0
اعزام پرستار کودک

اعزام پرستار کودک

یکی از دغدغه های زوج های جوانی متاهل که تصمیم می گیرند دارای فرزند شوند این است که نگهداری از کودک خود را چه کنند.در جامعه امروز ممکن است پدر و مادر هر دو شاغل باشند. برای این که با خیال راحت مادران به کار خود برسند بهترین راه پرستار کودک است که از شرکت های معتبر درخواست می کنند.
برای آن که بهتر بتوانید پرستار مورد نظر خود را تشخص دهید بهتر است یک سری موارد را بررسی کنید.
۱. اولین چیز این است که شما از پرستار کودک خود چه انتظاراتی دارید.
۲. پرستار مورد نظر شما چه اطلاعاتی را باید داشته باشد.
۳. چه مواردی برای شما بابد ها و نباید ها است که باید به پرستار خود گوش زد کنید.
۴. بهتر است پرستار کودک شما دارای تحصیلات دیپلم به بالا باشد و دوره های کودکیاری و روانشناسی کودک را گذرانده باشد.
۵. به پرستار کود خود بگویید در صورت بروز حادثه اول کمک بگیرد و بعد به شما اصلاع دهد چون ممکن است دیر شود.
۶. برای آن که در صورت لزوم از جعبه کمک های اولیه استفاده شود آن را در دسترس پرستار کودک خود قرار دهید.
۷. اگر کودک شما سابقه بیماری یا حساسیت یا مصرف دارویی را دارد حتما به پرستار کودک خود اصلاع دهید.
۸. اگر پرستار کودک شما را به حمام می برد نکات ایمنی استحمام کودک ا با او بررسی کنید.
۹. ممکن است شما انتظارات بیشتری از پرستار کودک خود داشته باشید حتما این انتظارات را برای او لیست کنید.
موسسه پرستاری مهرآوران نوین با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ودرمان اقدام به اعزام پرستار کودک برای فرزندان دلبند شما به اقصی نقاط تهران میکند. خدمات قابل ارائه موسسه پرستاری مهرآوران نوین عبارتند از:
۱ – نگهداری و مراقبت از سالمندان سالم ویا کم توان ویا ناتوان وآلزایمری
۲ – مراقبت از کودکان و نوزادان عزیزتان در منزل
۳ – پرستاری از بیمارانی که نیاز به پرستار و امور تخصصی دارند
۴ – اعزام فیزیوتراپ و ویزیت بیمار در منزل به صورت شبانه‌روزی
۵ – انجام کلیه ی امور پزشکی در صورتی که انجام آن در منزل امکان پذیر باشد

پرستار مراقبت های ویژه نوزادان چیست؟ چه کار میکند؟

پرستاری که اولین مراقبت از نوزادان را انجام می دهد، رشد آنها را نظارت می کند، گزارش هایی را در پرتو یافته ها تهیه می کند، مادر را در مورد شیردهی آگاه می کند و به واکسیناسیون نوزاد کمک می کند، پرستار مراقبت های ویژه نوزاد نامیده می شود. در این مقاله پرستاران مراقبت های ویژه نوزادان را در نظر گرفتیم.

 

پرستار مراقبت های ویژه نوزادان چیست؟

انتظار می رود رابطه بیمار و پرستار بر پایه ای محکم بنا شود تا پرستاران بتوانند مراقبت کامل از فرد سالم یا بیمار و خانواده او را ارائه دهند. برای دستیابی به این امر، می توان با مراقبت بیمار محور و تداوم مراقبت به بهترین نحو به آن دست یافت. این به ابعاد اجتماعی، روانی و پزشکی مراقبت بیمار محور می پردازد و تضمین می کند که خانواده و فرد به عنوان یک کل ارزیابی می شوند. در نتیجه ارزش‌ها، شایستگی‌ها، اولویت‌ها، تجربیات و ادراکات سلامتی بیمار و خانواده‌اش، پرستار را در برنامه‌ریزی و اجرای نیازهای مراقبتی راهنمایی می‌کند. علاوه بر این، تصمیمات، قدرت و مسئولیت از طریق ارتباط درمانی که بین بیمار-پرستار و خانواده او برقرار و ایجاد می شود، به اشتراک گذاشته می شود.

 

تداوم مراقبت اطلاعات مستمری را در مورد مشکلات و نیازهای مراقبتی فرد به پرستار ارائه می دهد. علاوه بر این، اثربخشی مراقبت را تا حد امکان افزایش می دهد و پرستار را قادر می سازد تا مشکلات سلامتی فرد را با جزئیات بیشتری درک کند و تصمیم گیری موثر را برای پرستار آسان تر می کند. مجدداً، برای اطمینان از تداوم مراقبت های پرستاری؛ می تواند به طور فعال از نقش های مدافع، محافظ، تصمیم گیرنده، مربی و راهنما استفاده کند. یکی از زمینه‌هایی که استفاده مؤثر از نقش‌های مرتبطی که در بالا به آن اشاره کردیم بیشترین اهمیت را دارد، بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان است. (NICU) زیرا توانایی نوزاد نارس که به دلیل زایمان زودرس در لحظه ای برنامه ریزی نشده مستقیماً از ساختار محافظت شده رحم و مادرش جدا می شود، برای مقابله با عوامل استرس زا در NICU از طریق ارتباط سالم با NICU قابل دستیابی است. پرستار تغییر مداوم پرستاری که مراقبت می کند، مشکلات دلبستگی در نوزاد ایجاد می کند و باعث کمبود عاطفی او می شود.

 

مراقبت عاطفی جایگاه بسیار مهمی در رشد مداوم نوزادان نارس دارد، به ویژه آنهایی که نمی توانند رشد عصبی خود را به طور کامل کامل کنند. اهمیت پرستار مراقبت های ویژه نوزادان البته به این موارد محدود نمی شود. ارزیابی هایی مانند مراقبت از نوزادان، نظارت بر وضعیت سلامت آنها و انجام ارزیابی های فیزیکی وجود دارد. پرستاری که اولین مراقبت از نوزادان را انجام می دهد، رشد آنها را نظارت می کند، گزارش هایی را در پرتو یافته ها تهیه می کند، مادر را در مورد شیردهی آگاه می کند و به واکسیناسیون نوزاد کمک می کند، پرستار مراقبت های ویژه نوزاد نامیده می شود.

بیشتربدانید:پرستار کودک و سالمندمراقبت از سالمند و کودک در منزلاستخدام نیروی مراقبتیاستخدام پرستار سالمنداعزام پرستار برای مراقبت از بیمار

پرستار مراقبت های ویژه نوزادان چه می کند؟

پرستار مراقبت های ویژه نوزادان وظایف و مسئولیت های زیادی دارد. این وظایف و مسئولیت ها به شرح زیر است:

سعی در انجام وظایف، اختیارات و مسئولیت های عمومی پرستار دارد.

در شرایطی که ممکن است باعث اضطراب و استرس در خانواده ها شود، مانند تولد نوزاد نارس، داشتن ناهنجاری، وزن کم هنگام تولد یا از دست دادن نوزاد، به خانواده ها کمک می کند.

ارزیابی نوزادان تازه متولد شده را انجام می دهد.

انحراف از حد طبیعی در نوزادان تازه متولد شده را بدون تاخیر به پزشک گزارش می دهد.

محافظت و حفظ دمای بدن نوزادان را قادر می سازد

این کمک می کند تا هر چه زودتر تعامل کودک و خانواده شروع شود. در این زمینه نیازهای خانواده را برآورده می کند و کیفیت رابطه بین نوزاد و مادر را ارزیابی می کند.

تمام اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از عفونت در نوزادان انجام می دهد.

در صورت لزوم، پرستار نوزاد از انتقال ایمن بیمار اطمینان حاصل می کند.

او نمونه هایی را که قرار است از نوزاد گرفته شود برای اهداف تشخیصی می گیرد و اطمینان حاصل می کند که آنها به درستی و در اسرع وقت به دنیا می آیند.

این وظیفه اوست که بیمار را برای جراحی و روشی که باید انجام شود آماده کند.

تجویز دارو را انجام می دهد و عوارض و عوارض جانبی را مشاهده می کند و سعی می کند در صورت بروز اثر غیرمنتظره بلافاصله اقدام مناسب را انجام دهد.

او در ارتباط مستمر با خانواده است. با کودک کاملاً با خانواده و محیط رفتار می کند. وظایف آنها شامل ارزیابی آمادگی مادر در هر مرحله از مراقبت و شامل کردن مادر تحت مراقبت است.

دیدگاهتان را بنویسید