اجاره ساکشن

اجاره ساکشن

اجاره ساکشن یا دستگاه مکنده ، که به آسپیراتور نیز معروف است ، نوعی دستگاه پزشکی است که در درجه اول برای از بین بردن انسداد ، مانند مخاط ، بزاق ، خون یا ترشحات ، از راه هوایی فرد استفاده می شود. هنگامی که فردی به دلیل عدم هوشیاری یا انجام یک روش پزشکی مداوم قادر به مکیدن ترشحات نیست ، دستگاه های مکنده با حفظ یک راه هوایی روشن به آن ها کمک می کند تا تنفس کنند.
در عمل ، متخصصان مراقبت از دستگاه های مکنده به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از برنامه درمانی استفاده می کنند ، زمانی که راه هوایی بیمار به طور جزئی یا کامل مسدود شده است.

برخی از کاربردهای رایج عبارتند از:

از بین بردن ترشحات تنفسی در صورت عدم توانایی بیمار
کمک به بیمار که هنگام تشنج یا بیهوشی استفراغ می کند
پاکسازی خون از مجاری تنفسی
حذف یک ماده خارجی از نای و یا ریه های بیمار
از آنجایی که می توان اجاره ساکشن را در کنار سایر فناوری های پزشکی برای درمان انواع بیماری های تهدید کننده زندگی مورد استفاده قرار داد ، آسپیراتورها در هر دو حالت پیش بیمارستانی و درون بیمارستانی به یک پایه اصلی تبدیل شده اند. با توجه به همه گیر بودن آن ها ، معمولاً سوالاتی درباره کاربردها و عملکردهای آنها وجود دارد.
دستگاه های مکنده دستی – دستگاه های دستی از برق استفاده نمی کنند و طراحی آنها می تواند به سادگی یک لامپ دستی باشد که برای خارج کردن مخاط از حفره بینی کودک استفاده می شود. آن ها اغلب در تنظیمات اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند زیرا برای عملکرد به برق نیاز ندارند و معمولاً کوچک و قابل حمل هستند. با این حال ، استفاده از دستگاه های مکش دستی به طور مداوم و موثر در مدت زمان طولانی دشوار است.
دستگاه های مکنده قابل حمل – محبوبیت دستگاه های مکنده قابل حمل به دلیل پیشرفت در فن آوری آسپیراتور و باتری رو به افزایش است. اجاره ساکشن قابل حمل به گونه ای طراحی شده اند که وزن کمی داشته و به راحتی قابل جابجایی و حمل و نقل هستند و برای بیماران و متخصصان پزشکی بسیار مناسب است.
دستگاه های مکنده دستی ، ثابت و قابل حمل همگی در محیط مراقبت مدرن جای خود را دارند. هر کدام دارای نقاط قوت خاص خود هستند و متخصصان پزشکی ممکن است از انواع مختلفی از دستگاه های مکنده در مراحل مختلف درمان استفاده کنند.

موارد استفاده رایج برای ماشین های مکش

دستگاه های ساکشن اغلب زمانی استفاده می شوند که بیمار دچار انسداد مایع یا نیمه جامد در حلق ، نای یا سایر حفره های دهانی خود می شود. با این حال ، دستگاه مکش ایده آل بسته به وضعیت بیمار ممکن است متفاوت باشد. در اینجا چند سناریو وجود دارد که در آن بیماران یا متخصصان می توانند از دستگاه مکنده قابل حمل استفاده کنند.

مراقبت مداوم از بیمار
اگر به دلایل مختلف قادر به مکیدن ترشحات خود نباشند ، بیماران ممکن است به دستگاه های ساکشن قابل حمل در خانه نیاز داشته باشند. این شامل بیمارانی است که تحت مراقبت تسکینی قرار می گیرند و مکیدن ترشحات خود را دشوار یا غیرممکن می دانند ، افرادی که بیماری های مزمن دارند (COPD ، ALS ، فیبروز کیستیک ، برونشکتازی و غیره) یا بیمارانی که تحت تراکئوستومی قرار گرفته اند.
پیش بیمارستان
ساکشن های قابل حمل در محیط های پیش بیمارستانی بسیار رایج هستند ، زیرا نقش مهمی در کمک به عوامل اورژانس برای ایجاد ABC (راه هوایی ، تنفس و گردش خون) ایفا می کنند. در عمل ، ارائه دهندگان پیش بیمارستانی اغلب از دستگاه های مکنده قابل حمل برای درمان انواع مختلف بیماران استفاده می کنند.
در بیمارستان
اکثر بیمارستان ها دارای اتاق هایی هستند که مجهز به دستگاه های مکنده ثابت و دیواری هستند. تیم های مراقبت اغلب از ساکشن های ثابت به عنوان بخشی از روش های استاندارد مانند تراکئوستومی ، بیماری های مربوط به سینوس ها و لوزه ها استفاده می کنند. با این حال ، بیمارستان ها اغلب چند دستگاه قابل حمل برای موارد خاص استفاده دارند.

نحوه کار دستگاه های مکنده قابل حمل

دستگاههای مکنده قابل حمل فشار منفی ایجاد می کنند ، که از طریق یک نوع لوله پلاستیکی مخصوص به نام کاتتر یکبار مصرف هدایت می شود. فشار منفی باعث ایجاد یک اثر خلاء می شود که هرگونه خون ، مخاط یا ترشحات مشابه را از گلو بیرون می آورد. سپس ترشحات به طور خودکار در یک ظرف جمع آوری می شوند. به منظور ایجاد فشار منفی و حذف ترشحات ، دستگاه های ساکشن قابل حمل به چند فناوری کلیدی تکیه می کنند.

تماس با ما