تشک مواج وکتو

تشک مواج وکتو

اگر تشک قدیمی و از فرم مناسب خارج شده باشد ، می تواند کاملاً ناراحت کننده باشد. اغلب ، بیماران بیمارستان از شرایطی که بر سلامتی و خواب آن ها تأثیر می گذارد رنج می برند. همچنین بیمارانی با محدودیت حرکتی وجود دارند که از آسیب دیدگی گسترده رنج می برند. هر دو این بیماران بیشتر در معرض خطر ایجاد زخم های تحت فشار هستند در صورتی که تشک های آن ها از نوع مورد نیاز آن ها نیست.

در چنین مواردی ، تشک مواج وکتو بهترین روش برای کمک به بیمار در استراحت مناسب و بدون آسیب رساندن به پوست یا کمر هستند. از این رو ، اگر کسی از شرایط پزشکی رنج می برد و نیاز به ساعت طولانی دراز کشیدن دارد ، یک تشک مواج وکتو برای آن ها در نظر بگیرید.

استفاده از یک وسیله پزشکی مناسب ، در بسیاری از موارد ، واقعاً می تواند در کیفیت زندگی عزیزان ما تفاوت ایجاد کند.

اگر لحظه ای به افراد مسن یا افراد دارای معلولیت یا بیماری که آن ها را مجبور به گذراندن وقت زیادی در رختخواب می کند ، فکر کنیم ، نمی توانیم مثلاً راحتی ناشی از استفاده از تشک مواج وکتو و یک تخت مناسب را نادیده بگیریم.

تشک مواج وکتو وسایل پزشکی هستند که می توانند از بروز زخم ها به دلیل اصطکاک یا مالش جلوگیری کنند. با استفاده از آن ها می توانید خرد شدن بیش از حد پوست به دلیل طولانی بودن در بیمارستان و جلوگیری از انسداد مویرگ های زیر جلدی که می تواند منجر به ادم یا نکروز شود ، جلوگیری کنید.

زخم های بستر چیست؟

یکی از مضرات اقامت طولانی مدت در بیمارستان ، خطر ایجاد ضایعات در پوست ، در لایه های عمیق تر پوست یا در شدیدترین موارد در عضلات و استخوان ها است.

از آن جا که انواع مختلفی از ضایعات وجود دارد ، در نتیجه میزان شدت آن ، ما از طبقه بندی برای نشان دادن چهار مرحله مختلف شدت استفاده می کنیم:

سطح یک یا کم خطر

ضایعات طبقه بندی شده در این مرحله با وضعیت التهاب در لایه های سطحی تر اپیدرم مطابقت دارد. حتی اگر افراد “کم خطر” همچنان به توجه ویژه ای نیاز داشته باشند ، آن ها از شرایط تحرک و خودمختاری خوبی برخوردار هستند.

سطح دو یا خطر متوسط

ضایعات شناسایی شده در این مرحله روی لایه های عمیق درم تأثیر می گذارد. درمان و توجه خاص در انتخاب تخت و تشک در تلاش برای رفع زخم های دهلی اساسی است. افراد “با ریسک متوسط” که فقط دارای تحرک محدود و گاه به گاه هستند ، از نظر وضعیت استقرار و رطوبت نیاز به توجه ویژه دارند.

سطح سه یا پرخطر

سطح سوم شامل ضایعاتی است که منجر به تخریب بافت زیرپوستی و چربی شده است. تحرک و خودمختاری افراد در معرض خطر بسیار محدود است ، در هنگام حرکات در معرض خطر اصطکاک و لغزش قرار دارند و نیاز به توجه مداوم به شرایط رطوبت پوست دارند.

سطح چهار یا خطر بسیار بالا

سطح چهارم نشان دهنده بالاترین سطح شدت است. در این حالت ضایعات تا حد عضلات و استخوان گسترش می یابد. افرادی که در معرض “خطر بسیار زیاد” قرار دارند کسانی هستند که کاملا در بستر بیماری به سر می برند و بی حرکت هستند. آن ها به حرکات و حفظ وضعیت بدن و مدیریت شرایط رطوبت نیاز به کمک مداوم متخصص دارند.

دقیقاً با شناسایی سطح خطر ، یا پس از آن میزان شدت ضایعه ، می توانیم مناسب ترین راه حل استراحت برای نیازهای عزیزان را با ویژگی مشخص کنیم: توانایی کاهش فشار و اصطکاک بین پوست و تشک ، بهبود تعریق بدن با کاهش رطوبت و حفظ وضعیت صحیح بدن.

مزایای تشک مواج

گردش خون بهتر: تشک های مواج امکان گردش خون بهتر و کاهش فشار را برای بیمار خوابیده روی آن فراهم می کنند. علاوه بر این ، از آنجا که تغییر مکان فشار می تواند با تغییر موقعیت فرد خوابیده روی آن امکان پذیر باشد ، یک تشک مواج همیشه احساس تازه ای به بیمار می دهد.

نقاط فشار متناوب: تشک های ضد زخم بستر طبی اجازه می دهند بدن بیمار به راحتی حرکت کند. از آن جا که می توان نقاط فشار را به گونه ای تغییر داد که بدن فرد در حرکت باشد ، بسیار کمتر احتمال دارد بیمار که از تشک مواج استفاده می کند ، دچار زخم پوست یا بستر دردناک شود.

فناوری از دست دادن هوای کم: تولید کنندگان تشک های هوای پزشکی محصولات خود را با آخرین فن آوری آغشته می کنند. تشک های آن ها صدها حفره هوا دارد که باعث می شود مقادیر کمی هوا خارج شود. این “نشت هوا” باعث می شود بیمار احساس کند در هوا شناور است و همچنین او را در هنگام خواب خنک نگه می دارد.

راحتی: از تشک های بادی طبی می توان برای مراقبت در بیمارستان و منزل استفاده کرد. استفاده از این تشک ها در مقایسه با سایر تشک های سنگین ، راحت تر است.

اجاره مانومتر

اجاره مانومتر

از مانومتر برای بیمارانی که دچار کمبود اکسیژن می باشند استفاده می شود زیرا بیمارانی که دچار کمبود اکسیژن هستند باید هوای استنشاقی آن ها از هوای معمولی بیشتر باشد دستگاه مانومتر در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد.کپسول دارای هوای فشرده می باشد که فشار داخل آن ۵۰ تا ۱۰۰ اتمسفر است.

عمل کاهش فشار تا حد طبیعی نیز یکی از عملکرد های مانومتر می باشد و می تواند حجم هوای خروجی در دقیقه را نشان دهد و اکسیژن را مرطوب کند.

افرادی که دارای بیمارانی هستند که دچار کمبود اکسیژن هستند می توانند از این وسیله استفاده کنند. افراد می توانند این دستگاه را از شرکت مهرآوران نوین نرسینگ تهیه کنند و به صورت اجاره و یا خرید از این دستگاه استفاده کنند.

اجاره مانومتر و یا فروش آن به شما عزیزان کمک می کند تا بیماران در منزل باشند و ار هزینه های بسیار بیمارستان در امان باشید.

افرادی که می خواهند از اجاره ی مانومتر استفاده کنند باید آگاه باشند که علاوه بر مانومتر  به وسایل دیگری همچون فلومتر و ماسک اکسیژن نیز نیاز میباشد  که این ماسک دارای دو سوراخ در طرفین خود است و طبق اصل برنولی باعث ایجاد ناحیه کم فشار و ترکیب اکسیژن با بیرون می شود .

 

طرز استفاده از مانومتر:

آگاه باشید که در گیج عقربه ای مانومتر سه قسمت رنگی آبی، زرد و قرمز وجود دارد که نشان دهنده میزان کاهش اکسیژن است. قرار گرفتن عقربه در محدوده آبی به این معنا است که هنوز هم میزان کافی از اکسیژن برای تنفس دارید. منطقه زرد نشان می دهد که محتویات اکسیژن درون کپسول در حال کاهش است و قرار گرفتن عقربه در محدوده قرمز نشان از خالی شدن و نیاز به پر شدن مجدد کپسول دارد.

برای اجاره مانومتر و یا خرید آن می توانید با ما در تماس باشید.

پایه سرم

پایه سرم

پایه سرم نام دیگر آن آی وی استند (IV stand ) می باشد.پایه سرم یک نگهدارنده فلزی می باشد که متصل به محور چرخشی می باشد.این وسیله در هتلینگ های بیمارستان،مراکز های درمانی و حتی منازل برای نگه داشتن سرم قابل استفاده می باشد. پایه سرم انواع مختلفی دارد مانند پایه سرم دیواری ، پایه سرم سقفی ، پایه سرم چرخدار ، پایه سرم دو سر یا چهار سر یا هشت سر و … . برخی از انواع آن ها از جنس تمام استیل یا تمام فلز هستند که به راحتی قابلیت استریل شدن را دارند که اکثرا دارای چرخ های با کیفیتی هستند . برای خرید پایه سرم، مانند بقیه تجهیزات بیمارستانی و پزشکی ، باید به کاربرد مورد نظرتان توجه کنید و نوع مناسب شرایط درمانی خود یا محل کارتان را تهیه کنید ..مدل های ایستاده مصارف بالاتری دارند زیرا دارای چرخ هستند و امکان جابجایی بیمار همراه با سرم وجود دارد.
نوع دیگر پایه سرم، پایه سرم چرخدار بیمارستانی می باشد که برای اتاق عمل از آن استفاده می‌شود که معمولا ۶ چرخ دارد و دارای ترمز هستند. پایه سرم اتاق عمل دارای قلاب برای آویزان کردن سرم و قلابی دیگر برای فرآورده های خونی می باشد. فوائد دیگر این نوع پایه سرم این است که امکان آویزان کردن پارچه های مخصوص عمل جراحی هم وجود دارد.
پایه سرم انفوزیون نوعی دیگر از تجهیزات بیمارستانی است که قابل استفاده در اتاق عمل ، اورژانس و بخش های مختلف بیمارستان است . این نوع پایه سرم دسته حرکتی دارد و می‌توان قلاب سرم را بسته به کاربردتان تنظیم کنید و مهمتر اینکه بر روی قلاب سرم می‌توان پمپ انفوزیون نصب کرد. معمولا این پایه سرم قدرت تحمل ۵ کیلوگرم بر روی هر شاخه اش را دارد چون از جنس آلیاژ آلمینیومی ساخته شده است که مقاوم تر و مناسب تر جهت کاربردهای بیمارستانی است.
یک نوع دیگر از پایه سرم بیمارستانی وجود دارد که سر آن دو شاخه است . این پایه سرم پورتال و چرخ دار است. کاربرد آن مخصوص شرایطی است که تعداد بالاتری سرم یا فرآورده خونی بر روی پایه سرم قرار گیرد . هر سر آن دارای ۴ شاخه است و دو سر دارد. پس قابلیت آویزان کردن ۸ سرم بر روی این پایه سرم وجود دارد. ارتفاع هر سر آن را می‌توان تا دو متر تغییر داد. در اتاق عمل و بخش های بیمارستان و اورژانس به کار می رود.
یکی از نکاتی که هنگام خرید پایه سرم باید به آن دقت کرد کیفیت آن است که از فلز مرغوب در آن استفاده شود.

اجاره سی پپ (CPAP)

فشار درمانی مداوم در راه های هوایی (CPAP) با استفاده از اجاره سی پپ (CPAP) به شخصی که دچار آپنه انسدادی خواب است می تواند در هنگام خواب راحت تر تنفس کند. دستگاه CPAP فشار هوا را در گلو افزایش می دهد تا هنگام تنفس راه هوایی شما بسته نشود.

با اجاره سی پپ (CPAP) یکی از موارد زیر را خواهید داشت:

ماسکی که بینی و دهان شما را می پوشاند.

ماسکی که فقط بینی شما را می پوشاند – به نام فشار مثبت مداوم بینی در بینی یا NCPAP (این نوع ماسک معمول ترین است).

شاخه هایی که در بینی شما قرار می گیرند.

ممکن است طول بکشد تا با استفاده از CPAP راحت باشید. اگر نمی توانید عادت کنید ، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است بتوانید نوع دیگری از ماسک را امتحان کنید یا تنظیمات دیگری انجام دهید.

اجاره سی پپ (CPAP) موثرترین درمان غیر جراحی برای آپنه انسدادی خواب است. این اولین انتخاب درمانی برای بزرگسالان است و بیشترین استفاده را دارد.

CPAP برای درمان آپنه خواب موثر است:

CPAP از سایر روش های غیر جراحی برای درمان آپنه انسدادی خواب بهتر است.

تحقیقات نشان می دهد CPAP خواب آلودگی در روز را کاهش می دهد ، به ویژه در کسانی که دارای آپنه خواب متوسط ​​تا شدید هستند.

افرادی که هر شب برای مدت طولانی تری از CPAP استفاده می کنند (حدود ۷ ساعت) در طول روز خواب و افسردگی کمتری دارند و مشکلات قلبی آن ها کمتر از افرادی است که برای مدت کوتاه تری (حدود ۵ ساعت) از CPAP استفاده می کنند.

افرادی که از بیماری عروق کرونر دارند و از CPAP برای آپنه خواب استفاده می کنند ، کمتر دچار مشکلات قلبی مانند نارسایی قلبی می شوند.

مشکلاتی که ممکن است با CPAP رخ دهد عبارتند از:

در طول استفاده زود هنگام خواب زیاد م شود.

خشکی بینی و گلو درد.

گرفتگی بینی ، آبریزش بینی و عطسه.

تحریک چشم و پوست صورت.

نفخ شکم

خون دماغ عارضه نادر CPAP است.

رفع عوارض جانبی

ممکن است برخی از عوارض جانبی را محدود یا متوقف کنید:

پزشک شما ممکن است بتواند CPAP شما را تنظیم کند تا مشکلات کاهش یابد یا برطرف شود.

مطمئن شوید ماسک یا شاخه های بینی به درستی با شما تناسب دارند. هوا نباید در اطراف ماسک نشت کند.

برای کاهش تحریک و تخلیه بینی از مرطوب کننده یا داروی اسپری بینی استفاده کنید.

اجاره کپسول اکسیژن

اجاره کپسول اکسیژن

اجاره کپسول اکسیژن می تواند به سهولت تنفس کمک کند. در بیمارستان به شما نشان داده شد که چگونه از واحد اکسیژن خود استفاده کنید. در اینجا چند نکته در مورد استفاده ایمن از اکسیژن در خانه آورده شده است. هر بار که از واحد اکسیژن خود استفاده می کنید ، همه مراحل را انجام دهید. مراحل بسته به نوع واحد اکسیژن مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود.

نکات کلی اجاره کپسول اکسیژن

دستان خود را قبل و بعد از استفاده از اکسیژن بشویید. اگر دستانتان از استفاده از ضد عفونی کننده دست با الکل خیس است ، واحد اکسیژن را لمس نکنید. دستان شما باید قبل از تماس با واحد اکسیژن کاملا خشک باشد.

هر سوالی دارید از ارائه دهنده خدمات بهداشتی و شرکت تامین پزشکی خود بپرسید. آن ها می توانند به شما کمک کنند که بهترین کار را برای شما پیدا کنید.

واحد و لوله را تمیز نگه دارید. این به جلوگیری از تنفس میکروب ها کمک می کند. در مورد تمیز کردن یا مراقبت از واحد اکسیژن خود از شرکت تهیه کننده دارو بپرسید.

    

   
اکسیژن سنج موجود در مخزن را بررسی کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی اکسیژن هستید. شرکت اجاره کپسول اکسیژن شما به

همانطور که به شما نشان داده شده ، لوله بینی (کانول) را به واحد اکسیژن خود متصل کنید.

بررسی کنید که لوله خم نشده یا مسدود نشده باشد.

سرعت جریان خود را تنظیم کنید

کانول را در بینی خود قرار دهید. از طریق بینی به طور طبیعی نفس بکشید.

اگر مطمئن نیستید که اکسیژن جریان دارد ، یک آزمایش ساده انجام دهید. کانول را در یک لیوان آب قرار دهید. در صورت حباب آب اکسیژن جریان دارد.

هنگام استفاده از اکسیژن در خانه ، تمام دستورالعمل های ایمنی را دنبال کنید. نکاتی برای استفاده ایمن شامل موارد زیر است:

از شعله های آتش و از منابع شعله دور بمانید. اینها شامل سیگار ، کبریت ، شمع ، شومینه ، مشعل گاز و لوله است. یا هر چیز دیگری که می تواند آتش سوزی ایجاد کند.

مخازن اکسیژن را از هر منبع گرمایی دور نگه دارید. این شامل اجاق گاز ، بخاری فضایی و بخاری برقی و گازی است.

درب اتاق را باز نگه دارید. این به حرکت هوا در اطراف کمک می کند. فضای اتاق را از گرفتگی جمع می کند.

از مخزن اکسیژن خود در برابر دست زدن محافظت کنید.

1 2 3 24