ویلچر چیست

ویلچر وسیله تحرک چرخ دار است که کاربر در آن می نشیند. این دستگاه یا به صورت دستی (با چرخاندن چرخ ها توسط دست) و یا از طریق سیستم های مختلف خودکار پیش می رود. ویلچر توسط افرادی استفاده می شود که به دلیل بیماری (فیزیولوژیکی یا جسمی) ، آسیب دیدگی یا ناتوانی در آن ها راه رفتن دشوار یا غیرممکن است.

ویلچر مجهز به چرخ است. این دستگاه دارای تنوعی است که به شما امکان می دهد پیشرانه دستی توسط سرنشین نشسته چرخ های عقب را با دست بچرخاند و یا پیشرانه الکتریکی توسط موتورها. در پشت صندلی اغلب دستگیره هایی وجود دارد که به افراد مختلف امکان فشار و هل دادن ، می دهد. صندلی های چرخدار توسط افرادی استفاده می شود که به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی یا ناتوانی در آنها راه رفتن دشوار یا غیرممکن است. افرادی که در نشستن و راه رفتن مشکل دارند اغلب از ویلچر استفاده می کنند. یک ویلچر دستی اصلی شامل یک صندلی ، پایه های پایه و چهار چرخ است: دو چرخ جلو و دو چرخ بزرگ در عقب. دو چرخ بزرگتر در عقب معمولاً دارای رینگ دستی هستند. دو دایره فلزی یا پلاستیکی با ضخامت تقریبی ۳/۴ اینچ.

صندلی چرخدار به افراد کمک می کند تا از تحرک و استقلال بیشتری برخوردار شوند. صندلی های چرخدار انواع مختلفی دارند که به دلایل مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. مهم است که محدودیت ها و عملکرد ایمن هر صندلی چرخدار را انتخاب کنید.

اندازه صندلی صندلی (عرض و عمق) ، ارتفاع صندلی تا کف ، تکیه گاه برای پا ، پایه ، پایه های کاستور جلو ، تکیه گاه قابل تنظیم ، کنترل ها و بسیاری از ویژگی های دیگر را می توان در بسیاری از مدل های اصلی سفارشی کرد یا به آن ها اضافه کرد ، در حالی که برخی کاربران ، اغلب کسانی که نیازهای ویژه دارند ، ممکن است دارای صندلی چرخدار ساخته شده به صورت سفارشی باشند.

صندلی چرخدار دستی

صندلی چرخدار دستی ، چرخشی است که توسط کاربر رانده می شود. این کار معمولاً با فشار دادن روی میله های گردی که دور چرخ ها را احاطه کرده اند انجام می شود. این ویلچر همچنین دارای دسته هایی در پشت است تا توسط شخص دیگری رانده شود. نگهداری از صندلی چرخدار دستی آسان است ، سبک است و برای خرید کمترین هزینه را دارد.

صندلی های چرخدار برقی

صندلی های چرخدار برقی توسط موتور و باتری رانده می شوند. آن ها بسیار پیچیده هستند. برخی از صندلی های چرخدار برقی از فن آوری پیشرفته استفاده می کنند و می توانند از پله ها بالا بروند. صندلی های چرخدار برقی برای پشتیبانی از موتور و باتری نیاز به قاب های محکم دارند بنابراین بسیار سنگین و بسیار گران هستند.

صندلی های چرخدار ورزشی

همانطور که از نامش پیداست ، صندلی های چرخدار ورزشی برای انجام ورزش طراحی شده اند. آن ها بسیار سبک وزن و در عین حال بسیار پایدار هستند. آنها اغلب برای تنیس ، بسکتبال با ویلچر و ماراتن استفاده می شوند.