دهید. کلیه نیازهای پرستاری شما عزیزان توسط پرستاران متخصص دارای مجوز مرکز پزشکی تامین می شود.

 

ساعات کاری خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل مرکز پزشکی را می توان به صورت ۱۲ ساعته / ۲۴ ساعته به صورت مستمر ارائه کرد و یا برای انجام عمل فقط برای مدت کوتاهی ارائه کرد.

 

هنگامی که با دفتر مرکز پزشکی تماس می گیرید و درخواست خود را ارسال می کنید، کارشناسان ما شما را به دقیق ترین روش راهنمایی می کنند.

 

در صورت درخواست شما؛ اقداماتی مانند قرار دادن سرم در منزل، تزریق (نیدلینگ)، خدمات پانسمان، استفاده از کاتتر، خونگیری توسط پرستاران سیار مرکز پزشکی برای یافتن سریع راه حل های مورد نیاز شما ارائه می شود.

 

خدمات پرستاری درازمدت چطور؟

جراحی‌های بزرگ، دستگاه‌های اجباری پس از مراقبت‌های ویژه، و سرطان در مرحله نهایی نیاز به حمایت یک به یک پرستار خانگی از عزیزان شما دارند. با حمایت خانواده، دوستان و پرستاران یک به یک، شما و عزیزانتان احساس امنیت خواهید کرد.

 

پرستاران مرکز پزشکی که دارای تجربه و گواهی مراقبت‌های ویژه هستند، مسئولیت پاسخگویی به کلیه نیازهای بهداشتی و اجتماعی بیمار، ایجاد انگیزه، گزارش به پزشک، ثبت سوابق و اطلاع‌رسانی به شما از هر عملی را بر عهده دارند.

 

خدمات طولانی مدت پرستاری در منزل

برای اینکه پرستاران ما در خدمات طولانی مدت پرستاری فعال تر باشند، هر ۱۲ ساعت یکبار تعویض شیفت انجام می شود و انواع وسایل پزشکی و مواد مصرفی مورد نیاز بیماران توسط ما تهیه می شود.

 

کنترل خدمات پرستاری در منزل

با ادامه خدمات، مدیر خدمات مراقبت از مرکز پزشکی و پزشک مراقبت در منزل به طور مستمر بر خدمات نظارت می کنند، در جلسات هفتگی مورد بحث و گفتگو می کنند و خانواده را در این فرآیند مشارکت می دهند.

 

به متخصصین مراقبت های بهداشتی دلسوز، مجرب و حرفه ای مرکز پزشکی برای عزیزان خود اعتماد کنید. خدمات بهداشتی که بدون نظارت موسسه دریافت خواهید کرد ممکن است به عزیزان شما آسیب برساند و نمی تواند به عنوان یک خدمات واجد شرایط در نظر گرفته شود.

 

مراقبت از سالمندان در حال انتقال از بیمارستان به خانه

۳۰ روز اول پس از ترخیص از بیمارستان برای بهبودی بیمار حیاتی است. متأسفانه اکثر مردم از خطراتی که ممکن است پس از ترخیص از بیمارستان رخ دهد بی اطلاع هستند. این امر به ویژه برای سالمندانی که نیاز به مراقبت و حمایت دارند صادق است. مراقبت از سالمندان در دوران انتقال از بیمارستان به خانه چگونه باید باشد؟

ما می دانیم که دقت و فعال بودن در روند پس از بیمارستان باعث کاهش بستری مجدد می شود.

 

در زیر، شایع ‌ترین خطرات بستری مجدد در بیمارستان و نحوه ایمن ‌تر کردن انتقال از بیمارستان به خانه را فهرست کرده‌ایم.

 

خطرات اصلی در فرآیند انتقال از بیمارستان به خانه چیست؟

اولین قدم برای جلوگیری از بازگشت به بیمارستان، دانستن عوامل خطر است. شامل؛

استفاده از داروهای نجات دهنده در دوز اشتباه،

اطلاعات پزشکی ارائه شده توسط پزشک برای اعضای خانواده قابل درک نیست و قابل پیگیری نیست.

شرایط خانه برای زندگی در زندگی مستمر سالمندان مناسب نیست،

خطر عفونت،

اگر در طول انتقال از بیمارستان به خانه از عزیزان خود حمایت می کنید، باید از خطرات فوق آگاه باشید. همه این خطرات ممکن است باعث شود که عزیزان شما دوباره در بیمارستان بستری شوند.

پرستاران متخصص در منزل مرکز پزشکی آماده پشتیبانی از شما عزیزان در روند انتقال از بیمارستان به منزل هستند. با تشکر از “سرویس ترخیص” که در هنگام ترخیص از بیمارستان درخواست خواهید کرد، تمام مراحل ترخیص توسط پرستار متخصص دنبال می شود، تمام اطلاعات پزشکی لازم از پزشک شما اخذ می شود، دوزها و کاربردهای دارو تسلط دارند، شرایط خانه با بیمار شما تطبیق داده می شود و به عضو خانواده مراقب آموزش داده می شود. در این مطلب مراقبت از سالمندان در دوران انتقال از بیمارستان به خانه را به شما منتقل کرده ایم.

 

مراقبت در منزل از بیمار دیابتی

دیابت یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در سراسر جهان است. چگونه باید از بیمار دیابتی در منزل مراقبت کرد؟

 

دیابت چیست؟

به گفته سازمان بهداشت جهانی، دیابت بیماری است که زمانی رخ می دهد که لوزالمعده نتواند انسولین کافی تولید کند یا زمانی که بدن نتواند به طور موثر از انسولین تولید شده استفاده کند. انسولین هورمونی است که توسط لوزالمعده تولید می شود و نقش مهمی در عبور گلوکز از غذایی که می خوریم به سلول های خونی برای تولید انرژی ایفا می کند.

 

خوردن بیش از حد قند یکی از رایج ترین باورهای غلط در مورد دیابت است. برخلاف آنچه شناخته شده است، خوردن قند زیاد ارتباطی با ابتلا به دیابت ندارد. دلیل اصلی شروع دیابت مشکل در ساختار بدن است که غذا را به انرژی تبدیل می کند. هورمون انسولین موجود در لوزالمعده قند را در بدن می سوزاند و آن را به انرژی تبدیل می کند. وقتی انسولین کمتر ترشح می شود، دیابت در را می زند.

 

انواع دیابت چیست؟

۳ نوع دیابت تشخیص داده شده است:

 

  1. دیابت نوع ۱ / وابسته به انسولین

به گفته سازمان بهداشت جهانی، علت این بیماری هنوز ناشناخته است. مصرف روزانه انسولین مورد نیاز است زیرا باعث تولید ناکافی یا عدم تولید انسولین می شود. دیابت وابسته به انسولین نیز از اینجا نامگذاری شده است.

 

  1. دیابت نوع ۲ / غیر وابسته به انسولین

به عنوان شایع ترین نوع دیابت در جهان شناخته می شود. کم تحرکی و اضافه وزن از عوامل اصلی دیابت نوع ۲ هستند. ویژگی آن به عنوان ناتوانی بدن در استفاده موثر از انسولین شناخته می شود.

 

  1. دیابت بارداری

این به دلیل سطح پایین قند خون در دوران بارداری رخ می دهد. در دیابت بارداری، میزان گلوکز خون بالاتر از حد طبیعی و برای استانداردهای دیابت پایین است. بنابراین به عنوان نوعی دیابت با ویژگی های متفاوت از انواع دیگر شناخته می شود.

 

در حالی که هیچ اطلاعات پزشکی قطعی در مورد چگونگی بروز دیابت نوع ۱ وجود ندارد، دیابت نوع ۲ به دلیل افزایش وزن بیش از حد و زندگی بی تحرک رخ می دهد. علاوه بر این، اطلاعات و تشخیص های مختلفی وجود دارد که عوامل ژنتیکی، سوء تغذیه، چربی های ترانس، شربت ذرت، غذاهای GMO و رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات ها را مستعد ابتلا به دیابت نوع ۱ می کند. با این حال، تشخیص تنها با گفتن «به این دلیل است» اشتباه است.

 

مراقبت در منزل از بیمار دیابتی

هدف خاص مراقبت در منزل در بیماران دیابتی اطمینان از اینکه سطح قند خون در حد نرمال است و از بروز عوارض جلوگیری می کند.

مراقبت در منزل از بیمار دیابتی؛ ارائه دانش و مهارت های لازم برای پیگیری صحیح دیابت و عوارض آن به بیماران و بستگان آنها و ارائه خود مدیریتی مؤثر بیماری است. این هدف فراگیر را می توان از طریق آموزش و ارزیابی بیمار یا مراقبین به دست آورد. صرف نظر از سیر دیابت، ارزیابی کامل و کامل دیابت مهم است. ارزیابی شامل معاینه فیزیکی و ارزیابی عملکرد مراقبین است.

ارزیابی بدنی؛

ارزیابی کلی

ارزیابی عروق مغزی

ارزیابی چشم و بینایی

ارزیابی قلبی عروقی

ارزیابی دستگاه گوارش

ارزیابی ادراری تناسلی، کلیه

ارزیابی اندام تحتانی

 

  1. مدیریت دیابت و آموزش بیمار

آموزش تغذیه پزشکی

ورزش • درمان پزشکی

کنترل قند خون

آموزش دیابت

آموزش دیابت

مهمترین بخش مدیریت دیابت و اطلاع رسانی به بیمار در مورد دیابت و مقابله با آن است. “آموزش بخشی از درمان دیابت نیست، برعکس، خود بخشی از درمان دیابت است.”

 

مباحث اساسی در آموزش بیمار؛

مدیریت خودمراقبتی،

اهمیت رژیم غذایی و تغییر وزن،

برنامه ریزی ورزشی،

درمان پزشکی،

مراقبت از پا،

تعریف هیپوگلیسمی و هیپرگلیسمی و مداخلات،

شناسایی عفونت

این شامل مدیریت روند بیماری است.

 

تغذیه بیماران دیابتی چگونه باید باشد؟

افراد مبتلا به دیابت چه می خورند و چگونه می خورند بسیار مهم است. با این حال، ابتلا به دیابت به این معنی نیست که هر غذایی را که می خورید با لذت کنار بگذارید. باید مراقب مصرف غذاهایی باشد که برای دیابت و داروهای دیابت استفاده می‌شود و بر قند خون تأثیر منفی نمی‌گذارند. برای این منظور لازم است با رعایت برنامه غذایی توصیه شده توسط پزشک، غذا بخورید.

 

روش تهیه غذا را تغییر دهید. مانند جوشاندن یا پختن به جای سرخ کردن.

حجم وعده های غذایی خود را بهتر است کاهش دهید.

تنقلات بخورید

اگر برنامه غذایی خود را دنبال می کنید، هر ۱۵ روز یکبار غذاهای مورد علاقه خود را به عنوان پاداش به خودتان بدهید.

مراقبت در منزل از بیمار دیابتی

 

آیا بیماران دیابتی پروتئین دارند؟ آیا باید کربوهیدرات بخورید؟

کربوهیدرات ها قند خون یک فرد را به طور ناگهانی افزایش می دهند. در عوض، تمرکز بر غذاهای پروتئینی ضروری است. اما زیاده روی در هر چیزی میتواند مضرباشد. این موضوع در مورد مصرف بیش از حد پروتئین نیز صدق می کند. زیرا مصرف بیش از حد پروتئین برای بیماران دیابتی مضر است. خوردن متعادل و در وعده های کوچک مناسب ترین رژیم غذایی برای بیماران دیابتی است.

 

توصیه هایی برای بیماران دیابتی در تابستان

ترفندهای ساده اما موثر برای بیماران دیابتی حیاتی است. در صورت استفاده از دیابت، در برابر خطر هیپوگلیسمی، باید قند یا آب میوه، تنقلات، دستگاه قند خون، قرص، انسولین و سوزن انسولین مصرف کند.

 

آب زیاد بنوشید: عدم دریافت مایعات کافی می تواند منجر به افزایش قند خون و مشکلات کلیوی شود. افزایش مصرف آب در تابستان برای بیماران دیابتی بسیار مهم است.

ورزش ضروری است: ماه های تابستان فرصت خوبی برای ورزش در فضای باز است. ورزش صبح یا عصر، در ساعات غیر گرم، یک ساعت بعد از غذا، مانند پیاده روی و شنا، از یک طرف زمان خوبی را فراهم می کند، از طرف دیگر فوایدی مانند کنترل قند خون، وزن را دارد. از دست دادن و محافظت در برابر بیماری های قلبی عروقی.

حمام آفتاب بگیرید، اما در مصرف آن زیاده روی نکنید: بسیاری از دیابتی‌ها فشار خون بالایی نیز دارند. قرار گرفتن طولانی مدت در گرمای شدید و آفتاب خطراتی مانند فشار خون بالا، حمله قلبی، خونریزی مغزی را افزایش می دهد. با این حال، خورشید منبع خوبی از ویتامین D است. آفتاب گرفتن حدود ۱۵ دقیقه در روز در ساعات غیر بسیار گرم برای بیماران دیابتی بسیار مفید است. با این حال، افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنند.

بیشتربدانید:پرستار در منزل تهرانپرستاری در منزل شمال تهرانخدمات پرستاری در تهرانخدمات پرستاری در منزلپرستاری در منزلخدمات پرستاری در منزل تهران

از پاها باید به خوبی مراقبت کرد: در تابستان استفاده از دمپایی و کفش های باز بیشتر می شود. فلیپ فلاپ می تواند باعث زخم پا در افراد دیابتی شود. دیابتی هایی که حس پاهای خود را از دست داده اند باید به انتخاب کفش توجه کنند و نباید پابرهنه راه بروند.

از داروهای دیابت در برابر گرما محافظت کنید: قرص ها، انسولین ها، قند سنج ها و چوب ها باید از گرمای شدید محافظت شوند زیرا خراب می شوند. به یاد داشته باشید، انسولین ممکن است طبیعی به نظر برسد، حتی اگر تجزیه شده باشد.

اجتناب از هیپوگلیسمی: خطر هیپوگلیسمی (کاهش بیش از حد قند خون) در تابستان به دلایلی مانند افزایش دفعات و مقدار ورزش و جذب سریعتر انسولین از پوست در هوای گرم زیاد است. مراقب علائم هیپوگلیسمی باشید.