تشک مواج وکتو

تشک مواج وکتو

اگر تشک قدیمی و از فرم مناسب خارج شده باشد ، می تواند کاملاً ناراحت کننده باشد. اغلب ، بیماران بیمارستان از شرایطی که بر سلامتی و خواب آن ها تأثیر می گذارد رنج می برند. همچنین بیمارانی با محدودیت حرکتی وجود دارند که از آسیب دیدگی گسترده رنج می برند. هر دو این بیماران بیشتر در معرض خطر ایجاد زخم های تحت فشار هستند در صورتی که تشک های آن ها از نوع مورد نیاز آن ها نیست.

در چنین مواردی ، تشک مواج وکتو بهترین روش برای کمک به بیمار در استراحت مناسب و بدون آسیب رساندن به پوست یا کمر هستند. از این رو ، اگر کسی از شرایط پزشکی رنج می برد و نیاز به ساعت طولانی دراز کشیدن دارد ، یک تشک مواج وکتو برای آن ها در نظر بگیرید.

استفاده از یک وسیله پزشکی مناسب ، در بسیاری از موارد ، واقعاً می تواند در کیفیت زندگی عزیزان ما تفاوت ایجاد کند.

اگر لحظه ای به افراد مسن یا افراد دارای معلولیت یا بیماری که آن ها را مجبور به گذراندن وقت زیادی در رختخواب می کند ، فکر کنیم ، نمی توانیم مثلاً راحتی ناشی از استفاده از تشک مواج وکتو و یک تخت مناسب را نادیده بگیریم.

تشک مواج وکتو وسایل پزشکی هستند که می توانند از بروز زخم ها به دلیل اصطکاک یا مالش جلوگیری کنند. با استفاده از آن ها می توانید خرد شدن بیش از حد پوست به دلیل طولانی بودن در بیمارستان و جلوگیری از انسداد مویرگ های زیر جلدی که می تواند منجر به ادم یا نکروز شود ، جلوگیری کنید.

زخم های بستر چیست؟

یکی از مضرات اقامت طولانی مدت در بیمارستان ، خطر ایجاد ضایعات در پوست ، در لایه های عمیق تر پوست یا در شدیدترین موارد در عضلات و استخوان ها است.

از آن جا که انواع مختلفی از ضایعات وجود دارد ، در نتیجه میزان شدت آن ، ما از طبقه بندی برای نشان دادن چهار مرحله مختلف شدت استفاده می کنیم:

سطح یک یا کم خطر

ضایعات طبقه بندی شده در این مرحله با وضعیت التهاب در لایه های سطحی تر اپیدرم مطابقت دارد. حتی اگر افراد “کم خطر” همچنان به توجه ویژه ای نیاز داشته باشند ، آن ها از شرایط تحرک و خودمختاری خوبی برخوردار هستند.

سطح دو یا خطر متوسط

ضایعات شناسایی شده در این مرحله روی لایه های عمیق درم تأثیر می گذارد. درمان و توجه خاص در انتخاب تخت و تشک در تلاش برای رفع زخم های دهلی اساسی است. افراد “با ریسک متوسط” که فقط دارای تحرک محدود و گاه به گاه هستند ، از نظر وضعیت استقرار و رطوبت نیاز به توجه ویژه دارند.

سطح سه یا پرخطر

سطح سوم شامل ضایعاتی است که منجر به تخریب بافت زیرپوستی و چربی شده است. تحرک و خودمختاری افراد در معرض خطر بسیار محدود است ، در هنگام حرکات در معرض خطر اصطکاک و لغزش قرار دارند و نیاز به توجه مداوم به شرایط رطوبت پوست دارند.

سطح چهار یا خطر بسیار بالا

سطح چهارم نشان دهنده بالاترین سطح شدت است. در این حالت ضایعات تا حد عضلات و استخوان گسترش می یابد. افرادی که در معرض “خطر بسیار زیاد” قرار دارند کسانی هستند که کاملا در بستر بیماری به سر می برند و بی حرکت هستند. آن ها به حرکات و حفظ وضعیت بدن و مدیریت شرایط رطوبت نیاز به کمک مداوم متخصص دارند.

دقیقاً با شناسایی سطح خطر ، یا پس از آن میزان شدت ضایعه ، می توانیم مناسب ترین راه حل استراحت برای نیازهای عزیزان را با ویژگی مشخص کنیم: توانایی کاهش فشار و اصطکاک بین پوست و تشک ، بهبود تعریق بدن با کاهش رطوبت و حفظ وضعیت صحیح بدن.

مزایای تشک مواج

گردش خون بهتر: تشک های مواج امکان گردش خون بهتر و کاهش فشار را برای بیمار خوابیده روی آن فراهم می کنند. علاوه بر این ، از آنجا که تغییر مکان فشار می تواند با تغییر موقعیت فرد خوابیده روی آن امکان پذیر باشد ، یک تشک مواج همیشه احساس تازه ای به بیمار می دهد.

نقاط فشار متناوب: تشک های ضد زخم بستر طبی اجازه می دهند بدن بیمار به راحتی حرکت کند. از آن جا که می توان نقاط فشار را به گونه ای تغییر داد که بدن فرد در حرکت باشد ، بسیار کمتر احتمال دارد بیمار که از تشک مواج استفاده می کند ، دچار زخم پوست یا بستر دردناک شود.

فناوری از دست دادن هوای کم: تولید کنندگان تشک های هوای پزشکی محصولات خود را با آخرین فن آوری آغشته می کنند. تشک های آن ها صدها حفره هوا دارد که باعث می شود مقادیر کمی هوا خارج شود. این “نشت هوا” باعث می شود بیمار احساس کند در هوا شناور است و همچنین او را در هنگام خواب خنک نگه می دارد.

راحتی: از تشک های بادی طبی می توان برای مراقبت در بیمارستان و منزل استفاده کرد. استفاده از این تشک ها در مقایسه با سایر تشک های سنگین ، راحت تر است.