0
خدمات پرستاری

اعزام پرستار سالمند

موسسه پرستاری مهرآوران نوین با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان اقدام به فعالیت های پزشکی و پرستاری میکند و آماده ارائه خدمات مراقبتی از سالمند و کودک میباشد.
از جمله اقدامات و خدمات مووسه پرستاری فردوس:
اعزام پزشک عمومی و تخصصی به منزل
نوار قلب ، پانسمان ، سونداژ
درمان زخم بستر تضمینی با تکنیک های جدید
فیزیوتراپی و رادیوگرافی در منزل
مراقبت از سالمند و کودک در منزل
نگهداری از بیمار در منزل و بیمارستان
اعزام پرستار سالمند و کودک به منزل
انجام کلیه آزمایشات خون ، تزریقات ، سرم تراپی
اعزام پرستار و بهیار جهت بیماران تخصصی CCU / ICU

موسیقی درمانی در بیماران آلزایمر

بیماری آلزایمر که به عنوان بیماری عصر توصیف می شود، بسیاری از افراد را در سنین بعدی مبتلا می کند. داده های سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که ترکیه تا سال ۲۰۵۰ یکی از چهار کشور دارای بیشترین تعداد مبتلایان به آلزایمر در جهان خواهد بود. به گفته کارشناسان؛ اگرچه هیچ درمان قطعی برای آلزایمر وجود ندارد، اما گفته می شود که درمان هایی وجود دارد که می تواند روند بیماری را طولانی کرده و راحتی زندگی را افزایش دهد. موسیقی درمانی در بیماران آلزایمر چگونه کار می کند؟

 

بیماری آلزایمر چیست؟

بیماری آلزایمر؛ با تخریب پیشرونده در عملکردهای شناختی مانند زبان، تفکر انتزاعی، حل مسئله و جهت گیری رخ می دهد که باعث از دست رفتن پیش رونده در تمام عملکردهای شناختی مغز، به ویژه حافظه می شود. بیماری ای است که با کاهش عملکرد اجتماعی و ظرفیت فکری پیش می رود، به سرعت پیشرفت می کند و در مدت کوتاهی پس از تشخیص، فرد به طور فزاینده ای به دیگران وابسته می شود.

 

در مرحله اول و میانی بیماری، توانایی های شناختی به طور کامل از بین نمی رود و با کاربردهای مختلف می توان عملکرد بیماران را بازیابی کرد. به خصوص در مرحله دوم بیماری آلزایمر، با بزرگ شدن ناحیه ای که مغز در آن تحت تأثیر قرار گرفته است، بیماران شروع به خشم و پرخاشگری می کنند. در این فرآیند، آرام کردن بیماران یک فرآیند بسیار چالش برانگیز برای مراقب است. بیان شده است که بهره مندی از اثر آرام بخش موسیقی به ویژه در این دوران مفید است.

 

روند تاریخی موسیقی در درمان بیماری ها

موسیقی درمانی که حدود ۲۵۰۰ سال از آن استفاده می شود، روشی است که از گذشته تا به امروز در تمدن های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است. در آناتولی و تمدن های باستانی، موسیقی سرچشمه انواع فضیلت ها محسوب می شد و در تربیت معنوی و تهذیب مؤثر بود. با نگاهی به داده های تاریخی، می توان فهمید که موسیقی نه تنها برای گوش دادن، بلکه به عنوان ابزار کمکی برای ارتباط و درمان روانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

موزیک درمانی؛ به عنوان حوزه ای از تخصص تعریف می شود که از موسیقی و فعالیت های موسیقی برای رفع نیازهای جسمی، روانی، اجتماعی و ذهنی افراد استفاده می کند. مشاهده می شود که موسیقی با زبان، ساختار و عناصر بیانی منحصر به فرد خود بر احساسات و افکار افراد تأثیر می گذارد.

 

موسیقی درمانی برای بیماران آلزایمر

شناخته شده است که موسیقی نتایج مفیدی برای سلامت روانی افراد دارد. برای این منظور، تصور می‌شود که گوش دادن به ژانرهای موسیقی که تأثیر مثبتی بر خشم و علائم روان‌شناختی بیماران آلزایمر دارند، مفید خواهد بود. موسیقی درمانی یکی از روش های درمانی غیردارویی است که برای بیماران آلزایمر استفاده می شود. در موسیقی درمانی به ویژه از عناصر موسیقی مانند ریتم و ملودی برای اهداف درمانی استفاده می شود.

 

موسیقی تاثیرات مثبتی بر سیستم عصبی و عصبی بیماران مبتلا به آلزایمر دارد و پاسخ های معناداری در احساسات و افکار بیماران می دهد. در تحقیقات مختلف؛ اینکه موسیقی بر هورمون‌هایی مانند سروتونین، دوپامین، آدرنالین، تستوسترون تأثیر مثبت می‌گذارد که بر شکل‌گیری بیماری‌های روانی تأثیر می‌گذارد و وضعیت عاطفی افراد را تنظیم می‌کند. مشاهده شده است که عملکردهای فیزیولوژیکی مانند فشار خون و ریتم تنفسی را تنظیم می کند و تعادل اکسیژن و خون رسانی را در مغز برقرار می کند.

 

کدام ژانر موسیقی را باید انتخاب کنید؟

نوع و ریتم موسیقی مورد استفاده در درمان این بیماری نیز بسیار مهم است. مشاهده می شود که ژانرهای موسیقی تمپو حاوی کلمات مثبت روحیه بیماران را بهبود می بخشد و تأثیرات مثبتی بر آنها می گذارد. طبق مطالعات، بیان شده است که موسیقی حاوی ملودی‌های آرام‌تر و آرامش‌بخش، آشفتگی عاطفی بیماران را کاهش می‌دهد و خشم را سرکوب می‌کند. برای اطمینان از اینکه موسیقی پخش شده بلند نیست باید توجه ویژه ای داشت.

 

انتخاب موسیقی با توجه به تمایلات و خلق و خوی شخصی نیز می تواند به روش آزمون و خطا در طول زمان امکان پذیر باشد. امتحان یک قطعه دیگر با مشاهده واکنش های بیمار به قطعه در حال نواختن تاثیر مثبتی بر بیمار خواهد داشت.

بیشتربدانید:پرستار در منزل تهرانپرستاری در منزل شمال تهرانخدمات پرستاری در تهرانخدمات پرستاری در منزلپرستاری در منزلخدمات پرستاری در منزل تهران

مشخص شده است که سالمندان مبتلا به آلزایمر به طور طبیعی تا سن ۲۵ سالگی در آهنگ هایی که یاد می گیرند شرکت می کنند و با دادن واکنش های مثبت بیشتر آنها را همراهی می کنند. ممکن است از بیمارانی که در آخرین مرحله بیماری هستند خواسته شود با گوش دادن به موسیقی که به خوبی می شناسند، حدس بزنند و کلمات آهنگ را بپرسند و اینکه چه کسی آن را می خواند. بنابراین، این جاده می تواند به عنوان یک ابزار مهم برای اطمینان از راحتی روزانه بیمار استفاده شود.

وظایف پرستاری در خدمات مراقبت در منزل

هدف اصلی پرستاران در منزل بهبود و حفظ وضعیت سلامت فرد یا افراد مورد نظر است. در این فرآیند، پرستاران مراقبت در منزل خدماتی را برای افزایش کیفیت زندگی و سطح استقلال بیماران ارائه می کنند. همچنین به امتحانات و الزامات مربوط به این حرفه می پردازد.

 

اهمیت و دامنه مراقبت در منزل

خدمات مراقبت در منزل دامنه وسیعی دارد، مانند افزایش طول مدت و کیفیت زندگی، حمایت از رشد و تکامل کودکان و ارائه خدمات با کیفیت پایان زندگی برای بیماران در مرحله مراقبت تسکینی. در این ساختار، درک تیم چند رشته ای و دیدگاه کل نگر جایگاه مهمی دارد.

 

وظایف و مسئولیت ها در خدمات مراقبت در منزل

پرستاران در منزل وظایف و مسئولیت های زیادی دارند. این وظایف ممکن است شامل فعالیت هایی برای مراقبت از بیماران، ارائه خدمات مشاوره ای به بیماران و بستگان آنها، کمک به بیماران در فرآیندهای بهبودی و بهبود کیفیت زندگی افرادی باشد که به آنها خدمات مراقبت در منزل ارائه می دهند.

 

در نتیجه خدمات مراقبت در منزل جایگاه مهمی در بخش سلامت دارد. پرستاران با ادامه کار خود در این زمینه خدمات ارزنده ای ارائه می کنند که باعث افزایش کیفیت زندگی و سطح استقلال جمعیت های هدف می شود. در این فرآیند، افزایش دانش، مهارت و تجربه حرفه ای پرستاران مراقبت در منزل نیز بسیار مهم است.

 

نقش پرستار مراقبت از منزل در چند رشته ای

پرستار مراقبت از منزل نقش مهمی در تیم چند رشته ای ایفا می کند. او را می توان فردی تعریف کرد که به روند بهبودی بیماران کمک می کند، کیفیت زندگی آنها را بهبود می بخشد و مراقبت می کند. همچنین خدمات مشاوره ای را به بیماران و بستگان آنها ارائه می کند و هدف آن بهبود، بازیابی و حفظ سلامت بیماران، کاهش تأثیر بیماری یا ناتوانی و افزایش کیفیت زندگی است.

 

اهمیت و فواید کار گروهی

کار تیمی چند رشته ای در حوزه خدمات مراقبت در منزل حائز اهمیت است، زیرا از این طریق می توان خدمات موثرتر و سریع تری را برای نیازهای بیماران ارائه کرد. گرد هم آمدن و ارتباط با متخصصان رشته های مختلف باعث ایجاد یک محیط کاری هماهنگ و بهبود کیفیت زندگی بیماران می شود. علاوه بر این، با تعیین نیازهای مراقبت در منزل، اعضای تیم مربوطه و مدت زمان خدمات، یک طرح خدمات بهتر ایجاد می شود.

 

در نتیجه، رویکرد تیمی چند رشته ای در خدمات پرستاری مراقبت در منزل. این شامل کارشناسانی از رشته‌های مختلف است که گرد هم می‌آیند و به منظور ارائه خدمات جامع، مؤثر و سریع برای رفع نیازهای بیماران، افزایش کیفیت زندگی و بهبود فرآیندهای سلامت آنها، همکاری می‌کنند. این سیستم کاری یک مدل ارائه خدمات موفق است که پرستاران در آن نقش فعال دارند.

 

نقش متخصصان اصلی و اعضای خانواده در تیم مراقبت در منزل در فرآیندهای مربوطه چیست؟

نقش افراد حرفه ای و اعضای خانواده در تیم مراقبت در منزل

مراقبت در منزل مجموعه ای از خدمات است که با رویکرد تیمی چند رشته ای انجام می شود و زندگی بیماران را بهتر می کند. در این فرآیند، متخصصان اصلی تیم مراقبت در منزل شامل پزشکان، پرستاران، فیزیوتراپیست ها، متخصصان تغذیه، مددکاران اجتماعی، روانشناسان، کاردرمانگران و اعضای خانواده می باشند. نقش این اعضای تیم و خدماتی که ارائه خواهند داد بر اساس نیازهای مراقبت در منزل هر فرد تعیین می شود.

 

وظایف پرستاران در خدمات مراقبت در منزل

پرستاران در منزل نقش مهمی در کمک به فرآیندهای بهبودی، بهبود کیفیت زندگی بیماران و ارائه مراقبت دارند. در عین حال با ارائه خدمات مشاوره ای به بیماران و بستگانشان کمک می کنند تا زندگی سالم تری داشته باشند. وظایف و مسئولیت های پرستاران مراقبت در منزل شامل وظایف مهمی مانند ارزیابی وضعیت سلامت عمومی بیمار، مدیریت دارو، مراقبت از زخم، کنترل درد، شیوه های درمانی و آموزش بیمار است.

 

نقش های پزشکان و دیگر متخصصان

در طول مراقبت در منزل، پزشکان متخصصان بهداشت اولیه هستند که بیماران را در تشخیص و درمان راهنمایی می کنند. با هماهنگی سایر اعضای تیم در هنگام شناسایی و اجرای خدمات مربوطه، وضعیت سلامتی بیمار را رصد می کند و روند بهبودی را هدایت می کند. سایر متخصصان خدماتی را ارائه می دهند که زندگی بیماران را در زمینه های خود آسان تر می کند. به عنوان مثال، یک فیزیوتراپیست اقداماتی را برای افزایش تحرک ارائه می دهد، یک متخصص تغذیه از تغذیه سالم حمایت می کند و یک روانشناس در رفع نیازهای عاطفی کمک می کند.

 

اهمیت اعضای خانواده و داوطلبان

نقش فعال اعضای خانواده و داوطلبان در فرآیند مراقبت در منزل باعث بهبود بیشتر کیفیت زندگی بیماران می شود. علاوه بر خدمات ارائه شده توسط متخصصان، اعضای خانواده و داوطلبان به بیماران کمک می کنند تا بر برخی از چالش های زندگی روزمره خود غلبه کنند و حمایت عاطفی ارائه دهند. به این ترتیب، هدف این است که بیمار در شرایطی که در خانه زندگی می‌کرد، زندگی مستقل و شادتری داشته باشد.

 

امروزه این افراد که به عنوان پرستاران مراقبت در منزل تعریف می شوند، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که به روند بهبودی بیمارانی که نیاز به خدمات مراقبت در منزل دارند، بهبود کیفیت زندگی بیماران و ارائه خدمات مراقبتی و همچنین ارائه خدمات مشاوره ای به بیماران و بستگان آنها کمک می کنند.

 

تیم چند رشته ای و دیدگاه کل نگر

خدمات مراقبت در منزل خدمات جامعی هستند که با رویکرد تیمی چند رشته ای و دیدگاه کل نگر ارائه می شوند. تیم مراقبت در منزل شامل افرادی مانند پزشک، پرستار، متخصص تغذیه، مددکار اجتماعی، کاردرمانگر، اعضای خانواده، بیماران و داوطلبان است. اعضای تیم مربوطه و طول خدمت هنگام تعیین نیازهای مراقبت در منزل بیمار در نظر گرفته می شود. محتوای خدمات مراقبت در منزل که به صورت عمومی پشتیبانی نمی شوند به توانایی پرداخت فرد و خانواده بستگی دارد.

بیشتربدانید:پرستار کودک و سالمندمراقبت از سالمند و کودک در منزلاستخدام نیروی مراقبتیاستخدام پرستار سالمنداعزام پرستار برای مراقبت از بیمار

وظایف و مسئولیت

پرستاران در منزل وظایف و مسئولیت های زیادی دارند. این وظایف در زمینه های مهمی مانند حمایت از فرآیندهای درمانی بیماران، ارتقای کیفیت زندگی آنها و ارائه خدمات مشاوره ای به بستگان بیماران است.

 

یک پرستار میتواند نگرانی های شما را در تغذیه و تداخل های دارویی برای بیمارانتان از بین ببرد:

تداخل دارو و غذا چگونه اتفاق می افتد؟

غذاهای مصرف شده در طول مصرف دارو ممکن است اثراتی داشته باشد که اثرات داروها را کاهش یا افزایش دهد. این شرایط که نیاز به توجه دقیق دارند، ممکن است حتی چند هفته پس از قطع مصرف دارو ادامه داشته باشند.

 

آب گریپ فروت

مصرف بیش از حد این میوه، اما نه آب آن (۱ لیتر یا بیشتر در روز)، تجزیه برخی از داروهای کلسترول گروه استاتین را در روده به تاخیر می اندازد و سطح خون آنها را افزایش می دهد. این ممکن است باعث افزایش عوارض جانبی مانند درد عضلانی، گرفتگی عضلات و تحلیل رفتن عضلات شود.

 

این می تواند اثر داروهای فشار خون گروه آنتاگونیست کلسیم را افزایش دهد که خطر ابتلا به فشار خون پایین را ایجاد می کند. علاوه بر این، یبوست می تواند باعث کندی ضربان قلب شود. افزایش اثر داروهای مصرفی برای اختلال نعوظ در مردان می تواند باعث بروز شکایاتی از جمله فشار خون پایین و اختلال بینایی شود و می تواند تأثیر قرص های ضد بارداری حاوی استروژن و در نتیجه عوارض جانبی آنها را افزایش دهد. برخی از داروهای ضد افسردگی، روانپزشکی، ریتم قلب و داروهای سرطان نیز ممکن است تداخل داشته باشند.

 

کافئین

اگر قهوه، چای، نوشابه های کولا و نوشیدنی های انرژی زا همراه با برخی از داروهای سرماخوردگی مصرف شوند، می توانند باعث تحریک پذیری، بی خوابی، تپش قلب، اختلال در ریتم قلب، فشار خون بالا، یبوست و افزایش ادرار شوند. این دارو عوارض جانبی برخی از داروهای برونشیت تنفسی را افزایش می‌دهد و باعث تحریک و آریتمی می‌شود. آنتی بیوتیک ها، قرص های ضد بارداری و کورتیزون نیز تجزیه کافئین را به تاخیر می اندازند و باعث افزایش سطح خون آن می شوند.

 

غذاهای حاوی کلسیم

آنتی بیوتیک ها، داروهای پوکی استخوان و داروهای روماتیسمی باید ۲ ساعت قبل یا ۶ ساعت بعد از این قبیل غذاها و داروهای حاوی کلسیم مصرف شوند، در غیر این صورت جذب آنها مختل می شود. آهن مورد استفاده برای کم خونی نباید همزمان با شیر و لبنیات، ملاس، کنجد، فندق، بادام زمینی، میوه های خشک، حبوبات و سبزیجات برگ سبز استفاده شود. برای جلوگیری از جذب آهن باید حداقل ۲ ساعت بعد مصرف شود.

 

ویتامین C

ویتامین C جذب آهن را تسهیل می کند. در صورت مصرف ویتامین C با غذاهای غنی از کلسیم مانند شیر و لبنیات، جذب آن مختل می شود و مصرف آن در حالت گرسنگی توصیه می شود. اگر همراه با برخی از داروهای آلرژی مصرف شود، ممکن است اثرات آنها را کاهش دهد.

بیشتربدانید:اعزام پزشک به منزل شبانه روزیاعزام پزشک شمال تهرانخدمات پزشکی در تهرانهزینه پزشک در منزل تهرانویزیت دکتر در منزلاعزام پزشک به منزل

سبزیجات برگ سبز تیره

از آنجایی که اثر رقیق‌کننده‌های خون با مسدود کردن ویتامین K موجود در این غذاها حاصل می‌شود، مصرف روزانه این غذاها باید همیشه در مقادیر مساوی حفظ شود. در غیر این صورت، خون یا خیلی رقیق می شود یا تمایل به لخته شدن دارد.

 

الکل

آنتی بیوتیک ها را نباید با غذاهای اسیدی حاوی ویتامین C مصرف کرد که می تواند معده را تحریک کند، ممکن است باعث گرگرفتگی، سردرد، حالت تهوع، استفراغ و تپش قلب شود. بسیاری از شل کننده های عضلانی عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی، خواب و داروهای آلرژی را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید