0
اعزام پرستار متخصص جهت پرستاری از بیمار ، کودک و سالمند در منزل

اعزام پرستار برای مراقبت از بیمار

فعالیت های موسسه مهرآوران نوین در زمینه خدمات پرستاری ( اعزام پرستار متخصص جهت پرستاری از بیمار ، کودک و سالمند در منزل ، انجام کلیه آزمایشات خون و تزریقات و سرم تراپی ، اعزام پرستار و بهیار جهت بیماران تخصصی ICU و CCU ) ، خدمات پزشکی ( شامل ویزیت پزشک عمومی ومتخصص، نوار قلب و پانسمان و سونداژ ، درمان زخم بستر ، صدور گواهی فوت ) و … میباشد که با مجوز رسمی از وزارت بهداشت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

معیارهای انتخاب پرستار سالمند:
شرط اول برای پرستار سالمند، علاقه است. درصورتیکه فرد نگرش مثبتی نسبت به پرستاری سالمند نداشته باشد افسرده میشود و افسردگی را به سالمند منتقل می کند و موجب افزایش ناتوانی و افسردگی سالمند میشود. پرستار سالمند باید قابل اعتماد باشد. بهتر است پرستار سالمند جدید را تا مدتی تحت نظر بگیرید تا بتوانید به او اعتماد کنید. مراقب سالمند خوب باید از نظر فیزیکی قوی باشد. با توجه به اینکه رفتار سالمندان تا حدی مشابه کودکان می باشند، مراقب سالمند باید صبور باشد و آماده هر رفتاری از سوی سالمند باشد و با صبوری وضعیت را کنترل کند. مراقب سالمند بهتر است دوره آموزشی کمکهای اولیه را گذرانده باشد تا بتواند در موقع لزوم سالمند را نجات دهد. خوب است مراقب سالمند با داروها و بیماریها آشنا باشد تا درصورت نیاز بتواند اقدام لازم را انجام دهد. پرستار سالمند باید آموزش احیای قلبی عروقی هم دیده باشد تا بتواند بخوبی در شرایط ضروری به سالمند کمک کند.
مشخصات پرستار کودک:
کودکان نیاز دارند بزرگسالان به حرف های آنها گوش دهند. کودکان باید بدانند که وجودشان برای بزرگسالان اهمیت دارد و نیازشان مهم است. کودکان نیاز به راهنمایی و کمک دارند. کودکان بزرگسالانی را دوست دارند که انعطاف پذیر ، مثبت اندیش و واقع بین هستند. پرستار کودک هرگز نباید کودکی را مسخره کنند و یا از روش های خشن انضباطی استفاده کنند. همه ی کودکان به محدودیتهای معقولی نیاز دارند و بهتر است با حوصله و شوخ طبعی و ایجاد یک حس مشترک نکات تربیتی را به آنها آموخت. مراقب کودک باید با پسرها و دخترها رفتار یکسانی داشته باشند و بدون توجه به پیش زمینه عقیدتی یک کودک به مذهب، زبان و ارزشهای خانوادگی او احترام بگذارند. پرستار کودک باید اطلاعات کلی درباره ی کمک های اولیه داشته باشند. پرستار کودک مهم ترین نقش را در اجرای برنامه ی آموزشی موفقیت آمیز کودک دارد. پرستار کودک باید فردی مهربان، دلسوز و مسئولیت پذیر باشد. پرستار کودک باید بتواند به کودکان در یافتن دوستان جدید، استفاده از اسباب بازی به صورت اشتراکی و احترام به حقوق دیگران کمک کند. پرستار کودک باید هر روز به کودک توجه خاص نشان دهند و به نیاز او رسیدگی کنند. مراقب کودک باید دوست داشتنی، پرتوان، عادل، مهربان ، هوشیار و مسئول باشد.

خدمات پرستاری به صورت ۲۴ ساعته فقط در تهران به صورت شبانه روزی

مراقبت از بیمار پس از عمل چیست؟

جراحی یک روش درمانی جراحی است که با بی حس کردن بدن انسان با اثر بیهوشی، خطر کم و بیش را به همراه دارد. برای بسیاری از انواع بیماری ها، ممکن است برای بازگرداندن سلامت بیماران به جراحی نیاز باشد. هدف اصلی این است که بیماران با مراقبت های دقیق بعد از عمل، چه در بیمارستان و چه در خانه، سلامت خود را در اسرع وقت به دست آورند. به همین دلیل دوره مراقبت اولیه و مراقبت در منزل پس از عمل جراحی توسط پزشکان متخصص بسیار حائز اهمیت است، اقدامات مراقبتی باید با احتیاط انجام شود تا از عود ناراحتی ناشی از عمل جراحی جلوگیری شود تا از آسیب به ناحیه جراحی جلوگیری شود. منطقه عمل یا برای جلوگیری از بدتر شدن کیفیت زندگی بیمار.

 

مراقبت های بعد از عمل چگونه انجام می شود؟

خدمات درمانی و کمکی که باید پس از مداخله جراحی به بیمار ارائه شود. به آن مراقبت پس از عمل بیمار می گویند. خدمات مراقبت پس از عمل؛ بسته به نوع عمل بیمار، سابقه پزشکی بیمار و شدت عمل متفاوت است. مراقبت های پس از جراحی عمدتاً بر مدیریت درد و مراقبت از زخم متمرکز است. این مراقبت بلافاصله پس از پایان جراحی شروع می شود. این روند در طول اقامت بیمار در بیمارستان و پس از ترخیص ادامه می یابد. پزشکان انجام دهنده جراحی، بیمار و همراهش را از نحوه ادامه مراقبت، عوارض و عوارض احتمالی آگاه می کنند. مفهوم مراقبت از بیمار پس از عمل ممکن است شامل حمایت از بیمار برای ادامه فعالیت های حیاتی خود و همچنین فرآیند تمیز کردن و ضد عفونی کردن نقطه عمل شده باشد. اولین مراقبت از بیمار تحت عمل جراحی در بیمارستان انجام می شود و از بیمار یا بستگان وی درخواست می شود این مراقبت را در منزل ادامه دهند.

 

مراقبت از بیمار در بیمارستان پس از جراحی

مراقبت از بیمار پس از عمل در بیمارستان با بستری شدن بیمار در بخش مراقبت های ویژه آغاز می شود. در جراحی های کم خطر، ممکن است نیازی به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه نباشد. در هنگام بیدار شدن از بیهوشی، بیمار تحت نظر قرار می گیرد تا وضعیت او به حالت عادی برگردد. سپس بیمار را به اتاق می برند. پس از انتقال بیمار به اتاق پس از جراحی، کادر پزشکی. دما، فشار خون، تنفس و نبض را بررسی می کند. ناحیه ای که مداخله جراحی انجام شده است به طور مکرر بررسی می شود تا خونریزی، تورم، وضعیت کلی زخم و اینکه آیا واکنش آلرژیک وجود دارد یا خیر. بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ قرار می‌گیرند ممکن است نیاز داشته باشند چندین شب در بیمارستان بمانند. این اقدام برای جلوگیری از به خطر افتادن مجدد وضعیت عمومی این بیماران است. پس از اینکه بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت و از عوارض بیهوشی بهبود یافت، از او خواسته می شود در مدت زمان کوتاهی بایستد و در اتاق قدم بزند. دلیل پیاده روی عادی سازی فعالیت روده و جلوگیری از یبوست است. در بدن متحرک، ادم با سرعت بیشتری از بین می رود و گاز آزاد می شود. بیمارانی که به نظر نمی رسد در معرض خطر ترخیص از بیمارستان باشند، مرخص می شوند و مراقبت های بعد از عمل آنها در منزل ادامه می یابد.

 

مراقبت از بیمار در منزل بعد از جراحی

زمانی که تصمیم گرفته شود بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و مدتی در بیمارستان مانده اند به دلایل پزشکی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشته باشند، مراقبت از آنها در منزل ادامه می یابد. بیمارانی که مدتی را در خانه استراحت می کنند، برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از هرگونه عارضه باید به نکات مهمی توجه کنند. ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که افرادی که پس از جراحی از بیماران در منزل مراقبت می کنند، نیاز به دانش کافی داشته باشند. اگر بستگان بیمار اطلاعات کافی یا زمان کافی برای صرفه جویی در اختیار بیمار را نداشته باشند، دریافت مراقبت از بیمار در منزل پس از جراحی بسیار سودمند است. در این مرحله، یک فرد برای مراقبت از بیمار در خانه مورد نیاز است. اگر می خواهید یک پرسنل مراقبت های بهداشتی را برای مراقبت از بیمار خود اختصاص دهید؛ برای داشتن مجوز مراقبت از بیمار باید بسیار مراقب باشید.

 

خدمات مراقبت در منزل پس از عمل شامل چه مواردی است؟

چندین شاخه مختلف مراقبت در منزل وجود دارد. این شاخه ها پزشکان، پرستاران، فیزیوتراپیست ها و مراقبین هستند. مسئولیت ها و حوزه های دانش هر گروه حرفه ای متفاوت است. هنگام مراقبت از بیمار در منزل، ابتدا باید نظارت بر دارو انجام شود. علاوه بر نظارت به موقع و منظم داروها، موضوع مهم دیگر نظارت بر سرم است. بیمارانی که در منزل تحت مراقبت قرار می گیرند باید با سرم تغذیه شوند تا زمانی که شرایط خوردن و آشامیدن آنها به حالت عادی بازگردد. از آنجایی که بیمار نمی تواند سرم خود را وارد و خارج کند، این روش توسط بستگان یا پرسنل مراقبت های بهداشتی بیمار انجام می شود. بیمار باید به طور مرتب پانسمان شود و از زخم مراقبت شود. سوراخی در زخم ممکن است باعث عفونت شود. در این حالت، شخصی که از بیمار مراقبت می کند باید درمان لازم را برای استریل کردن زخم انجام دهد یا از پرسنل متخصص مراقبت های بهداشتی کمک بگیرد. به لطف پانسمان و مراقبت از زخم توسط پرسنل بهداشتی، احتمال عفونت از بین می رود و زخم با سرعت بیشتری بسته می شود و بهبود می یابد. حرکت و ورزش برای بیمار بسیار مهم است. به خصوص برای بیمارانی که نمی توانند به تنهایی حرکات را انجام دهند، فردی که این حرکات و تمرینات را انجام خواهد داد بسیار مهم است. حرکات باید توسط یک متخصص در این زمینه تعیین شده و به شخصی که خدمات مراقبت در منزل را ارائه می دهد، ابلاغ شود. خواه این افراد متخصص باشند یا از بستگان بیمار. باید مراقب بود که از برنامه داده شده فراتر نرود. برای افرادی که مراقبت‌های بیمار پس از عمل را دریافت می‌کنند، ممکن است هنگام مراجعه به مرکز مراقبت‌های بهداشتی برای معاینه و قرار ملاقات با پزشک، به همراه نیاز داشته باشند. در این صورت کارمند بهداشتی یا یکی از بستگان بیمار بیمار را همراهی می کند و در تشخیص و معاینات در مرکز درمانی به بیمار کمک می کند.

 

مراقبت از بیمار در منزل در حین جراحی به دنبال بیماری های مختلف

مراقبت از بیمار پس از عمل برای افرادی که جراحی قلب و بای پس انجام داده اند ممکن است کمی دشوارتر و متفاوت باشد. جراحی هایی مانند جراحی قلب باز و تعویض دریچه قلب ممکن است به این موارد اضافه شود. این جراحی هایی که بیمار انجام می دهد، عمل هایی هستند که از جهات مختلف روی بدن تاثیر می گذارند. پس از چنین جراحی هایی، بیماران; عوارض جانبی مانند بی خوابی، کاهش اشتها، نفخ، یبوست و افسردگی ممکن است رخ دهد. برای بازیابی کامل سلامتی بیمارانی که جراحی قلب انجام داده اند، زمان می برد. علاوه بر این، بیمارانی که تحت این نوع جراحی قرار می گیرند ممکن است به کمک و حمایت روانی در خانه نیاز داشته باشند. از آنجایی که مراقبت های بعد از عمل از بیمار بسیار مهم است، پرسنل پزشکی باید به ویژه زخم ها را به دقت بررسی کنند.

بیشتربدانید:تزریقات نیاورانتزریقات در منزل ولنجکتزریقات در منزل شمال شرقی تهرانتزریقات در منزل زعفرانیهتزریقات در منزلانجام آزمایش خون و تزریقات در منزل

مراقبت های روانی برای بیماران پس از عمل

بیمارانی که تحت عمل جراحی قلب، پیوند اعضا و جراحی های بزرگ قرار گرفته اند ممکن است در بهبود روانی پس از عمل دچار مشکل شوند. هر چه روانشناسی بیماران بهتر باشد بهبودی و بازگشت به زندگی عادی آنها سریعتر اتفاق می افتد. در دوره پس از جراحی، افراد بیمار نیاز به حمایت روانی دارند تا راضی نگه دارند. روانشناسی خوب پرسنل مراقبت های بهداشتی که وظیفه مراقبت از بیماران را بر عهده می گیرند تأثیر مثبتی بر بیمار دارد. در این راستا، انتخاب پرسنل از بین افراد صمیمی که عاشق کار خود هستند و رفتار خوبی با بیمار دارند، مهم است. روانشناسان آموزش های متناسب با سبک زندگی را برای کاهش استرس ارائه می دهند تا بیمار بتواند از سلامت قلب خود محافظت کند که به بهبودی بیماران کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید