اجاره ونتیلاتور

اجاره ونتیلاتور

ونتیلاتور دستگاهی است که از فرآیند تنفس پشتیبانی می کند یا آن را بر عهده می گیرد و هوا را به ریه ها پمپ می کند. افرادی که در بخش مراقبت های ویژه (ICU) اقامت دارند ممکن است به حمایت دستگاه تنفسی نیاز داشته باشند. مانند افرادی است که علائم شدید COVID-19 دارند.

قبل از اینکه COVID-19 به یک بیماری همه گیر تبدیل شود ، نیاز به تهویه یکی از رایج ترین دلایلی بود که افراد مورد اعتماد در ICU ها تحت درمان قرار گرفتند. از آن زمان ، تقاضا برای اجاره ونتیلاتور افزایش یافته است.

ونتیلاتورها چه کار می کنند؟

منبع معتبر دستگاه تنفس وسیله ای است که با پمپاژ هوا به داخل ریه ها ، روند تنفس را پشتیبانی یا بازآفرینی می کند. گاهی اوقات مردم از آن به عنوان دستگاه تهویه یا دستگاه تنفس یاد می کنند.
در صورتی که فرد به تنهایی نتواند به اندازه کافی نفس بکشد ، پزشکان از دستگاه تنفس استفاده می کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که آن ها تحت بیهوشی عمومی هستند یا بیماری دارند که بر تنفس آن ها تأثیر می گذارد.
انواع مختلفی برای اجاره ونتیلاتور وجود دارد و هر کدام سطوح متفاوتی از پشتیبانی را ارائه می دهند. نوع استفاده پزشک بستگی به شرایط فرد دارد.
ونتیلاتورها نقش مهمی در نجات جان افراد چه در بیمارستان ها و چه در آمبولانس ها ایفا می کنند. افرادی که به تهویه طولانی مدت نیاز دارند نیز می توانند از آن ها در خانه استفاده کنند.

چه کسی به اجاره ونتیلاتور نیاز دارد؟

اگر افراد دچار نارسایی تنفسی می شوند ، به تهویه نیاز دارند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، فرد نمی تواند اکسیژن کافی دریافت کند و ممکن است نتواند دی اکسید کربن را نیز به خوبی دفع کند. این می تواند یک وضعیت تهدید کننده زندگی باشد.

اجاره ونتیلاتور

آسیب ها و شرایط زیادی وجود دارد که می تواند باعث نارسایی تنفسی شود ، از جمله:

آسیب سر
سکته
بیماری ریوی
آسیب نخاعی
فلج اطفال
ایست قلبی ناگهانی
سندرم پریشانی تنفسی نوزادان
سندرم پریشانی حاد تنفسی (ARDS)
پنومونی
سپسیس
برخی از افراد مبتلا به COVID-19 دچار مشکل شدید در تنفس می شوند یا دچار ARDS می شوند. با این حال ، این فقط در افرادی رخ می دهد که به شدت دچار مشکل می شوند.
علاوه بر این ، پزشکان همچنین برای افرادی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند از دستگاه تنفس استفاده می کنند و به دلیل بیهوشی نمی توانند به تنهایی تنفس کنند.

انواع ونتیلاتور

روش های مختلفی وجود دارد که می تواند از فرد برای حمایت از دستگاه تنفس استفاده شود. این شامل:
دستگاه های تنفس ماسک صورت
ونتیلاتورهای مکانیکی
کیسه های احیا دستی
دستگاه های تنفسی تراکئوستومی
ونتیلاتورهای ماسک صورت غیرتهاجمی هستند ، در حالی که ونتیلاتورهای مکانیکی و نای تستی تهاجمی هستند و از طریق لوله هایی که پزشک به گلو وارد می کند کار می کنند. و به لوله گذاری معروف است.
برای برخی ، یک ماسک صورت برای تثبیت وضعیت آن ها کافی است. افرادی که از نظر جسمی برای تنفس مستقل مشکل دارند ممکن است به تهویه مکانیکی نیاز داشته باشند.