خدمات آی سی یو در منزل

خدمات آی سی یو در منزل

خدمات آی سی یو در منزل

ICU از حساس‌ترین بخش‌های بیمارستان است که علاوه بر حساسیت‌های مراقبتی، بار مالی زیادی برای بیمارستان، بیمه‌ها و بویژه بیماران دارد.

مرکز پرستاری مهرآوران نوین با ارائه خدمت «مراقبت‌های ویژه در منزل» تلاش دارد میزان هزینه‌های درمانی را به یک سوم کاهش دهد و با این روش علاوه بر حذف هزینه بستری، بیماران می‌توانند در منزل و در محیط خانواده خدمات درمانی را دریافت کنند.

شرایط خدمات آی سی یو در منزل

چه افرادی متقاضی دریافت خدمت ICU در منزل هستند؟
-عموما افراد ناتوان در حرکت، سالمندان، افرادی که امکان تردد در شهر را ندارند و یا افرادی که توانایی دریافت خدمات در بیمارستان‌های خصوصی را ندارند و یا از میزان اقدامات انجام شده در بیمارستان دولتی رضایت کافی ندارند، متقاضی دریافت این نوع خدمات هستند.
در منزل بیمار چه اقداماتی انجام می‌شود؟
-در بحث ICU در منزل تخت منزل به تخت ICU تبدیل می‌شود. در مرحله اول تیمی متشکل از یک متخصص طب اورژانس و بیهوشی به منزل بیمار اعزام می‌شوند تا بررسی کنند که آیا منزل و شرایط بیمار امکان مدیریت بیماری در منزل را خواهد داشت یا خیر. پس از تایید، یک پزشک عمومی برای بررسی علائم حیاتی به بیمار به محل اعزام می‌شود تا مشخص کند چه نوع خدماتی باید به بیمار ارائه شود و سپس به مرور زمان و بر حسب نوع و شدت بیماری سایر کادر درمان وارد پروسه درمان می‌شوند.
از جمله مواردی که موجب راه اندازی ICU در منازل شده است یکی کمبود تخت‌های بیمارستانی و دیگری سالمند شدن جامعه و روبه رو شدن با بحران پیری است طبیعتا بسیاری از سالمندان نیاز به تخت‌های بیمارستانی و حضور در ICU و تحت مراقبت بودن دارند؛ لذا با این تفکر که می‌توان در منزل و خانه‌های شخصی این افراد به آنها خدمات ICU و مراقبت ارائه داد خدمات ICU در منازل طراحی شده است .

مزایای خدمات آی سی یو در منزل

بیمارانی که به دلایل مختلف دچار مراحل پیشرفته بیماری شده اند و ادامه حیات آنها پس از مراحل ترخیص از بیمارستان وابسته به دستگاههای پیچیده پزشکی و ICU می باشد در این دسته قرار دارند. این بیماران با تمام تجهیزات ICU که اختصاصا جهت Home Care طراحی و ساخته شده اند از ICU یا سایر بخشهای بیمارستان طی فرایند کاملا پیچیده ای از بیمارستان ترخیص و با Safety و اطمینان کامل و ضمن رعایت تمام استانداردهای پزشکی و درمانی به منزل منتقل میشوند. این بیماران معمولا توسط پزشک مربوطه از بیمارستان قابل ترخیص بوده و کاهش مدت اقامت بیمار در فضای ICU میتواند خطرات ناشی از عفونتهای بیمارستانی و سایر موارد را به مراتب کاهش دهد .