اجاره ساکشن

اجاره ساکشن

اجاره ساکشن یا دستگاه مکنده ، که به آسپیراتور نیز معروف است ، نوعی دستگاه پزشکی است که در درجه اول برای از بین بردن انسداد ، مانند مخاط ، بزاق ، خون یا ترشحات ، از راه هوایی فرد استفاده می شود. هنگامی که فردی به دلیل عدم هوشیاری یا انجام یک روش پزشکی مداوم قادر به مکیدن ترشحات نیست ، دستگاه های مکنده با حفظ یک راه هوایی روشن به آن ها کمک می کند تا تنفس کنند.
در عمل ، متخصصان مراقبت از دستگاه های مکنده به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از برنامه درمانی استفاده می کنند ، زمانی که راه هوایی بیمار به طور جزئی یا کامل مسدود شده است.

برخی از کاربردهای رایج عبارتند از:

از بین بردن ترشحات تنفسی در صورت عدم توانایی بیمار
کمک به بیمار که هنگام تشنج یا بیهوشی استفراغ می کند
پاکسازی خون از مجاری تنفسی
حذف یک ماده خارجی از نای و یا ریه های بیمار
از آنجایی که می توان اجاره ساکشن را در کنار سایر فناوری های پزشکی برای درمان انواع بیماری های تهدید کننده زندگی مورد استفاده قرار داد ، آسپیراتورها در هر دو حالت پیش بیمارستانی و درون بیمارستانی به یک پایه اصلی تبدیل شده اند. با توجه به همه گیر بودن آن ها ، معمولاً سوالاتی درباره کاربردها و عملکردهای آنها وجود دارد.
دستگاه های مکنده دستی – دستگاه های دستی از برق استفاده نمی کنند و طراحی آنها می تواند به سادگی یک لامپ دستی باشد که برای خارج کردن مخاط از حفره بینی کودک استفاده می شود. آن ها اغلب در تنظیمات اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند زیرا برای عملکرد به برق نیاز ندارند و معمولاً کوچک و قابل حمل هستند. با این حال ، استفاده از دستگاه های مکش دستی به طور مداوم و موثر در مدت زمان طولانی دشوار است.
دستگاه های مکنده قابل حمل – محبوبیت دستگاه های مکنده قابل حمل به دلیل پیشرفت در فن آوری آسپیراتور و باتری رو به افزایش است. اجاره ساکشن قابل حمل به گونه ای طراحی شده اند که وزن کمی داشته و به راحتی قابل جابجایی و حمل و نقل هستند و برای بیماران و متخصصان پزشکی بسیار مناسب است.
دستگاه های مکنده دستی ، ثابت و قابل حمل همگی در محیط مراقبت مدرن جای خود را دارند. هر کدام دارای نقاط قوت خاص خود هستند و متخصصان پزشکی ممکن است از انواع مختلفی از دستگاه های مکنده در مراحل مختلف درمان استفاده کنند.

موارد استفاده رایج برای ماشین های مکش

دستگاه های ساکشن اغلب زمانی استفاده می شوند که بیمار دچار انسداد مایع یا نیمه جامد در حلق ، نای یا سایر حفره های دهانی خود می شود. با این حال ، دستگاه مکش ایده آل بسته به وضعیت بیمار ممکن است متفاوت باشد. در اینجا چند سناریو وجود دارد که در آن بیماران یا متخصصان می توانند از دستگاه مکنده قابل حمل استفاده کنند.

مراقبت مداوم از بیمار
اگر به دلایل مختلف قادر به مکیدن ترشحات خود نباشند ، بیماران ممکن است به دستگاه های ساکشن قابل حمل در خانه نیاز داشته باشند. این شامل بیمارانی است که تحت مراقبت تسکینی قرار می گیرند و مکیدن ترشحات خود را دشوار یا غیرممکن می دانند ، افرادی که بیماری های مزمن دارند (COPD ، ALS ، فیبروز کیستیک ، برونشکتازی و غیره) یا بیمارانی که تحت تراکئوستومی قرار گرفته اند.
پیش بیمارستان
ساکشن های قابل حمل در محیط های پیش بیمارستانی بسیار رایج هستند ، زیرا نقش مهمی در کمک به عوامل اورژانس برای ایجاد ABC (راه هوایی ، تنفس و گردش خون) ایفا می کنند. در عمل ، ارائه دهندگان پیش بیمارستانی اغلب از دستگاه های مکنده قابل حمل برای درمان انواع مختلف بیماران استفاده می کنند.
در بیمارستان
اکثر بیمارستان ها دارای اتاق هایی هستند که مجهز به دستگاه های مکنده ثابت و دیواری هستند. تیم های مراقبت اغلب از ساکشن های ثابت به عنوان بخشی از روش های استاندارد مانند تراکئوستومی ، بیماری های مربوط به سینوس ها و لوزه ها استفاده می کنند. با این حال ، بیمارستان ها اغلب چند دستگاه قابل حمل برای موارد خاص استفاده دارند.

نحوه کار دستگاه های مکنده قابل حمل

دستگاههای مکنده قابل حمل فشار منفی ایجاد می کنند ، که از طریق یک نوع لوله پلاستیکی مخصوص به نام کاتتر یکبار مصرف هدایت می شود. فشار منفی باعث ایجاد یک اثر خلاء می شود که هرگونه خون ، مخاط یا ترشحات مشابه را از گلو بیرون می آورد. سپس ترشحات به طور خودکار در یک ظرف جمع آوری می شوند. به منظور ایجاد فشار منفی و حذف ترشحات ، دستگاه های ساکشن قابل حمل به چند فناوری کلیدی تکیه می کنند.

اجاره تجهیزات آی سی یو icu

اجاره تجهیزات آی سی یو icu

تجهیزات مورد استفاده در بخش مراقبت های ویژه از تجهیزات آشنا مانند مانیتور فشار خون تا دستگاه های بسیار تخصصی مانند دستگاه های دیالیز متغیر است. در اینجا شما می توانید با اجاره تجهیزات آی سی یو icu رایج ترین تجهیزات مورد نیاز آی سی یو را تامین کنید.

اجاره تجهیزات آی سی یو icu و مراقبت های ویژه نشان دهنده بالاترین سطح مراقبت و درمان بیمار است که برای بیماران وخیم و دارای شرایط تهدید کننده حیات قابل بازیابی تعیین شده است. مراقبت های ویژه یک تخصص چند رشته ای و بین حرفه ای است که به طور خاص برای مدیریت بیماران در معرض خطر ایجاد یا با نارسایی ارگان های تهدید کننده حیات طراحی شده است. ظرفیت حمایت موقت و در صورت لزوم جایگزینی عملکرد بسیاری از سیستم های اندامی از کار افتاده ، به ویژه ریه ها ، سیستم قلبی عروقی و کلیه ها ، چیزی است که بر مراقبت های ویژه تأکید می کند.
بخش مراقبت های ویژه (ICU) یک منطقه جداگانه و مستقل در یک مرکز درمانی است که مجهز به امکانات تخصصی با تکنولوژی پیشرفته است که برای نظارت دقیق ، مداخله سریع و اغلب درمان طولانی مدت بیماران مبتلا به اختلال عملکرد حاد اندام طراحی شده است. این متعهد به مدیریت و نظارت مستمر بر بیماران با شرایط تهدید کننده زندگی است. هدف مراقبت های ویژه حفظ عملکردهای حیاتی به منظور جلوگیری از وخامت فیزیولوژیکی بیشتر ، کاهش مرگ و میر و جلوگیری از بیماری در بیماران بدحال است. اجاره تجهیزات آی سی یو icu و ارائه مراقبت های ویژه در چارچوب مراقبت های اولیه ، ثانویه و سوم است و اکثر این خدمات در مراقبت های ثانویه ارائه می شود.

انواع واحدهای مراقبت های ویژه (ICU)

واحدهای مراقبت های ویژه را می توان بر اساس آسیب شناسی/شرایط درمان شده (مانند عصبی ، ضربه ، سوختگی ، ICU های پزشکی یا جراحی) یا بر اساس گروه سنی بیمار بستری (بزرگسال یا اطفال) سازماندهی کرد. واحدهای تخصصی مراقبت های ویژه شامل واحدهای مراقبت های ویژه پزشکی ، جراحی ، اطفال و نوزادان است.

اجاره تجهیزات آی سی یو icu

واحد مراقبت های ویژه پزشکی

واحد مراقبت های ویژه پزشکی به مراقبت از بیماران بزرگسال مبتلا به شرایط پزشکی نیاز به مشاهده مکرر ، نظارت تخصصی و درمان دارویی اختصاص داده شده است. اینها شامل بیماری هایی مانند کتواسیدوز دیابتی ، خونریزی دستگاه گوارش ، مصرف بیش از حد دارو ، نارسایی تنفسی ، سپسیس ، سکته مغزی و سرطان می شود.

واحد مراقبت های ویژه جراحی

واحد مراقبت های ویژه جراحی به مدیریت بیماران بعد از عمل ، از جمله بیماران بعد از عمل که تحت عمل جراحی بزرگ شکم قرار گرفته اند ، بیماران کرانیوتومی ، بیماران توراکوتومی ، بیماران ترومای متعدد ناپایدار و هر بیمار جراحی که نیاز به نظارت مداوم یا حمایت از زندگی دارد ، اختصاص داده شده است.

واحد مراقبت های ویژه کودکان

کودکان بدحال در بخش مراقبت های ویژه کودکان اداره می شوند. کودکانی که به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و در خطر وخامت هستند نیز در بخش مراقبت های ویژه کودکان تحت مدیریت قرار می گیرند.

بخش مراقبت های ویژه نوزادان

واحد مراقبت های ویژه نوزادان مسئول مدیریت نوزادان نارس ، پرخطر و بیمار وخیم است. نوزادان مبتلا به اختلالات مادرزادی و عوارض هنگام تولد نیز در بخش مراقبت های ویژه نوزادان مدیریت می شوند.

اجاره سی پپ (CPAP)

اجاره سی پپ (CPAP)

اجاره سی پپ (CPAP)برای رفع فشار درمانی مداوم در راه های هوایی (CPAP) به شخصی که دچار آپنه انسدادی خواب است کمک میکند وشخص می تواند در هنگام خواب راحت تر تنفس کند. دستگاه CPAP فشار هوا را در گلو افزایش می دهد تا هنگام تنفس راه هوایی شما بسته نشود.

با اجاره سی پپ (CPAP) یکی از موارد زیر را خواهید داشت:

ماسکی که بینی و دهان شما را می پوشاند.

ماسکی که فقط بینی شما را می پوشاند – به نام فشار مثبت مداوم بینی در بینی یا NCPAP (این نوع ماسک معمول ترین است).

شاخه هایی که در بینی شما قرار می گیرند.

ممکن است طول بکشد تا با استفاده از CPAP راحت باشید. اگر نمی توانید عادت کنید ، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است بتوانید نوع دیگری از ماسک را امتحان کنید یا تنظیمات دیگری انجام دهید.

اجاره سی پپ (CPAP) موثرترین درمان غیر جراحی برای آپنه انسدادی خواب است. این اولین انتخاب درمانی برای بزرگسالان است و بیشترین استفاده را دارد.

CPAP برای درمان آپنه خواب موثر است:

CPAP از سایر روش های غیر جراحی برای درمان آپنه انسدادی خواب بهتر است.

تحقیقات نشان می دهد CPAP خواب آلودگی در روز را کاهش می دهد ، به ویژه در کسانی که دارای آپنه خواب متوسط ​​تا شدید هستند.

افرادی که هر شب برای مدت طولانی تری از CPAP استفاده می کنند (حدود ۷ ساعت) در طول روز خواب و افسردگی کمتری دارند و مشکلات قلبی آن ها کمتر از افرادی است که برای مدت کوتاه تری (حدود ۵ ساعت) از CPAP استفاده می کنند.

افرادی که از بیماری عروق کرونر دارند و از CPAP برای آپنه خواب استفاده می کنند ، کمتر دچار مشکلات قلبی مانند نارسایی قلبی می شوند.

 

اجاره سی پپ

مشکلاتی که ممکن است با CPAP رخ دهد عبارتند از:

در طول استفاده زود هنگام خواب زیاد می شود.

خشکی بینی و گلو درد.

گرفتگی بینی ، آبریزش بینی و عطسه.

تحریک چشم و پوست صورت.

نفخ شکم

خون دماغ عارضه نادر CPAP است.

رفع عوارض جانبی

ممکن است برخی از عوارض جانبی را محدود یا متوقف کنید:

پزشک شما ممکن است بتواند CPAP شما را تنظیم کند تا مشکلات کاهش یابد یا برطرف شود.

مطمئن شوید ماسک یا شاخه های بینی به درستی با شما تناسب دارند. هوا نباید در اطراف ماسک نشت کند.

برای کاهش تحریک و تخلیه بینی از مرطوب کننده یا داروی اسپری بینی استفاده کنید.

اجاره کپسول اکسیژن

اجاره کپسول اکسیژن

اجاره کپسول اکسیژن

اجاره کپسول اکسیژن می تواند به سهولت تنفس کمک کند. در بیمارستان به شما نشان داده شد که چگونه از واحد اکسیژن خود استفاده کنید. در اینجا چند نکته در مورد استفاده ایمن از اکسیژن در خانه آورده شده است. هر بار که از واحد اکسیژن خود استفاده می کنید ، همه مراحل را انجام دهید. مراحل بسته به نوع واحد اکسیژن مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود

نکات کلی اجاره کپسول اکسیژن

دستان خود را قبل و بعد از استفاده از اکسیژن بشویید. اگر دستانتان از استفاده از ضد عفونی کننده دست با الکل خیس است ، واحد اکسیژن را لمس نکنید. دستان شما باید قبل از تماس با واحد اکسیژن کاملا خشک باشد.

هر سوالی دارید از ارائه دهنده خدمات بهداشتی و شرکت تامین پزشکی خود بپرسید. آن ها می توانند به شما کمک کنند که بهترین کار را برای شما پیدا کنید.

واحد و لوله را تمیز نگه دارید. این به جلوگیری از تنفس میکروب ها کمک می کند. در مورد تمیز کردن یا مراقبت از واحد اکسیژن خود از شرکت تهیه کننده دارو بپرسید.

    

   
اکسیژن سنج موجود در مخزن را بررسی کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی اکسیژن هستید.

همانطور که به شما نشان داده شده ، لوله بینی (کانول) را به واحد اکسیژن خود متصل کنید.

بررسی کنید که لوله خم نشده یا مسدود نشده باشد.

سرعت جریان خود را تنظیم کنید

کانول را در بینی خود قرار دهید. از طریق بینی به طور طبیعی نفس بکشید.

اگر مطمئن نیستید که اکسیژن جریان دارد ، یک آزمایش ساده انجام دهید. کانول را در یک لیوان آب قرار دهید. در صورت حباب آب اکسیژن جریان دارد.

هنگام استفاده از اکسیژن در خانه ، تمام دستورالعمل های ایمنی را دنبال کنید. نکاتی برای استفاده ایمن شامل موارد زیر است:

از شعله های آتش و از منابع شعله دور بمانید. اینها شامل سیگار ، کبریت ، شمع ، شومینه ، مشعل گاز و لوله است. یا هر چیز دیگری که می تواند آتش سوزی ایجاد کند.

مخازن اکسیژن را از هر منبع گرمایی دور نگه دارید. این شامل اجاق گاز ، بخاری فضایی و بخاری برقی و گازی است.

درب اتاق را باز نگه دارید. این به حرکت هوا در اطراف کمک می کند. فضای اتاق را از گرفتگی جمع می کند.

از مخزن اکسیژن خود در برابر دست زدن محافظت کنید.

اجاره مانیتور پزشکی

اجاره مانیتور پزشکی

اجاره مانیتور پزشکی ، از نظر طراحی اولیه تا پایان مطالعه نهایی ، تخصص و نظارت پزشکی را بر کل کارآزمایی بالینی ارائه می دهند. آن ها از یکپارچگی بالینی افراد مورد آزمایش اطمینان می یابند و از نظر ایمنی در طول مدت مطالعه پاسخگو هستند .

 

مانیتور پزشکی ، کمک به تحقیقات بالینی

در مورد بهینه سازی پروتکل های نظارت پزشکی ، اطلاعات کمی منتشر شده است ، اگرچه نظارت بیش از نیمی از آزمایشات آزمایشگاهی پزشکی را تشکیل می دهد. اجاره مانیتور پزشکی نوعی نظارت است که متشکل از آزمایش های مکرر است و هدف آن تعیین تغییر مشخص در بیمار است که نشانگر تغییر در پیش آگهی وی ، نیاز به درمان یا نیاز به تغییر در درمان است. مفهوم نظارت با موارد غربالگری و تشخیص همپوشانی دارد. ممکن است فرد یک روند فیزیولوژیکی یا آسیب شناختی ، یک عامل درمانی یا مضر را کنترل کند ، نتایج را با نتایج قبلی بیمار یا با یک محدوده مرجع گروه مقایسه کند. سوالات اصلی شامل موارد زیر است: چه علائمی وجود دارد ، چه مواردی باید کنترل شود ، از کدام تست ها استفاده می شود ، چه موقع شروع می شود ، چند بار آزمایش می شود ، چه زمانی باید متوقف شود. با استفاده از دستورالعمل های عقل سلیم برای تصمیم گیری پزشکی ، بهبود اولیه پروتکل های نظارت ممکن است حاصل شود. استفاده از بهترین برآورد مشخصات آزمایش ، خطرات و مزایای احتمالی آزمایش ، عدم آزمایش ، درمان و عدم درمان. تجزیه و تحلیل حساسیت ممکن است به تعیین نیاز به تحقیقات بالینی بیشتر کمک کند.

اطمینان از ایمنی بیمار و انطباق با الزامات پروتکل آزمایش بالینی در موفقیت مطالعه ای که اهداف آن را برآورده می کند ، مهم است. بنابراین ، اجاره مانیتور پزشکی تجربه نظارت بالینی و پزشکی در کل طراحی ، اجرا و گزارش در تمام مراحل یک برنامه بالینی بسیار مهم است. ناظران پزشکی مجرب برای ارائه راهنمایی های استراتژیک توسعه دارو و همچنین بررسی اسناد اصلی مطالعه و اطلاعات ایمنی در دسترس هستند.

اجاره مانیتور پزشکی از زمینه های درمانی مختلفی برخوردار هستند و تخصص بالینی و تحقیقاتی لازم را برای نظارت دقیق پزشکی بر آزمایشات بالینی دارند.

1 2 3 27