0
اعزام فیزیوتراپ به منزل

فیزیوتراپی در خانه

فیزیوتراپی در منزل عدم دسترسی به مراکز درمانی در بعضی ساعات روز، معضلات ترافیک شهری و یا عدم امکان جابجایی بیماران و سالمندان، نیاز به استفاده از خدمات قابل دسترس همچون فیزیوتراپی در منزل را دو چندان می نماید
از این رو مرکز مهرآوران نوین با کادر مجربی از فیزیوتراپیست ها، آماده ارائه خدمات فیزیوتراپی می باشد.
روشها و ابزار مورد استفاده در فیزیوتراپی:
فیزیوتراپی در منزل روشی از درمان می باشد که با استفاده از جریانات الکتریکی،تجهیزات مکانیکی ، تمرین های ورزشی و سایر عوامل فیزیکی به درمان اختلالات و بیماری های ماهیچه ای، عصبی و اسکلتی پرداخته می شود. همچنین در فیزیوتراپی در منزل از پرتوهای فروسرخ و فرابنفش ، گرما ، نور ، جریان برق و ورزش به منظور درمان استفاده می گردد.
فیزیوتراپیست با استفاده از تجهیزات مختلف مکانیکی و الکتریکی ، فعالیتهای فیزیکی و تمرینات ورزشی به پیشگیری و یا درمان مشکلات بیماران می پردازد.
خدماتی که هنگام فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست خانم و آقا ارائه می شود:
استفاده از دستگاه الکتروتراپی در منزل
دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی، مشکلاتی از جمله درد ها و گرفتگی های عضلانی را کاهش میدهد. دستگاه الکتروتراپی به صورت پرتابل ( قابل حمل و انتقال) نیز وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل معنا پیدا کند. الکتروتراپی یکی از شاخه های مهم فیزیوتراپی است که امروزه میتوانید به کمک آن ها بسیاری از مشکلات از جمله کمردردها، دردهای مفصلی، عضلانی ، و … را برطرف سازید. لازم است بدانید دستگاه های قابل حمل یاد شده تمام امکانات دستگاه های موجود در مراکز درمانی که اندازه بزرگی دارند را دارا بوده و هیچ مشکلی برای استفاده توسط فیزیوتراپ ها ندارد.
انجام تمرین درمانی در منزل
یکی از کارهای دیگری که در فیزیوتراپی در منزل انجام میشود تمرین درمانی است. در تمرین درمانی انجام ورزش ها و حرکات مختلف به بیمار آموزش داده می شود یا بر روی او انجام میشود. همچنین انجام ماساژ درمانی، آب درمانی و … نیز جزو تمرین درمانی می باشد.
انجام درمان با دست در منزل
یکی از قسمت های مهم که در فیزیوتراپی بسیار پر کاربرد می باشد انجام حرکات با دست توسط فیزیوتراپیست است که برای بیماری های حرکتی، کنترل درد، بیماری های شغلی و … است.
از جمله خدماتی که توسط فیزیوتراپیست در منزل قابل ارائه می باشد:
– توانبخشی عضلات زانو
– کاهش درد سیاتیک
– فیزیوتراپی انحرافات ستون فقرات
– فیزیوتراپی پس از جراحی های ترمیمی
– توانبخشی متعاقب آسیب های ورزشی
– توانبخشی کمر
متأسفانه ممکن است بعضی از خانواده ها به دلیل هزینه های نسبتا بالای فیزیوتراپی با مراکز یا کلینیک یا اشخاصی کار کنند که مجوزهای قانونی لازم جهت ارائه خدمات را ندارند و ممکن است بعد از ارائه خدمات خسارات و ضررهای جبران ناپذیری را به سالمند یا فرد مورد نیاز خدمت فیزیوتراپی وارد نمایند.
لازم است خانواده ها قبل از توجه به هزینه های اعلام شده با آگاهی و دقت به مجوزهای قانونی مراکز ارائه کننده خدمات، کیفیت و کارشناسان مجرب توجه نمایند تا از بروز خسارات جبران ناپذیر جلوگیری نمایند.
 مرکز مهرآوران نوین با مجوز وزارت بهداشت،  مجوز لازم جهت ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل را داراست.
از دیگر مسائلی که ممکن است سالمندان خانم در هنگام ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل با آن روبرو شوند نیاز به فیزیوتراپیست خانم است. مرکز مهرآوران نوین آماده ارائه بهترین خدمات توسط فیزیوتراپیستهای خانم مجرب و متعهد می باشد.
مرکز خدمات مهرآوران نوین  آمادگی خود را برای اعزام فیزیوتراپیست به منزل شما و بر بالین بیمار شما اعلام میدارد و این ضمانت را به شما میدهد که با اولین همکاری با ما رضایت شما را به طور کامل جلب کند.

خدمات فیزیوتراپیست در منزل

خدمات فیزیوتراپیست خانگی به عملی گفته می شود که طی آن فیزیوتراپیست متخصص در دوره هایی که طبق برنامه درمانی مشخص می شود به منزل بیمار مراجعه می کند و خدمات فیزیوتراپی را در منزل تحت کنترل خدمات بهداشتی و درمانی در منزل ارائه می دهد.

 

شرکت های دارای مجوز باید برای خدمات فیزیوتراپیست خانگی ترجیح داده شوند

خدمات فیزیوتراپی خانگی توسط بسیاری از موسسات و فیزیوتراپیست های مستقل ارائه می شود. بستگان بیمار/بیماری که می خواهند خدمات فیزیوتراپی در منزل دریافت کنند باید در مورد موسسه/فیزیوتراپیست به خوبی تحقیق کنند و سپس تصمیم بگیرند. خدمات فیزیوتراپیست در منزل برای بیمار بسیار مهم است. زیرا فیزیوتراپی در منزل که با دستان ذیصلاح انجام نمی شود، احتمال بروز عواقب (عیب) در بدن بیمار را افزایش می دهد. به همین دلیل دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل از موسسات مجاز مراقبت در منزل از اهمیت بالایی برای سلامت بیمار برخوردار است.

 

مزایای خدمات فیزیوتراپیست خانگی؛

همکاری با تیم مجرب خدمات بهداشتی درمانی در منزل،

ارائه خدمات قابل اعتماد با حمایت فیزیوتراپیست های متخصص در درمان،

برگزاری جلسات فیزیوتراپی در منزل در محیط منزل فرد،

حذف مراحلی که بیمار را مجبور می کند مانند برنامه ریزی زمان و حمل و نقل طبق جلسات درمانی در بیمارستان یا مرکز برنامه ریزی شود.

ایجاد راحتی و آسایش برای بیمار با برنامه ریزی روزها/زمان هایی که باید توسط بیمار و فیزیوتراپیست تعیین شود.

تمرکز بر درمان و در نتیجه امکان پیشرفت سریعتر در درمان.

اطمینان از تداوم حرکات مورد نظر برای تکرار در روزهایی غیر از جلسات فیزیوتراپی در منزل با در نظر گرفتن بستگان خانواده در درمان.

قبل از شروع درمان مطابق با برنامه ای که توسط پزشک نوشته شده است، فیزیوتراپیست به خانه می آید و درخواست هایی را که قرار است انجام شود به خانواده اطلاع می دهد.

 

تمرینات فیزیوتراپی خانگی کدام بیماری ها را پوشش می دهد؟

کاربردهای فیزیوتراپی روشی است که مورد تقاضای بسیاری از پزشکان شاخه برای درمان بیماران است. این جلسات توسط فیزیوتراپیست اعمال می شود که با طرحی که پزشک فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل در حین ادامه درمان یا پس از اتمام درمان برای بیمار ایجاد می کند، به خانه می آید.

 

آسیب های نخاعی، سکته مغزی

توانبخشی عصبی، ام اس (مولتیپل اسکلروزیس)، پارکینسون، بیماری های عضلانی و غیره.

آرتریت روماتوئید، اسپوندیلیت آنکیلوزان، فیبرومیالژیا،

درد کمر، گردن، بازو، دست، مچ دست (فتق، فشردگی عصب، آرنج تنیس بازان و غیره)

بیماری های مربوط به پا (مشکلات کف پا، خار پاشنه، هالوکس والگوس،)

کلسیفیکاسیون مفاصل، پوکی استخوان

درمان تاندونیت، مفاصل و عضله به دلیل فشار

توانبخشی ارتوپدی (پروتزهای بعد از عمل، شکستگی، مینیسک، آسیب رباط)

مصدومیت ورزشکار

پارگی عضلات، محدودیت حرکت در مفصل

درمان های تنفسی

 

«فیزیوتراپی و توانبخشی» کاربردهای خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل

خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی با توجه به انواع بیماری ها توسط درمانگران مختلف انجام می شود. فیزیوتراپیست ها افرادی هستند که پس از آموزش هایی که دریافت می کنند، تجربیات متفاوتی کسب می کنند و با زمینه های تخصصی بیشتر، خود را بهبود می بخشند. فیزیوتراپیست ها در زمینه های مختلفی مانند توانبخشی عصبی، توانبخشی ارتوپدی، توانبخشی عمومی، توانبخشی کودکان، تنفس درمانی، گفتار درمانی و کاردرمانی خدمات ارائه می دهند.

 

توانبخشی نورولوژیک در منزل

خدمات توانبخشی مغز و اعصاب در منزل فرآیندی طولانی و طاقت فرسا است که طی آن می توان فیزیوتراپی و توانبخشی را به تدریج پیش برد. بسته به آسیب وارده به بیمار، پیشرفت/ بهبودی ممکن است زمان ببرد.

 

جلسات فیزیوتراپی برای درمان فلج/سکته مغزی، ALS، ام اس، آلزایمر، پارکینسون و بیماری های عضلانی که از جمله بیماری های عصبی هستند به صورت برنامه ریزی شده با همراهی فیزیوتراپیست انجام می شود.

 

درمانگر که برای توانبخشی مغز و اعصاب به خانه می آید سعی می کند یک برنامه درمانی بلندمدت اجرا کند و در این دوره درمانگر و بیمار پیوند محکمی برقرار می کنند و به لطف این پیوند درمان طولانی مدت ادامه می یابد.

 

– توانبخشی ارتوپدی در منزل

توانبخشی ارتوپدی خانگی یک برنامه فیزیوتراپی است که معمولا قبل یا بعد از جراحی مورد نیاز است. شکستگی‌های لگن، پروتز، فتق کمر، سایر بیماری‌های دست‌ها، پاها، بازوها و پاها که نیاز به فیزیوتراپی دارند، در محدوده خدمات توانبخشی ارتوپدی خانگی قرار می‌گیرند.

 

درمانگر که توانبخشی ارتوپدی را انجام می دهد، بیمار را وادار به انجام حرکات و تمرینات با میله های دستگیره، ارتفاعات و دستگاه در خانه می کند و همچنین برنامه های کاربردی دستگاه تلفن همراه مورد استفاده در فیزیوتراپی را به عنوان درمان حمایتی انجام می دهد.

 

– توانبخشی عمومی

برای درمان روماتیسم مفصلی، درد، محدودیت حرکتی مفصل، مشکلات تعادلی ناشی از افزایش سن، کاهش قدرت و کلسیفیکاسیون ناشی از بیماری های روماتولوژیک در گروه کلی خدمات فیزیوتراپی کاربرد دارد.

 

فیزیوتراپیست، فیزیوتراپیستی که فیزیوتراپی را اعمال می کند، حرکات و تمرینات مناسب را چه به صورت دستی و چه با کمک ابزار بر روی بیمار اعمال می کند.

 

 

توانبخشی کودکان

توانبخشی اطفال در خانه، فیزیوتراپی برای کودکان در ناهنجاری های مادرزادی یا در مراحل بعدی رشد عضلانی، اسکلتی، مشکلات تعادلی، مشکلات راه رفتن، حوادث، شرایط ناشی از ضربه به سر، اختلالات ستون فقرات مانند CP (فلج مغزی)، اسپینا بیفیدا اعمال می شود.

 

توانبخشی اطفال بر اساس الگوی فیزیوتراپیست از اجرای طرح تهیه شده با حمایت حداکثری با هماهنگی کودک در محیط خانه کودک است.

 

– درمان تنفسی

افراد مبتلا به بیماری های مزمن که درمان خود را در منزل ادامه می دهند نیاز به درمان های تنفسی دارند. بیماران این گروه افرادی هستند که دارای یک بیماری مزمن تنفسی، COPD، بیماری مرتبط با عفونت ریه هستند.

 

هنگامی که درمانگر تنفسی برای ارائه خدمات فیزیوتراپی می‌آید، دستگاه‌های تنفسی و داروهایی را که باید برای بیمار استفاده شود، همراه خود می‌آورد.

 

– متخصص گفتار درمانی

گفتاردرمانگر واحدی است که به افرادی که پس از یک بیماری عصبی توانایی صحبت کردن یا قورت دادن را از دست داده اند، خدمات ارائه می دهد تا توانایی های قدیمی خود را بازیابند. یکی دیگر از دلایل نیاز به گفتار درمانگر، لکنت زبان و ناتوانی در تکلم است که در اثر ضربه های روانی رخ می دهد.

 

متخصص گفتار درمانی؛ او شیوه‌های ورزشی متفاوتی را نشان می‌دهد تا بیمار بتواند دوباره صحبت کند یا بلع بخورد، و برای اطمینان از تداوم درمان به بیمار و بستگانش تمرین می‌دهد.

 

– کار درمانی

کاردرمانگر؛ این برنامه بر روی برنامه درمانی تهیه شده کار می کند تا بیمار بتواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد و تمرینات را برای افزایش مهارت های دست خود به کار گیرد. هدف دیگر در این فرآیند افزایش این باور در بیمار است که می تواند چرخه زندگی روزمره خود را به تنهایی ادامه دهد. هدف فیزیوتراپیست در این راستا تقویت مهارت های حرکتی ریز و درشت دست بیمار است.

 

ابزار و دستگاه های مورد استفاده در جلسات فیزیوتراپی خانگی

سونوگرافی سیار

برنامه های دستی

تجهیزات ورزشی (وزنه، باند و غیره)

 

هزینه فیزیوتراپی خانگی،

هزینه های فیزیوتراپی خانگی بسته به شرایط بیمار، تعداد جلساتی که در طول درمان باید انجام شود و مدت زمان متفاوت است. پس از ارزیابی پزشک، بیمار به فیزیوتراپیست ارجاع داده می شود. فیزیوتراپیست درمان نوشته شده توسط پزشک را با پشتیبانی از دستگاه های ftr دستگاه تلفن همراه و درمان دستی برای بیمار اعمال می کند. پس از اتمام تمام جلسات، بیمار مجدداً ارزیابی می شود و در صورت لزوم با پیشنهاد جلسات اضافی، فیزیوتراپی ادامه می یابد.

بیشتربدانید:بهترین مرکز پرستار کودک در تهرانرادیولوژی و سونوگرافیدرمان زخم بستر تضمینینوارقلب در منزل

آیا مایل به دریافت این سرویس هستید؟

خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و با اطلاعات تماس خود با ما به اشتراک بگذارید. اجازه دهید در اسرع وقت با مدیران بهداشتی متخصص خود با شما تماس بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید