0

مزایای خدمات پرستاری و درمانی در منزل

ارائه خدمات درمانی وپرستاری در منزل یا بیمارستان یا محل کار شما هم از نظر کیفیت ارائه خدمات وهم از نظر مالی به صرفه تراست چون مشکلات ترافیک واتلاف وقت وانرژی وچه بسا مرخصی از محل کار خود وهمراهان از یک طرف وشلوغی وساعتها انتظار وکیفیت پایین مراکز دولتی به همراه هزینه های سرسام آور مراکز خصوصی ومشکلات فراوان دیگر باعث می شود که ارائه خدمات درمانی درمنزل از جمله ویزیت پزشک،وصل سرم،تزریقات، سونداژ وپرستار خصوصی برای بیمار یا پرستار کودک وسالمند از هرنظر بهتر است.
ارائه خدمات درمانی ومراقبتی در منزل شاید از نظرمالی وکیفی وزمانی بهتر از درمانگاه یا بیمارستان باشد ولی در صورتیکه اولا این مراکزدارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت ودانشگاه علوم پزشکی داشته باشد ومرتبا نظارت شوند که نیروی متخصص آن کاراعزام شود وتعرفه مالی مشخص شده ومعین شده را رعایت کنند ودر صورت به وجود آمدن هرمشکل یا نواقص وکم کاری از طرف نیروهای اعزامی پاسخگو باشند.
همانطور که گفته شد درنگاه اول ارائه خدمات درمانی،پرستاری،فیزیوتراپی ومراقبتی در منزل در اسرع وقت با نیروی متخصص آن خوب وباعث بالارفتن سطح سلامتی وپیشگیری از مشکلات مزمن وکاهش دوره نقاهت وبهنودی به همراه صرفه هزینه کمتر نسبت به مراجعه به مراکزدرمانی دولتی وخصوصی می باشد ولی متاسفانه نیاز مبرم جامعه به خدمات درمانی وکمبود مراکز جامع درمانی ویا هزینه وقیمت بالا باعث می شودخانواده ها بااولین برخورد ویافتن شماره تماس این مراکز که شایددر تبلیغات فضای مجازی خودرامتخصص ترین وصاحب انواع مجوز وتاییدیه های مختلف وزارت بهداشت،دانشگاه علوم پزشکی می دانند بعلت عدم نظارت دقیق نه تخصص وکیفیتی در کار است ونه اگر خدایی نکرده وقتی نیروی اعزامی این شرکت ها مشکلی برای جان بیماری یاسوء استفاده از وسایل شخصی بیمار،کودک و… کسی پاسخگو است وفقط با یک مجوز از ثبت شرکت ها(به قول خودشان قوه قضاییه)دارند.
لذا خواهشمندیم قبل از انتخاب شرکت یا موسسه ارائه خدمت به شما حتما از مجوز معتبر آن شرکت اطمینان حاصل فرمایید.

اطلاعاتی که شاید به درد شما بخورد:

 

اگر سالمند درگیر دیابت در منزل دارید بهتر است این مطلب را تا اخر مطالعه کنید:

توصیه های تغذیه ای برای بیماران دیابتی

رژیم غذایی دیابت؛ این یک رژیم غذایی محدود کننده نیست، اما در واقع یک برنامه غذایی سالم است که سرشار از غذاهای مغذی، چربی و کربوهیدرات کم، و میوه ها، سبزیجات و غلات کامل است. تغذیه ایده آل را می توان مصرف گروه های غذایی مختلف در مقادیر معقول و رعایت زمان وعده های غذایی خلاصه کرد. متخصصان غدد و متابولیسم مرکز سلامت آنادولو می گویند: «رژیم غذایی بیماران دیابتی مجازات نیست، بلکه مهم ترین گام برای یک زندگی سالم است.

 

 

غذاهایی که برای دیابتی ها توصیه می شود

کربوهیدرات های سالم (پیچیده): کربوهیدرات ها یکی از سه گروه غذایی اصلی ضروری برای زندگی هستند و منبع اصلی انرژی هستند. کربوهیدرات ها نسبت به پروتئین ها و چربی ها نقش بسیار بیشتری در سطح گلوکز دارند. با این حال، یک برنامه غذایی سالم که حاوی کربوهیدرات نباشد غیرقابل تصور است. در مورد کربوهیدرات ها باید منطقی عمل کرد. تمام کربوهیدرات هایی که با غذا مصرف می شوند (قندهای ساده، کربوهیدرات های پیچیده) در بدن تجزیه شده و به گلوکز تبدیل می شوند. تجزیه کربوهیدرات های پیچیده بیشتر طول می کشد. از آنجایی که به آرامی هضم می شود، جذب آن کندتر و متعادل تر است. به همین دلیل افزایش ناگهانی قند خون و ترشح بیش از حد انسولین ناشی از کربوهیدرات های ساده رخ نمی دهد. آنها فیبر لازم را فراهم می کنند و به شما احساس سیری طولانی مدت می دهند. به جای نان سفید، ماکارونی، برنج، ذرت، غلات و غذاهای شیرین، کربوهیدرات های سالم مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، حبوبات (لوبیا، نخود، نخود و عدس) و لبنیات کم چرب ترجیح داده شود.

 

غذاهای غنی از فیبر: اینها قسمت هایی از غذاهای گیاهی هستند که قابل هضم و جذب نیستند. خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد و قند خون را تنظیم می کند. سبزیجات، میوه ها، آجیل، حبوبات (لوبیا، نخود و نخود)، آرد کامل گندم و سبوس گندم سرشار از فیبر هستند.

 

ماهی: حداقل ۲ بار در هفته مصرف شود. حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است. گریل باید ترجیح داده شود.

 

چربی های خوب: چربی های تک و چند غیر اشباع باید ترجیح داده شوند. بادام، گردو، زیتون، روغن زیتون و غیره باعث کاهش کلسترول می شوند. با این حال، نباید فراموش کرد که چربی ها محتوای کالری بالایی دارند.

 

غذاهایی که بیماران دیابتی باید از آنها پرهیز کنند

چربی های اشباع شده: مانند لبنیات پرچرب، پروتئین های حیوانی (استیک، سوسیس، سالامی و …). این نباید بیش از ۷ درصد کالری روزانه باشد.

چربی های ترانس: این نوع چربی ها در غذاهای فرآوری شده و مارگارین یافت می شوند.

کلسترول: در لبنیات پرچرب، پروتئین های حیوانی، تخم مرغ، صدف ها و کله پاچه ها یافت می شود. مصرف روزانه نباید بیش از ۳۰۰ میلی گرم باشد.

نمک: نباید بیش از یک قاشق چایخوری (۲۳۰۰ میلی گرم سدیم) مصرف شود. سدیم (نمک) در بازجذب گلوکز در کلیه ها نقش دارد.

شاخص گلیسمی (GI)

این نشانه سرعت تبدیل یک غذا به گلوکز است. بار گلیسمی (GY) هم شاخص گلیسمی و هم بار گلیسمی یک غذا را منعکس می کند. غذاهای با GI بالا نباید ترجیح داده شوند زیرا قند خون را به سرعت افزایش می دهند. نان سفید، برنج سفید، سیب زمینی، محصولات پخته شده، دسرها و اکثر غذاهای فرآوری شده دارای GI بالایی هستند و باید از مصرف آنها اجتناب شود. سبزیجات، میوه ها (به جز آب میوه)، آجیل، غلات کامل، حبوبات، برنج قهوه ای، نان سبوس دار و پاستا دارای شاخص گلیسمی پایینی هستند و باید ترجیح داده شوند.

 

 

توصیه ها و نکات کلی برای دیابتی ها

مهم است که از یک متخصص تغذیه مناسب کمک بگیرید. به خصوص اگر تعادل قند خون و وزن شما در حد هدف نیست، توصیه می شود که در محدوده کالری توصیه شده باقی بمانید.

شما نیازی به محصولات مخصوص دیابت یا وعده های غذایی خاص ندارید.

شما باید هر روز از هر گروه غذایی بخورید.

کربوهیدرات های پیچیده را انتخاب کنید و مصرف فیبر را افزایش دهید.

سبزیجات غیر نشاسته ای (کلم بروکلی، اسفناج)، میوه ها و حبوبات را بیشتر مصرف کنید.

توت فرنگی یک میوه خوب است که کالری کمی دارد و سرشار از فیبر و آب است.

غلات کم فرآوری شده را انتخاب کنید.

جو از افزایش سریع قند خون جلوگیری می کند، قند خون را تنظیم می کند و به کاهش وزن کمک می کند.

از سیب زمینی و غلات فرآوری شده (نان سفید، ماکارونی سفید و غیره) خودداری کنید.

از شیرینی جات پرهیز کنید.

تا حد امکان از روغن، شکر و نمک کمتر استفاده کنید.

بیش از یک قاشق چایخوری (۲۳۰۰ میلی گرم سدیم) مصرف نکنید (حتی در صورت عدم وجود فشار خون بالا). سدیم (نمک) در بازجذب گلوکز در کلیه ها نقش دارد.

گوشت سالم (ماهی، گوشت قرمز بدون چربی، مرغ) را انتخاب کنید.

چربی های سالم را انتخاب کنید؛ روغن زیتون، آجیل (بادام، گردو و غیره). چربی های ترانس موجود در غذاهای آماده و بسته بندی شده را مصرف نکنید.

از آنجایی که مرکز سیری در مغز پس از یک دوره زمانی مشخص پس از اولین مصرف غذا تحریک می شود، هر چه آهسته تر غذا بخورید، کالری کمتری برای رسیدن به این دوره مصرف خواهید کرد.

وقتی احساس سیری کردید به خوردن ادامه ندهید.

صبور باش. علاقه به برخی غذاها ممکن است با گذشت زمان از بین برود و ترجیحات ممکن است تغییر کند. همانطور که عادات غذایی شما برای بهتر شدن تغییر می کند، با گذشت زمان، غذاهایی که قبلاً دوست داشتید بسیار شیرین و سنگین به نظر می رسند و ترجیح غذایی شما به طور خودکار به سمت سالم تغییر می کند.

دیابت به معنای صفر بودن سطح قند نیست. دسر را می توان در مقادیر بسیار کم و به ندرت مصرف کرد. در این صورت باید غذاهای حاوی کربوهیدرات (نان، ماکارونی، برنج و…) در همان وعده غذایی محدود شود. اگر آهسته غذا بخورید و آن را میل کنید، با خوردن مقادیر کم، شیرینی خود را سیر خواهید کرد. مصرف آن با غذا و نه به تنهایی از افزایش ناگهانی و بیش از حد قند خون ناشی از دسر جلوگیری می کند و حتی مقدار کمی از آن برای سیری کافی است.

بیشتربدانید؛دکتر در منزل شمال تهرانویزیت پزشک در منزل غرب تهرانتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریق در منزل غرب تهرانتزریق در منزل تهران

راه هایی برای کاهش قند در زندگی

به جای آب میوه، میوه های غنی از فیبر را انتخاب کنید.

دارچین، وانیل و نارگیل نیاز شما به شکر را کاهش می دهند زیرا حس شیرینی به شما می دهند.

هوس شیرینی خود را با یک دسر سالم (مانند شیر به جای بستنی، مخلوط کردن موز یا سایر میوه ها، یا دسرهایی که با استفاده از شیرین کننده ها درست شده اند) برطرف کنید.

از خوردن غذاهایی مانند عسل، مربا و مارمالاد خودداری کنید. به یاد داشته باشید که مربا با افزودن آب و شکر فراوان به میوه تهیه می شود و حاوی کالری خالی است. به جای آن میوه تازه یا خشک را انتخاب کنید.

مضرترین چربی ها چربی های اشباع و ترانس هستند. چربی های اشباع شده در محصولات حیوانی (گوشت قرمز، لبنیات چرب) یافت می شود. چربی های ترانس از هیدروژنه کردن روغن های گیاهی مایع به دست می آیند تا جامدتر و بادوام تر شوند.

سالم ترین چربی ها چربی های اشباع نشده هستند و از منابع گیاهی و ماهی به دست می آیند. به شکل مایع در دمای اتاق وجود دارد.

راه های کاهش چربی های ناسالم و افزایش چربی های خوب در رژیم غذایی

روغن زیتون را در وعده های غذایی ترجیح دهید.

قبل از پختن تمام چربی های قابل مشاهده از گوشت و پوست مرغ و بوقلمون را جدا کنید.

به جای چیپس و کراکر، آجیل هایی مانند بادام و گردو را به عنوان میان وعده انتخاب کنید.

به جای سرخ کردن، کباب کردن و پخت را ترجیح دهید.

به جای خامه مخلوطی از شیر بدون چربی و آرد را انتخاب کنید.

حتی کاهش ۵ تا ۱۰ درصدی وزن بدن منجر به بهبود قابل توجهی در سطح قند خون می شود. اگر هدف رسیدن به وزن ایده آل شما را می ترساند، اولویت را بین ۵-۱۰ درصد قرار دهید. برای رسیدن به این هدف نیازی به شمارش کربوهیدرات یا گرسنگی ندارید. هنگامی که به این هدف رسیدید، می توانید اهداف خود را گسترش دهید زیرا انگیزه شما افزایش می یابد.

به این فکر کنید که چند سال طول کشید تا به وزن فعلی خود برسید و بنابراین در عرض چند ماه منتظر معجزه نباشید. اهداف دست یافتنی و معقول تعیین کنید.

صبحانه را حذف نکنید، قند خون شما را متعادل نگه می دارد.

وقتی گرسنه هستید، در یک وعده غذایی خیلی بیشتر از حد معمول غذا می خورید. بنابراین وعده های غذایی را حذف نکنید، سه وعده غذایی اصلی و سه میان وعده مصرف کنید. به این ترتیب در وعده غذایی اصلی سیری بیشتری خواهید داشت و کالری کمتری مصرف خواهید کرد.

حتماً تنقلات و وعده‌های غذایی اصلی را هر روز در ساعات مشخصی مصرف کنید، وعده‌های غذایی را حذف نکنید.

اطمینان حاصل کنید که کالری دریافتی روزانه شما در یک سطح باشد. خوردن کالری بیش از حد در یک روز یا در یک وعده غذایی و کاهش یا حذف یک وعده دیگر، تعادل قند خون شما را مختل می کند.

یک دفترچه یادداشت کالری داشته باشید؛ افرادی که یادداشت روزانه می نویسند دو برابر بیشتر از کسانی که یادداشت نمی کنند وزن کم می کنند.

نوشتن آنچه می خورید و می نوشید، آگاهی شما را در مورد چه، چرا و چقدر می خورید افزایش می دهد.

عواملی را در زندگی خود که فکر می کنید مانع از تغذیه سالم شما می شوند را مرور کنید (کار، خانواده و غیره).

بی خوابی و استرس پیروی از رژیم غذایی را دشوار می کند و منجر به افزایش وزن می شود.

روش های مقابله با استرس (سرگرمی، پیاده روی، طبیعت و غیره) را تحقیق کنید. اگر به تنهایی نمی توانید از پس آن برآیید، از حمایت برخوردار شوید.

عادت به غذا خوردن در بیرون از خانه را کنار بگذارید و تعداد وعده های غذایی خود را به حداقل برسانید. از خوردن غذاهای آماده خودداری کنید زیرا در خانه غذا وجود ندارد.

غذاهای سالمی را در خانه نگه دارید که می توانند به سرعت تهیه شوند یا گرسنگی شما را برطرف کنند. (ماست، سبزی، میوه، گردو، بادام و …).

قبل از خرید یک لیست سالم تهیه کنید و هرگز از آن فراتر نروید.

غذاهایی مانند شکلات و چیپس مصرف نکنید و عادات غذایی سالم را در سنین پایین به فرزندان خود بیاموزید.

اگر نیاز به کاهش وزن دارید یا نمی توانید اراده خود را کنترل کنید، بشقاب های سرو را کوچکتر کنید.

قبل از غذای اصلی خود سوپ یا سالاد مصرف کنید.

بیشتر بجوید، به شما کمک می کند آهسته غذا بخورید و احساس سیری کنید.

آب بیشتری مصرف کنید.

افزودن ادویه به وعده های غذایی باعث کاهش اشتها می شود.

از غذاهای فرآوری شده که حاوی نمک بیش از حد هستند خودداری کنید.

جلوی تلویزیون، تلفن یا تبلت غذا نخورید، زیرا باعث می شود بدون اینکه متوجه شوید غذای بیشتری بخورید.

دانش خود را در مورد محتوای کالری غذاها افزایش دهید. با افزایش دانش شما، آگاهی و رعایت رژیم غذایی شما افزایش می یابد.

گرسنه ماندن فقط باعث می شود بیشتر بخورید.

وقت خود را با افرادی بگذرانید که سالم غذا می خورند و آگاهی عزیزان خود را در مورد این موضوع افزایش دهید.

غذاهایی که قند خون را تنظیم می کنند

هیچ یک از این غذاها درمان معجزه آسایی برای دیابت نیستند. اگرچه در تعداد کمی از مطالعات نشان داده شده است که آنها سطح قند خون را اندکی کاهش می دهند، شواهد کافی وجود ندارد. اطلاعات کافی در مورد اثرات پخت و پز و مصرف آن با سایر غذاها وجود ندارد. مصرف این غذاها به این معنی نیست که بدون مشورت با پزشک و بررسی منظم قند خون، دارو یا درمان با انسولین را قطع یا کاهش دهید.

 

دارچین: ۱ قاشق چای خوری دارچین در روز قند خون ناشتا را کاهش می دهد و حساسیت به انسولین را افزایش می دهد.

 

کنگر فرنگی، کرفس و پیاز: سینارین موجود در کنگر دارای خاصیت کاهش قند خون است و پیاز حاوی کروم است که خاصیت کاهش قند خون دارد.

 

میوه های اسیدی: اگرچه اثرات کاهش دهنده قند خون دارند، اما به دلیل قندی که دارند (پرتقال، گریپ فروت، آناناس، توت فرنگی، زغال اخته، انار، کیوی، سیب ترش و گیلاس) در صورت مصرف بیش از حد قند خون را افزایش می دهند.

 

سرکه و آب لیمو: غذاهای اسیدی تخلیه معده را کند می کنند و از افزایش سریع قند خون جلوگیری می کنند. می توان آن را به سالاد اضافه کرد.

 

زغال اخته: در یک مطالعه، عصاره تهیه شده از زغال اخته نشان داد که حساسیت به انسولین را کاهش می دهد و از ابتلا به دیابت جلوگیری می کند.

 

ادویه جات ترشی جات: یک مطالعه نشان داد که اثرات مثبتی بر متابولیسم گلوکز و کلسترول دارند.

خدمات درمانی در منزل ، عملی است که به فرد بیمار، معلول و یا سالمند اجازه می دهد تا در آسایش خانه خود تحت درمان قرار گیرد. به این ترتیب از هرگونه اختلال در روند درمان و مراقبت فردی که به دلایل مختلف امکان دسترسی به بیمارستان را ندارد، جلوگیری می شود.

 

به لطف خدمات درمانی خانگی، انجام بسیاری از اقدامات بیمارستانی در منزل امکان پذیر خواهد بود. جزئیات این خدمات ممکن است بسته به نیاز بیمار تغییر کند. پزشکان، پرستاران، رادیولوژیست ها و فیزیوتراپیست ها ممکن است در درمان خانگی مشارکت داشته باشند. قرار دادن سرم، معاینه و تجویز دارو و …. بیمار نیازی به خروج از خانه ندارد.

 

چگونه خدمات درمانی در منزل ارائه دهیم؟

در برخی بیماری ها و شرایط ممکن است فرد امکان مراجعه به بیمارستان را نداشته باشد و یا وضعیت وی را بدتر کند. خطر عفونت بیمارستانی ممکن است باعث شود مراقبت های بعد از عمل در خانه سپری شود. نداشتن کسی که برای کمک به او مراجعه کنید نیز ممکن است منجر به نیاز به مراقبت و درمان بیمار در خانه شود.

 

در این موارد امکان معاینه، دریافت دارو و مراقبت های لازم و فیزیوتراپی بدون خروج از منزل برای فرد وجود دارد . خدمات بهداشتی خانگی با تعیین وضعیت و نیازهای بیمار به صورت جداگانه برنامه ریزی می شود. برای این خدمات، خدمات عمومی مانند مراقبت در منزل و مراکز مراقبت خصوصی کار می کنند.

 

خدمات درمانی در منزل

خدمات درمانی در منزل بسته به شرایط بیمار، سن و دلیل نیاز به مراقبت در منزل متفاوت است. اما اساساً به این صورت انجام می شود;

 

مشخص می شود که آیا بیمار برای درمان خانگی مناسب است یا خیر.

بیمار واجد شرایط در منزل معاینه و ارزیابی می شود.

نسخه های دارویی و سرم های لازم تهیه می شود و اینها ارائه می شود.

در صورت نیاز به خدمات فیزیوتراپی در منزل برنامه ریزی و اجرا می شود.

مراقبت از زخم، معاینه و تجزیه و تحلیل و غیره. در محیط خانه انجام می شود.

 

چه افرادی می توانند از خدمات بهداشتی خانگی بهره مند شود؟

خدمات بهداشتی خانگی را می توان به هر کسی که در این مرحله احساس نیاز می کند ارائه کرد. برای دریافت حمایت از نهادهای دولتی، شرایط خاصی باید رعایت شود . افراد بالای ۶۵ سال می توانند با تماس با شماره تلفن خدمات بهداشتی خانه برای خدمات ارائه شده توسط ایالت درخواست دهند . مراکز خصوصی مراقبت و درمان در منزل که در این زمینه تخصص دارند می توانند تقریباً به همه افراد بدون در نظر گرفتن سن و شرایط خدمات ارائه دهند.

 

به طور کلی خدمات بهداشتی در منزل در موارد زیر ارائه می شود:

در بیمارانی که به دلایل مختلف در بستر هستند،

برای افرادی که برای خروج از خانه مشکل دارند،

هنگامی که به دلیل یک بیماری مزمن نیاز به پیگیری است،

فیزیوتراپی و غیره هر روز. برای بیمارانی که نیاز به مصرف دارند

در کسانی که دوره نقاهت بعد از عمل دارند،

برای حمایت مادر و نوزاد پس از زایمان و غیره.

خدمات بهداشتی در خانه از بسیاری جهات روند را برای بیماران و بستگان آنها آسان تر می کند. برای مثال، اگر شرایطی پیش بیاید که خدمات مراقبت در منزل ارائه نشود ، می توان با وسیله نقلیه انتقال بیمار موسسه دریافت کننده کمک به بیمارستان رسید.

 

خدمات معاینه پزشک در منزل

در برخی موارد ممکن است نیاز باشد معاینه در منزل بیمار انجام شود. مخصوصاً برای افراد مبتلا به بیماری سخت با محدودیت حرکتی، معاینه و درمان در منزل از بسیاری جهات روند و بیمار را تسهیل می کند.

 

پس از تکمیل درخواست های بیمار یا بستگانش، پزشک در زمان و روز مناسب بیمار را در منزل معاینه می کند. تجویز داروها و سرم های لازم، آزمایشات و … پس از اتمام عمل، در صورت لزوم، پرستار، فیزیوتراپ، رادیولوژیست و غیره. با متخصصین بهداشت ادامه دارد. برخی از بیمارانی که برای خدمات پزشک در منزل مناسب هستند به شرح زیر است:

خدمات درمانی در منزل

کسانی که به دلیل بیماری مزمن نیاز به تجویز دارو دارند،

افرادی که نیاز به کنترل و آنالیز بعد از عمل دارند،

بیماران متقاضی خدمات حمایتی مانند فیزیوتراپی، جمع آوری سرم و غیره.

اگر با شماره بهداشت خانه مراکز مراقبت و درمان خانگی خصوصی تماس بگیرید، اقدامات به سرعت شروع می شود. هنگامی که با خدمات بهداشتی خانه وزارت بهداشت تماس گرفته می شود، به فردی که شرایط را داشته باشد، وقت ملاقات داده می شود. این تاریخ ملاقات بسته به تراکم واحد خدماتی در شهر متفاوت خواهد بود.

 

هزینه خدمات بهداشتی خانه چقدر است؟

فراخواندن دکتر یا پرستار و غیره به خانه. افرادی که می خواهند پشتیبانی دریافت کنند در مورد هزینه این خدمات تعجب می کنند. یک واحد خدمات مراقبت و درمان در منزل در وزارت بهداشت وجود دارد که خدمات رایگان در این زمینه ارائه می دهد . شهرداری ها نیز خدمات مشابهی ارائه می دهند. با این حال، از آنجایی که افراد زیادی وجود دارند که می خواهند به این سرویس دسترسی داشته باشند، به خصوص در شهرهای بزرگ، این روند می تواند بسیار طولانی باشد. مراکز مراقبت و درمان در منزل خصوصی نیز می توانند خدمات بهداشتی خانگی را با هزینه های معینی ارائه دهند.

بیشتربدانید: تزریقات در منزل زعفرانیه تزریقات در منزل تزریق در منزل غرب تهران تزریقات در غرب تهران تزریقات در شهرک غرب تزریق در منزل تهران

قیمت خدمات بهداشتی، مراقبتی و فیزیوتراپی خانگی بسته به شرایط و نیاز بیمار متفاوت است. قیمت ها نیز ممکن است بسته به سیاست کسب و کار متفاوت باشد. به همین دلیل بهتر است در مورد این موضوع در مؤسسات خبره تحقیق کنید و با ذکر نیازهای دقیق از قیمت ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید